Jeroen Stevens prins bij De Bliekers Orde van Verdienste toegekend aan Leo Lenssen Orde van Verdienste voor Jan de Rijck öccde fofo PEEL EN MAAS donderdag 14 januari 1999 - Pagina 20 Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindslraat 6, tel. 550740; kapelaan: P. Hoedemae- ckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 Geen H. Mis. 19.00 H. Mis voor Dorus en Nel Rozijn- Philipsen (coll); Nelly Jans-Beken- Thuyls (coll); overl. ouders Pouwels-Wismans en fam.; Jean Clermonts; Henk Schell (coll); Jan Linders, Anna Linders-Donders en kinderen; Jan v.d. Bekerom en zoon Huub. Zondag: 2e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis jrd. voor Martha Lipsch-Goumans; Dien Verstraaten: overl. ouders Van Dijck-Duikers en zoon Joos. 11.00 H. Mis voor dhr. A. Martens. Maandag: 9.00 H. Mis voor Oorlogsslachtoffers in Kosovo. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor de zie ken uit onze parochie. Woensdag: 9.00 H. Mis voor overl. ouders Bouten-v. Megen en Bertha v. Megen; Teng Linders, overl. ouders, broers, zussen en overl. ouder Kappel. Donderdag: H. Agnes, maagd en martelares. 9.00 H. Mis voor Harrie Messemaeckers. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de wereldvrede. Dienbeurten: za 19.00: Marco, Bert, Rowan, Remco, Koen M., Paul (m); zo 9.30: dhr. Truyen, Mark, Ties, Koen V.; 11.00: Cas, Jesper, Pascal, Sjoerd P., Arjan, Ingo. Lectoren: za. 19.00: W. Bistervels; j zo 11.00: P. v.d. Broek. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de 1 St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgievie ring in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: G. v. Loenen. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Kinderwoorddienst; Volkszang; To Cleven-Weijs (coll); jrg. overl. ouders Leo v. Helden en Bertha v. Helden-Laumen; Piet v. Kessel; jrg. Wim Hagelaar en zoon Peter. Zondag: 8.30 Ouders Litjens- Jacobs. zoon Tien schoondochter Kathe en ouders Spee-Rühl; jrg. overl. ouders Philipsen-Goossens en Luijpers-Sanders. 10.30 M.m.v. Zangers v. St. Frans; Toon Brand; pastoor Kemmere; ouders Franssen- Peters. 12.00 Isabelle Waming, Annie Romeinstraat 48. Maandag: Gebedsweek voor de eenheid (t/m 24 jan.). 18.30 Jrg. Gerrit Duykers. Dinsdag: 18.30 Jrg. Sjang Spee; fam. Sprintintvelt-Geurts en Konings. Woensdag: 18.30 Voor onze Ëarochie Venray-Zuid. 'onderdag: 18.30 Herman Scholten; Carla LaFleur. Vrijdag: 18.30 Jrg. fam. Arts- Jansen. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; Maria Pingen en Piet Cuppen; Huub Willemsen; Gertruda de Mooij-v. Steen (coll); Antoon Huijs en Dien Willems-v.d. Broek; Helm v.d. Ven en overl. fam. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Jrd. Toon Perenboom; overl. ouders Broeren- Kersten; overl. fam. Jeucken- Niessen; Giel Vennekens en echt- gen. en wederz. fam. (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Jrd. Jan v.d. Berg. 10.00 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie (Gem.koor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 T.e.v. Onze Lieve Vrouw. Woensdag: 9.00 Uit dankbaarheid voor alle verkregen gunsten (Met Rozenkransgebed) Donderdag: 9.00 Tot bijz. int.; voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven; Voor een goede uitkomst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Bas Vermeulen, Niki Emons, Giel Emons, Peter Fleurkens; zo 8.30: Job Euwes, Jorn Kessels, Lars Kessels, Lennart Peeters; 10.00: Chantal Lenssen, Maren de Boer, Floortje Gloudemans, Kelly Willems. Kerstgeschenk zuster Truus Lemmens. Mocht vorige week ver meld worden dat het kerstgeschenk voor zuster Truus Lemmens ƒ2.352,50 had opgebracht, nu kan vermeld worden dat daag er op nog een gift is binnengekomen zodat we nu een bedrag van 2.603,- hebben kunnen overmaken. Heel hartelijk dank. Attentie: Er zijn weer O.L. Vrouwenbeeldjes van Oostrum voorradig. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); overl. fam. Heetkamp-Hekking; overl. ouders Wim en To Vogelzangs-Jeurissen; overl. fam. Stevens-Steeghs; overl. ouders Te Plate-Maassen; Harrie Vriens; lede Vervuurt; overl. ouders Zanders-Keijsers. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); jrd. Jac Philipsen; Grad Theuws en Wilhelmina Theeuwen; Martinus Philipsen en Leonie Verdellen. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de zie ken van de parochie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Martien Camps (Bond voor Ouderen); jrd. Jan Thielen; jrd. Leonard Peeters en Gertruda Spreeuwenberg; jrd. Bernard Vullings en Maria v.d. Broek. Misdienaars: za: Sjekky, Pim, Yvonne Claessens, Boy. Dameskoor: Zaterdag 23 jan.: 19.00 H. Mis. Woensdag 27 jan.: 19.30 uur H. Mis LVB (Jaarvergadering). Donderdag 28 jan.: 19.45 uur Jaarvergadering Dameskoor. Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270. Contactadres 'Zorggroep': Ans Kunen, tel. 571454 bgg. Grad Swinkels, tel. 571616. Parochie Leunen 2e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Frans Fleurkens; wkd. Ton v. Dijck (6); jrd. Piet v.d. Sterren. Zondag: 10.00 Hgm. Piet Croijmans (een vriend); jrd. Petronella v. Bavel-Potters; gest. jrd. Marie Keijsers-Hendrix en Piet Keijsers; gest. jrd. Antoon Janssen en Elisabeth Jenniskens. 14.30 Doopviering Daan van Well. Maandag: 19.00 Lsm. Antoon Verheijen en overl. fam. Verheijen- Droessen; overl. ouders Bouten- Verheijen en Anna, Gerrit, Wim en Piet Bouten. Dinsdag: 19.00 Jrd. Harrie Martens en echtgen.; gest. jrd. Wim Manders. Woensdag: 19.00 Geen avondmis. Donderdag: 13.30 Hoogmis bgv 25-jarig huw. Bert Willems en Gerry Willems-Arts. Geen avondmis. Vrijdag: 19.00 Lsm. uit dankbaar heid (G). Misdienaars: za 19.00: Mark Weijs en Paulien Weijs; zo 10.00: Juul Janssen en Luuk Voermans; weekb.: Groep 2. Lectoren: za 19.00: Els Wijnhoven; zo 10.00: Lies v. Bavel. Rectoraat Heide Zondag: 2e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis mevr. Maria Welles- Camps (coll); jgt. Nellie Claessens- Derikx; overl. ouders Herman Janssen en Petronella Janssen- Franssen; overl. ouders Hubertus Janssen en Hubertha Janssen- Gellings; overl. ouders Peeters- Janssen. 14.30 Doopviering Rik Jenneskens. Misd.: Simone, René, Joep, Stef, Mieke en Martin. Donderdag: 19.00 H. Mis voor de lev. en overl. leden LVB. Rectoraat Veulen 2e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Piet Janssen; overl. fam. Van Staveren-Creemers; le zwd. Grad Jenneskens; overl. fam. Nijsen-Coolen en Anny; Handrie Reintjes en Anna Lemmen. Misdienaars: za: Frank, Richard, Rik en Koen. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); jrd. Harrie Verhoeven; Truus Mulders en overl. ouders en fam.; H. Philipsen. Zondag: 10.00 Jan Verstappen (de Kluutedragers). Maandag: 19.00 Voor de int. van de parochie. Woensdag: 19.00 Petronella Janssen-Pouwels; uit dankbaarheid t.e.v. O.L.V. van Altijddurende Bijstand. Vrijdag: 19.00 Voor de eenheid van de kerken. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Gijs en Mark: zo 10.00: Paul, Rob, Maria en Sandra; ma 19.00: Linda en Rian; wo 19.00: Anneke en llaisa; vr 19.00: Niels O. en Niels R. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Antonius Wismans en Maria Michels. Misd.: Ryan Relouw en Dirk de Brouwer. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Misd.: Loes Jacobs en Laura Dielissen. Kerk poetsen: mevr. Van Hoof en Willems. Van 18-25 jan. is de Internationale Bidweek voor de eenheid van de Christenen. Van harte aanbevolen in uw gebed. Rectoraat Smakt Zondag: 2e Week door het jaar. 10.00 Hoogmis voor Herman Janssen; overl. fam. Van Hooft- Mattousch; Harrie Beckers; Sjeng Jenneskens. Lectr.: Thea Reijnders. Dienb.: Eefje Koopmans. 14.30 Doopviering Maike Rievers. 15.30 Doopviering fam. Reijnders. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis; le van de 9 woensdagen voor het feest van St. Jozef. Vrijdag: 14.30 25-jarig huw.jub. fam. Ewals-Rutten. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 17 januari zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray geen predikant beschikbaar zijn om voor te gaan in de dienst. De dienst wordt daarom geleid door leden van de kerkenraad. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderop vang en er wordt kindemevendienst gehouden. Na afloop van de dienst bent u hartelijk uitgenodigd een kopje kof fie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bij bel toe spraak met als thema Hoe liefde tot uit drukking te brengen in een wette loze wereld in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11aan vang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 17 januari om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: kandidaat G.R. Maurits uit Uddel. 's Morgens is er kinderoppas. Catechisatie/Bijbelonderwijs: De catechisaties zijn: voor kinderen van 6-12 jr. dinsdag 19 jan. om 16.30 uur; 12-15 jr. maandag 18 jan. om 19.00 uur; 16jr. en ouder maandag 18 jan. om 20.00 uur. Alle kinderen zijn welkom. Gemeenteavond: Donderdag 14 jan. is er een gemeenteavond samen met het Stichtingsbestuur, aanvang 19.30 uur. Bijbel/Contacavond: Op donder dag 28 jan. De avond begint om 20.00 uur en onder het genot van een kopje koffie zal een gedeelte van de Bijbel inhoudelijk besproken worden. Iedereen is van harte wel kom. Zangavond: Op donderdag 21 jan. oefent het gemengd zangkoor. Iedereen boven de 16 jaar is harte lijk welkom om mee te zingen. Aanvang 20.00 uur. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. E-mall adres Peel&Maas peelenm@tref.nl Houtbewerking Deze cursus richt zich op een eer ste kennismaking met de verschil lende manieren van houtbewerken. D.m.v. oefeningen en het maken van een werkstuk komen in de cur sus schaaf, zaag en andere houtbe werkingstechnieken aan bod. Ook wordt er geoefend met de meest voorkomende houtverbindin gen w.o. zwaluwstaart-, deuvel- en tandverbinding. Het werken met zowel hand als electrisch gereedschap zal eveneens aan de orde komen. Deze cursus is bedoeld voor man nen en vrouwen die deze technieken willen leren voor zichzelf en/of als oriëntatie op houtbewerkingsberoe- pen. Deze cursus gaat van start bij de Volksuniversiteit in Venray op maandag 18 jan. Hét geachte gezelschap wande laars en natuurgenieters uit Venray, ook deze week in de krant. Uitgerust bij het waterrad bij de bekende Rosmolen (zie foto verleden week) trokken zij verder om Gods vrije en rijke natuur in de omgeving van Geysteren te verkennen. Vanzelfsprekend wordt ook de bekende omgevallen boom bezocht en ook hier moest de fotograaf (Van Bergen Kruisstraat?) de dorstige wande laars op de gevoelige plaat vast leggen. Ook dit plaatje is van omstreeks 1910. We zullen ze nog even aan u voorstellen. V.l.n.r. Harrie Oudenhoven, Jacob Martens, Jan Oudenhoven, Jantje Oudenhoven en Piet Siebers. Jan v.d. Putten Zaterdag 9 januari jl. werd in de overvolle en zeer gezellige podium zaal van Plein 27 te Maashees het 39e Prinsenbal gehouden door car navalsvereniging De Bliekers. Als eerste werd afscheid genomen van prins Ger d'n Urste en zijn adju danten Jorrit en Mario. Vorst Mare bedankte prins Ger voor zijn grote inzet en enthousiasme tijdens zijn regeerperiode en ontdeed hem van zijn mantel, steek en bijbehorende versierselen. Ook de adjudanten Jorrit en Mario werden door vorst Mare voor hun inzet en toewijding voor de prins bedankt. Hierna was het de beurt aan de oud-prinsen, die ex-prins Ger d'n Urste enkele lastige vragen stelden, waarop hij gelukkig de juiste ant woorden wist te geven, zodat hij zonder problemen kon worden opgenomen in de Oud-Prinsenfuuk. Ook de Bliekers en Bliekerinnekes bedankten hen op luidruchtige wijze voor hun getoonde inzet en enthou siasme. Hierna begon de spanning in de zaal nog meer op te lopen, het moment van de onthulling van de nieuwe prins kwam steeds dichter bij. De vol spanning toekijkende Bliekers en Bliekerinnekes zagen het doek opgaan en stonden oog in oog met twee grafzerken. Een nood weer brak los en na veel dondersla gen, gierende wind en andere onheilspellende geluiden trok er een dikke mist over het podium. Nadat de mist was opgetrokken stond er een ietwat mismaakt en verre van aantrekkelijk gemaskerd persoon op het podium. Vorst Mare toverde deze persoon, middels ongeëvenaarde handelin gen, echter binnen de kortste keren om tot een normaal uitziend per soon. Nadat ook het masker was weggehaald stond daar tot ieders grote verbazing en verrassing de nieuwe 39e prins van het Bliekersrijk. Niemand anders dan raadslid Jeroen Stevens, die tijdens de laatste carnaval van deze eeuw over het Bliekersrijk zal regeren als prins Jeroen d'n Urste. Dit exact 33 jaar na zijn vader, ex-prins Frans I. Als eerste daad onthulde prins Jeroen d'n Urste zijn adjudanten. De grafzerken werden geopend en twee onherkenbaar verklede personen rezen uit hun graf op. Na ontmaske ring bleken de adjudanten van prins Jeroen d'n Urste niemand minder te zijn dan Fred Rijnders en Patrick Baltissen. Naast zijn adjudanten zal ook zijn vrouw prinses Nicole, prins Jeroen d'n Urste bijstaan in zijn zware maar mooie taak. Na de installatie van prins Jeroen d'n Urste en zijn adjudanten werd ex-adjudant Mario als raadslid opgenomen in de Raad van Elf. Wetende dat zij met zo'n prins en zijn twee adjudanten een geweldig carnavalsseizoen tegemoet zullen gaan, werd er door de Bliekers en Bliekerinnekes nog tot diep in de nacht feestgevierd. Dit allemaal onder het motto van prins Jeroen d'n Urste: 'Ut makt nie uut hoe geut doet. Ut kumt toch allemoal wel goed'. E-mail adres Peel&Maas peelenm@tref.nl Op voordracht van carnavalsver eniging De Karklingels wordt dit jaar de hoogste onderscheiding, de Orde van Verdienste, uitgereikt aan Leo Lenssen. Vanaf het begin (1973) dat hij in Oostrum kwam wonen is Leo heel actief in de gemeenschap van Oostrum. Zijn grootste verdienste ligt bij de korfbalvereniging, carna vals- en tennisvereniging. Maar ook de andere verenigingen doen nooit tevergeefs een beroep op Leo. Leo is de eerste voorzitter (negen jaar) en mede-oprichting van de Korfbalvereniging Oostrum. Onder zijn bezielende leiding werd de kleedaccommodatie gerealiseerd met pandbrieven die renteloos zijn verworven in de Oostrumse gemeenschap. Ook de reclamebor den moesten een plaats krijgen. Hiervoor werd een afrastering geplaatst. Ondanks bovenstaande activiteiten vond hij ook nog de tijd om twee jaar als leider van de senio ren op te treden. Bij de carnavalsvereniging is hij vijftien jaar lid van de Raad van Elf geweest waarvan ook nog vier jaar als ceremoniemeester. In 1978 was hij prins Leo I. Tijdens zijn periode bij de carnavalsvereniging heeft hij aan diverse projecten meegewerkt o.a. restauratie van de kappelletjes op het kerkhof en bouw sokkel van 't Aostrums Bolwerk. In 1978 heeft hij in de werkgroep oprichting Tennis gezeten. Sinds 1996 is Leo bestuurslid van de ten nisvereniging en heeft sinds die tijd zitting in de commissie Sportpark. Nu de aankoop van de grond voor de realisering van het nieuwe sport park rond is heeft Leo de taak, om als voorzitter van de werkgroep accommodatie sportpark Oostrum, te zorgen voor een multi-functionele accommodatie t.b.v. afd. voetbal-, tennis en korfbal. Buiten alles wat reeds genoemd is F oio Ritii v.d. Leur) heeft hij ook nog andere hobby's nl.: acht jaar gevoetbald in het eerste elftal waarvan diverse jaren als aan voerder' reeds 20 jaar, vanaf de oprichting, lid van de tennisvereni ging; sinds 1995 voorzitter van een maandagavond zwemclubje; reeds twintig jaar is hij een verwoed bow ler. dit zelfs in de bedrijvencompeti- tie. Ook op het werk doen ze nooit tevergeefs een beroep op Leo. In 1979 heeft hij de personeelsvereni ging van de Fa. Raedts opgericht. Vanaf het begin tot nu toe is hij hier van voorzitter/penningmeester. De 'Orde van Verdienste' wordt uitgereikt aan het begin van De Klingel-Aovend op zaterdag 6 februari om 21.00 uur in het gemeenschapshuis. Hier heeft men de gelegenheid om Leo en zijn echt genote Mia te feliciteren met deze welverdiende en hoogste onder scheiding van CV De Karklingels. Hoogste onderscheiding De Zagewetters Op zondag 31 januari zal vanaf 18.00 uur in café Den Tommes voor de 11e keer de 'Orde van Verdienste' uitgereikt worden. Deze orde is ingesteld door vaste- laovesvereniging De Zagewetters en wordt uitgereikt aan personen die zich op velerlei gebied ingezet hebben voor Merselo. De vastela- ovesvereniging heeft besloten om dit jaar de hoogste onderschei ding tot te kennen aan een gebo ren en getogen Merselonaar: Jan de Rijck. In het Merselose verenigingsleven heeft Jan z'n sporen al jaren ver diend. Op diverse terreinen heeft hij zich verdienstelijk gemaakt voor deze kleine maar hechte gemeen schap. De eerste bestuurlijke erva ring deed Jan op als voorzitter van de Merselose Jonge Boeren, zes jaar was hij dit, in totaal heeft hij negen jaar bij deze ambitieuze vereniging in het bestuur gezeten. Zij hadden ook een gymnastiekclub waar hij dertien lid was. waarvan zes jaar als tweede leider. Erg actief was hun zaaizaadhandel. Jan deed hiervoor vijf jaar de in- en verkoop. Daarnaast was Jan nog eens driq jaar Kringvoorzitter van de Kring Venray. Toen Merselo nog een eigen KVP-afdeling had was Jan daar vijf jaar de secretaris en penningmeester van. In 1972, vrij snel na de opening van sportpark De Vloet werd Jan tot voorzitter benoemd van SV Merselo en deze post bekleedde hij tien jaar, waarna Jan nog dertien jaar deel uit bleef maken van het bestuur. Bij zijn aftreden werd hem een draagspeld toegekend door het NKS. Nu nog steeds is Jan bij thuiswedstrijden te vinden aan de kassa van sportpark De Vloet; dit doet hij al 22 jaar. Naast dit alles heeft de samenwer king van verenigingen in het dorp hem altijd aangesproken en werd hij lid van de Commissie van Samenwerking, welke later uit mondde in de huidige Dorpsraad; 23 jaar heeft hij hier deel van uitge maakt. In deze periode heeft hij 20 jaar de ledenadminjstratie verzorgd van het dorpsblad 'Ös Kréntje'. Ontspanning zocht Jan, al 20 jaar is hij lid van 't Veldeke, maar door zijn onregelmatige werktijden kon hij daar de laatste jaren minder tijd aan besteden, maar is vast van plan om dit weer op te pakken. Naast zijn werk als melkmonsternemer, wat Jan vijftien jaar deed, en waarvan hij in 1998 afscheid nam en in de VUT ging, heeft hij veel op met zijn tuinbouw, al 30 jaar is hij lid van de Merselose Tuinbouwvereniging. Ook de Vastenaovend heeft een aparte plek bij Jan. Dertien jaar was hij lid van de Raad van Elf en nog steeds bezoekt hij de avonden die de Zagewetters organiseren. Ook de Muziekfeesten van Merselo mogen altijd een beroep doen op Jan, vanaf het begin zat hij in de organisatie, zat vier jaar in de Stichting, in diverse werkgroepen en ook nu nog is Jan actief tijdens deze voor Merselo zo belangrijke Muziekfeesten tijdens de Pinksterdagen. Zijn grote hobby is kaarten; met 'twee kaarttafels' besteedt Jan daar twee avonden per week aan. Zijn hechte vriendenkring is erg actief en altijd te vinden waar 'iets' te doen is in het dorp. Samen met zijn echtgenote Mien en dochter Leonie geniet Jan van 'zijn' Merselo, want zoals beschre ven, is Merselo mede geworden wat het nu is door de inzet van mensen zoals Jan de Rijck. Kleine gemeen schappen hebben zulke mensen nodig om leefbaar te zijn en te blij ven, en waar Jan nu nog altijd aan meewerkt. Het blijft nodig. Op zondag 31 januari vanaf 18.00 uur krijgen we gelegenheid om hem hiervoor te bedanken en hem de hand te drukken. Wij hopen dat vele hiervan gebruik zullen maken en samen met u zijn wij er van over tuigd dat hij ze verdient, de Orde van Verdienste. Aanrijding met gewonden In de nacht van zaterdag op zon dag heeft op de Provincialeweg onder Boxmeer een frontale aanrij ding plaats gevonden. Rond 03.40 uur reden enkele auto's komende vanuit de richting Boxmeer over de Provincialeweg. De voorste bestuur der bemerkte dat hij verkeerd was gereden. Hij reed dan ook de berm in om te kunnen gaan keren en terug te rijden. De achter hem rijdende auto bemerkte dat en remde af. De daarachter rijdende auto, bestuurd door een 19-jarige man uit Vortum- Mullem, bemerkte dit echter te laat. Hij remde krachtig en week uit naar links, waarbij hij op de rijstrook voor het tegemoet komende verkeer terecht kwam. Daar kwam hij fron taal in aanrijding met een auto, bestuurd door een 33-jarige man uit Venray, die hem tegemoet kwam rij den. De vier inzittenden (leeftijden en woonplaatsen onbekend) van de auto van de 19-jarige en twee passa giers, van de man uit Venray, 35 en 37 jaar, zijn gewond overgebracht naar het ziekenhuis in Boxmeer. Door de brandweer is assistentie verleend omdat een van de passa giers bekneld zat in de auto. Aanrijding De aangekondigde sneeuwval heeft dinsdagavond in Noord- en Midden-Limburg tussen 20.00 en 22.00 uur toch nog vijftien verkeers ongevallen veroorzaakt. Daarbij raakte een automobilist in Oirlo licht gewond, toen zijn auto van de weg slipte en tegen een boom belandde. De man is ter observatie overgebracht naar het ziekenhuis in Venray. Bij de overige veertien ongevallen bleef de schade beperkt tot materiële. Venraynaar waagt vluchtpoging Een 23-jarige arrestant uit Venray probeerde vrijdag omstreeks 10.25 uur te vluchten op weg naar het gerechtsgebouw in Roermond. Hij kon echter meteen weer ingerekend worden. De man, die niet geboeid in de politie-auto zat, wist op de Minderbroedersingel in een onbe waakt moment de deur van de auto te openen. Hij nam meteen de benen. Een agent greep hem enkele honderden meters verder in de kraag. De man werd vervolgens, geboeid, naar het gerechtsgebouw vervoerd. Motorrijder gewond Bij een verkeersongeval op de kruising afrit A73-Maasheseweg is maandagavond kort voor zes uur een 24-jarige motorrijder uit Vierlingsbeek gewond geraakt. De man is opgenomen in het zieken huis. Het ongeval gebeurde toen een 21-jarige automobilist uit Horst- America vanaf de afrit A73 de Maasheseweg opreed en geen voor rang verleende aan de motorrijder. De automobilist bleef ongedeerd. Zowel de motor als de auto raakten zwaar beschadigd. Koken met gasten aan tafel U kunt het! Ga de uitdaging aan! Nodig uw beste vrienden uit voor een "Dineetje aan huis". De gerechten die wij samen klaar maken en proeven helpen u een ideale gastvrouw of gastheer te zijn. Het culinaire tintje van deze cursus biedt u vele mogelijkheden bij de bereiding van voorgerechten, hoofdgerechten en nagerechten. Voor deze cursus is enige kookervaring vereist. Deze cur sus van 10 lessen start op dinsdag 19 jan. bij de Volksuniversiteit in Venray.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 20