VERKOPEN? l/aatelaoveeut 6e*t X 2 Haoltere Pölleke voor Euterpe ft Gaolde Paert voor Piet Leijssen E GEND AAGDÜ! Inschrijven Optocht Vastelaovend in Beukenrode Carnaval De Springplank Hazinneaovend De Huibuuke Overloon 1 '1|öp i üri ff vT Uitreiking APK-Plak Carnavals middag Jong Nederland De Karklingels De Zagewetters ROLLUIKEN s De Keavers r De N Keieschieters V lnj| PEEL EN MAAS donderdag 4 februari 1999 - Pagina 11 't Haoltere Pölleke, de ludieke onderscheiding van de samen stellers van de Venrayse vastela- oveskrant, is dinsdagavond uit- j gereikt aan de Koninklijke i Harmonie Euterpe. De uitrei- I king vond plaats tijdens de pre- sentatie van de vastelaoveskrant waarbij het eerste exemplaar aan prins Paul IV werd over- handigd. Voor de "verdiensten" van Euterpe moeten we teruggaan naar 1 mei van het vorig jaar. Op die datum blazen muzikanten traditio neel in de vroege ochtenduren een serenade bij bestuurs- en ereleden. Dit jaar zou ook bij burgemeester Waals geblazen worden, waar men in het verleden ook al eens was geweest. Waals zelf had toegezegd voor de koffie te zorgen. "We kwamen van de Julianasingel af en wilden de Dr. Poelsstraat in" legt Fer van F' die 't Pölleke in ont vangst -.li nemen, uit. "Daar lag de weg open en zijn we omge lopen om eerst bij Wiel Kremer te blazen. Toen we vanuit die kant de Dr. Poelsstraat inliepen had ik even wat twijfels maar toen we begonnen te spelen was ik ervan overtuigd dat we bij het goede huisnummer waren. Dat bleek niet het geval te zijn". Inderdaad, ter wijl onze burgervader met de kof fie stond te wachten werden ande re buurtbewoners uit bed geblazen. Voor deze klassieke misser ont ving Euterpe dinsdagavond dus 't Pölleke. Verder werd deze avond de vas telaoveskrant officieel uitgereikt aan Prins Paul IV. De krant wordt deze week door leden van gym nastiekvereniging St. Christoffel, de Hazekeutel, HV Manual en ZVV Venray huis aan huis aange boden. U kunt een vrijwillige bij drage voor deze krant geven waar mee U deze verenigingen en De Piëlhaas steunt. Vanaf maandag ligt de vastelaoveskrant ook bij boekhandel van den Munckhof in de Grotestraat waar deze eveneens tegen een vrijwillige bijdrage ver krijgbaar is. Zondag 7 februari bestaat nog de mogelijkheid om u op te geven voor de vastelaovesop- tocht 1999Daags na het Vorstenhal wordt er traditiege trouw nog door velen een inschrijfformulier voor de optocht ingevuld. Tussen 11.30 en 13.00 uur kunt u inschrijven bij café 't Upke aan de Grote Markt te Venray. Tot zondag. iFoto Hoedemaekers Tijdens de carnavalsmiddag op zaterdag 30 januari is de nieuwe prins van Beukenrode uitgeroepen in de persoon van prins Piet I, beter bekend als dhr. Bol van afdeling de I Wierde. i Aan deze middag werkten ver schillende groepen mee, waaronder joekskapel Tuunke Liêger, de Keindergarde van de Piëlhaas, Jos Aben en Oeretoe. Ook de prins en de raad van de Piëlhaas waren getui ge van deze kroning, j Op woensdag 10 februari zal de li Boerenbruiloft op Beukenrode 1 plaatsvinden, 's Morgens wordt het I Boerenechtpaar Beukenrode 1999 L bekend gemaakt. Tijdens de bruiloft I is er muziek van het Heidetrio en zal r Pierre Knoops een optreden verzor- F gen. 's Middags is er een optreden I van een volksdansgroep. Zaterdag 6 februari om 18.30 uur, opent jeugdclub De Springplank haar deuren voor de jaarlijkse carna valsavond. Dit hosfeest, dat al jaren- g deel uitmaakt van het Springplankprogramma, is toegan kelijk voor alle kinderen vanaf groep 3, waarbij jongere broertjes of zusjes, ook niet weggestuurd wor den. Of men lid is of niet, dat maakt niets uit. Breng dus gerust jullie vriendjes en vriendinnetjes mee. De toegang is gratis, maar men moet wel verkleed komen. Hoe mooier, hoe beter. Voor de drie mooist ver kleden, geeft een geheime jury een prijsje weg. Als iedereen binnen is, wordt omstreeks 19.00 uur, de prins of prinses van De Springplank bekend gemaakt. Deze gaat de meute voor in een grote polonaise. Natuurlijk, nadat de eerste toespraak gehouden is en de nodige onderscheidingen zijn uitgereikt. Jeugdprins Luuk I Een bijzonder onderdeel is ieder jaar het bezoek, dat de jeugdprins van Venray brengt aan onze carna valsavond. Vergezeld van adjudan- ten, vorst, Raad van Elf en garde, stort het gezelschap zich in het feestgedruis. De vloer wordt schoongeveegd, zodat de garde haar dansje ten tonele kan brengen. Flitsende en dansende beentjes, niet I alleen van de garde, maar van ieder- I een die aanwezig is. Een lekkere opwarmer voor de dolle dagen, die een week later beginnen. Als dan I om 21.30 uur een einde is gekomen aan deze avond en alle rookwolken I zijn opgetrokken, gaat iedereen met een lekker kleurtje op de wangen huiswaarts. Jeugdclub bij uitstek Natuurlijk is deze carnavalsavond niet het enige programmapunt. Al meer dan 25 jaar draait De Springplank wekelijks club. Verdeeld over een drietal avonden zijn de kinderen van de basisschool- j groepen 3 t/m 8 bij ons welkom. Het programma wordt zo breed moge- l lijk gehouden. Dat wil zeggen dat i we niet alleen in ons clubgebouw aan de Beukenlaan te vinden zijn, maar ook buiten op het speelveldje, in het centrum voor een tocht of in de bossen. Tevens hebben we door het jaar heen nog meer buitengewo- ne activiteiten: de Buitendag, I Rollebol, St. Nicolaas en niet te ver geten het kamp. Meer gegevens over het Springplankprogramma zijn iedere week te vinden in dit blad. 't Dartele Veulen 't Gaolde Paert 1999, de hoogste onderscheiding van 't Dartele Veulen is toegekend aan Piet Leijssen. Deze zeer hoge onder scheiding is aan de nu 61-jarige Veulenaar toegekend op grond van zijn zeer vele verdiensten voor de dorpsgemeenschap. Piet Leijssen is in Heide geboren en in Veulen getogen. In zijn jeugd jaren wij hij enkele jaren leider van de sportclub die deel uitmaakte van de Jonge Boeren en was hij ver schillendejaren decorbouwer van de inmiddels niet meer bestaande Veulense toneelvereniging 'Doet'. In de beginjaren van vastelaovesver- eniging 't Dartele Veulen was het Piet Leijssen die een 'muts opzette' als de Raad van Elf niet compleet was. In 1972 was Piet Limburgs- en Nederlands kampioen handboog- schieten. Hierdoor zorgde hij er voor dat de naam Veulen positief naar buiten gebracht werd. Bij monde van de toenmalige rec tor Geurts deed het kerkbestuur eind jaren vijftig met succes een beroep op Piet voor het afwerken van de toen net gebouwde kleuterschool in Veulen. Overigens maakt hij sinds 1998 zelf deel uit van het kerkbe stuur. Zijn specialiteit in dit bestuur is het verstrekken van adviezen en onderhoud van kerk en rectoraat. In 1975 kreeg Veulen een nieuw gemeenschapshuis en werd er wederom een beroep gedaan op Piet Leijssen. Voorts behartigt hij al zo'n 20 jaar de belangen van de Veulense mensen in de Raad van Toezicht van Rabobank Zevenrode. Kortom, alle verenigingen van 't Dartele Veulen, hebben te allen tijde een beroep kunnen doen op materia len, gereedschappen én de inzet van Piet Leijssen. Als een bekroning voor al het belangeloze werk dat hij voor de Veulense gemeehschap heeft gedaan, zal hij uit handen van vorst Teun op carnavalsdinsdag 16 febru ari om 21.30 uur in zaal 't Veulen 't Gaolde Paert mogen ontvangen. Op donderdag 11 februari vieren alle dames weer hun eigen Hazinneaovend. Volgens traditie gaan de Hazinnen, als oude vrouw tjes verkleed, alle cafés af waar het Hazinneschild boven de deur hangt. We beginnen om 20.22 uur op de Grote Markt met het uitreiken van de Hansworst aan joekskapel 't Göt Net, waarna de avond geopend wordt door Nelly de boerenbruid, ondersteund door het muzikale kun nen van de joekskapellen. Dit jaar zijn er een zestal cafés aangesloten, waar uiteraard de heren niet welkom zijn t.w.: 't Podium, Hulsman, de Evenaar, de Bonte Koe, 't Upke en de Koets. Na de opening kunnen alle Hazinnen achter een joekskapel aan om zo in alle cafés een stempel te bemachtigen waardoor men in aan merking kan komen voor een Hazinneprijs. De stempelkaarten zijn in bovenstaande cafés voorra dig. Aan het einde van de avond kan men de kaart inleveren. Verder kan elke Hazin de leukste, origineelste of zo maar een joekskapel aankrui sen, die volgens haar oordeel de titel Hansworst verdient. De winnares sen krijgen uiteraard hun prijs thuis bezorgd. Dus Dames van Groot Rooi, doe in groten getale mee, dan wordt het weer als vanouds een fantastische Hazinneavond. De Vastelaovesvereniging Ut Dartele Veulen heeft in 1999 de vol gende personen als voorgangers: prins Geert I (Jennesken) en prinses Marian, jeugdprins Bart (Cox), jeugdprinses Linda (Cox) en jeugd- nar Jan Bosgoed. Prins Geert I Foto Hoedemaekers Boerenbruidspaar Theo en Els van Aerts vormen het boerenbruidspaar van 't Dartele Veulen. Ze worden camavalszondag door prins Geert I in de onecht ver bonden. Jeugdprins Tom Janssen en jeugd prinses Eline Henckens. mk-. 1r m Chris Foto Het boerenbruidspaar: Martha Pastors en Jan Derks-v.d. Ven. flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie voor ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites providerdiensten Bekijk alvast onze internetsite: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw partner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo - 0478-546293 - lngevdBorght@flyers.nl Op zondag 7 februari zal de jaar lijkse Aid Prinse Plak uitgereikt worden aan de heer Frits Basten. Frits heeft zich gedurende vele jaren op allerlei manieren ingezet voor scouting, de vastelaovend en de Venrayse cultuur. Een man die aan alle criteria voor de APK-Plak voldoet en dan ook met unanieme stemmen door de APK-leden als Plakkedrager 1999 is voorgedragen. De APK is er trots op aan Frits 'haar' plak te mogen uitreiken op de jaarlijkse Plakuitreiking, die dit jaar zal plaatsvinden tijdens een feeste lijke brunch op zondag 7 februari in Party-, Zalen- en Conferentie-cen trum De Witte Hoeve aan de Gasstraat 5 in Venray. De brunch- gasten zijn vanaf 11.30 uur welkom. De brunch zal muzikaal opgeluis terd worden door de bekende muziekmaker Ad Haans. Wilt u Frits feliciteren dan bent u vanaf 13.30 uur van harte welkom bij de Ceremonie Protecolair en de receptie daarna Op zaterdagmiddag 13 februari houden wij binnen onze vereniging weer een grandioze carnavalsmid dag. De middag is bedoeld voor alle leden met hun vriendjes en/of vriendinnetjes. Er is een raad van negen en natuurlijk hebben ook wij een prins of prinses Jong Nederland Venray! Tijdens deze middag wordt er tevens een prijs uitgereikt aan dege ne die het mooist verkleed is. Verder wordt er flink gehost, gedanst en gezongen op deze gezellige carna valsmiddag. Tegen een kleine ver goeding zijn er drankjes en chips te krijgen. De middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur en vindt plaats in het clubgebouw De Vier Uterste (aan de Kempweg). Voor meer informatie over onze vereniging: E. Geuyen (voorzitter), tel. 077-3662588 (na 18.30 uur). Ruby Pothoven en Jorn Kessels zijn dit jaar het jeugdboerenbruid- spaar van CV De Karklingels. Op vastelaovesdinsdag zullen zij in het onecht verbonden worden op de jeugdboerenbruiloft in zaal De Karklingel. Orde van Verdienste Tijdens de KlingAovend op zaterdag 6 februari wordt om 21.00 uur de Orde van Verdienste uitge reikt aan Leo Lenssen. Vastelaoveskrant Op zaterdag 6 februari, vanaf 12.00 uur, komen de Raad van Elf, bestuur, prins, vorst en nar weer de vasteloaveskrant aanbieden. Om de kosten te dekken wordt een mini male bijdrage gevraagd van ƒ5,-. Is men niet thuis dan kan men een vastelaoveskrant kopen op Randenrade 50 en Witte Vrouwenstraat 6. KlingelAovend Op 6 februari wordt de KlingelAovend (voorheen Aldewieverbal) gehouden in het gemeenschapshuis. De aanvang is 20.30 uur. het betreft een boerefieëst in oude stijl. Op deze avond wordt om 21.00 uur de Orde van Verdienste uitgereikt aan Leo Lenssen. Voor de eerste keer is er het 'klingelhan- gen' met nog een aantal verrassin gen. In Merselo zijn zondag jl. Rob, zoon van Math van Fons van de Pês en Thea van Hellegers Toën uit het Knöllekesland (Rob Arts) en Jessica, dochter van Duykers Wiel en Til Huys van Broekhuuze (Jessica Duykers) uitgeroepen tot boerenbruidspaar en om weglopen te voorkomen, meteen in de onecht verbonden. Om dit te vieren, en om iedereen de kans te geven hen te felicite ren met dit kolderhuwelijk, is er op Vastelaovesdinsdag de Boerenbruiloft. Dit samen met hun getuigen, Ans van Marcel Tonen (Ans Tonen) en Jos van Engels Tontje (Jos Engels). De avond begint om 19.30 uur in zaal 't Anker. VERA Venray B.V. Prins Bart dun Urste Jeugdprinses Karin Foto Hoedemaekers Op het Prinsenbal van de Keavers van 9 januari werd afscheid geno men van prins Mark den Urste. Hij werd opgenomen in de Hofkapel de Scheve Schuuvers. Mark namens alle Keavers en Keaverinnen bedankt voor het afgelopen carna- valstijd. Toen was de tijd aangebroken in de ondertussen volgelopen zaal Ut Trefpunt om prins carnaval 1999 te onthullen. In een rechtszitting waar onze linke rechter (straalbezopen) schuldig en onschuldig uitsprak, werd op ludieke wijze prins Bart vrijgesproken zodat hij zonder straf blad zich vol overgave kan geven aan het prinsschap in Holtus-Smakt Prins Bart den Urste, in het dage lijks leven Bart Bonants, getrouwd met Ingrid en vader van Stan, is werkzaam bij van Geel/Hermus in Oostrum als administrateur, zal de Keavers voorgaan in 1999 met zijn leus: 'Loat ow Goan merge dinkt te haj ik u gistere mar gedoan'. Iedereen is van harte uitge nodigd om prins Henny (Cremers) den Ie van De Keieschieters gèluk te wensen tijdens zijn receptie op cama valszondag 14 februari om 11.11 uur in zijn residentie Café de Zwaan. Prins Henny stelt er van zijn kant prijs op u dan te mogen begroeten met een welgemeende... Alaaf! Op het zeer drukbezochte Jeugdbal van de Keavers werd tot jeugdprinses 1999 gekozen, Karin Hoezen. Zij zal er samen met jeugd- vorstin Nanette Drost en alle Keavers en Keaverinnen in het Keaversriek een dolle boel van maken tijdens de carnaval. Jeugdprinses Karin zal de Keavers voorgaan met haar leus: 'We goan dit joar wer te kier, mak veul lol en plezier'. Vakfotografie Frido Smeets Boerenbruidspaar In Holthees-Smakt zijn Harriette, oudste dochter van Jan van Jet Moonen en Gradje de Visser uut het Groenewoud en van Jo van Rika van Roessel en Kees Zoontjes van de Kruikenzeikers (Harriette Loenen- Vissers) en Ed, zoon van Piet van Evers-Engel en Kremmers Truyke en van Bets van Gerrit en Kouwe Marie (Ed Poels) uitgeroepen op het verlovingsbal tot Boerebruudspaar 1999 van het Keaversriek. Zij worden op carnavalsdinsdag 16 februari om 13.30 uur in zaal het Trefpunt in den onecht verbonden. Zij hopen dan alle Keavers en Keaverinnen, vrienden, familie, col lega's te mogen begroeten, zodat ze er samen een mooi feest van kunnen makeri. Alaaf! Foto Hoedemaekers OTE GROEP ENDEN ZIJN WIJ OP ONINGEN IN ALLE N! NDIG ADVIES LTAAT RTENTIEKOSTEN VOORDELIGSTE E UITWISSELING VIA RNETWERK EN JJKE BEGELEIDING Zandakker Tel. 0478-512772 101 DV Venray ax 0478-512768

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11