lion d'or i n Zaterdag 27 maart: RABOBANK INFODAG HYPOTHEKEN Show en muziek met Marijke Boon en Margriet Eshuijs )ntspannend avondje schouwburg, begint natuurlijk bij de LION D'OR LION D'OR 'Drie in een' expositie in Galerie Lochting 'Verbaal Proces' door Toneelgroep Balans Wat let U om bij ons voor de voorstelling een hapje te nuttigen en de rest van de avond met een voldaan gevoel in de schouwburg door te brengen. Graag tot ziens in de fam. Stoks en medewerkers Schoolstraat 40-42 - Venray - tel. 0478-582630 Vlijtige Handen midden pag 3 Lindeconcert Oirlo Gryphus naar Pinkpop .3' Danceparty in Gryphus Barry van Vliet in De Koets •eel en maas donderdag 25 maart 1999 - Pagina 3 Drie voorstellingen in Schouwburg Venray Een jubileumconcert dat u niet ag missen, een One Man Show n een bijzondere vrouw en ont- irend mooie liedjes van derlandse bodem. Schouwburg nray pakt komende week nieuw uit met drie bijzonder «•stellingen. ntermezzo brengt dit theatersei- reprise van een geheel ierlands programma: Aap, Noot, es Het repertoire is zoals altijd gevarieerd: ontroerend mooie Ijes van Nederlandse bodem, djes van Herman van Veen, im Vermeulen, Wim Sonneveld, ook Anneke Grönloh. Andre izes en vele andere, gezongen - lor vijf gepassioneerde mannen wie niets te mooi of te dol is. combinatie van onbekende en elrecht overbekende nummers in theatershow. Intermezzo bestaat Etienne Borgers, Ronald Becker, iithijs Overmars, lek de Vos en erijn Dijkstra. De voorstelling op erdag 27 maart begint om 20.00 ONE MAN SHOW Marijke Boon is dinsdag 30 maart gast met haar One Man Show. nvang 20.00 uur. U ziet een fleu rige jurk en een rode accordeon en u weet: daar is Marijke. U hoort de driekwartsmaat en een hedendaagse smartlap en u herkent La Boon. De hakken te hoog, de jurk te strak voor het trekken van een sprintje: Boon heeft het mes erin gezet. Haar rode accordeon kreeg gezelschap van een zwarte collega, een minimaal drum stel en liggende toetsen. Zelf ging ze roken, drinken en ze vond dat een snor moest kunnen. Ze keek anders de wereld in en werd bekeken. Nieuwe inspiratie, nieuw repertoire. Liederen, gedichten en alles wat zich daartussen bevindt. Het resul taat is een verrassend mooi, humo ristisch en ontroerend theaterpro gramma van een bijzonder vrouwmens. Een One Man Show in de ware betekenis van het woord. JUBILEUMTOER Margriet Eshuijs is één van die Nederlandse artiesten die met een soort vanzelfsprekendheid theater zalen weet te vullen. Een rasmuzi- kante die niet afhankelijk is van hits om verzekerd te zijn van publiek. Woensdag 31 maart is zij te zien en te horen in haar jubileumtoer 98/99. De voorstelling begint om 20.00 uur. De imposante carrière van Marijke Boon (Foto: J.C. van Blokland) Margriet Eshuijs begon 25 jaar gele den, in 1974 met de hit 'House for Sale'. Een nummer dat een klassie ker werd in de Nederpop. Dit num mer, dat ze destijds zong met de groep Lucifer staat nog steeds op haar repertoire, zij het in syeeds ver schillende verrassende arrangemen ten. Eshuijs staat garant voor een geweldige avond in het theater met een fantastische band. De muziek voor de pauze valt vooral op door zijn swingende karakter, met een bluesy, jazzachtige gevoeligheid, waarbij de muzikaliteit zich weelde rig etaleert. Ze ondergaat een opti male muzikale massage en voegt daar, met haar zang, de juiste emotie aan toe. Die passie komt recht uit haar hart. De rijkdom van de show zit vooral in de bewerkingen van de composities. E-mail adres Peel&Maas peelenm@tref.nl 28 maart tot en met 9 mei orga- w Galerie De Lochting weer een Wie. De expositie begint met een ■"lis middag', waarbij de kunste- s aanwezig zullen zijn op 28 "van 13.00 tot 17.30 uur. Op die kunt u ook weer genieten van 14{rastgevende muziek van Leon en Martens uit Bakel met hun klas- gitaarspel. exposanten zijn: Eert de Bruyn. Bij zijn tweede ls''ie in De Lochting laat Geert de 'nzien dat de geschiedenis van de n^nog steeds zijn grote inspiratie- I's. Hij vertaalt ze tot schilderijen, gezegd assemblages en beelden, betreft zijn materiaalkeuze hoort 'J de materieschilders: zand, lijm, ers en lood en natuurlijk verf 'ren tot zijn vaste ingrediënten, bi moment is 'drie' de bron van doen en denken. In vele mythen fligies is drie een heilig getal waarbij vaak van dezelfde essentie sprake is. De drie-eenheid symboli seert vaak dat het ene uit het andere voortkomt en deze 'productie' symbo liseert weer de oerbron, oerknal, de oermoeder, de bron waaruit alles ont staat. De drie(deling) is zelfs in de manier van werken doorgedrongen: zijn schilderijen zijn vaak drieluik geworden, weliswaar vaste drieluiken, wantje kan de luiken niet dicht doen. Maar toch: drie delen, samen één geheel; dat is de essentie. De tweede exposant is Wiel Heemskerk, die foto-objecten expo seert. Zijn fascinatie en inspiratie zijn meestal de ongewone, oude dingen die hij in zijn omgeving ziet. Het bij zondere bestaat in zijn presentatie van wat hij via de fotolens gezien en vast gelegd heeft. Door oud versleten weg- gooimateriaal te gebruiken voor de omlijsting ontstaat een plezierige ver warring over de 'schoonheid' van het geheel. Daarbij weet hij de toeschou wer vaak te laten glimlachen door zijn humoristische knipoog. Op meerdere manieren in zijn werk te karakterise ren met: drie in een! Als derde kunstenaar exposeert Toos Vos haar beelden (steen en brons). Ook zij was reeds exposante in De Lochting. Zij maakt beelden in steen en brons. De stenen beelden zijn meestal organisch, rond van vorm en nodigen uit tot aanraken. Zijzelf ver telt daarover dat ze het liefst in de steen zou willen kruipen om de essen tie van de steen te ontdekken. Zij weet: er zijn geen twee stenen hetzelf de. De bronzen beelden zijn figuratie ver en daarvoor staan mens of dier vaak model. U bent van harte welkom in Galerie De Lochting, Laagheidseweg 16 te Venray op zaterdag en zondag van 13.00 lot 17.30 uur en op telefonische afspraak, tel. 585173. Wie wel eens een huis heeft gekocht of verbouwd, weet er alles van: je wordt over laden met adviezen van vrienden, familie en kennissen. Voor de argeloze toehoorder krijgt zoiets dan al gauw iets van een spannend avontuur. Toegegeven, er moet van alles worden geregeld. Maar zo inge wikkeld als het soms wordt voorgespie geld, is het nou ook weer niet. Als je je maar door de juiste mensen laat voorlich ten. En dat is nu precies waar het tijdens onze infodag hypotheken om draait: des kundig advies en doelgerichte informatie. Kom daarom zaterdag 27 maart tussen 10.00 en 13.00 uur naar de Rabobank. De adviseurs van onze kantoren in Venray en Leunen staan dan voor je klaar om jou uit voerig te informeren en jouw vragen te beantwoorden. Met de adviseurs van Rabobank Huis Hypotheekadvies sta je er niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530 216 tel. (0478) 530 300 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Op vrijdagavond 26 maart zal het jaarlijkse Lindeconcert worden gehouden in gemeenschapshuis De Linde te Oirlo. De deelnemende ver enigingen hebben een gevarieerd programma in elkaar gezet met vele bekende muziekstukken. De avond begint om 19.30 uur met een optre den van de jeugdfanfare. Deze bestaat uit muzikanten die gemid deld nog geen drie jaar een blaasins trument bespelen. Zij spelen daarom ook wat eenvoudiger werk, maar daarom niet minder mooi. Daarna volgt het dameskoor dat reeds een ervaring heeft van ongeveer dertig jaar. Na deze koormuziek volgt de drumband met wat ander werk, waarbij ook de jeugddrumbandleden enkele nummers zullen meespelen. Na het slagwerk volgt de fanfare die onder andere een selectie uit de bekende muziekfilm Grease zal spe len. De fanfare zal ook twee zang nummers begeleiden; een met de solist Henk Jacobs die als Dorus op de planken zal komen en een num mer met het Jonge Gardekoor. Het Jonge Gardekoor zal daarna het pro gramma vervolgen en daarna is het de beurt aan de Kelderband om het podium te betreden. Daarbij zal Henk Jacobs nogmaals als solist optreden met een uitvoering van My Way van Frank Sinatra. De avond wordt afgesloten met een optreden van het weer even her rezen duo Grad en Patran, waarbij de Kelderband enkele keren voor de muzikale begeleiding zal zorgen. Het optreden van Grad en Patran stond oorspronkelijk gepland tijdens de jubileumfeesten van Ons Genoegen van het afgelopen jaar. Door per soonlijke omstandigheden kon dat toen echter niet doorgaan. Daarom zijn Grad en Patran nu te gast op het Lindeconcert. Het concert begint om 19.30 uur in gemeenschapshuis De Linde te Oirlo. Iedereen is van harte welkom en de entree is gratis. Tijdens het Pinksterweekeinde vindt in het Zuid-Limburgse Landgraaf de 30e editie van het Pinkpopfestival plaats. Ook dit jaar organiseert het Vierlingsbeekse jon gerencentrum Gryphus een busreis naar 's lands oudste en bekendste popfestival. Op maandag 24 mei (2e Pinksterdag) gaat het richting Megaland waar opgetreden zal gaan worden door onder andere Alanis Morissette, Kula Shaker. Soulwax, Manie Street Preachers, Heideroos jes, Skunk Anansie, Ilse DeLange en Faithless. De reis naar Pinkpop kost. inclusief een entreekaart ƒ105.-. Voor meer informatie of opgave kunnen geïnteresseerden bellen met 0478-631802 of 631529. Toneelgroep Balans speelt de comedy 'Verbaal Proces'. Dit speelt zich af op een politiebureau en beschrijft de alledaagse gebeurtenis sen op een willekeurig politiebureau en u zult alle problemen zien die de agenten dagelijks tegenkomen. Daarbij worstelt ook elke agent met zijn of haar professionele identiteit. Een politiebureau ergens in het land, strak geregeerd door de com missaris. Op een dag moet de com missaris onverwachts op cursus en heeft dus een tijdelijke vervanger nodig. Zoals te doen gebruikelijk vindt de commissaris een geschikte vervanging binnen de familiekring. De aanwezige agenten, die we via verschillende scènes leren kennen, moeten zich er gedwongen bij neer leggen. Een agent, genaamd Jacques, is hevig op zoek naar een vriendin en vindt deze uiteindelijk op het Internet. Alleen heeft Jacques een beetje tegen haar gelogen en doet zich voor als vrouwelijke leidingge vende van het politiebureau. Natuurlijk betekent dit de nodige hilariteit en opwinding als de vriendin besluit om het politiebu reau te komen bezoeken. Maar ook de commissaris zou onverwachts terug kunnen komen? Zal het alle maal goed aflopen...? Na het zien van deze voorstelling zullen de tongen in het publiek vol doende loskomen voor een gezellig onderonsje met betrekking tot onderwerpen als communicatie, jaloezie en angst. De voorstellingen worden gespeeld: 7 april in café 't Podium in Venray. aanvang 20.00 uur en 11 april in de schouwburg van Venray. aanvang 20.00 uur. Enteekaarten zijn verkrijgbaar bij de desbetreffende locaties voor ƒ10,- per stuk. Op zaterdag 27 maart vindt er in het Vierlingsbeekse jongerencen trum Gryphus een danceparty plaats met dj Lady Aïda en dj Tim. Lady Aïda geldt al jaren als een van 's lands beste techno-dj's. Een dj wier kwaliteiten buiten kijf staan, luister maar eens naar haar mix-cd The Eclectic Session. Een gewaardeerd dj in binnen- en bui tenland, want of het nu in clubs als Effenaar, Doornroosje. Nighttown, Paradiso of Melkweg is, of het nu tijdens festivals als Pinkpop. Dance Valley, Crossing Border. New Frontier of Lowlands is, of dat het nu in Engeland, Frankrijk, Duitsland, Italië of Finland is; overal wordt de Eindhovense met open armen ontvangen. Dj Tim opent de avond met een uiterst fijne en dansbare set techno en trance. Dat hij daar prima toe in staat is heeft deze Boxmeerse schijvenruiter al vaker in Gryphus bewezen. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur en de entree bedraagt ƒ10.-. Meer informatie over deze dance party is te vinden op internet: http://come.to/gryphus. Op le Paasdag, zondag 4 april, hoeft niemand zich te vervelen zoals zo vaak op le Paasdag, want in Feestcafé De Koets kun je vanaf 14.00 uur terecht voor een gezellige dag. Eerst gaan we voetbal kijken op Canal+ want die zenden dan de wedstrijd PSV-Ajax uit. In De Koets is de wedstrijd te zien op een super- scherp grootbeeld. Het precieze tijd stip is nog niet bekend want dat heeft burgemeester Welchen van Eindhoven nog in de hand. De geplande tijd Is 18.00 uur (uitz. 17.00 uur) maar het kan ook al naar 14.30 uur verschoven worden. We zien wel Wat wel zeker is dat helemaal vanuit Amsterdam de zanger Barry van Vliet in De Koets zijn feestre- pertoire ten gehore zal brengen. Hij is al enkele keren in De Koets geweest en telkens zette hij de zaak weer op de kop met nummers van André Hazes, Koosje. etc. maar ook met zijn eigen nummers. Hij zal een avondvullend pro gramma komen zingen waarvan de eerste ronde om ongeveer 21.00 uur zal zijn. De entree is gratis maar kom op tijd want vol vol. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler. H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 516270 zo: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver. P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straatén, J. de Vocht: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 581878 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. RUYTEN, tel. 581383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen G. GELLING en V. GEURTS DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren R. v.d. REIS tel. 06-54630234 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 582411 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feestdagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het ant woordapparaat. Aangesloten instellingen/organisa ties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray. Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur, Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3