venray 'The King and I' door het Koninklijk Ballet van Vlaanderen 'Een nieuwjaar, een nieuw rekeningafschrift.' Wereldwinkel Venray Meesterverteller dominee Nico ter Linden vertelt het verhaal... Speciale Theaterarrangementen Het Theaterarrangement bestaat uit Programma komende weken (U WrtWSt TEL 0478 58 77 39 Blue Stone in De Bonte Koe Winter- wandeling Merselo E-mail adres Peel&Maas High Tea elke zaterdag f32.50p.p. Nieuwjaars concert Basement Band in De Evenaar Proevenj fj elke zondag va. f42.50p.p. i Bridge Beginnerscursus Engels voor senioren Kerst-Concert Venray's Mannenkoor met Kamerkoor Kiev zeer geslaagd PEEL EN MAAS donderdag 7 januari 1999 - Pagina 3 Donderdag 14 januari in Schouwburg Venray Drie jaar na The Sound of Music brengt het Koninklijk Ballet van Vlaanderen opnieuw een familiemusical met 'The King and I'. Deze klassieker van Rodgers en Hammerstein werd een van de meest geliefde werken met beroemde liedjes als 'Hello', 'Young Lovers', Getting to know you' en 'Shall we Dance'. Het stuk is donder dag 14 januari te zien in de Schouwburg Venray. De musical is gebaseerd op het boek 'Anna and the King of Siam' van Margaret Landon. Het speelt zich af in het 19e eeuwse Thailand en vertelt het verhaal van de liefde tussen de Victoriaanse gouvernante Anna en haar werkgever, de despoti sche koning van Siam. De voor stelling betekende indertijd de grote doorbraak van Yul Brunner, die na maar liefst 4625 optredens op het toneel ook in de filmversie de rol van de koning voor zijn rekening nam. De belangrijke rol van de vele koningskinderen, de Oosterse sfeer en de meeslepende melodieën maken van deze musi cal een ontroerend familiespekta kel voor jong en oud. De voor stelling begint om 19.30 uur. schouwbur Grand Café De Artiest dagelijks geopend direct gelegen naast de hoofdingang van de schouwburg iedere dag verrassende schotels en menu's met verrassende prij zen prachtig uitzicht sfeervolle eigentijdse inrichting regelmatig live-optredens uit 'eigen huis' ideaal voor een combinatie met een schouwburgbezoek welkomstdrankje in De Artiest 3-gangen diner inclusief 2 drankjes theatervoorstelling pauzedrankje gratis garderobe in schouwburg het arrangement is op verzoek uit te breiden met bijvoorbeeld een feestelijk drankje in De Artiest na afloop van de voorstelling ook als u al in het bezit bent van kaarten voor een voorstelling kunt u gebruik maken van een arrangement. Het arrangement kost dan f 37,50 p.p. (aanvang 2 uur vóór de voorstelling) zondag 10 januari 13.00 en 16.00 uur Wintercircus Martin Hanson dinsdag 12januari Carmen donderdag 14 januari The King and I vrijdag 15 januari De nieuwe snaar maandag 18-dinsdag 19 januari 20.00 uur uitverkocht Urbanus zondag 31 januari 15.00 tot 18.00 uur Lex Steverink dinsdag 2 - woensdag 3 februari20.00 uur Paul van Vliet woensdag 3 februari20.00 uur Mahalie Jackson Café De Bonte Koe is al jaren bekend om haar vele live optre dens op de zondagavond. Op het toneel stonden bands, die inmid dels nationaal en internationaal uitgroeiden tot kanjers in de muziekwereld. Ook in het nieuwe jaar zullen bands, in verschillende genres o.a. blues, rock roll, funk, soul en feestmuziek hun repertoire hier ten gehore brengen. Zondag 10 januari is het de beurt aan de Deurnese band Blue Stone. De vier heren hebben door de jaren heen een eigen Blue Stone sound opgebouwd, met haar roots in de hedendaagse gitaarrock heeft ze zich laten beïnvloeden door rockmuziek uit eind jaren '60 beginjaren '70. Het eigen repertoi re is muzikaal goed onderbouwd met nogal gewaagde teksten aldus zanger Jan Janssen. De hoofdtoon is de steeds weer aanwezige drive met opzwepende bas (Mare v. Meyel) en drums (John Knapen), een scherende mondharmonica en vibrerend gitaarspel (Jiirgen v. Meyel). Blue Stone's eerste cd jrelease is reeds in volle gang. Aanvang 20.00 uur, entree ƒ5,-. Zondag 10 januari organiseren De Natuurvrienden uit Merselo de tweede winterwandeling van dit seizoen. De afstanden en starttijden, zijn: 5 en 10 km tussen 09.00 en 14.00 uur; 20 km tussen 09.00 en 12.00 uur. Speciaal voor gezinnen met kinderen is er 's middags een puzzeltocht van 5 km. Voor de winnaars zijn er enkele leuke prijsjes. Na afloop van de tocht ontvan gen alle deelnemers die dat wen sen tegen een geringe vergoeding een medaille of cijfertje. Het startbureau is in café Den Tommes, Grootdorp 40, tel. 0478- 546236. Op de rustplaats is er tegen een redelijke prijs koffie, soep, cho comel e.d. te koop. Inschrijfgeld: ƒ3,50 met medaille of cijfertje, ƒ2,- zonder herinnering. Het inschrijfbureau sluit om 17.00 uur. Inlichtingen: tel. 0478-546496. Het Koninklijk Ballet van Vlaanderen brengt 'The King and I' op de planken van Schouwburg Venray (Foto: Luc Monsaert). peelenm@tref.nl Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. Uw rekeningafschrift wordt vernieuwd! Op het afschrift dat de postbode u vanaf 1 januari 1999 brengt, staat uw saldo in guldens en in euro's vermeld. Zo kunt u alvast wennen aan de waarde van de nieuwe munt. Voor die gewenning hebben we drie jaar, want het duurt nog tot 2002 voordat we de nieuwe euromunten en -biljetten in de portemonnee krijgen. Maar tegen die tijd bent u er al aardig mee vertrouwd. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530200 peelmaas@tref.nl Zevenrode tel.(0478)530 300 rabobank.zevenrode@tref.nl v.a. 14.00 uur J Feu gezellig samenzijn mei eeh At'rif aan zoele en hartige hapjes hel voor meer in formatie: Marion Harold Michiels Schoolstraat 31Venray 0478-582215 De Moeder's geuren In 1973 trok een gesjeesde stu dent bouwkunde, Robert van Harten, met het laatste restje van zijn studiebeurs de wijde wereld in. Hij kwam terecht in India en ontmoette er Mira Alfassa, een vrijgevochten Francaise van 95 jaar, de spil van een filosofische, spirituele stroming, die door vrienden 'de Moeder' werd genoemd. Door haar geïnspireerd werkte hij enige tijd in de door 'de Moeder' bedachte heilstaat in wor ding, Auroville, waar macht noch geld zou regeren en waar mensen uit alle windstreken met elkaar zouden samenleven. Helaas moest de bouw wegens geldgebrek wor den gestaakt. Hij leerde in Pondicherry een Amerikaan kennen, die samen met hem een wierookfabriekje begon. Inmiddels heeft hij in India een succesvolle onderneming - in wie rook en gobelins - Mira International, genoemd naar Moeder Mira Alfasse. Er werken 250 vrouwen voor een in India bovengemiddeld salaris en aan trekkelijke secundaire arbeidsom standigheden. De leiding is over gedragen aan Indiërs, zodat je kunt spreken van een voortvarend ontwikkelingsproject. De wierook wordt in Nederland op de markt gebracht als 'De Moeder's geuren'. Destijds wist Robert van Harten nog niets van wierook, daarom werkte hij eerst de parfumbijbel uit 1923 van W.A. Poucher door. Hij ging aan de slag met etheri sche oliën, houtskool, houtpoe ders, balsem en gemalen boom bast. Hij maakte er een papje van en rolde er een bamboestaafje doorheen. Zo maakte hij Sandelhout Goud, een heerlijke geur, maar te kostbaar voor de Indiase bevolking. Hij beslot er een goedkopere, dunnere versie van te maken, ook beter geschikt voor de West-Europese markt. Inmiddels heeft hij 21 geuren ont wikkeld. Wereldwinkel Venray verkoopt deze wierook in staafjes en kegeltjes en sinds een paar jaar is er ook de duurdere goudsoort te krijgen. Kom eens binnenlopen bij de Wereldwinkel, gevestigd aan de Henseniusstraat 3a, tel. 588571. Vlag uit, winkel open! Zondag 10 januari verzorgt The Basement Band een optreden in De Evenaar. Voor wie ze niet kent een prima kans de Venrayse big band te leren kennen. De meeste liefhebbers zullen echter al eerder genoten heb ben van deze band die bestaat uit 19 muzikanten. Het repertoire bestaat voornamelijk uit lichte jazz en een aantal voortreffelijke vocale num mers. Zangeres Nancy Meyer staat hierbij in de schijnwerpers. De afgelopen jaren heeft The Basement Band optredens verzorgd op galafeesten, tentoonstellingen, diner dansants, jazzfestivals en bedrijfsfeesten. De aanvang is om 16.00 uur en de entree is gratis. De Evenaar, Merseloseweg 96, 5801 CE Venray, tel. 0478-510036. om 12.30 uur hi at u verrassen met diverse y 1T proeve rijtjes (6oJ'9-gangen) j (6-gangen) 1 hel voor meer informatie: 4*. Paw| Marion Harold Michiels Schoolstraat 31Venray 0478-582215 Bridge is een kaartspel dat door steeds meer mensen van alle rangen en standen over de hele wereld, door jong en oud, met groot enthousias me wordt beoefend. Het spel wint nog steeds aan populairiteit en is gelukkig de naam van elitair en ingewikkeld volkomen kwijt. Bridgen kan iedereen leren, het is spannend en gezellig. Bridge is niet alleen een fascinerend spel maar het is bovendien uitermate geschikt voor het leggen van sociale contac ten. Wie er aan begint, heeft er een interssante hobby bij voor het leven. Deze cursus van 10 lesavonden start op vrijdag 15 jan. bij de Volksuniversiteit in Venray. Een cursus die speciaal bedoeld is senioren die nooit of nauwelijks Engels gehad hebben. Het Engels dat geleerd wordt is heel praktisch gericht op het doel waarvoor deze groep het wil gebruiken. Dat kan zijn: het kunnen voeren van gesprekjes met kleinkinderen in Australië, Nieuw Zeeland, Canada e.d., het zich kunnen redden in een Engelstalig vakantieland, voor je eigen plezier wat Engels leren etc. Het is ook de bedoeling een beetje vertrouwd te raken met het vele Engels dat je tegenwoordig om je heen hoort (radio en t.v. e.a.) Er wordt vooral accent gelegd op het leren spreken en begrijpen van het Engels. De inhoud van de lessen is gebaseerd op het gewone taalgebruik om ons heen. Daarbij komen dan onderwer pen aan bod zoals: de familie, het huis, winkelen, de weg vragen enz. Deze beginnerscursus start op maandagmiddag 18 jan. bij de Volksuniversiteit in Venray. Bij Literair Café Venray Het Literair Café Venray- Regio heeft voor dinsdag 19 janu ari een heel bijzondere gast uitge nodigd. Meesterverteller dominee Nico ter Linden presen teert dan zijn succesvolle theater voorstelling 'Het verhaal gaat...' in de kapel van het Vincent van Gogh Instituut aan de Stationsweg te Venray. Gezien de grote belangstelling voor zijn theatervoorstelling is er een voor verkoop en de mogelijkheid om kaartjes te reserveren. De voor stelling vindt plaats op dinsdag 19 januari om 20.00 uur. De entree bedraagt voor donateurs 20 gulden en voor niet donateurs 25 gulden. Nico ter Linden wordt bewie rookt maar ook verguisd. De domi nee/schrijver is er inmiddels aan gewend geraakt. Feit is dat de meesterverteller Ter Linden met zijn theaterachtige voorstelling 'Het verhaal gaat...' in het hele land veel succes heeft en volle zalen trekt. Hij verstaat de kunst het publiek te boeien. Hij noemt zijn voorstelling bescheiden 'een eenvoudig' vertel- uurtje' voor gediplomeerde gelovi gen en amateurs. Een voorstelling zonder rookmachines, laserstralen en felle lichten maar wel met een mooie muzikale omlijsting van een ensemble met toepasselijke Hebreeuwse en Jiddische liederen en 'hemelse' harpmuziek. En zijn boeken vliegen de winkel uit en worden gekocht door kerkelijken en niet-kerkelijken, protestanten en katholieken, jongeren en ouderen. De dominee vertelt dus. Over God als kleermaker van Adam en Eva. Over Babbeldam dat ontstond bij de bouw van de toren van Babel. Over Jakob en Esau op de School van de Bijbel van Berseba. Over mevrouw Potifar die na een vergeefse poging huisknecht Jozef in haar bed te krijgen, roept: Help, ik word aangerand. Ter Linden koos vier jaar geleden definitief voor het schrijverschap. De 62-jarige schrijver was achter eenvolgens dominee in Stompetoren, predikant in de gevangenis te Alkmaar, de Nijmeegse Pompekliniek voor tbs- ers en de Westerkerk in Amsterdam. Verder was hij colum nist bij dagblad Trouw en korte tijd tv-presentator. Tussen de bedrijven door schreef hij tien boeken. Na het grote succes van het eerste deel van zijn serie hervertellingen van de Bijbel Het verhaal gaat... verscheen begin vorig jaar deel 2 in de win kel, over de evangelies van Marcus en Mattheüs. PASSIE Bijbelverhalen hervertellen en uitleggen is de passie van dominee Nico ter Linden. Hij wil, zoals hij zelf zegt, het geloof van Israël ver tolken en doet dat op zijn eigen wijze. Het succes van zijn boeken en voorstellingen is opmerkelijk in een tijd waarin steeds minder men sen naar de kerk gaan, en de Bijbel voor steeds meer mensen een gesloten boek blijkt lijkt te zijn. Hij pendelt tussen moderne woorden en de oorspronkelijke, archaïsche tekst en geeft daar een eigen ver klaring bij. Wie de meesterverteller zelf wil zien en horen is dinsdagavond 19 januari van harte welkom bij het Literair Café Venray-Regio. Op zijn verzoek spreekt de dominee in een kapel. Gezien de grote belangstelling is er een voorverkoop en de mogelijk heid om kaartjes te reserveren. Voorverkoop vanaf 1 januari 1999 bij Boekhandel Martin Cuypers, Passage Venray. Reserveren moge lijk bij het secretariaat: 0478- 582948. door P.J.W.G. van der Velden Op zondag 27 dec. '98 vond in de vernieuwde schouwburg het jaarlijkse Kerstconcert plaats van het Venray's Mannenkoor, dit jaar samen met het wereldberoemde Kamerkoor uit Kiev. Onze verwachtingen waren hoog gespannen maar de uitvoe ring van het Kerstconcert overtrof onze verwachtingen. Het Kamerkoor produceerde een klankkleur welke ongelofelijk was. De prachtige harmonie en de souplesse waarmee het koor de uitvoering verzorgde liet veel indruk achter. Begrijpelijk is dat het kamerkoor al veel hoofdprij zen in de wacht heeft gesleept. Het dankbare publiek waardeerde het kamerkoor met een staande ovatie. Maar ook ons Venray's Mannenkoor, o.l.v. Dirigent Hans Noyens, liet zich van haar beste kant horen en heeft een uitsteken de prestatie geleverd. Zeer gecon centreerd en met veel overgave vertolkte het koor haar deel van het concert. Vóór de pauze het imposante "Das Friede sei auf Erden" en na de pauze werd een scala van bekende en aanspreken de liederen gevoelvol en harmoni eus ten gehore gebracht. Vooral de liederen "Cantique de Noel" en "Das Gebet" werden door het talrijke publiek erg gewaardeerd. Jammer dat de for to's in "Das Gebet" niet optimaal werden uitgevoerd. De hapering in het snelle gedeelte van hetzelfde nummer werd echter prima opge vangen. De ondersteuning door pianist Hans van den Einden was van uit stekend muzikaal gehalte! Ook de kwaliteiten van de soliste Esther Putter, verloofde van dirigent Hans Noyens, bleken uiterst pro fessioneel! De akoestiek van onze schouw burg droeg ertoe bij dat het con cert kwalitatief heel goed kon worden beleefd. Het moet gezegd, de investering welke het schouw burgbestuur in de nieuwe installa tie heeft gestoken is zijn geld meer dan waard en wij mogen blij zijn dat deze beslissing genomen is, zodat wij nog vaak kunnen genie ten van deze enorme verbetering! We kunnen met recht zeggen dat we hebben kunnen genieten van een hoog gewaardeerd concert! We kijken met genoegen uit naar een volgend optreden van het Venray's Mannenkoor! ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 zo: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, R Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: A. COENEN Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 584504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen V. GEURTS en mevr. H. LOONEN DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 077-3981450 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 0478-513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres, Tfelefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur, Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3