cUemten Compleet en voordelig verzekerd met de Alles in één Polis 'De Beste Knuppel 1999' voor Mien Vullings Viering voor jongeren Boerenbruids paar in Vierlingsbeek Grieze Hazebal, speciaal voor de ouderen PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS José en Leon boerenbruids paar Hedsbuulen PEEL EN MAAS donderdag 4 februari 1999 - Pagina 12 Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740: kapelaan: P. Hoedemae- ckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: HH. Paulus Mik'i en gezellen, martelaren. 9.00 Geen H. Mis. 19.00 H. Mis overl. ouders Herman Coopmans en Antoinette v. Kessel; Thijs Arts en Mies Arts-v. Bragt en Dien Arts-Kusters; Jo Stiphout (coll); Karei en Anna Jeuken-Schreven en zoon Wim; Nelly Duijkers; Harrie en Gerrit Rongen en overl. fam.; jrd. Net Royers en overl. fam. Ariaens- Royers; Joost v. Dijck (bewoners Smakterveldweg): overl. ouders Arts-Verkoeyen en overl. fam.; ouders Arts-Dommeck en zoon Jan; Nelly Duijkers en ouders Duijkers- Philipsen en kinderen; Ben Jansen (verj.); ouders Hanen-Willems en Henk v.d. Voort en overl. fam. Zondag: 5e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis voor Gondje Verstegen; Wout en Piet Lenssen- Jeuken en schoonzoon Joos; Dien Verstraaten; overl. ouders Gerardus Thijssen-Maters, overl. kinderen en fam. 11.00 H. Mis overl. fam. Raedts; ouders V. Dijck-Cox en fam.; jrd. Piet v. Doorn; Sjeng Verkoeyen (verj.). Maandag: 9.00 H. Mis Grada Broers. Dinsdag: 9.00 H. Mis Wilhelmus en Allegonda Euwals-Baltussen. Woensdag: H. Scholastica, maagd. 9.00 H. Mis overl. ouders H. Oudenhoven-Rutten en overl. kinderen; Diena Verstraaten en overl. fam. (coll). Donderdag: 9.00 H. Mis voor zie ken en alleenstaanden uit onze parochie en bijz. int. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor alle slachtoffers van oorlogsgeweld. Dienbeurten: za 19.00: Job, William, Jacqueline, Marjoleine, Maartje, Marjolein; zo 9.30: Joost, Leon, Thijs, Marco; 11.00: Tom, Kevin, Stef, Paul (m), Marloes, Daan. Lectoren: za. 19.00: J. Truijen; zo 11.00: W. Bistervelds. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: G. Olislagers. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den hartog. Lect.: L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: W. den Hartog. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Geen Kinderwoord dienst; volkszang; Dora en Jacques Jacobs-Koenen (coll.); Piet v. Kessel; Nelly Hermsen-Jacobs en kleindochter Ellen; Guus Eijssen. Zondag: 8.30 Overl. fam. Janssen- Krijns. 10.30 M.m.v. Zangers van St. Frans; Herman Scholten; Harrie Cremers: jgt. Pieter v. Lieshout. 12.00 Doop Kay Verhaegh, Joke Smitsstraat 15. Maandag: 18.30 Jgt. Sraar Verstegen en overl. ouders. Dipsdag: 18.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. Woensdag: 18.30 Voor de slacht offers van de aardbeving in Colombia. Donderdag: 18.30 Jgt. Tiny en Noud Cremers-Philipsen; jgt. Hay Cleven. Vrijdag: 18.30 Bert Zegers; levende en overl. fam. De Haart-Creemers; overl. ouders en Alexius v. Wanrooij. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 lot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hiema volgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met oastorie, lel. 580202 ma t/m vr 39.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en ijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; uit dankbaarheid voor 35-jarig huw. fam. Van Stiphout; Antoon Huijs en Dien Willems-v.d. Broek; Martien Janssen. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Jrd. Nel v.d. Berg- Linskens; Petronella Kusters-v.d. Berg; overl. ouders Janssen-Peeters; Lies Janssen-Wolters; Piërre Wolters; Martin Moorrees; Wim Versleijen; Wim Keijsers; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Voor 'n zieke. 10.00 Overl. ouders Hendrix-Geurts; Piet Janssen en overl. fam.; mevr. Litjens-Hendriks (namens vrijwilli gers de Wendel); Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Koor Harmony). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 T.e.v. O.L. Vrouw. Woensdag: 9.00 Sjeng Potten en voor een jarige (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Gest. jrd. overl. fam. Van Heijster. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Voor de vrede in onze gezinnen; voor een goede uitkomst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Niki en Giel Emons, Peter Fleurkens, Bas Vermeulen; zo 8.30: Elle Euwes, Danielle Engels, Ireen Schlepers, Marloes Denissen; 10.00 Miek v. Bracht, Brandy v. Dyck, Geertje de Kleijn. Attentie: In dit weekend in alle H. Missen de collecte voor Memisa. Parochie Oirlo 5e Zondag door het jaar; dit weekend collecte voor de Memisa. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); Jac Philipsen; Johan Gommans; Arjan Classens en overl. fam. Classens-Kieft; Grad en Marie Smits-Jeurissen en zoon Frans; zwd. Piet Loonen; Frank Voermans; Jan Peeters. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Jan Verheijen en overl. fam.; Elizabeth Custers-Litjens (buurt Haalakker). Woensdag: 9.00 H. Mis pastoor Schram. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Wim Geerets en overl. fam. Geerets-Weijs; H. Mis uit dankbaarheid; Thei Buddiger; overl. ouders Van Kuyck- Verrijdt en kinderen; Gertruda Vullings-Dinghs. Tijdens deze dienst speciale collecte voor de Memisa. Misdienaars: za: Sjekky, Roel, Elleke, Pim. Volgende week tijdens de camavalsdienst worden alle mis dienaars verwacht bij het aanbieden van de nieuwe misdienaarskleding door de carnavalsvereniging. Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270. Contactadres 'Zorggroep': Ans Kunen, tel. 571454 bgg. Grad Swinkels, tel. 571616. Parochie Leunen 5e Zondag door het jaar; le Zondag van de maand; bijz. collecte voor onze kerk. Zaterdag: 19.00 Lsm. uit dankbaar heid voor een 80-jarige; Drika v. Vegchel-Hoeijmakers en Marie Stevens-van de Venne (LVB); Piet Keijsers en Marie Keijsers-Hendrix. Zondag: 10.00 Hgm. Piet Croijmans (een goede vriend); Piet Litjens en Mien Litjens-Lemmen; Piet Loenen, echtgen. en Jan Loenen; jrd. Elisabeth v. Nieuwenhoven-Weekers; gest. jrd. Leida Loenen-Poels en echtgen. 14.30 Doopviering Bram Litjens. 15.00 Doopviering Zoë Comelissen. Maandag: 19.00 Lsm. overl. ouders Bouten-Verheijen, anna, Gerrit, Wim en Piet Bouten; Wim Manders. Dinsdag: Geen avondmis. Woensdag: H. Scholastica, maagd. 19.00 Lsm. Piërre Philipsen en Anna Philipsen-Lenssen. Donderdag: Geen avondmis. Vrijdag: 19.00 Lsm. Sjeng Philipsen en Door Philipsen- Verdijk. Misdienaars: za 19.00: Jop janssen en Bas v.d. Heuvel; zo 10.00: Evelien Wijnhoven en Inge Theunis; weekbeurt: groep 2. Lectoren: za 19.00: Harrie Bovee; zo 10.00: Els Wijnhoven. Gedoopt: Melle Verheijen, Bershof 15. Rectoraat Heide Zondag: 5e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis voor mevr. Maria Welles-Camps (coll); jgt. Jan Janssen; Roel Cornelissen. Misd.: Mariëlle, Caroline, Joep, Guus, Sef en Martin. Rectoraat Veulen 5e Zondag door het jaar, Memisa kerkdeurcollecte. Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. voor Sef Janssen; jgt. Grad Wilms; Thij Sanders en fam. Sanders-Poels; Teng Burgers; 4e zwd. Grad Jenneskens; Piet Spreeuwenberg en Maria Philipsen; Jan Verdellen; overl. fam. Mulders-v. Kempen; jgt. Bep v.d. Heuvel; voor priesterroe pingen; uit dankbaarheid (fam. Fleurkens-Janssen). Misdienaars: za: Linda, Diana, Luuk en Bram. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); Godefridus Vermeulen en Gertruda Jentjes; Jozef Linders; Petronella Janssen-Pouwels; overl. fam. Janssen-Keijsers. Zondag: 10.00 (Gregoriaans); voor de int. van de parochie. Maandag: 19.00 Uit dankbaarheid; Mathieu Arts. Woensdag: 19.00 Jan en Tom v. Lipzig en Piet Bus. Vrijdag: 19.00 Melanie Vriens. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Paul en Gijs; zo 10.00: Anneke, Rian, Ronnie P. en Niels O.; ma 19.00: Bram en Rob; wo 19.00: Tom en Mark; vr 19.00: Linda en Ronny O. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Petrus Joh. Marcellis en Johanna Poels en overl. kindersn. Misd.: Marieke v. Rheden en Anke Poels. Zondag: 10.00 Jgt. Marie van Osch. Misd.: Ryan Relouw en Dirk de Brouwer. Woensdag: 19.00 Jgt. Hub. Janssen, echtgen. en overl. zoon Henricus; Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen; t.e.v. O.L. Vrouw, Onbevlekt Ontvangen. Kerk poetsen: mevr. Wilms en Poels. Memisa: Collecte 6 en 7 febr. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Fam. Huijs. Maandag: Fam. Cornelissen Hendriks. Donderdag: 19.00 Tot O.L. Vrouw van Lourdes. Misdienaars: za: Ronnie en Suzan; zo: Nicole, Anke. Ellen en Nick de M. Lezers: za: Lies v.d. Heuvel; zo: Tonnie v. Hoof. Rectoraat Smakt 5e Week door het jaar; collecte voor de Mimisa. Zondag: 10.00 Hoogmis m.m.v. het gemengde koor; voor Harrie Beckers, René Buijzen; fam. Goumans-de Haart; Sjeng Jenniskens; overl. ouders Philipsen; Lectrice: Thea Reijnders; dienbeurt: Eefje Koopmans. 8.30 Gildemis te Holthees; voor Peter v.d. Ven; Maria en Wilhelmina v.d. Ven; overl. ouders Ermers- Verstegen (waarna inzegening van het wegkruis aan de school). 14.00 Doopviering Noud Driessen; 15.30 Eucharistie bij gelegenheid van het 70-jarig intredefeest van zr. Liduina-Asselberghs. Woensdag: 4e van de negen woensdagen voor het hoogfeest van St. Jozef; In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 7 februari zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. In deze dienst worden er zes kinderen ten doop gehouden. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop van de dienst bent u hartelijk uitgenodigd een kopje kof fie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Zorg ervoor dat uw gehoor niet afstompt in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clap- vaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 7 februari om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: J.A.J. Bals, Horst, 's Morgens is er kinderoppas. Bijbelstudie/Catechisatie: De cate chisaties zijn: voor kinderen van 6- 12 jr. dinsdag 9 febr. om 16.30 uur; 12-16 jr. maandag 8 febr. om 19.00 uur; 16jr. en ouder maandag 8 febr. om 20.00 uur. Bijbel/Contacavond: Op donder dag 11 febr. om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Zangavond: Op donderdag 4 febr. oefent het gemengd zangkoor. Aanvang 20.00 uur. Bijbelgemeente Venray Zondag 7 februari: Hartelijk welkom in de diensten (evangelisch, baptistisch) die gehouden worden in wijkgebouw 't Stekske, Kruidenlaan 161 te Venray. Kernwoorden gemeente: ontmoeting, vriendschap, aandacht en zorg! Voor de kinderen is er iedere zondag zondagschool en er is voor de allerkleinsten een crèche. De diensten beginnen om 10.00 uur. Na afloop is er de moge lijkheid om gezamenlijk koffie te drinken. Ook diverse gespreksgroe pen rondom de Bijbel door de week. Inlichtingen: R. Lammers, tel. 0478- 586001, R. Korver, tel. 077- Zaterdag 6 februari is er weer een viering voor jonge ren, om 19.00 uur in de Grote Kerk te Venray. Je bent van harte welkom. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. 'Ben van Sjang van 't Schafferden tot de burggraaf' en 'Bets van Jo van de Meulen(weg) tot aan de Zandpoort' zijn tijdens een drukbe zocht 'Ouwe wieve bal' in Vierlingsbeek/Groeningen uitgeroe pen tot boerenbruidspaar van De Keieschieters. In het dagelijks leven gaat het paar als Ben Willems en Bets Roelofs-Jans door het leven. In een korte toespraak nodigde de boe- renbruidegom alle aanwezigen uit om de bruiloft bij te wonen. Deze vindt traditioneel plaats op carna valsdinsdag 16 februari vanaf 13.00 uur. Natuurlijk is iedereen deze mid dag van harte welkom om samen met het bruidspaar dit heuglijke feit te vieren. En ook dit jaar kunnen alle aanwezigen weer genieten van heerlijke boerenkool met 'echte' braadworst. De bruiloft vindt plaats in eetcafé De Zandpoort in Groeningen. De Schanseknuppels Door de vijf helpende Castenrayse verenigingen en SJEC, in overleg met CV De Schanseknuppels, is una niem besloten om de Orde van Verdienste 'De Beste Knuppel 1999' te laten toekomen aan Mien Vullings- v.d. Pasch. Mien, geboren in 1925 te Horst, kwam in 1950 in Castenray terecht waar zij samen met haar kers verse echtgenoot Sjeng Vullings uit Sevenum een boerderij betrok aan de Horsterweg. De eerste Castenrayse vereniging waar Mien lid van werd was de toen- dertijd zo geheten Boerinnenbond, tegenwoordig LVB genaamd. De meeste dames in die tijd sloten zich aan bij deze vereniging om kennis en mogelijkheden op te doen voor het werk in gezin en bedrijf. Wat jaren later ging Mien zich bezighouden met het bestuurlijke binnen de LVB en heeft acht jaar zit ting genomen in het bestuur van deze LVB. Toen in 1970 vanuit de LVB het dameskoor werd opgericht, werd Mien ook actief lid van deze vereni ging. Het dameskoor staat altijd klaar om tijdens de H. Missen hun klanken door de kerk te laten galmen. Helaas heeft Mien het dameskoor vaarwel moeten zeggen wegens problemen met de stembanden. In 1981 werd ze ook lid van de KBO, oftewel Katholieke Bond voor Ouderen. Na drie jaar sfeer geproefd te hebben binnen deze vereniging werd zij in 1984 lid van het bestuur van de ouderenvereniging. De oude renvereniging, één van de grootste verenigingen binnen onze gemeen schap, houdt zich zeer actief bezig met het organiseren van allerhande activiteiten voor deze doelgroep, wat van groot belang is om ook deze mensen bij de gemeenschap betrok ken te houden. Enkele voorbeelden van activiteiten die zoal ontplooid worden: kaartclub, volksdansen, gymclub, voorlichtingsmiddagen, excursies, kerstviering, carnavals avond. Begin 1998 is Mien terugge treden uit het bestuur van de oude renvereniging. Van de veertien jaar dat ze een bestuursfunctie heeft ver vuld heeft zij acht jaar de boekhou ding verzorgd. Maar nu Mien geen bestuurslid meer is, is zij niet minder actief voor de ouderenvereniging. Al vanaf 1988 tot op het moment van vandaag ver zorgt zij iedere week, het hele jaar door. het klaar zetten van tafels en stoelen in De Wis, het weer opruimen en het inschenken van koffie en drank bij de gymclub, volksdans groep en kaartclub. Mien is als eerste aanwezig en als laatste weer weg. Verder heeft Mien vanuit de oude renvereniging ocfk nog acht jaar zit ting gehad in de dorpsraad. Het is belangrijk dat mensen zich voor een dergelijke functie in willen zetten. In de loop der jaren is wel gebleken dat dankzij de dorpsraad de nodige din gen en zaken binnen onze gemeen schap gerealiseerd zijn kunnen wor den. Voor deze jarenlange inzet voor de gehele gemeenschap zal aan Mien op carnavalsmaandag 15 februari om 21.11 uur door prins Roel I de Orde van Verdienste worden uitgereikt. Wij geven op deze avond iedereen de gelegenheid om Mien te felicite ren met het in ontvangst nemen van deze onderscheiding en erkenning door de Castenrayse gemeenschap. Receptie jeugdprins en -prinses Op zondag 7 februari is er een receptie voor jeugdprins Gerrie (Cox) en jeugdprinses Annet (Hendrix). Deze receptie begint om 15.11 uur in gemeenschapshuis De Wis in Castenray. Boerenbruidspaar Het Boerenbruidspaar van 1999 bij De Schanseknuppels bestaat uit Hem van Theeuwes-Toën zienen Hay, en Welbers-Gradje zien Door (Herman Theeuwen) en Trien van Stippe-Handrie zienen Toën, en Gerardus-Jac zien Cis (Ine Theeuwen). De boerenbruiloft is op dinsdag avond 16 februari in gemeenschaps huis De Wis in Castenray. Ook op zaterdag bent u van harte op onze kantoren in U wilt graag en voordelig verzekerd zijn? Dat is mogelijk met de unieke Alles in één Polis van Interpolis. Met deze Alles in één Polis kunt u al uw schadeverzekeringen op één polis afsluiten. Daarbij geldt: hoe meer schadeverzekeringen u op deze polis afsluit, hoe meer korting u op de totale premie krijgt. Die korting kan oplopen tot - welkom tussen 10.00-13.00 uur Leunen en Venray. maar liefst 12%! Op de Alles in één Polis kunt u uw schadeverzekeringen beter én voordeliger regelen. Hoe u dat doet? Heel eenvoudig: bel met uw Rabobank en dan maken we meteen een afspraak voor een persoonlijk gesprek. Zo kunt u ontdekken hoe 100% zekerheid en 12% korting perfect samengaan! verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel (0478) 530 300 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Oude foto- Op de oude foto van deze weel zien we Sjang v.d. Munckhof mei zijn drukkerijpersoneel anno omst reeks 1935. Sjang d'n drukker, zoals de ouderen hem kennen nam ii 1910 het weekblad Peel en Maas ei de drukkerij over van zijn vadei Willem v.d. Munckhof. Peel en Maas was toen praktisch de enigste informatiebron in de gemeente Venray. Dagbladen waren het voor recht van enkelen en radio en televi sie was onbekend. In zijn drukkerij werkten mensen die 30-40-50 jaren zijn vaste medewerkers waren. Op de foto die gemaakt is vóór zijn drukkerij zien we v.l.n.r. Charles Sijbers met een dienstverband van meer dan 50 jaar. Naast hem Jan Beerkens. Op 1 okt. 1905 startte Jan met het drukkersvak. In 1955 vierde i hij zijn gouden drukkers-jubileum bij v.d. Munckhof en heeft daarnaj nog bijna tien jaar zijn beste krach-1 ten gegeven aan nog steeds dezelfde j werkgever gegeven. Daarnaast zien we Sjang v.d. Munckhof. Directeui en eigenaar van de drukkerij. Vanaf, 1910 tot omstreeks 1970 actief; werkzaam in het bedrijf. Naast Sjang staat Toon Craus uil de Jan Hensenstraat, die later ver trokken is naar Tegelen om daar hei1 politiekorps te versterken. Verder Eugéne Sijbers, ook geen onbeken- J de voor de ouderen in Venray, en als1 jongste bediende zien we helemaal rechts Jan Janssen, beter bekend als Jan van d'n Elastieke. Jan v.d. Putten Het 50+baI is dood, leve het Grieze Hazebal. Sinds enkele jaren organiseert vastelaovesver- eniging De Piëlhaas op carnavals vrijdag het 50+bal. Het bal is dit jaar een nieuwe impuls gegeven en gaat voortaan het Grieze I Hazebal heten. De avond is speciaal voor wat oudere vastelaovesvierders. Het programma is daar dan ook speciaal di op aangepast. Zo bestaat er volop gelegenheid tot dansen, wat de oudere Venraynaren nog veelvuldig beoefenen. Dit jaar kent het Grieze Hazebal weer een keur aan artiesten en medewerkers. Zo is daar de kleine f. Floor v.d. Giesen, die een liedje ver tolkt over het Venrayse dialect dat zij, als kind van niet-Venrayse ouders toch heeft aangeleerd. Floor zal daarin bijgestaan worden door Ad Haans op zijn accordeon, die overigens ook nog andere artiesten zal begeleidenen ook zelf optreedt. Nieuw zijn de Harry's, een leuke act van enkele leden van het Venrays Mannenkoor. Terug van weggeweest zijn Cato en Hendrien, die enkele jaren gele den bij de Prinseproklamasie leuke acts verzorgden. Dit jaar staan zij n als Ursulinen op de planken. Natuurlijk worden ook de niéuwe Venrayse vastelaovesliedjes vertolkt door de artiesten van de cd. Verder heeft de commissie bals van De Piëlhaas nog een speciale act in petto. De avond wordt muzikaal opge luisterd door de Hofkapel en het Seniorenorkest. Toegang voor deze avond bedraagt slechts vijf gulden, inclu sief koffie en vlaai. Kaarten zijn verkrijgbaar bij 't Upke, Sigarenhuis Jansen (beiden aan de Grote Markt) en bij Piet Schaeffers, Melchiorhof 2. José Mooren en Leon Janssen vormen dit jaar het boerenbruid spaar van CV De Hedsbuulen uit Heide. José van Truus van Sjang van 't Kastieël en Ton van 't Haagveld tot Schuutwater uut Mieldre en Leon van Gerrit van Paule Piet en Liter Jan zien Mien en Dien van Nelly Nabuurs en Takke Petran zien Toos worden op carna valsdinsdag in de onecht verbonden in gemeenschapshuis De Gelderkoel. De plechtigheid begint

Peel en Maas | 1999 | | pagina 12