cUetutfett Wapperende palmen zorgen voor een vakantiegevoel bij Intratuin Jubilarissen SV Venray gehuldigd Rommelmarkt SV Venray Jeugd - dansen - drugs Synthese zoekt vrijwilligers C öccde foto Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese Cursussen bij Anahata Basiscursus Fotografie Oud papier PEEL EN MAAS donderdag 7 januari 1999 - Pagina 14 Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan: P. Hoedemae- ckers, Whistlerstraal 1, tel. 582385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 Geen H. Mis. 19.00 H. Mis voor Sraar Hendriks; jrd. Beatrix Minten-Philipsen; Harry Huybers (verj.)(coll) en overl. fam. Arts-Verkoejen; Joos v. Dyck (vrienden). Zondag: Doop van de Heer. 9.30 Latijnse hoogmis voor ouders P. Janssen-Oudenhoven-Thijssen; mw. Fransen-v. Moorsel (coll); overl. echtp. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders; jrd. Henri Coenders; Piet en Wout Lenssen-Jeuken en schoon zoon Joos; Dien Verstraaten. 11.00 H. Mis met Kinderwoorddienst voor echtp. Truyen-Jansen (coll); overl. ouders Keijsers-Derckx; om een thuis bij God voor onze overlede nen; Marianne v.d. Sterren (coll) en overl. fam. Maandag: 9.00 H. Mis voor Jan v. Ham. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor Wim Janssen en overl. ouders Voermans- Janssen en overl. ouders Janssen- Arts; Nelly Janssen-Muis. Woensdag: 9.00 H. Mis voor Teng Linders, overl. ouders, broers, zus sen en overl. ouders Kappel. Donderdag: 9.00 H. Mis voor bijz. int.; Nol Broers. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor alle zie ken en alleenstaanden van onze parochie. Dienbeurten: za 19.00: Marjolein v.d. K., Marloes, Jasper, Sjoerd D., Job, Kevin; zo 9.30: dhr. Hoppenbrouwers, Paul (a), Leon, Joost; 11.00: Daan, Thorsten, William, Simone, Stef, Ties. Lectoren: za. 19.00: G. de Groot; zo 9.30: A. Noyens; 11.00: J. Truyen. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: zr. Jacinta. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: G. Olislagers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgievie ring in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: W. den Hartog. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Liturgie Doop van de Heer; sluiting kersttijd. 18.00 M.m.v. Crescendo; geen Kinderwoorddienst; Piet en Toos Wismans-Sanders; Sandra v. Vliet (verj.); Piet v. Kessel. Zondag: Feest Doop van de Heer. 8.30 Voor onze parochie Venray- Zuid. 10.30 M.m.v. Zonnelied; Sjeng Verstappen (coll); fam. Verbeek; Riet v. Bijlevelt (coll); Lien Philipsen en overl. fam. 12.00 Door Michelle Gerrits, De Houten Hoek 38. Maandag: 18.30 Voor een voor spoedig 1999. Dinsdag: 18.30 Ouders Lensen- Heiligers. Woensdag: 18.30 Voor alle zieken en overl. van onze parochie. Donderdag: 18.30 Voor bijz. int. Vrijdag: 18.30Ageeth Schaeffers- Broekhof (coll); overl. ouders Jenneskens-Elbers en overl. fam. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Doop van de Heer. 19.15 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; Jean en Anna-Maria Pijpers-Tillemans; jgt. Harry Swinkels en overl. fam.: Gertruda de Mooij-v. Steen (coll); Antoon Huijs en Dien Willems-v.d. Broek; overl. ouders Bonants-Jacobs. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Graat-Verhaag; Wim Keijsers; Petronella Maria Kusters-v.d. Berg. Zondag: 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Voor 'n zieke; uit dankbaar heid; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Gem.koor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Theij Vandevenne (bejaarden van de Gildestraat). Woensdag: 9.00 Voor de vrede in onze gezinnen (met Rozenkrans gebed). Donderdag: 9.00 T.e.v. O.L. Vrouw. 19.00 Tot int. van de LVB. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Voor een goede uit komst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Marloes Derksen, Ellen Custers, Chantal Aarts, Anne Basten; zo 8.30: Elke Euwes, Danielle Engels, Ireen Schlepers, Marloes Denissen; 10.00: Mieke v. Bracht, Brandy v. Dyck, Susan Felder, Geertje de Kleijn; do 19.00: Kelly Willems, Floortje Gloudemans, Maren de Boer, Chantal Lenssen. Kerstgeschenk Truus Lemmens. Het kerstgeschenk voor onze dorps- genote zuster Truus Lemmens, nog altijd werkzaam in Pakistan, heeft het prachtige bedrag van 2.352,50 opgebracht. Heel hartelijk dank voor uw bijdrage. Parochie Oirlo Zaterdag: Feest van de Doop van de Heer. 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); Johan Gommans. Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren- koor); Dina Hellegers-Marcellis. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Donderdag: 19.00 H. Mis voor de LVB bgv opening verenigingsjaar; Dameskoor. Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Grad Tielen; zwd. Martien Camps; Jan Jakobs; overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen; overl. ouders Maes- Baeten en zoon Martien. Misdienaars: za: Elleke, Roel, Marjolein en Thijs. Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270. Contactadres 'Zorggroep': Ans Kunen, tel. 571454 bgg. Grad Swinkels, tel. 571616. Parochie Leunen Doop van de Heer. Zaterdag: 14.00 Hoogmis bgv 40- jarig huw. Wim Loenen en Anny Loenen-Pouwels. 19.00 Lsm. Cor Cremers; wkd. Ton v. Dijck; jrd. Wim Voesten; jrd. Nella Janssen- Litjens. Zondag: 10.00 Hgm. uit dankbaar heid voor een 85-jarige; Toon Hermans en overl. fam. Hermans- Manders; Harrij Heesen; gest. jrd. Piet Keijsers en Marie Keijsers- Hendrix. 14.30 Doopviering Lisa Jenniskens. Maandag: 19.00 Lsm. Piet Bouten. Dinsdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Loenen-Pouwels. Woensdag: 19.00 Lsm. Jan v.d. Berg. Donderdag: Geen avondmis. Vrijdag: Z. pater Arnold Janssen. 19.00 Lsm. voor genezing van een zieke. Misdienaars: za 19.00: Jop Janssen en Bas v.d. Heuvel; zo 10.00: Annelies Heidens en Karlijn Pouwels; weekb.: Groep 1. Lectoren: za 19.00: Elly Theunis; zo 10.00: Harrie Bovée. Rectoraat Heide Zondag: Feest van de Doop van de Heer. 9.30 Hoogmis. Misd.: Mariëlle, Caroline, Elke, Guus, Loes en Sef. Rectoraat Veulen Doop van de Heer. Zaterdag: 19.00 Hgm. als gest. jgt. fam. Wilms-Heesen-v. Lin; Anny Nellissen-Janssen en overl. ouders; gest. jgt. Ant. Drabbels en Dina Klaassen; jgt. Grad Reintjes, Petronella Reintjes-Versteegen en zoon Jan. Misdienaars: za: Moniek, Lianne, Luuk en Karei. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Volkszang); overl. ouders Kuunders-v. Dijck en zoon Frans; overl. fam. Van Soest- Claassen; jrd. Mien Swinkels- Jeuken. Zondag: 10.00 Jrd. echtgen. Martinus Janssen en Maria Droesen en Thei Janssen: Albertus Fleurkens en Elisabeth Claessens; jrd. Petronella Verlinden-Vollenberg. Maandag: 19.00 Overl. fam. Wilmsen-Verheijen. Woensdag: 19.00 Jrd. Petrus Mulders en Maria Thissen; fam. Janssen-Thielen. Vrijdag: 19.00 Overl. .fam. Van Dijck-Driessen; Jozef Linders. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Bram en Dennie; zo 10.00: Marian, Sandra, Dirk en Tom; ma 19.00: Ronnie P. en Ronny O.; wo 19.00: Maartje en Rinske; vr 19.00: Daan en Mark. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Misd.: Johan Hoedemakers. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Misd.: Marieke v. Rheden en Anke Poels. Woensdag: 19.00 T.e.v. Hl. Edith Stein; om vrede. Kerk poetsen: mevr. Claassen en Van Hoof. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Fam. Huijs-v. Enckevort. Maandag: 19.00 Maria Peters- Hakvoort. Donderdag: 19.00 Fam. Cornelissen-Hendriks. Misdienaars: za: Joost en Linda; zo: Nicole, Karin v.d. Z., Ellen, Laura. Lezers: zo: Lies v.d. Heuvel; zo: Maria Lenkens. Rectoraat Smakt Zondag: le Week door het jaar. 10.00 Hoogmis voor Harrie Beckers; jgt. Arnold de Hoog; Sjeng Jenneskens (jrd. voor oma Van Dijck); overl. ouders Van Dijck en kinderen. Lectr.: Olga v.d. Meer. 15.00 Doopviering Michelle Gerrits. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis. Donderdag: 15.00 H. Mis voor KBvO De Meerpaal, voor alle over ledenen. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 10 januari zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst waarin tevens de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst gehouden. Na afloop van de dienst bent u hartelijk uitgenodigd een kopje kof fie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Zult u de laatste dagen overleven? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 10 januari is er weer een woorddienst van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 10 januari om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ev. J.A.J. Bals, Horst, 's Morgens is er kinderoppas. Catechisatie/Bijbelonderwijs: De catechisaties zijn: voor kinderen van 6-12 jr. dinsdag 12 jan. om 16.30 uur; 12-15 jr. maandag 11 jan. om 19.00 uur; 16jr. en ouder maandag 11 jan. om 20.00 uur. Gemeente-avond: Op donderdag 14 jan. is er een gemeente-avond samen met het Stichtingsbestuur. De aanvang is 19.30 uur. Zangavond: Op donderdag 7 jan. oefent het gemengd zangkoor. Iedereen boven de 16 jaar is harte lijk welkom om mee te zingen. Aanvang 20.00 uur. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenkteken Kloosters' komen tot oprichting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. /^Kinderwoorddienst A.s. zondag 10 januari beginnen we in het nieuwe jaar weer met een Kinderwoorddienst tijdens de eucharistieviering van 11.00 uur in de Grote Kerk. Tot dan. Werkgroep Kinderwoorddienst Zondag 10 januari van 11.00 tot 16.00 uur bent u van harte welkom bij de jaarlijkse rommelmarkt van SV Venray. Deze vindt plaats in kantine Den Boggerd, Sportlaan 6 te Venray. De inkomsten worden besteed aan activiteiten voor de jeugd. U komt toch ook! Er is momenteel zo'n 40 meter aan tweedehands goed te koop. Heeft u nog interesse in een ver kooptafel? Bel dan Peter Kooien, tel. 0478-585269 (privé) of 0478- 526048 (werk). U mag het niet mis- Alledaags gebeuren in een open bare mega-discotheek; schelle flits ende schijnwerpers en reusachtige luidsprekertorens, die met het deci belniveau als van een viermotorige straaljager de akoestische pijngrens ver overtreffen. Zo wordt de massa, die met gelijksoortige en vaak monotone bewegingen over het par ket danst opgehitst. Maar het is niet alleen opwindende muziek, die in deze gigantische 'dansschuren' voor sfeer zorgt. Ook min of meer schadelijke pepmiddelen gaan er rond. Drugsexcessen zijn intussen schering en inslag. Wat voor zin heeft het dan, dat bekende sporters op tv eisen: 'Geef drugs geen kans'? 'Een zorgwekken de ontwikkeling die helaas niet met de benodigde besluitvaardigheid tegemoet wordt getreden', zegt Loek Hogenhout, voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Dansleraren. 'Ook wij zijn absoluut tegen drugs, dat is overduidelijk. Op de disco-party's in onze danscentra kennen wij dergelijke drugsproble men niet, en die zullen erbij ons in de toekomst ook niet komen. Daarvan kunnen de ouders van de aan ons toevertrouwde jongeren overtuigd zijn!' Waarom hij daarvan zo zeker is? Hij zegt: 'Weliswaar doet onze inrichting niet onder voor de moder ne muziekinstallaties, disc-jockeys en effectvolle lichtorgels van de grote discotheken, ook al zijn we wezenlijk kleiner, het verschil ligt in de motivatie van de bezoekers. De megadiscotheken worden met name bezocht door sensatiebeluste men sen, die elkaar meestal helemaal niet kennen en op avonturen van de meest verschillende soort uit zijn. Daar staat het dansen niet op de voorgrond, maar is het eerder mid del dan doel. En om de sfeer te ver hogen worden er dan soms pepmid delen gebruikt'. En verder: 'Bij ons gaat het daar entegen heel anders. De meesten kennen elkaar al een beetje van de voorafgaande danslessen. Zij komen naar onze disco-party's, omdat ze plezier in het dansen hebben. De motivatie is dus heel anders. Natuurlijk willen zij ook uitgelaten en vrolijk zijn. Dat moeten en kun nen zij ook. Maar dat kan, zoals men ziet, ook zonder pepmiddelen. Bovendien vinden onze disco-par ty's in een kleiner en overzichtelij ker kader plaats. Het is dus lang niet zo anoniem, als in de openbare grote discotheken, en daardoor ontstaat een totaal andere sfeer, bij ons zou den drugsdealers geen kans hebben'. Omdat het toezicht beter is? Hogenhout: 'Onze dansleraren zien zich niet als oppassers. Niemand schrijft de jongelui de wet voor. Maar pepmiddelen zijn bij ons gewoon geen thema. Dat klinkt tegenwoordig al bijna vreemd, maar toch is het realiteit. Onze jongelui zijn tevreden als ze gezellig kunnen dansen. Ze beleven daaraan echte vreugde en hebben blijkbaar hele maal geen behoeft om pepmiddelen te gebruiken. Wij zijn in ieder geval heel blij, dat de erkende danscentra niet te lijden hebben onder deze drugsproblematiek, dansen is name lijk een vrijetijdsbesteding, die de wens naar dmgs niet eens laat opko men'. Voor het verzorgen van koelvers maaltijden zoekt Synthese uitbrei ding van het aantal vrijwilligers. Vanuit Venray worden door heel Noord-Limburg eenmaal per week, veelal bij senioren, koelversmaaltij den bezorgd. Een ochtend of mid dag bezorgen duurt ongeveer drie uur. Per dagdeel worden twee vrij willigers ingezet die met een koel auto een vastgestelde route rijden en de maaltijden bij de deelnemers afgeven. Momenteel zijn er onge veer 20 vrijwilligers wekelijks actief met het bezorgen van koel versmaaltijden. Door een steeds grotere vraag naar koelversmaaltij den en een uitbreiding van het werk gebied zoeken ze nog enthousiaste mensen die het team vrijwilligers komen versterken. De vrijwilliger dient te beschik ken over een rijbewijs (auto is niet nodig); affiniteit met ouderen te hebben en minimaal een dagdeel per week beschikbaar te zijn. Hebt u interesse? Neem dan op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur contact op met: Synthese, afde ling dienstverlening. Hans Speijcken of Arda Poels, tel. 0478- 583730. Venrays meisje handelt adequaat Een 6-jarig meisje uit Venray heeft ervoor gezorgd dat haar vader snel hulp kreeg toen hij onwel was geworden. Op 31 december omstreeks 09.30 belde het meisje het alarmnummer 1-1- 2 met de mededeling dat haar vader was gevallen in de keuken. Politie en ambulance waren snel ter plaatse. De 38-jarige vader bleek buiten bewustzijn te zijn geraakt, nadat hij, vermoedelijk een epileptische aanval had gehad. De vader werd voor onderzoek naar het ziekenhuis Nagebracht. Krijgt u ook altijd zo'n vakantie gevoel bij de Aanblik van palmen? Dan is het tijd om naar Intratuin te gaan om dit gevoel in huis te halen. In januari is het 'palmentijd' bij Intratuin en in deze periode kunt u door de palmen het bos niet meer zien. Palmen zijn sterke planten, oudere palmen kunnen zelfs redelijk wat zonlicht verdragen, terwijl jon gere palmen beter uit de felle zon kunnen blijven. De droge kamer lucht verdragen de palmen prima. Palmen hebben ook graag wat extra kalk in de grond waardoor ze het beter doen. Bij Intratuin is overi gens een speciale palmengrond te koop. Jonge palmen moeten goed groei en en daarom kunt u ze het beste elk jaar verpotten. Het voorjaar is hier voor de beste periode omdat de plant daarna weer haar groeiperiode start. Wanneer de planten volgroeid zijn, kunt u ze om de twee jaar ver potten. In de zomer is het goed om ze een extra opkikkertje te geven door één keer in de twee weken palmenvoed- sel bij het water te voegen, stop hiermee rond eind augustus. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. VROUW/MAN Synthese zoekt voor het Asielzoekerscentrum Stevensbeek iemand voor het verlenen van chauffeurdiensten, bewoners naar de plaats van bestemming te bren gen in Stevensbeek en omgeving. Men moet enthousiast zijn en met andere culturen om kunnen gaan. De werktijden zijn in overleg. Voor meer informatie over deze vacature kunt U contact opnemen met Synthese Venray, Bergweg 4, 5801 EG Venray, tel. 0478- 586245 (Kees Moerkerk of Karen Longstaff). Anahata, praktijk voor zelfbe- wustzijnsontwikkeling en spirituele groei in Venray, start in de maanden januari en maart met een tweetal cursussen: 'Sacred Dance' en 'Werken met energie'. 'Sacred Dance' is een vorm van dansen waarin het vooral gaat om de bele ving van jezelf zijn en van het samen zijn in de dans met anderen. De cursus start op dinsdag 12 janu ari (tevens kennismakingsavond) vanaf 19.30 uur en woensdag 13 januari vanaf 09.30 uur in wijkcen trum De Kiosk. De cursus 'Werken met energie' leert de deelnemer de eigen krachten te gebruiken om zo zijn of haar leven opnieuw vorm en meer inhoud te geven. Woensdag 13 januari start om 20.00 uur een cur sus onder leiding van Clara van der Beele in wijkcentrum De Kiosk. Voor meer informatie, telefoon 585450 (Clara), b.g.g. 581270 (Annie). Kerstboom eruif kamerplanten erin Uw kerstboom is weer uit het huis verdwenen en het is een beetje kaal in huis. Tijd om naar Intratuin te komen om daar nieuwe kamerplan ten en lenteaccessoires te kopen. Simpele potterie voor huiskamer en slaapkamer komt steeds meer in. Deze potterie is simpel van vorm, in bepaalde kleur en zonder tierlantijn- tjes. De potten zijn vaak allen van dezelfde maat, model en kleur of zijn goed gecombineerd (geen alle gaartje). De potten worden in groep jes geplaatst. Klassieke planten, zoals de herts hoorn en vrouwentong zijn terug. Daarnaast kunt u bij Intratuin ook trendy grijsachtige en sobere plan ten zoals vetplanten en cactussen kopen. Voor de keuken mogen wat meer drukke potten, bijvoorbeeld vrolijke gekleurde potjes met appels of andere 'keuken' designs. De planten zijn vaak vrolijk bloeiende planten. Voor elke gelegenheid/seizoen vindt u bij het Groene Warenhuis andere petten en andere planten. Intratuin geeft haar klanten door middel van displays, ideeën over het arrangeren van potten in combinatie met kameiplanten. Natuurlijk zijn onze interieurartikelen hierop aan gepast; fotolijstjes, vazen met zand en schelpen zorgen ervoor dat klan ten al in januari de sfeer van het naderende voorjaar in huis halen. Om het onze klanten nog gemak kelijker te maken staan onze kamer planten gerangschikt, zodat u snel kunt zien of de planten licht/donker kunnen staan, weinig of veel water nodig hebben, etc. De groepering bestaat uit: zonaan- bidders, lichtzoekers, duistere figu ren, badgasten, makkelijke jongens, kleurenparade, kleintjes, bunge- laars. De verdeling voorkomt onno dig zoeken en geeft direct de beno digde verzorgingsinformatie van de kamerplanten. Erg handig dus! Verder wordt er bijna maandelijks wel een demonstratiedag bij Intratuin gehouden. Een flinke boswandeling was omstreeks 1910 ook al een gezonde en aangename bezig heid. Dat dachten de mensen op deze foto toen ook al en menige vrije zondag werd dan ook als zodanig besteed. Deze keer werd een bezoek gebracht aan het landgoed Geysteren en vanzelfsprekend werd even uitgerust bij de Rosmolen. De echte Venrayse mensen die hier poseren voor de fotograaf stellen zich aan u voor Het zijn onderaan v.l.n.r.: Piet Siebers, Jacob Martens, Harrie Oudenhoven, Jan Oudenhoven. De man die het wat hogerop zocht is ook een Jan Oudenhoven. Het jongetje naast hem is Frans Derkx (Frans van de Rosmulder). Jan v.d. Putten Stichting Kunstzinnige Vorming Noord-Limburg Een goede foto of fotoreportage maken vereist meer dan alleen maar een druk op een knop. Het vereist kennis van de camera maar ook kij ken en kiezen: wat komt erop en wat laat men weg? Deze en andere veel voorkomende onderwerpen komen aan de orde in de cursus Basiscursus Fotografie van de Vrije Academie te Venray. Gedurende de cursus maakt men kennis met een aantal basistech nieken en wordt de ontwikkeling van de eigen creativiteit gestimuleerd. Natuurlijk krijgt het werken met de camera de aandacht. Waar velen ech ter te lang stil blijven staan bij de technische aspecten fan fotograferen, gaat de cursus fotografie door middel van praktische opdrachten zo snel mogelijk aan de slag. De kneepjes van het vak worden aangeleerd door de persoonlijke begeleiding tijdens de uitvoering van de opdrachten. Onderwerpen als diafragma, sluiter tijd, lichtmeting, belichtingsvormen, opnamestandpunt, en in een later sta dium ontwikkelen en afdrukken, afwerking en presentatie komen zodoende aan de orde. De cursisten voeren ze gezamenlijk uit en de resultaten worden in de groep besproken. De Basiscursus Fotografie is een ideale cursus voor beginners (maar ook gevorderden) die meer uit hun hobby willen halen. Op donderdag 14 januari is er tus sen 20.00 en 21.00 uur een informa tieavond voor geïnteresseerden. Deze vindt evenals de cursus plaats op locatie Donatus, een gebouw op het Vincent van Gogh Instituut, ingang gelegen aan de Dr. Kortmannweg te Venray. De Basiscursus Fotografie start maandag 18 januari, duurt tien weken en de kosten bedragen ƒ155,-. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de docent Geert Thomassen, tel. 510197 of de Vrije Academie Venray, tel. 582995. LANDWEERT I+II Woensdagavond 13 januari halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Landweert I+II. U kunt uw oud papier vanaf 18.00 uur goedge- bundeld aan de straat zetten. SV Venray opende traditiegetrouw het nieuwe jaar met de nieuwjaars receptie. Bij deze drukbezochte en gezellige gelegenheid kondigde voor zitter Wiel Michiels aan dat 1999 onder andere in het teken staat van de facelift van clubgebouw Den Boggerd. Vervolgens huldigde Michiels in totaal zes jubilarissen. Sjeng Siebers en Ton Arts werden in het zonnetje gezet omdat zij al 40 jaar trouw zijn aan SV Venray. Zilveren jubilarissen waren Lien Philipsen en A. Turkenburg, oud-voorzitter van SV Venray. De bronzen speld voor 12,5 jaar trouwe dienst ging naar Karin Munten en Henk Goertz.. Op de foto huldigt Wiel Michiels oud-voorzitter Turkenburg.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 14