helft Mijn hypotheek oversluiten? Wat schiet ik daar mee op? Cabaretmarathon in Schouwburg 3 DAGEN Schilderij enexpositie De binnenkomer van de week bij CAESAR-BROUWER One two trio in Feestcafé De Koets Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese Antwoordcoupon The Sparks in De Evenaar Bibliotheek gesloten tijdens carnaval Zondagmiddag niets te doen 582215 Onattic en Room 101 in Watjang?!? Oud papier Geslaagd Ondersteunings groep Groene Kruis Inbraak in Oirlo en maas donderdag 4 februari 1999 - Pagina 3 The Flying Karamazov Irothers en een >baretmarathon. Het Venrayse cbouwburgpubliek wordt meteen na de carnaval getrakteerd op wee bruisende programma in de ichouwburg Venray. The Flying Karamazov Brothers ;unnen als geen ander in hoog empo jongleren en muziek, maken, vaarin talrijke 'gags' zijn verwerkt. It zijn zeer muzikaal en komisch en irengen in hoog tempo hilarische en kolderieke acts op de planken. Met :en speciaal voor Europa gemaakt irogramma komen zij nu voor het :erst naar Nederland. De 'Brothers' jehoren tot de absolute wereldtop :n zijn in hun genre het best te ver dijken met De Nieuwe Snaar en vüni en Maxi. Kortom, er valt een loop te lachen op woensdag 24 'ebruari. Twee dagen later, vrijdag 26 februari, staat er een bijzondere, jxtra lange en zeer afwisselende jabaretavond met aanstormende solisten en groepen. Johan toogeboom brengt hoogtepunten uit zijn liedjesprogramma Schaapskleren', terwijl Vrouw lolland, bestaande uit José Averink, Marieke Klooster, Karin toeken en Gabriëlle Glasbeek, met mn eigen teksten en muziek duide- ijk maken waarom een avondje stappen met Vrouw Holland zonder cater eindigt. Jochem Myjer is de jongste cabaretier van de avond en zijn multigeluidennummer 'Kip met brie' is inmiddels in diverse cabaret- programma's op radio en tv uitge zonden. Ernesto Marcellino bren gen delen uit hun programma 'terug naar af'. Hun recept is een 'eigen tijds mengsel van veel afwisseling, spektakel, attributen, onverwachte effecten en fysieke smeerlapperij'. (vrijdag, zaterdag en maandag) meenemen voor de herenkleding te venray Deze aanbieding vindt u uitsluitend in onze Parterre De Koets 5 jaar Café 't Koetshuus, wat inmiddels tl 29 jaar bestaat, kreeg op 7 febru- iri 1994 een nieuwe eigenaar die het :afé maakte tot wat het nu is, ;eestcafé De Koets. Nu, 5 jaar later is er dus reden genoeg voor een feestje. Daarom is erop zondag 7 februari vanaf 19.00 uur het eenden ander te beleven in De Koets. Zo is er een optreden van de Limburgse carnavalszanger Big Benny die met zijn opzwepende ëestnummers de gang er al aardig n gaat brengen. Later op die avond comt er dan ook nog een optreden van de feestband One two trio. Deze driemansformatie heeft al verschillende hits op hun naam staan, zo stond 'Juffrouw Toos' wekenlang hoog genoteerd in de Nederlandse hitlijsten. Maar ook 'Manuela' en 'De series uit mijn jeugd' waren grote kaskrakers voor de heren. Omdat de hits van One two trio in De Koets vaak gedraaid worden bij het alweer bouwen van een feestje leek het wel aardig om ze maar eens live naar dit feestcafé te halen. Verder is er de hele avond doorlo- lend ook nog een Red Bull/Flugl èestje en voor de vaste koetsgan- gers is dit niet nieuw. Alweer voor de vierde keer komen de dames van Red Buil de kelen vullen met aller lei nieuwe drankjes op een heel bij zondere manier. Omdat 5 jaar geleden een con sumptie nog maar 2 piek kostte nemen we deze prijs op 7 februari mee. Deze avond is voor iedereen toegankelijk en de entree is vrij. Dus tot dan. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. VROUW/MAN Synthese zoekt voor het project dagopvang voor ouderen in het St. loriskwartier te Venray enkele vrij willigers die activiteiten begeleiden. Men moet affiniteit hebben met ouderen. Werktijden: vrijdag, een dagdeel. Voor meer informatie over deze vacature kunt U contact opnemen met Synthese Venray. Bergweg 4, 5801 EG Venray, tel. 0478- 586245 Kees Moerkerk of Karen -ongstaff). PEEL EN MAAS 'n abonnement waard i 100 jaar Rabobank Venray-Oostrum In de hal van Rabobank Venray-Oostrum aan het Schouwburgplein exposeren Marie-José van den Borne, Herman Kaanen en Wim Moorrees met een twintigtal schil derijen. De expositie is één van de activiteiten waarmee Rabobank Venray-Oostrum haar honderdja rig bestaan viert. Ze duurt tot en met vrijdag 26 maart. Herman Kaanen uit Maashees en Wim Moorrees uit Oostrum schre ven zich tien jaar geleden bij de Vrije Academie in Venray in. Moorrees: 'Ik had al eerder geschil derd, maar ben daar op een gegeven moment mee gestopt. Uiteindelijk besloot ik toch de draad weer op te pakken'. Kaanen: 'Toen ik met pen sioen ging, wilde ik mijn vrije tijd zinvol gaan besteden. Ik had een advertentie van de Vrije Academie gezien en heb daar dezelfde dag nog op gereageerd'. Marie-José van den Borne uit Amerikca - cursiste van Marijke Cruysberg uit Belfeld - schildert 'pas' vier jaar, maar is erg enthousiast. 'Ik ben met schilderen begonnen, omdat hét me een leuke hobby leek. Ik heb nu spijt dat ik er niet eerder aan begonnen ben'. VOORAL HARD WERKEN Ieder heeft zo zijn voorkeur voor een bepaalde schildertechniek. Van den Borne: 'Ik werk vooral met pas tel en acryl. Verder houd ik vooral van realistisch schilderen'. Moorrees: 'Ik werk meer op mijn gevoel en laat de fantasie de vrij loop'. Kaanen: 'Ik schilder het mak kelijkst als ik een voorbeeld voor ogen heb. Als ik een mooi schilderij zie, bestudeer ik de techniek en pro beer deze dan zelf uit. Het is een hele kik als dat dan ook lukt'. Moorrees: 'Schilderen is voor 10% inspiratie en voor 90% hard wer ken'. Kaanen: 'En je moet voor kri tiek openstaan. Wij geven elkaar harde kritiek Daar leer je het meeste van'. Van den Borne: 'Ik pik regel matig een onderwerp uit het nieuws op waar ik over wil schilderen. Ik lig dan een hele nacht na te denken over hoe ik dat voor elkaar wil krij gen'. ERKENNING Het idee voor een expositie kwam van Van den Borne: 'Ik ken Wim al een tijdje en Herman en Wim ken nen elkaar van de Vrije Academie. Zo kwamen we op het idee om met zijn drieën te exposeren. Het leuke aan een expositie is de erkenning die je krijgt. Het is geweldig als iemand waardering heeft voor iets datje zelf gemaakt hebt. Dat vind ik erg belangrijk'. Moorrees: 'Ik hoop dat we er meer naamsbekendheid mee krijgen. En het is leuk wanneer mensen je werk kopen. Schilderen is tenslotte een kostbare hobby'. Het drietal heeft er bewust voor gekozen om werken te laten zien waarbij ver schillende technieken zijn gebruikt. Moorrees: 'Alle technieken komen aan bod, zoals olieverf, acryl, pastel en aquarel. We exposeren met por tretten, landschappen en gebouwen, maar ook met vrije ontwerpen. De expositie is dus een mengeling van abstracte en realistische kunst'. De schilderijenexpositie is tot en met 26 maart te zien in de hal van Rabobank Venray-Oostrum, Schouwburgplein 13 in Venray. De openingstijden zijn: maandag 12.00 tot 18.00 uur. dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Ook zijn er tot en met 26 maart in de hal van Rabobank Venray-Oostrum voorwerpen van Kunstsmederij Juul Baltussen uit Westerbeek te zien. -J- Voor de Lionsveiiing van 20 maart a.s., waarvan de opbrengst is bestemd voor een vakantie van een groep ernstig gehandicapte kinderen, stromen de goederen gestaag biunen. Ter ondersteuning van dit goede doel publiceert Peel en Maas wekelijks een foto van één van de interessante artikelen, die via het telefoonnummer 551640 worden ingebracht. Indien ook u dit goede doel wilt ondersteunen en tevens iets bijzonders wilt verkopen via de vei ling, wordt u uitgenodigd dit nummer te bellen, want: u krijgt er wellicht meer voor dan u denkt! Deze week een antieke stoof Veel hypotheekverstrekkers schreeuwen het van de daken: 'profiteer van de lage rente en sluit uw hypotheek over!' Toegegeven, soms kan dit leiden tot een lagere maandlast, maar vaak betekent het alleen maar extra kosten en een hogere schuld. Maar dat wil nog niet zeggen dat u niets kunt bijstellen aan uw hypo theek. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Daarom kijken wij altijd verder dan enkel naar het simpelweg oversluiten. Want uw hypotheek is meer dan alleen maar rente. Stuur daarom de antwoordcoupon in, en wij rekenen graag uit of oversluiten voor u zinvol is. Zo ja, dan krijgt u van ons een perfect voorstel. Zo niet, dan weet u dat uw hypotheek prima in orde is. Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530 216 tel.(0478)530 343 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Ja, ik wil graag weten of ik iets opschiet met oversluiten. Bel mij voor een afspraak. adres postcode/woonplaats telefoon Opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Zaterdag 6 februari spelen The Sparks in De Evenaar. De oprichting van deze groep dateert reeds uit de beginjaren '60. Nog steeds spelen in de band van de originele bezet ting: Ben Hermsen, zang; Frans Derks, drums; Piet en Hay Hoebers, begeleiding en Twan van Well solo gitaar. Peter Verberne speelt tegen woordig basgitaar. Nummers van de Shadows, Scorpions, Them, Stones, Spencer Davis Groep en de Mersybeat worden met de sound van toen in alle eenvoud neergezet. Hierin schuilt de kracht van de hui dige Sparks. Steeds meer mensen De bibliotheek van Venray atten deert haar gebruikers er graag op dat de bibliotheek, in verband met car naval, gesloten is op dinsdag 16 februari. Op woensdag 17 februari is de bibliotheek, zoals altijd, weer om 11.00 uur geopend. De medewer kers van de bibliotheek wensen u een vrolijk en gezellig carnaval toe! zijn weer in de ban van de sound of the sixties. Dat deze muziek weer leeft blijkt uit de overweldigende belangstelling van de Beat Night in Horst en de Sixties club in Venray. The Sparks zijn voor een lange tijd volgeboekt en een nieuwe cd komt eraan. A.s. zaterdag staan ze dus in Venray op de planken. Aanvang 21.00 uur, entree ƒ5,-. Aanvang is 16.00 uur en de entree is ƒ7,50. De Evenaar, Merseloseweg 96, 5801 CE Venray. tel. 0478- 510036. In februari is het weer zover. 6 Februari zullen in Oirlo weer de nodige gitaarklanken door de straten klinken. Deze keer zullen de bands Onattic en Room 101 voor een spec taculaire avond zorgen. Omstreeks 21.00 uur zal de Rotterdamse band Room 101 het spits afbijten. Drie jongens met een verrassend eigen geluid dat heen en weer schiet tussen funk, metal, punk en pop. Tegendraadse bas/gitaar partijen die precies op tijd weer samensmelten tot een harmonieus geheel, dat de vloer aanveegt met de argeloze luisteraar, zorgen ervoor dat er gepassioneerde, spannende muziek m OJC Watjang?!? Zal klin ken. Met CD's als 'Interference' en 'Concequence' hebben ze de afge lopen tien jaar een afwisselend repertoire opgebouwd. Daarna zal de formatie Onattic van zich laten horen. De Oirlose band, die voor de zoveelste keer op zijn trouwe thuis front speelt, zal zoals altijd voor een geweldig optreden zorgen. Deze geweldige combinatie van vier zeer muzikale jongens lijkt dé regionale sensatie te worden wat betreft rock bands. Hun diepgaande teksten over Vietnam wisselen af tegen de lekke re nummers met teksten over het dagelijkse leven. De zaal zal openen omstreeks 20.00 uur en met een entree van ƒ5,- zal je een geweldige avond te wach ten staan met deze twee bands. ANTONIUSVELD Aanstaande vrijdag is het weer de eerste vrijdag van de maand en wordt er papier opgehaald in de wijk Antoniusveld ten gunste van basketbalclub Jumpers'76. Wij ver zoeken u vriendelijk uw papier voor 13.00 uur gebundeld of in dozen aan de straat te zetten. wijk zuid Tafeltennisvereniging Red Stars komt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier ophalen in wijk Zuid (Zuidsingel, Bemhardstraat en Nassauplein). Wij verzoeken u vriendelijk oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Ook kunt u oud papier brengen bij de container van Red Stars, Kiosk 1 a, links van de tafeltennishal (nabij Foekepot), alwaar u eveneens oude spullen kunt brengen. Openingstijd: dinsdags van 18.00 tot 20.00 uur. Nadere info bij Jac Linders, tel. 588411 of Peter Bouwmans, tel. 589134. Mathieu Bouten is geslaagd aan de Hogeschool te Eindhoven voor de opleiding chemische technologie. Het Groene Kruis Noord-Limburg organiseert een ondersteunings groep voor familieleden van demen terende ouderen. Deze groep is bedoeld voor partners, (schoolkin deren en andere familieleden die thuis te maken hebben met de zorg voor een dementerende. Tijdens deze bijeenkomsten kunt u praten met anderen die in een zelfde situ atie verkeren. Daarnaast zal er infor matie over dementie worden vers trekt. Op 1 maart start weer een gespreksgroep in Venray. Voorafgaand aan de start, heeft iede re deelnemer een kennismakingsge sprek met de begeleider. Er vinden in totaal zes bijeenkomsten plaats en elke bijeenkomst duurt twee uur. De groep zal uit zes a acht deelnemers bestaan. Wilt u meer informatie over deze ondersteuningsgroep of wilt u zich hiervoor aanmelden, dan kunt u zich wenden tot het Groene Kruis, Bureau Klantenservice, tel. 077- 3209595. Dit bureau is bereikbaar tijdens kantooruren. Bij een inbraak in een woning aan de Oeldershof in Oirlo hebben onbekenden zaterdagmiddag sieraden en een geldbedrag van enkele tientallen guldens buit gemaakt. Toegang werd verkregen door het forceren van een raam. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 569506 zo: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver. P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors. G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: R. KEUZER, tel. 0478-541777 Spreekuren van 10.00-11.00 en van 17.00-18.00 uur in het ziekenhuis Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. PETERS, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen H. van WINDEN en R. EELDERINK DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. v. EERTEN tel. 0478-513727 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mafl: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag i 7.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3