'TC&i&eCij&e cUemtea Bouw 99 wooneenheden op Interventerrein REGIOKALENDER Wereldwinkel Venray Nationale wedstrijden typen, tekstverwerken en steno Van ouderenkoor naar seniorenkoor Doe mee met het literair café PEEL EN MAAS donderdag 28 januari 1999 - Pagina 18 Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan: P. Hoedemae- ckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 Geen H. Mis. 19.00 H. Mis Jan Schiks en Truus Schiks- Ramsteyn; ouders Kleuskens- Achten; Harrie Bonten (coll); jrd. Teng Geurtjens; jrd. Harrie Minten; mw. Dien v. Dordrecht. Zondag: 4e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis voor dien Verstraaten. 11.00 H. Mis Gezinsmis voor Erna Raedts; fam. Truyen-Hendricx; Jan Verbruggen. Maandag: 9.00 H. Mis fam. Hendrikus Arts en Jacoba Huberdina Janssen. Dinsdag: Opdracht van de Heer in de Tempel - Maria Lichtmis. 9.00 H. Mis fam. Janssen-Hilberts voor zekere int. Woensdag: 9.00 H. Mis Jan Buijssen; ouders Schols-Leers en overl. fam.; An v. Es-Swaghoven; Diena Verstraaten en overl. fam. (coll). Donderdag: 9.00 H. Mis voor alle zieken uit onze parochie. Vrijdag: H. Agatha, maagd en martelares. 9.00 H. Mis Jac Backus en kleinzoon Roel. Dienbeurten: za 19.00: Bert, Loek, Sjoerd P., Jasper, Sjoerd D., Paul (m); zo 9.30: hr. Hoppenbrouwers en Mingels, Paul (a), Joost; 11.00: Marco, Daan, Ties T., Pascal, Marjolien v.d. K.. Marloes. Lectoren: za. 19.00: A. Noyens; zo 9.30: G. de Groot. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: G. Olislagers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: G. v. Loenen. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Geen Kinderwoorddienst; Volkszang; Theo Vullings (coll); To Cleven- Weijs (coll); Piet v. Kessel; jrg. Lee Vermeulen; jrg. W. Linssen. Zondag: 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; jrg. pater Floris Claessens; Daan Hugens (coll); Harry Janssen (coll); Ria Hugens-Hierck; overl. ouders Kersten-v. Bracht; uit dankbaarheid; Harrie Cremers; Theo Feller (verj.). 12.00 Doop Stan Jacobs, Melisse 1 Maandag: 18.30 Grad Hermsen (coll). Dinsdag: Maria Lichtmis; Opdracht van de Heer in de Tempel. 18.30 Riet v. Bijlevelt; bijz. int. Na H. Mis Blasiuszegen. Woensdag: Feest van H. Blasius. 18.30 Ouders Lensen-Heesen en overl. fam. Na H. Mis Blasiuszegen. Donderdag: 18.30 Fam. Martens- Fleurkens; Grad v.d. Beuken. Vrijdag: 18.30 Overl. fam. Slits; fam. Peters-Arts; Jaen Achten. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- ering, Horsterweg 57, Castenray of ^eunseweg 5, tel. 580202. In ernstig loodgeval: via balie ziekenhuis, tel. Ï22222. Opgeven misintenties: ^eunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 -ot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen- le week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week Tijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr )9.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 9.15 Voor het geestelijk en tijdelijk ivelzijn van onze parochie Venray- 'uid; overl. ouders Huisman-Paulus n overl. kinderen; Gertruda de Mooij-v. Steen; Antoon Huijs en Dien Willems-v.d. Broek; Marian v. laperen. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gezinsmis - Gelukkig maken is gelukkig zijn; ac. v.d. Munckhof; Giel Vennekens !n echtgen. en wederz. fam. Kinderkoor). Zondag: 8.30 Voor een zieke. 10.00 Overl. ouders Camps-Willems; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Gem.koor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 t.e.v. O.L. Vrouw. Woensdag: 9.00 Voor priesterroe pingen (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Voor een goede uit komst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Job Euwes, Luuk Gielens, Lennart Peeters en Willem Verheijen; zo 8.30: Gebr. Kessels, Dave Moorrees; 10.00: Marloes Derksen, Anne Basten, Elke Euwes, Wanda v.d. Bussche. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); overl. fam. Heetkamp-Hekking; overl. fam. Stevens-Steeghs; Frans Smits; Sjaak Bots (vrienden); Mia Direks- Nelissen (St. Antoniusgilde); Miel Janssen en overl. fam. Janssen- Jenniskens. Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren- koor); St. Gerardus Custers en Petronella Litjens; Ted Peters (jrd.) en overl. fam. Peters-Goumans; Elizabeth Custers-Litjens (fam. Van Rijswijck); Mathijs Geurts. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: le Vrijdag der maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis voor priesterroepingen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Jan Jakobs en fam. Jakobs; overl. ouders Strijbos- Cleven en Hay Verhaegh; jrd. Maria Janssen; jrd. Sjeng v.d. Pasch; overl. ouders Van Kuyck-Verrijdt en kin deren. Misdienaars: za: Rianne, Karlien, Marjolein en Thijs. Dameskoor: Donderdag 28 jan. om 19.45 uur jaarvergadering. Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270. Contactadres 'Zorggroep': Ans Kunen, tel. 571454 bgg. Grad Swinkels, tel. 571616. Parochie Leunen 4e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Mien Martens-Ewals en Piet Martens; Ton v. Dijck (buurtv. d'n Tomp); Frans Berkers-Swachöfer; Piërre Lucassen en Ans Lucassen-Basten; Sjaak Classens en zoon Gerrit. Zondag: 10.00 Hgm. voor een bijz. int. en Piet Croijmans en overl. fam. Croijmans-Michels; Wiel Willems. 14.00 Doopviering Melle Verheijen. Maandag: 19.00 Lsm. overl. ouders Bouten-Verheijen, Anna, Gerrit, Wim en Piet Bouten; Frans v. Bavel en overl. fam.; gest. jrd. zuster Jeanne v. Rens en overl. fam. Dinsdag: Opdracht van de Heer in de tempel - Maria Lichtimis. 19.00 Lsm. Ton v. Dijck (KBO). Woensdag: Geen avonddienst. Donderdag: 19.00 Lsm. Harrie Martens en echtgen., zoon Toon en kleinzoon Antoon, Piet Janssen en echtgen.; Antoon Verheijen en overl. fam. Verheijen-Droessen. Vrijdag: H. Agatha, maagd en martelares; tevens le Vrijdag van de maand. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (offerblok). Misdienaars: za 19.00: Benny Janssen èn Jonas Vergeld; zo 10.00: Kim Vullings en Annelies Heidens; weekb.: Groep 1. Gebruik nu de nieuwe lijst met de dienbeurten! Lectoren: za 19.00: Annie Reintjes; zo 10.00: EllyTheunis. Gedoopt: Rick Weijs, Hoogrie- broekseweg 2. Rectoraat Heide Zondag: 4e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis jgt. Thei Vollenberg. Misd.: René, Elke, Frank, Stef, Mieke en Loes. Rectoraat Veulen 4e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. Wim v.d. Goor, Hendrika Baltussen en zoons Leo en Jan; jgt. Harrie Hendrix en overl. fam.; 3e zwd. Grad Jenneskens; Johan Geurts en Wilhelmina Ambrosius; jgt. fam. Verhoeven-Leyssen-Ewals. Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 8.30 Woord- en gebeds dienst t.e.v. H. Hart t.b.i. Misdienaars: za: Lieke, Loes, Katie en Karei. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 Kinderwoord dienst (Volkszang); mndd. Piet Stiphout; jrd. Leo Spreeuwenberg; jrd. Jan Hendrix. Zondag: 10.00 (Vivace); jrd. Elisabeth Potten-Coopmans; jrd. Albertus Verheyen en echtgen. en Willem Verheyen; overl. ouders Wismans-v. Vegchel en Harry Geurts; ouders Van Vegchel- Verheyen; Adrianus Broeders en zoon Gijs; ouders Bastiaansen- Verhulst en uit dankbaarheid bij ver jaardag; Tren Poels. Maandag: 19.00 Grad Arts en overl. fam.; Sjaak Smeets. Woensdag: Opdracht van de heer in de Tempel (Maria Lichtmis); Kaarsenwijding. 19.00 Jrd. Jansen- Koppens; Gerrit Flinsenberg (vrien den). Vrijdag: 19.00 Overl. fam. Wilmsen-Verheijen; jrd. Harrie Vergeldt. Misdienaarsbeurten: za 19.00: llaisa en Linda; zo 10.00: Paul, Tom, Marian en Sanders; ma 19.00: Daan en Maartje; wo 19.00: Rinske en Anneke; vr 19.00: Niels R. en Mark. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Lei v. Dijck en Catharina v. Rijswick en overl. fam. Misd.: Marloes Zwitserlood en Nikky Zegers. Zondag: 10.00 Sjaak Thissen (buurt). Misd.: Johan Hoedemakers. Woensdag: 19.00 Jgt. overl. fam. Janssen; Piet Janssen. Kerk poetsen: mevr. Broeren en Wilms. JDenkt u aan de Memisa-actie op 6 en 7 febr.? Giro 5657 Memisa Rotterdam. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Voor onze overl. rectoren. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.00 H. Mis. Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 8.30 Schoolmis. Misdienaars: za: Linda, Nick H.zo: Grard, Karin v.d. Z., Laura, Luc. Lezers: za: Josien Claessens; zo: Maria Lenkens-Ermens. Dit weekend Memisacollecte. Steun dit zeer belangrijke werk. Rectoraat Smakt Zondag: 4e Week door het jaar. 10.00 Hoogmis voor Harrie Beckers; Harrie Koopmans; jgt. Vic Kersten; Arnoldus Reijnders. Lectrice: Truus Goumans. Dienb.: Susan Geurts. 15.00 Doopviering Sanne Derckx. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef; 3e van de negen woensdagen voor het feest van St. Jozef. 9.30 H. Mis Nella Bastiaans- Deenen. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 31 januari zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. A. Krijger uit Elzendorp voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop van de dienst bent u hartelijk uitgenodigd een kopje kof fie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbel toespraak met als thema Vrees voor de toe komst overwinnen in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 31 januari om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. G. Meuleman, Wekerom. 's Morgens is er kinderoppas. Bijbelstudie/Catechisatie: De cate chisaties zijn: voor kinderen van 6- 12 jr. dinsdag 2 febr. om 16.30 uur; 12-15 jr. maandag 1 febr. om 19.00 uur; 16jr. en ouder maandag 1 febr. om 20.00 uur. Bijbel/Contacavond: Donderdag 28 jan. om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Zangavond: Op donderdag 4 febr. oefent het gemengd zangkoor. Iedereen boven de 16 jaar is harte lijk welkom om mee te zingen. Aanvang 20.00 uur. Bijbelgemeente Venray Zondag 31 januari: Hartelijk welkom in de diensten (evangelisch, baptistisch) die gehouden worden in wijkgebouw 't Stekske, Kruidenlaan 161 te Venray. Kernwoorden gemeente: ontmoeting, vriendschap, aandacht en zorg! Voor de kinderen is er iedere zondag zondagschool en er is voor de allerkleinsten een crèche. De diensten beginnen om 10.00 uur. Na afloop is er de moge lijkheid om gezamenlijk koffie te drinken. Ook diverse gespreksgroe pen rondom de Bijbel door de week. Inlichtingen: R. Lammers, tel. 0478- 586001, R. Korver, tel. 077- 4641936. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omge ving hebben, wil de Stichting 'Gedenk-teken Kloosters' komen tot oprichting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; girorek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlich tingen: tel. 0478-582352 of 582948. Presentatieviering N Grote Kerk Op 31 januari om 11.00 uur, wordt de presentatievie ring gehouden voor alle kin deren van de Grote Kerk, die dit jaar de eerste communie doen. Hierbij nodigen wij ieder een uit voor deze viering. Werkgroep Gezinsviering Op deze foto van omstreeks 1935 zien we Venrayse mensen die in dienst waren van de gemeente Venray. Het betreft hier gemeente arbeiders van de buitendienst met hun directeur Ad van Schendel en de opzichter Jaap Min. Zij poseren hier in hun beste zondagse kleren voor het bureau van gemeentewer ken bij de ingang van de Grote Kerk. V.l.n.r. zijn dat: Louis Linders, Herman Nooyen, Tinus Hendriks, Wim Boom, Tieske Custers, Driek Cox, onbkend, Grad Loonen, Hennes Huisman, Joep van Hoof, Lei Franssen, Ad van Schendel, Jaap Min, Hannes van Gerven, Petran Pelzer, Johan Verstegen, onbekend, Peters, Hannes Hendriks, Thej Engels, Hannes van Gerven, Handrie Voermans, Karei Groenen, Derikx. Jan v.d. Putten Projectontwikkelaar Amstel- land Vastgoed BV uit Eindhoven krijgt van de gemeente Venray de opdracht om het Interventerrein opnieuw te ontwikkelen. In het plangebied dat ligt ingeklemd tus sen de Kruisstraat, St. Fransiscuslaan en Leunseweg worden 49 woningen en 50 appar tementen gebouwd. Omdat op het terrein nog een onderwijsbestem- ming rust, zal een herziening van het bestemmingsplan noodzake lijk zijn. Verder wordt in het voorlopige plan nadrukkelijk rekening gehouden met het terug dringen van verkeerslawaai, het realiseren van voldoende parkeer gelegenheid en de aanleg van groenstroken. Bovendien wordt in het gebied een 30 km-zone inge steld, die uitsluitend door bestem mingsverkeer gebruikt mag wor den. Voorkomen moet worden dat mensen die in het centrum van Venray willen gaan winkelen hun auto in het voormalige Intervengebied gaan parkeren. Zoals bekend moet het Intervengebouw, dat per 1 febru ari vrijkomt, worden gesloopt om het plan tot uitvoer te kunnen brengen. Voordat dit kan gebeu ren, zal een gespecialiseerd bedrijf worden ingeschakeld om de asbest, die in ruime mate in het gebouw aanwezig is, te verwijde ren. Het voorontwerp bestem mingsplan Leunen, is deze week door het college van B&W voor een periode van vier weken vrij gegeven voor inspraak. De Venrayse burgers zullen binnen kort over dit voorlopige plan wor den voorgelicht. Venray bedankt! Er is iets met de kerstpakketten aan de hand. In de eerste helft van deze eeuw ontstond het gebruik om mensen, die in armoede leefden, een kerstpakket aan te bieden. Deze pakketten waren toen uitsluitend gevuld met levensmiddelen. Het bood de armen, die vaak ook honger leden, de 'luxe' om in ieder geval tij dens de kerstdagen iets meer te eten te hebben. Een reden voor korte vreugde in een somber en zwaar bestaan. En nu, aan het eind van de eeuw leeft vrijwel iedereen in min of meer grote welvaart. Je zou dus zeggen, dat kerstpakketten nog maar voor weinigen beantwoorden aan de doelstelling waarmee dit mooie ini tiatief is ontstaan. Toch wijst de praktijk daar niet op. Kerstpakketten zijn in. Ieder bedrijf, organisatie, instelling, die zichzelf respecteert, geeft haar medewerkenden een kerstpakket. Wie actief in deze samenleving staat, kan zich verheugen op meer- Op zaterdag 6 maart a.s. zullen door Interinfo Groep Nederland voor de 19e keer de nationale wed strijden typen, tekstverwerken en steno worden gehouden in Gilde Opleidingen te Venray in samenwer king met Opleidingsinstituut Qwerty (Thea Saris-Driiggen), Q. Matla, ISL automatisering, Lippus Holding BV, Instituut Boot en Dompvloet Opleidingen. Hier kunt u bewijzen hoe vlot u met het toetsenbord van computer of schrijfmachine overweg kunt. Er zijn diverse deelnamecategorieën, afhankelijk van de leeftijd en oplei ding. Voor deelname aan een van deze onderdelen dient u over een bepaal de vaardigheid te beschikken. Voor alle informatie over en training voor de wedstrijden kunt u terecht bij Opleidingsinstituut Qwerty. Het inschrijfgeld voor deelname aan de wedstrijden bedraagt ƒ30,- per wed strijdonderdeel. Er zijn tal van aantrekkelijke prij zen te winnen. Iedere deelnemer ontvangt in ieder geval een herinne ringsvaantje. Indien een deelne(e)m(st)er geklasseerd wordt, krijgt zij of hij een oorkonde waarop de behaalde resultaten vermeld staan. Het behalen van zo'n oorkon de is bijzonder waardevol en wordt ook in het bedrijfsleven zeer gewaardeerd. De inschrijving voor de wedstrij den sluit op 6 februari 1999. Voor alle informatie kunt u bellen met Thea Saris-Driiggen, tel. 0478- 579043 van Opleidingsinstituut Qwerty of met de voorzitter of secretaris van de wedstrijdcommis sie. tel. 072-5332458 (J. Spierings), 070-3456865 (C.L. Tjong A Tjoe). Hel adres van hel wedstrijdsecretari aat is Postbus 63451, 2502 JL Den dere, soms zeer luxe kerstpakketten. Je kunt je afvragen of de echte armen onder ons nu nog wel delen in dit welvaartsverschijnsel. Je kunt ook breder kijken naar de vele armen in de ontwikkelingslanden, die vaak keihard werken, maar toch gebukt gaan onder grote armoede, omdat zij belemmerd worden door de oneerlijke een eenzijdige han- delsvoorwaarden, die hen door de rijke landen worden gedicteerd. Wij kloppen ons op de borst over de ont wikkelingshulp die we geven, maar we vergeten, dat we een veelvoud daarvan 'terugverdienen' door de handelsbeperkingen, die wij die lan den opleggen. De Wereldwinkels in Nederland willen hier iets aan doen, o.a. door het verzorgen van kerstpakketten. Bij een kerstpakket van de Wereldwinkel snijdt het mes name lijk aan twee kanten. Ook al hebben wij het meestal niet meer nodig, we vinden het toch leuk om t krijgen. We genieten ervan. Maar tegelijk weten we, dat ook andere mensen in ontwikkelingslanden ervan genie ten. Zij mogen die producten leve ren voor een eerlijke prijs, want dat is de voorwaarde waaronder Wereldwinkels de producten inko pen. Wereldwinkel Venray constateert een toename van het aantal klanten in de winkel, maar ook voor kerst pakketten. Wat dit jaar daarbij opviel was dat bijna alle klanten ook Max Havelaar koffie in het pakket wilden. En dat is het troetelkind van de Wereldwinkel. Koffie met het Max Havelaar keurmerk moet immers voldoen aan de vijf handels- voorwaarden. Daardoor krijgen de producenten eindelijk de kans door hard werken een menswaardig bestaan op te bouwen. Wereldwinkel Venray is daarom al die klanten zeer dankbaar. U hebt een daad gesteld, die recht doet aan het kerstfeest: solidair zijn met hen, die een steun in de rus van ons hard nodig hebben. Het stimuleert onze medewerkenden zich dit jaar weer volop in te zetten voor deze goede zaak. Crescendo Tijdens de onlangs gehouden jaar vergadering werd het voorstel gelanceerd om de naam ouderen- koor Crescendo te veranderen in Seniorenkoor Crescendo. De leden ondersteunden dit voor stel, zodat het koor voortaan Seniorenkoor Crescendo zal worden genoemd. Het koor blijft overigens dezelfde koers varen. Het voorziet al vele jaren in een behoefte. Dames en heren vanaf 50 jaar zijn van harte welkom bij deze club, waarvan momenteel 45 actieve zangliefheb bers lid zijn. Nieuwe leden zijn van harte welkom. De repetities worden gehouden op woensdag van 18.00 tot 19.30 uur in Het Schuttersveld. Het koor staat onder leiding van dhr. Peter van der Velden. Het jaar 1999 brengt voor poëzieliefhebbers weer nieuwe uitdagingen. Voor het 7e jaar stijgt de geur van hoger honing ttit deze rubriek omhoog. Een nieuwe wedstrijd en nieuwe kansen, maar het. wedstrijd- reglement blijft i sin Itdc Hei Literair t dit weust aile deelnemers en lezers van deze rubriek veel leesplezier! Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber rif poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van Welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels aikomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. -gga| •>- win de Raadselige Roos gehuldigd. Maar ocik voor diegenen die wel eens de oplossing weten, maar niet aan de jaarwedstrijd mee willen doen, is In de maand volgend op de opgave wordt steeds bij de lokale Omroep Venray op de laatste donderdag van de maand tussen 18.00 en 19.00 uur onder meer aandacht besteed aan de rubriek "Doe mee met het Literair Café" en wordt het antwoord op de vragen gegeven. En hier is dan de le opgave van het nieuwe jaar: "Denkend aim de dood kon ik niet slapen En niet slapend denk ik aan de dood. En het leven vliedt gelijk het vlood En elk zijn is lot hiel zijn geschapen. Wie is de auteur en uit welk gedicht komen deze versregels? 11 kunt de antwoorden op deze vragen insturen aan het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1. SS01 RR Venray. tot vrij dag 19 februari a.s. Wij vragen nu al uw aandacht voor de "Moordavond" op donderdag 11 maart a.s. met René Appel (auteur) en Chris Rippen, (voorzitter Nederlandse Vereniging van Misdaadauteurs). Ook dit belooft weer een bijzondere avond té worden. Verder starten we in mei a.s. met de Guido Gezeile-herdenking die loopt tot oktober a.s. Op vrijdag 28 mei a.s. zal Michel v.d. Plas een houden. De donateurs eu andere belangstellenden worden uitgenodigd om op 5 juni a.s. deel te nemen aan een excursie naar Brugge, de stad waar Guido Gezelle geboren is en waar dit jaar tal van activiteiten rond hem gehouden worden. Meer informatie hierover volgt nog. Inmiddels is het Literair Café al druk bezig met herprogramma voor hel seizoen 1999-2000. Mocht u daarvoor nog suggesties hebben, laat het ons dan weten. U kunt verder ons werk ondersteunen door donateur te worden van het Literair Café Venray-regio. Voor minimaal f 30.- per jaar bent u lid en krijgt u naast algeroene informatie altijd korting op de entree van de komsteni informatie over bovengenoemde activiteiten of over het werk Van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat l, 5801 RR Venray, Telefoon: 0478-382948). Peel en Maas is een blad dat zich richt op Yenray en directe omgeving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 30 januari: Theatergroep De Kom voert de komedie De Mensenhater van Molière op in amateurtheater De Garage, Saxenkampstraat 2 in Venlo. De voorstelling begint om 20.15 uur. Er zijn verder voorstellingen op zondag 31 januari en zaterdag 6 en zondag 7 februari. Zondag 31 januari: Piet Huijs verzorgt een demonstratie muziekinstrumenten repareren in streekboerderij De Locht in Melderslo. Het museum is open van 14.00 tot 17.00 uur. Dinsdag 2 en 9 februari: Informatiebijeenkomst RIAGG voor jongeren (15-21 jaar) van wie een van de ouders ernstige psychisch of psychiatrische problemen heeft. Aanvang 19.30 in het Dagactiviteitencentrum, Jan van Venlostraat 1 te Venlo. Woensdag 10 februari: Harmonieorkest Noord-Limburg verzorgt het welbekende carnavals concert in Horst. Aanvang 20.11 uur. Optredende artiesten zijn onder andere The Amazing Trumpets, zanggroep De Balkers en Wooden Chain. Kaarten zijn te koop bij de VVV in Horst. Tot 1 maart: Germaine Limpens uit Grave exposeert haar schilderijen in de poli klinieken van het Maasziekenhuis in Boxmeer. Haar voorkeur gaat uit naar werken met acryl, al dan niet in combinatie met gemengde tech nieken. Tot en met 28 maart: Gildetentoonstelling Dionysos. Expositie van het Noordlimburg Wijnmakersgilde met als thema's wijn maken, bier brouwen, kaasma ken en likeur bereiden. Openingstijden dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur in Streekboerderij De Locht, Koppertweg 5, Horst-Melderslo. Februari en maart: Atelier Zijde en Zo van stichting De Wendel, thematentoonstelling gebouwen en architectuur in dorp. Adres: Kloosterstraat 76 in Grubbenvorst. Geopend maandag t.m. vrijdag 9.00-12.30 en 13.30- 16.00 uur. Tijdens carnaval gesloten.j

Peel en Maas | 1999 | | pagina 18