Uniklus Theo Jacobs in een nieuw jasje Leunen in het teken van Babypop Rijvaardigheidsrit 50+ Nationaal Museumweekend op 10 en 11 april Win een reuze chocolade paasei 10 jaar Vereniging voor alleenstaande Venray e.o Doe mee met het literair café Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese Barto's Broodjes nieuwe blikvanger in De Bleek OJC Watjang?!? PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Open dagen bij De Groot in Stevensbeek Opnieuw tasjesroven in Venray ?eel en maas donderdag 25 maart 1999 - Pagina 11 oeur Van De maand maart geeft als opgave 3 regels met eert zeer romantische inhoud: "je zal weer dromen van de dagen toen we in elkanders ogen zagen, wen ik je zo héb liefgehad. Uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de dichter ervan. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 23 april sturen naar het Secretariaat. Rochusstraat 1,5801 RR VENRAY. Telefoon: 0478-582948. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter cn uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke Win naar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd. Uit reacties, die net Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen in Vcnray-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen. Ook zonder dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn, zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de le plaats. Maar ook wanneer zij wel eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdienen. In de maand volgend op de opgave wordt steeds bij de lokale Omroep Vcnray op de laatste donderdag van de maand tussen 18.00 en 19.00 uur onder meer aandacht besteed aan de rubriek "Doé mee met het Litérair Café" en wordt het antwoord op de vragen gegeven. Na de tweede ronde is de stand als volgt: De dames H. van Beek; L. Colsen, R. van DaalW. Vink en de heren A. Leijssen en A. Kraft, iéder met 20 punten. De heer J. Craghs met 10 punten. Het gezochte gedicht van de vorige maand was van J. Slauerhoff en droeg de titel: "Voor de verre prinses". De gelieven zijn zowel figuurlijk als letterlijk ontzettend ver van elkaar verwijderd. Zij komen nooit meer samen: het lijkt wel of ze in andere tij den leven en onder een andere sterrenhemel. De ik-figuur zou zijn hele leven tot aan zijn dood nodig hebben om zijn geliefde te begroeten. Maar als dromen werkelijkheid zouden kunnen worden, dan zou de ik-figuur komen bij zijn geliefde, iedere nacht. J. Slauerhoff: "Voor de verre prinses Wij hymen nooit meer saam: De wereld drong zich tusschenbeide. Soms staan wij beiden 's nachts aan 't raam. Maar andre sterren zien we in andre tijden. Uw land is zoo ver van mijn land verwijderd: Van licht tot vérs te duisternis - dat ik Op vleuglen van verlangen rustloos reizend, U zou begroeten met mijn stervenssnik. Maar als het waar is dat door groote droomen Het zwaarst verlangen over wordt gebracht. Tot op de verste ster: dan zal ik komen. Dan zal ik komen, iedren nacht. Zoals we reeds berichtten start de Guido Gezelle-herdenking op vrijdag 28 mei a.s. met Michel v.d. Plas. Aanvang 20.00 uur in Beukenrode. Onze donateurs kregen verder reeds een aankondiging van een Brugge reis in dit kader op zondag 6 juni a.s. Zij kunnen zich daarvoor tot half mei aanmelden. Informatie over het bovengenoemde of over het wérk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij hét secretariaat: Rochusstraat 1, 5801 RR VENRAY, l Telefoon: 0478-582948). De echte klusser heeft het natuurlijk al lang gemerkt. Sinds enkele maanden is Theo Jacobs bezig om zijn winkel te restylen. Vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 maart heeft iedereen tijdens een (open) huis gelegenheid ken nis te maken met de vernieuwde Uniklus. Het hele jaar door kunt u profiteren van diverse aanbiedin gen, maar deze drie dagen is het extra feest in de zaak aan de Raadhuisstraat 36a in Venray. Het hele interieur van Uniklus is onder handen genomen. Er is een totaal nieuwe huisstijl ontstaan in de kleuren blauw en grijs. U treft er eveneens een geheel nieuw assorti ment aan: installatiematerialen voor zowel de loodgieter als de electri- cien, koperen fittingen, ijzeren fit tingen, buizen, afvoermaterialen, zowel voor de hobbyist als voor de professional en verder aansluitmate- riaal voor tuinsproei-installaties, tuinpompen, dompelpompen, slan- ten enz. Voor de badkamer en keu- len vindt u een compleet assorti ment douchekoppen en -slangen, zeepbakjes, handdoekhouders, keu ken- en badkranen. alsmede ook alle onderdelen daarvoor. Zelfs voor een Jastafel of een radiator kunt u jcrecht bij Uniklus. De zaak in het nartje voert een,compleet assorti ment elektrisch installatiemateriaal, '•en opbouw schakelmateriaal, in standaard en luxe uitvoering, alle s°orten snoer en kabel, gloeilam pen, tl-buizen en verlichtingsarma- 'fren. Zeer exclusief is het grandi oos assortiment halogeenarmaturen malle malen en kleuren, in alle prij- Z£n. De benodigde trafo's en aan- siuitsnoeren zijn ook uit voorraad overbaar, evenals ijzerwaren, van :en los schroefje tot een totaal 'ssortiment sloten en deurkrukken, kurbeslag in messing en chroom. Smaakvolle uitvoeringen voor de prijsbewuste koper van Duitse en Italiaanse fabrikanten. Natuurlijk ook het standaard aluminium deur- beslag vindt u bij Uniklus. Het vei- ligheidsbeslag en sloten met het Politiekeurmerk Veilig Wonen horen natuurlijk ook in het assorti ment. Opmerkelijk fraai is de opstelling van een luxe schuifwand. Een zelfbouwpakket wat op maat geleverd wordt. Leverbaar in diver se houtsoorten of spiegelpanelen met verscheidene interieurkeuzes. Geschikt voor elk interieur, op elke plek in huis. De klusser kan ook weer kiezen uit een complete voor raad gereedschappen en machines van de merken AEG, Makita, Bosch. Black Decker en Skil die tegen zeer scherpe prijzen worden aangeboden. Dit is mogelijk door de gezamenlijke inkoop bij de diverse fabrikanten. Ook toebehoren voor deze machines zijn ruimschoots aanwezig. Schuurschijven, slijp- schijven, boren en zagen. Alles vindt u in een uitstekende presenta tie, met een gebruiksaanwijzing voor elk item. En een gedegen advies van enthousiaste vakmensen. SCHERPE AANBIEDINGEN Uniklus voert handgereedschap pen van uitsluitend A-merken voor elke klus en houtbewerkersgereed schap zoals beitels, messen, scha ven, handzagen, lijmklemmen etc. Merken zoals Stanley. Sandvik en Nooitgedagt zetten een kwaliteits- stempel op het assortiment. Metsel- en stukadoorsgereed schappen voor de tegelzetter en sol- deergereedschappen, buizenlangen. waterpomptangen voor de loodgie ter heeft Uniklus in huis. Voor huis en tuin treft u in de kelder een scala van gesteelde gereedschappen. Harken en schoffels, schoppen van kwaliteitsstaal vervaardigd. Zelfs RVS tuingereedschap is aanwezig. Stichting Jong Leunen heeft zondag 28 maart opnieuw de organisatie in handen van het popfestival Babypop, een Leunse fuif die jaarlijks zo'n 2000 bezoe kers trekt. Het festival in gemeen schapshuis De Brink in Leunen begint om 15.00 uur. De rockformatie Hemisphere bijt de spits af van Babypop '99. De band staat garant voor stevige back- to-the-80's rockcovers van onder andere Thin Lizzy en Metallica en een gevarieerd repertoire eigen nummers. Nummer twee op het podium is Dr. K, een band die de voorkeur geeft aan stevige rockmu ziek met onder andere werk van Bodycount. Clawfinger, Rage Against the Machine en Brotherhood Foundation. Na het rockgeweld bespeelt Slick Wicked Nation het publiek met haar funky gogo grooves met hiphop invloeden. Een melange tussen rap, metal en funk. muziek die doet denken aan Gotcha!. Public Enemy en Spearhead. Voordat de volgende band het podium betreedt is het tijd voor 'Ben ik te min' Armand. De protest zanger van huis uit maakt zijn optre den op zijn eigenzinnige manier vol. Vervolgens is het de beurt aan de River Zydeco Band; vrolijke muziek uit Zuid Louisiana met ele menten van de blues en jazz. Nadat Armand voor de tweede keer zijn kunsten heeft vertoond, sluit Take It for Granted vanaf 22.00 uur Babypop '99 af. Het stemgeluid van zangeres Netty Driessen is kenmer kend voor de band, terwijl gitarist John Dirven een knap staaltje gitaarwerk aflevert. Een sterke live- act en een waardige afsluiter van het Leunse popfestival. Armand zingt ongetwijfeld de klassieker 'Ben ik te min' (Foto: Hans Janssen De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. Synthese zoekt voor de gemeente Venray mensen voor de begeleiding tijdens het leerlingenvervoer naar Venlo, Nijmegen en Venray. Men dient te beschikken over goede con tactuele eigenschappen; gevoel heb ben voor kinderen en er mee weten om te gaan; overwicht en rust uits tralen: consequent kunnen handelen. De werktijden zijn: maandag t/m vrijdag voor de morgen en middag (2 vrijwilligers nodig). Meer informatie: Synthese, Openbare Bibliotheek, Merseloseweg 59, 5800 GA Venray, tel. 516995. Opnieuw tasjesroven in Venray Twee jongens hebben vorige week vrijdagavond op het Molenpad in Venray een 66-jarige fietsster Venrayse van haar handtas beroofd. In de tas zaten diverse per soonlijke bescheiden. De vrouw werd ingehaald door twee fietsers die de handtas uit het fietsmandje voorop haar fiets gristen. De jonge daders vluchtten vervolgens via de Westsingel en Hubenhof in de rich ting van de Kempweg. De vrouw schat de leeftijd van een van de jon gens op circa veertien jaar. Later op de avond werd op de Gouden Leeuw opnieuw een tasjesroof gepleegd. Gezien het signalement en de werkwijze sluit de politie niet uit dat het om dezelfde daders gaat. Zondagavond werd in Venray opnieuw een vrouw van haar tas beroofd. Het 54-jarige slachtoffer uil Venray liep in gezelschap van haar collega over de Grotestraat toen ze door twee fietsers werd ingehaald. Een van hen nam de tas van de schouder van de vrouw en reed daarmee weg in de richting van de Passage en de Bleek. In de tas zat naast diverse persoonlijke beschei den. ook een portemonnee met daar in enkele tientallen guldens. De vrouw bleef ongedeerd. De politie is eerder deze week al een intensief onderzoek gestart naar de aanhoudende reeks tasjesroven in Venray. Dat heeft tot op heden nog evenals gereedschappen met wissel- steel van de merken Gardena en Wolf. De huisvrouw treft als van ouds een kwaliteitsprogramma bor stelwerk en een kompleet rek HG- schoonmaakartikelen aan, terwijl voor in de zaak rijwielaccessoires van een uitstekende kwaliteit wor den gepresenteerd. Hoewel Uniklus geen fietsen meer in het assortiment heeft, hebben ze voor de 'fietsmon- teur' een grote keuze uit diverse onderdelen en accessoires zoals banden, bagagedragers, snelbinders, verlichting, fietssloten en onder houdsmiddelen. Boven alles kunt u voor dit alles bij Uniklus Venray rekenen op een perfecte bediening en een uitstekend technisch advies. Uniklus Venray is aangesloten bij inkooporganisatie Nicovij en kan zo scherp inkopen, hetgeen tot uiting komt in de scherpe aanbiedingen. Nicovij telt zo'n ongeveer 150 aan gesloten leden in heï land. Lid hier van zijn o.a. alle Enorm en Profnorm vestigingen in Nederland. Parkeren kunt u gratis voor de deur bij Uniklus en aan de achterzijde op de eigen parkeervakken. Vorige week opende Venray's eerste echte broodjeszaak zijn deuren. Het was meteen al druk bij Barto's Broodjes in De Bleek. Voor eigenaar Barto Hulleman is de zaak 'een droom die uitkomt'. Met een tevreden blikt kijkt eige naar Barto Hulleman, eigenaar van Barto's Broodjes, zijn zaak rond. De klanten lopen af en aan in de eerste echte broodjeszaak in Venray. "Leuk dat zoveel mensen het al ken nen", vindt de 28-jarige onderne mer. Voor Barto is de zaak 'een jon gensdroom die uitkomt', zoals hij het zelf zegt. "Ik heb een tijd als manager in de horeca gewerkt en wilde al lang een eigen zaak. Uiteindelijk heb ik deze ruimte gevonden om Barto's Broodjes in te beginnen. Het is een broodjeszaak geworden omdat dat een echte aan vulling is op het Venrayse horeca- aanbod." Barto heeft het groots aan gepakt. De ruime zaak, op de hoek van het plein, is modern ingericht. De zachtgele tinten en grote ramen maken er een sfeervolle en lichte ruimte van. Terwijl je een broodje eet aan een van de veertig zitplaat sen. kun je rustig kijken naar de mensen die voorbij lopen. Daar leent Barto's Broodjes, met ramen over de hele breedte van het pand. zich perfect voor. Maar natuurlijk is het ook mogelijk om een broodje af te halen. "Lang niet iedereen is dat gewend, omdat het niet overal kan. Hier is het gewoon onderdeel van de service." Broodjes vormen de hoofdmoot van de menukaart. Er zijn vijf soorten te krijgen, onder meer pistolets, zachte broodjes, maar ook vruchtennotenbollen. Er staan 25 verschillende soorten beleg op de kaart, van gewone kaas, kip kerriesalade en filet americain tot minder bekende dingen als Waldorfsalade, cream cheese en pitasalade. Veel van de soorten beleg worden gepresenteerd in de koelvitrine. Wat je ziet is wat je krijgt. Daarnaast kun je ook maal tijdsalades en hartige tussendoortjes als soep of saté met brood bestellen. "Je kunt hier dus gezellig lunchen", aldus Barto. "Binnenkort is het voor bedrijven zelfs mogelijk om brood jes te bestellen. Ze hoeven maar een bestelformulier door te faxen en hun lunch wordt bezorgd." De eigenaar is blij dat hij met zijn zaak winkel centrum De Bleek een nieuwe impuls kan geven. "Al die negatieve berichten van de laatste tijd vind ik niet terecht. De mensen moeten De Bleek een kans geven. En nu is het zeker de moeite waard om er eens doorheen te lopen." Flying Embryo's en Ultility Kick 27 maart heeft OJC Watjang in Oirlo weer twee bands op het pro gramma staan. Het betreft hier de bands Utility Kick en The Flying Embryo's. Het is nu reeds zeker dal het één groot feest zal worden met deze bands. Om 20.00 uur zal de Oirlose jon- gerensoos zijn deuren openen en om 20.30 uur zal de formatie Utility Kick de spits afbijten. De 'Punk- Metalmix' zal ervoor zorgen dat hun reputatie goed zal blijken. Ze heb ben al diverse goede optredens ach ter hun naam staan en bij enkele zeer gerenommeerde bands in het voorprogramma gestaan. De Flying Embryo's zullen rond de klok van tien hun pretpunk aan het publiek ten gehore brengen. Zij staan bekend als de mafste feest band van Nederland. Met twee albums en enkele singles hebben ze een heel mooi repertoire opge bouwd. Op Radio 3 en in de Aardschok werden ze de hemel in geprezen, en terecht. Met nummers als 'Stoned als een garnaal' en 'Manuela' moeten ze beslist eens in de buurt bij jullie gespeeld hebben. Voor deze muziek is het publiek natuurlijk ook zeer belangrijk dus mag iedereen voor slechts ƒ5,- aan entree deelnemen aan dit feest van punk, ska en drinkliederen op 27 maart. U hebt waarschijnlijk al vele jaren uw rijbewijs en door ervaring bent u wellicht een geroutineerd automobi lisme) geworden. Maar in al die jaren is er ook het nodige in het ver keer veranderd. Het is drukker geworden op de wegen, kruispunten zijn ingewikkelder geworden en de verkeersregels zijn veranderd. Daarbij komt dan ook nog dat het verkeer veel haastiger en jachtiger is geworden. Daarnaast bent u zelf ook veran derd. Al bent u nog zo vitaal, in de loop der jaren gaan verschillende lichaamsfuncties ongemerkt achter uit. Dit is een volkomen normale zaak en iedereen heeft hiermee te maken. Het gaat hierbij dan ook om functies die van groot belang zijn in het hedendaagse verkeer. Denk maar eens aan het zien en horen, aan het concentratievermogen en aan de reactiesnelheid. Het kan daarom geen kwaad om van tijd tot tijd de rijvaardigheid onder de loep te nemen. Om ongelukjes en erger te voorkomen. Ook hel Groene Kruis Noord- Limburg vindt het van het grootste belang dat iedereen zich verant woord door het verkeer beweegt. Daarom krijgen leden van het Groene Kruis korting op een rijvaar digheidsrit. Een rijvaardigheidsrit is voor iedereen die (met een auto) aan het verkeer deelneemt van tijd tot tijd aan te bevelen. Echter speciaal voor 50-plussers worden er door ver schillende rijscholen rijvaardig- heïdstests afgenomen. De test. waarbij u als u wilt in uw eigen auto kunt rijden, duurt ongeveer 30 minuten. Een speciaal opgeleide instructeur begeleidt u tijdens deze test en geeft u persoonlijke advie zen. Want wellicht zijn er in de loop van de vele jaren ongemerkt fouten geslopen in uw rounne. En leden van het Groene Kruis Noord- Limburg ontvangen minstens ƒ5,- korting op deze test. Hebt u interesse in een rijvaardig heidsrit? Dan kunt u contact opne men met Autorijschool Claessen te Venray. tel. 0478-582471. rnxsmsmmsmm Gratis fiets- en wandelroutes Onder het motto 'Loop, fiets en ontdek iets...' openen meer dan 550 musea in heel Nederland op zater dag 10 en zondag 11 april hun deu ren voor het publiek. Voor de twee de keer staat dit weekend in het teken van wandelen en fietsen. Meer dan J30 wandel- en fietsroutes langs musea zijn vanaf maandag 5 april gratis af te halen bij zo'n honderd deelnemende VVV-kantoren, ruim 250 musea en ongeveer honderd Rabobanken verspreid over Nederland. De VVV in Venray heeft de museumroute De Peel ontwik keld. Deze is vanaf 5 april verkrijg baar bij het VVV-kantoor aan de Grote Markt en bij de musea langs de route. De lengte van de fietsroute in Venray bedraagt 25 km en voert langs 'het ,Freulekeshuus'. de Odakapel, de manege, het museum 'Peelstreek' en de Veltumse Kapel. Fietsen huren is mogelijk bij fiet- senverhuur Swinkels aan de Mgr. Hanssenstraat in Oostrum. Paasprijsvraag Boekhandel Van den Munckhof Vanaf deze week vieren de Blz. boek- en kantoorvakhandel, waartoe ook boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray behoort, Pasen! Met de speciale BIz.- Paasprijsvraag kunnen klanten van deze winkels een reuze chocolade paasei winnen. In boekhandel Van den Munckhof wordt het reuze cho colade paasei gepresenteerd. Op de speciale actiebon kunt u een gokje wagen naar het gewicht van dit paasei. De klant die het juiste gewicht raadt, of er het dichtst bij zit, krijgt het prachtige, overheerlij ke reuze chocolade paasei cadeua. Let wel op: u mag in de winkel alleen kijken, het ei optillen is niet toegestaanBlz. boek- en kan toorvakhandel s is een organisatie van zelfstandige, samenwerkende boek- en kantoorvakhandels. waar onder Van den Munckhof in Venray. Bij Blz. kunt u altijd terecht voor de nieuwste boeken en de mooiste kan toor- en hobbyartikelen. De Paasprijsvraag wordt gehouden in alle Blz. boek- en kantoorvakhan dels. Iedere winkel trekt zijn eigen winnaar op vrijdag 20 april. Op zondag 28 maart vindt er een feestmiddag plaats voor alle leden en genodigden van de Vereniging voor Alleenstaanden Venray e.o. Dan bestaat de vereniging namelijk 10 jaar. Het feest vindt plaats in 't Trumke, Oostsingel 39a te Venray, aanvang 13.30 uur. Op dit moment bestaat de vereni ging uit dertien leden. Wie interesse of belangstelling heeft kan op de vrijdagavond vanaf 20.00 uur vrijblijvend binnen lopen. wilt u meer weten of informatie over de vereniging, belt u dan met Ben-Harrie Rongen, tel. 589237 (na 18.30 uur). Op zaterdag 27 en zondag 28 maart zijn er weer open dagen bij bouwbedrijf, tegelhandel, en sani- tairspecialist De Groot BV uit Stevensbeek. Directe aanleiding hiervoor is een directiewisseling bij het bedrijf. Na ruim dertig jaar hebben de heer en mevrouw De Groot hun zaak overgedragen aan de heer en mevrouw Zegers. Tijdens de open dagen kunt u natuurlijk weer de twee verdie pingen tellende schowroom van De Groot BV bewonderen. Op 27 maart van 09.30 tot 17.00 uur kunt u kennismaken met de heer en mevrouw Zegers, op 28 maart wordt u van 11.00 tot 17.00 uur op de hoogte gebracht van de laatste ontwikkelingen op het gebied van tegels, sanitair en stoomcabines. Iedereen droomt weieens van een nieuwe, ruime badkamer? Voor veel mensen blijft het bij dromen, meest al vanwege ruimtegebrek. De Groot BV zorgt er echter voor dat veel van deze dromen toch uit kunnen komen. Hier wordt advies op maat gegeven, ook voor de kleinste maat. Op de zolderverdieping van het bedrijf staan verschillende sanitai- ropstellingen, waarbij de kleinste maal optimaal wordt benut. Een badkamer onder een schuin dak is bijvoorbeeld prima mogelijk. Bovendien beschikt De Groot over een demonstratieruimte voor stoom cabines en heeft het bedrijf vele accessoires voor u in petto waarmee u uw stoomcabine kunt uitbreiden. En als u zelf eens wilt stomen, kan dat ook bij De Groot. Een hand doek en badjas liggen voor u klaar. Niet alleen voor sanitair en tegels kunt u bij De Groot terecht. Ook voor het ontwerp, bouwen en ver bouwen van bijvoorbeeld uw huis, garage of schuur bent u bij het Stevensbeekse bedrijf aan het juiste adres. De Groot is groot(s) in idee en uitvoering. Waarom kiest u voor De Groot? Dat doet u vanwege de uitstekende service, het brede assortiment, gerenommeerde merken en natuur lijk het advies op maat van deskun dige medewerkers. DIRECTIE. WISSELING Na ruim dertig jaar nemen de heer en mevrouw De Groot afscheid. Dankzij hun inzet is het bedrijf geworden wat het nu is. Het roer wordt overgenomen door de heer en mevrouw Zegers. Komt u zelf maar eens kijken op zaterdag 27 en zon dag 28 maart bij De Groot aan de Kloosterstraat 18 in Stevensbeek. Voor meer informatie kunt u bellen met 0485-381742. Twee jongens hebben vorige week vrijdagavond op het Molenpad in Venray een 66-jarige fietsster Venrayse van haar handtas beroofd. In de tas zaten diverse per soonlijke bescheiden. De vrouw werd ingehaald door twee fietsers die de handtas uit het fietsmandje voorop haar fiets gristen. De jonge daders vluchtten vervolgens via de Westsingel en Hubenhof in de rich ting van de Kempweg. De vrouw schat de leeftijd van een van de jon gens op circa veertien jaar. Later op de avond werd op de Gouden Leeuw opnieuw een tasjesroof gepleegd. Gezien het signalement en de werkwijze sluit de politie niet uit dat het om dezelfde daders gaat. Zondagavond werd in Venray opnieuw een vrouw van haar tas beroofd. Het 54-jarige slachtoffer uit Venray liep in gezelschap van haar collega over de Grotestraat toen ze door twee fietsers werd ingehaald. Een van hen nam de tas van de schouder van de vrouw en reed daarmee weg in de richting van de Passage en de Bleek. In de tas zat naast diverse persoonlijke beschei den, ook een portemonnee met daar in enkele tientallen guldens. De vrouw bleef ongedeerd. De politie is eerder deze week al een intensief onderzoek gestart naar de aanhoudende reeks tasjesroven in Venray. Dat heeft tot op heden nog niet geleid tot de aanhouding van verdachten. Twee jongemannen hebben vorige week vrijdagavond een 73-jarige vrouw uit Siebengewald van haar tas beroofd. Dat gebeurde op een parkeerplaats aan de Gouden Leeuw in Venray. De overvallers maakten daarbij enkele tientallen guldens en diverse persoonlijke bescheiden buit. Niemand raakte gewond. De vrouw liep over de parkeerplaats naar haar auto. toen ze van achteren werd benaderd door twee jongens op een fiets. Het tweetal slaagde erin, ondanks hevig verzet van de vrouw, om haar handtas af te pakken en te vluchten in de richting van de Kempweg. Volgens twee getuigen gaat het om twee jongens in de leef tijd van 14 tot 16 jaar. De politie heeft de zaak in onderzoek. Automobilisten op de bon Bij een radarcontrole op de Castenrayseweg in Castenray heeft de politie dinsdag 32 bekeuringen opgemaakt onder de 168 passanten. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 87 km per uur terwijl de limiet 50 km per uur bedraagt. Bij een soortgelijke controle op de Deurneseweg in Ysselsteyn werden 68 van de 875 passanten bekeurd vanwege overschrijding van de maximum snelheid van 80 km per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 119 km per uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11