lion d'or Zaterdag 30 januari: RABOBANK INFODAG HYPOTHEKEN venray Jazzfeest in de startblokken Ontspannend avondje schouwburg, begint natuurlijk bij de LION D'OR LION D'OR Lucy van Dael en Bob van Asperen concerteren in Venray B.P. band in De Bonte Koe De binnenkomer van de week Wat let U om bij ons voor de voorstelling een hapje te nuttigen en de rest van de avond met een voldaan gevoel in de schouwburg door te brengen. Graag tot ziens in de tam. Stoks en medewerkers Schoolstraat 40-42 - Venray - tel. 0478-582630 Aanmelden Venray Muzikaal Totaal Lezingen over Abstracte Ikonen Dingus Open Air '99 Museum Boncura Zangers van St. Frans zoeken gastgezinnen Speciale Theaterarrangementen Het Theaterarrangement bestaat uit Programma komende weken cU ftrtust TEL 0478 58 77 39 Zondagmiddag niets te doen 582215 Dansen voor singles PEEL EN MAAS donderdag 28 januari 1999 - Pagina 3 Zaterdag 19 juni in De Witte Hoeve Kiwanis Jazz 1999 staat. Op zaterdag 19 juni gaat de 9e editie van dit bekende jazzfestival van start in en rond het geheel ver bouwde partycentrum De Witte Hoeve aan de Raadhuisstraat in Venray. Op twee podia zullen diverse bands voor een verrassen de variatie zorgen. Het jazzcomité heeft dankzij de medewerking van enkele sponsors inmiddels de navolgende bands kunnen arrangeren: Jimmy Rosenberg Group. Martijn Schok Boogie Woogie Trio. Die Opladener Jazzcompany en De Charlestown Jazz Band. Als jongste generatie van zigeuners geeft het fenomeen Jimmy Rosenberg een nieuwe dimensie aan de 'Hot club de France'-muziek. Een zeer professio neel swingend quartett. Het natio naal bekende Martijn Schok Boogie Woogie Trio is een swingende band die vervlogen tijden doet herleven. Inspiratie van het trio is de authen tieke boogie woogie uit de 20- en 30-er jaren, De organisatie heeft opnieuw beslag gelegd op Die Opladener Jazzcompany uit Frankfurt, een echt dixieland orkest dat in Venray al vele voeten deed bewegen. De Charlestown Jazz Band onder leiding van Rob Bakker is een professioneel orkest dat in de beginjaren van het jazzfestival een zeer geprezen gast was. In het ver bouwde partycentrum De Witte Hoeve is de logistiek zo verbeterd, dat er voor iedereen voldoende ruimte is om te luisteren, te drinken en gebruik te maken van de cate ring. De nettobaten van het jazzfes tival worden besteed aan goede doe len. Op zondag 31 januari zal in de schouwburg van het Vincent van Gogh Instuttu, locatie Noord, te Venray een concert worden gegeven door Lucy van Dael en Bob van Asperen. De twee barokspecialisten zullen werken uitvoeren uit de vroege 17e tot en met einde 18e eeuw. Lucy van Dael bespeelt daarbij een originele Italiaanse viool. Bob van Asperen bespeelt een clavecimbel dat gebouwd is naar een oud Engels voorbeeld. Beide musici hebben wereldwijk optredens verzorgd met de bekendste barokorkesten en -diri genten en maken regelmatig opna mes op cd. Lefhebbers hebben nu een unieke gelegenheid in de regio kennis te maken met deze topmusici of hun kennismaking te vernieuwen. Oorspronkelijk was dit concert geplant in het Venrayse Theehuis maar omdat dit wordt uitgebreid, is het concert verplaatst. Kaarten a ƒ30,- zijn te koop bij de ingang of telefonisch te reserveren op tel. 0478-582472. Foto (Bob van AsperenReinier Gerritsen Venray, daar zit muziek in! Ruim 600 muzikanten namen deel aan het Venray Muzikaal Totaal gebeuren in 1998. Daarmee gaven zij mede vorm aan een niet meer weg te denken zomeravond-evenement in het centrum van Venray. Voor 1999 zijn de voorbereidingen al weer in volle gang en de datum die u hiervoor in uw agenda moet reserveren is vrijdag 2 juli a.s. Nodig alvast familie en vrienden uit voor een genoeglijke zomeravond in het centrum van Venray. Naast een zeer afwisselend, continue muziekprogramma op drie pleinen van ca. 18.00 tot 01.00 uur zullen de winkels open zijn tot 23.00 uur en vindt u tal van sfeerverhogende nevenactiviteiten op en rond de Grote Markt, het Henseniusplein of de Bleek. U hoort nader van ons zodra het definitieve programma vastere vormen heeft aangenomen. Muziekgezelschappen, bands, popgroepen, koren, kapellen die ook graag willen optreden tijdens het Venray Muziekaal Totaal gebeuren kun nen bij de VVV een aanmeldingsformulier opvragen, termijn voor opga ve is 26 februari 1999. Mocht u nog specifieke vragen hébben dan kunt u terecht bij Maya Kateman-van Opbergen, tel. 0478-515155 of bij het VVV-kantoor.' Marga Valckxtel. 0478-510505. Op 23 februari zal beeldend kunstenaar Ageeth Leemkuil in Galerie De Lochting, Laagheidseweg 16 te Venray een drietal lezingen houden over: een terugblik op het ontstaan van ikonen; de betekenis van ikonen: de ikoon in relatie tot levensfilosoefie; haar werken, de 'Abstracte Ikonen'; de heden daagse ikoon. De Abstracte Ikonen zijn een vertaling van het innerlijke vanuit een levensfilosofie. Zij werd geïnspireerd door de betekening van ikonen. De abstractie en de stilte in het werk roepen sterk een associatie met de religieu ze ikonen op. Haar unieke en bijzondere zelf ontwikkelde techniek, bestaat uit lagen transparant papier, koperfolie, droge lijmfolie en coating. Zij maakt hiervoor gebruik van een warmtepers. De lezingen van ongeveer 1,5 uur inclusief bezoek aan de expositie begin nen om 11.30, 14.00 en 19.00 uur (de eerste lezing is volgeboekt). Voor aan melding bellen met Harrie en Mariet v.d. Locht. tel. 0478-585173. Voor de derde keer in de Dingus- geschiedenis staat het Dingus Open Air... maar dan binnen! - festival alweer voor de deur. Dit jaar, aan staande zaterdag, met medewerking van de volgende band: No Wisdom is een jonge Arcense/Wellerlooise punckrockband met een gemiddelde leeftijd van 16 jaar die o.a. nummers van Green Day, Offspring, Pennywise enz. covert en dat aan vult met eigen nummers. Dan Full of Fun, ontstaan op een soosavond in Wanssum en spelen liedjes van o.a. No Fun At All, Millencolin, LagWagön êh andêré. Oök zij wér ken aan eigen nummers en doen dat met vooral veel lol wat ze dan ook live uitstralen. Backwoods is een Venrayse band die al eens eerder in Dingus op de planken stond. Deze ervaren muzikanten maken gitaar rock/grunge waarbij kwaliteit hoog in het vaandel staat. Vervolgens speel Mind of my Own uit Leunen en Venray. Opgericht in 1994 en na verschillende bezettingswisselingen te hebben doorgemaakt zijn zij nu klaar voor een nieuwe aanval'.Komt dat zien! Als uitsmijter hebben we de aan stormende Oirlose formatie Önattic weten te strikken. Deze band heeft na twee eerdere demo's (o.a. een live-demo van het Zomaaipop-festi- val) onlangs een volledige cd op haar naam weten te zetten getiteld 'People of Vietnam'. Met steeds toenemend enthousiasme worden de optredens gevolgd door een trouwe aanhang. Als jij daar nog niet bij hoort valt dit optreden niet te missen en ben jij zo verkocht aan hun aan stekelijke grungy britpop. Voor deze zaterdagavond 30 janu ari houdt OJC Dingus geen voorver koop, dus voor een tientje wandel je zo naar binnen. Al vanaf 19.00 uur ben je van harte welkom! Tot dan! Zoals u wellicht al weet heeft de Stichting Boncura een heus muse um. Dit is gevestigd op de locatie Beukenrode aan de Beukenlaan te Venray. In december jl. is dit geo pend en nu zal het ook voor het publiek opengesteld worden, vanaf I februari. De openingsdagen zijn: elke eer ste maandag van de maand en elke tweede, derde en vierde dinsdag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur. Het museum is gesloten in week 7, 14 en 21 en de maanden juni, juli en augustus. Groepen van maximaal tien per sonen op afspraak via de receptie van Beukenrode. S.v.p. uw telefoon nummer doorgeven, dan wordt u teruggebeld om een verdere afspraak te regelen. Tel. 077- 3977977 vragen naar toestel 555. Wie wel eens een huis heeft gekocht of verbouwd, weet er alles van: je wordt over laden met adviezen van vrienden, familie en kennissen. Voor de argeloze toehoorder krijgt zoiets dan al gauw iets van een spannend avontuur. Toegegeven, er moet van alles worden geregeld. Maar zo inge wikkeld als het soms wordt voorgespie geld, is het nou ook weer niet. Als je je maar door de juiste mensen laat voorlich ten. En dat is nu precies waar het tijdens onze infodag hypotheken om draait: des kundig advies en doelgerichte informatie. Kom daarom zaterdag 30 januari tussen 10.00 en 13.00 uur naar de Rabobank. De adviseurs van onze kantoren in Venray en Leunen staan dan voor je klaar om jou uit voerig te informeren en jouw vragen te beantwoorden. Met de adviseurs van Rabobank Huis Hypotheekadvies sta je er niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530216 peelmaas@tref.nl Zevenrode tel.(0478)530 300 rabobank.zevenrode@tref.nl schouwbur Eindelijk is het dan zo ver. Na een spectaculair optreden op de Venrayse muziekdag (Venray Totaal), speelt de Venrayse B.P. band, vier vrienden die allen in meer of mindere mate in Venrayse bands actief zijn geweest, a.s. zondag 31 januari in café De Bonte Koe. De stijl laat zich niet gemakkelijk in een hokje stoppen, vooral omdat de bandleider zijn eigenzinnige smaak in de nummers laat doorklin ken. De band (Frans v.d. Berg, gitaar; Grad Dijkmans, drums; Boudewijn Pelzer, zang en gitaar en Thijs Verberk, basgitaar) speelt onder meer Engelstalige als Nederlandstalige covers en heeft zich laten beïnvloeden door o.a. Lou Reed, Elvis Costello, Sting. REM, Bruce Springsteen en Peter Koelewijn. Zoals ze zelf zeggen staan ze zon dag garant voor een avond stevige muziek afgewisseld met enkele bal lades. Aanvang 20.00 uur. In het kader van de feestviering van de veertigste verjaardag van het koor de Zangers van St. Frans vindt er in Venray een koortreffen plaats van Nederlandse jongenskoren. Een kleine 300 zangers zullen o.a. te beluisteren zijn tijdens de hoogmis van 10.30 uur in de Paterskerk te Venray. Voor deze zangers worden gastouders gezocht, die op zaterdag 13 maart om ongeveer 17.00 uur hun gasten kunnen komen ophalen bij de Paterskerk en de gasten van een avondmaaltijd kunnen voorzien. Om 20.00 uur vindt er een concert plaats, waarna de zangers terugke ren naar de gastgezinnen. Op zondag 14 maart worden de zangers om 09.30 uur weer in de Paterskerk te Venray verwacht met hun bagage en een door de gastou ders verstrekt lunchpakketje. Op dit moment, als u dit artikeltje leest, zijn er ongeveer 180 zangers ondergebracht. Wij zoeken nog slaapplaats voor ongeveer 120 zan gers. Als u ons kunt helpen... een tele foontje naar Mastbos 6 (0478- 581091) is voldoen en u ontvangt t.z.t. een uitgewerkt programma. Grand Café De Artiest direct gelegen naast de hoofdingang van de schouwburg 7 dagen per week verrassende schotels en menu's met verrassende prijzen sfeervolle eigentijdse inrichting met een prachtig uitzicht regelmatig live-optredens uit 'eigen huis' ideaal voor een combinatie met een schouwburgbezoek welkomstdrankje in De Artiest 3-gangen verrassing diner inclusief 2 drankjes theatervoorstelling incl. pauzedrankje zondagmiddagen De Artiest-brunch m.m.v. pianovirtuoos Lex Steverink gratis garderobe in schouwburg het arrangement is op verzoek uit te breiden met bijvoorbeeld een feeste lijk drankje in De Artiest na afloop van de voorstelling ook als u al in het bezit bent van kaarten voor een voorstelling kunt u gebruik maken van een arrangement. Het arrangement kost dan f 37,50 pp. zondag 31 januari 15.00 tot 18.00 uur Lex Steverink Pianovirtuoos speelt zijn repertoire Music for the millions. Toegang gratis, te koppelen aan een theaterarrangement. dinsdag 2 - woensdag 3 februari 20.00 uur Paul van Vliet, zijn beste cabaretprogramma tot nu toe. donderdag 4 februari 20.00 uur Mahalie Jackson, Gospel spektakel uit Amerika woensdag 24 februari20.00 uur The Flying Karamazov Brothers, voor het eerstin Nederland. Vrijdag 26 februari 20.00 uur Cabaretmarathon, bijna uitverkocht. zaterdag 27 februari20.00 uur Boudewijn de Groot, uitverkocht. dinsdag 2 maart20.00 uur Het groot niet te vermijden dans/show orkest. Ze zijn zo gek als een deur en ongelofelijk muzikaal. donderdag 4 maart20.00 uur Sassafras, naar ideeën van Jos Brink en Frank Sanders. zaterdag 6maart20.00 uur Wibi Soerjadi, deze jonge concertpianist heeft met diverse grootmeesters mogen werken. Totaal(theater)avondje uit. Wij reserveren graag uw tafel. Reserveringen Grand Café De Artiest, tel. 0478-587739 Voor de Liónsveiling van 20 maart a.s., waar van de opbrengst is bestemd voor een vakantie van een groep ernstig gehandicapte kinderen, stromen de goederen gestaag binnen. Ter onder steuning van dit goede doe! publiceert Peel en Maas wekelijks een foto van één van de interes sante artikelen, die via het telefoonnummer 551640 worden ingebracht. Indien ook u dit goede doei wilt ondersteunen en tevens iets bij zonders wilt verkopen via de veiling, wordt u uitgenodigd dit nummer te bellen, want: u krijgt er wellicht meer voor dan u denkt! Deze week een pop van het merk 'Schildpad' *1^3 M- ?W1 Vrijdag 29 januari begint er weer een nieuwe reeks van single- party's bij Dans- Partycentrum Janssen. Raadhuisstraat 6 in Venray. Aanvang 21.30 uur. Singles en alleengaanden uil de regio worden uitgenodigd om in een ongedwongen sfeer nieuwe vrienden te ontmoeten en eventu eel een dansje te maken. Q s4ye*ut<i ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 zo: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, R Corver, P. Henkes, R. Keijzer. L. Keijzer-Bors, G. van Loon. E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 581393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.ÖÖ tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. HAMMINGA, tel. 511132 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen W. de VOCHT en R. GOEDEGE BUURE DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren R. v.d. REIS tel. 06-54630234 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. v. EERTEN tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 582411 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus I 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabe zorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3