Modeshow PEEL EN MAAS 'Een modern stuk muziek in een klassiek jasje" Bekende Nederlanders gaan voor een strike I Dat hoort echt bij zo'n wakkere bank B WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING eren Lifestyle en Secondo - Fashion Henseniusplein 4a - Kapelaanspad 2 Jolina Bruidsmode, avond- en cocktailldeding Mgr. Hanssenstraat - Oostrum Op 22 maart a.s. in de schouwburg te Venray, aanvang om 20.00 uur. Reserveren is mogelijk bij de genoemde kledingzaken en de entrée bedraagt ƒ15.- (incl. koffie en gebak) Ars Musica voert Liverpool Oratorio uit DONDERDAG 18 MAART 1999 - NR. 11 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG "Ik wens jullie allen een fantas tische bowlingmarathon en u in het bijzonder een geweldige ver jaardag." Jan Giesen van Bowling Vereniging Venray laat met trots de brief van oud-staatssecretaris Erica Terpstra zien die de bow lingvereniging veel succes wenst met de bowlingmarathon van komend weekeinde Erica Terpstra is een van de vele prominenten die door de jubilerende Venrayse bowlingvereniging (20 jaar) is aangeschreven om een bij drage te leveren aan het slagen van de Bowling Marathon in het bow lingcentrum in Oostrum. Helaas is zij verhinderd, evenals andere cele brities die waren uitgenodigd om een bowlingbal te komen gooien. "Echter niet getreurd, we zijn er Mosterd kaas Nu proberen! Per kilo nu Actie! Zacht belegen Kwaliteit, vers en voordelig! Per kilo nu Kaasknaller! Roombrie 4 n ook bij u op de markt 100 gr I 's maandags: 11.00-16.00 u. markt voor Schouwburg, vrijdags: 09.30-18.00 u. op het Henseniusplein Rabobank Venray-Oostrum 100 jaar gaan. Nu is de relatie heel soepel. Mijn adviseur zit er dicht op en anticipeert goed op ontwikkelingen. Ik voel me door hem gesteund in mijn ondernemerschap. Zeker de laatste jaren merk ik dat ze naar mij luisteren. Niet naar mij alleen natuurlijk, maar naar de klant in het algemeen. Wij hebben bijvoorbeeld veel kleingeld nodig. Vroeger moest je voor ieder rolletje betalen. Daar hebben we toen eens flink over aan de bel getrokken. En dat heeft geholpen. Zé zagen wel in dat ze de winkeliers daar behoorlijk mee op kosten joegen. Wat Van Goch zegt is trouwens wel waar. De laatste tien jaar is de bank steeds actiever en minder stoffig geworden. Wat ik persoonlijk bijvoorbeeld erg op prijs stel is dat ze informatie bijeenkomsten organisereert. Dat hoort echt bij zo'n wakkere bank. Net als zo'n blad als Ondernemer èc Bank. Dat stimuleert de betrokken heid bij de bank en bij je collega- ondernemers in de regio. Het maakt de drempel naar de Rabobank in mijn ogen een stuk lager. En dan tref je daar mensen, is mijn ervaring, die zich niet fixeren op zekerheden maar met jou op zoek gaan naar een oplossing." Midden in de samenleving Dat dat niet altijd zo is geweest, daar wil André van Goch nog wel wat over zeggen: "Vroeger was de Boerenleenbank niks voor iemand uit het midden- en kleinbedrijf. Die bank was er toch op de eerste plaats voor de boeren. En dan ook nog voor KVP-boeren. In het College van Bestuur zaten de notabelen van het dorp, die waren van de KVP én ze maakten de dienst uit. Nu staat de Rabobank echt midden in de samenleving. Voor iedere echte ondernemer." Dit artikel is het achtste in een reeks van 12 over ontwikkelingen binnen 100 jaar Rabobank Venray-Oostrum. Ze verschijnen maandelijks tussen juli 1998 en september 1999. teksl: Jansen Houbiers ontwerp, opmaak en jubileumlogo: Rieky van der Putten - Leo Creemers Bowling Marathon jubilerende Bowling Vereniging Venray december van het vorig jaar |en de ambitieuze plannen bet jubilerende Groot Vocaal [inble Ars Musica in Venray rezenlijk moeten worden. De oering van het Liverpool torio van 'Beatle' Paul lartney en dirigent Carl Davis het Royal Liverpool harmonie Orchestra in de ieuwde Schouwburg Venray. gebrek aan voldoende finan- middelen boorde de plannen tankelijk de grond in. Het aur van de ongeveer 70 leden ade 25-jarige jubilaris is ech- lit het goede hout gesneden, veel inzet komt de droom als- jit: op zaterdag 10 april voert \lusica de Liverpool Oratorio ien unicum voor muziekmin- Noord-Limburg, atuurlijk was het een teleurstel- We keken in eerste instantie op begroting van 60.000 gulden leen tekort aan van 10.000 gul- Door de keuze voor een ander it, het Nederlands Promenade sl uit Amsterdam, hebben we ig de zaak financieel gezien jekregen", vat voorzitter Ernst beisen van Ars Musica de gang laken kort en bondig samen, iele werk van de vijf leden tel- tmuziekcommissie en dirigent Wouters van het Venrayse nble werd daarmee alsnog xid. Tot grote opluchting van beisen en Lia Oostdam, lurslid en pr-dame van Ars ica. "Alle leden hebben zich hrikkelijk ingezet om deze iumuitvoering op de planken te en brengen. We hebben het iciële plaatje voor het grootste tondgekregen door de bij dra- van sponsors. Daarnaast is er het organiseren van acties rommelmarkten, een kerstbo- erkoop, deelname aan een iorloop en het toezicht houden garderobe in de carnavalstent, in het laatje gekomen." TROTS (resultaat mag er zijn, want de ipool Oratorio van Paul artney en Carl Davis is niet iar een muziekstuk. Het is het klassieke werk van de ex- Ie en beschrijft zijn leven in pool: zijn geboorte tijdens de g, zijn schooltijd, zijn ouders ontmoeting met zijn vorig jaar :den vrouw Linda. Het werk in 1991 voor het eerst uitge- i door het Royal Liverpool armonic Orkest en het koor van de kathedraal van Liverpool. McCartney en Davis hebben onge veer 100 uur gecomponeerd en geschreven. "En dan te bedenken dat McCartney zelf geen noot kan lezen en schrijven", aldus Oostdam. Het resultaat is een combinatie van de klassieke invloeden van Davis en de meer primitieve benadering van muziek door McCartney. "We zijn er ontzettend trots op dit werk te mogen uitvoeren", aldus preses Brecheisen. Niet in het minst door het visitekaartje met gerenommeer de solisten als Rianne Vogten (sopraan), Alex Vermeulen (tenor). Hans van Heijningen (bas) en Anita Bijvoet (mezzosopraan) en de Oosterhoutse Nachtegalen, een koor dat naam en faam geniet in geheel Europa en zelfs overzee. Brecheisen: "Je voelt je niet alleen zanger, maar meteen ook acteur. Het is eigenlijk een spel datje opvoert." Faalangst kent Ars Musica niet want "als het erop aankomt, staan we er. Wij gaan ons bewijzen en het publiek op een fantastische avond trakteren. Daar ben ik van over tuigd." ANITA BIJVOET Mezzosopraan Anita Bijvoet uit Maashees is een van de solisten tij dens de uitvoering in de Schouwburg Venray. Zij studeerde aan de Stedelijke Muziekschool van Luik (België) en het Conservatorium in Maastricht. In 1987 won zij de Belgische Tege- ringsmedaille' voor zang- en liedin terpretatie. In Nederland en België verzorgt zij regelmatig huiskamer- concerten en op haar repertoire staan werken van romantische en klassieke componisten en ook reli gieuze muziek van Bach, Mendelssohn en Pergolesi. In 1995 bracht zij in wereldpremière het lied 'What we forget' voor mezzo sopraan en fanfare van Hardy Mertens. Dit werk werd destijds speciaal gecomponeerd voor de bevrijdings feesten in Overloon. Voor haar is de uitvoering van de Liverpool Oratorio ook geen gesneden koek. Bijvoet, al negentien jaar werkzaam op het Venrayse Vincent van Gogh Instituut, spreekt dan ook niet echt over een klassiek werk. "Het is klas siek geïnspireerd, vrolijke moderne muziek. Een modem stuk muziek in een klassiek jasje. Fris en up-to- date, op het lijf geschreven van Ars Musica. Het sluit perfect aan bij de stemverhoudingen in het koor dat een prima keuze heeft gemaakt." Ze ziet het Liverpool Oratorio als een uitdaging om te zingen. "Op zich is het stuk niks verrassends. Prettig is wel dat alle solopartijen hun aandacht krijgen. De verhou ding tussen koorwerk en solo's is heel goed in balans. Over het alge meen is het geen moeilijke muziek, het zingt lekker weg." Anita Bijvoet neemt drie verschillende personages voor haar rekening: schooljuffrouw, rouwmeester en verpleegster. Drie personen met geheel verschillende uitstralingen: "Ook dat maakt het tot een uitdaging. De lange lijnen zijn bovendien prettig, dat komt de uit spraak alleen maar ten goede. Voor het publiek een prima zaak." KAARTVERKOOP De unieke uitvoering in de Schouwburg Venray kan door 700 mensen bijgewoond worden. Zonder al te nadrukkelijk de publi citeit te hebben gekozen, zijn er inmiddels 325 entreekaarten aan de man gebracht. De kaarten kosten 30 gulden per stuk en zijn verkrijgbaar aan de kassa van de schouwburg. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ernst Brecheisen, telefoon 583576 ndré van Goch is met de Rabobank opgegroeid. "Als kind had je een spaarbankboekje van f boerenleenbank. Je wist niet beter. Later had ik er mijn hypotheek en toen ik een jaar of tn geleden mijn eigen bedrijf begon, kwam ik dus vanzelfbij de Rabobank terecht. Ik heb 'nar trouwens nooit spijt van gehad." Joost Wilders, ook tien jaar geleden met een eigen iak begonnen, is van de generatie die eerst een rondje banken doet alvorens een keuze te taken. Zijn ervaring was dat de Rabobank meteen open stond voor zijn plannen. Soms moet je daar trouwens wél wat moeite voor doen. Toen mijn zoon in 1990 dit pand wilde kopen, waren ze niet zo scheutig. Wij heb ben toen gezegd dat wij dan wei naar een andere bank zouden gaan. Maat we zijn er nog steeds, en we zijn over het geheel genomen heel tevreden." ilders: "Een van die banken die de ara hebben ondememersbanken te d, liet me weten dat ik over een iar jaar maar eens terug moest imen. Als ik had bewezen onder- imer te zijn. Ronduit arrogant aren ze daar." Van Goch en ilders zijn het erover eens: De lbobank is een bank waar je als idernemer niet hoeft te beginnen et geld mee te brengen. Een goed dernemingsplan en een flinke sis ondernemingslust kunnen vol- *nde zijn. Het is een prima bank w ondernemers. Het is in hun :n echt een bank voor gewone ngens die voor Zichzelf beginnen, an Goch: "De Rabobank is zelf «uurlijk ook heel gewoon begon- n." Edward Linskens en Peter Winnen willen komend weekeinde niet afgaan. Zij oefenden deze week dan ook driftig in het bowlingcentrum. desondanks in geslaagd om vele bekende personen zaterdag en zon dag naar Venray te halen'Czegt Jan Giesen niet zonder trots. Want, de bowlingmarathon moet en zal een succes worden. Niet alleen om het 20-jarig jubileum van de vereniging extra cachet te geven, meer nog om het goede doel te steunen: Stichting Cliniclowns Nederland. "De actie van de gemeente vorig jaar heeft ons doen besluiten om ook voor dit goede doel te kiezen. Cliniclowns is toch een begrip in Nederland en een doel dat iedereen aanspreekt. Vrijwilligers die belangeloos zeer ernstig zieke kinderen plezier en ontspanning weten te brengen." SPEKTAKEL Het affiche van de bowlingmara thon spreekt boekdelen. Het organi serend comité is erin geslaagd 'vedetten' te strikken om voor het goede doel een balletje te gooien. Veelvuldig marathonkampioene Carla Beurskens, Peter Winnen, oudwielrenner en bedwinger van de Alpe d'Huez, exprofvoetballer Edward Linskens, voetbalberoemd heid Dick Nanninga die in de WK- finale in 1978 in Argentinië als invaller de gelijkmaker voor Nederland scoorde en John de Wolf, nu nog steeds 'ballend' voor Helmond Sport, hebben toegezegd te komen. Ook schouwburgdirecteur Peter de Neef en de burgemeesters Waals (Venray), Klaverdijk (Bergen), Fasol (Horst) en De Loo CHEQUE De totale kosten voor het evene ment bedragen 8500 gulden; een bedrag dat op voorhand is gedekt door sponsors die voor iedere gegooide strike een bedrag neertel len. De organisatie gaat ervan uit dat er in totaal ongeveer 2500 strikes worden gegooid. Giesen: "We heb ben nu al voor ruim 20.000 gulden aan sponsorcontracten binnen. Cliniclowns kan dus rekenen op een bedrag van minimaal 10.000 gul den." Stiekem hoopt de pr-man van de Venrayse bowlingvereniging dat dit bedrag aanzienlijk hoger zal uit vallen. Zo is er komend weekeinde nog een loterij waarbij het aantal te gooien strikes kan worden geraden en diverse spellen waarvan de opbrengst ook naar het goede doel gaat. De bloeiende Venrayse bow lingvereniging, de grootste van Limburg, is er klaar voor. Ongeveer 30 vrijwilligers draven zaterdag 20 en zondag 21 maart op om alles in goede banen te leiden. De marathon gaat zaterdag om 17.00 uur van start en wordt zondag om 17.00 uur afge sloten. Dan krijgt een afvaardiging van Stichting Cliniclowns Nederland symbolisch een cheque overhandigd. stof eraf ost Wilders is eigenaar van het tnrays Wijnhuis, André van Goch ?enaar van het gelijknamige elec- Xechnische installatiebedrijf. Van heeft wisselende ervaringen ft de Rabobank. "Er is in de loop n de tijd veel veranderd bij de mk. Laten we zéggen dat het stof langzaam maar zeker afgewaaid Het is zeker niet altijd zo geweest 11 de bank gemakkelijk over de ugkwam." tzijn er nog steeds an Goch heeft inmiddels ongeveer nntig man aan het werk en hij eft plannen voor een grootscheep- wterne verbouwing in de monu- tntale boerderij aan de Stations- Eg- "Onderzoek heeft uitgewezen "erin mijn branche veel re verbe ten valt aan het voorraadbeheer, kk is de verhouding montage/ma ilen in de branche op dit André van Goch en Joost Wilders Steeds actiever Dat is precies ook de ervaring van Joost Wilders. "De slogan dat de bank met je meedenkt is dan wel van een andere bank, de Rabobank maakt dat in mijn ogen zeker 00 waar. Een slijterij beginnen vraagt om een groot aanvangskapitaal. Dat geven ze je niet vanwege je mooie blauwe ogen. Gelukkig had ik flink wat ervaring en alle diploma's die nodig waren. De eerste jaren was er nog wel wat afstand tussen de bank en mij. Ze moesten natuurlijk ook maar zien dat het allemaal goed zou TO Bowling ROWUNGMARATHON JO'Jf JdrUt.' (Gennep) komen naar het bowling- centrum in Oostrum. Daarnaast komen echte bowlingcracks als Annemiek van .den Boogaart, in 1997 wereldwijd de beste bowlster, veelvuldig Nederlands kampioen Ton Plummen en de beste Venrayse bowler Cyriel Winters in actie. "En allemaal voor het goede doel. Iedereen heeft belangeloos zijn medewerking toegezegd. Meer kun je toch niet verwachten. Het wordt een grandioos spektakel", aldus Giesen. moment zestig/veertig en dat willen we andersom hebben. We gaan nu een showroom inrichten en van daaruit verkopen. Kunnen we tege lijkertijd ook de voorraad beter beheren. Je begrijpt dat we ook daarvoor de Rabobank nodig heb ben en ik heb inmiddels de bevesti ging dat ze meewerken. De traditie wil ook dat ze met ons meedenken.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 13