A i Wisseling van de wacht bij A&A Groep C1000 opent een moderne supermarkt in Ysselsteyn Waarom ook een Leidse professor naar een Lions Veiling komt Venray's Mannenkoor Ars Musica Koninklijke Harmonie Euterpe Zangers van St. Frans Wijkcentrum Noord-West ANBO- nieuws Lezing over vogelzaden Jeugdvereniging De Springplank Kaarten in Den Hoender LVB Oostrum LVB Kring Venray LVB en OVB Oostrum KBO Katholieke Vrouwen Vereniging Schutterij ft Zandakker Gilde St. Jan Lopersgroep Venray Darten De Piëlhaas Geschiedenis van de volks geneeskunde Computerclub regio Venray Open dag basisschool De Keg Cursus sjamanisme Oud papier PEEL EN MAAS donderdag 18 februari 1999 - Pagina (j - pi Repetitie: Donderdag 18 febr.: 19.30 uur Repetitie bariton en bas; 20.00 uur repetitie voor het gehele koor. 21.15 uur Herringschelle! Donderdag 25 febr.: 19.30 uur Repetitie tenor 1 en tenor 2; 20.00 uur repetitie gehele koor. Afmelden bij Jan Mulder, tel. 580896 tussen 18.30 en 19.00 uur. Oud papier kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg (de weg tegenover de voormalige zui velfabriek, staat aangegeven). Groot Vocaal Ensemble Dinsdag 23 febr.: Repetitie van 20.00 tot 22.15 uur De tenoren worden verzocht om 19.30 uur aanwezig te zijn (korte repetitie vooraf). Agenda: 28 maart: Om 15.00 uur uitvoering Olivet to Calvary (Maunder), in de Paterskerk te Venray. De koorleden wor den verzocht om 14.30 uur aanwezig te zijn. 8 april: 19.30 uur Repetitie in Amsterdam. Nader bericht volgt. Afmelden bij: Gert Vermeulen, tel. 0478-502652 (bij voorkeur tussen 18.00 en 19.00 uur) Oud papier kunt u deponeren in de container bij De la Roy, Gasstraat 6. Heeft u belangstelling voor koorzang en wilt u eens met ons meezingen? Informatie over het koor geeft u graag Gert Vermeulen, Elsterendijk 9, 5855 AT Well, tel. 0478-502652. Harmonieorkest Donderdag 18 en 25 febr.: Repetitie, aanvang 20.00 uur. Afmelden: H. van der Steeg, tel. 582539 Agenda: 4 maart: Extra ALV. 25 april en 23 mei: Eerste communie. 28 april: Concert Schouwburg. 30 april: Aubade. 20 juni: Peeltoemooi Jeugdorkest Donderdag 18 en 27 febr.: 18.45 uur repetitie. Agenda: 30 april: Oranjeconcert. Afmelden: P. Noten, tel. 587858. Drumband Maandag 22 febr. en 1 maart: 20.00 uur repetitie. Afmelden: Dorien van der Giessen, tel. 589317. Agenda: Jeugdopleiding volgens afspraak. 4 maart: Extra ALV. 25 april en 23 mei: Eerste communie. 30 april: Aubade, 10.45 uur Upke. 19 juni: Peeltoemooi. Bestuur 22 febr. en 19 april: 19.00 uur ab Coninxhof. Vrijdag 19 febr.: 19.00 uur Repetitie sopranen en alten; 20.00 uur repetitie hele koor. Zaterdag 20 febr.: Tussen 10.00-12.00 uur oud papier inleveren in de papier container bij Eurodump aan de Nieuwhuisweg; 20.00 uur repetitie pro mokoor. Zondag 21 feb.: Om 10.00 uur inzingen in de pastorie; 10.30 uur H.Mis in de Paterskerk. Dinsdag 23 feb.: 19.00 uur repetitie sop ranen en alten. T/m zondag 21 febr. gesloten. Maandag 22 febr.: 20.00 uur Sjoelen sjoelclub den Hoender; vanaf 19.45 uur aanmelden van nieuwe leden, minimum leeftijd 16 jaar. Dinsdag 23 febr.: Van 13.30 tot 14.30 uur gymnastiek Synthese. 19.00 uur Yoga, info tel. 514269. Woensdag 24 febr.: 09.00 uur Volksdansen groep 1. 10.30 uur Volksdansen groep 2. 13.30 tot 16.30 'uur Koersbal Synthese. 14.00 uur Handwerkgroep. 19.00 tot 20.30 uur Countrydansen. 20.30 uur Volksdansen, Volksdansgroep den Hoender; vanaf 20.15 uur aanmelden nieuwe leden, leeftijd van 18 tot ongeveer 55 jaar. 21.45 uur Nog een gezellig uurtje ver toeven. Donderdag 25 febr.: 14.00 Activiteitenmiddag Ouderenvereniging met koersbal en kaarten. 20.00 Eerste kaartavond uit de serie van zes (Paasconcours). De opvolgende donder dagen 4, 11, 18,25 maart en 1 april. Van de zes donderdagen mag u er één missen in de puntentelling. Inschrijfgeld voor alle avonden te samen ƒ7,50, aanvang 20.00 uur. Tot ziens in Wijkcentrum Den Hoender, St. Ursulastraat 2, hoek Hoenderstraat. Ontmoetingsochtend De ontmoetingsochtend die de ANBO in samenwerking met de andere oude- renorganisaties heeft georganiseerd in het kader van "Het Jaar van de Ouderen blijkt een succes te zijn; evenals op de voorgaande zondagochtenden mochten we ook nu weer vele belangstellenden welkom heten. Daarom gaan we door op de ingesla gen weg en nodigen we alle belangstel lenden van harte uit om op Zondagmorgen 21 februari vanaf halfelf elkaar te ontmoeten in het gebouw van Seniorservice in de Prins Bernardstraat 12a te Venray, tegenover het busstation. De koffie (of thee) staat klaar en men hoeft geen lid te zijn van een ouderen bond. Derde wandelmiddag met KBO en ANBO Op woensdagmiddag 24 februari a.s. organiseren we weer onze wandelmid dag. Dit keer vertrekken wij om 14.00 uur vanaf het wijkcentrum 't Stekske, dat gelegen is aan de Kruidenlaan in Landweert bij het winkelcentrum. Er is voldoende ruimte om daar Uw auto te parkeren. Na de wandeling, die evenals de vori ge ca. anderhalf uur zal duren, drinken we weer gezamenlijk een kopje koffie of thee in het wijkcentrum 't Stekske. De organisatie is weer in handen van Jo Mertens namens de ANBO tel: 583453 en Toon Broeksteeg namens de KBO tel: 589732. We hopen weer velen van U te ontmoeten. Tot ziens op woensdag 24 februari De voeten in vogelvlucht: maandag 22 februari Op maandag 22 februari 1999 houdt mevr. Boot-de Vocht, podotherapeute, een lezing met dia's in het gebouw van Seniorservice aan de Prins Bernardstraat 12a. Zij zal ons het een en ander vertellen over onze voeten en wat er allemaal mis kan gaan. Voeten vragen een regelmatig onderhoud, vooral als ze ouder worden en dit onderhoud gebeurt door een pedi cure. De podotherapeut behandelt hardnek kige klachten van onze voeten; zij spoort de oorzaak op en behandelt de voeten zodanig, dat de klachten verdwij nen en het lopen weer als fijn en plezie rig ervaren wordt. Algemene ledenvergadering Op maandag 15 maart 1999 om 14.00 uur houdt onze afdeling Venray weer haar algemene ledenvergadering, dit maal in het wijkcentrum "De Hoender" aan de St. Ursulastraat te Venray. Naast het huishoudelijk gedeelte zal U op deze vergadering geïnformeerd worden over De invoering van de EURO die in het jaar 2002 haar beslag zal krijgen, maar ook over de plannen die het bestuur heeft voor het komend jaar. De uitnodiging voor deze vergadering zal U tijdig worden toegezonden maar noteert U alvast de datum van deze ver gadering in Uw agenda. Volière Vereniging De Vogelvriend Volière Vereniging De Vogelvriend nodigt haar leden uit voor het bijwonen van een lezing over vogelzaden en eivoer voor volièrevogels op dinsdag 23 febr. Deze lezing wordt gehouden door dhr. H. Schouten uit Vlissingen en begint stipt om 20.00 uur in café-zaal De Karklingel. Mgr. Hanssenstraat 29, Oostrum. Deze lezing is voor iedereen gratis Donderdag 18 febr. (vanavond) van 18,.30 tot 20.00 uurclub voor de kinde ren van de groepen 5 en 6. Op het pro gramma staan spelletjes zoals: bank- voetbal, blokjesvoetbal en ballonvolley. Maandag 22 febr.: Van 18.30 tot 20.00 uur gaan w op de creatieve toer voor de kinderen van de groepen 3 en 4. Vanavond wordt er namelijk duidelijk gemaakt wie er op de maandaggroep beschikt over zang- en swingtalent. We gaan namelijk zang- en bewegingsspel letjes doen. Dinsdag 23 febr.: Clubavond voor de jeugd van de groepen 7 en 8, plus de schoolverlaters. De avond duurt van 18.30 tot 20.00 uur. We houden ons bezig met 'Ren je rot'. Kies het goede antwoord, de kwis die bekend is van de tv. Eveneens op dinsdag, exploitatieverga dering om 19.15 uur, gevolgd door de. bestuursvergadering om 20.15 uur. Donderdag 25 febr.: Pim, pam, pet voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Kaarten in wijkgebouw Den Hoender. Het kaurtconcours begint op donderdag 25 februari en vjjf opvol gende donderdagen 4, 11, 18, 25 maart en 1 april. Van de zes donderda gen mag u er één missen in de punten telling. Inschrijfgeld voor alle avon den te samen ƒ7.50, aanvang 20.00 uur. Tot ziéns in wijkcentrum Den Hoender, St. Ursulastraat 2 te Venray. Bezinningsavond (Kringactiviteit) Donderdag 25 febr. is er een bezin ningsavond met als thema: 'Welvaart - Welzijn'. Deze wordt gehouden in het Pelgrimshuis te Smakt van 20.00 tot 22.15 uur. Inleidster is pastoraal mede werkster van de LVB mevr. Frijns- Stassen. Juist in deze tijd van economische groei is het goed om stil te staan bij de betekenis en consequenties van deze 'welvaart'. Zijn deze maatschappelijke ontwikkelingen goed voor het welbevin den van iedereen? Wat kan onze eigen bijdrage zijn aan een rechtvaardigere wereld? Het aanstaande nieuwe millen nium is een grote mijlpaal in de geschie denis van het Christendom. Veel van onze waarden en normen hebben hun grondvest in het christenzijn, ook zal zijn we ons daar vaak niet meer van bewust. Vandaar dat dit nieuwe thema in het kader van Op weg naar 2000 wordt Deze kringbezinningsavond vormt een voorbereiding op de grote provin ciale manifestatie in 2000. Verandering data activiteiten Wilt u onderstaande data veranderen in uw programmaboekje? Woensdag 12 mei: T-shirts beschilderen wordt dinsdag 11 mei. Dinsdag 11 mei: Fietsavond wordt dins dag 18 mei. Dinsdag 8 juni: Fietsavond wordt woensdag 9 juni. Dinsdag 10 aug.: Fietsavond wordt don derdag 12 aug. Bezinnings thema-avond Thema: Welvaart - Welzijn? Wanneer we het hebben over 'wel vaart-welzijn' en daarbij aan 'samen delen' met je naasten denken, komen er vragen op. Onze goede bedoelingen komen niet altijd tot uitdrukking. Soms voelen we ons machteloos. Machteloosheid verlamt ons, we doen niets meer. We vragen ons af: Wie is mijn naaste? Is 'Welvaart' ook 'Welzijn'? Waar zijn we zelf met betrekking tot het onderwerp mee bezig? Aan de hand van stellingen gaan we met elkaar in discus sie. Deze avond is beslist de moeite waard! Er zijn geen kosten aan verbon den. Opgeven bij uw secretaresse tot maandag 23 febr. Programma bezinnings thema-avond donderdag 25 febr. in 't Pelgrimshuis, St. Jozeflaan 52 te Smakt, aanvang 19.30 uur: Welkom en opening door kringvoorzitster mevr. M. Volleber- Keijsers; Inleiding op het thema door mevr. Frijns-Stassen, stafmedewerkster uit Eys; discussie over het thema; korte pauze; Voorbeelden van 'Samen delen' in onze eigen omgeving; Aanzet voor de advents/kerstviering 1999 en de slotma nifestatie van 2000; Korte bezinning en afsluiting. Lezing over euro's Op dinsdag 23 febr. is er om 20.00 uur een lezing over euro's in het gemeenschapshuis te Oostrum. Deze avond wordt verzorgd door de Rabobank Venray-Oostrum. Op deze avond zal worden ingegaan op het betalen in het algemeen, maar vooral over de veranderingen die optre den voor het alledaagse betalingsver keer, door invoering van de euro in 2002. Wat merkt de consument van deze veranderingen; Welke landen doen mee aan de euro; Wanneer wordt de euro ingevoerd; Waarom wordt de euro inge voerd. Dit zijn een aantal punten die op deze avond aan de orde komen. Computercursussen Op dit ogenblik lopen er twee compu tercursussen. Een beginnerscursus en een cursus voor tekstverwerking. In dien er over enkele maanden voldoende belangstellenden zijn, zal met een nieu we cursus worden begonnen. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de heer A. Turkenburg; telefoon en faxnummer: 54 80 40. Voordelen voor KBO-leden Het lidmaatschap van de KBO heeft veel voordelen, zoals: permanente belangenbehartiging op het gebied van inkomen, gezondheid, emancipatie, edu catie en welzijn; een duidelijke stem in de politiek; een gratis en kleurrijke blad "Nestor"; uitgebreide individuele dienst verlening, zoals een Gezondheidstelefoon; het juristenteam voor vragen over financiële en/of econo mische zaken; co-verzekeringen tegen interessante premies; interessante kor tingen met de Nestor-kaart. Hulp bij belastingaangifte KBO-leden kunnen gratis hulp krij gen bij het invullen van de aangiften inkomstenbelasting. Als u hulp wenst kunt daarover contact opnemen onder telefoonnummer 548040. ACTIVITEITEN Kienen in Het Schuttersveld: 23 febru ari en 9 en 23 maart. Aanvang 14.30 uur. 25 februari: Kienen in Het Schuttersveld. Aanvang 19.30 uur. Voor inlichtingen over activiteiten van de KBO kunt u contact opnemen met de volgende personen: mevr. R v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80, tel. 583122 of mevr. A. Noy, Rooseveltstraat 5, tel. 583494. Dinsdag 23 febr. is er een ledenavond. Deze avond zal in het leken staan van het binnenmilieu, gezond binnenmilieu en alles wat wij er mee te maken heb ben, o.a. gezondheid, stoffen, gassen, schoonmaakmiddelen, bouwmaterialen en klussen in huis. Kortom een zinvolle avond. Men kan zich opgeven voor een excursie naar Porkhof op 8 maart. We vertrekken op eigen gelegenheid. Diegenen die met de fiets gaan worden om ongeveer 13.00 uur bij de ingang van Intratuin verwacht. We vertrekken dan gezamenlijk. Er zijn geen kosten aan verbonden. Men kan zich opgeven bij Tonny. tel. 511217. Zaterdag 20 febr. wordt de jaarverga dering gehouden van de Bond Juliana in zaal Niens te Maasbree, aanvang 15.00 uur. Maandag 22 febr. wordt de jaarverga dering gehouden in het gildehuis café De Klomp, aanvang 20.00 uur. De agen da luidt als volgt: Presentielijst; Opening; Goedkeuring notulen vorige ledenvergadering; Ingekomen post en mededelingen; Jaarverslag 1998; Jaarprogramma; Financieel jaarverslag 1998; Verslag kascontrolecommissie; Benoeming nieuw kascontrolelid; Verantwoording bestuursbeleid; Bestuursverkiezing. Aftredend Hans v. Rhee, herkiesbaar en Martien Lenssen, niet herkiesbaar. Functies: diverse com missies, contributie; Rondvraag en slui ting. Iedereen kan zich schriftelijk opgeven voor een bestuursfunctie of een andere functie, alleen voor de functie van mar ketentsters kunt u zich niet opgeven. Deze functies staan al vast. Opgeven schriftelijk tot uiterlijk voor aanvang van de jaarvergadering bij het bestuur. Wij hopen op een grote opkomst. De Mountain-Bike specialist in uw regio S CHUHMACHER BIKE S\SPORT SCHUHMACHER BIKE SPORT LEUNEN De Bronzen Piëlhaas van Wim Crooymans Even zo vlak na carnaval nog een klein eerbetoon aan deze duizendpoot die ook voor onze groep veel werk ver zet. Woorden als altijd klaarstaan, altijd een luisterend oor en eigenlijk nooit nee zeggen als er iets gedaan moet worden en het liefst niet in het spotlicht, dat is Wim zo'n beetje. Als we het over Wim hebben dan moeten we zijn vrouw Mieny zeker niet vergeten die minstens net zo intensief in het werk voor de club opgaat. Mieny en Wim prachtig wat jul lie doen voor onze club. Trainingen: De beginnersgroep is al in staat om een kwartier volop in actie te zijn. Verder wordt er getraind in 4 groepen die ingedeeld zijn op de snelheden die je aankan, het doel van de training die ont spanning kan zijn, stevig trainen naar een wedstrijd toe of naar een persoonlij ke toptijd. Zeker nu de nieuwe kunststof atletiekbaan in gebruik is genomen is het mogelijk om precies de training samen te stellen die bij jou past. De trai ningen zijn op dinsdag en donderdag om 19.00 uur vanaf of op de atletiekbaan. Zaterdag bostraining om 16.30 uur in het Boshuizengebied. Verder hebben we de nieuwe mogelijkheid om op zondag een bostraining te volgen onder deskun dige begeleiding van Helle Vullings. Starttijd zondagtraining op de parkeer plaats bij oude zwembad is 9.30 uur. Uitslagen: Bij de 4e wedstrijd van de "Dagblad Cross Cup" de "Molendijk-Cross" in Velden liepen er weer een aantal lopers van onze club mee. Aziz toonde hier zijn goede vorm door knap 2e te worden en zich daarmee in de top van het klasse ment te nestelen. Met nog een Cross te gaan heeft hij goede kansen om het ere podium te halen. De gelopen tijden op het 5400 meter lange parcours: Aziz Assakkali 19.31, Jan Poels 20.13 (2e vet 1), Mart v. Rooij 20.14, Geert Cornelissen 24.30, Jan Maessen 25.12, Egbert Knol 25.29 Wedstrijdprogramma: 21 febr.: 7e wedstrijd "Limbra- Competitie" de "Ave Heytse Cross" in Heythuysen Informatie: Lopersgroep Venray is de recreatieve tak van Atletiekvereniging Venray Regio. Wil je graag wat meer informatie over de Lopersgroep bel gerust een van de volgende nummers, zij kunnen u ant woord geven op al uw vragen, (wed- strijdgroep) Frank Rijshouwer tel. 586268; (overige groepen) Anja Gooren, tel. 589486; Bert Oostdam, tel. 514214. Whiskeydarten Zaterdag 20 febr. wordt in café De Piëlhaas weer het maandelijkse whis keydarten gehouden. Iedereen die hier aan deel wil nemen kan zich tot 20.15 uur laten inschrijven. Dit kan ook telefo nisch onder nr. 582187. Het toernooi begint uiterlijk om 20.30 uur. Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray eo De Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray eo organiseert op dins dag 23 febr. een dialezing over de geschiedenis van de volksgeneeskun de. Spreker is de arts H. v.d. Broek uit Deurne. Hij heeft met hulp van ama teur-historici een indrukwekkende documentatie opgebouwd over de geschiedenis van geneeskundige prak tijken in vroeger eeuwen in Deume en omgeving, hij behandelt onderwerpen als: voedsel en ziekten, het optreden van infectieziekten, maar ook de taken van de vroedvrouw en chirurgijn en de toepassing van oude alternatieve geneeswijzen. De lezing vindt plaats in zaal Het Trefpunt in verpleeghuis Beukenrode, aanvang 19.30 uur. Vrij toegankelijk. Vrijdag 19 febr. organiseert de Computerclub regio Venray wederom een bijeenkomst voor al haar leden. Deze avond vindt plaats in de Coninxhof aan de Tinnegieterstraat in Veltum. De aanvang van de clubavond is rond 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom op de clubavond. Ook wanneer u geen lid bent van de computerclub en met vragen of problemen zit omtrent uw PC, kunt u onze clubavond bezoeken. Onze computerclub zal u graag probe ren te helpen en kan u kosteloos advie zen geven. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met onze secretaris Frans, tel. 0478-586198. De A&A Groep blijft voortdurend in beweging. Dat bleek onlangs weer toen de toenmalig kantoordirecteur van de A&A Groep in Venray, de heer T. van Waaijenburg AA, aangaf gebruik te wil len maken van de VUT-regeling. Lang hoefde men niet te zoeken naar een waardige opvolger, want die was snel gevonden in de heer J. Schuijff RA, sinds 3 jaar kantoordirecteur van het A&A Groep regiokantoor te Roermond. Het Venrayse regiokantoor van de A&A Groep heeft sinds het ontstaan in 19..? een geweldige groei doorgemaakt. Met de huidige 44 werknemers is het de grootste accountants en adviseurs orga nisatie in Venray en omstreken. De dienstverlening in zowel de MKB-sector als in de agrarische sector en het daar aan gerelateerde aantal accountants en adviseurs neemt niet alleen in het kan toor te Venray toe. Bij de A&A Groep werken inmiddels 375 medewerkers verspreid over 10 kantoren in Limburt Dus ook in Limburg mag de A&/ Groep zich met recht de grootsu accountants en adviseurs organisalit noemen. Kenmerkend aan de dienstverlening van de A&A Groep, wellicht ook d( oorzaak van de sterke positie van dt A&A Groep, is het full serviceconcepi Naast de ondersteuning op accountancy vlak, kan een cliënt ook bij de A&J Groep terecht voor fiscale, notariële e bedrijfskundige zaken. Ook automatic ringsadviezen, loonservice en pz-con sultancy behoren tot het dienstenpakket Een ondernemersvraagstuk bestaat immers uit meerdere aspecten. De heer Schuijff benadrukt dat d advisering voor elke klant op maj wordt gemaakt. Elk kantoor beschil over gespecialiseerde adviseurs, dk vraagstukken, indien nodig, oplossen een team. Donderdag 25 februari komt er aan het Lovinckplein in Ysselsteyn een gloednieuwe C1000 supermarkt met een winkeloppervlakte van ruim 600 m2. De verbouw is in een vergevorderd stadium. Daarmee krijgt Ysselsteyn en de omliggende plaatsen de beschikking over een moderne supermarkt, die zich ken merkt door een laag prijsniveau en een uitstekende productkwaliteit. Het is inmiddels de 355e C1000 supermarkt van Nederland. Met de komst van de C1000 zal de bestaan de Kopak supermarkt in Ysselsteyn haar deuren sluiten. Omdat de nieuwe C1000 groter is, is er uiter aard meer werkgelegenheid. Het nieuwe personeel is zich nu al volop aan het inwerken. Cl000 is van alle markten thuis. De consument wordt onthaald op uitge breide assortimenten verse producten en kruidenierswaren. Bij Cl000 vindt men smaakvolle afdelingen en schitte rende presentaties voor vers vlees en fijne vleeswaren, groenten en fruit, brood, kaas, zuivel en diepvries. Op v.eel versafdelingen wordt de klant persoonlijk bediend. Naast de beken de merkartikelen zijn er ook honder den producten van het eigen merk van Cl000, Cl000 Selectie. Die zijn uit stekend van kwaliteit en ongekend voordelig. Tevens heeft Cl000 ook een eigen merk zuivel onder de naam 's Lands Beste dagverse zuivel tegen de allerlaagste prijzen van Nederland. Cl000 kent vaste lage prijzen voor bijna alle producten. Die prijzen zijn permanent laag. Bovendien combi neert Cl000 dat met perfecte kwali teit. Die combinatie maakt Cl000 uniek: vaste lage prijzen en veel kwa liteit. Daarnaast verrast Cl000 de con sument, wekelijks met de Cl000 Voordeelkrant. Die staat stampvol scherpe aanbiedingen. Tenslotte kent Cl000 leuke en hele voordelige cam pagnes en acht maal per jaar kan elke klant gratis genieten van het informa tieve en gezellige consumentenblad Cl000 Ideeën. Jongeman, mijn vrouw en ik hou den van mooie oude dingen. Van Perzische tapijten bijvoorbeeld, van sieraden, van de stoel, waarop ik nu zit, al is het een kakstoel en van de ambiance, dat, als ik iets te duur koop, de opbrengst voor een goed doel is. En daarom kom ik graag naar jullie veiling en zal daar op zaterdag 20 maart a.s. ook weer zijn. Het vorig jaar kocht mijn vrouw een niet al te kostbare vroege Charles Eijk en daar zijn wij nog steeds blij mee; hij heeft dan ook een keurige plaats in onze kamer gekregen, zoals je ziet. Daarbij kan ik mij uitstekend ver enigingen met jullie bemoeienissen als Lions om dergelijke plezierige bij eenkomsten te organiseren, die fond sen verzamelen voor een goed doel en waarbij ik geregeld tegen een aardig koopje aanloop. Ga zo door, heren, niet alleen mijn vrouw maar ook ik zal een trouwe klant zijn. Voor mij zit professor dr. J.A. Nota, gedurende een lang decennium woon achtig te Venray, voormalig professor aan de Leidse Universiteit juridische wetenschappen, die zijn mening geeft over onze veiling. Komt ook u rustig even kijken (en graag kopen)? U zit in goed gezel schap. 1 Op maandag 22 maart vindt in Venra; S de inschrijving plaats voor kinderen in de loop van het volgende schooljas naar de basisschool zullen gaar Voorafgaand aan deze datum houdt d openbare basisschool De Keg (de schoo is gelegen in de wijk Veltum aan di Blauwververstraat) een open dag o| dinsdag 16 maart. Belangstellenden kunnen dan kennii nemen van de dagelijkse gang van zaket op deze school, waar eigentijds en kind gericht onderwijs gegeven wordl Ouders die reeds ervaring hebben met di wijze van werken op De Keg zullen od aanwezig zijn om bezoekers eventueel t woord te staan. Tussen ca. 08.45 en 11.45 uur a 13.30 en 15.15 uur zijn belangstellendci van harte welkom op ieder willekeurij moment. De Keg is een Jenaplan-basisschool De school is toegankelijk voor kinderci tussen 4 en 12 jaar. Het Jenaplan organi seert het basisschoolprogramma vanui een kindgerichte sfeer, waarbij het lera zoveel mogelijk wordt afgestemd op ht kunnen en kennen van ieder kind Begrippen als respect, rechten en plicb ten, eigenheid en creativiteit krijge dagelijks aandacht binnen de groeps sfeer. Aan kinderen wordt daarbi geleerd om verantwoordelijk te willei zijn voor het eigen - of voor het groeps handelen. Naast het gewone leren is er daaron veel aandacht voor de persoonsvorminj van lederkind. Het Jenaplan op De Kef krijgt zodoende vorm als leef- en werk gemeenschap, waar kinderen, ouderset leerkrachten plezierig met elkaar wer ken. Op school is informatiemateriaal aan wezig. Neemt u dat gerust mee om thi meer te lezen over de achtergronden v De Keg en haar werkwijze. Op dinsdag 2 maart start er weer een nieuwe cursus sjamanisme in Venray. De cursus bestaat uit zes avonden die tweewekelijks plaatsvinden en waarii het ervaren centraal staat. Binnen een groter geheel maak hierin kennis met onder meer de inhoud van je dromen, rituelen en ceremonies, reizen in de geest, orakellegging. Wit ben jij in wisselwerking met alles om jt heen. Vanuit mijn sjaministische basis weri ik met regressie en healing. Wil je mea weten, bel dan: Als Stax, tel. 513122. DE WIEËN e.a Iedere laatste woensdag van de maand haalt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in buurtschap De Wieën. Dt bewoners van de straten Zandakker Schutsboom, Vendel, Groenewoltsepad Kruisstraat, St. Franciscuslaan, Sl Antoniusstraat, Pater,slaan, worden ver zocht om op woensdag 24 februari om uiterlijk 18.30 uur oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. MOLENKLEJ Iedere laatste woensdag van de maani haalt Atletiekvereniging Venray-Regii oud papier in buurtschappen dl Molenklef, Aan den Dril en de straten ii de omgeving van de Werckerslaan. D< bewoners worden verzocht om woensdag 24 februari om uiterlijk 18.3 uur oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook bestaat iedere zaterdag van 08.31 tot 17.30 uur de gelegenheid om oud papier te deponeren in de papiercontaj ner van AV Venray-Regio die is geplaatj aan de Weg in den Berg, hoek Veltumsj Kleffen/Kulutweg. Nadere informatie tel. 583529 of 582842. bi

Peel en Maas | 1999 | | pagina 6