Opstoekmatinee in het teken van zang Bekendmakingen gemeente Venray *5 Vorstenhal in kleiner jasje 'Parelkes uut de Pieël' slaat aan wet milieubeheer woningwet wet ruimtelijke ordening Verlenging Interim wet ammoniak en veehouderij Commissies Kap vergunning TAXATIES Uitreiking prijzen kerstboom- versnippering Jan de Rijck verdient Orde 12IEL EN MAAS donderdag 4 februari 1999 - Pagina 13 mei omsi- zoalik- im in tas en vadei ei) ligstelfergunningaanvragen eenteen groot aantal bedrijven en voor-chtingen is verplicht om krach- s de Wet milieubeheer een kkeriileuvergunning aan te vragen. In de jarenieuvergunning worden milieu- i. Oerschriften opgenomen in het zijn tng van de bescherming van het tarles eu. van procedure kent 2 fasen: Jan de fase van het opstellen van het e Jan ontwerp van het besluit; ierdeje fase van het opstellen van het leuir besluit; fase wordt de beslissing op rach aanvraag ingevolge de Wet elfde jeubeheer en de Algemene Wet zien tuursrecht bekendgemaakt cteui^fdstuk 13 Wet milieubeheer en 3.5 van de Algemene Wet tuursrecht). imbtshalve Besluit urgemeester en wethouders van gemeente Venray maken bekend zij in het belang van de bescher- g van het milieu de vergunning btshalve ex artikel 8.22 van de !t milieubeheer wenst te wijzigen ïtten V.O.F. J. en M. Lucassen, Albionstraat 5 te Leunen voor het verbinden van aanvullende voorschriften aan de op 31 augustus 1995 verleende milieu vergunning voor een tankstation met wasstraat en twee was boxen, gelegen aan de Albionstraat 5 te Leunen, vergunningen worden onder egging van voorschriften en/of lerkingen in het belang van de cherming van het milieu verleend, besluit en alle overige op de aan- ag betrekking hebbende stukken en ter inzage van 4 februari 1999 en met 18 maart 1999 (6 weken) iet gemeentehuis. Raadhuisstraat e Venray, op maandag van 09.00 tot 17.30 uur en op de overige rkdagen van 09.00 uur tot 13.00 (balie Publieksdiensten). Op tele- ische afspraak (0478-523630) inen de stukken ook op een ander stip worden ingezien, iaaljdurende bovengenoemde periode bij de afdeling Bestuursrecht aak van de Raad van State een oepschrift worden ingediend door; a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrecht spraak, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, ten zij vóór deze datum beroep is inge steld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergun ningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.-meldingen zijn binnengeko men van: I. G.L.M. de Mulder, Ambachtstraat I te Venray voor het oprichten van een inrichting voor het bewa ren van propaan ingevolge het dal 3s Ingekomen bouwaanvragen ér voldoening aan het bepaalde in kei 41 van de Woningwet treft u lerstaand aan een overzicht van de Ie afgelopen week bij burgemees- en wethouders van Venray ingeko- n bouwaanvragen. het bouwen van een hobbyruimte aan de Binnenhof 19 te Oostrum tnv H. Kamerman, Binnenhof 19; het vergroten van de ligboxenstal aan de Vredeweg 11 te Vredepeel tnv Maatschap Lenkens, Vredeweg het vergroten van de woning aan de Kruidenlaan 7 te Venray tnv M. Winnen, Kruidenlaan 7; het vergroten van de woning aan het Herderstasje 15 te Venray tnv F.P.M. Hateman, Herderstasje 15; het vergroten van de woning aan de Vossestaart 37 te Venray tnv E.G.O.M. Goumans, Vossestaart 37; het vergroten van de woning aan de Vossestaart 41 te Venray tnv |LA.C. de Waal, Vossestaart 41 het vergroten van de woning aan de Vossestaart 39 te Venray tnv J.P.M. Broeren,Vossestaart 39; het uitbreiden woning/plaatsen berging aan de Fagotstraat 17 te Venray tnv M.A. Drissi, Fagotstraat het vergroten garage/berging aan de Deurneseweg 81 te Venray tnv J Jenneskens, Deurneseweg 81 het veranderen/vergroten van het pand aan de Deputé Petersstraat 30 te Oirlo tnv Saweco U.A. Coöp. Boerenbond, Deputé Petersstraat 27; het vernieuwen/vergroten van het atelier aan de Noorderhof 30 te Venray tnv Orth. Schoentechniek Litjens en EwaltsVOF, Noorderhof 30; het plaatsen van vier kunstwerken op het Antoniusveld te Venray tnv Gemeente Venray, Postbus 500 te Venray. Bouwvergunning verleend urgemeester en wethouders heb- i in de afgelopen week voor Verstaande bouwplannen bouwver- 'ning verleend. "het gedeeltelijk vernieuwen bedrijfshal/kantoor aan de Henri Dunantstraat 29 te Oostrum tnv Verstappen Verpakking, Americaanseweg 82 te Horst; het verbouwen/vergroten van het pand aan de Grotestraat 49 te Venray tnv U.M.W. Utrecht B.V., Postbus 134 te heerhugowaard; het bouwen van een woning aan de Zandhoek 8a te Oirlo tnv E.W.G. Linders R.W.M. Linders, Zandhoek 16; het veranderen/vergroten van het bedrijfsgebouw aan de Weverstraat 2 te Venray tnv H.J.P. Martens, Kempweg 147 te Venray; het vergroten van de woning aan de Matterhornlaan 16 te Venray tnv J.M. ten Brinke, Matterhornlaan 16. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn -getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen. - het bouwen van een garage aan de Zilverschoon 8 te Venray tnv J.F.G. van Bussel, Zilverschoon 8; - het vergroten van het bedrijven complex aan De Hulst 24 te Oostrum tnv Staalbouw Frijns Venray, Postbus 5027 te Venray; - het plaatsen van vier kunstwerken op het Antoniusveld te Venray tnv Gemeente Venray, Postbus 500 te Venray. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 5 februari 1999 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 19 WRO/SO Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaan- vraag. het bouwen van 25 woningen aan de Bongerdstraat, Landweertweg en Akkerweg te Venray tnv Mabon b.v., Postbus 449 te Eindhoven. De op de bouwaanvraag betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 5 februari 1999 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 4 februari 1999 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Besluit opslag propaan milieube heer aan de Endepoel ongenum merd te Merselo; 2. Vreba Melkvee B.V., Vredeweg 6 te Vredepeel voor het oprichten van een inrichting voor het bewa ren van propaan ingevolge het Besluit opslag propaan milieube heer aan de Vredeweg 6 te Vredepeel; 3. J.A.P. Peeters, Beekweg 53 te Venray voor het oprichten van een inrichting voor het bewaren van propaan ingevolge het Besluit opslag propaan milieubeheer aan de Beekweg 53 te Venray; 4. J.A.M. Schoots, Scheiweg 31 te Veulen voor het oprichten van een inrichting voor het bewaren van propaan ingevolge het Besluit opslag propaan milieubeheer aan de Scheiweg 31 te Veulen;. 5. J.A.G. Hendrickx, Laagheidseweg 17 te Venray voor het oprichten van een inrichting voor het bewa ren van propaan ingevolge het Besluit opslag propaan milieube heer aan de Loobeek 3c te Smakt; 6. Tennisvereniging Ysselsteyn, Ysselsteynseweg 94 te Ysselsteyn voor het van toepassing worden van het Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieube heer aan de Ysselsteynseweg 94 te Ysselsteyn; 7. F.J.G.M.M. van Rooij, Paterslaan 15 te Venray voor het oprichten van een horeca-, sport en/of recreatie-inrichting ingevolge het Besluit horeca-, sport en recre atie-inrichtingen milieubeheer aan de Paterslaan 15 te Venray; 8. P.J.M. Jeuken, Maasheseweg 91 te Smakt voor het oprichten van een akkerbouwbedrijf ingevolge het Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer aan de Maasheseweg 91 te Smakt; 9. L.A. Martens, De Hulst 12 te Oostrum voor het van toepassing worden van het Besluit detailhan del en ambachtsbedrijven milieu beheer aan De Hulst 12 te Oostrum; 10. A.A.H. Willemssen, Castenrayse- weg la te Oirlo voor het uitbrei den/wijzigen van de inrichting voor het bewaren van propaan ingevolge het Besluit opslag pro paan milieubeheer aan de Castenrayseweg la te Oirlo; 11. Maatschap Hendrickx-Keijsers, Laagheidseweg 17 te Venray voor het oprichten van een of meer mestbassins ingevolge het Besluit mestbassins milieubeheer aan de Loobeek 3c te Smakt; 12. Stichting gemeenschapshuis Vredepeel, Johan van Stalbergweg 6 te Vredepeel voor het oprich ten van een horeca-, sport- en/of recreatie- inrichting ingevolge het Besluit horeca-, sport- en recre atie-inrichtingen milieubeheer aan de Johan van Stalbergweg 6 te Vredepeel. De meldingen kunnen worden inge zien van 4 februari 1999 tot en met 18 februari 1999 (2 weken) in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Bovengenoemde meldingen moeten nog worden beoordeeld. Venray, 4 februari 1999 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen De Interimwet ammoniak en vee houderij (IAV) bevat regels die de gemeente moet hanteren bij de beslissing inzake milieuvergunningen voor veehouderijen. De regering heeft besloten om de huidige Interimwet, die geldig is tot 26 augus tus 1999, in gewijzigde vorm te ver lengen tot I januari 2002. Daartoe heeft zij een wetsvoorstel aan de Tweede Kamer aangeboden. Met deze verlenging komt een eind aan de mogelijkheid van legalisering van de ammoniakdepositie afkomstig van bestaande veehouderijen die ten tijde van de inwerkingtreding van de Interimwet niet over een (toereiken de) vergunning beschikten. Een veehouderij komt alleen in aanmerking voor een behandeling op grond van de legalisatiebepalingen van de huidige Interimwet als zij vóór I maart 1999 een aanvraag voor een milieuvergunning indienen. Indien dit voor deze datum gebeurt biedt het wetsvoorstel volgens de regering de garantie dat de huidige Interimwet van toepassing is. De regering heeft voor deze datum gekozen omdat veehouders al sinds de totstandko ming van de huidige Interimwet weten dat er op 26 augustus 1999 een einde komt aan de mogelijkheid tot legalisering. Financiële en Economische zaken De commissie Financiële en Economische Zaken vergadert op maandag 8 februari (aanvang 19.00 uur) in het gemeentehuis. De agenda en de stukken voor deze ver gadering liggen ter inzage op het gemeentehuis. De vergadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt: 1Opening en mededelingen 2. Spreekrecht publiek 3. Verslag commissievergadering FINECZA 11 januari 1999 4. Kwijtschelding belastingen: maxi meren kwijtschelding afvalstoffen heffing 5. Ie wijziging verordening parkeer belasting 1999 6. Voortgang vrachtwagenparkeer plaats Smakterheide; verlenen recht van opstal aan Sporttrans Beheer BV 7. Ter kennisname 8. Rondvraag Stedelijk Beheer De commissie Stedelijk beheer ver gadert op dinsdag 9 februari (aan vang 19.00 uur) in het gemeente huis. De agenda en de stukken voor deze vergadering liggen ter inzage op het gemeentehuis. De vergadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, mededelingen en vast stelling agenda 2. Spreekrecht publiek 3. Verslag vergadering 11 -01 -1999 4. Vrachtwagenparkeerlocatie Smakterheide 5. Mededelingen en ingekomen stuk ken a. Mededelingen Gewestaangelegenheden: geen stukken ter inzage of advise ring b. Ingekomen stukken - Ter kennisname Ter inzage ligt: 1. Nota Revitalisering groen- aanleg geluidwerende voor zieningen nabij de rotonde Henri Dunantstraat. 2. Concept calamiteitenrou tes A73 voor Venray 3. kapvergunning Fluitekruid 4. Verpachting attracties ker mis Venray centrum 1999 6. Rondvraag en sluiting Algemene Zaken De commissie Algemene zaken ver gadert op woensdag I 0 februari (aanvang 19.00 uur) in het gemeentehuis. De agenda en de stuk ken voor deze vergadering liggen ter inzage op het gemeentehuis. De ver gadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, vaststelling agenda, mededelingen 2. Spreekrecht publiek 3. Vaststelling verslag en afdoenings- lijst van de openbare vergadering van de commissie AZ d.d. 13-01 - 1999. 4. Ingekomen stukken 5. Gewestaangelegenheden 6. Politie-aangelegenheden 7. Nota d.d. 14-01 -1999 van afdeling OOV inzake lokatie-onderzoek brandweerkazerne 8. Nota d.d. 18-12-1998 van afdeling OOV inzake vervanging gasdetec- tie-apparatuur brandweer 9. Rondvraag en sluiting Agrarische Economie en Milieu De commissie Agrarische Economie en Milieu vergadert op woensdag 10 februari (aanvang 19.00 uur) in het gemeentehuis. De agenda en de stukken voor deze ver gadering liggen ter inzage op het gemeentehuis. De vergadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2. Spreekrecht publiek 3. Ingekomen stukken en mededelin gen 4. Verslag commissievergadering 9 december 1998 5. Ter kennisname: a. Brief dorpsraad Ysselsteyn b. Bestuurlijk overlegVROM, Gewest Noord-Limburg, 27 januari 1999. 6. Stand van zaken omtrent milieu station en Diftar 7. Rondvraag en sluiting. WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit d.d. 26 januari I999 waarbij besloten is tot: wijziging van de kap vergunning van 30 oktober I998, nr. 98,8740, dusdanig: a. dat de kapvergunning voor I Canadese populier en I inlandse eik langs aan het Fluitekruid gewij zigd wordt in een kapvergunning voor slechts de Canadese popu lier; b. dat geen herplant zal plaatsvinden. Venray, 26 januari 1999 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs.A.W.M.de Bever, secretaris Bovengenoemd besluit ligt voor eenieder ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Deze publieksbalie is open van maan dag t/m donderdag van 09.00-17.00 uur en op vrijdag van 09.00-13.00 uur. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van bekendmaking een beroepschrift indienen bij de Arrondissements rechtbank te Roermond. [E SERVICE SSIONELE ERKING DE VOORDELIGSTE Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Op maandag f I januari heeft de trekking van de loterij, verbonden aan de versnippering van de kerst bomen binnen de gemeente Venray plaatsgevonden door wethouder Driessen. Nog niet alle winnende loten zijn ingeruild voor een VW- bon.Af te halen bij de gemeente zijn de volgende resterende nummers: Poule 1:7226 en 2930. Poule 2:2909 Poule 3:2597, 2552,7016. 1182 en 2901 Poule 4:1939.1922.2008 en 4703 Poule 5:4212, II37,2307. {750 en 4417. Onthou zelf even in welke poule je lot gevallen is, dit is gemakkelijk met het terugzoeken van de lot nummers. ledereen die een winnend lot heeft, kan dit alsnog inwisselen tot uiterlijk dinsdag 9 februari bij de Publieksbalie van de gemeente. Het Vorstenhal, dat dit jaar op zaterdag 6 februari gehouden wordt, zal qua omvang van de acts, een stuk kleiner zijn dan voorgaande jaren. Een en ander is het gevolg van de verbouwing van de schouwburg. "De foyer van de schouwburg is een stuk kleiner geworden", zo stelt Arno Lucassen, bestuurslid van De Piëlhaas en belast met de organisatie van het Vorstenhal. "Het bal kenmerkte zich de laatste jaren ook door nogal wat uitbundige vondsten van de Vènrayse carnavalsvierders. Grote boten en zelfs tractoren waren er tijdens het Vorstenhal, in de foyer van de schouwburg, terug te vinden. We moeten nu een stapje terug doen. Het .is immers een van de best bezochte bals die De Piëlhaas organiseert en dat willen we ook zo houden. De catego rie praalwagens komt dus te verval len. We zullen daar dan ook, mede uit oogpunt van veiligheid, streng op moeten toezien. Wij vertrouwen dan ook geheel op het gezonde Piëlhazenverstand van de deelne mers." De categorieën waarin de jury dit jaar prijzen toekent zijn eenlingen, duo's, kleine groepen (tot 5 personen), middengroepen (tot 10 personen) en grote groepen. De jury let met name op originaliteit, verzorging en de acti viteit zelf cq. het contact met de rest van het aanwezige vastelaovesvolk. Paardentrailer gestolen Onbekenden hebben tussen dins dag 19.45 uur en woensdag 05.00 uur een paardentrailer t.w.v. enkele dui zenden guldens gestolen uit een wei land aan het Weversven in Merselo. De daders verbraken de wielklemmen en het slot waarmee de trailer was beveiligd. Zondag 7 februari in Schouwburg Venray Op zondag 7 februari wordt het inmiddels traditionele Opstoekmatinee georganiseerd door het Venray's Mannenkoor. De middag in Schouwburg Venray begint om 14.11 uur. Net als voorafgaande jaren zal getracht worden middels veel zang en muziek iedereen in de juiste stemming te brengen voor het naderende carna val. Veel zang vooral van de bijna in vergetelheid geraakte oude Venrodse vastelaovesliedjes die uiteraard ieder een kan en mag meezingen. Dit jaar echter staat het Opstoekmatinee nog meer in het teken van die oude vaste laovesliedjes gezien het feit dat ieder een deze liedjes kan meezingen met behulp van de pas uitgebrachte zang bundel 'Parelkes uut de Pieël'. Deze zangbundel is een projekt ontstaan uit de organisatie van de Boerebrulluft 1999 door het Venray's Mannenkoor samen met Zangvereniging Venrode. Zoals voor iedere rechtgeaarde Venrodse vastelaovesvierder inmid dels wel bekend is, bestaat de inhoud van deze bundel uit 144 Venrodse vas telaovesliedjes uit de periode 1939 tot en met 1999. Het is dan ook de bedoe- ling dat tijdens dit Opstoekmatinee alle Pielhaze en -Hazinne vanuit deze zangbundel zo veel mogelijk de te presenteren liedjes mee zingen. Uiteraard zijn voor de enkelingen die nog niet in het bezit zijn van deze zangbundel deze ter plaatse te koop voor een bedrag van 22,50 gulden. Het Venray's Mannenkoor opent om 14.11 uur de middag met een viertal liederen. Vervolgens zijn er optredens van zangvereniging Venrode - Wim Smits met Frans Verhofstad, de alom bekende De Harries - het voor één keer in oude glorie herstelde Hofkoor - de APK (zijn goedgekeurd) - Now weej - Miriam Aarts - de vier winnen de vastelaovesliedjes 1999 (die even eens in de zangbundel vermeld staan) - daarnaast is er een verrassingsoptre den - evenals vorig jaar waarbij het accent meer zal liggen bij de bekende Limburgse vastelaovesliedjes. De Boerebrulluft familie 1999 zal zich deze middag presenteren en Vastelaovesvereniging De Piëlhaas reikt tenslotte haar hoogste onder scheiding, De Bronzen Piëlhaas, uit aan Wim Crooymans. Het eigen huis orkest de Toetzengers zal het geheel het eerste gedeelte muzikaal omlijsten terwijl de bekende joekskapel Zuutjes An het tweede gedeelte en na afloop van het officieel programma voor hun rekening zullen nemen. Kortom een programma voor elk wat wils en dan ook nog eens geheel gratis entree. Een geboren en getogen Merselonaar heeft dit jaar de hoog ste onderscheiding van vastelaoves vereniging De Zagewetters, de Orde van Verdienste, in ontvangst mogen nemen: Jan de Rijck zie foto). Afgelopen zondag werd hij in het zonnetje gezet vanwege zijn vele verdiensten in het Merselose vereni gingsleven. Vele dorpsbewoners waren aanwezig om De Rijck te feli citeren met zijn onderscheiding. Het boek 'Parelkes uut de Pieël' is goed ontvangen bij het publiek. De fraaie zangbundel, waarin alle door VV De Piëlhaas uitgebrachte vastelaovesliedjes van de afgelo pen 60 jaar zijn samengebracht, wordt door de Venraynaren bij zonder op prijs gesteld. Hoezeer blijkt uit de grote belang stelling en de aardige reacties van de mensen die even twijfelden wat ze met zo'n boekje moeten. Maar al gauw blijkt dat ze van hun aankoop absoluut geen spijt hebben. 'Ik wist niet dat er zoveel leuke teksten in die liedjes zitten, ik kan namelijk geen noten lezen', 'Dit mag beslist niet ont breken naast mijn Venrayse woorden boek, 'Leuk als je oude foto's van Venray bekijkt uit de jaren dat een bepaald liedje dateert' en "Geweldig initiatief, dit voegt iets toe aan Venrays' cultuurhistorie'. Zo maar enkele spontane reacties op 'Parelkes uut de Pieël'. De fraaie bundel is onder andere te koop bij boekhandel Van den Munckhof in de Grotestraat en het VVV-kantoor op de Grote Markt. Bovendien zijn er enkele win keliers die meehelpen het boekje bij het publiek onder de aandacht te bren gen. De beperkte eenmalige uitgave heeft al diverse vragen opgeroepen zoals 'Wanneer komt er een tweede druk?'. Welnu, die tweede druk komt er niet. Het is een boekje dat speciaal voor diegenen is samengesteld die begaan zijn met de Venrayse historie en/of binding voelen met de vastelao- vesvierders en hun doldwaze en soms lieve liedjes. Het is een naslagwerkje dat een overzicht geeft van een bij zondere vorm van creativiteit in het Venrayse dat niet aan leeftijd is gebonden. Componeren, musiceren en teksten maken, blijkbaar zijn er nog mensen die niet helemaal weten waar het om gaat. Vandaar dat is besloten over te gaan tot een directe verkoop van de zangbundel op vrijdagavond en zaterdagmiddag in de Grotestraat, bij de voorstellingen van Circus Mök en het Opstoekmatinee. Het boekje, dat voor de aantrekkelijke prijs van 22,50 gulden te koop wordt aangebo den, is vooral te danken aan de gewel dige ondersteuning van het Venrayse bedrijfsleven, winkeliers en particu lieren. Ze staan allemaal op een of andere wijze in het boekje vermeld. De initiatiefnemers, het Venrays Mannenkoor en Zangvereniging Venrode, hopen dat het boekje nog voor de vastelaovend uitverkocht zal zijn. Dan wordt 'Zingen en fieste onder Kieps en Toer mit Venrode en ut Venraod Mannekoer" plezier voor iedere vastelaovesvierder van jong tot oud. Zeker die de bundel 'Parelkes uut de Pieël' bij zich hebben. UW78-582579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden hij bouw- of verbouw werkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m3 tot 35 m3 open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 13