venray C NTACTLENZEN Mahalia en Paul van Vliet Nieuwbouwproject Landweerthof: Zeer scherpe hypotheekrente en extra aantrekkelijke voorwaarden Aldvenrodsen Ieërepries voor Sjef Verlinden 582215 KURSTJENS Parelkes uut de Pieël gereed Antwoordcoupon Bazaar op 25-jarige Keg Try out concert Mosquito's in De Bonte Koe "Nieuwjaars- bar' Stichting Oost&West Zondagmiddag niets re doen ,Jm ALLES op het gebied van contactlenzen Speciale Theaterarrangementen Het Theaterarrangement bestaat uit Programma komende weken cU arfUSt TEL0478 58 77 39 PEEL EN MAAS donderdag 21 januari 1999 - Pagina 3 Agenda Programma Schouwburg Venray Binnenkort wordt er gestart met de bouw van 28 eengezinswoningen aan de Landweerthof in Venray. Huizen met een mooie stijl, fraai gelegen in de wijk Landweert, dicht bij het winkelcentrum en op een steenworp afstand van de basis school. Voor hypotheken in dit bouwpro ject kunnen wij u zeer scherpe rentes en extra aantrekkelijke voorwaarden aanbie den. Maar het allerbelangrijkste is, dat u een perfect advies van ons krijgt dat hele maal is toegespitst op uw persoonlijke omstandigheden. Onze gecertificeerde hypotheekadviseurs staan in voor een gedegen en vakkundig advies, voor nu en voor later. Want wij hechten grote waarde aan onze relatie met u en zorgen er voor dat er regelmatig onderhoud wordt gepleegd aan uw hypo theek, zodat deze ook na vele jaren nog steeds als gegoten zit. Vul daarom de antwoordcoupon in voor een deskundig advies en een zeer scherpe aanbieding. Of bel ons vandaag nog voor een afspraak! verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530 216 peelmaas@tref.nl Ja, ik wil graag meer informatie. Bel mij voor een afspraak. naam adres postcode/woonplaats telefoon Deze coupon uitknippen en opsturen naar: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Het schouwburgprogramma bevat voor de Yastelaovend nog drie interessante voorstellingen waar kaarten beschikbaar voor zijn. Op 2 en 3 februari treedt Paul van Vliet met zijn one-man- show op terwijl op 4 februari de fantastische Gospelshow Mahalia, Sing Sister Sing op de Venrayse planken te zien is. 'Waar waren we gebleven' is de laatste one-man-show van Paul van Vliet. Van Vliet jongleert op zijn eigen onnavolgbare wijze met de jaren negentig. Boeiende ver halen, persoonlijke songs en een nieuw hilarisch komisch type: de licht alcoholische jonkheer Charles van Tetteroo jr., vormen de pijlers waarop deze show rust. Een theatrale mix van warm- menselijke humor en prachtige, vaak ontroerend liedjes, is zeld zaam geworden in deze tijd. De voorstellingen op dinsdag 2 en woensdag 3 februari beginnen om 20.00 uur. Een dag later is het swingen in de schouwburg met Mahalia, Sing Sister Sing. In dezelfde stijl als het succesvolle Glory of Gospel wordt ook in deze show een ode gebracht aan de legendarische gospelzange res Mahalia Jackson. In Mahalia werpt men een indringende blik achter de schermen van haar boeiende leven vol verdriet en Parelkes uut de Pieël, de liede renbundel met vastelaovesliedjes uit de 60-jarige historie van het Venrayse vastelaovend is uit. Afgelopen zondag werd het eerste exemplaar overhandigd. De bundel telt maar liefst 144 Venrayse vastelaovesliedjes die muzikaal en tekstueel worden weer gegeven. Het initiatief van de bun del is ontstaan uit de twee vereni gingen die dit jaar samen met De Piëlhaas de boerebrulleft organise ren: het Venrays Mannenkoor en Zangvereniging Venrode. Het verza melen van de vastelaovesliedjes was echter een hels kwarwei waarbij, zonder iemand anders tekort te doen, de inzet van Theo Janssen en Michel Claessens, beiden oud-leden van de raad van elf van De Piëlhaas, best genoemd mag worden. Zondagmiddag werd het eerste exemplaar gepresenteerd door Sies Liebrand die als een luit spelende zanger de symbolen van beide koren uitbeeldde. Hij overhandigde het eerste exemplaar aan het kersverse boerebruidspaar, Arno Sanders en Nelly Thomassen. Zij mochten dit kleinnood vervolgens aan de tegenslagen. Men leert een gedre ven vrouw kennen die als Gospel koningin een levende legende werd, maar hoge offers bracht voor haar roem. Aanvang 20.00 uur. De eerste voorstelling na carnaval is op woensdag 24 februari. Een mix van comedy, theater, jongleren en muziek is er te beleven in The Flying Karmazov Brothers. Dit Amerikaans gezelschap, dat begon Het boek is mede tot stand geko men dankzij de (financiële) bijdra gen van sponsoren en donateurs, die zondag ook in het zonnetje werden gezet. Venrayse bevolking, in de persoon van Prins Paul d'n Vierde, overhan digen, waarna het boek ten doop werd gehouden. De officiële handeling werd afge sloten met het gezamenlijk zingen van het laatste liedje in het boek, Vrouwke 't is Vastelaovend, dat in vroeger jaren gezongen werd door de Venrayse jeugd wanneer ze tij dens de vastelaovend langs de deu ren gingen voor een tractatie. Het boek is thans te koop voor ƒ22,50 en verkrijgbaar bij o.a. boek handel Van den Munckhof. Voor de overige adressen verwijzen wij U graag naar de advertenties elders in dit blad. PEEL EN MAAS 'n abonnanent waard als streetperformers in San Fransisco is internationaal doorge broken en brengt al 25 jaar het publiek in verbazing en verrukking. In hun acts jongleren de heren zelfs met attributen die het publiek zelf heeft meegebracht. Zo hebben ze ervaring met geplukte kippen, vis sen en zelfs een inktvis. En tegelij kertijd maken zij ook nog muziek. Kortom variété van de hoogste orde. Aanvang 20.00 uur. Op zondag 24 januari is er op De Keg een Bazaar, van 11.00 tot 15.00 uur. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Als eerste openbare school in Venray, opende de Jenaplanschool De Keg 25 jaar geleden haar deuren. Dit vijfde lustrum is een goede reden om samen feest te vieren. Het schooljaar is al feestelijk begonnen met de introductiedagen. Deze dagen stonden in het teken van het thema 'clowns'. In oktober zou er een sponsorloop plaats hebben gevonden maar in verband met het slechte weer is deze verschoven naar het voorjaar, naar 11 april. Het hele schooljaar is er door de kinderen, ouders en leerkrachten hard gewerkt om spulletjes te maken voor de Bazaar die op 24 januari van 11.00 tot 15.00 uur gehouden wordt. De zelfgemaakte spulletjes worden dan verkocht in de school, die omge toverd zal zijn in een echte markt. Er zijn ook verschillende bedrij ven en winkels die als sponsor de school allerlei materialen geschon ken hebben. Deze zijn te winnen tij dens het touwtje trekken, blikgooien of met de loterij. Er zijn ook kraam pjes waar allerlei drankjes en hapjes verkocht worden. De opbrengst van de Bazaar wordt gebruikt voor het hoogtepunt van alle festiviteiten, die gehouden worden in mei. Tijdens dit feest is er een ontbijt op school voor alle kinderen, een feestavond, een reünie, een vossenjacht en nog veel meer. Het geld dat over is, willen we schenken aan de CliniClowns. Zondag 24 januari doen de Mosquito's Venray aan voor een try- out optreden. Deze band is een ver gaarbak van muzikale talenten die de handen ineen hebben geslagen om een totaal nieuwe bluesband te starten. De meeste bandleden heb ben hun podiumervaring opgedaan bij o.a. Rosa King, Gigantjes, Veronica's tv huisband 'Het Dak Eraf en Fake Brothers Blues Band (Jaap Meurs). Het repertoire is het enige niet nieuwe aan de Mosquit's en zal hoofdzakelijk bestaan uit nummers van Freddy King, Steve Roy Vaughn. Duke Robilland, Ronnie Earl, etd. Met de bezetting van zang, gitaar, hammond, bas en drums zal het zon dag ongetwijfeld een 'dampende city blues' avond worden. Aanvang 20.00 uur en de entree is ƒ5,-. Het lijkt een beetje laat maat de Eindhovense stichting Oost&West houdt op zaterdag 23 januari a.s. een nieuwjaarsbal voor jong en oud in zaal In den Engel aan de Poststraat. Aan het evenement wordt mede werking verleend door de Indo- Rock band Challenge uit Helmond. Challenge brengt muziek uit de jaren 50-60 maar ook het heden daagse genre. De Eindhovense formatie Nashville is eveneens present. Deze band brengt een zeer uitgebreid repertoire waarmee ze jong en oud op de dansvloer krijgen. Derde artiest deze avond is de zanger Wally. Op deze avond ontbreekt de Indische keuken natuurlijk niet en zullen er uitgebreide gerechten en lekkere hapjes te krijgen zijn. Het nieuwjaarsbal begint om 20.00 uur, toegang vanaf 19.00 uur. Voor meer informatie, tel. 040- 2521462. Bromfietser gewond Bij een verkeersongeval op de kruising Schoolstraat/Hoenderstraat in Venray is vrijdagmorgen om half negen een 17-jarige bromfietser uit die plaats gewond geraakt. De jon geman is per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis, maar kon dit na behandeling weer verla ten. Het ongeval gebeurde toen de bromfietser vanaf de Schoolstraat de kruising met de Hoenderstraat opreed en daar in botsing kwam met een 28-jarige automobiliste uit Meijel. Café leeggeroofd Onbekenden hebben zondagnacht ingebroken in een cafe aan de Mgr Hanssenstraat in Oostrum en daarbij een geldbedrag van enkele honder den guldens en video-apparatuur ter waarde van enkele duizenden gul dens ontvreemd. Op welke wijze de toegang werd verschaft is onduide lijk, er'zijn vooralsnog geen braak sporen aangetroffen. In het cafe wer den diverse speelautomaten opengebroken alsmede een spaarkas en een fooienpot. Afgelopen donderdag heeft het bestuur van Veldeke Venray bekend gemaakt, dat de Aldven rodsen Ieërepries 1999' is toege kend aan Sjef Verlinden. De ereprijs zal op 24 april a.s. worden uitgereikt in zaal In den Engel te Venray. Sjef Verlinden krijgt de Aldvenrodsen Ieërepries vanwege zijn grote verdiensten voor het behoud en bescherming van de waardevolle aspecten van ons Qultuur-histo- risch erfgoed. De Aldvenrodsen Ieërepries werd in 1976 door Veldeke Venray ingesteld. De ver eniging wil met de toekenning daarvan personen of instanties eren, die zich inzetten of hebben ingezet voor het behoud van de Venrayse volkscultuur. De prijs wordt voor de dertiende keer uit gereikt De bekendmaking geschiedde tij dens de afscheidsreceptie van Sjef Verlinden als bestuurslid van het Geschied- en Oudheidkundig Museum 't Freulekeshuus. De heer Verlinden was van 1979 tot en met 1987, het jaar waarin het Gemeentelijk Oudheidkundig Museum werd geprivatiseerd, lid van de gemeentelijke Museumcom missie en vanaf 1987 is hij vice- voorzitter van 't Freulekeshuus. Door zijn vele publicaties heeft Sjef Verlinden er voor gezorgd, dat Venray zijn geschiedenis leerde en leert kennen en deze waardeert. Zijn eerste publicaties hadden betrekking op de ontginning van de Kostbaar afval gestolen Onbekenden hebben tussen vorige week woensdag en vrijdag op een bedrijfsterrein aan de Energieweg een blauwe container gestolen die gevuld was met aluminiumafval. De waarde van het afval bedraagt circa 10.000 gulden. Het is niet bekend op welke wijze de container werd gestolen, hierbij moet gebruik zijn gemaakt van een transportvoertuig. De politie stelt een nader onderzoek in. Peel en de stichting van zijn geboortedorp: Yssels'teyn. Vanaf het begin van de zeventiger jaren verzorgde hij een groot aantal geschiedkundige publicaties en boekjes over Venray. Mede onder de inspirerende lei ding van de laureaat zijn er ruim vijftig wisseltentoonstellingen georganiseerd die veelal onder steund werden door bijbehorende publicaties en boekjes. Deze boek jes gaven een extra dimensie aan de tentoonstelling. Ook zijn bijdrage in tal van acti viteiten waarbij de markante, cul tuurhistorisch, ruimtelijke en land schappelijke waardevolle elementen die Venray rijk is, aan bod kwamen zijn talrijk. Zo heeft Sjef Verlinden medewerking ver leend aan diverse televisieprogram ma's en was hij geregeld te horen op zowel landelijke als regionale en lokale radio. Veldeke Venray zal met de toe kenning van de Aldvenrodsen Ieërepries aan Sjef Verlinden een persoon eren, die zich op voortref felijke wijze heeft ingezet voor de bewustwording van ons cultuur historisch erfgoed. Door zijn ver kenningen van de cultuur worden wij ons temeer bewust van de plicht het goede te bewaren en te behou den. k '*hX At, ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler. H. Schraven, F Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 zo: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 585289 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver. P. Henkes. R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon. E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 581878 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. PETERS, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V.'Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. v. EERTEN tel. 0478-513727 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: R. v.d. REIS tel. 06-54630234 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray *M. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. - vraag ons informatiepakket aan - VENRAY - NOORDERHOF 20 - TEL. 0478 - 550630 schouwbur' Grand Café De Artiest dagelijks geopend direct gelegen naast de hoofdingang van de schouwburg iedere dag verrassende schotels en menu's met verrassende prij zen prachtig uitzicht sfeervolle eigentijdse inrichting regelmatig live-optredens uit 'eigen huis' ideaal voor een combinatie met een schouwburgbezoek welkomstdrankje in De Artiest 3-gangen diner inclusief 2 drankjes theatervoorstelling pauzedrankje gratis garderobe in schouwburg het arrangement is op verzoek uit te breiden met bijvoorbeeld een feestelijk drankje in De Artiest na afloop van de voorstelling ook als u al in het bezit bent van kaarten voor een voorstelling kunt u gebruik maken van een arrangement. Het arrangement kost dan f 37,50 p.p. (aanvang 2 uur vóór de voorstelling) donderdag 14 januari The King and I vrijdag 15 januari De nieuwe snaar maandag 18 - dinsdag 19 januari 20.00 uur uitverkocht Urbanus zondag 31 januari 15.00 tot 18.00 uur Lex Steverink dinsdag 2 - woensdag 3 februari20.00 uur Paul van Vliet woensdag 3 februari20.00 uur Mahalie Jackson

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3