Mobiel jeugdteam en kunststof glazen succes Feest l|pli Waals geeft enquête Samenwerking een -3 14 r 70%: UIJ:M Geen uitbreiding aantal stadswachten Den Oever moet teveel betaalde servicekosten terugbetalen Commissie gaat akkoord met voorstel brandweerkazerne Speciale parkeervakken na winkelsluitingstijd MAGAZIJN LEEG VERKOOP Ven ray's Wijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Communicantje n mooist 0 van Gooi bv L&fr. 1/2 prijs Janssen Hotel Restaurant ASTERIA nodigt u uit voor... 2X AGFA HDC 400 ini v.d. Leur Onze magazijnen móéten leeg! met kortingen tot AUTOLEASE h +'f en --Ë- DONDERDAG 18 FEBRUARI 1999 Nr. 7 HONDERD TWINTIGSTE JAARGANG Tel. 0478-515616 PEEL EN MAAS ilraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 jmail adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant Advertentieprijs: ƒ0,41 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ34,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ48,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) berden Venray heeft binnen haar legroting geen mogelijkheden het antal stadswachten uit te brei en. Dat zei burgemeester Waals de commissie Algemene Zaken aar aanleiding van vragen van ommissielid Teunissen (D66). Teunissen vroeg hoe het stond net de beantwoording van een brief an de Venrayse stadswachten aan et college van B&W. In een schrij- en aan het college hadden de stads rechten medio december van het orig jaar gevraagd of het mogelijk res om het aantal stadswachten te ergroten en hun bevoegdheden uit te breiden. Op dit moment telt Venray vier stadswachten, waarvan er twee al langer ziek zijn. "Stadswachten hebben geen bevoegdheid om te bekeuren en zul len die ook niet krijgen", aldus Waals. Wel hebben zij perspectieven om toe te treden tot het reguliere politiekorps. Al eerder is een stads wacht toegetreden tot het Venrayse politiekorps. "In het kader van opleiding en vorming hebben stads wachten mogelijkheden om hun sociale vaardigheden verder te ver beteren. Op basis van kwaliteiten en functioneringsgesprekken kunnen zij instromen bij de politie." Rustige carnaval in Venray Venray heeft een relatief rustige carnaval beleefd. Behoudens enkele aangiften van mishande ling leidden de 'drie dolle dagen' niet tot extremiteiten. De inzet van het mobiele jeugdteam door de Politie Limburg Noord is geslaagd, terwijl de proef met kunststof glazen bekers eveneens bijzonder succesvol verliep. Op verzoek van de basiseenheid Venray werd het mobiele jeugdteam tijdens de carnavalsdagen in Venray ingezet. Het team opereert sinds enkele maanden op grote evene menten waar veel jongeren aanwe zig zijn en op plaatsen waar de jeugd veel overlast veroorzaakt. Met name in de afgelopen jaren waren jongeren tijdens de carnaval verant woordelijk voor opstootjes, vecht partijen en vernielingen. Hoewel de inzet van het mobiel jeugdteam nog niet is geëvalueerd, spreekt voor lichtster Berny Janssen van de Politie Limburg Noord van een suc cesvolle proef in Venray: "Het team is enkele dagen en nachten in Venray ingezet. Tot volle tevreden heid van ons en de surveillanten van de basiseenheid Venray. Er hebben zich geen ernstige ongeregeldheden voorgedaan. Door vroegtijdig ingrij pen op plaatsen waar veel jongeren zich verzamelden, hebben we kun nen voorkomen dat het uit de hand kon lopen. Met name het preventie ve karakter van het mobiele jeugd team heeft effect gehad. Zo ver ik na heb kunnen gaan, is er ook niet ver baliserend opgetreden." NIETS DAN LOF De proef met de kunststof glazen bekers tijdens carnaval is een door slaand succes geworden. In vier café's (De Bonte Koe, 't Podium, Hulsman en In den Engel) en de feesttent van De Piëlhaas werden bij wijze van experiment deze bekers gebruikt. "En niets dan lof', zegt De leden van de commissie llgemene Zaken geven de voor- :eur aan een nieuwe brandweer- azerne aan de Noordsingel in 'enray. Uitbreiding van de huidi- e kazerne aan de Acaciastraat net een tweede brandweerpost in 'enray-Noord zien zij niet zitten. Zij konden zich tijdens de com- nissievergadering vinden in het col- egevoorstel om een onderzoek te oen naar de meest geschikte locatie 'ooreen nieuwe brandweerkazerne, folgens het Gewest Noord-Limburg 1 1' zijn de aanrijtijden van de Venrayse brandweer nu te lang, met name als er brand uitbreekt in het noordelijke stadsdeel. De aanvaardbare termijn van aanrijtijden (6-12 minuten) en de bereikbaarheid vanaf een kazerne aan de Noordsingel is dan ook vele malen beter, zo zei burgemeester Waals. Een kazerne aan de Noordsingel is bovendien prima gelegen ten opzichte van het cen trum, het industrieterrein in Venray- Noord, de wijk Veltum en de nieuwe woonwijken Landweert en De Brabander. Waals kon zich vinden in de oproep van diverse commis sieleden om vooral aandacht te blij ven schenken aan de werving van vrijwillige brandweermensen. Waals erkende dat er een afnemende bereidheid is om deze groep te ver sterken. Met name overdag kan dit tot problemen leiden bij de bezet ting. Waals zei dat een verdere pro fessionalisering van het beroeps korps niet aan de orde is: "Ook in de toekomst geven wij de voorkeur aan goed gekwalificeerde vrijwilligers." Stichting Den Oever heeft haar uurders van Schuttersveld in 994 te veel servicekosten laten etalen. De verhuurder van de 96 als moet de huurders circa hon- erd gulden terugbetalen. Dat lijkt uit de uitspraak van de luurcommissie. Eind augustus 1997 stuurde het omité Nul Is Genoeg een brief aan )en Oever, waarin vragen werden esteld over de servicekosten die de murders in rekening worden [ebracht. Volgens het comité bracht e stichting haar huurders posten in ekening die wettelijk gezien niet ia de servicekosten in rekening ebracht mochten worden. Het eteft hier ondermeer de kosten oor de dienst- en recreatieruimte, en deel van de administratie- en alariskosten en de post 'algemene osten'. Uit gesprekken met de irectie van Den Oever bleek dat de tichting niet moedwillig fouten eeft gemaakt. Door het huurcon tract aan te passen en een zorg- en dienstverleningsovereenkomst aan te bieden, moeten dergelijke proble men in de toekomst voorkomen worden. Nul Is Genoeg schakelde echter de Huurcommissie in omdat het van mening bleef verschillen over de vraag wie moest opdraaien voor de teveel betaalde servicekos ten. De huurcommissie heeft nu bepaald dat Den Oever aan iedere huurder die bezwaar heeft aangete kend tegen de servicekosten een bedrag van ongeveer honderd gul den voor een heel huurjaar moet terugbetalen. In de uitspraak staal de het comité Nul Is Genoeg gelijk heeft waar gesteld wordt dat de dienst- en recreatieruimte eigenlijk niet in rekening gebracht zouden mogen worden. Toch vindt de Huurcommissie dat er bijzondere omstandigheden aanwezig zijn geweest die afwijking van de basis regels in dit geval rechtvaardigen. Grote klanten, kleine klanten, altijd een bedrijfsadministraties belastingadvisering bedrijfsadvisering juridische advisering administratie- en belastingadvieskantoor Raadhuisstraat 2, Venray tel.: 0478-583097 Het comité gaat binnenkort met de huurders overleggen of er namens de huurders beroep zal worden aan getekend tegen de uitspraak. Den Oever en Nul Is Genoeg hebben verder afgesproken in overleg te zullen treden over de teveel betaalde servicekosten in de jaren na 1994. ttflHS MUST* Mustang Dames Jeans nu StRAA T1 t»ê geitlligsfe en meeit sfeervolle accommodatie in de omgeving. Voor bruiloften, partijen, bedrijfsfeesten, etc. dansf^fJart} alle gezelligheid onder een dak! Tel. 0478-510500 Elly Swinkels namens Horeca Gemeente Venray, waarbij de deel nemende café's zijn aangesloten. "Alle horecaondernemers zijn zon der uitzondering enthousiast over de bekers die voortaan dan ook bij alle grote evenementen in Venray, zoals carnaval, kermis en oud op nieuw gebruikt gaan worden." Volgens Swinkels zijn ook bij de politie de reacties positief en heeft de EHBO- post tot en met carnavalszondag geen enkele snijwond hoeven te behandelen. "De proef is voor her haling vatbaar, hopelijk kunnen we nu ook andere horecaondernemers overtuigen van de voordelen van deze kunststof glazen bekers." En hoe smaakte het biertje? "We heb ben eigenlijk weinig tot geen klach ten gekregen dat het bier uit deze bekers niet te drinken is. Ook bij de carnavalsvierders is de beker posi tief ontvangen." fïsyüfmvanaf f 4Q I Hotel Asteria Venray- MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL 0478-51 1466 De vastelaovend is wer gedaon. De laatste muzikale klanken zijn verstomd en de clownspakken kunnen weer in de kast. Venray kan terugkijken op een zeer geslaagde vastelaovend. De invoering van de onbreekbare kunststof glazen hebben daar zeker toe bijgedragen. Jammer is echter wel dat de vastelaovend schijnbaar met kermisattracties opgesierd moet worden.... "Stemmingmakerij, ik heb me gruwelijk geërgerd aan jullie methodiek van enquêteren." Waals wond er vorige week in de commissie Algemene Zaken geen doekjes om toen commissielid Verkoeijen (Samenwerking) vra gen stelde over het 'in de ijskast zetten' van het kunstwerk op het Schouwburgplein in Venray. "Jullie manier van enquêteren verdient niet meer dan een -3", gaf Waals een weinig vleiend punt aan de actie van Samenwerking. Die fractie had middels een enquêtefor mulier onder de Venrayse burgers de mening gepeild over wat een derge lijk kunstwerk mag kosten. Verkoeijen was op zijn beurt in zijn wiek geschoten dat het college de raadsleden niet eerder op de hoogte had gebracht dat het voorstel voor het kunstwerk door het college was teruggenomen en deze maand niet meer in de gemeenteraad op de agenda komt. Als raadslid was hij ontstemd dat hij veel zaken eerst in de pers moet lezen, alvorens de poli tiek op de hoogte wordt gebracht. 24+3 OPNAMEN VOOR SLECHTS A M QC Rfoto I video Patersstraat 10, Venray, tel. (0478) 58 44 85 Verkoeijen noemde in die context ook de overeenkomst die de gemeente gaat afsluiten met Sporttrans BV voor de aanleg van parkeerterrein voor vrachtwagens. "Ook dit bericht heb ik in de krant moeten lezen. Zo kunnen wij niet werken. Als raadslid hoor je zoiets eerder te weten dan de pers." Commissielid Kemmelings-Ver- heyen schoot Waals ongevraagd te hulp: "In de vorige commissiever gadering heeft wethouder Driessen toegezegd het voorstel rond het kunstwerk mee terug te nemen naar het college." Volgens gemeentese cretaris De Bever zijn er dan ver schillende mogelijkheden: het voor stel terugtrekken, in gewijzigde vorm in de commissie terugbrengen of doorzetten. En dat laatste is vol gens Waals nooit aan de orde geweest: "Gezien de commotie rond het kunstwerk had het college de verantwoordelijke wethouder (Kersten, red.) dan politieke zelf moord laten plegen. En daar passen wij voor." Venraynaar Heeren richt zich tot gemeente Venraynaar A. Heeren heeft bij de gemeente een verzoek inge diend om voor de bewoners aan 't Liene na winkelsluitingstijd spe ciale parkeervakken beschikbaar te stellen. Heeren schrijft in een brief aan burgemeester Waals dat voor de bewoners van De Omloop en De Schakel wel parkeervakken zijn gereserveerd en voor hen niet. Heeren, voor 120 gulden rekening houder van het parkeerterrein aan 't Liene, zegt met name vaker in de avonduren zijn auto daar niet kwijt te kunnen. Heeren: "Het punt is dat als ik in de avonduren weg ga, bij thuiskomst alle parkeervakken zijn bezet. Met name door bezoekers van de Schouwburg Venray en andere activiteiten in het centrum." De Venraynaar, carapatiënt en aange wezen op een parkeerplaats dicht bij huis, ziet het niet zitten om een vaste parkeerplaats te nemen. "Die kost op jaarbasis 600 gulden. Het enige dat ik vraag zijn enkele gere serveerde parkeervakken na zes uur 's avonds." Heeren vraagt daarom voor de bewoners van 't Liene dezelfde regeling te treffen als die van De Omloop en De Schakel. De Venraynaar stuurde op 22 december zijn brief aangetekend naar burge meester Waals. Sindsdien heeft hij nog niets vernomen. Heeren: "Dat de behandeling van zo'n verzoek tijd kost, kan ik me voorstellen. Maar ik had wel een berichtje ver wacht dat mijn brief ontvangen is. Dat is toch het minste." Allerlaatste partijen vloerbedekking, gordijnen, vitrage en zonwering... VENRAY Julianasingel 7 op maat GEZELLENBAAN 8 58134 EA YSSELSTEYN TEL. 0478-541945 FAX 0478-541876 EMAIL-adres: GOMM.ANS@TREF.NL Jfc Accountants AA belastingadviseurs Rühl Haegens van Aar Noorderhof 8.Venray /0&~^ Telefoon (0478) 58 43 33 t^F

Peel en Maas | 1999 | | pagina 1