Tri Speel-o-Theek kampt met ruimtegebrek l.95 OPRUIMING NU AFGEPRIJSD berden Experiment met plastic container stopgezet Nieuw overleg over Moskee OIOERA Feest, Vrijwilligerscentrale Synthese in bibliotheek MINI POSTER Asteria Verkooptalent gezocht 20x30 ini v.d. Leur AUTOLEASE OPRUIMING mi anssen Onze uitdaging: met u de juiste koers te vinden DE WINTERKOLLEKTIE dames-, heren- en kinderkleding MODEHUIS DONDERDAG 14 JANUARI 1999 Nr. 2 HONDERD TWINTIGSTE JAARGANG PEEL EN MA AS IPATEPSSTRAAT 1?a VENRAY «.TEL M78 585958 Grotestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray-Tel. 0478-582727/Fax 510916 \A/F F I^RI A H WQQR VENRAY EN IVIG E\ZI NG Advertentieprijs: ƒ0,41 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ34,00 email adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant Abonnementsprijs buiten de regio ƒ48,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Hotel Restaurant nodigt u uit voor... Oplossing laat nog jaren op zich wachten "De accommodatie van de Speel- o-Theek is volstrekt onvoldoende. Ik zou het plezierig vinden als de wethouder of een van de ambtena ren eens een kijkje ging nemen." Die vraag lanceerde PvdA-er M. Emonts vorige week in de commis sie Welzijn. Volgens Emonts is de behuizing van de Speel-o-Theek in de biblio theek veel te klein. Hij vroeg zich af of het college van plan is hieraan iets te doen. Met name ook omdat het probleem al dateert van meer dan twee jaar geleden. Wethouder Jan Driessen erkende het probleem en stelde dat "het dee uitmaakt van het complete volkhuisvestingsplaat- je van verenigingen en instellingen. De eerste fase van die 'volksverhui zing' is nagenoeg rond. In de tweede fase wordt de accommodatie van de Speel-o-Theek meegenomen." Driessen maakte meteen een voor behoud: "Dat kan echter nog enkele jaartjes duren. Een andere locatie voor de Speel-o-Theek is in ieder geval niet op korte termijn in beeld." Driessen kon dan ook con creet geen termijn aangeven. Eerder al heeft de gemeente de Speel-o- Theek het advies gegeven om zelf actief te zoeken naar een andere, geschikte locatie. "Dat hebben ze ook gedaan, onder andere via het inschakelen van makelaars", aldus Driessen. "Maar we werden beiden niet goed van de prijskaartjes die eraan hingen. We gaan nu op zoek naar een structurele oplossing voor de huisvestingsproblemen van de Speel-o-Theek", zo probeerde hij commissielid Emonts gerust te stel len. Aanrijding met gewonden Afgelopen weekeinde heeft op de Provincialeweg bij Boxmeer een frontale aanrijding plaats gevonden. Rond 03.40 uur reden enkele auto's komende vanuit de richting Box meer over de Provincialeweg. De voorste bestuurder bemerkte dat hij verkeerd was gereden. Hij reed de berm in om te kunnen gaan keren. De achter hem rijdende automobilist bemerkte dat en remde af. Een 19- jarige man uit Vortum-Mullem, die daar weer achter reed, bemerkte dit echter te laat. Hij remde krachtig week uit naar links en kwam op de verkeerde weghelft frontaal in bot sing met een auto, bestuurd door een 33-jarige man uit Venray. De vier inzittenden (leeftijden en woon plaatsen onbekend) van de auto van de 19-jarige en twee passagiers, van de man uit Venray. 35 en 37 jaar, zijn gewond overgebracht naar het ziekenhuis in Boxmeer. Door de brandweer is assistentie verleend omdat een van de passa giers bekneld zat in de auto. Zie de advertentie in deze krant In een gesprek dinsdagmiddag met P. Hermans, voorzitter van het Wijkplatform Brukske, heeft wethouder Bert Kersten toege zegd op korte termijn alsnog overleg te hebben met de betrok ken partijen rond de bouw van de moskee op het trapveldje naast de tafeltennishal. Volgens het wijkplatform bestaat er bij veel bewoners van deze wijk onvrede over de manier, waarop de gemeente rond de toewijzing van grond voor een moskee heeft gehan deld. Onlangs werd bekend, dat die moskee bij voorkeur op het trap veldje naast de tafeltennishal in het Brukske gebouwd wordt. Door de vele reacties 'en bezwaren van omwonenden is deze locatiekeuze inmiddels ingetrokken en wordt opnieuw bezien, wat de meest geschikte locatie is. Overigens bete kent dit niet dat het trapveldje geen optie meer is. Gezien omringende factoren zoals grondbezit van de gemeente, is deze locatie nog steeds een reële optie. De gemeente zal wellicht een zorgvuldigere communicatie voeren over het vervolgtraject. Wethouder Kersten erkende dat een en ander beter naar de betrokkenen gecom municeerd had moeten worden. Volgens het platform lijkt het nu alsof partijen tegenover elkaar staan. In de ogen van het wijkplat form had dit door de gemeente voorkomen kunnen worden als ze in een eerder stadium de betrokken partijen om de tafel had gezet. Het wijkplatform besloot maan dag tijdens haar vergadering om de gemeente te vragen alsnog met de betrokken partijen (gemeente, mos keebestuur, bewoners, Foekepot, Red Stars en het Wijkplatform) overleg te voeren over de locatie van de moskee. Het toegezegde overleg zal ergens in de komende twee weken gepland worden. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard alléén van kleinbeeld kleurennegatief (APS 3.95) Geldig t/m 31 januari Rfoto I video Patersstraat 10, Venray, tel. (0478) 58 44 85 op maat GEZELLENBAAN 8 58134 EA YSSELSTEYN TEL. 0478-541945 FAX 0478-541876 EMAIL-adres: GOMMANS@TREF.NL D« gtzelltgtft tn mets» tfeervelie aeeemroodatie in de omgeving. Voor bruiloften, partijen, bedrijfsfeesten, ete. dansfj^fiart} JC E N t R t' M alle gezelligheid onder een dak! Tel. 0478-510500 Rühl Haegens van Aar VENRAY Proefproject om informatiefunctie gezamenlijk vorm te geven De Vrijwilligerscentrale van Synthese is vanaf heden in de ont vangstruimte van de Openbare Bibliotheek in Venray gehuisvest. Het betreft een proefproject van een jaar, waarin de bibliotheek en de regionale welzijnsinstelling samen onderzoeken welke moge lijkheden er zijn om hun infor matiefunctie gezamenlijk vorm te geven. Voor de twee vaste medewerkers van de Vrijwiligerscentrale. Karin Longstaff en Kees Moerkerk, bete kent de overgang naar de biblio theek een hele vooruitgang. Het ont breken van een eigen ruimte bij Synthese in het gebouw van De Clockert noopte het tweetal ertoe om uit te kijken naar een andere locatie. "Karin zat op een kamer met andere cultureel werkers van Synthese, wat het heel moeilijk maakt om de zaken goed gescheiden te houden", vertelt Moerkerk, die de zaak bij de Vrijwilligerscentrale coördineert. "De nieuwe plek moest er een zijn waar mensen gemakke lijk binnenlopen. Voor de zomerva kantie heb ik directrice Annemarie Koopmans van de bibliotheek al eens gevraagd of ze er iets voor voelde om ons onderdak te ver schaffen. Ze reageerde meteen heel enthousiast." "Dat klopt", zegt Koopmans. "De bieb heeft als taak om het publiek op een zo breed mogelijk terrein te informeren. Het gaat hierbij om vrij etijdsbesteding, studie, werk, zelf redzaamheid, algemene ontwikke ling en cultuurdeelname. Om deze taak verder te ontwikkelen is het belangrijk dat we samenwerken met andere instellingen. Omdat Syn these in Venray een uitgesproken informatie- en adviesfunctie heeft, denken we dat de komst van de Vrij willigerscentrale een welkome aan vulling is op ons eigen werkterrein." Koopmans geeft aan dat de bieb op dit moment al op verschillende terreinen met Synthese in aanraking komt. "We zijn bijvoorbeeld betrok ken bij het overleg over het inte graal jeugdbeleid van de gemeente, waardoor we automatisch in contact komen met de welzijn,s-, jongeren- en allochtonenwerkers van Synthese. Verder nemen we als bibliotheek ook deel aan het huis werkbegeleidingsproject van Synthese. Daarnaast hebben we samen met de welzijnsinstelling het project Boekenpret opgezet, waarbij we ook de Vrijwilligerscentrale heb ben benaderd voor de werving van 50-plussers." De centrale blijft bij wijze van proef tot en met 31 december 1999 in de ontvangstruimte van de biblio theek gehuisvest. Moerkerk: "Dat het om een experiment van een jaar gaat, heeft te maken met het feit dat de Vrijwilligerscentrale een jaar geleden in het leven werd geroepen als twee-jarig proefproject. Volgend jaar vinden er twee evaluaties plaats. Ten eerste wordt bekeken of de Vrijwilligerscentrale na twee haar bestaansrecht heeft bewezen. Op de tweede plaats wordt bezien of de samenwerking met de biblio theek het beoogde effect heeft gehad. Ik zie de toekomst wat dit betreft met vertrouwen tegemoet. Nu we een eigen ruimte in de bieb hebben, zijn we voor een hele grote groep mensen veel beter bereikbaar. Om dit effect zo optimaal mogelijk te maken, zullen we onze eigen bereikbaarheidsuren zoveel moge lijk afstemmen op de openingstijden van de bibliotheek. Dat houdt in dat Karin en ik het niet de hele week alleen afkunnen. Een vijftal vrijwil ligers zal ons ondersteunen om de bereikbaarheid te garanderen." Ook Koopmans heeft er alle ver trouwen in dat de komst van de cen trale voor beide partijen alleen maar voordeel oplevert. De directrice acht de kans groot dat de samenwerking met Synthese in de toekomst verder wordt uitgebreid, wat echter niet betekent dat meerdere afdelingen van de stichting in de bieb zullen worden ondergebracht. "We zijn van plan om nog meer dan nu het geval is, gebruik te maken van hun kennis en expertise." De Vrijwilligerscentrale is voor taan bereikbaar onder tel 0478- 516995. de invoering van het nieuwe sys teem van afvalinzameling (diftar) te begeleiden en knelpunten op te los sen. De publieksdienst van de gemeen te Venray kreeg in de eerste week na invoering van het nieuwe inzamel systeem honderden telefoontjes van burgers. De klachten/meldingen waren globaal onder te verdelen in vier groepen. Zo klaagden veel mensen dat hun bak niet was geleegd. Patelski: "De mensen heb ben dat vaak aan zichzelf te wijten. In veel gevallen is de afvalbak te laat buitengezet. Mensen zijn 'gewoontedieren' en gaan uit van hoe het in het verleden was. Cotrans kwam altijd om 11.00 uur, dan zet ten we hem dan ook nu buiten, zo wordt geredeneerd. De ophaalronde begint echter al om 07.30 uur. De mensen dienen rekening te houden met de nieuwe ophaaldagen en -rou tes." Om de overlast te beperken heeft de gemeente verschillende wijken daarom vorige week twee keer bezocht. Om in tweede termijn alsnog afvalbakken te ledigen en huisvuilzakken op te halen. CHIP Veel onduidelijkheid bestaat er ook over de tarieven van het milieu- station. Woensdagmiddag konden de gemeente en AVL daar geen dui delijkheid over geven."Hoewel het de verantwoording is van AVL klop pen de mensen toch bij de gemeente aan. Voor hen is"het milieustation van Venray en niet van AVL." Bij zo'n vijftig huishoudens was verder nog geen afvalbak bezorgd, die zijn in de afgelopen week nabezorgd. Het vierde knelpunt betreft de chip op de afvalbakken. Bij 400 huishou dens is de afvalbak nog niet voor zien van een chip of zijn de adres gegevens niet ingevoerd. Een afvalbak zonder chip wordt door de ophaalwagen geblokkeerd. "Die huishoudens hebben inmiddels bericht ontvangen. In de komende dagen gaan we er zorg voor dragen dat alle afvalbakken van een deug delijke chip worden voorzien", aldus Patelski. HARDER Met ingang van volgende week zal de gemeente Venray zich harder Aan de Haammakerstraat is al een ondergrondse container geplaatst. opstellen ten opzichte van burgers die zich niet aan het nieuwe systeem houden. Patelski: "We zijn in de eer ste twee weken coulant geweest. Na drie maanden proef draaien, was het voor menig burger toch nog even wennen. Met ingang van volgende week laten de medewerkers van Cotrans huisvuilzakken die buiten worden gezet, staan. Verkeerde afvalbakken die aan de weg worden geplaatst, bijvoorbeeld een grijze in plaats van een groene, worden ook niet meer geledigd. Je moet op een gegeven moment een streep trek ken." Het aantal burgers dat zich tot de gemeente wendde, valt volgens Patelski overigens wel mee. "Het is niet zo dat je van een chaos kunt spreken. Er zijn bij 15.000 adressen 30.000 afvalbakken weggezet. Je kunt je voorstellen dat in die eerste weken niet alles vlekkeloos ver loopt. Je ziet echter dat de burgers vertrouwd raken met nieuwe sys teem. Afgelopen week stonden er bijvoorbeeld nog zo'n 80 huisvuil zakken aan de straat. Drie maanden geleden, toen de proef met diftar van start ging, waren dat er nog honderden." RUILACTIE De komende maanden gaat de gemeente Venray gebruiken om de puntjes op de i te zetten. Om het dif- tarsysteem te optimaliseren en zo goed als mogelijk maatwerk af te leveren. Zo worden nu al op ver schillende plaatsen in Venray, bij hoogbouw, ondergrondse afvalcon tainers geplaatst waar burgers op elk moment van de dag hun afval kwijt kunnen. In de maand februari wor den de aanvragen voor extra afval bakken gehonoreerd. Een steekproef medio van dit jaar moet uitwijzen hoe de burgers de invoering van dif tar hebben ervaren en dient uitsluit sel geven of er nog wensen/ondui delijkheden zijn. Dan wordt ook een inventarisatie opgemaakt wie een afvalbak wil inruilen voor een klei ne of grotere. Ruilen is voorlopig nog niet mogelijk. De gemeente wil die ruilactie uit kostenoverwegingen in één keer aan het einde van 1999 doorvoeren. Na klachten van bewoners wijk Antoniusveld De gemeente Venray heeft het experiment met de container voor plastic flacons in de wijk Antoniusveld voorlopig stopgezet. De gemeente besloot hiertoe naar aanleiding van reacties van wijk bewoners. Die hadden zich beklaagd over de rotzooi bij de afvalcontainers voor glas, blik en plastic flacons. De containers zaten overvol, raakten verstopt en afval werd vervolgens naast de containers gedumpt. "Medewerkers van Buitenbeheer zijn veertien dagen lang, elke dag, in de weer geweest om de rotzooi bij de containers op te ruimen. Onbegonnen werk. Vandaar dat besloten is de container voor plastic flacons niet meer te gebruiken en om te bouwen lot een blikcontai ner", aldus Chess Patelski die voor de duur van zes maanden door de gemeente Venray is ingehuurd om

Peel en Maas | 1999 | | pagina 1