lion d'or venray Mijn hypotheek oversluiten? Wat schiet ik daar mee op? De Nieuwe Snaar en Paul van Vliet Ontspannend avondje schouwburg, begint natuurlijk bij de LION D'OR LION D'OR Open huis in galerie De Lochting rM Wat let U om bij ons voor de voorstelling een hapje te nuttigen en de rest van de avond met een voldaan gevoel in de schouwburg door te brengen. Graag tot ziens in de fam. Stoks en medewerkers Schoolstraat 40-42 - Venray - tel. 0478-582630 Poëzie wedstrijd voor jongeren 'Nu of Nooit' voor Down Under Clique Antwoordcoupon Speciale Theaterarrangementen Het Theaterarrangement bestaat uit Programma komende weken (U WrfWSt TEL 0478 58 77 39 Gegabber in Gryphus Theater middag Jong Nederland Expositie Anja Cox Danceparty in Gryphus Proeverij elke zondag C /4ye*tda, PEEL EN MAAS donderdag 14 januari 1999 - Pagina 3 Programma Schouwburg Venray De Nieuwe Snaar met het pro gramma 'Famineurzeven' en Paul van Vliet met zijn one-man-show treden de komende weken op in Schouwburg Venray. De zalen worden steeds voller. Het bordje uitverkocht wordt steeds vaker opgehangen. De perskritieken blijven lovend en het publiek komt zelfs naar de reprise. Vandaar het besluit om nog een derde jaar de voorstelling 'Famineurzeven' op de planken van de Nederlandse schouwburgen te brengen. Namens het trio Do Nieuwe Snaar presen teert Jan de Smet op vrijdag 15 januari zijn persoonlijk schrijven. De voorstelling begint om 20.00 uur. 'Waar waren we gebleven' is de laatste one-man-show van Paul van Vliet. Van Vliet jongleert op zijn eigen onnavolgbare wijze met de jaren negentig. Boeiende verhalen, persoonlijke songs en een nieuw hilarisch komisch type: de licht alcoholische jonkheer Charles van Tetteroo jr., vormen de pijlers waarop deze show rust. Een theatrale mix van warm- menselijke humor en prachtige, vaak ontroerend liedjes, is zeldzaam geworden in deze tijd. De voorstellingen op dinsdag 2 en woensdag 3 februari beginnen om 20.00 uur. Abstracte iconen, schilderijen en sculpturen Van 17 januari tot 8 maart is er weer een nieuwe expositie te bewonderen in galerie De Lochting in Venray. De expositie begint met een 'open huis-mid dag' waarbij ook de kunstenaars aanwezig zijn (van 13.00 tot 17.30 uur). Er zijn drie exposanten, te weten Marga Linnenbrink uit Bilthoven, met kleurige schilderij en; Ageeth Leemkuil uit Dieren toont abstracte iconen; Giuseppe Lamers uit Roermond Iaat zijn keramische beelden zien. Opvallend is de grote variatie in kleurgebruik, beeldtaal en expres sievorm. Marga Linnenbrink imponeert met een breed kleurenpalet. Ze schildert met acryl op doek. Soms hebben de schilderijen een duidelijk herkenbare figuratie. Dit wordt afgewisseld met abstracte impres sies van wat haar beroert en bezig houdt. In haar werk staat de mens in zijn leefomgeving centraal. De kunstwerken van Ageeth Leemkuil ontstaan door middel van warmte-perstechniek waarbij vele lagen papier en droge lijmfolie, tot één geheel geplet worden. Door deze 'plaat papier' te bewerken met scheuren en kleuren, en het toevoe gen van latoen-koper en coating, ontstaan de verstilde iconen. De gelaagdheid verwijst naar de levens fasen. Voor de kunstenares is het een weergave van haar levensfiloso fie: 'het overwinnen van tegensla gen; ergens overheen komen/groei en geeft nieuwe energie en mogelijkheden'. Hoeveel pijn er ook is, zij wil ook altijd laten zien dat er een opening is naar een ver volg. Littekens worden zodoende tekens van hoop en uitzicht. Bij vol doende belangstelling zal zij op een later moment tijdens de expositie een -voordracht verzorgen over haar iconen, de techniek en haar filoso fie. Giuseppe Lamers heeft zich als kunstenaar vooral gevormd in St. Joris te Beesel. In zijn keramische sculpturen staat de mens steeds cen traal. Thema's als geborgenheid, saamhorigheid en verbondenheid geeft hij vorm in bijna klassieke beeldtaal. Een bezoek aan Afrika en vooral de kennismaking met de sto- necarvers en de Afrikaanse kunst was een nieuwe inspiratiebron voor hem. Ook eenvoudige dingen als maaskeien kunnen hem inspireren tot nieuwe schetsen en nieuwe sculpturen. Hij exposeerde reeds op vele plaatsen in Duitsland, Nederland en België en op evenzo veel plaatsen is werk van hem aan gekocht. Tijdens de open middag op 17 januari zullen de kunstenaars aan wezig zijn. Zij zullen graag over hun werk vertellen en op uw vragen ingaan. De openingsmiddag wordt opgeluisterd door dwarsfluitmuziek van Eefke Hoex en Lonneke Eibers. Jongeren van 14, 15 en 16 jaar uit de Peelregio kunnen nog tot 1 febru ari gedichten insturen om in aan merking te komen voor de poëzie prijs voor jongeren van het Literair Café Venray-regio. Het thema van dichtwedstrijd is: toekomst. De wedstrijd is georganiseerd in samenwerking met de bibliotheek Venray. Deelnemers mogen één gedicht inzenden, van minimaal 50 en maxi maal 150 woorden. De deelnemers zijn afkomstig uit de regio begrensd door de plaatsen Blerick, Weert, Boxmeer, Uden. De gedichten die nen in elk geval raakvlakken te heb ben met het thema. Dat kan zijn het jaar 2000, het volgende millennium, een mooie toekomstdroom, maar ook Geeuw, een nieuwe eeuw of eeuwwisseling, nou en? De uiterste inzenddatum is 1 februari 1999. Het gedicht mag niet eerder gepubliceerd zijn en moet voorzien zijn van naam, adres, tele foonnummer en geboortedatum. De gedichten kan men sturen naar: Poëziewedstrijd voor jongeren, Henseniusstraat 53, 5801 AW Venray. Te winnen zijn geschenkbonnen ter waarde van 150, 100 en 75 gul den. De eerste prijswinnaar komt levens in het bezit van de wisseltro fee. De prijsuitreiking vindt plaats op vrijdag 23 april 1999 om 19.00 uur in de ontvangstruimte van de Bibliotheek Venray. Voor meer informatie of het volledige wed strijdreglement kan men bellen met Toos van Ooi, tel. 0478-589352. Venrayse groep in halve finale talentenjacht Vrijdag 15 januari staat de Venrayse rap/hip-hopformatie DUC: Down Under Clique in de halve finale van de talentenjacht 'Nu of Nooit'. Deze voorronde zal gehouden worden in Fenix te Sittard. Nu of Nooit wordt geor ganiseerd door Stichting Popmuziek Limburg (SPL) en aan deze talentenjacht mogen alleen in Limburg gevestigde groepen deelnemen. SPL organi seert dit evenement ieder jaar om op deze manier groepen uit Limburg een kans te geven door te breken. De winnaar van de finale wint ƒ7.500,- aan studiotijd en de nummers twee en drie respectievelijk ƒ1.500,- en ƒ1.000,- aan studiotijd. Down Under Clique bestaat'uit producer/m.c. Phenom, de m.c.'s Sammy Automatic, Terra en A.B., dj Frankie Boxcutta en engineer Atech. DUC werd in september 1997 gevormd door samenvoeging van de groepen 111 Phenomenon en Mad Section. Producer Phenom werkte al een hele tijd samen met beide groe pen en na enkele collaboraties werd besloten DUC te vormen. In deze nieuwe formatie werden de krachten ook gebundeld met dj Frankie Boxcutta. Hij heeft in 1997 nog een tweede plaats bereikt van de Scratch 2 da Edge mix wedstrijd op de DJ Convention in Ahoy, in 1998 een finaleplaats bereikt bij de DMC Dutch DJ Championship en voor 1999 heeft hij hiervoor al een halve finaleplaats veroverd. In de korte tijd dat DUC bestaat hebben ze toch al een cd, getiteld Southside Shitty's opgenomen. Hierop zijn dertien volledige num mer te vinden en werken ze samen met o.a. Rezarektaz inc. en Sherlock van Zombi Squad. In de afgelopen maanden heeft DUC regionaal ook een aardige naam als live-groep opgebouwd, met optredens in o.a. Dynamo Eindhoven, Doornroosje Nijmegen en de Nieuwe Pul in Uden. Ze heb ben ook de halve finale van de Grote Prijs van Nederland bereikt en staan a.s. vrijdag dus op het podi um tijdens de halve finale van Nu of Nooit. Ze faten een energieke show zien met freestyle mixen en gastrap- pers. Voor mensen die vrijdag graag mee willen heeft DUC een touring car geregeld die vrijdagavond om 19.00 uur zal vertrekken vanaf het busstation aan de Julianasingel. Kaarten voor deze busreis inclusief entreebewijs zijn tot vrijdagmiddag 17.00 uur te koop bij Musicworld en kosten ƒ15,-. Support your local hip-hop... Veel hypotheekverstrekkers schreeuwen het van de daken: 'profiteer van de lage rente en sluit uw hypotheek over!' Toegegeven, soms kan dit leiden tot een lagere maandlast, maar vaak betekent het alleen maar extra kosten en een hogere schuld. Maar dat wil nog niet zeggen dat u niets kunt bijstellen aan uw hypo theek. Daarom kijken wij altijd verder dan enkel naar het simpelweg oversluiten. Want uw hypotheek is meer dan alleen maar rente. Stuur daarom de antwoordcoupon in, en wij rekenen graag uit of oversluiten voor u zinvol is. Zo ja, dan krijgt u van ons een perfect voorstel. Zo niet, dan weet u dat uw hypotheek prima in orde is. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530 216 tel.(0478)530343 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Ja, ik wil graag weten of ik iets opschiet met oversluiten. Bel mij voor een afspraak. naam adres postcode/woonplaats telefoon Opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) schouwbur' Grand Café De Artiest dagelijks geopend direct gelegen naast de hoofdingang van de schouwburg iedere dag verrassende schotels en menu's met verrassende prij zen prachtig uitzicht sfeervolle eigentijdse inrichting regelmatig live-optredens uit 'eigen huis' welkomstdrankje in De Artiest 3-gangen diner inclusief 2 drankjes theatervoorstelling pauzedrankje gratis garderobe in schouwburg het arrangement is op verzoek uit te breiden met bijvoorbeeld een feestelijk drankje in De Artiest na afloop van de voorstelling ook als u al in het bezit bent van kaarten voor een voorstelling kunt u gebruik maken van een arrangement. Het arrangement kost dan f 37,50 p.p. (aanvang 2 uur vóór de voorstelling) donderdag 14 januari The King and I vrijdag 15 januari De nieuwe snaar maandag 18- dinsdag 19 januari20.00 uur uitverkocht Urbanus zondag 31 januari 15.00 tot 18.00 uur Lex Steverink dinsdag 2- woensdag 3 februari20.00 uur Paul van Vliet woensdag 3 februari20.00 uur Mahal ie Jackson In Gryphus te Vierlingsbeek vindt binnenkort een cabaret voorstelling plaats van Jochem Myjer. Op vrijdag 22 januari speelt hij zijn eerste soloprogram- ma Gegabber in het jongerencen trum aan de Grotestraat. De Groninger Jochem Myjer is een jonge hond binnen de vader landse cabaretwereld. In zijn eerste theaterprogramma zoekt de 21-jari ge student biologie het vooral in de pure kolder. Hij is snel, veelzijdig en gevat; zijn humor is absurdistisch en hij bezit een uitgesproken mimisch vermogen. In minder dan tien minuten voert hij de Hamlet van Shakespeare op, hij brengt een houseversie van Deze Vuist Op Deze Vuist, maakt varianten op kin derliedjes (Altijd Neemt'Kortjakje Speed), maakt rake imitaties, speelt piano en tegelijkertijd de human beatbox. In 1997 won Jochem Myjer met overmacht het Groninger Studenten Cabaret Festival en in 1998 won hij de prijs Student Talent van de televi siezender RTL 5. Kaarten voor deze voorstelling kosten ƒ12,50 en zijn vanaf heden in Gryphus te koop of telefonisch te reserveren via 0478-631802 of 631529. Het inwisselen van de Kabaret Kortings Knaak geeft de bezoeker een korting van ƒ2,50 op de entreeprijs. Meer informatie is te vinden op Internet http://come.to/gryphus Jong Nederland Venray organi seert op zaterdag 16 januari voor haar jongste leden - de minioren - van het district Utopia een theater middag. Een poppentheater zal deze middag een verrassend optreden verzorgen. De kinderen krijgen een kleine rol in de voorstelling, waar door er op een speelse manier aan het spel kan worden deelgenomen. Het is nog een vraagteken voor de kinderen wat het thema van de voor stelling is; het belooft echter een groot feest te worden. De theater middag vindt plaats in de aula van het Raaylandcollege aan de Zuidsingel in Venray. Jong Nederland Venray organi seert regelmatig acticviteiten waar bij kinderen van verschillende afde lingen elkaar ontmoeten en samen spelen. In de hal van het kantoor van Stichting Wonen Noord-Limburg is tot en met 2 maart een expositie te zien van Anja Cox. De kunstenares presenteert voornamelijk gemengde technieken op papier. Wonen Noord-Limburg is gevestigd aan de Plataanstraat 15 in Venray. De ope ningstijden zijn: maandag tot en met donderdag van 08.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur. Op zaterdag 16 januari vindt er in het Vierlingsbeekse jongerencen trum Gryphus een dancyparty plaats met dj Hansz en dj Phonky. Hansz is een van de vaste dj's van de Planet Rose avonden in Doornroosje en staat garant voor een stevige set (funky) techno. De Boxmeerse dj Phonky draait een afwisselende set vol big beats en speedgarage. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur en de entree bedraagt ƒ7,50. Meer informatie is te vinden op Internet http://come.to/gryphus Verloren en gevonden voorwerpen Bij de politie werd in de periode van 8 december '98 t/m 11 januari '99 aangifte gedaan van aangetrof fen of vermissing van de volgende goederen: GEVONDEN Herenhorloge zwart; goudhaantje; fietstas rood geruit; kinderschoen mt. 26; OV-jaarkaart op naam van Martinez; bril in zwart etui; jas, plastic colbert; cadeaubon Intersport; NEC mobile telefoon; Siemens mobile telefoon; porte monnee, bruin, met geld; diverse sleutels. VERLOREN Armband, rood-geel gouden figa roschakels; armband met hanger van jongenskopje 'Nicky' en hanger baby 'Sally'armband van 1 cm. brede grove schakels; slavenarm- band, goud, boven op pols breder met werkje; trouwring, heren; diver se bankpassen; diverse winkelpas sen; diverse bibliotheekpassen; tas V&D, A4-formaat; pukkel; zak van Wehkamp; damestas, zwart nylon; sjaal, wol; Europese identiteitskaart; Raaylandpas; diverse rijbewijzen; OV-jaarkaart; strippenkaart; NS- kortingskaart; diftarbak, 401; agenda Rioja 1998; buzzer PTT; gehoorap paraat, Siemens; diverse kenteken bewijzen; diverse GSM-toestellen; kentekenplaat TG-35-ZV; verzeke ringsplaatje bromfiets XCX-112; diverse portemonnees en portefeuil les; filmkaart; trompet in bruine koffer. DIEREN Honden: retriever, maltheser en teckel. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. om 12.30 uur nat u verrassen met diverse proeverijtjes (6 of 9-gangen) ™.f42.50p.p. (6-i'inweni (6-gangen) hel voor meer in formatie: |/U4&U*4A«4 Jx PsvUt I Marion Harold Michiels Schoolstraat 31, Venray s 0478-582215 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 569506 zo: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: za: R. KEUZER, tel. 0478-541777 Spreekuren van 10.00-11.00 en van 17.00-18.00 uur in het ziekenhuis zo: E. de MUINCK KEIZER Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 581458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen DIERENARTSENPRAKTUK OOS TRUM W. LOONEN Mer. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 077-3981450 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-54630234 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraaf 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tfel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-raail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof BasPoell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3