^<z4tei<zove*td iett t/em&f Circus Mök zonder uitschieters Golden Hedsbuül voor Sjeng Nellen Vorstenbal Grieze Hazebal, speciaal voor de ouderen Inschrijven Optocht Carnavals concert in Oostrum UW Klutetrappers Vredepeel PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS De Hedsbuülen Wie krijgt het Haöltere Pölleke? De Bliekers 't Knölleke De Karklingels De Zagewetters Carnavals middag in Veltum donderdag 28 januari 1999 - Pagina 9 Alweer voor de elfde keer organi seert de Oostrumse harmonie Sub Matris Tutela hel jaarlijkse carna valsconcert dat traditiegetrouw plaatsvindt 's maandags voor carna val. Onder leiding van dhr. P. Poels weten de leden van deze vereniging ieder jaar weer een kleur- maar vooral luisterrijk programma te pre senteren, dat van begin tot eind door louter eigen leden verzorgd wordt, waarbij muziek, kleding, dans en acts helemaal op elkaar afgestemd worden. Ook dit jaar belooft het weer een grandioos spektakel te worden. Met dhr. Poels, dit jaar als een bekende uitvinder, zullen er o.a. enkele num mers uit bekende tekenfilms ten gehore worden gebracht. En omdat dit het elfde carnavalsconcert is dat deze vereniging organiseert zullen ook een aantal muzikale terugblik ken naar eerdere concerten worden gemaakt, waarbij een aantal oud leden acte de presénce zullen geven. dit evenement is al bijna niet meer weg te denken in het Oostrumse car naval en zorgt ieder jaar weer voor een bomvol gemeenschapshuis. Het elfde carnavalsconcert van harmonie Sub Matris Tutela vindt plaats op maandag 8 februari om 20.00 uur in het gemeenschapshuis te Oostrum. Voor het eerst zal er om een entree van vijf gulden gevraagd worden om de kosten van deze avond te kunnen dekken. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Tijdens het op 16 januari gehou den Prinsenbal, in gemeenschaps huis De Kleine Loef, is prins Jasper I (v.d. Heuvel) uitgeroepen tot prins van de Klutetrappers 1999, met zijn prinses Lies en nar Peter (Bolden). De leus van de prins luidt: 'Vur veul camavalsplezier en gein moete bij de Klutetrappers zijn'. Foto Hoedemaekers Op het 12 december gehouden jubi leumfeest 2x11 jaar de Kluutjes is Mark 1 (v. Zutphen) tot jeugdprins uitgeroepen. Hij wordt bijgestaan door prinses Karin (v.d. Heuvel) en narrinneke Karin (v.d. Zanden). Foto Hoedemaekers Beide prinsen houden receptie op zondag 7 februari in gemeenschaps huis De Kleine Loef te Vredepeel, aanvang 11.11 uur. Het bestuur van carnavalsvereni ging De Hedsbuülen wil de hoogste vastelaovenonderscheiding, den Golden Hedsbuül, voor het laatst in deze eeuw, toekennen aan Sjeng Nellen. Sjeng is al vanaf de oorlogsjaren actief in het verenigingsleven van Heide. In die tijd zat hij in het Heifeestcomité wat eind jaren '50 overging in het motorcrossbestuur. Vanaf 1948 werd Sjeng secretaris bij de toneel- en zangvereniging 't Heibloempje. Sjeng, die toen een dorpscafé runde aan de Heidseweg, was medeoprichter van handboog schutterij St. Sebastiaan in 1951. Deze handboogschutterij lag toen achter Sjeng zijn café. Ook hierbij vervulde hij een bestuursfunctie en was tevens secretaris. Midden jaren '60 hielp Sjeng mee aan de opbouw van het jeugdhuis, de latere Gelderkoel. Eind jaren '70 werd hij secretaris van jeugdcarna val de Hedsbuülen. Deze functie vervulde hij een viertal jaren. In 1980 begon Sjeng samen met enkele dorpsgenoten met het oprich ten van Historie Heide. Hieruit vloeide na zeer intensief werk een grootse tentoonstelling voort gehou den in de Gelderkoel in 1983. Het streven was om telkens na tien jaar zo'n soort gelijke tentoonstelling te houden; aldus geschiedde in 1993. Momenteel vervult Sjeng een bestuursfunctie en is ook nog secre taris bij de oudervereniging van Heide, de KBO. Hier steekt Sjeng veel vrije tijd in. Het betuur van de Hedsbuülen is er trots op om aan Sjeng Nellen den Golden Hedsbuül te mogen uitrei ken op camavalszaterdag 13 febru ari in de Gelderkoel te Heide. Vanaf 21.11 uur hopen wij velen van u te mogen ontmoeten om Sjeng te feli citeren met deze hoge onderschei ding. 2xll-jarig voorzitterschap van Martien Derikx Carnavalsvereniging De Hedsbuülen wil hun voorzitter Martien Derikx en z'n vrouw Ine, graag, ook op deze avond, een receptie aanbieden in verband met Martien zijn 2x11-jarig voorzitter schap. In 1976 werd de toenmalig voor zitter vorst en kreeg Martien het voorzitterschap. In dit jaar gaat Martien dus aan het 23e jaar begin nen. Om te feliciteren kun je op de 13e februari terecht in de Gelderkoel. De avond begint om 21.11 uur. Tot nieuwe jeugdprins van De Hedsbuülen is uitgeroepen prins Joost I (Hermans). Hij wordt bijge staan door vorst Frank (Peeters) en nar Joep (Michels). Het uitkomen was een hele tam tam. Het oude opperhoofd van de indianenstam had zo'n zwaar jaar achter de rug. dat hij dringend op zoek was naar een opvolger. Het geheel werd opgevrolijkt met swin gindiaantjes en de geinman. Twee moedige krijgers zouden strijden om de eer. Joost werd het moedigst bevonden en werd het nieuwe opperhoofd. Frank werd uitverkoren als rechteroog van het opperhoofd. Prins Joost I regeert onder het motto: 'De Hei, un durpke van den Buul en lol. Hier halde wej ut mit de carnaval wel vol'. Foto Hoedemaekers Vastelaoveskrant komt dinsdag uit Op dinsdagavond 2 februari zal officieel het eerste exemplaar van de Venrayse Vastelaoveskrant van De Piëlhaas worden uitgereikt aan prins Paul IV. Dat gebeurt tij dens een gezellige avond in café 't Podium aan de Kruisstraat. De avond begint om 21.15 uur. Behalve de uitreiking van de vas telaoveskrant zal deze avond voor de zevende keer het Haöltere Pölleke worden uitgereikt. Het Pölleke wordt door de samenstellers van de krant toegekend aan perso nen of instanties die het afgelopen jaar een "fraaie" blunder hebben gemaakt. Wie 't Pölleke krijgt en waarom? Dat kunt U dinsdagavond dus te weten komen. Verder wordt het programma opgeluisterd door de muzikale groep "Leedvermaak". Leedvermaak brengt, kort omschre ven, "de smartlap met een knipoog". De avond is voor iedereen vrij toegankelijk. De vastelaoveskrant zal vanaf dinsdag huis aan huis in Venray aan geboden worden. Vier verenigingen, St. Christoffel, ZVV Venray, De Hazekeutel en HV Manual, zorgen voor de verspreiding en zullen U bij de aanbieding om een vrijwillige bijdrage vragen waarmee U de kas van deze verenigingen kunt spek ken. Vanaf maandag 8 februari is de krant verkrijgbaar bij boekhandel van den Munckhof en bij de VVV, ook hier weer tegen een vrijwillige bijdrage. Prins Sander en prinses Lisanne van het Bliekersriek Een heraut van de koning trok door het hele Bliekersriek om aan te kondigen dat de prins een gemalin zocht. Dat deed het hoofd van meni ge schone boerendochter op hol slaan. Wie droomt er immers niet van om prinses te worden. Hoewel de gestelde eisen en voorwaarden niet mis waren, bleef er toch nog een vijftal jongedames over dat zich bij de paleispoort wilde melden. Zover kwam het echter niet. Jaloezie, slaapmiddelen, de tussen komst van de hofnar en andere ver wikkelingen resulteerden in maar liefst drie prinsen en drie prinsessen. Dat vonden de Bliekers en Bliekerinnekes te veel van het goede. De jeugdnar moest al zijn toverkrachten aanwenden om dit prachtig uitgebeelde sprookje tot een goed einde te brengen. Hij toverde uit een dichte nevel prins Sander en prinses Lisanne tevoor schijn. Bijgestaan door vorst Elke. nar Linus en vijf raadsleden lieten zij op het aansluitende Jeugdprinsenbal zien dat het jeugd carnaval in Maashees een heel actief en gezellig jaar te wachten staat. Zittingsavonden Na hard werken van een aantal raadsleden en artiesten is het weer zover, de voorbereidingen op de zit tingavonden zijn afgerond. Deze worden gehouden op vrijdag 29 en zaterdag 30 januari. Op 1 februari is er nog een zitting voor de ouderen van Maashees. Voor hen die nog geen kaartjes hebben zijn er nog verkrijgbaar voor vrijdagavond bij"de entree van de zaal van het gemeenschapshuis. Plein 27. De zaal is vanaf 19.00 uur open. jpEEL EN MAAS Venrays talent dient zich niet aan Tot jeugdprins van de Karklingels uit Oostrum is uitgeroepen prins Jan IV (Verheijen). Samen met vorst Kees (v.d. Ven) en nar Ruud (Hendrix) houden zij receptie op vastelaoveszondag om 11.11 uur in zaal De Karklingel te Oostrum. De laatste Circus Mök van deze eeuw is een van de langste zittin gen geworden en zeker niet de beste. Zo kwam de Venrayse poli tiek er dit jaar zeer genadig vanaf. Het lijkt dat er weinig Venrays talent rondloopt om als echte klapper te kunnen fungeren. Zo werd in de slotact teruggeke ken op Circus Mök door de jaren heen. Willy Voesten bracht de act met verve als professor die uit 2044 met een tijdmachine terugkwam naar deze eeuw om talent te zoeken voor Circus Mök in de jaren 2000. Toppers uit het verleden passeerden nog eens de revue. Ongewild sloeg hij hiermee echter de spijker op de kop. De Venrayse inbreng op humo ristisch gebied was dit jaar mini maal. Het reilen en zeilen in het Venrayse werd slechts minimaal i aangestipt. Er was zelfs een groep r uit Overloon voor nodig, Mario en p Francien en de Haybillies, om de Venrayse politiek onder de loupe te nemen. Ondanks de leuke act gebeurde dat helaas met onderwer- pen die in Venray eigenlijk al 'ver jaard zijn'. Absoluut dieptepunt was onge twijfeld de buut van Ger Frencken. De Middenlimburger lijkt over zijn hoogtepunt heen, ondanks zijn 1 derde plaats tijdens het Limburgs buuttekampioenschap. GENIETEN t Toch was Mök geen vervelende - avond. Er viel volop te genieten. Echte circusacts zoals Keppelke, een fietsact, en De Stieve met een 1 fraaie klunzige act in de ringen (zie foto), kregen veel waardering van het publiek. Ook de Brabantse - Sjawies, in het verleden al vaker in - Mök te bewonderen, kregen het publiek veelvuldig aan het lachen. I En dat Venray over voldoende danstalent beschikt, bewezen Dizzy r en Youneek met vlotte en fraai aan- r geklede dansnummers. Heel aardig was ook de parodie op het bekende r Sesamstraatverhaaltje Dikkie Dik k terwijl de kindergarde nog altijd in r staat is om met een leuk nummer de harten van de toeschouwers te ste len. Het was alleen jammer dat deze acts nagenoeg allemaal voor de pauze in het programma zaten. KLUS Het blijft nog altijd een goede l prestatie van de vrijwilligers van 3 I Zaterdag 6 februari Op zaterdag 6 februari is het weer I zover. Het bal ter ere van vorst Tenny van vastelaovesvereniging De Piëlhaas. Een avond vol verrass ingen. humor, creativiteit en span ning. Kortom, de mooiste avond van het carnavalsseizoen. Om dit ook zo te houden doen we bij deze nog maals een beroep op het gezonde Piëlhazenverstand. Grote attributen kunnen uit het oogpunt van veilig- - heid niet meer worden toegelaten. - De commissie Optocht en Bals ziet r deze avond vol vertrouwen tege- - moet en is ervan overtuigd dat het - Rooyse vastelaovesvolk creatief e genoeg is om hun ideeën op een - ludieke manier om te zetten. De jury zal het beslist weer zeer moeilijk krijgen bij de beoordeling e van de diverse categorieën (grote groepen, midden groepen en kleine groepen, paren en eenlingen). Gejureerd wordt op een drietal aspecten: idee, uitvoering en contact met het publiek. De jury zal haar ,r oordeel vormen tussen 21.11 en n 22.33 uur (kom dus op tijd), n Om 23.11 uur vindt de prijsuitrei- king plaats. Ook dit jaar heeft de i- plaatselijke horeca weer op een spe- n ciale wijze haar bijdrage geleverd n aan het Vorstenbal. Voor de prijs- i- winnaars zijn er door de horecabe drijven smakelijke prijzen ter beschikking gesteld. Een prachtig stukje samenwerking, eerst feestvie- :r ren op het Vorstenbal en daarna het nog eens smakelijk overdoen bij de u plaatselijke horeca. s Het Vorstenbal vindt plaats in de J" foyer van de schouwburg en begint om 21.11 uur. De muzikale omlijs ting wordt verzorgd door de Rooyse - Hofkapel. Voor één tientje mag u dit I festijn meemaken. Leden van vaste laovesvereniging De Piëlhaas heb ben op vertoon van hun lidmaat schapskaart zelfs gratis toegang. (Al weer een reden om lid van De Piëlhaas te worden). Jong en oud tot ziens op 6 febru- i ari. IS - Make-up, kleding en i- kledingregels We vinden het allemaal heerlijk ls om er mooi en verzorgd uit te zien. s De bedoeling van deze 6 bijeen- j komsten is o.a. dat u leert hoe u uzelf dient op te maken, ir U leert de make-up regels voor r- wat betreft de make-up voor op het i- werk, voor overdag, of voor een >- feest. n Ook praktisch gaat u aan de slag. U leert de regels bij uzelf namelijk op een eenvoudige wijze toe te pas- II sen. De cursist zorgt zelf, aan de hand van een materialenlijst voor de r" benodigde spullen. Op verzoek kun- nen deze ook door de docent gele- verd worden. 'P Verder behandelen we wat te dra- 7_ gen bij verschillende gelegenheden zoals b.v. werk, receptie, diner, als- roede enkele houding- en gedrags- codes. Deze cursus wordt uitge- voerd bij de Volksuniversiteit in Venray. Prins Eddy d'n Urste Op zaterdag 22 januari is prins Eddy d'n Urste (Eddy Litjens) uit geroepen tot nieuwe prins van de Knöllekes in Leunen. Samen met zijn vriendin Mieke (Hurkmans) en nar Wilbert (Emonts) zal hij alle Knöllekes en Knöllinnekes voor gaan. Prins Eddy d'n Urste, die op car navalsdinsdag 28 jaar wordt, woont aan de Albionstraat Het carnaval vieren zit Eddy in het bloed. In 1986 werd hij al eens uitgeroepen als jeugdprins Eddy d'n Urste van de Knöllekes en Knöllinnekes. Hierdoor is hij de eerste prins in Leunen die ook jeugdprins is geweest. Hij werkt bij Comac Machines in Deurne en heeft daar een leidingge vende functie. Eddy voetbalt in het eerste elftal van Leunen en doet aan zaalvoetballen, hiervan is hij tevens bestuurslid. Zijn verdere hobby's zijn tennissen, motorrijden en uit gaan Vol enthousiasme zal prins Eddy d'n Urste samen met vorst Thijs en zijn gevolg voorgaan, om er bij de Knöllekes een onvergetelijke carna val van te maken. Op zaterdag 13 februari krijgt iedereen de kans de nieuwe heerser te feliciteren met zijn benoeming. De receptie vindt plaats in de zaal van café Martens en wel vanaf 20.11 uur (ingang achterom). Foto Hoedemaekers Jeugdprins Roy d'n Twedde Op zondag 24 januari is Roy Keijsers officieel uitgeroepen tot jeugdprins Roy d'n Twedde van alle jeugdige Knöllekes en Knöllinnekes van Leunen. Hij woont samen met zijn ouders en zus Jill aan de Vullingsstraat 39. Roy zit op het Raayland College op de tweede klas van de Havo en daar heeft hij het goed naar zijn zin. Hij voetbalt bij de C1 van Leunen en in zijn vrije tijd gaat hij ook graag tennissen. Een andere hobby van hem is natuurlijk carnaval vie ren. Daarom kunnen we er vanuit gaan dat jeugdprins Roy d'n Twedde samen met jeugdvorst Freek (Thoone) en zijn gevolg er een te gekke carnaval van zullen gaan maken. Want... 'Carnaval viere mit prins Roy, dat is toch hartstikke mojü! Op zondag 7 februari krijgt ieder een de kans de nieuwe heerser te feliciteren met zijn benoeming. De receptie vindt plaats in gemeen schapshuis De Brink en wel vanaf 14.11 uur. Foto Hoedemaekers Ue Liedjesmiddag zondagmiddag 31 januari is het dan toch zover. Liefst negen liedjes zullen meedingen naar de carnavals- schlager 1999. Het programma begint om 15.11 uur in het gemeen schapshuis. Circus Mök om een avondvullend programma neer te zetten. Het lijkt er echter op dat het steeds moeilij ker wordt om Venrays talent op de planken te krijgen. Circus Mök is immers een plek bij uitstek om de Venrayse politiek en andere zaken op de hak te nemen. Het zou jam mer zijn als dat aspect geheel uit Mök zou verdwijnen. Jos Cloudt, voorzitter van de commissie Circus Mök, is daar niet zo bang voor. "Vorig jaar nog had den we een Mök die compleet Venrays was. Iets wat we de laatste jaren niet meer gehad hadden. Dit jaar was de Venrayse inbreng min der." Bezorgd maakt hij zich daar niet over. "Als je terugkijkt op al die jaren is er altijd een stijgende en dalende tendens. Voor volgend jaar hebben we toch weer een aantal Venrayse ijzers in het vuur". Cloudt geeft aan dat het ook niet gemakkelijk is om het talent op te sporen: "De commissie kijkt het hele jaar goed rond maar 'je moet er wel tegenaan lopen'. Opvallend was dat dit jaar de reacties heel verdeeld waren. Sommige mensen waren heel enthousiast, anderen juist min der. Maar volgens mij is het toch een programma geworden met voor elk wat wils." Het 50+bal is dood, leve het Grieze Hazebal. Sinds enkele jaren organiseert vastelaovesver eniging De Piëlhaas op carnavals vrijdag het 50+bal. Het bal is dit jaar een nieuwe impuls gegeven en gaat voortaan het Grieze Hazebal heten. De avond is speciaal voor wat oudere vastelaovesvierders. Het programma is daar dan ook speciaal op aangepast. Zo beslaat er volop gelegenheid tot dansen, wat de oudere Venraynaren nog veelvuldig beoefenen. Dit jaar kent het Grieze Hazebal weer een keur aan artiesten en medewerkers. Zo is daar de kleine Floor v.d. Giesen, die een liedje ver tolkt over het Venrayse dialect dat zij. als kind van niet-Venrayse ouders toch heeft aangeleerd. Floor zal daarin bijgestaan worden door Ad Haans op zijn accordeon, die overigens ook nog andere artiesten zal begeleidenen ook zelf optreedt. Nieuw zijn de Harry's, een leuke act van enkele leden van het Venrays Mannenkoor. Terug van weggeweest zijn Cato en Hendrien, die enkele jaren gele den bij de Prinseproklamasie leuke acts verzorgden. Dit jaar staan zij als Ursulinen op de planken. Natuurlijk worden ook de nieuwe Venrayse vastelaovesliedjes vertolkt door de artiesten van de cd. Verder heeft de commissie bals van De Piëlhaas nog een speciale act in petto. De avond wordt muzikaal opge luisterd door de Hofkapel en het Seniorenorkest. Toegang voor deze avond bedraagt slechts vijf gulden, inclu sief koffie en vlaai. Kaarten zijn verkrijgbaar bij 't Upke. Sigarenhuis Jansen (beiden aan de Grote Markt) en bij Piet Schaeffers, Melchiorhof 2. Maandag 15 februari trekt de laatste optocht van deze eeuw door de straten van Venray. De inschrijving voor de optocht kan op 31 januari en 7 februari. Tussen 11.30 en 13.00 uur kunt u inschrijven bij café 't Upke aan de Grote Markt te Venray. Deelnemers uit de kerkdorpen kunnen zich opgeven bij de verte genwoordiger in hun dorp. Aanstaande zondagmiddag orga niseert wijkvereniging Veltum van 15.30 tot 19.00 uur een leuke cama- valsbijeenkomst voor de jeugd in wijkgebouw 't Schöpke. De jeugd kan tijdens deze middag alvast goed in de stemming komen voor het snel naderende carnavals feest. Het programma vermeldt onder andere de komst van de kers verse jeugdprins van de Hazekeutel met zijn Raad van 11 en dansgarde. Verder zullen enkele Venrayse zan gers en zangeressen (rond de klok van vijven) hun carnavalsschlager 1999 ten gehore brengen. De jeugd kan natuurlijk ook zelf een optreden van zang, dans of buut verzorgen. Wie durft? Eveneens kunnen de jeugdige bezoekers deel nemen aan een mini-karaoke-wed- strijd, die in samenwerking met drive-in-disco Atlantico georgani seerd wordt. Tot slot stelt de wijk vereniging enkele prijsjes beschik baar voor de meest origineel verklede bezoekers (tot 12 jaar). De entree voor deze carnaval smiddag bedraagt ƒ2,- voor leden en ƒ3.- voor niet-leden. Ook de ouders zijn natuurlijk van harte welkom! Op het Jeugdprinsenbal is in Merselo Yvonne Coppus uitverko zen tot prinses Yvonne. Ze zal samen met narrinneke Janneke van Rheden bij de jeugd voorop gaan met de komende dolle dagen. Het tweetal zal ter ere van hun uit verkiezing receptie houden op vrij dag 12 februari. Orde van Verdienste Op zondag 31 januari om 18.00 uur zal in Merselo in café Den Tommes de Orde van Verdienste worden uitgereikt. Deze orde is ingesteld door vastelaovesvereni ging De Zagewetters en wordt uit gereikt aan personen die zich op velerlei gebied hebben ingezet voor Merselo. De orde zal dit jaar uitge reikt worden aan Jan de Rijck. Ook zal op deze avond het boe renbruidspaar van Vastelaovend 1999 worden bekendgemaakt.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9