MOSCHI 9 Ton voor kunstwerk is belachelijk Carola Smits wint Ondernemersprijs Venray 95 99 #hhéI Jaar van de Ouderen in Venray ÉrfMhmgëüïBÏ GARAGEDEUREN Afscheid van Addy... Martinet Roling hoog op D66 kandidatenlijst Provinciale Staten Ingebruikname nieuwe ligboxenstal en draaimelkstal Topmerken uoor halue prijzen BA»ANs opR Het MiELWE jAAR bEQiNT VOOR U aI diRECT MET EEN IliNliE kUppER! AIIe bskE\dE ropMERkEN, MET EEN R(xk sup. ZijN NU VOOR dl IhaIvE pRIJS k De OpRUiMiNq START I 4 jANUARi en OPTIEK 3D VEPHOEVEfl Kafi-Zuid voert taxaties gemeente Venray uit Open huis Dans Partycentrum Janssen Inbraak uit auto ROLLUIKEN UW 0CCHIA Subsidie Anjerfonds Ons Genoegen Vertrouwens crisis NLW PEEL EN MAAS donderdag 14 januari 1999 - Pagina 7 Samenwerking Venray wil burgers wakker schudden De fractie Samenwerking Venray (SV) vindt het bedrag van negen ton dat het college van B&W wil spenderen om het Schouwburgplein met een kunst werk te verfraaien buiten alle proporties. Omgerekend naar het aantal huishoudens in Venray betekent dat volgens de partij dat ieder gezin maar liefst 65 gulden moet betalen om de plaatsing van het kunstwerk mogelijk te maken. 'Burgers van Venray, word wak ker', zo luidt de oproep van SV. Raadslid Gerrit Verkoeijen van SV legt uit waarom het zo belang rijk is dat de Venrayse burger wordt wakker geschud. "Laat op de eerste fdaats duidelijk zijn dat wij er abso- uut voorstander van zijn dat het Schouwburgplein wordt verfraaid, net zoals we er ook voor zijn om het centrum van Venray en de kerkdor pen met kunst te verfraaien. Maar om daar nu bijna een miljoen gulden voor op tafel te leggen, gaat ons veel en veel te ver. Er zijn zoveel andere zaken, die enorm belangrijk zijn, maar waar volgens het college van B&W geen geld voor is. Het vreemde is dat de negen ton voor de verfraaiing van het Schouwburgplein er op dit moment niet is. Dat geld moeten ze uit het Meerjaren Uitvoerings- en Investerings Programma (MUIP) halen. Waarom reserveren ze voor andere noodlijdende projecten dan geen geld Het heeft gewoon te maken met de vraag welke priori teiten je als gemeente stelt. Wij vin den dat De Bleek zo'n financiële impuls bijvoorbeeld veel harder nodig heeft. Dit winkelcentrum had het kloppend hart van winkelend Venray moeten worden maar daar is helemaal niets van terechtgekomen. De Bleek wordt gewoon aan haar lot overgelaten en als gevolg door het winkelend publiek genegeerd." ONVOLDOENDE DRAAGVLAK Samenwerking Venray benadrukt dat er voldoende knelpunten in de Venrayse samenleving zijn die met een deel van de negen ton prima zouden kunnen worden aangepakt. Voorbeelden die de fractie aanhaalt zijn ondermeer de bezuinigingen op logopedie, het schoolzwemmen, leerlingenvervoer en subsidies voor (sport)verenigingen. Volgens Verkoeijen wordt de kri tiek van zijn partij op de negen ton gedeeld door een brede laag van de Venrayse bevolking. De fractie heeft vele signalen ontvangen waaruit duidelijk blijkt dat de plannen van het college door de burgers niet worden gedragen en dat terwijl het kunstwerk toch als een geschenk aan de inwoners van Venray wordt beschouwd. "Het grote probleem van B&W is dat ze onvoldoende weten wat de mensen willen. Dat werd recentelijk nog eens goed duidelijk, toen het college in de kwesties rondom de komremmers in Merselo en de mos kee in Brukske door de betreffende commissies werd teruggefloten. De reden hiervan was in beide gevallen dat ze hebben verzuimd om goed naar de burgers te luisteren. Als ze dat wel hadden gedaan, hadden veel problemen voorkomen kunnen wor den." BURGERONDERZOEK Verkoeijen benadrukt dat zijn par tij het college - zoals zo vaak in andere kwesties - heeft verzocht om eerst een onderzoek in te stellen naar de wensen van de burgers om te bekijken of er voldoende draag vlak voor het plan bestaat. "Volgens B&W is dat niet nodig omdat ze van mening zijn dat ze een prima beeld hebben van datgene wat er bij de mensen leeft. Dit is natuurlijk niet waar. Wij vinden dat het beleid in een gemeente moet worden afge steld op de wensen van de burgers en dat projecten nooit van bovenaf mogen worden opgelegd. Als de Venrayse bevolking persé een kunstwerk van negen ton wil. zal ze zelf heus wel met initiatieven komen om dat streven te realiseren. De gemeente moet dan ook gewoon afwachten of dergelijke initiatieven worden ontplooid. Als er voldoende animo voor is, komt het kunstwerk vanzelf. Als dit niet het geval is - en dat is zo - moetje als gemeente niet tegen beter weten in proberen om zo'n plan er door te drukken." Behulpzaam In Comfort Winkelcentrum De Bleek nr 68 5801 MD Venray TelVfax 0478-584840 OPENINGSAANBIEDING: tot 24 januari 1999 -Toiletstoelen - Badsteunen - Badlift Aquatec - Douchestoelen -Toiletverhogers DUS OOK VOOR AANGEPAST SANITAIR: ADDICURA De taxaties die de gemeente laat uitvoeren in het kader van de wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ), zullen uitgevoerd worden door taxatiebureau Kafi-Zuid uit Breda. Dat maakte wethouder Jan Houba maandagavond bekend tij dens de commissie Financiële en Economische Zaken. Het bureau is gekozen omdat ze als enige bereid is om alle objecten, die binnen de wet WOZ getaxeerd moeten worden te taxeren. Hieronder vallen woonhuizen, maar ook bedrijfspanden en dergelijke. Bovendien heeft Kafi-Zuid al eer der werkzaamheden verricht voor de gemeente, die redelijk positieve ervaringen hebben opgeleverd. Tijdens de onderhandelingen met Kafi wist de gemeente een boete clausule op te nemen. Als Kafi de taxatie niet naar behoren uitvoert, moet zij de gemeente een boete betalen die kan oplopen tot 500.000 gulden. In totaal kost de taxatie voor de wet WOZ ruim 1,3 miljoen gulden, 2 ton minder dan gepland. Deze kor ting is ook het resultaat van de onderhandelingen. Dans Partycentrum Janssen, het enige volledig FDO gediplomeerde danscentrum voor Venray, Horst e.o. start binnenkort weer met nieuwe cursussen volgens de vernieuwde en zeer succesvolle CREA lesmethode voor jong en oud die dansen leuker maakt dan ooit. Om iedereen de gelegenheid te geven om kennis te maken met het danscentrum zijn er op zondag 24 en woensdag 27 janauri twee open dagen. Zondag is er open huis in de danscentra aan de Raadhuisstraat 6 in Venray, van 14.00 tot 17.00 uur, en aan de Weltersweide 22 in Horst, van 19.00 tot 22.00 uur. Op beide locaties zijn er doorlopende shows, demonstra ties en alle info over de vele moge lijkheden voor jong en oud. Op woensdag 27 januari is er speciaal voor de kids van vier tot twaalf jaar een open huis in de locatie Venray. De kinderen kunnen hier van 14.00 tot 16.00 uur terecht voor alle infor matie óver de danscursussen. Dinsdagmiddag hebben onbeken den ingebroken in een personenauto die stond geparkeerd op het parkeer terrein van de Gouden Leeuw in Venray. Uit de auto werden cd's en een hoedenplank met daarop twee luidsprekers gestolen. De waarde van de buit bedraagt circa 800 gul den. De auto is eigendom van een inwoner van Ysselsteyn. Gezien het formaat van de hoedenplank is niet ondenkbeeldig dat winkelend Venray iets van deze diefstal en de verdachte heeft gezien. Eventuele getuigen worden dan ook verzocht contact op te nemen met de politie van Venray. Carola Smits is de eerste winna res geworden van de nieuwe Ondernemersprijs van Venray Initiatief. De pluimveehoudster uit Ysselsteyn ontving de prijs, uit han den van Jeu Sprengers, vanwege haar initiatief om de stichting 'Blij met een ei' op te richten. Deze stichting houdt zich bezig met de promotie van de pluimveesector. Smits bleef de twee andere finalisten voor, barkeeper en zanger Geert Pelzer en Ciska Smits van IJssalon Francesco. De Ondernemersprijs is dit jaar in het leven geroepen door Venray Initiatief en is bedoeld om ondernemers te stimuleren een posi tieve bijdrage te leveren aan het imago van Venray. Plaatselijke comité presenteert zich Wethouder Jan Driessen van Venray opent op donderdag 28 januari om 15.00 uur in het gemeentehuis officieel het Jaar van de Ouderen in Venray. Aansluitend zal het plaatselijke comité Jaar van de Ouderen het lokale activiteitenprogramma voor het jaar 1999, dat door de Verenigde Naties is uitgeroepen tot Internationaal Jaar van de Ouderen, presenteren. Om het Internationaal Jaar van Ouderen lokaal invulling te geven is er in Venray, onder auspcicien van de Centrale van Ouderen verenigingen, een comité in het leven geroepen dat activiteiten gaat ontplooien voor ouderen in Venray en de kerkdorpen. "Maar niet alleen voor ouderen", zegt voorzitter Ad Hoogeveen van het plaatselijke comité Nationale Dag van Ouderen met nadruk. "Onze wens is om met name ook jongeren bij onze activi teiten te betrekken." Daarnaast heeft het comité samenwerking gezocht en gevonden met het Multicultureel Platform in Venray. Hoogeveen: "Een tweede doelstelling is om naast jongeren ook zoveel mogelijk allochtone ouderen kennis te laten maken met ons programma. En ze actief te betrekken door gezamenlijk inhoud te geven aan de activiteiten. Het Multicultureel Platform wil hier een activieve bijdrage aan leveren." De Stichting Blij met een Ei wil de gezamelijke ondernemersverenigingen-leden bedanken voor de mooie promotie-prijs van de Stichting Venray Initiatief. Tevens bedrijven en verenigingen voor de verrassende attenties de dag erna! Voor een verslag of meer weten: www. tref.n l/peel &maas/bl ij .ei VERA Venray B.V. Industrieterrein de Hulst Venray Tel. 0478-581486 Wie kent haar niet? De dokter van het consultatiebureau van het Groene Kruis! Al meer dan 25 jaar een bekend gezicht. Maar helaas gaat Addy den Brok haar taak als consultatiebureau-arts neerleggen per februari a.s. Mevrouw Addy den Brok startte haar carrière bij het Groene Kruis in Noord-Limburg in Wanssum in maart 1971. Op 13 mei 1976 werd zij als vaste consultatiebureau-arts aangesteld in het Brukske. Daar ver richtte zij haar werkzaamheden in de lerarenkamer van de basisschool De Flierefluït. Het is daarom niet verbazingwekkend, dat zij heden ten dage de baby's van toen opnieuw ziet als jong moeder of vader. Ongeveer zes jaar geleden breidde zij haar werkzaamheden uit naar Grubbenvorst, waar zij inmiddels ook de nodige baby's, peuters en ouders heeft gezien. Menige peuter zal zich herinneren dat de dokter aan zijn of haar buikje heeft gevoeld met de mededeling dat zij wilde weten wat hij of zij gegeten had. Ook de slokjes prikli- monade (inentingsprikjes!) met daarna de pleister met wel honderd gaatjes, zal menige peuter zich heu gen. Mede omdat zij het zelf zeer op prijs stelt afscheid te kunnen nemen van 'haar' kinderen, wil het Groene Kruis Noord-Limburg iedereen die haar kent, in de gelegenheid stellen om afscheid te nemen van mevrouw Addy den Brok. Dit kan op 29 janu ari a.s. in het wijkcentrum de Kiosk te Venray van 14.30 tot 16.00 uur. En natuurlijk wordt er voor de kin deren een leuke activiteit georgani seerd. Na het CDA (Jan Houben), VVD (John Oosterbeek) en de PvdA (Harry van de Borg) wil D66 Venray ook haar kandidaat voor de Provinciale Staten voorstellen. Martinet Roling-Scholten staat 4e op de kandidatenlijst (in alle kies districten) voor D66. Ze is tevens op die lijst de eerste vrouw. De huidige fractievoorzitter van de statenfractie E. van Keuelen uit Ulestraten staat nummer 1. Oud 2e kamerlid Paul Wessels uit Gennep staat op 2. D66 heeft momenteel 4 zetels in de Provinciale Staten. De 4e plaats van Martinet Roling geldt dus als een verkiesbare plaats. Martinet Roling is vanaf 1996 lid van de commissie Bezwaar en Beroep (socale zaken) van de Gemeente Venray. Daarvoor was ze van 1988 tot 1994 lid van de gemeenteraad van Venray. Open dag familiebedrijf Dobbe in Ysselsteyn Familiebedrijf Dobbe aan de Kempkensberg 1 in Ysselsteyn houdt zaterdag 16 januari een open dag. Iedereen is van harte welkom om het bedrijf te bezoe ken dat medio december een nieu we ligboxenstal en een nieuwe 22- stands draaimelkstal in gebruik nam. De open dag is van 10.30 tot 16.00 uur. Het bedrijf in Ysselsteyn voldoet aan de strengste milieuvoorschriften in het kader van het groen labelpre- dikaat. Voor de 120 melkkoeien die het familiebedrijf op stal heeft, bete kent de ingebruikname van de nieu we ligboxenstal volgens groen label een aanzienlijke verbetering. "De leefomstandigheden voor de koeien zijn volop verbeterd", aldus de heer Dobbe. "De koeien kunnen hier lig gen en loslopen en vreten wanneer ze willen." Tijdens de open dag kunnen de bezoekers kennis maken met de twee nieuwe stallen. Verder zijn er 15 bedrijven die zich in een aparte tent met een stand presente ren. Het gaat om afnemers en leve ranciers van het Ysselsteynse bedrijf: van de Boerenbond Ysselsteyn en een vee- en varkens handel tot en met een installatiebe drijf, landbouw mechanisatiebedrijf en een bouwkundig adviesburo. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Want Opïiek Verhoeven ruImt op: ik dULRT TOT EN MET 50 JANUARI. t^, Grotestmat 48. Venray Tl-lcfooil 0478-.18240!) Diftar in Veltum puinhoop Na bestudering van de diftarkaart 1999 blijkt dat in week 53 van 1998 en week 1 in 1999 de groencontai- ner buiten gezet moest worden. Ik heb daarover in december 1998 gebeld naar de gemeente om na te vragen of dat geen fout was. 'Nee', werd er gezegd, waarop ik antwoordde: 'Daar zullen de men sen wel blij mee zijn met twee maal de groencontainer na elkaar en geen grijze container tijdens de feestda gen'. Bovendien zei ik toen dat de mensen zelf het restafval maar naar de Acaciastraat moesten brengen. Dit werd bevestigend beantwoord. Tot mijn verbazing zag is twee dagen later op de Kabelkrant een berichtje staan 'Extra ronden in week 53 restafval in wijk Veltum'. Natuurlijk waren hier weinig mensen van op de hoogte. Tot mijn verbazing zag ik in week 1 vele grijze containers buiten staan, terwijl de groene container aan de beurt was. Na een telefoontje van mijn zus richting gemeente, werd er gezegd dat er in week 53 veel fout was gegaan en dat in week 1 donderdag 7 januari de groencontainer extra opgehaald zou worden. Dat is natuurlijk prima, maar vervelend als niemand daarvan op de hoogte wordt gesteld. Ik ben benieuwd welke container de mensen in de tweede week van januari buiten zullen zetten. De gemeente heeft wel voorlich ting (diftarkaart) gegeven, maar deze voorlichting was niet in over eenstemming met wat er in werke lijkheid gebeurde. Omdat diftar toch al veel bespro ken is en er weinig begrip voor bestaat, maakt deze verwarring rondom het ophalen van de contai ners de acceptatie alleen maar min der. Klantvriendelijkheid gemeente Venray De klantvriendelijkheid van de gemeente Venray met een onbe schoft tintje. Op 3 oktober jl. is mijn moeder overleden en is zij op 8 oktober begraven op de begraafplaats Boschhuizen te Venray. Op 7 oktober, de dag voor de begrafenis, heb ik de rekening ont vangen van de gemeente, betreffen de de begrafeniskosten. Schijnbaar kon men hiermede niet wachten tot enkele dagen na de begrafenis. Dit vind ik zeer onbeschoft. Hierop heb ik een brief geschre ven t.a.v. dhr. J. Waals, burgemees ter van Venray, waarop ik tot heden ook nog geen antwoord heb gekregen. Ook dit vind ik onbe schoft en is mijn achting ten opzich te van dhr. J. Waals daarom ook tot het nulpunt gedaald. Laat de gemeente Venray daarom dan ook hun grote spreuk van Klantvriendelijk maar gauw laten vallen, totdat zij die spreuk ook daadwerkelijk waar kunnen maken. P. Oomens Rond de jaarwisseling werd muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo verrast met een mooie bij drage van het Anjerfonds Limburg voor de aanschaf van nieuwe instru menten. Afgelopen jaar vierde Ons Genoegen haar 90-jarig bestaan en in dat kader had zij een bijdrage gevraagd aan het Anjerfonds Limburg. De bijdrage is vooral bedoeld voor de aanschaf van enke^ le grote blaasinstrumenten. Het toe gekende bedrag van ƒ7.500,- bedraagt ongeveer 25% van de tota le nieuwwaarde van de aan te schaf fen instrumenten. Muziekvereniging Ons Genoegen telt momenteel ongeveer 70 muzi kanten bij de fanfare en drumband. Daarnaast zijn er ruim 25 leerlingen in opleiding. Al deze leden zijn voorzien van een instrument en elk jaar kost het weer veel moeite om het totaal instrumentarium voor deze leden op een goed peil te hou den. De gift van het Anjerfonds is een welkome aanvulling voor de noodzakelijke vervangingen, die elk jaar hoger worden. Ons Genoegen is dan ook zeer dankbaar voor deze mooie gift, die de muzikaliteit van de vereniging zeker ten goede zal komen. De Ondernemingsraad (OR) van NLW-bedrijven heeft het vertrou wen opgezegd in directeur J. Pleijers. Vorig jaar werd het bestuur van NLW-bedrijven al een zwart boek overhandigd met alle kritiek op Pleijers, die ervan werd beschul digd het bedrijf als een dictator te runnen. OR-voorzitter Philipsen wilde niet ingaan op de precieze oorzaken om nu met de motie van wantrouwen naar buiten te komen: "Er zijn diverse oorzaken, waar we uit moeten zien te komen." Momenteel is de OR bezig met intern beraad, maar vindt er ook overleg plaats tussen OR en directie. Ook over dat laatste wilde Philipsen geen uitspraak doen, evenmin als Pleijers zelf: "Er wordt gesproken tussen beiden partijen en het zou ongepast zijn daarover op dit moment uitspraken te doen."

Peel en Maas | 1999 | | pagina 7