tea Vorstenhal in (te) klein jasje Bronzen Piëlhaas voor Wim Crooymans Carnavalscd uitverkocht De Wienbuul Wanssum Grootse boerebrulluft ien Rooy Vlegelhangen in Meerlo Dirk I jeugdprins Ysselsteyn De Bliekers Carnaval in De Bonte Koe Carnaval in Gryphus Millennium probleem in Castenray? Carnaval in 't Podium Carnavalin 4t Schöpke Vreejgezellebal in Witte Hoeve Receptie jeugdprins Hazekeutel APK-plak voor Frits Basten PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Wederom is de Piëlhaas erin geslaagd om alle vastelaovescee- dees voor dat vastelaovend echt los barst, aan de man te brengen. Vorig seizoen werden 1250ceedees ver kocht. Omdat de verkoop toen vrij probleemloos verliep heeft de kemessie Liedje, die zorg draagt voor de realisatie, dit jaar de stoute schoenen aangetrokken en werden liefst 1500 ceedees met de vier nieuwste hits en de inmiddels gebruikelijke gouwe ouwe geperst. Op de Hazepaeper, 14 november vorig jaar werd de eerste ceedee verkocht. Nu, nog geen drie maan den later, zijn ze allemaal verkocht. Hieruit blijkt, dat het Venrayse vas- telaoveslied niet meer weg te den ken valt bij de vastelaovendvierende Piëlhaas. En dat ze in Venray muziek kunnen maken blijkt wel uit het feit, dat liefst drie van de vier nieuwe liedjes een plaats hadden veroverd in de halve finale van het Limburgs Vastelaovend Liedjes Konkoers. Zoals ieder jaar hebben ook nu weer veel vrijwilligers meegewerkt aan de totstandkoming van de cee dee. Hartje zomer, als er nog (bijna) niemand aan vastelaovend denkt, wordt er geschreven, gecompo neerd, gearrangeerd, gezongen en gerepeteerd, zalen besproken, studio gereserveerd, decors ontworpen. Middels een voorselectie naar de liedjesfinale in september, dan de definitieve opnames in de studio en dan is het weer de elfde van de elfde en ligt 'ie d'r' de nieuwe vastelao- vesceedee. Maar dan moet hij nog aan de man worden gebracht, weer vrijwilligers nodig. Gelukkig zijn ze nog steeds te vinden, mensen die de Venrayse vastelaovend een warm hart toedragen en er zich voor wil len inzetten, en mensen die dit Venrayse product zodanig waarde ren, dat ze er de gevraagde prijs graag voor over hebben. Zij staan garant voor prachtige Venrayse vas- telaovesmuziek. Een standbeeld voor al deze mensen, (misschien wel op het Schouwburgplein) zou niet misstaan. Traditioneel inmiddels is de plechtige/ludieke uitreiking van de allerlaatste ceedee. Wie dit jaar met de eer gaat strijken wordt nog geheim gehouden. Wel is bekend dat het gaat plaatsvinden tijdens het 'Griêze Haze bal' aanstaande vrijdag in de schouwburg. In die ene persoon eert de kemis- sie Liedje alle vrijwilligers, die ook dit jaar weer belangeloos hebben meegewerkt aan de totstandkoming van dit Venrayse product. Prins Carnaval Henk v.d. Heijden is de 48e prins van de Wanssumse Wiendbuule. henk d'n Twedde wordt bijgestaan door de adjudanten Thijs Spee en Math Cox. Op carnavalszondag houdt het gezelschap vanaf 16.00 uur receptie in De Zandhoek. EN MAAS Hel Vorstenhal, afgelopen zaterdagavond in de schouwburg, was ook dit jaar weer een bont evenement met fraaie ■reaties en acts. Helaas blijkt dat de schouwburg, na de verbouwing, voor dit evenement toch te klein is geworden. De leelnemers aan dit "balie masque" hadden duidelijk rekening gehouden met het feit dat grote attributen niet in de 'oxer terecht konden. Desondanks was het volle bak. Mogelijk dat De Piëlhaas volgend jaar toch naar een andere jcatie uit moet kijken om dit feestelijk bal de ruimte te kunnen geven die het verdient. Op de foto een van de vele bont uitgedoste groepen die deelnamen aan het bal. Dat het Venrode en het Venrays Mannenkoor, onder paraplu van de Piëlhaas dit jaar gelukt is een grote boerebrulluft te verzorgen mag u wel bekend zijn. Zij nodi gen u dan ook uit deel te nemen aan het geweldige feest op dinsdag 16 februari. PROGRAMMA BOEREBRULLUFT pl.30 uur: Inloop koffietafel in de jent. J2.ll uur: Koffietafel in de tent. §4.22 uur: Vertrek optocht. §4.49 uur: Trouwerij op het bordes yan het voormalig gemeentehuis. 15.30 uur: Feest in de foyer van de Schouwburg. b6.11 uur: Receptie van het bruid spaar in de foyer van de schouw- tl33 uur: Warm buffet en voortzet ting van het feest in de foyer van de schouwburg. EO. 11 uur: Einde programma, aan vang feestavond. 24.00 uur: Sluiting Vastelaovend [1999 bij het voormalig gemeente- WAT KOST MU OF MIJN GEZIN DEELNAME AAN DE BRULLUFT li: Gebaseerd op de bovenstaande v*activiteiten zijn de navolgende com binaties mogelijk: A. Koffietafel en optocht ƒ15,- B. Deelname aan optocht en warm buffet ƒ20,- C. Optocht ƒ5,- Bij deelname aan de optocht heeft u het recht op een plaquette, een kop koffie en een krentenbol. Bij deelna me aan het warm buffet heeft u het recht om drie keer op te scheppen enwel boerenmoes met worst, rijst met goulash en ragout met stok brood. Ja, u leest het goed. drie keer halen en maar één keer betalen. Voorverkoopadressen boerenbrui- •ft: Cor Paint, Paterslaan en Sigarenhuis Jansen, Grote Markt. Carnavalsvereniging De Vöskes organiseren carnavalszondag op de vrijgezellenavond van het a.s. boe renbruidspaar in zaal 't Brugeind, aanvang 20.00 uur, voor de tweede maal kampioenschappen vlegelhan gen. Met een dorsvlegel werd vroe ger het graan van het koren geschei den door op het koren te slaan. Daar er tegenwoordig niet gevlegeld wordt, willen we de historie niet vergeten en halen we de vlegel te voorschijn om de krachten bij man nen en vrouwen te beproeven. Het idee is geboren om in de lijn van de boerenbruiloft iets te organi seren dat met vroegere tijden te maken heeft. Vroeger in de vasten waren er geen trouwpartijen. Deze vonden plaats voor of na de vasten, daarom de boerenbruiloft. Zo ook in de vasten werd er weinig gegeten, alleen diegenen die hard moesten werken en zwangere vrouwen wer den ontzien. Anderen moesten dis pensatie aanvragen bij de pastoor en/of de burgemeester èn sommigen konden het afkopen. Daarom willen wij voor de vasten nog extra krachtsinspanningen vragen en iedereen uitnodigen om mee te doen met vlegelhangen. De sterkste personen in hun cate gorie krijgen uit handen van prins Paul I een 'powervöske' uitgereikt. Een mooie gelegenheid om met buurtschappen, verenigingen, fami lies, vriendenclubs, politieke partij en of individueel mee te doen. U kunt zich telefonisch opgeven bij: Jan Poels, Julianastraat 21, tel. 691900 of Sher Hendrix, v. Myrlaerstraat 20, tel. 692449. Foto Hoedemaekers Jeugdprinsenpaar Bij de jeugd vormen jeugdprins Rob I (Voesten) en jeugdprinses Yvonne I (Poels) het prinselijk paar dat de Wiendbuulkes en Wiendbuulinnekes zal aanvoeren tijdens deze carnaval. Zij houden samen met de Mini-plakdragers (de groepsleiding van Tiener+) receptie op zaterdag 13 februari in de Zandhoek, aanvang 20.00 uur. Boerenbruidspaar Marlies van Stayer Wim en Kune Betje en Harrie van Verberkts Bèr en Thiesen Netje zijn uitgekozen als boerenbruidspaar. De organisatie is in handen van de Veteranen van SV Wanssum. Op carnavalsdinsdag om 17.00 uur heeft de huwelijksvoltrek king plaats en vanaf 20.00 uur is er receptie met aansluitend het boeren- bal in de Zandhoek. 'An de kant, an de kant, ut is wèr carnaval ien Piëlreuzenland'. Met deze leus zal jeugdprins Dirk den Urste (Scheepens) de Ysselsteynse jeugd door het Piëlreuzenland voor gaan. Hij wordt hiermee bijgestaan door jeugdvorst Peter Camps, twee narren en de jeugdraad. Dirk den Urste is op 15 januari in een bomvol jeugdcentrum De Koel uitgeroepen tot jeugdprins. Marianne Linssen en Michiel van Loon boerenpaar in Maashees Dit jaar barst de carnaval reeds vroeg los en café De Bonte Koe biedt weer een afwisselend pro gramma voor jong en oud. Traditiegetrouw bijten onze Hazinnen de spits af met hun Hazinneaovend. Op vrijdag wordt de spaarkas gelicht vanaf 20.30 uur. De best geklede spaarder zal een enorme prijs in ontvangst nemen en daarna is het tijd voor de Bonte Koe joeks- kapeljam session 1999! De zaalvoetballers werken die avond hun jaarlijkse onderlinge voetbaltoernooi af en alle klanten van De Bonte Koe kunnen hier aan deelnemen. Zaterdag begint de carnaval pas echt onder het motto: 'De kieps gut op' zondagmiddag om 15.00 uur begint voor de twaalfde keer het Vastelaoveskefee. tijdens dit grote spektakel kan iedereen, jong en oud, zijn favoriete camavalsslchlager ten gehore brengen onder begeleiding van ons live vastelaovesorkest o.l.v. Johan van Krey. Het orkest zal ver der bestaan uit Piërre Pijpers, Edwin Kainam, Gerard Schutte en Amy Ebberenk. De optocht zal maandag weer door de Venrayse straten trekken en op ons podium zal de Mokkeband, met entertainer Johan van Krey aan sluitend zorgen voor de juiste carna valsstemming met o.a. Venrayse/Zuid-Amerikaanse carna valsmuziek en natuurlijk onverval ste smartlappen. Tijdens het afgelopen zaterdag drukbezochte Aide Wievenbal heb ben Marianne Linssen en Michiel van Loon zich verloofd en hebben zij te kennen gegeven op carnavals- maandag met elkaar in de on-echt te willen treden. Zij voermen, en dit lijkt de laatste jaren gebruikelijk, weer een van de jongste boerenbrui loftsparen uit de geschiedenis in het Bliekersriek. Marianne is net geen tiener meer en Michiel pas 23 jaar oud. Zowel Marianne's ouders, Dorette van Loon en Toine Philipsen, alsook de ouders van Michiel, Riet Drabbels en Martien de Hoog, waren bij de verloving aanwezig en stemden volmondig in met deze in de on-echtverbinding. De drukke receptie ter gelegen heid van de verloving gaf aan dat de organiserende Alt Prinsen Fuuk weer de juiste personen bereid heb ben gevonden de boerenbruiloft op te luisteren. De stoet vertrekt op car navalsmaandag vanaf het Tillefoonplein om 12.11 uur. Eerst wordt de bruidegom thuis opge haald om daarna gezamenlijk het bruidje bij haar vader thuis op te halen. De plechtigheden en viering vinden plaats in De Bolle Buik waar de traditionele boerenkoolstamp met worst geserveerd zal worden. Carnavalsvereniging De Kèèsteene houdt op zaterdag 13 februari haar traditionele Kèèsteenebal in jongerencentrum Gryphus te Vierlingsbeek. De vijf tiende editie van dit carnavalsbal heeft als titel Ja Net Nie! Tijdens het Ja Net Nie! nemen De Kèèsteene afscheid van prins Eric d'n Urste en maken zij kennis met hun nieuwe heerser. Tevens zullen er tijdens Ja Net Nie! artiesten van diverse pluimage optreden, waaron der buutreedner Marijn Broeren, B(èkse) H(ofkapel). De Gezonde Hollandsche Knullen, De Rolling Stoons, De Steigers en dansgarde DLS De Elastiekskes. De muzikale omlijsting van de avond is in han den van joekskape De Dwarsdrievers. Gryphus is geopend vanaf 22.30 uur; het programma begint om 21.00 uur. De toegang tot Ja Net Nie! is gratis. Meer informatie is te vinden op Internet http://come.to/gryphus Op dinsdag houden wij wederom een Caribische avond m.m.v. de steelband Sundance. Vorig jaar was deze avond een groot succes en de heren van Sundance beloven er dit jaar een doorweekte zwoele swin gende avond van te maken. Aanvang 19.00 uur. En als alles voorbij is rest ons nog het Herringscheile op woensdag. De haring zal weer gratis door ons wor den aangeboden en de prijs van bier en fris is deze avond ƒ2,-. donderdag 11 februari 1999 - Pagina 13 't Göt Net Noeët Tuus Dikke Mik Gen Tied De Baetere Helft Rats d'r Nêve Van Toete Noch Blaoze 20.30 uur Podium Hulsman De Evenaar Bonte Koe 't Upke De Koets Pauze 21.15 uur Hulsman De Evenaar Bonte Koe 't Upke De Koets Pauze Podium 22.00 uur De Evenaar Bonte Koe 't Upke De Koets Pauze Podium Hulsman 22.45 uur Bonte Koe 't Upke De Koets Pauze Podium Hulsman Evenaar 23.30 uur 't Upke De Koets Pauze Podium Hulsman De Evenaar Bonte Koe 00.15 uur De Koets Pauze Podium Hulsman De Evenaar Bonte Koe Upke In Castenray heeft men ogen schijnlijk nu ai kennisgemaakt met het 'millenniumprobleem'. Met name carnavalsvereniging De Schanseknuppels heeft de nodige moeite met de overgang van 9 naar 10 februari, zo blijkt uit hun vastelaovendprogramma in dorps blad De Schans. Hoewel op 5 februari het Aid Wiëverbal gepland staat (zoals het hoort), moet men in Castenray ruim twee weken wachten om op 21 februari de installatie van prins Paul IV van de Piëlhaas mee te maken. Maar er is nog meer: voor de optocht moeten de inwoners van Castenray wachten tot 22 februari, terwijl de uitreiking van 'De Beste Knuppel' pas een dag later plaats vindt op 23 februari. En ach. voor het Hieringschelle kan men pas og woensdap 25 februari terecht bij Jac en Truus. Om dit vastelao- vendseizoen toch gelijktijdig met de overige kerkdorpen te kunnen vieren, is het raadzaam om hog een keer goed in de agenda te kij ken. Voor de goede orde: ook in Castenray barst komend weekein de de vastelaovend in alle hevig- yjheid los. Alaaf! y De carnaval is in aantocht en café 't Podium heeft zich hier helemaal op ingesteld. Na het Nakse Dakramefestival begint nu het echte werk. De ochtenden zijn weer voor de ouders met kinderen. Kinderen kun nen gratis geschminkt worden. Verder zijn er volop ballonnen, ser pentines, chips en snoep. Iedere middag zijn er joekskapel- len en vooral op maandag belooft het weer een groot feest te worden, want na de grote optocht zal Noet Tuus uit Leunen 't Podium weer helemaal platspelen. In de avonduren zullen discjoc- keys ervoor zorgen dat met carna vals- en feestmuziek de stemming op peil blijft. Wie er dan nog geen genoeg van kan krijgen kan Aswoensdag nog terecht voor de traditionele Amsterdamse Avond. De avond waar Geert de schorre kelen van het publiek nog een keer op de proef zal stellen. Uiteraard begint ook in 't Podium de carnaval met de Hazinnenavond op donderdag 11 februari. Vrijdagmiddag begint voor scholie ren en studenten het feest, want car naval betekent ook vakantie. Vrijdagavond is er spaarkas lichten. Kortom veel plezier en lol in 't Podium. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Wijkvereniging Veltuin biedt ook dit jaar weer een leuk carnavalspro gramma in wijkgebouw 't Schöpke, speciaal voor de basisschooljeugd en hun ouders. Zowel op zondag als maandagmorgen is het versierde wijkgebouw geopend van 11.11 tot 14.00 uur. Ook na de kinderoptocht is iedereen hier weer van harte wel kom en wel van 15.15 tot 18.30 uur. De toegang is gratis en de consump ties zijn vriendelijk geprijsd. De jeugdprinses, vorst en Raad van Elf van basisschool de Coninxhof zullen tijdens beide matinees in het hossen en springen voorop gaan. Op zondagochtend worden de kinderen van de jeugdclub hier omstreeks 12.00 uur verwacht in verband met de laatste voorberei dingen voor deelname aan de kin deroptocht. Wellicht dat de joekska pe 1 daarbij weer even voor een muzikaal intermezzo gaat zorgen. Alle kinderen kunne deze ochtend bovendien gratis geschminkt wor den. Op beide dagen kunnen de kinde ren ook een eigen voordracht doen op het podium (playback, dans e.d.). De toegang is beide dagen gratis! Oude sfeer terug in Venray.... Fieëste en zinge onder kieps en Toër, mit Venrode en ut Venrods Mannekoër. Dit is het motto van de organisatie van de Boerebrulluft 1999. Beide zangverenigingen hebben inmiddels al het vrij ambitieuze projekt van de zangbundel "Parelkes uut De Pieël" laten slagen. Om nu de eigenlijke Boerebrulluft op carnavals dinsdag eveneens te doen slagen hebben deze twee ver enigingen gezocht naar mogelijkhe den om zo veel mogelijk sfeer te creeeren in de voorbereidende fase. De zangbundel verschaft alle Pielhaze en Pielhazinne een terug blik naar de afgelopen 60 jaar in muzikale zin, speciaal op het gebied van zang. Ook de Boerebrulluft moet een terugblik zijn naar het verleden. De carnavals avonden in Prinsenhof en Vlakwater zijn juist nu in het laatste jaar van deze eeuw herrinneringen waar menigeen met weemoed aan terug denkt. Welnu het Venray's Mannenkoor samen met zangvereniging Venrode, wil iedere rechtgeaarde vastelao vend vierder dit nog laten herleven. Met een knipoog naar het nieuwe millennium organiseren zij een zogenaamde "Vrijgezel(lige)aovend". Let wel dit is geen avond voor alleen vrijge zellen maar een avond voor een ieder die zich thuis voelt binnen de leeftijdsklasse van deze verenigin gen namelijk 30 plus. Met vrijgezellenavond wordt bedoelt dat in de moderne huwelij ken het aanstaande bruidspaar eerst nog een vrijgezellenavond viert met vrienden en kennissen. Ook het bruidspaar van 1999 Nelly en Arno wordt deze vrijgezel lenavond aangeboden door hun vrienden en kennissen (het gehele Mannenkoor en Venrode met aan hang). Met hun zullen die avond enkele humoristische stunts worden uitgevoerd die we uiteraard hier nu nog niet vermelden. Vanaf 21.11 uur komen beide groepen dan bij elkaar bij de Witte Hoeve om daar nog een ouderwetse carnavals avond te beleven. Iedere Piëlhaas en Pielhazin die dit mee wil beleven is deze avond welkom. Als klap op de vuurpijl is deze avond ook nog eens een keer helemaal gratis. De muziek van-deze avond zal worden verzorgt door "Every in yone" waar ook Johan van Krey deel van uit maakt. Zij zijn bekend van de avon den dat het vastelaovescafe werd georganiseerd in de Bonte Koe. Zij zullen afwisselend muziek maken samen met de bekende Venrodse muziekmakers "Blaos Um Op". Dit alles garandeerd een grandiose car navals avond die de herrinnerigen van vroeger weer doen herleven. Ook U die dit leest is dus van harte welkom op deze avond. Tot dan, dus dan. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard De receptie van onze Jeugdprins Luuk d'n urste en zijn adjudanten Bart en Daan is zondag 14 februari, vanaf 16.00 uur in de jeugdtent (Hazehut) .Tent open tot 17.00 uur. JULLIE KOMEN TOCH OOK! Wim Crooymans heeft afgelopen zondag tijdens het jaarlijkse Opstoekmatinee de Bronzen Piëlhaas ontvangen. Hij kreeg deze hoogste onderscheiding van de Venrayse vastelaovesvereniging voor zijn jarenlange inzet in het ver enigingsleven. Vooral de Venrayse atletiekvereniging ligt Wim Crooymans na aan het hart. Hij mag dan weliswaar bestuurslid zijn, maar het 'vuile werk', zoals weke lijks de inzameling van oud papier, schuwt hij niet. r In partycentrum De Witte Hoeve ontving Frits Basten afgelopen zon dag van de Venrayse oudprinsen de APK-plak 1999. De inzet van Basten voor de jeugdbeweging in Venray en Leunen (scouting, patronaat, jeugd commissie Leunen) werd door de APK tijdens de uitreiking nog eens benadrukt. Maar ook zijn verdien sten binnen de carnaval bleven niet ongenoemd. Basten was verheugd dat hij als oudadjudant de Aid Prinse Plak mocht ontvangen.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 13