c halve prijzen shop /I Molukse gemeenschap wacht gespannen af Geen detailhandel op Hulst 2 WINTERFINALE naroia zm LENSSEN ROLLUIKEN GA 22 G El Gemeente en politie bezochten horeca Belangenbehartiger voor huurders In Leunen ruimte voor 80 nieuwe woningen Agressieve Venrayse gearresteerd Astense jeugd bezorgt Peelwerk topdrukte VAN OORSCHOT JVIODE Veel belangstelling voor debat over Venrayse ruimte Verbreding 'economisch' overleg Venray Ons Limburg Prijs 1998 ^so/>L pagina 27-01-1999 15:25 Pagina 1 (1,1) PEEL EN MAAS donderdag 28 januari 1999 - Pagina 7 Gewelduitbarsting op Ambon De rellen op Ambon hebben de afgelopen twee weken al aan ongeveer vijftig mensen het leven gekost. De spanningen tussen christenen en moslims monden dagelijks uit in bloedige confron taties. Het ministerie van Binnenlandse Zaken adviseert Nederlandse toeristen op Ambon om terug te keren naar Nederland. De Molukse gemeen schap in Venray volgt gespannen de ontwikkelingen op het eiland. Corrie de Fretes uit Venray is ook hevig geschrokken van de enorme gewelduitbarsting in Ambon. Haar dochter Paula was met haar man Charlie Hipipeuw op 14 januari vanuit Nederland voor een vakantie naar Ambon vertrokken. Na een tus senstop in Bali kwamen Paula en Charlie op 18 januari in Ambon aan. Vlak voordat de rellen uitbraken. Corrie had daarop meteen telefo nisch contact met haar dochter: "Paula heeft ons verteld van de rel len. Heel, heel erg. Maar op zo'n moment ben je alleen maar blij als je hoort dat het goed met haar gaat." Haar dochter en schoonzoon ver trokken vanuit Ambon naar het eiland Saparoea. Daar is het rustig, aldus Corrie de Fretes, die evenwel gelukkig is als Paula en Charlie medio februari weer ongeschonden in Nederland terugkomen. Op dit moment lijkt het onwaarschijnlijk dat zij eerder huiswaarts keren. "Het vervoer is problematisch", legt Corrie uit. "Vanuit Saparoea moeten zij met een speedboot naar Ambon om vervolgens vanaf vliegveld Laha naar Bali te kunnen." Nachten heeft Corrie wakker gelegen. Ze heeft zoveel als mogelijk telefonisch con tact met haar dochter: "Als ik maar haar stem hoor, dat is het voornaam ste. Dan ben ik blij dat ze nog leeft." Paula bracht haar moeder tevens het goede nieuws dat andere familiele den de eerste uitbarsting van geweld zonder kleerscheuren zijn doorgeko men. "Op Ambon wonen een tante van mij en zusters van mijn man. We hebben nog geen contact met hen gehad, ze zijn gevlucht. Maar van mijn dochter heb ik gehoord dat het ook met hen goed gaat. God zij dank." Als zovele anderen verbaast ook Corrie de Fretes zich over de plotselinge uitbarsting tussen mos lims en christenen: "We zijn vorig jaar op Ambon op vakantie geweest. Als je ziet hoe de mensen daar met elkaar gaan. Christenen en moslims, zo vredig. En opeens laait de haat op. Ik kan het niet begrijpen." GEVAAR Venraynaar Petrus Kainama heeft een familielid op het eiland Seram. De broer van zijn vader woont in een verafgelegen gebied, in de ber gen. Hoe de situatie daar ter plekke is, kan Kainama niet zeggen. "Op tv zie je alleen de situatie in de hoofd stad Ambon. Hoe het er op andere eilanden aan toe gaat, weten we niet. Daar zien en horen we ook niks van." Of de broer van zijn vader nog leeft, weet Kainama ook niet. Het is heel moeilijk om contact te krijgen. Petrus Kainama kan voorlopig dan ook alleen hulpeloos toezien. Afreizen naar Ambon is te gevaar lijk, in de onherbergzame gebieden van Seram is telefonisch contact onmogelijk, brieven schrijven doet de Venraynaar niet. Bang als hij is om zijn enige familielid in Serum onnodig in gevaar te brengen. Zeker nu de Molukkers op Ambon door de moslims weer worden gezien als verraders en collaborateurs met de vroegere Hollandse kolonisten. "Je weet niet hoe de mensen reageren als de broer van mijn vader post krijgt uit Nederland. Vandaar dat we zo bang zijn om een brief te schrij ven. We kunnen nu alleen maar afwachten, tot het weer rustig wordt." \De politie van Venray heeft zon dagmiddag een 20-jarige inwoon ster van Venray gearresteerd nadat de vrouw op de binnenplaats van het politiebureau een agente omver pro beerde te rijden, na deze eerst flink te hebben beledigd. De vrouw wond zich op over het feit dat een broer van haar op de Mgr. Hanssenstraat in Oostrum was bekeurd omdat hij met zijn auto het rode verkeerslicht van een spoorwegovergang had genegeerd. De 20-jarige vrouw reed in een andere auto achter haar broer en bemoeide zich op een agressieve wijze met de zaak. Toen de automo bilist (de broer van de verdachte) naar het politiebureau werd overge bracht reed de vrouw met haar auto mee. Ze reed de binnenplaats van het politiebureau op, waarop ze van een agente kreeg te horen dat ze het terrein moest verlaten. De agente, die een aantal malen werd beledigd, liep vervolgens naar de dienstingang om assistentie te halen toen ze zag dat de vrouw plotseling met haar auto hard achteruit reed in haar rich ting. De agente wist nog tijdig opzij te springen maar werd toch aan een been geraakt. Zij raakte niet gewond. De dader vluchtte maar kon even later op de Zuidsingel worden aangehouden, tegen haar is proces-verbaal opgemaakt. Behoud de Peel heeft op twee achtereenvolgende zaterdagen de Astense IVN-Jeugd op bezoek. De eerste daarvan lig alweer achter ons. De leiding incluis kwamen een klei ne twintig deelnemers hun grote enthousiasme en tomeloze energie ter beschikking stellen van de Peelnatuur; door ruig terrein, onder water staande paden of bot gereed schap geen moment ontmoedigd,! Terwijl de hemel zwart zag van over de tienduizend overtrekkende gan zen, werden in enorm tempo lange stroken berkenbos afgezaagd. Daardoor kunnen oude vergezichten in het peel landschap terugkomen. Komende zaterdag komt naast een even grote groep Astense IVN-ers en hel normale ploegje een Millse j milieuclub op bezoek, zodat de I werkgroep een record-gezelligheid verwacht. Door deze drukte kan bovendien de door slecht weer I opgelopen zware achterstand in de werk weer worden ingelopen. Het allerbeste nieuwe voor Behoud de I Peel zou zijn, als de Astense IVN- ers er een jaarlijkse traditie van zou den maken. Vanwege het enthou siasme lijkt die kans er wel in te zitten. Verzamelen: zaterdag 30 januari om 09.00 uur aan de parkeerplaats bij de Helenaveenseweg (bij de zg. Bajonetbocht) te Griendtsveen. Gewerkt wordt tot 14.00 uur. Aan 'losse' mensen (nog altijd bijzonder welkom) vragen we om zich van tevoren telefonisch te melden, zodat we weten met hoeveel we qua mate riaal e.d. we rekening moeten hou den. Deze kunnen bellen naar: 0492-5 1 56 8 3 of 0493-319610. Het Astense IVN wordt op dezelfde plaats verwacht om 10.30 uur. LOZO blijft bij standpunt De afdeling Venray van de Limburgse Organisatie van Zelfstandige Ondernemers (LOZO) tekent in een brief aan alle gemeenteraadsleden bezwaar aan tegen het Structuurplan Venray 'Ruimte voor de toe komst', dat op 23 oktober vorig jaar door diezelfde raad is vastge steld. De LOZO wijst het voorne men om van De Hulst 2 een bedrijventerrein voor perifere detailhandel - zoals meubelin richting, keukens, sanitair en doe- het-zelfzaken - te maken radicaal af. Wat de ondernemersvereni ging met name betreurt, is het feit dat er in de gemeenteraad nooit een fundamentele discussie is gevoerd over de mogelijkheden en gevolgen van het concentreren van dergelijke bedrijven op één plek. De LOZO refereert in haar brief aan de raadsleden aan een onder zoek van het bureau BRO Adviseurs van enkele jaren geleden, waaruit bleek dat ondanks de zeer beperkte marktmogelijkheden voor nieuwe perifere detail handelsbedrijven in Venray er wel ruimte op De Hulst 2 aanwezig is. Volgens de onderne mersvereniging is een concentratie van dit type bedrijven op deze plek een zeer slechte zaak. 'Wij ver wachten niet alleen negatieve gevol gen voor de betreffende branches zelf - met name de doe-het-zelfsec- tor - maar ook voor de ontwikkeling van het centrum. Het gevaar bestaat dat de consument - mede door het wegtrekken van bedrijven uit het kemwinkelgebied- wordt afgeleid van het centrum. De gemeente moet niet proberen om in de gemeente geforceerd een mini-boulevard te realiseren maar al haar aandacht richten op het versterken van het centrum." De LOZO is teleurgesteld over het feit dat er nooit een discus sie heeft plaatsgevonden over de mogelijkheid om van De Hulst 2 een concentratiegebied van perifere detailhandelsbedrijven te maken. 'De gemeenteraad had dit mee moe ten nemen in haar besluitvorming rondom het structuurplan 'Ruimte voor de toekomst'. De raad is niet op de hoogte gesteld van de resulta ten van het BRO-rapport en heeft nooit de beschikking gehad over relevante stukken. Het heeft dus ontbroken aan een duidelijke struc tuurvisie voor de detailhandel, waarin de ontwikkelingsmogelijk heden binnen deze sector voor zowel het centrum als daarbuiten duidelijk staan beschreven. Een der gelijke visie zou de basis moeten vormen voor een duidelijk beleid, voor zowel ondernemers, andere marktpartijen, de provincie als het rijk. De detailhandelsstructuurvisie komt nu als mosterd na de maaltijd.' De winkeliersvereniging vindt het verder onlogisch dat de mogelijk heid evengoed wordt opengelaten om behalve op De Hulst 2 "ook in andere gebieden perifere detailhan del van ondermeer auto's, boten, caravans en dumpshops toe te staan. Al met al wordt de gemeenteraad in de brief verzocht om haar besluit inzake de ontwikkelingen van de Hulst 2 opnieuw in overweging te nemen en te gaan werken aan een duidelijke koers om de detailhan delssector in de gemeente Venray op een goede manier gestalte te geven. 'Meer ondergrondse afvalcontainers zouden geslaagd zijn!' In het artikel 'Ondergrondse afvalcontainers zijn een regelrechte mislukking' (Peel en Maas van 7 jan. jl.) werd gesteld dat de proef met de nieuwe ondergrondse afval containers voor glas, blik en plastic flacons aan de Clara Wichmannstraat in de Venrayse woonwijk Antoniusveld nu al een regelrechte mislukking is en dat de gemeente de afval depots dan ook zo snel mogelijk moet verwijderen. Buurtbewoners kwamen tot deze vroegtijdige conclusie, omdat het rondom de containers een puinhoop is geworden. Wij hebben deze problemen voor zien en al op meerdere plekken geconstateerd m.b.t. glascontainers. Echter de conclusie die de bewoners trekken delen wij allerminst. De situatie zoals die nu is ontstaan, laat zien dat de burger bereid is om afval te scheiden. (Zoals ook uit de erva ringen van de laatste jaren opge maakt kan worden.) Door de invoe ring van diftar is de bevolking meer gebruik gaan maken van de moge lijkheid om afval te scheiden. Door glas, blik en plastic flacons in de daarvoor bestemde containers te deponeren wordt hergebruik van het afval bevordert en kan de burger de hoeveelheid restafval dat hij aan biedt beperken. Dat het nu een rom mel wordt in de Clara Wichmannstraat is niet aan het gedrag van de burgers te wijten maar aan het gemeentebeleid op dit terrein. Wij pleitten al eerder voor meer containers op meer locaties en met een grotere inhoud of meer ledi gingen. Containers voor glas op kleur, blik en PVC in alle buurten. De gemeente geeft aan dat het op het Antoniusveld een proefopstel ling betreft maar ook, dat er niet meer containers geplaatst kunnen worden omdat er nog geen vergun ningen voor zijn. Gemeente Venray welke van de twee is het nu? Als het gaat om een proef m$g aangenomen worden dat men bewust voor één locatie heeft geko zen en dat daar het verkrijgen van vergunningen voor andere locaties niet ter zake doet. Is er echter geko zen voor één proefopstelling omdat men geen vergunningen heeft voor andere plekken, dan vragen wij ons af of dit niet aan hen zelf te wijten is. Geeft de gemeente niet zelf de vergunningen af? En als procedure nog niet geheel doorlopen is, had den ze deze dan niet eerder moeten starten? Hoe dan ook, in beide gevallen zetten wij onze vraagtekens bij de zin/waarde van een dergelijke proef opstelling in slechts één wijk. Ook vragen wij ons af waarom het aantal ledigingen van de containers in de toekomst door Van Gansewinkel afhangt van de mate waarin de burgers er gebruik van maken. Dit omdat zolang er maar één proefopstelling is mensen uit andere wijken hier ook gebruik van zullen maken. Het gaat hier dus wederom om de vraag welke waar de men mag hechten aan de uitkom sten van één proefopstelling. Gemeentevoorlichtster mevr. Molenaar zegt in het artikel dat het in ieder geval niet de bedoeling is dat bewoners van andere wijken hun afval naar de containers op Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Antoniusveld brengen. Wij vinden deze gedachte niet sociaal. Bewoners van andere wijken heb ben net zoveel recht op het scheiden van afval ten behoeve van het her gebruik en tevens geld te besparen doordat ze zo minder restafval hoe ven aan te bieden. Wij onderschrijven de conclusie dat de burgers beter uitgelegd had moeten worden wat voor een soort plastic in de container mag worden gedeponeerd. Ook zal zijn wij voor scheiding van meer plastics dan alleen polyethyleen. Volgens de Socialistische Partij dient het probleem, van de rotzooi rondom de ondergrondse afvalbak ken aan de Clara Wichmannstraat, dan ook opgelost te worden door het plaatsen van meer containers op meer locaties en met een grotere inhoud of mee ledigingen. Containers voor het scheiden van glas op kleur, blik en PVC in iedere buurt. Socialistische Partij afdeling Venray Aan de burgemeester en wethou ders Hierbij willen we u laten weten, dat we het ten zeerste betreuren dat de gemeente Venray in samenwer king met Mega Limburg de inwo ners een voorschot durft te vragen van ƒ43,35 per maand plus ƒ222,- per jaar aan vast recht. Even ter verduidelijking: 9xƒ43,35 ƒ390,15 vast recht ƒ222.-ƒ612,15. Als ik 1 maal mijn groene en 1 maal mijn grijze bak per maand aan bied - dit ter verbetering van het milieu - dan is dat ƒ16,80x12 ƒ201,60. Maar 390,- minus 201,60 is een restbedrag van ƒ188,55 wat ik dan teruggestort krijg, maar over die ƒ390,15 per huishouden wordt wel rente ontvangen en waar de gemeente op het einde van het jaar een monument van kan plaatsen op het Schouwburgplein. We weten ondertussen niet meer waar we het van moeten betalen. Laten we hopen dat hier verande ring in komt. Mevr. Sijbers Pomphouder opgelicht Een 44-jarige pomphouder aan de Leunseweg in Venray heeft aangifte gedaan van oplichting. Vorige week vrijdagmiddag tankte een onbeken de man brandstof bij het bedrijf, waarna hij zich aan de kassa meldde met de mededeling dat hij geen geld bij zich had. Daarnaar gevraagd bleek hij ook geen rijbewijs of ander identificatiebewijs bij zich te heb ben. De man bood aan zijn persona lia en verdere gegevens op té schrij ven en beloofde de rekening later te voldoen. De pomphouder noteerde echter ook zelf het kenteken van de auto. Dit bleek niet overeen te komen met de gegevens die de man zelf had opgeschreven, waardoor het vermoeden rees dat de man de boel op wilde lichten. Aan de hand van het kenteken en het signalement van de auto en de dader, stelt de politie een onderzoek in. VERA Venray B.V. Industrieterrein Medewerkers van de gemeente Venray en de politie hebben afge lopen zaterdagavond een bezoek gebracht aan drie Venrayse hore cagelegenheden om na te gaan hoe het zit met de openbare orde en veiligheid. Er is gekeken naar de personen, gebouwen en omgeving. De gemeente wil met de onderne mers de kwaliteit van de Venrayse horeca - in totaal 150 bedrijven - handhaven en waar nodig verbe teren. Vanuit de gemeente hebben brandweer, milieu- en bouwbeheer en sociale zaken samen met de poli tie drie gelegenheden bezocht, die een afgspiegeling vormen van de Venrayse horeca. Het gaat om twee zaken waar alcoholische dranken worden verstrekt en één alcoholvrij horecabedrijf. Er is ondermeer gekeken naar brandveiligheid, exploitatie- en horecavergunning, speelautomatenvergunning, horeca- inrichtingseisen, lichtreclames, bouw- en bestemmingsplanvoor schriften, milieuwetgeving, sociale wetgeving, Opium-, Vreemdelingen- en Wapenwet. De gemeente en de politie zijn niet ontevreden over het resultaat van de avond. Er wordt nu een rapport opgesteld, waarin verslag wordt gedaan van de bevindingen van de avond. De ondernemers die zijn bezocht krijgen binnenkort een brief waarin wordt aangegeven wat er eventueel niet in orde was en binnen welke termijn problemen verholpen moeten zijn. De eerste bezoeken zijn een proef. Of, en zo ja in welke mate het experiment een vervolg krijgt, is afhankelijk van het resul taat en het tijdsbestek dat het bezoek en het daaruit voortvloeiende werk met zich meebrengt. Huurdersvereniging Noord-Limburg Sinds mei 1998 bestaat de Huurdersvereniging Noord-Lim burg die haar werkgebied heeft in de gemeenten Venray en Horst. De ver eniging stelt zich ten doel de belan gen van de huurders zo optimaal mogelijk te behartigen. Het bestuur denkt een grote rol te spelen bij de volkshuisvesting, met name bij onderhandelingen met de directie van woningcorporaties op het gebied van huur- en verhuurbeleid, woningonderhoud en leefbaarheid in de dorpen en woonwijken. Er vindt regelmatig overleg plaats met de Woningstichting Wonen Noord- Limburg in een volwaardig gesprekspartnerschap. Zowel de woningstichting als ook de gemeen ten Venray en Horst steunt het ini tiatief ten volle en daarom hebben beide gemeenten onlangs een subsi die toegekend aan Huurders vereniging Noord-Limburg. De Woningstichting Wonen Noord- Limburg draagt bij in de kosten vol gens een wettelijk geregelde over eenkomst. Tevens stelt zijn kantoorrouimte beschikbaar voor het secretariaat. Tijdens de onlangs gehouden algemene ledenvergade ring onderstreepte wethouder B. Kersten van Venray het belang van een sterke huurdersorganisatie, die in korte tijd van haar bestaan al veel heeft bereikt. Een grote, sterke ver eniging kan de beste resultaten behalen, vandaar dat de Huur dersvereniging aan alle huurders een oproep doet om lid te worden, U kunt telefonisch een aanmeldings formulier aanvragen bij het kantoor van de Huurdersvereniging. Bach- straat 22, 5802 GL in Venray, tele foon (0478)584502. De contributie bedraagt twaalf gulden per jaar. In de komende tien jaar kunnen er in Leunen ongeveer 80 wonin gen gebouwd worden. Dat maakte de gemeente Venray vorige week bekend tijdens een officiële inspraakavond in het kader van de Wet Ruimtelijke Ordening. In zaal Martens woonden ongeveer 120 inwoners van Leunen de bij eenkomst bij. De gemeente Venray gaat in tien jaar tijd 20 vrije sectorkavels uitge ven. Daarnaast worden nog eens 60 woningen gebouwd door Hurks Bouwbedrijf uit Eindhoven. De kavelgrootte van de vrije sectorwo ningen varieert tussen 400 en 500 meter, de kavels van de geschakelde woningen liggen tussen 250 en 370 m2. De gemeente Venray sprak de intentie uit om in ieder geval eind 1999/begin 2000 te starten met de bouw van de eerste 30 woningen, waarvan tien vrije sectorwoningen en twintig geschakelde woningen. Geinteresseerden voor een van de woningen kunnen zich in laten schrijven bij de gemeente Venray of bouwbedrijf Hurks. De gemeente Venray deed verder de toezegging dat nog dit jaar het speelterreintje aan de Vicarieweg volledig opnieuw wordt ingericht. Bij de herinrichting worden de Dorpsraad Leunen en de buurtvereniging betrokken. Daarnaast wordt het speelterrein aan de Wethouder Reintjesstraat ontd aan van alle doornstruiken. Hiervoor komt gras in de plaats. Vanavond ruim 110 deelnemers in schouwburg De gemeente Venray organi seert donderdag 28 januari, van avond, de tweede ronde van het debat over de Venrayse ruimte. Ruim 110 deelnemers zullen in Schouwburg Venray dit debat bij wonen. Gemeenteraadsleden, politici, architecten, aannemers, makelaars en burgers krijgen tijdens het debat de gelegenheid om kennis te nemen van ideeën over onder andere de architectuur, de inrichting van de wijken, de waarde van de monu mentale gebouwen en de regionale functie van Venray. Ook kunnen zij hun mening over hoe zij de toe komst van Venray zien. uiten. Na afloop is er - onder leiding van Aart Oxenaar, directeur van de Academie van/voor Bouwkunst Amsterdam/Maastricht - gelegen heid om te discussiëren met de inlei ders. Dat zijn Rein Geurtsen, ste denbouwkundige, Jan Worst, directeur van Verhoeven Bouwgroep, Flits Ruyten, adviseur van de Stichting Stadspark en Gerard Lucassen en Harry Vriens, leden van de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. MOOIE PLEKKEN De inleiders houden voorafgaande aan de discussie ieder een lezing over wat zij belangrijk vinden aan de openbare Venrayse ruimte. Ruyten zal als eerste inleider moti veren waarom bijzondere en mooie plekken in Venray in stand moeten worden gehouden. Vriens en Lucassen zullen vervolgens het belang benadrukken om zorgvuldig om te gaan met de oorspronkelijke architectuur van Venray. Daarna zal Worst uiteenzetten dat venray veel mogelijkheden voor goed wonen en werken in zich heeft. Tenslotte zal Geurtsen zijn visie geven op de ideeën van de inleiders. Het gemeentelijk 'economisch' overleg met organisaties uit het midden- en kleinbedrijf wordt verbreed. Dat heeft de gemeente besloten na ruggespraak met de betrokken partijen. Tot nu toe overlegde de gemeente twee keer per jaar met LOZO/VZO en ad hoc met organisaties als Horeca Nederland, afd. Venray en Winkel Centrum Venray. De gemeente voelde de behoefte dit te verande ren. Ten eerste omdat er op dit moment niet met alle economische belangenorganisaties (structureel) overleg plaatsvindt. Ten tweede zijn er veel zaken die alle partijen aan gaan, waardoor er sprake kan zijn van een bepaalde vorm van 'kruis bestuiving'. Op de derde plaat is een breed overleg met alle partijen op hetzelfde moment efficiënter. Uitgangspunt bij de vorming van de nieuwe overlegstructuur is dat tussen de deelnemers aan het over leg een verwantschap moet zijn in de aard van de werkzaamheden en belangen. Daardoor komt men grof weg tot een driedeling die ook een zeker geografisch onderscheid kent. nl. centrum-economie, bedrijventer rein-economie en agrarische econo mie. Doel van het overleg is elkaar over en weer te informeren en te consulteren over eikaars voorne mens, plannen en opvattingen en acties en maatregelen bij onderne mers. Besloten is dat clustering van overleggen in de sector centrum economie het meest zinvol en ren dabel is. Het nieuwe overleg (fre quentie twee keer per jaar) zal voortaan de volgende deelnemers kennen: LOZO/VZO, Winkel Centrum Venray, Horeca Nederland, Business Vision, oostelijke kerkdor pen 1 vertegenwoordiger), westelij ke kerkdorpen (1 vertegenwoordi ger), buurt-/wijkwinkelcentrum (1 vertegenwoordiger) en gemeente. Alle betrokken partijen hebben inmiddels positief gereageerd op het voorstel van het college en een ver tegenwoordiger aangewezen. Het eerstvolgende overleg is op 20 mei a.s. (overigens niet openbaar). Ook over 1998 zal weer de Ons Limburg Prijs worden toegekend. De Ons Limburg Prijs is een initia tief van de Vereniging Ons Limburg. Doel van de prijs is struc turele activiteiten te stimuleren die op sociaal, maatschappelijk, artis tiek of cultureel gebied in of voor de provincie Limburg zijn uitgevoerd. In het verleden werd de prijs ach tereenvolgens toegekend aan de Stichting Limburgs Landschap, de Pepijnklinieken, de Ilse Frankenthal Stichting, het Comité Heiligdomsvaart en het gewest Limburg van het Koninklijk Nederlands Zangersverbond. Aan de Ons Limburg Prijs is een geldbedrag van ca. 15.000 gulden verbonden. Daarnaast ontvangen ook de genomineerde maar niet uit verkoren organisaties of personen geldbedragen variërend van 3.000 tot 5.000 gulden. De jury voor de Ons Limburg Prijs roept iedereen op organisaties of personen voor te dragen. Goed gemotiveerde schriftelijke voor drachten kunnen tot uiterlijk 15 maart 1999 in viervoud worden toe gezonden aan: Jury Ons Limburg Prijs, t.a.v. de secretaris drs. C.J.J.S. Majoor, Postbus 90. 6230 AB Meerssen. Hardrijders op de bon Bij drie snelheidscontroles heeft de politie dinsdag in Venray en directe omgeving 101 automobilis ten op de bon geslingerd. Van kwart voor tien tot elf uur werden op de Albionstraat in Leunen 421 auto's gecontroleerd. 49 bleken harder te rijden dan de toegestane snelheid van 50 km per uur. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 75 km per uur. Tussen elf en half twaalf werden op de Henri Dunanstraat in Oostrum 25 auto's gecontroleerd. Twee bleken er te hard te rijden. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 80 km waar 70 is toegestaan. Bij een controle op de Stationsweg in Venray van kwart voor twaalf tot half een bekeurde de politie 50 van de 183 passerende automobilisten. Terplaatse mag 50 km worden gereden; de hoogste snelheid bedroeg 72 km. KEUKENINRICHTING (0478)539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum

Peel en Maas | 1999 | | pagina 7