FRANSOL "Samen de trein aan het rollen brengen "Zes ton is veel te veel" Toch verplaatsing sportpark in Oostrum im in1 ZONNESTEEK, ZONDVLOED, OF TOCH EEN FRANSOL ZONWERING? C\ fNTACTLEMZEN "Politiek moet problemen rondom diftar bespreken" "Subsidie Dingus los zien van perikelen rond verbouwing" U zoekt een zakenpanel met een eigen gezicht! 'T VENROJS LARVE GETAEKEND ZONWERINGEN "Portemonnee naar tennissport toe blijft gesloten" U R S_T J EMS ALLES op het gebied van contactlenzen Antoniusbelt TE HUUR PEEL EN MAAS donderdag 14 januari 1999 - Pagina 5 Verenigingen bereiken akkoord met ondernemer Maessen Het is zo goed als zeker dat het sportpark in Oostrum verhuist naar de overzijde van de huidige locatie aan de Sparrendreef. De drie gebruikers van het sportpark - de korf-, voetbal- en tennisver eniging - zijn tot overeenstem ming gekomen met ondernemer Maessen. Die wil het huidige sportpark gebruiken om zijn bun galowpark, De Witte Vennen, uit te breiden. Wethouder J. Houba maakte dal vorige week bekend in de commis sie Cultuur, Onderwijs en Sport (COS) dat de betrokken partijen vrijwel tot overeenstemming zijn gekomen. Er moeten enkel nog wat formaliteiten worden afgehandeld voordat de contracten ondertekend kunnen worden. Houba toonde zich tevreden met de transactie: "In goed overleg zijn de betrokken partijen tot overeenstemming komen. Gelukkig, want ook ik heb weieens twijfels gehad over het slagen. In principe hoeven de handtekeningen nog maar gezet te worden en krijgen de sportverenigingen een nieuw sportpark waar ze nog jaren mee vooruit kunnen." Commissielid A. Teeuwen (CDA) vroeg zich af of er in de overeen komst ook rekening is gehouden met de infrastructuur van de Sparrendreef. Volgens haar is er geen verlichting, is de weg slecht en zijn er onvoldoende parkeerplaat sen. Wethouder Houba merkte op die zaken "buiten de deal vallen. De situatie daar is inderdaad niet opti maal. aanpassing komt echter voor rekening van de gemeente." Hij deed daarop de toezegging dat de infrastructuur rond het nieuw aan te leggen sportpark nader wordt bekeken. OH STATIONSWEG 13 VENRAY TEL' 0478 515010 Tennisverenigingen stellen ongelijkheid aan de kaak Er is sprake van een scheefgroei tussen de tennissport en de overi ge sporten die gebruik maken van gemeentelijke accommodaties zoals voetbal, hockey, korfbal, atletiek en honkbal. De gemeente blijft jaarlijks geld pompen in de sportaccommodaties ten behoeve van buitensporten, terwijl naar de tennissport toe de portemonnee gesloten blijft. Dat stelde G. Reintjes uit Leunen, voorzitter van TV Leunen, Veulen en Heide, namens de zeven tennisverenigin gen donderdagavond in de com missie Cultuur, Onderwijs en Sport (COS). Het is de bestuurders van de ten nisverenigingen een doorn in het oog dat de accommodaties van alle andere buitensportverenigingen in het kader van de voorgenomen pri vatisering worden opgeknapt en dat er jaarlijks geld vrijkomt voor onderhoud, beheer en exploitatie van de accommodatie. De tennis clubs moeten zich daarentegen zelf bedruipen. In een brief aan B W van Venray hebben de clubs gevraagd om aan die situatie een einde te maken en alle verenigingen die gebruik maken van de buiten sportaccommodaties gelijk te stel len. "Het is echter niet onze bedoe ling om de overige buitensporten in dezelfde situatie te manoeuvreren waarbinnen de tennissport zich ten onrechte al jaren bevindt", aldus Reintjes. Ambtenaar F. Vossen van de gemeente Venray zegt dal de huidi ge situatie 'historisch zo is gegroeid": "Bij de ingebruikname van het eerste gemeentelijke tenni spark, Vlakwater, is destijds gesteld dat de tennissport de kosten van exploitatie, beheer en onderhoud zelf voor haar rekening zou kunnen nemen. TC Venray was daarmee in feite de eerste geprivatiseerde ver eniging in Venray. In de loop van de jaren ontstonden ook op de kerkdor pen tennisparken die volgens het zelfde principe werden beoordeeld. Alle tennisverenigingen zijn dan ook volledig geprivatiseerd en krij gen geen directe subsidie. Daarbij moet worden aangetekend dat de kosten van onderhoud van bijvoor beeld een voetbalveld beduidend hoger liggen dan van een tennis baan. Binnen ons ambtelijk overleg bestond er geen aanleiding, mede in het kader van KEERpunt (de gemeentelijke bezuinigingsopreatie, red.), het huidige beleid te herzien." Reintjes wijst op het belang van de tennissport in de gemeente: "Het is inmiddels de op een na grootste sport in Venray. Door het huidige beleid te handhaven, lopen de ver enigingen voor wat betreft de voor zieningen een achterstand op tegen over andere sporten. Met name als het gaat om kleedaccommodaties, die volstrekt onvoldoende zijn, en het voeren van een actief jeugdbe leid." Wethouder J. Houba deed de toe zegging dat de brief van de geza menlijke tennisverenigingen in februari op de agenda staat van het wekelijkse overleg tussen burge meester en wethouders. Hij zei dat er hard aan wordt gewerkt om op redelijke termijn tot een oplossing te komen. Paul Franssen nieuwe horecamanager De Artiest De 35-jarige Paul Franssen is de nieuwe horecamanager van het theatercafé De Artiest. Franssen is momenteel nog gebiedsmentor bij de basiseenheid Venray van de politie maar heeft zijn horeca ambities nooit onder stoelen of banken gestoken. Franssen treedt per 1 april a.s. in dienst. Franssen krijgt de leiding over het café en de horecafaciliteiten in de schouwburg. Het bestuur en de directie van de schouwburg hebben met het zoeken naar een opvolger voor Wim Derksen, met name gelet op de positie van de schouwburg in de Venrayse gemeenschap. Volgens het bestuur is gebleken dat ervaring in de horecabranche niet alleen bepalend is voor het welslagen van een gezichtsbepalende zaak als De Artiest. Juiste ondernemersgeest en organisatorische eigenschappen zijn bepaldende factoren die leiden tot succes. Bestuur en directie zijn dan ook van mening dat zij in Paul Franssen de juiste persoon hebben gevonden. SPRONG Voor Paul Franssen is de nieuwe job een enorme uitdaging. "Ik onderschat dat ook niet ook al blijft het wel een sprong in het diepe" aldus Paul Franssen. "Maar geluk kig kan ik wel zwemmen..." voegt hij er direct aan toe. Franssen is opgelucht dat de kogel eindelijk door de kerk is. "Ik heb ook het gevoel dat mijn aanstelling goed ontvangen is. Zaterdagavond in de schouwburg tijdens de prinse- proclamasie heb ik alleen maar positieve reacties gehoord". Franssen realiseert zich wel dat niet iedereen positief reageert, gezien zijn gebrek aan horeca-erva- ring. "Het is ook een enorme uitda ging. Mijn plannen met het VVV kantoor, om daar een horecage legenheid te beginnen, waren dat ook. Daar zou ik het daar allemaal alleen op moeten starten. Hier staat al iets met een groep personeelsle den die een grote brok ervaring heeft. Samen met hen en met Peter de Neef is het nu zaak om de trein, die door Wim Derksen is neergezet, aan het rollen te brengen". KOERS Franssen wil nu samen met de Neef een koers gaan uitzetten waar bij de kwaliteit die in huis is opti maal benut zal gaan worden. "Ondanks dat De Artiest een zelf standig bedrijf is, wordt het wel als "ozze schouwburg" gezien. Daar moetje goed rekening mee houden. Een goede verhouding met vereni gingen en ondernemers is daarbij zeer belangrijk. Hetzelfde geldt voor de samenwerking met andere horeca-ondememers in Venray. Ook zij zijn zeer positief over mijn aan stelling. Samen met hen moeten we er voor zorgen dat Venray een goed horecaproduct heeft en blijft hou den". AMBIANCE Paul Franssen noemt het werken aan een ambiance. "Zo is het een taak om theaterbezoekers zo veel mogelijk na een voorstelling binnen de schouwburg te houden. Je moet een ambiance op maat creëren. Mensen die naar Joep van 't Hek gaan verwachten achteraf een ande re sfeer als mensen die naar het Wintercircus gaan. Daar moet je rekening mee houden". Franssen rekent daarbij op zijn passie voor het werk en zijn brok mensenkennis die hij als politieman de afgelopen jaren heeft opgedaan. "Als er iets belangrijk is, dan is dat mensenkennis. Dat neem ik mee naar mijn nieuwe functie. Bovendien ben ik iemand die, als ik ergens instap, dat met passie doet. "Met passie zal ik mijn huidige functie bij de politie voltooien. Met diezelfde passie zal ik mijn nieuwe functie gaan uitoefenen". - vraag ons informatiepakket aan - VENRAY - NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 Extra vergadering op 21 februari De fractie Samenwerking Venray (SV) vindt dat er zoveel klachten zijn over het nieuwe systeem van gedifferentieerde afvaltarieven - beter bekend als diftar - dat de Venrayse politiek alle problemen maar eens grondig moet gaan bespreken. Dat voorstel lanceerde Gerrit Verkoeijen maandagavond in de rondvraag van de commissie Stedelijk Beheer in de richting van wethouder Driessen. Volgens Verkoeijen wordt de geloofwaardigheid van alle partijen in de gemeenteraad ernstig aange tast door de problemen rondom dif tar. Het commissielid ondervond dit onlangs zelf aan den lijve aan de hand van een schrijnend praktijk voorbeeld. "Mensen hebben mij gebeld met de vraag wat het kost om een vuilniszak bij het milieustation aan de Acaciastraat aan te bieden. Ik heb die mensen naar eer en geweten verteld dat ze ƒ2,50.- per zak moe ten betalen. Toen ik later zelf de proef op de som nam. bleek dat ik bovenop die rijksdaalder nog eens een tientje aan aanbiedingskosten moest betalen. Ik ben hier erg van geschrokken; het druist naar mijn mening tegen alle afspraken in. Sommige mensen, die ik dus foutie ve informatie had gegeven, hebben mij teruggebeld. Ze waren boos en teleurgesteld. 'Ik dacht dat jij wel eerlijk was tegen de burgers maar jij bent er ook weer zo eentje van de gemeenteraad. Jullie zijn ook alle maal hetzelfde', kreeg ik te horen. Dergelijke opmerkingen doen mij pijn. Op deze manier wordt onze geloofwaardigheid dus aangetast." De commissie Agrarische Economie en Milieu ging woens dagavond niet door omdat er te wei nig agendapunten waren. "Een vreemde zaak", aldus Verkoeijen. "De commissie had nu eens de uit gelezen mogelijkheid om een avond lang alle problemen rondom diftar te bespreken." Wethouder Driessen drukte Verkoeijen op het hart dat hij 'het duidelijke signaal' aan collega wethouder Janssen over zal bren gen. De gemeente Venray heeft inmiddels bekendgemaakt dat don derdag 21 februari een extra verga dering van de commissie Agrarische Economie en Milieu zal plaatsvin den. De vergadering is openbaar en begint om 21.00 uur in het gemeen tehuis. PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Fracties tegen (te duur) kunstwerk op Schouwburgplein Er stroomt nog heel wat water door de Maas voordat het kunst werk op het Schouwburgplein in Venray er komt. In de commissie Cultuur, Onderwijs en Sport (COS) maakte het B W-voorstel om 600.000 gulden voor een kunstwerk en 300.000 gulden voor de herinrichting van het plein beschikbaar te stellen heel wat tongen los. De fracties Van de Vorle en Samenwerking konden zich niet vinden in het voorstel, de overige fracties onder voorwaar den wel. De discussie spitste zich toe op de vraag of een kunstwerk op het Schouwburgplein wel 600.000 gul den mag kosten. En of het dit waard is. Met name de commissieleden J. v.d. Vorle en R v.d. Velden (Samenwerking) trokken fel van leer tegen wethouder Bert Kersten. V.d. Velden: "De pleinen van Venray hebben al meer dan genoeg gekost. Bovendien waren we nog niet zo lang geleden artikel-12 gemeente. We doen of we nu op rozen zitten, maar ik vrees dat we een te grote broek aantrekken." Hij wees erop dat er nog genoeg zaken (logopedie, schoolzwemmen en leerlingenvervoer) aangepakt moe ten worden die veel geld kosten "maar wel direct de burger van Venray ten goede komen". Van de Vorle opperde de suggestie om op het Schouwburgplein een 'kunstzin nige muziekkiosk' te realiseren, want waterkunstwerken worden elders, bijvoorbeeld in Weert, afge sloten omdat ze vandalisme in de hand werken (het gooien van kleur stof of zeepsop in het water) en de exploitatiekosten bijzonder hoog zijn. Wethouder Bert Kersten deed enkele toezeggingen aan de com missie. Zo komt er een keiharde financiële onderbouwing van het voorstel, is zes ton de absolute bovengrens en behoeft het niet persé een waterkunstwerk te worden. Op verzoek van de diverse fracties wordt er van afgezien om de streef datum van de onthulling van het kunstwerk, op 31 december 1999 tijdens de eeuwwisseling, koste wat kost te halen. Kersten Toonde zich ingenomen met dit voorstel: "Hoofdzaak is dat er een kwalitatief hoogwaardig kunstwerk komt. Ik ben blij dat de tijdsdruk om dit voor 1 januari 2000 te presenteren, door u wordt weggenomen." POPULISTISCH Commissielid J. v.d. Vorle deed in de commissie een wel heel opmer kelijk voorstel om zes ton voor een kunstwerk op het Schouwburgplein bij elkaar te krijgen. "Laat vrijwilli gers met de collectebus langs de deuren gaan om geld in te zamelen. Dan zien we meteen hoe groot de animo is voor een dergelijk kunst werk." Wethouder Bert Kersten reageerde geagiteerd op het voorstel van V.d. Vorle: "Ik vind dit stem mingmakerij, populistische praat." Kersten: "Als we met de collecte bussen langs de deur gaan om voor onze riolering of de uitkeringstrek kers in Venray geld op te halen, krij gen we ook niet veel binnen." MAANDSALARIS Tijdens de behandeling van het voorstel lag Kersten diverse malen in de clinch met de commissieleden V.d. Vorle en V.d. Velden (Samenwerking) die een bedrag van zes ton voor het kunstwerk veel te hoog vonden. "In de verkiezings- progamma's van alle fracties heb ik gelezen dat Venray meer moet doen aan kunst. Nu we een kunstwerk willen aanschaffen, geven jullie niet thuis. En zijn de verkiezingspro gramma's holle frases. Cultuur kost geld en je kunt geen Mercedes kopen met het budget van een 2CV. Een relatief eenvoudig waterkunst werk kost al snel enkele tonnen." Hij kreeg steun van L. Janssen (VVD): "Wat is veel. Voor een kilo meter snelweg is zes ton heel wei nig, maar als maandsalaris heel veel." V.d. Velden pareerde door te zeggen dat Samenwerking "wel prijs stelt op meer kunst in Venray. Maar zes ton vinden wij gewoon veel te veel. Wij zijn ook tevreden met kunstwerken die minder kos ten." Over een ding waren alle partijen het wel eens. Het voorstel van Kersten om de burgers te betrekken bij de beoordeling van het kunst werk vond een gewillig oor. De wet houder stelde voor om het ontwerp voor een kunstwerk enkele weken ter inzage te leggen. De burgers krij gen dan de tijd om het te bekijken en eventuele aanvullende wensen of ideeën aan te dragen. Commissielid J. Lamers (Samenwerking) De commissie Welzijn is vorige week akkoord gegaan met een nieuw raadsvoorstel waarin de voorwaarden voor het verlenen van een krediet van 7,5 ton voor de renovatie van Dingus zijn opgenomen. Die voorwaarden waren anderhalf jaar geleden wel al mondeling door de Venrayse politiek vastgesteld, maar nooit zwart op wit vastgelegd. Door dit raadsvoorstel op dinsdag 26 januari raadsbreed te bekrachti gen, wil de gemeente Venray sterker staan als het bestuur van Jongerencentrum Dingus besluit tot het nemen van juridische stappen. De commissie ging niet zonder slag of stoot akkoord met het voorstef. De fracties, uitgezonderd D66 dat helemaal tegen het voorstel stemde, konden zich vinden in de passage het vertrouwen in het bestuur van Dingus op te zeggen. Ook bleven zij bij het standpunt dat het bestuur van Dingus verbreed moet worden en democratischer moet gaan functio neren en dat het Dingus-programma voor een grotere groep jongeren interessant moet zijn. Commissielid J. Lamers (Samenwerking) was ech ter van mening dat het stopzetten van de subsidiëring aan Dingus niet gekoppeld kan worden aan de peri kelen rond de verbouwing van het jongerencentrum. Ook zonder een verbouwing moet Dingus, wellicht in een andere locatie, als jongeren centrum voort kunnen bestaan. Lamers kreeg bijval van de commis sieleden Emonts (PvdA) en Tromp (V.d. Vorle). Lamers zei verder dat, ondanks het opzeggen van het ver trouwen in het bestuur, de Stichting Dingus voort moet kunnen blijven bestaan. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard LAATSTE POGING In de commissievergadering deed bestuursvoorzitter Pieter Gijsbers een laatste poging om uit de impas se met de gemeente Venray te komen. Hij stelde de politiek voor de deuren van Dingus 's middags te openen voorde schoolgaande jeugd. "De jeugd zou tussen vier uur 's middags en acht uur 's avonds in zo'n scholierencafé terecht kunnen. Daarna is het de bedoeling dat de huidige bezoekers van Dingus gebruik blijven maken van het jon gerencentrum." Volgens Gijsbers moet het scholierencafé begeleid worden door Synthese en valt de avondopenstelling onder verant woording van het bestuur van Open Jongerenwerk Venray (OJWV). Twee organisaties in dezelfde behui zing, maar onder verantwoording van evenzovele organisaties. Die optie zag de politiek, met name wet houder Jan Driessen, niet zitten. Volgens hem moet een nieuw in stellen beheersstichting de volledige verantwoording krijgen over de accommodatie. RECHTSZAAK Door de laatste ontwikkelingen lijkt een rechtszaak tegen de gemeente om alsnog de renovatie van het huidige pand van OJC Dingus af te dwingen onafwend baar. Pieter Gijsbers laat daar geen twijfel over bestaan. "Het is jammer dat het zover moet komen, maar Dingus is er klaar voor. We hebben lang genoeg moeten accepteren dat met ons geen rekening wordt gehou den. Deze keer is het menens", zegt Gijsbers dreigend. Wanneer de rechtszaak aangespannen gaat wor den, weet hij nog niet te zeggen. "In ieder geval voor de komende raads vergadering van 26 januari." kantoorruimte aan de binnensingel van Venray op zichtlokatie en eigen parkeerterrein. Totaal 140 m2 bestaande uit 2 verdie pingen,Inspraak in de indeling en afwerking is mogelijk. Huurprijsindicatie ƒ30.000,- per jaar excl. b.t.w. Voor meer informatie tel. 582810

Peel en Maas | 1999 | | pagina 5