Margaretha Werinussa droomt van rol in soapserie PEEL EN MAAS Venrays meisje verricht heldendaad y II 11 I Functioneel logo en efficiënte stijl weerspiegelen bedrijfsfilosofie Geslaagd Harry van der Borg zesde op regionale lijst WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Rabobank E3 Assertiviteit en communicatieve vaardigheden Margaretha Werinussa droomt van rol in soapserie Angela belt '112' na epileptische aanval vader Pïuf Aan het einde van deze maand hoort Margaretha Werinussa uit Venray of zij behoort tot een select gezelschap van 150 Nederlanders die terug mogen komen in een tweede ronde van AVRO's 'Hoop doet leven - de Nationale Soap-acteer wedstrijd'. Na twee weekeinden selectie, met bijna 1000 deelnemers, is het nog enkele weekjes sidderen en bibbe ren. Want eén ding is voor haar duidelijk: ze wil niets liever dan soapactrice worden. Daar zet Margaretha desnoods alles voor aan de kant. "Goh, wat was ik zenuwachtig. Maar ik niet alleen hoor, ik geloof dat iedereen stijf stond van de zenu wen. Ik gooide zelfs mijn Spa rood om." De 30-jarige Venrayse kan er nu om lachen, dat was onlangs wel anders toen zij met een kleine 500 andere soapacteurs in wording te gast was in een van de AVRO-stu- dio's in Hilversum. Samen met een Amsterdammer ("Nee, ik weet niet hoe hij heet. Ik weet alleen dat hij heel mooie ogen had"), lid van Toneelschool De Trap, moest de aantrekkelijke Venrayse een scène spelen. Een korte sketch tussen twee personen, Janine en Gerard, voor de ogen van een deskundige jury. Vooraf kreeg het tweetal vijf minuutjes tijd om te oefenen en te firoberen de tekst uit het hoofd te eren. Margaretha: "De eerste keer miste ik het samenspel. De tweede keer, na wat adviezen en tips, ging het een stuk beter. Kwamen er ook emoties bij ons los. Dat ging heel goed." KANS Werinussa raakte tijdens haar HBO-opleiding sociaal, cultureel en maatschappelijke vorming 'ver slaafd' aan 's lands bekendste soap serie GTST. Trots haalt ze uit haar tas een t-shirt met een opdruk van de castingwedstrijd 'Hoop doet leven'. Een rol in een soapserie is Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Rabobank Venray-Oostrum zit sinds 1976 in het door Architectenburo Colsen ontworpen pand aan het Schouwburgplein. De bouwstijl is eenvoudig te noemen. Gerard Regli: "Dat is typerend voor de Rabobank. De stijl is niet pompeus en niet te chic. We hebben bijvoorbeeld geen marmeren hal. Dat is een bewuste keuze. We willen voor iedereen toe gankelijk zijn en dat vind je in de bouwstijl en inrichting terug. Zelfs het koffie-apparaat in de hal is een bewuste keuze. Klanten kunnen op hun gemak een kopje koffie drinken. Dat geeft het idee van een huis kamer. En het verlaagt de drempel." Herkenbare gebouwen De lokale Rabobanken zijn auto noom. De collegeleden van Rabo bank Venray-Oostrum bepalen zelf hoe hun bank er uit moet zien. De lokale banken kunnen daarvoor wel advies bij Rabobank Nederland in winnen. Regli: "Want er bestaat wel een aantal ongeschreven regels over de vormgeving van de Rabobanken. Zodat er een bepaalde samenhang tussen de banken ontstaat. En ze herkenbaar voor de klanten zijn. Een supermodern gebouw zou bij voor de Venrayse, werkzaam bij een computerbedrijf, het einde. Het ultieme doel. Toch kan ze zich niet identificeren met een van de hoofd rolspelers uit 'Goede Tijden': "Dian en Kim spelen wel goed. Maar als ik een rol in GTST zou kunnen krijgen, zou het om een heel nieuwe persoon moeten gaan. Het karakter maakt me niets uit, ik vind datje alles moet kunnen spelen. Ik zou ook alles aannemen wat ze te bieden hebben, alles aan de kant zet ten voor een rol in een soapserie. Je leeft per slot van rekening maar één keer, dus die kans zou ik met beide handen aangrijpen." RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK-, KOPERWERKEN I 0478-511094 ~l \Top Support dakwerken V.O.Fy X Zuivel weg 2D X. Venray-Leunen Gerard Regli: "Aan het logo van de Rabobank herken je onze filosofie" PLANKENKOORTS Zover is het echter (nog) niet. Het aantal deelnemers in de nationale soapacteerwedstrijd wordt in de voorronden teruggeschroefd van 150 'acteurs/actrices' naar uiteinde lijk vier die deelnemen aan de grote finale. "Je moet de wedstrijd een beetje zien als de Soundmixshow van Henny Huisman. Hier gaat het erom om nieuw soaptalent te ont dekken." Haar passie voor het acte ren komt niet uit de lucht vallen. Op voorbeeld niet bij onze uitstraling passen." De inrichting van de Rabobank in Venray is functioneel en efficiënt. Volgens Regli is ook dat een bewuste keuze. "Klanten kun nen met hun vragen meteen bij de balie terecht. Ze hoeven daarvoor niet het hele gebouw door." Vroeger waren klanten en medewerkers van elkaar gescheiden door glas. "Dat is nu verdwenen en dat oogt meteen een stuk klantvriendelijker." Voor persoonlijke gesprekken kunnen klanten gebruikmaken van de spreekkamers. "Want dan is privacy wel belangrijk." De bedrijvenbalie is, om praktische redenen en vanwe ge de privacy, boven. "Maar onder nemers komen meestal niet naar ons. Wij bezoeken ze vaak zelf." de lagere school leefde zij zich al uit tijdens toneelstukjes, bij MMSK St. Petrus Banden speelde zij klarinet, last van plankenkoorts heeft ze dan ook niet. Margaretha: "Ik heb het altijd al leuk gevonden om toneel stukjes te schrijven. Tijdens mijn HBO-opleiding heb ik daarnaast kennis gemaakt met camerawerk, belichting en toneel." Op dit moment geniet zij met haar vriend Jan Wouters van een vakantie in Italië. Ook daar wordt het aangena me met het nuttige verenigd. "We maken opnamen voor een documen- tatiefilm over motoren. Het moet een collectors item van 90 minuten worden voor motorfreaks." Sander van Kuijck is geslaagd voor de nadoctorale ontwerpersop leiding Logistieke Besturings systemen van het Stan Ackermans Instituut aan de Technische Universiteit Eindhoven. Aan de Universiteit Maastricht is Marc van Tilburg uit Merselo afge studeerd in de studierichting Bedrijfseconomie met als speciali satie Marketing en Marktonderzoek. Roepnaam Rabobank Toen de Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank en de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank in 1972 fuseerden, onstond daaruit de Coöperatieve Centrale Raiffeisen- BoerenleenbankDe gefuseerde bank kreeg als roepnaam Rabobank en het blauw-witte logo met de Het oude logo van de Rabobank opgaande lijn. Vier jaar geleden, op 1 januari 1995, introduceerde de Rabobank het nieuwe logo: de lopende mens geplaatst in een cirkel, herkenbaar als zonnewijzer en klok. Het idee achter dit door het Engelse bureau Newell en Sorrell ontworpen beeldmerk is het - vanuit de coöpe ratieve gedachte - centraal stellen van de mens. De organisatie was enorm enthousiast over het logo, maar ook klanten reageerden posi tief. Uit onderzoek kwam naar voren dat 70% van het publiek het DONDERDAG 7 JANUARI 1999 - NR. 1 Zes jaar oud en dan al een hel dendaad verrichten. Angela Pouwels uit Venray deed het. Toen haar vader op oudejaarsdag een epileptische aanval kreeg, aarzel de ze geen moment en belde het alarmnummer 112. Luttele minu ten later arriveerde de ambulance die 'pappa' naar het ziekenhuis bracht, waar hij zijn bewustzijn weer terugkreeg. Met een teddy beer op de bank als beloning van de politie voor haar kordate optreden, vertelt Angela een tik keltje verlegen dat ze 'toch wel een beetje bang is geweest'. Ruim een jaar geleden kreeg Jan Pouwels uit Venray zijn eerste epi leptische aanval. Volledig onver wacht, maar dat is kenmerkend is voor deze vervelende ziekte, zo zegt hijzelf. "Het komt echt uit het niets. i nieuwe logo associeerde met de Rabobank, terwijl 55% het oude logo herkende. Klanten associeerden het nieuwe logo bovendien met modern en klantvriendelijk. Ook in Venray en omgeving waren de reac ties op het logo overwegend positief. Regli: "Veel klanten vonden het nieuwe logo mooi en een verbetering ten opzichte van het oude. Bij een logo moet jê een bepaald gevoel krij gen. En het moet herkenbaar zijn. Het nieuwe logo is dat. Het centraal stellen van de mens is al jaren onze filosofie. We hebben geen aandeel houders en daarom is het behalen van winst niet ons voornaamste doel. Wat wé wel belangrijk vinden, is dat onze klanten tevreden zijn. En ook het ondersteunen van maat schappelijke verenigingen of organi saties vinden we belangrijk. Daar staat het nieuwe logo voor." Feestlogo De introductie van het nieuwe logo werd door Rabobank Venray-Oos trum professioneel aangepakt. Regli: "We zijn maanden bezig geweest om het logo op onder andere het brief- werk en folders te veranderen. We hebben voorlichting gegeven aan de medewerkers, En we hebben ook de klanten en de pers op de hoogte gesteld van het logo. Op de dag van de introductie van het logo hebben we een open dag gehouden met onder andere een ballonwedstrijd." Nu, vier jaar later, heeft het logo tij delijk gezelschap gekregen van het partylogo. "100 jaar Rabobank is een enorme mijlpaal. Daarom vieren we feest. En daar hoort ook een feestlogo bij." De ballonnetjes met daarin de leus Rabo 100 staat bij voorbeeld op het briefpapier. En de medewerkers van Rabobank Venray- Oostrum dragen gedurende het eeuwfeest speldjes met het feestlogo. "Van klanten krijgen we regelmatig leuke reacties op het partylogo. Die vinden het een feestelijk gezicht." Dit artikel is het zesde in een reeks van 12 over ontwikkelingen binnen 100 jaar Rabobank Venray-Oostrum. Ze verschijnen maandelijks tussen juli 1998 en september 1999. tekst: VoPR communicatie ontwerp, opmaak en jubileumlogo: Rieky ran der Putten - Leo Creemers Je voelt je prima en dan opeens gaat 'het licht uit'. Tijdens zo'n aanval begin je wild om je heen te trappen, waarna je een kwartiertje later weer bij bewustzijn komt. Dan pas zie en besef je wat je hebt aangericht. Ik heb zo een keer mijn hele voet opengetrapt aan een scherpe rand. Het is echt levensgevaarlijk, wantje hebt nergens weet van. Hoe epilep sie ontstaat, weet niemand. Genezen valt het op dit moment niet, ze kun nen alleen medicijnen geven om het aantal aanvallen enigszins in de hand te houden." HELDENDAAD Vorige week donderdag - op oudejaarsdag - was het weer zover. Jan was alleen thuis met zijn doch tertje Angela, toen de aanval wreed toesloeg. "Pappa stond in de keuken en ineens viel hij op de grond", ver telt de zesjarige, die alle aandacht voor haar persoontje wel interessant vindt. De kleine meid aarzelde ver volgens geen moment en rende naar de telefoon, waar ze het nummer draaide dat haar moeder haar had ingefluisterd voor noodgevallen. "Op de televisie doet Koekeloere ook 112 bellen." Angela doelt op een uitzending van TELEAC. waar in kinderen worden voorgelicht over hoe ze moeten handelen in noodsi tuaties. "Zo'n uitzending is toch wel nuttig", voegt haar moeder Elly er Op de Noord-Limburgse lijst voor de Provinciale Staten verkiezingen van 3 maart staat Harry van der Borg uit Venray op een zesde plaats. De ledenverga dering van de PvdA Limburg heeft de lijsten voor deze verkie zingen onlangs vastgesteld. De eerste twee kandidaten zijn op de vijf Limburgse lijsten hetzelfde. Alle lijsten worden aangevoerd door lijsttrekker Jan Tindemans (Nederweert), momenteel gedepu teerde voor de PvdA. Op de tweede plaats staat Odile Wolfs (Gronsveld), de huidige fractievoor zitter van de PvdA in de Provinciale Staten. Op de regionale Noord- Limburgse lijst staan op de derde tot en met vijfde plaats achtereenvol gens Fons Tans (Baarlo), Niek Dings (Venlo) en Dickie Minken- Jansen (Wanssum). Venray wordt op een goede zesde plaats vertegen woordigd door Harry van der Borg. Hij zat van 1994 tot en met 1998 voor de PvdA in de gemeenteraad van Venray. Op dit moment heeft hij zitting in de raadscommissie Agrarische Economie en Milieu. Hij is verder onder andere actief als voorzitter van Stichting Opvang Vluchtelingen en Asielzoekers HONDERD TWINTIGSTE JAARGANG aan toe. ONAFSCHEIDELIJK Na de alarmoproep duurde het slechts enkele minuten voordat de ambulance voor de deur stopte, even later gevolgd door de politie. Jan werd naar het ziekenhuis gebracht, waar hij niet lang daarna weer bij bewustzijn kwam. Voor zijn vrouw Elly lag er bij haar thuiskomst een briefje op de keukentafel klaar, waarin de heldenddaad van haar dochtertje stond beschreven. Vader Jan mocht diezelfde ochtend weer naar huis. Lichamelijk weer her steld, geestelijk echter nog behoor lijk in de war. "Ik blijk tijdens mijn aanval mijn hoofd te hebben gesto ten, waardoor ik een hersenschud ding heb opgelopen. Het Nieuwjaarsfeest is hierdoor helaas volledig aan mij voorbijgegaan. Op dit moment voel ik me weer prima, maar ja. dat zegt niets. De epilepsie kan ieder moment weer toeslaan." De trots en waardering van Jan en Elly voor wat hun dochter gedaan heeft, is er niet minder om. "Hier is maar weer eens het bewijs geleverd dat kleine kinderen slimmer zijn dan menigeen denkt." Angela kreeg voor haar kordate optreden een knuffelbeer van een politieagente. Het pluche dier en het Venrayse meisje zijn vanaf die dag onafschei delijk. Noord-Limburg, in het bestuur van het Gezondheidscentrum Landweert, voorzitter van de atle- tiekraad van Atletiekvereniging Venray en in de Ouderraad van de Muziekschool Venray. Als bioloog is hij actief betrokken bij ontwikke lingen met betrekking tot natuur en landschap. Vanuit deze Venrayse achtergrond denkt hij dez belangen in de Provinciale Staten goed te kunnen behartigen. Deze cursus is bedoeld voor iedereen die korte of lagere tijd geleden de assertiviteitscursus of communicatieve technieken gevolgd heeft. Ook die gene die wel assertief zijn, maar nog bepaalde vaardigheden missen of onzeker zijn, zijn welkom. De cursus staat n.l. in het teken van het vergro ten van vaardigheden in communiceren, waarbij assertiviteit ook een rol speelt, in b.v. groepen/gesprekken. Onderwerpen die o.a. aan de orde komen: - Contacten leggen, - Assertiviteit in gesprekken, - Macht en assertiviteit, - Macht in de praktijk. Leren met en van elkaar staat ook in deze cursus centraal. Kun je deze extra ruggengraat gebruiken, meld je dan tijdig aan. Je zelf als persoon en het functioneren van groepen komen aan bod. Deze cursus start op maandag 18 jan. bij de Volksuniversiteit in Venray. De filosofie van de Rabobank is terug te vinden in haar huisstijl en architectuur. Het logo - de lopende mens geplaatst in een cirkel - en de eenvoudige, toegankelijke bouwstijl representeren waar de Rabobank voor staat: laagdrempeligheid en het centraal stellen van de mens. Gerard Regli, voorheen manager bedrijfsvoering bij Rabobank Venray-Oostrum en daar momenteel verantwoordelijk voor de facilitaire zaken: "Zelfs over het koffieapparaat in de hal is nagedacht. We willen dat klanten bij ons een huiskamergevoei krijgen." Rabobank Venray-Oostrum 100 jaar Provinciale Statenverkiezing in Limburg

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9