"Voorkomen dat klanten bedrijfsblind worden' De Spurriemök Inwoners: praat mee! Voor onze vormelingen! Het Kerstkind zegt: "Dank U wel!" .99 Klutetrappers St.-Petrus'Bandenkerk De jeugd van tegenwoordig Het nieuwjaarstreffen doet een In 1999 naar Lourdes met de Limburgse bedevaarten Communie thuis Mijn Christus PEEL EN MAAS donderdag 21 januari 1999 - Pagina 9 Open dag bij Rühl Haegens van Aar Rühl Haegens van Aar bestaat 25 jaar. In die periode groeide het bedrijf van een klein accountants kantoor tot een bloeiend bedrijf waar thans, in Venray, 36 mensen werkzaam zijn. Door die expansie is het pand aan de Noorderhof onlangs verbouwd. Er werd "gewoon" een verdieping opgezet. In 1981 trad Lau Haegens toe tot het kantoor van Martin Rühl in Boxmeer en werd in Venray met twee man een vestiging gestart aan de Pr. Bernhardstraat. Precies tien jaar later bleek dat pand te klein te zijn en verhuisde Lou Haegens met zijn mensen naar een nieuw pand aan de Noorderhof. Gezien de groei potentie van het bedrijf werd toen al rekening gehouden met mogelijke uitbreiding en werd de constructie van het dak dusdanig gemaakt dat er later een verdieping op kon. Sinds 1 januari gaat Rühl Haegens van Aar alleen verder in Venray. Bovendien is Piet van Aar als ven noot teruggetreden. GROEI Lau Haegens koppelt de groei van zijn bedrijf aan de bedrijfsfilosofie. "In de regelgeving van de overheid veranderen er zoveel dingen. Het is voor ons zaak om daarvan op de hoogte te zijn en te blijven. Daarom zijn al onze mensen continu in opleiding om zo die veranderingen op de voet te kunnen volgen". Haegens kan rekenen op een enthousiaste maar ook relatief jonge organisatie. De gemiddelde leeftijd van zijn personeel ligt tussen de 25 en 30 jaar. "Die zijn in principe het best op de hoogte van de laatste ont wikkelingen". Rühl Haegens van Aar richt zich verder op een breed scala aan bedrijven. "Wij zijn er voor de mid delgrote bedrijven maar ook voor de eenmansbedrijven. Er wordt door een potentiële klant weieens gevraagd of wij niet te groot zijn als accountant voor zijn bedrijf. Dat zijn we niet want in principe zijn de aspecten en problemen binnen elk bedrijf van gelijke aard". BREED In de loop der jaren is Rühl Haegens van Aar zich steeds breder gaan oriënteren. "Klanten willen tegenwoordig meer dan alleen maar de jaarcijfers. Wij zijn ons daar van bewust en zijn daar op ingespron gen. De activiteiten van Rühl Haegens van Aar richten zich dan Op zondagmiddag 10 januari is Dave Clephas in Oirlo uitgeroepen tot prins Dave I van de Oederse Spurriemökke. Dave is een zoon van Leo en Nel Clephas van de Haalakker en hij woont nog thuis. Hij regeert in dit carnavalsjaar samen met zijn prinses Rian Dings. In het dagelijks leven werkt Rian bij een kopieergigant en is Dave assistent-accountant in Someren. Ze gaan tijdens de carnaval voorop met het motto: 'As mök en as veule gon wej dizze carnaval veurop en zette Oeldere drie daag op de kop'. Foto Hoedemaekers Sjors Philipsen is dit jaar gekozen als nieuw jeugdprins Sjors I. In het Oelderse spurriemökkeland is Sjors actief lid bij de fanfare, hij is bij de scouting en voetbalt bij de jeugd van DIS. Sjors zal samen met vorstin Agnita Classens en nar Pim Fleurkens Oirlo wel eens laten zien dat ze graag carnaval vieren. Zijn motto is: 'Ge bint een rund als ge genne spurriemök zien kunt'. Foto Hoedemaekers Prins Dave I en jeugdprins Sjors I houden receptie op zondag 7 febru ari van 14.11 tot 15.11 uur in de mökkestal aan de Hoofdstraat. Als Boerenbruidspaar 1999 zijn in Oirlo uitgeroepen Bennie van Geven uut de Putte en Swinkels van de Schutsboëm en Marian van Swinkels van de Prinsejacht en Joosten uut de Bosse Hoeve. In het dagelijks leven zijn ze getrouwd en wonen in de buurt 'Oirlo Zuid-Oost' die dit jaar dit feest gaat organise ren. Op carnavalsdinsdag zullen zij 's middags om 14.49 uur in de onecht worden verbonden. De huwelijks plechtigheid wordt vooraf gegaan door een voetbalwedstrijd tussen FC Schop 'm um en FC Um die Elf oftewel de boerenbruiloftsbuurt tegen de Raad van Elf. Tijdens het op 16 januari gehou den Prinsenbal, in gemeenschaps huis De Kleine Loef te Vredepeel, is Jasper I (v.d. Heuvel) uitgeroepen tot prins van de Klutetrappers 1999, met zijn prinses Lies en nar Peter (Botden). De leus van de prins luidt: 'Vur ut hebben van veul carnavals- plezier en gein moete bij de Klutetrappers zijn'. In het dagelijks leven is de prins veehouder. Een grote hobby van de prins is voetbal kijken op t.v. Prins Jasper I houdt receptie op zondag 7 februari vanaf 11.11 uur in De Kleine Loef. IVfr/VR de :X>ias besVadu^ uoMa.^ VAK) io HenseniusDlein 9a Henseniusplein 9a 5801 BB Venray Tel.: (0478) 588198 Fax: (0478) 511959 Debat over de Venrayse Ruimte Volgende week donderdag 28 januari organiseert de gemeente Venray in de foyer van de Venrayse schouwburg voor de tweede maal een debat over de Venrayse Ruimte. Met dit debat wil de gemeente met haar burgers ideeën uitwisselen over de steden bouw en architectuur in Venray. Bijvoorbeeld over de inrichting van straten en wijken, over de vormgeving van het buitengebied en over de waarde van oude gebouwen en monumenten. De gemeente nodigt de inwoners van Venray van harte uit om het debat bij te wonen. Gijs Frencken, hoofd van de afde ling Ruimtelijke Ontwikkeling: 'We besteden veel aandacht aan de open bare ruimte in Venray. Zodat Venray een aantrekkelijke gemeente blijft Plyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie voor ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites providerdiensten Bekijk alvast onze internetsite: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw partner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo - 0478-546293 - lngevdBorght@flyers.nl om te wonen en te werken. We wil len daarbij ook met inwoners praten over hoe Venray er volgens hen de komende jaren uit zou kunnen zien. Het debat is een goede gelegenheid om die ideeën uit te wisselen. Ik hoop dan ook dat veel burgers het debat zullen bijwonen'. De gemeente heeft deze tweede ronde van het debat bewust gekozen voor een uiteenzetting door een aan tal mensen uit Venray of met een grote betrokkenheid bij Venray. Dat zijn Jan Worst, directeur van Verhoeven Bouwgroep bv te Venray; Harrie Vriens en Gérard Lucassen van de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. en Frits Ruyten, adviseur van de Stichting Stadspark Venray. Verder zal Rein Geurtsen, stedenbouwkun dig ontwerper, voor de tweede maal aan het debat deelnemen. Aart Oxenaar, directeur van de Academie voor Bouwkunst, zal het debat voor zitten. Het debat begint om 19.00 uur en duurt tot ongeveer 22.30 uur. Als u interesse heeft om het debat bij te wonen, kunt u zich aanmelden bij VoPR communicatie, Melchiorhof 14, 5801 AM Venray. U kunt ook bellen: 569256 of faxen: 569257. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Berichten van onze kerkgemeenschap 1999-1 Een tipje van de sluier over de Christoffeldag. Op zaterdag 12 juni hopen wij dat het een drukte van jewelste wordt in en om de kathedraal aan de Markt in Roermond. Op die dag zijn alle vor melingen uit Limburg, die dit schooljaar hun vormsel doen wel kom. 18.000 jongeren, waaronder jij, zijn voor deze dag uitgenodigd. We verwachten dus zeker honder den vormelingen die dag in de kathedraal. Samen met onze bis schop zullen we een bijzondere en gezellige dag beleven. Er is een sprankelend programma met spette rende muziek, Toneel, een speur tocht door de stad met diverse cre atieve en avontuurlijke onderdelen en nog veel meer. De dag begint 's morgens om half tien en eindigt 's middags rond vijf uur. Eten en drin ken is inbegrepen. Alleen na opgave kun je aan de dag deelnemen. Ëen oproep in de weekendvieringen volstond: vele vrijwilligers kwamen samen in ons kerkgebouw om de kerstversieringen op te bouwen [in dec.] en later weer af te breken. Vragen: meer hoefde ik niet te doen. En we hebben samen gezellige uren beleefd met het opbouwen en later weer afbreken van de kerstversieringen. Graag wil ik - namens zeer velen - deze vrijwilligers hartelijk danken voor hun belangeloze inzet! Het wordt door velen enorm gewaardeerd, en het is niet zo vanzelfsprekend. Wel laat u door uw hulp zien dat het kerkgebeuren een zaak is van alle parochianen, oud en jong, en dat de ouderen de krachten en het enthousiasme van de jongeren uitstekend richting kunnen geven. Heel hartelijk dank!!! Ook een dank-je-wel aan bak ker Pijpers die ervoor zorgde dat we niets tekort kwamen in december! J. Coenen, deken Op zondag 3 januari is een groot aantal mensen uit de parochie (en daarbuiten) samengekomen in Danscentrum Janssen voor een Nieuwjaarstreffen. Het samenzijn is uitgegroeid tot een heel informele, gezellige en har telijke ontmoeting van ongeveer 250 mensen. Niet alleen mensen die door een functie of taak betrokken zijn bij de kerk, maar ook veel gewone parochianen hebben samen van het Nieuwjaarstreffen een feest gemaakt! Daarom wordt dit gebeuren ver heven tot traditie; in het jaar 2000 hoopt het kerkbestuur U allen weer te mogen ontmoeten op het volgen de Nieuwjaarstreffen! Voornaam en achternaam:Het Legioen Adres:van Maria Postcode en woonplaats:VV11 Geboortedatum:beroep op u Telefoon:Het Legioen van Maria, opgericht in Ierland door Frank Duft, is een lekenapostolaat met 12 miljoen Naam school:leden over de hele wereld, om het katholieke geloof dichter bij de Adres school:mensen te brengen. Dit Legioen van Maria gaat een nieuwe afdeling oprichten in de Gingen ons door de Ik kom naar de Chris,offeldag op ^„odin"" nnnn w JUhn'=n °",vang h,erover nader Moch, ugeïnteresseerd zijn, dan DOOD VOOr naar het kimt u contact opnemen met Mevr. CVFrés tel 587949 eeuwiï? vaderhuis* 0 ^om a"een met mön °uders met de vormselgroep ,XT Werden door het Joos van Dijck, 54 jaar; Dien 0 ik doe mijn vormsel op [datum DOOPSEL kind VBn Verstraaten, 91 jaar; Glenn Teffer, invullen] 41 jaar; Mia van Ophoven, 76 jaar; (jOG en lid VBn de Kerk Dimitri Mihoglu, 55 jaar; Nelly van in [kerk en plaats invullen] Guido Coppis; Guus Hebben; Bo Vegchel, 66 jaar. Willems; Ruben Schoenmakers; Goede God, deze lieve mensen Rowan Vergeldt; Dion v.d. Craats; vertrouwen we aan U toe. Ze heb- Frederique Hartong; Eline v.d. ben geprobeerd te lijken op Jezus en ik word voorbereid op het vorm- Wijngaard; Hidde v d Bekerom zijn in die mate een teken geweest sel in: van uw liefde. Neem hen nu op bij Ued bij de doopkaars U thuts in afwacht,ng van de vemj- Je bent gedoopi. zents. En geef kracht aan wie ach- [invullen naam school of jP tritorren knars terbltjven, zodat ze het leven weer parochie] Een vlamZbe heel klein aankunnen, gesteund door liefdevol- zen vlammetje, heel klein. Ie medemensen. o ik doe zelf niet het vormsel, Heer, geef hen de Eeuwige rust, maar ben begeleider van vormelin- En het eeuwig licht verlichte hen, gen op die dag. zal altljd bljje z,jn dat zij rusten in vrede. Amen. Indien bovenstaande persoon een '}ie kaars mee- vormeling is: Soms gaat hij aan. Handtekening ouders of leer- Dan denk je aan je doop. kracht of vormsel voorbereider: e 8roei{ steeds verder in Gods licht N.B. De dag is nadrukkelijk en in geloof en hoop. alleen bedoeld voor de vormelingen schooljaar 1998 1999 en hun bege- De kaars wordt klein leiders, [ouders, leerkracht, priester, en jij wordt groot. parochiële vormselvoorbereider Zo gaat dat. Dat is goed. Misschien zorg jij dan Insturen voor 1 februari naar: voor wat licht DPC - Vormelingendag, Postbus 75, wat ;e yeBt en doet 6040 AB Roermond J S Greet Brokerhof-van der Waa Het was op een avond van een gespreksgroep voor jongeren. Jongeren kunnen met rechttoe recht aan vragen komen. Prima. Zo kwam de vraag: Waarom zijn er in de kerk vaak van die zware teksten Ik vroeg een voorbeeld. "Ja. vooral de psalmen." Ik kon natuurlijk wel uitleggen Al meer dan 75 jaar organiseert "de Limburgse "bedevaarten naar Lourdes, het genadeoord in het zui den van Frankrijk. Men kan per trein, vliegtuig of bus reizen. De bedevaarten zijn voor zowel gezon de deelnemers alsook voor zieken, die hulp nodig hebben. De junireis wordt bisschoppelijk begeleid door mgr. Fr. Wiertz, de reis in september door mgr. E. de Jong. Een uitgebreide folder kan wor den aangevraagd bij: Limburgse Bedevaarten, Bredestraat 13, 6211 HA Maastricht, tel. 043-3215715, fax 043-3214823. Christus is natuurlijk niet van mij. Mijn Christus is de Christus zoals ik die beleef in mijn leven. Wanneer de priester ons voorgaat in de Eucharistie dan weet ik: Christus is werkelijk aanwezig. Als ik daarna ter communie mag gaan, weet ik dat Hij één wil worden met mij; ik, klei ne mens, herberg - of liever: stal - waar God wil komen. Liefde is zijn naam. Liefde doet Hem aanwezig zijn bij mij. "Dank, God! Help mij, liefdevolle Vader, dat ik iets van Uw liefde laat uitstralen naar anderen."- G. H. Bent u om welke reden ook niet in staat de kerk te bezoeken, dan kunt u de Communie thuis ontvangen. Een parochiaan brengt deze op afspraak. Neem daartoe contact op met de pastorie, tel. 550740. dat de psalmen al eeuwenlang gebe den zijn en dat zij dus wel "raak" moeten zijn. Anders hadden de men sen ze allang opzij geschoven. Eeuwenlang zijn het volksgezangen geweest en even lang hebben men sen er hun kracht in gevonden. Zuigeling Maar het is veel beter om een psalm zelf te laten spreken. Ik nam een van mijn lievelingspsalmen, psalm 130, waarin staat:"Ik voel mij zo klein en beeld mij niets in; zoals de zuigeling aan de borst van de moeder ben ik een kindje voor U." Ik herken mij daar op bepaalde momenten helemaal in. Ik voel mij klein, maar ervaar dat God mij tilt als een kind. Ik bemerkte dat som migen van de jongeren zich er warempel ook in herkenden. Zij vin den zich niet geweldig. Soms lijkt het van wel, maar dat is slechts uiterlijk. Zij voelen zich ook gedra gen door het mysterie dat wij God noemen. Levensbelang Ik beschrijf dit met een paar woorden, maar eigenlijk moet je zo'n teksr door je heen laten gaan. Dat deden die jongeren ook. En ze voelden dat die woorden echt waren. Wij denken vaak dat de jeugd van tegenwoordig niet open staat voor het mysterie van God. Ik vermoed dat zij er vaak wel voor openstaan. Zij zijn echt op zoek. Zij aanvaarden geen klinkklare ant woorden, maar zijn wel gevoelig voor de levensmysteries. In hun hart voelen zij wel iets aan van God, die ons draagt als een moeder. Ik kan die psalm brengen omdat ik hem beleef. Ik stond er verbaasd over dat zij zich erin herkenden.. Is het niet van levensbelang dat wij het Godsmysterie ook bij de jongeren ter sprake brengen? Maar dan wel vanuit onze bele ving. Dirk Braakman Pastor St. Laurentiusparochie Oudorp/Sint Pancras CQLQFON INFO OVER DE ST. PETRUS BAN- DENKERK EN HET DEKENAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9. 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN. EINDSTRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN ook op belastingadvies, manage mentondersteuning, automatise ringsondersteuning en administra tieve ondersteuning. "Wij kunnen onze klanten hier zo breed mogelijk ondersteunen. Die ondersteuning gaat zelfs tot het verzorgen van de financiële administratie aan huis". MKS In die gehele bedrijfsondersteu ning speelt het Management Kompas Systeem (MKS) een cen trale rol. "Met dit systeem doen wij een stuk bedrijfseconomische bege leiding. Ondernemers zijn goed in hun eigen vakgebied maar hebben meer behoefte aan bedrijfseconomi sche ondersteuning. Met het MKS wordt de klant wekelijks op de hoogte gehouden van de ontwikke lingen binnen het bedrijf. Momenteel draaien zo'n honderd bedrijven mee in dit systeem. Voordat het bedrijven met dit sys teem van start gaan wordt eerst aan de hand van een scan bekeken waar de problemen binnen het bedrijf zit ten. Aan de hand daarvan wordt een bedrijfsdoorlichting doorgevoerd om vervolgens, samen met de klant, een strategisch plan op te stellen voor de toekomst. De klant rappor teert wekelijks een aantal kengetal len naar ons en krijgt een dag later een resultatenoverzicht van de afge lopen week. Hiermee proberen we te voorkomen dat een klant bedrijfs blind wordt." Het MKS is door Rühl Haegens van Aar zelf ontwikkeld en uniek in Nederland. Zo uniek dat er zelfs interesse is getoond vanuit de Rijksuniversiteit Groningen waar nu een van de medewerkers, drs. Frank Verschuren dit jaar promoveert op het Management Kompas Systeem. OPEN DAG Vandaag, donderdag, en morgen houdt Rühl Haegens van Aar open dag. Iedereen kan dan het fraaie en vooral functionele resultaat van de verbouwing aanschouwen en Lau Haegens feliciteren met het 25-jarig bestaan van zijn bedrijf. Haegens zelf heeft bovendien een presentje voor de Stichting Venray- Divinolandia. Donderdagmiddag overhandigt hij een cheque van ƒ2500,- aan Mevrouw Welschen van deze stichting. De open dag is vanaf 16.00 uur tot 21.00 uur. Dronken achter het stuur Een 44-jarige man uit Milheeze werd woensdag op de Beekweg in Venray aangehouden op verdenking van rijden onder invloed. Omstreeks 00.45 uur werd de man naar het politiebureau gebracht waar een ademanalyse uitwees dat hij teveel had gedronken. Hij kreeg een rijver bod voor drie uur en hem werd een transactie van 390 gulden aangebo den. Rectificatie In het artikel over Prins Paul d'n Vierde en zijn adjudanten Jens en Harm zijn vorige week twee kleine foutjes geslopen. Adjudant Jens Jansen (met een "s" in plaats van twee) zijn echtgenote heet Thea. Onze redactie had abusievelijk de tweede doopnaam, Maria, gebruikt.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9