*Va£tel<zoveKd tea t/em&f "Ondergrondse afvalcontainers zijn regelrechte mislukking" Aid Prinse Plak voor F rits Basten Stichting LEO in het zonnetje gezet OPRUIMING Bij Merselonaar moet 'op stap' voor eerste levensbehoeften Zittings avonden Merselo Geert I prins van 't Dartele Veule Gemeente en politie N bezoeken horeca Ondertrouwbal Boerebrulluft Liedjesmiddag in Meerlo Jeugdzitting bij De Hazekeutel Prinse- proklemasie 9 januari Carnavals- kledingbeurs in Veltum PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS PEEL EN MAAS BEZORGEN? Van Oorschot Mode is de opruiming in volle gang! VAN OORSCHOT MODE "PEEL EN MAAS donderdag 7 januari 1999 - Pagina 7 Bewoners Antoniusveld zien straat in vuilisbelt veranderen Zaterdag 16 januari in zaal In den Engel 'De proef met de nieuwe onder grondse afvalcontainers voor glas, blik en plastic flacons aan de Clara Wichmannstraat in de Venrayse woonwijk Antoniusveld is nu al een regelrechte mislukking. De gemeen te moet de afvaldepots dan ook zo snel mogelijk verwijderen.' Buurtbewoners van de Clara Wichmannstraat en de Belle van Zuylenstraat komen tot deze vroeg tijdige conclusie, omdat ze aan de lopende band constateren dat de plek rondom de afvalcontainers in een regelrechte puinhoop verandert. Vuilniszakken, die naast de bakken worden gezet, glas dat op straat wordt gegooid en plastic zakken die in de container worden gedepo neerd, waardoor deze binnen de kor- ste keren verstopt raakt. J. Lemmen en A. Quekel, die beiden aan de Belle van Zuylenstraat wonen, uit ten begin deze week hun bezorgd heid en afkeer over de situatie. Lemmen: "De nieuwe bakken staan er pas een paar weken en ik kan nu al zeggen dat het experiment volle dig mislukt is. De mensen maken er een grote rotzooi van. Het is gewoon te gênant voor woorden. Door al het glas dat op straat wordt gegooid, moet je bovendien ontzet tend uitkijken waar je met je fiets of auto rijdt. Je hebt zo een lekke band." Volgens Lemmens wordt de puinhoop niet veroorzaakt door mensen uit Antoniusveld maar door bewoners van andere wijken. "Ze komen van heinde en verre om hun afval hier te dumpen. De gemeente zegt dat het te maken heeft met de feestdagen en dat het probleem van tijdelijke aard is. Daar geloof ik helemaal niets van. Vanaf het moment dat die bakken er staan, wordt er al misbruik van gemaakt." Quekel: "Als ik nu uit mijn raam kijk, zie ik gewoon een vuilnisbelt. Daar komt nog bij dat er nooit enig overleg is geweest over de plaatsing van die bakken. Iedere keer als ik uit het raam kijk, word ik met twee afschuwelijke bakken geconfron teerd. Je zet toch niet van die ondin gen onder iemands neus zonder dat vantevoren te overleggen. Nu ben ik Met ingang van 1 januari jongstleden doet de SRV-wagen van A. Gordebeke niet meer Merselo aan. De ondernemer uit Wanssum is gestopt omdat hij met zijn rijdende winkel 'geen boter ham meer kon verdienen'. Buiten enkele bakkers die aan huis aan bezorgen, zijn de inwoners van Merselo voor hun eerste levensbe hoeften voortaan aangewezen op winkels/supermarkten in Venray. Twee jaar geleden startte Gordebeke als jonge ondernemer met een SRV-wagen in Blitterswijck. Een jaar later voegde hij het Venrayse kerkdorp Merselo bij zijn rayon. Aan het einde van het afgelopen jaar strandde het schip. Diverse factoren waren voor Gordebeke aanleiding om in Merselo, maar ook in Blitterswijck, te stoppen als SRV-man. De toene mende concurrentie van supermark ten was een van de redenen. Daarnaast speelde het veranderende levenspatroon van zijn potentiële klanten hem eveneens parten: "Op de tijden dat ik door het dorp reed, waren de meeste mensen niet thuis. Aan het werk. En om 's avonds om acht uur al toeterend door Merselo te rijden, zag ik niet zitten. Dan zou ik binnen de korste keren ruzie heb ben met de bewoners." Als jonge ondernemer werd hij de laatste maanden bovendien geconfronteerd met de aangescherpte Europese HACCP-regelgeving, waarin de normen voor hygiëne en conserve ring van de levensmiddelenindustrie zijn neergelegd. Concreet zou dat betekenen dat Gordebeke voor zijn SRV-wagen een nieuw koelsysteem zou moeten aanschaffen. "Een behoorlijke investering. Met 10.000 gulden ben je er dan niet. Alles bij elkaar opgeteld, reden voor mij om te stoppen. Ik heb het geprobeerd, maar helaas is het niet gelukt. Jammer voor met name de ouderen iedere keer genoodzaakt om de rom mel buiten zelf op te ruimen. Als er ongelukken gebeuren, wil ik name lijk niet met het gevoel blijven zit ten dat ik dat had kunnen voorko men. De gemeente moet gewoon toegeven dat de proef een misluking is en niet met het smoesje aankomen dat het met de feestdagen te maken heeft." Ook M. Tijsen, die aan de Clara Wichmannstraat woont, spreekt zijn zorg over de situatie uit. "Mensen deponeren niet uitsluitend hun plas tic flacons in de container, wat wel de bedoeling is, maar alle mogelijke soorten afval waar plastic in zit. Hierdoor raakt de bak in een mum van tijd verstopt. Op dit moment zit hij helemaal vol. Omdat de gemeen te de container niet komt ledigen - wat ze wel heeft beloofd - wordt de rotzooi gewoon aan de straat gezet. en gehandicapten in het dorp. Maar ik kon met de wagen gewoon mijn brood niet verdienen." ALTERNATIEF Het gebrek aan winkels die voor zien in de eerste levensbehoeften is volgens Dorpsraadvoorzitter Wim Michels niet zo erg voor de 'mobiele Merselonaar'. Erger vindt hij het voor de ouderen die nu door weer en wind naar winkels in Venray moeten om hun boodschappen te doen. "We betreuren het dat Gordebeke is gestopt. Maar van de andere kant moet je reëel zijn. Als SRV-man is het hard werken, veel sjouwen en de meesten zien het als een aanvulling op de wekelijkse boodschappen. Ik kan me best voorstellen dat zo'n man stopt als er niet voldoende te verdienen is." Plusmarkt Van Dijck en Plusmarkt Verbeeten in Overloon lanceerden volgens Michels voor Kerstmis al het idee om voortaan in Merselo boodschappen aan huis te leveren. "Als Dorpsraad zijn we blij met dit initiatief. Als dat loopt is het een goed alternatief voor de SRV- wagen." Sjraar van Dijck van de gelijkna mige Plusmarkt bevestigt het con- Op zondagmiddag 10 januari, om 14.30 uur, zullen in zaal 't Brugeind acht groepen strijden voor de carna valsschlager 1999 met de hieraan verbonden wisseltrofee. De muzika le begeleiding is in handen van de Rutbachkapel. Een deskundige jury zal de liedjes beoordelen. Daarna zal de prijsuitreiking plaats vinden en zal prins Jos I de wisseltrofee overhandigen aan de winnende groep. Wie wordt de millennium prins carnaval 1999/2000? Na een succesvolle regeerperiode zal prins Jos I plaats maken voor de nieuwe prins 1999/2000. Prins Jos I zal ongetwijfeld opge nomen worden in de aid Prinsengarde. Ieder jaar zorgt de aid Prinsengarde dat de jongste, oud prins, op een grote fauteuil, met dikke sigaar en pul bier, wordt opgenomen in de 'Prinsenhemel'. Het hoogtepunt van deze middag is zonder meer het uitkomen van de nieuwe prins (en prinses?) 1999/2000. De nieuwe prins zal tij dens het uitkomen getest worden of dat hij millennium-bestendig is. Wie wordt de millennium nar? De twee narren Wilbert Coenders en John Steegs zullen na 11 jaar hei narrenpak met toebehoren overdra gen aan de kersverse millennium nar. Wie zal dat zijn? Komt dat zien! Iedereen is van harte welkom en de entree is gratis. Tijdens de Meerlose Revue, zater dag 6 februari, zullen de twee narren onderscheiden worden in de orde van de 'Mieelderse Vos'. Volgens mij heeft de gemeente de middelen niet om de container voor plastic flacons leeg te maken, anders hadden ze dat toch wel eerder gedaan?" Gemeentevoorlichtster Ingrid Molenaar laat desgevraagd weten dat de klachten van bewoners terecht zijn. "Medewerkers van de gemeente hebben maandagmiddag een kijkje genomen aan de Clara Wichmannstraat en inderdaad...er lag behoorlijk wat afval rondom de containers. Of de bakken na de inge bruikname op 22 december zijn geledigd, durf ik niet met zekerheid te zeggen. Het leek er in ieder geval verdacht veel op dat dit nog niet is gebeurd. Het is op dit moment nog niet bekend hoe vaak de bakken in de toekomst door Van Gansewinkel zullen worden geledigd. Daarvoor moeten we eerst weten in welke tact over de mogelijke bezorging in Merselo, maar spreekt niet van een nieuw initiatief. "We bezorgen al drie jaren. Dat is niks nieuws onder de zon. We zijn nu alleen als Plusmarkten deze vorm van klan tenservice meer aan het promoten in Merselo. Met name ook omdat de SRV-wagen is gestopt. De inwoners kan bij ons telefonisch, per fax of zelfs via internet zijn boodschappen doen. Wij komen ze dan thuis bezor gen." mate de burgers er gebruik van maken." Molenaar beaamt dat de voorlichting over de nieuwe, onder grondse containers voor glas, blik en plastic flacons tot op heden onvoldoende is geweest. "Het is in ieder geval niet de bedoeling dat bewoners van andere wijken hun afval in Antoniusveld gaan dumpen, hoewel dat natuurlijk moeilijk is om te voorkomen. Verder zullen we de burgers duidelijker uit moeten leg gen welk soort plastic in de contai ner mag worden gedeponeerd. Op de container staat nu 'n sticker, waarop wordt aangegeven dat uit sluitend plastic materiaal dat van polyethyleen is gemaakt, is toege staan. Zo mag je wel een plastic shampoofles in de container gooien maar geen leeg boterkuipje. Het hoe, wat en waarom zullen we bin nenkort verder uitleggen." Op vrijdag 8 en zaterdag 9 januari worden bij vastelaovesvereniging De Zagewetters in Merselo weer de jaarlijkse sittingsavonden (Kermenaaivisite) gehouden, in zaal 't Anker. Beide avonden beginnen om 19.30 uur. Tijdens deze avonden kan men genieten van buuts en vele artiesten van eigen bodem. De muzikale omlijsting van beide avonden is in handen van hofkapel 'Die Fidele'. 'Fiëste en zinge onder kieps en toer mit Venrode en ut Venrods Mannekoer'. Onder dit motto organiseren Zangvereniging Venrode en het Venray's Mannenkoor de Rooyse Boerebrulluft 1999. Binnen beide verenigingen is een boerenbond met diverse commissies actief om de verschillende activiteiten gestalte te geven. Het eerste hoog tepunt is op zaterdag 16 januari, het voorstellen van het Bruudspaar 1999. De avond in zaal In den Engel begint om 19.33 uur. Nadat afscheid is genomen van de familie en het Boerebruudspaar 1998 wordt middels een ludieke act het nieuwe boerenbruidspaar gepre senteerd. Het feest wordt omlijst door een keur van artiesten die wor den begeleid door het basisorkest rond Johan van Krey en enkele Venrayse artiesten. Twee Limburgse artiesten geven het feest in zaal In den Engel extra cachet. Frans Theunisz staat al jaren op de Limburgse hitlijsten met nummer als 'Sjeng aon de geng' en 'Polonaise' en zal de zaal opwarmen voor het grote spektakelstuk van de avond: Big Benny. Deze Limburgse Bourgondiër doet zijn naam eer aan en is de verwezenlijking van muzi kale topsport. Met zijn imposante gestalte weet hij binnen notime een zaal op z'n kop te zetten. Entreekaarten a 10 gulden per per soon zijn te koop bij Cor Paint aan de Paterslaan. Sigarenhuis Janssen en café 't Upkè, beide aan de Grote Markt. Zaterdagavond 16 januari is het weer zover!!!! Dan verzamelen zich weer alle Hazekeutels in de foyer van de schouwburg voor de jeugd- zitting van 1999!!! Deze avond staat in het teken van het aftreden van prins Mark II en zijn adjudanten en wachten we vol spanning op het uit komen van de nieuwe jeugdprins 1999!!! Om de spanning er goed in te houden zijn er verschillende artie sten die voor jullie optreden. Daarnaast wordt ook ons nieuwe boerenbruidspaartje bekend gemaakt!!! KLEURWEDSTRIJD Om jullie al een beetje in de sfeer te brengen is er wederom een kleur- wedstrijd. De kleurplaten worden verspreid met de weekbladen. Wij vragen jullie deze kleurplaat zo mooi, gek en origineel mogelijk in te kleuren en deze voor zaterdag 16 januari in te leveren bij Hoedemaekers Fotohandel, Henseniusplein 6 te Venray. Bij inlevering van de kleurplaat krijgen jullie dan ook nog een kleine trakta tie. De jeugdprins zal de mooiste kleurplaten belonen met spetterende prijzen!!! Zou jij de winnaar zijn indien je niet aanwezig bent dan gaat de prijs naar de volgende.... Dustot zaterdag 16 januari om 18.33 in de foyer van de schouwburg. De zitting begint om 19.11 uur en de entree bedraagt ƒ3,-. De garderobe is voor de kinderen gratis. Natuurlijk zijn papa's, mama's, opa's, oma's ook van harte welkom De Prinseproklemasie op 9 janu ari a.s. heeft de afgelopen weken al de nodige aandacht gehad. Zo vlak voor het uitkomen van de nieuwe prins is het toch belangrijk om de puntjes op de 'i' te zetten zodat u in ieder geval goed geïnformeerd bent. Wat voor u belangrijk is: - het programma begint op 9 janu ari om 19.44 uur - voor het galafeest na afloop van het zaalprogramma zijn vanwe ge veiligheidsredenen een geli miteerd aantal foyerkaarten a ƒ7,50 beschikbaar. Vanaf 22.30 uur zijn de kaarten te koop bij de ingang van de schouwburg - het zaalprogramma is, in tegen stelling tot andere jaren, niet via een groot videoscherm in de foyer te volgen - totoformulieren kunnen nog tot voor de aanvang van het pro gramma worden ingeleverd, tevens zijn er nog lege totofor mulieren te krijgen bij de ingang van de zaal. De deelname aan de tot is gratis. De te winnen prijs is een fiets die door Rijwielhandel Van Raay beschikbaar wordt gesteld. De Kemissie Prinseproklemasie wenst u een feestelijke avond toe. Wij zijn er klaar voor. De Aid Prinse Kompeneej heeft besloten de Aid Prinse Plak dit jaar toe te kennen aan Frits Basten. De onderscheiding wordt op zondag 7 februari uitgereikt tijdens een feestelijke brunch in partycentrum De Witte Hoeve in Venray. De brunch, aanvang 11.30 uur, wordt muzikaal opgeluisterd door Ad Haans. De APK-plak wordt ieder jaar door de Aid Prinse Kompeneej uit gereikt aan een persoon die zich verdienstelijk heeft gemaakt voor de Venrayse gemeenschap en de carna val in het bijzonder. Frits Basten heeft een lange staat van dienst. Zo was hij leider in het patronaat, vaandrig en hopman bij de verken nerij en ook bestuurlijk had hij grote verdiensten binnen de scouting. Zo was hij groepsleider, lid van de dis- trictsraad en later districtsvoorzitter. Hij was meer dan 30 jaar actief voor de scoutinggroep in Venray. Voor al zijn verdiensten kreeg hij de gouden speld van Scouting Nederland, de hoogste onderscheiding op scou- tinggebied. Met Frits Linssen was hij gangmaker tijdens feestavonden van de scouting, later traden zij als het duo Godfried en Friedrich op in zaal Wilhelmina en rolden zij Circus Mök binnen. Na enkele jaren ging hij optreden met Mathies (Johan Gerrats). Als vanzelfsprekend nam hij vervolgens zitting in de Commissie Mök. Vorig jaar heeft hij, met pijn in het hart, afscheid genomen van deze commissie. ADJUDANT Frits Basten was in 1982 adjudant van prins Joost III en is nog steeds actief in de Aid Adjudante Rooy en Op zondag 10 januari organiseert de jeugdclubleiding van de wijkver- eniging van 10.00 tot 12.00 uur een beurs voor tweedehands carnavals kleding in wijkgebouw 't Schöpke, Veltumse Kleffen 62b. Deze is voor iedereen gratis toegankelijk. Vrijwel direct na afloop van de beurs, tussen 14.00 en 14.30 uur, kunnen de kledingaanbieders hun opbrengst ophalen evenals de niet- verkochte kleding. Niet retour geno men kleding gaat vervolgens naar een goed doel. Voor nadere inlichtingen kan gebeld worden met Marjan Weijs, tel. 586123 of Elly Pouwels, tel. 510869. lid van de jury tijdens de liedjesfina le van De Piëlhaas. In Leunen, waar Frits woont, heeft hij meer dan elf jaar met straatgenoten de lokale zit tingen opgeluisterd, als de Blue Bell Boys en later de Kwaaksisters. Hij heeft daarnaast jarenlang in de boe renbruiloftcommissie en de com missie jeugdcarnaval in Leunen gezeten. Ook was hij actief op het carnaval van St. Servatius, waar hij meer dan 30 jaar heeft gewerkt en enkele weken geleden vervroegd met pensioen is gegaan. Frits is al jaren lid van Veldeke en organiseert samen met Ad van Zwol de Venrodsen Aovend. Komend jaar verzorgt hij voor het tiende jaar de presentatie. Niet alleen binnen de carnavals wereld is Basten een bekende. Bij de Petrus Bandenkerk is hij lid van de avondwakegroep en hij was, in een wanhoopspoging enkele kilo's kwijt te raken, jarenlang veteranen- lid van Volleybalclub Rooyse VK. Frits Basten is getrouwd met Annie en zij hebben twee zonen. Afgelopen zondag werd in Veulen bekendgemaakt wie de nieuwe prins is van 't Dartele Veule 1999. Met veel spektakel - een heuse raket werd afgevuurd met de nodige 'startproblemen' - kwam uiteindelijk Geert Jenniskens tevoorschijn als Geert I, prins van 1999. Prinses Marian werd uitgeroepen tot 45e prinses van 't Dartele Veule. Het prinselijk paar houdt zaterdag 16 januari van 20.11 tot 22.11 uur receptie in de Perdstal. Na de recep tie wordt het boerenbruidspaar 1999 uitgeroepen. Tijdens het treffen in gemeenschapshuis De Vlies werd tevens bekend, wie dit jaar het Gouden Paard krijgt. Piet Leyssen ontvangt op carnavalsdinsdag 16 februari, om 22.00 uur in de Perdstal, de hoogste onderscheiding van 't Dartele Veule. Op de foto de nieuwe prins van Veulen (2e var rechts) met naast hem Prinses Marian. Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met (£flRr Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Het college van B W van de gemeente Venray heeft besloten om met de politie na te gaan hoe het zit met de openbare orde en veiligheid bij de Venrayse horeca. Daartoe gaat zij horecagelegenheden bezoeken om te kij ken hoe het staat met de personen, gebouwen en omgeving. De gemeente wil met de ondernemers de kwaliteit van de Venrayse horeca handhaven, en waar nodig verbeteren. Vanuit de gemeente zullen brandweer, milieubeheer, bouwbeheer en sociale zaken samen met de politie bezoek brengen aan Venrayse horeca gelegenheden. Zij zullen onder andere de volgende zaken nakijken: brand veiligheid. exploitatie- en horecavergunning. speelautomatenvergunning, horeca-inrichtingseisen, lichtreclames, bouw- en bestemmingsplanvoor schriften. milieuwetgeving, sociale wetgeving, Opiumwet, Vreemdelingenwet en Wapenwet. De gemeente heeft de bezoeken bij de horecavereniging aangekondigd. De datum, het tijdstip en de te bezoeken bedrijven zijn niet bekendgemaakt. De eerste bezoeken zijn een proef. Of, en zo ja in welke mate de proef een vervolg krijgt, is afhankelijk van het verkregen resultaat en het tijdsbeslag dat het bezoek en hét daaruit voorl- vloeiende werk met zich meebrengt. Vereniging van het Jaar in Leunen De Stichting Leunse Evenementen Organisatie (LEO) is in Leunen uitge roepen tot Vereniging van het Jaar. Het was de eerste keer dat tijdens het jaarlijkse nieuwjaarstreffen van Leunse verenigingen in gemeenschapshuis De Brink deze verenigingstrofee werd uitgereikt. Stichting LEO zet zich voor al in voor de jongeren in het Venrayse kerkdorp. De groep bestaat uit zo'n twintig Leunenaren in de leeftijd van twintig tot dertig jaar. De opzet van LEO is om met name voor deze groep dorpelingen, maar ook voor de jonge re jeugd, activiteiten te organiseren. Zo verzorgt LEO een keer per week het 'Zaterdagavondcafé' en wordt er samen met Synthese op vrijdagavond een soortgelijke activiteit op touw gezet voor de jeugd van twaalf tot zestien jaar. De opruiming van onze wintercollectie is van start gegaan. Wij nodigen u uit om uw wintergarderobe extra voordelig aan te vullen. Er is nog volop keuze op alle afdelingen! Graag tot ziens in onze zaak. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. - afc - SRV-man A. Gordebeke gestopt in kerkdorp

Peel en Maas | 1999 | | pagina 7