Arno en Nellie vormen boerenbruidspaar ■A-% 'l'adteéao&ettd m JBPr t|w VN IhK bJLJi t Jeugboerenbruidspaar van de Hazekeutel Geslaagde jeugdzitting Hazekeutel Prinsenbal De Karklingels Carnaval in Geijsteren Bronzen Piëlhaas voor Wim Crooijmans. 2x 11 joar Nico van vurzitter Tilburg PEEL EN MAAS BEZORGEN? Jeugdpronk- zitting in Vierlingsbeek E-mail adres Peel Maas Inschrijven voor de Kinderoptocht Hedsbuülen De Huibuuke Overloon Inschrijven Optocht 1999 ROLLUIKEN PEEL EN MAAS donderdag 21 januari 1999 - Pagina 11 Zaterdagavond tijdens het jaar lijkse ondertrouwbal zijn Arno Sanders en Nellie Thomassen uit geroepen tot het nieuwe boeren bruidspaar van vastelaovesvereni- ging De Piëlhaas. Het paar zal op vastelaovesdinsdag in de onecht verbonden worden op de Grote Markt. Het tweetal is lid van het Venrays Mannenkoor (Arno) en Zangvereniging Venrode (Nellie). Deze verenigingen organiseren de boerenbruiloft onder het motoot "Fiëste en zinge onder kieps en toër, mit Venrode en ut Venrods Mannekoër." Hel bruidspaar werd natuurlijk, al zingende, aan het publiek voorgesteld. Nellie Thomassen zal als Nellie van Thei van Wevers-Tinus en Thuylske-Nelleke van de Servatiusweg en van Nellie van Wienen-Thei en Rutten-Leen uut 't Geitestraotje uut Melderse de boe renbruiloft ingaan. Zij is werkzaam bij Drukshop Venray en heeft als hobby, uiteraard, zingen. Arno Sanders, Arno van Tooën uut 't Veule, brievedrager op St. zingt behalve bij het Mannenkoor, Anna en van Kato van olliekel ook bij Oc-tet-Nog. Tuinieren en Egelmeers uut de Gasstraot, is lange afstandswandelingen behoren werkzaam als hoofd voeding bij de tot zijn hobby's. Prof. Dubois Stichting in Venlo en Het jeugdboerenbruidspaar bij de Hazekeutel wordt dit jaar gevormd door; Melanie Goummans en Koen Mijnster. Beiden zijn ze lid van het kinder koor de Bandeliertjes. Ook de gehe le jeugdboerenfamilie is lid van dit kinderkoor. Het gehele jaar door is dit kinderkoor te beluisteren tijdens diverse optredens, onder andere in de Grote Kerk. De eerste gecompo neerde liedjes van de Hazekeutel zijn ook gezongen door de Bandeliertjes. De bekendmaking van dit jeugd boerenbruidspaar heeft reeds plaats gevonden tijdens de jeugdzitting op 16 januari. De verloving in de onecht van dit paar vindt plaats in de Hazehut op dinsdag 16 februari en wel om 19.00 uur. Aansluitend is er een receptie Foto Hoedemaekers waar wij iedereen van harte voor uitnodigen. Samen met het Venray's Mannenkoor en zangvereniging Venrode zal het een bijzonder muzikale en sfeervolle boeren bruiloft worden. Vasteloavond same. Jeugdvastelaovend De Hazekeutel kan terugkijken op een geslaagde jeugdzitting. In een volle schouwburgfoyer kon den ouders maar vooral kinde ren zich zaterdagavond volop amuseren met talent uit de eigen leeftijdsgroep. Hoogtepunt van de avond was het uitkomen van de nieuwe jeugdprins, Prins Luuk d'n urste. De 15-jarige Luuk Goumans kwam aan het eind van de zitting tevoorschijn achter een silhouet- scherm. Als adjudanten had hij zijn vrienden Bart Kleeven en Daan Hoex gekozen. Luuk zit op VWO 4 van het Raaylandcollege en is fanatiek voetballer. Al vanaf zijn zesde is hij bij SV Venray en staat nu als keeper onder de lat van BI. Keepen is zijn lust en zijn leven, alhoewel hij dermate fanatiek is dat zijn aanmoedigingen richting teamgenoten vanonder de lat niet door iedereen in dank wordt afge nomen. Nu mag hij alleen nog maar zijn verdediging organiseren. Naast voetbal computert Luuk Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray graag en kijkt hij veel tv. Daan Hoex (16) is een teamge noot van de kersverse jeugdprins en speelt rechtsback. Hij krijgt dus regelmatig van zijn prins op zijn kop. Dat kan de vriendschap ech ter niet deren. Daan zit eveneens op VWO 4. Een klas lager zit Bart Kleeven. Bart is eveneens fanatiek voetbal ler maar speelt twee teams lager als Luuk en Daan. Wel staat hij regelmatig reserve bij B1 Het drietal houdt veel van carna val dus toen ze gevraagd werden hebben ze niet lang na hoeven te denken. Zij vinden het een hele eer om de Venrayse hazekeutels dit jaar te mogen aanvoeren. "Wij zullen alles uit de kast halen om er een onvergetelijke carnaval van te maken. We doen dat dan ook onder het motto "mit veul plezier en hiel veul lol, make weej dit mil- lenium vol", aldus de nieuwe jeugdprins. In het 44-jarig bestaan van de Keieschieters wordt zondag 24 januari voor de 11e keer de Jeugdpronkzitting georganiseerd. De Békse en Gruningse jeugd zal zich weer van hun beste zijde laten zien. Er zijn allerlei optredens zoals buuts, playbacks, dansen, toneel en andere dingen te zien. Een complete show dus. Een jury bestaande uit oud jeugdprinsen van de afgelopen 11 jaar bepaalt wie de winnaar wordt. De winnaar(s) mag meedoen aan de grote Pronkzitting. Ook krijgt de mooist verklede Keischieter of Keieschieterin een mooie prijs. De toegang van de Jeugdpronkzitting is voor iedereen en kost helemaal niets. Dus kom allemaal naar zaal Concordia, waar de zitting om 14.11 uur begint. peelenm@tref.nl Jeugdvastelaovend De Hazekeutel - Venroj Carnavalszondag is traditioneel voor de kinderen. Voor de Venrayse jeugd organiseert de Hazekeutel dan ook op zondag 14 februari de kin deroptocht. Deelname is gratis. Kinderen die mee willen doen aan de kinderop tocht kunnen zich aanmelden in Caf( 't Upke, op de drie zondagen voor Carnaval te weten 24, 31 janu ari en 7 februari van 11.30 tot 13.00 uur. Het thema dit jaar is Carnaval in RIO. Voor de optocht ben je echter niet gebonden aan dit thema, je kunt dus zelf bepalen hoe je meedoet. De onderverdeling bij de inschrij ving is: eenlingen, duo's, kleine groepen, grote groepen en wagens. Dus voor elk wat wils. De laatste kans om zich te laten inschrijven is camavalszondag 14 februari tussen 11.30 en 13.00 uur in de jeugdtent. Natuurlijk wordt de kinderoptocht geheel volgens traditie afgesloten met de jeugdprinsenwagen van de Hazekeutel met de jeugd raad van 11 en de Garde. Verdere info: Voorzitter optocht commissie: Ton Thijssen. tel. 588622. Doe mee! Na eerst afscheid te hebben geno men van het Allemanscafé toog prins Marcel met zijn gevolg naar het gemeenschapshuis om af te tre den als prins van Oostrum. Hij werd door vorst Bert geprezen om zijn inzet en doorzettingsvermogen tij dens de afgelopen carnaval. Dat Oostrum in zijn sas was met deze prins is het afgelopen seizoen wel gebleken. Er staat echter een nieuw carnavalsseizoen voor de deur en dit betekent voor iedere prins het afscheid. Na het ontnemen van de nodige kledingstukken ging Marcel weer door het leven als Marcel Holtackers. De Aid Aostrumse prin sen namen de kans om Marcel via een act van drummen en zingen op te nemen in hun midden. Hierna was het nog een uurtje wachten op hel bekendmaken van de nieuwe prins 1999. Dit werd gedaan via het nabootsen van een museum. Men had drie narren van vroeger bereid gevonden om nog eenmaal voor het voetlicht te treden. Achtereenvolgens kwamen Henk Hendriks, Leo Wilms en Jurgen van Soest op. Een andere kamer werd gevuld door twee voormalige boe renbruidsparen. Het echtpaar De Kleyn en 25-jarig paar Kreutz. Het middenstuk van het podium was voorbehouden aan drie prinsen die uitgedost waren in oude prinsente- nue's van de carnavalsvereniging. De overgang naar het nieuwe mil lennium werd uitgebeeld door vier futuristische figuren die de onher kenbare prins van de toekomst bege leiden. Deze prins van de toekomst las vervolgens de bekendmaking voor. Hoewel iedereen verwachtte dat deze prins van de toekomst de nieu we prins zou worden, was het een totale verrassing dat een van de futuristische figuren zich ontdeed van zijn kledij en uitgeroepen werd als prins Jan IV. In het normale leven Jan Janssen geheten. Zijn vrouw Mien werd via een bloemetje in het feest betrokken. Hierna startte een spontane receptie die overging in een geweldig feest. Om 01.00 uur toog het carnavals- gezelschap naar café zaal De Karklingel om deze als nieuwe resi dentie te openen. Foto Rini v.d. Leur Jeugdprinsenbal Zaterdag 23 januari, 18.30 uur is het Jeugdprinsenbal in zaal de Karklingel te Oostrum, met het aftreden van prins Frank III en het uitroepen van de jeugdprins van Aostrum, Lull en D'n Boshuuze. Op 15 en 16 januari werden de zittingsavonden van carnavalsver eniging de Keieschieters gehouden, in Geijsteren heet dat "Knalaovende". Natuurlijk weer allemaal artiesten van eigen bodem. Vrijdag eindigde dat met het aftre den van prins Art I met zijn gevolg. Daarbij las de scheidende prins aan zijn raadsleden een "Dikkie-Dik- verhaal" voor over het voorbije jaar. Zaterdag vormde het hoogtepunt het uitkomen van de nieuwe prins van de Keieschieters. Dat werd Ron I. Ron Ebbinge. Dit was voor velen een verrassing. Ron is in de elf jaar die hij intussen in Geijsteren woont, een actief carnavalsvierder gewor den. Hij is al 10 jaar voorzitter en leider van de carnavalsbuurtveréni- ging "de Sleutelmennekes." De prins is 44 jaar oud en gehuwd. Van beroep is hij metaalbewerker bij Limburgia Bouwbeslag in Bergen. Als spreuk voert hij: "Laot komme wat kumt, zet de zorg an de kant, wej make enne schone carnaval ien ut Keieland." Zoals altijd kreeg de nieuwe prins ook een geheel nieuwe raad van vier, en dit zijn stuk voor stuk mensen met flink wat carna valservaring. Foto Hoedemaekers Op zondag 10 januari vond al de verkiezing van de jeugdprins/jeugd- prinses plaats. Zoals altijd stemden de kinderen in de basisschoolleeftijd hierover. Het was Inge Litjens die daarbij tot prinses Inge I werd geko zen. Koert van Leendert werd adju dant en de overige kinderen van groep 7 en 8 vormen de raad. De reacties van het publiek op de Knalaovende waren zeer lovend. En terecht, want wat geboden werd had hoge kwaliteit en dat allemaal van artiesten uit eigen dorp. Absolute topper voor de meesten was de act van Joekskapel "Kei d'r nève." De joeksers verzorgden een compleet concert op vuilnisbakken/containers en zelfs met een vol lucht geschepte vuilniszak. Traditionals "als "Oh when the saints" werden afgewis seld met moderne nummers als "We will rock you" van Queen. Vorst Pierre kwam weer als Koëbus met een zeer originele eigen buut. Natuurlijk was er ook weer de verkiezing van de nieuwe carnavals- schlager voor de Keieschieters. Daarvoor waren er twee inzendin gen. Het liedje "Trots as enne pauw" van Marcel Lenssen werd winnaar. Zondagochtend werd flink ver sierd bij de prinselijke woning, een deel van "de grote Spiekert." En zondagmiddag moesten prins en raad meteen aantreden voor hun eer ste klus. namelijk, de receptie bij de 4x11 jaar oude Carnavalsvereniging "de Ruuk" in Blitterswijck. Op zaterdag 30 januari gaat de carnaval in Geijsteren verder, dan is het "Ald-wieverbal." Tot op volger van prins Theo III van De Hedsbuülen in Heide is uit geroepen prins Jos 1 (Geurts). Samen met zijn adjudanten Geert Poels en Martijn merstens regeert hij onder het motto: 'Loat vurral dizze carnaval prachtig zien, want gillie knallen mit mej 2000 ien!' De prinsenreceptie wordt gehou den op zaterdag 30 januari in de Gelderkoel om 19.55 uur met om 23.33 uur het uitkomen van het boe renbruidspaar. Zondag 24 januari zal de nieuwe jeugdprins aan ons worden voorge steld om 15.11 uur. Prins Twan I en prinses Erna In een uitstekend gevulde en zeer gezellige Kuituurbunker werden prins Twan I en prinses Erna onthuld als het nieuwe prinsenpaar van De Huibuuke. Een bruiloft compleet met een ver momde bruid en bruidegom, ouders van het bruidspaar en bruidmeisje en - jongen, onthaald door de nieuwe Raad van Elf met kaarsen. Dit vormde de entourage waarin de nieuwe prins en .prinses hun opwachting zouden maken. Maar eerst, voordat er getrouwd mocht worden, een toe spraak van de burgemeester en... ha het bidden van een 'weesgegroetje' de biecht afleggen bij de pastoor. Terwijl de biecht door de pastoor afgenomen werd, goed verstaanbaar voor ieder een in de zaal. liep de spanning tot het kookpunt op. Uit de biecht werd tenslotte duidelijk dat de bruidegom best met zijn bruid mag trouwen, maar dat in dit geval pastoor toch maar het best zelf prins van De Huibuuke zou kunnen worden. En zo kwamen Twan en Erna de Bruijn uit eindelijk tevoorschijn als nieuw prin senpaar. De nieuwe prins heeft een mestdis- tributiebedrijf waar zijn prinses de administratie verzorgt. Tevens is Twan o.a. actief bij voetbalvereniging SSS'18 waar hij in het derde elftal speelt. Erna heeft als hobby paardrij den en is lid van de paardrijvereniging in Overloon. Als nieuw boerenbruidspaar werden Jan Derks-van de Ven en Martha Pastors voorgesteld. De bruidegom was schitterend als paard verkleed, terwijl de bruid zich prachtig als zigeunerin had verkleed. Jan. als voor zitter. en Martha, reeds zeer lang instructrice, zijn beiden lid van de paarden- en ponyclub die dit jaar de Boerenbruiloft zullen organiseren. De kostumeringswedstrijd werd bij de enkelingen gewonnen door René Keizers als 'Barney-fan'; als tweede eindigde Jeanne Willems-Vloet als 'De onbekende dame'. Bij de paren eindigden als eerste 'De Schotten' en als tweede 'Kwak en Kwaak'. In de categorie groepen gingen 'De bloeme tjes' met de hoogste eer strijken. Als tweede eindigden 'De zigeuners'. De laatste optocht van deze eeuw belooft een bijzonder mooie happe ning te worden. De Optochtcommissie kreeg reeds de nodige telefoontjes over de optocht die op maandag 15 februari door de Rooyse straten zal trekken. De inschrijving voor de Optocht 1999 start op zondag 24 januari. U kunt zich dan tussen 11.30 en 13.00 uur opgeven bij café 't Upke aan de Grote Markt te Venray. Deelnemers uit de kerkdorpen kunnen zich opgeven bij de vertegenwoordiger in hun dorp. (Zie ook advertentie eiders in dit blad.) De Bronzen Piëlhaas is de hoog ste onderscheiding van Vastelaovesvereniging de Piëlhaas en wordt jaarlijks uitgereikt aan een persoon of personen die belangrijke sociale en/of culturele verdiensten hebben binnen de Venrayse gemeen schap. Deze verdiensten dienen langdurig te zijn en niet direct voort te komen uit professionele activitei ten of financieel gehonoreerd te worden. Bovendien komt de waar dering voor de verdiensten binnen de gemeenschap op een andere wijze niet of slechts summier tot uit drukking. Het Algemeen Bestuur van V.V. de Piëlhaas is unaniem van mening dat bovenstaande criteria onverkort van toepassing zijn op Wim Crooijmans vanwege zijn jarenlange verdiensten en activiteiten op ver- enigingsgebied en in het bijzonder voor de Venrayse atletiekbeweging en sportcultuur. Dhr. Crooijmans is al zo lang betrokken bij talloze verenigingsac tiviteiten dat hij er zelf nauwelijks nog zicht op heeft wat zijn verdien sten voor de vereniging allemaal waren en zijn. Dit laatste tekent hem op markante wijze, een verenigings man in hart en nieren die zich onbaatzuchtig dienstbaar maakt voor wat je "zijn" vereniging zou kunnen noemen. Het is het verenigingsleven, en dan in het bijzonder dat van de Atletiekvereniging, dat als een rooy(s)e draad cris en cross door het leven van dhr. Crooijmans (en uiter aard diens gezin) loopt. Vanaf de beginjaren van de atle tiekbeweging in Venray heëft dhr. Crooijmans zich gepassioneerd ingezet voor deze beweging. Het is mede aan zijn inzet te danken dat de atletiekvereniging in goede banen kwam, ongeacht of het nu sintelba- nen of kunststofbanen waren. Afgezien van zijn rol als bestuur der en coördinator voor de atletiek vereniging was en is dhr. Crooijmans een ware ambassadeur voor het Venrayse verenigingsleven in brede zin. Zowel wat de onderlin ge samenwerking betreft als ook het gemeenschappelijk belang als gebruikers van het sportpark De Wieën, altijd was dhr. Crooijmans bereid om verdere te kijken en te denken dan het eigen "verenigings- belang" reikte. Hij zocht hierbij nadrukkelijk de samenwerking met anderen, waardoor er ook voor anderen veel bereikt is. Dhr. Crooijmans is een man die bereid is om over de grenzen te kij ken, getuige de activiteiten die hij ontplooid heeft in samenwerking met andere atletiekverenigingen elders. Zelfs uitwisselingen met Amerikaanse atleten gingen hem hierbij niet te ver. Hoewel dhr. Crooijmans als bestuurder en organisator veel bete kend heeft is hij er de man niet naar om het vuile werk te schuwen en op gezette tijden zelf schop of troffel ter hand te nemen, danwel in weer en wind oud papier in te zamelen ten bate van de verenigingsbelan- gen. Een belangrijke plaats was er bij dhr. Crooijmans altijd ingeruimd voor de belangen van de jeugd. Onder het motto "wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", organi seerde hij talloze jeugdkampen en zorgde er voor dat er vervoer was als de jeugdige atleten naar hun wed strijden vervoerd moesten worden. Eigenlijk is het een wonder dat dhr. Crooijmans langs al zijn activi teiten nog mogelijkheden zag om jarenlang lid te zijn van de Raad van XI van Vastelaovesvereniging de Piëlhaas, waarin hij zijn eigen rust gevende rol vervulde. Ook in turbu lente en drukke tijden was hij hierin een stabiele en betrouwbare factor. Met dhr. Crooijmans (en indirect ook zijn echtgenote) eert Vastelaovesvereniging de Piëlhaas een man die niet achter de feiten aanloopt, altijd bereid is om hel stokje door te geven, zorgt dat de zaken goed lopen en die nog lang niet aan zijn eindsprint toe is. VERA Venray B.V. De Keavers Holtus/Smakt Holthees, in dit carnavalsjaar is het precies 22 jaar geleden dat Nico van Tilburg de voorzittersha mer overnam van Emiel Kallen van carnavalsvereniging "de Keavers". In 1971 is Nico als (invallend) nar begonnen bij de vereniging, toen bleek dat hij over veel carna- valsbloed beschikte, werd hij gevraagd voor de Raad van elf. Dit resulteerde in 1976 als 3e lustrum prins van de Keavers. In 1978, op 27-jarige leeftijd, werd hij voorzitter. Onder zijn voorzitterschap vond in 1981 het 2x11-jaar jubileum plaats en 1992 het 3x11-jaar jubileum. Naast zijn functie als voorzitter heeft hij ook nog enkele jaren het penningmees terschap uitgeoefend. Nico is ver der voorzitter van de prinsencom missie, boerenbruiloftcommissie en de zittingsavondcommissie. In 1992 zijn Nico en zijn vrouw Christien onderscheiden als erelid van de carnavalsvereniging. Beiden zijn ze dit seizoen 28 jaar lid van de vereniging. Nico is ook enkele jaren bestuurslid geweest van de BCL, district Noord. Verder heeft hij een rijk aantal jaren in het schoolbestuur gezeten, waarvan secretaris van 1986 tot 1991Nico is ongeveer 24 jaar lid geweest van de plaatselijke voet balvereniging V.V. Holthees. Ook is hij 4 jaar bestuurslid geweest van de fanfare O.L.V.Gilde. Hij draait voor het vierde seizoen kantin- edienst bij de voetbalclub. En in 1990 richtte hij de volleybalclub "de Holsmaboys" op. Nico is gehuwd met Christien Direks, samen hebben zij twee kin deren, Femke en Jelle. In zijn dagelijks leven is hij mon tage-inspecteur bij de firma Thissen in Sevenum. Een van zijn grootste hobby's is het organiseren van grootse festiviteiten, waaron der het carnavalsgebeuren in Holthees-Smakt. Voor dit alles biedt carnavalsver eniging "de Keavers" Nico en Christien op 24 januari a.s. als dank voor het vele werk een recep tie aan. Deze wordt gehouden in café-zaal 't Trefpunten Holthees van 15.00 uur tot 18.00 uur. Iedereen die deze twee een warm hart toedraagt is dan ook van harte welkom.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11