Millennium geschenk voor Merselo PEEL EN MAAS Let op... Voorkom pijnlijke verrassingen... Start verkoop woningen De Boog in januari Vrije Academie verhuist naar wasserij Odabeeld in vier stukken ^2ty CZ is er voor 'Patrick: Ik wil leven!' ziekenfonds èn particulier PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING ROLLUIKEN STOMERIJ Videofilm over gemeente Venray Gewond bij aanrijding pbobank Venray-Oostrum Zevenrode De bouw van het nieuwe wijkje aan de Bongerdstraat/Land- weertweg, waar nu nog Braks Bouwmaterialen gevestigd is, start waarschijnlijk in het tweede kwartaal van 1999. Medio januari wordt al gestart met de verkoop van deze 25 luxe woningen. Het plan is opgezet door project ontwikkelaar Mabon. De naam van het plan. De Boog, is te danken aan de ruime bocht waar de Landweertweg overgaat in de Akkerweg. In deze bocht worden een aantal woningen gesitueerd ter wijl op het huidige terrein van Braks een nieuw woonerf wordt aange legd. Het plan omvat twee type woningen die vrijstaand geschakeld zijn via de garage. Het ontwerp van de woningen is gemaakt door archi tect Colsen uit Venray terwijl Hilhorst Makelaardij de verkoop verzorgt. De woningen zijn opval lend ruim met 500 m3 inhoud (twee woningen zelfs 600 m3). De boven verdieping telt drie slaapkamers en een ruime badkamer terwijl op de zolder ruimte is voor een of twee aparte kamers. De omvang van de kavels variëren van 240 tot 389 m2. Tijdens een onlangs gehouden infor matie-avond hebben al veel geïnte- reseerden zich bij de verkopende makelaar gemeld. VEILIG WONEN Een ander kenmerk van het plan is dat aan de woningen het politiekeur merk Veilig Wonen is gekoppeld. Woningen, voorzien van dit keur merk, zijn voor inbrekers, vanwege de vele preventieve maatregelen, minder interessant. Er zijn zelfs ver zekeringsmaatschappijen die voor dergelijke woningen kortingen ver lenen op premies. De oplevering van de woningen, met een verkoopprijs vanaf ƒ360.000,- is waarschijnlijk eind volgend jaar. Voor meer informatie kan men terecht bij Hilhorst Makelaardij, telefoon 585958. Het oude jaar zit er weer bijna op. Een nieuw jaar ligt voor je. Dat betekent weer een jaarwisseling. Wij ga JIJ doen met oud en nieuw? Steekje nog wat af? Of laatje dat aan anderen over? En steek je wat af, pas dan een beetje op. Houd het veilig, voor jezelf èn voor anderen. De HALT-bureaus Steunpunt Venray en Venlo zetten alle belang rijke tips nog eens op een rijtje. - Goedgekeurd vuurwerk is alleen Geschiedenis van Venrays kerkdorp in boekvorm Een beter cadeau kan de gemeenschap van het Venrayse kerkdorp Merselo zichzelf rond de eewwisseling niet geven: een ongeveer 250 pagina's tellend boek over de geschiedenis van het dorp van het jaar 920 tot nu. Vrijdag 1 januari bestaat tijdens de traditionele nieuwsjaarsbijeen- komst in zaal 't Anker, aanvang 14.00 uur, al de gelegenheid om het boek te bestellen. Venrays wet houder Janssen uit Merselo geeft het goede voorbeeld door als eer ste inwoner op het boek in te teke nen. Zoals iedere stad of dorp heeft ook Merselo zich het hoofd gebro ken hoe het millenniumfeest defini tief gestalte kan krijgen met een blijvende herinnering. Vanuit de Dorpsraad viel de keuze op het uit geven van een boek waarin de geschiedenis van het kerkdorp wordt beschreven. Drie werkgroe pen werden vervolgens in het leven geroepen om het idee verder uit te werken. In één werkgroep zijn ver tegenwoordigers van de ongeveer twintig verenigingen en instellin gen, die Merselo rijk is, bezig om de verhalen uit het verenigingsleven te bundelen. Al deze verhalen worden bewerkt en herschreven door Merselonaar Stan Verhaagh. Een tweede werkgroep verzamelt en bundelt de algemene geschiedenis van Merselo. Rien v.dTBrandt trekt in deze werkgroep de kar door dc geschiedenis van de jaren 920 tot 1875 op schrift te zetten. De overige leden van de werkgroep houden zich bezig met de meer recente geschiedenis. De derde werkgroep is belast met de technische kant van het uitgeven van een boek: het uit eindelijke drukken en het werven van gelden. Theo Zegers, voorzitter van de drie werkgroepen en bindende fac tor in het geheel, spreekt van een uniek initiatief: "De mensen in Merselo reageren stuk voor stuk bij zonder enthousiast. Iedereen ver leent ook zijn medewerking. Er komt zoveel informatie bovendrij ven. Artikelen, spullen die bij men sen ergens in een donkere hoek lig gen. Al dat materiaal wordt nu gebundeld tot een fraai vorm gege ven, gebonden boekwerk met een stevige kaft en volop illustraties en foto's. De Merselonaar, maar vooral ook de oud-inwoners, kunnen zich met dit boek een prima beeld vor men van het heden en verleden van Merselo. Naar aanleiding van de realisatie van het boek bestaat bij de dorpsraad zelfs het voornemen een dorpsarchief, waar het historisch materiaal wordt verzameld, in te richten. Tezijnertijd wordt daarvoor een aparte ruimte gecreëerd." Het streven is om het boek op 1 januari 2000 te presenteren. Vooralsnog gaat hel om een oplage van 600 exemplaren. Bij voorinte kening kost het boek 45 gulden (komende vrijdag tijdens de nieuw jaarsreceptie dus al mogelijk!), na uitgave 60 gulden. te koop op: 29, 30 en 31 decem ber. - Bewaar het vuurwerk op een veilige en droge plaats, niet in je broekzak... - Lees de gebruiksaanwijzing, ga niet experimenteren. - Gooi nooit vuurwerk naar men sen/dieren toe. - Steek vuurwerk dat niet is afge gaan niet opnieuw aan. - Ruim na afloop je rommel op en maak de weigeraars onschade lijk. Je mag alleen vuurwerk afsteken op: 31 december van 10.00 uur tot 1 januari 02.00 uur!!! Bij overtreding van de regels volgt een proces-verbaal op een ver wijzing naar het HALT-bureau. Als je denkt dat jij je niet aan de regels hoeft te houden dan kost datje, als: - je vuurwerk te vroeg afsteekt ƒ110,- - je vuurwerk bij je hebt op een publieke plaats 110,- - je in het bezit bent van 1-100 strijkers ƒ170,- - je in het bezit bent van 101-300 strijkers ƒ280,- Jongeren van 12 t/m 15 jaar, die vanwege vuurwerk in aanraking zijn gekomen met de politie, krijgen geen politietransactie aangeboden, maar deze krijgen de keuze tussen de HALT-afdoening of een afhande ling via Justitie. Jongeren van 16 en 17 jaar kunnen wel een politietrans actie aangeboden krijgen, maar ook kiezen voor een HALT-afdoening of een afhandeling via Justitie. In alle gevallen zal het resterende vuurwerk afgenomen worden. Deze regels en tarieven gelden alleen voor de 'eenvoudige zaken'. Als de zaken een ernstiger karakter dragen, bijvoorbeeld bij letsel, scha de of handel, zal er afgeweken wor den van de bovenstaande handels wijze. De zaak zal dan via de Officier van Justitie afgehandeld gaan worden. Voor jongeren tussen de 12 en 18 jaar is er dus de mogelijkheid om de straf via het HALT-bureau af te doen. Hier zijn echter strenge voor waarden aan verbonden en het is dus niet voor iedere jongere moge lijk dit traject te volgen. Informatie hierover kunt u ver krijgen bij het HALT-bureau Steunpunt Venray, Paterslaan 12, 5801 AS te Venray, tel. 0478- 514127. Of bij het HALT-bureau Steunpunt Venray, Peperstraat 10, 5900 BX tel. 077-3596528. Maar je kunt natuurlijk ook informatie inwinnen bij het politiebureau bij jou in de buurt. Aan dit bericht kunnen geen rech ten ontleend worden. Het HALT-bureau Steunpunt Venray en Venlo wenst je een gezellig, feestelijk, knallend maar vooral ook een veilig oud en nieuw! DONDERDAG 31 DECEMBER 1998 - NR. 53 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Vrije Academie verhuist n januari naar de voormalige serij van het Vincent van Instituut, locatie rdsingel. Voor de Academie kent dit een tijdelijke ver- tsing van enkele maanden, in achting van het Kunsten rum in Jerusalem. vroegtijdige verhuizing is het lig van de sloopplannen van het rvencollege. Twee gebruikers van, de Turkse en de okkaanse gemeenschap, moeten zo snel mogelijk weg. Zij kun- onderdak krijgen in de huidige lemie aan de Beukenlaan. Daar Ii echter nog wel verbouwd wor- wat enige maanden duurt. Zou cademie pas aan het eind van ;izoen verhuizen, dan lopen de len rondom het Intervencollege vertraging op. Is wij zouden blijven zitten, lat de nodige vertraging ople- flaat Piet Hermans van de Academie weten. In eerste ntie zouden we naar de lege gel aan de achterzijde van het eentehuis kunnen gaan. Omdat ursussen dan op de derde ver ing gegeven moesten worden, Ie dat bij een aantal cursisten tot lodige problemen in verband het trappen lopen. We hebben olgens bij de gemeente aange- n om met het Vincent van Gogh tuut te praten of er op het St. aterrein tijdelijk ruimte hikbaar was. Zo zijn we uitein- k in de voormalige wasserij I :ht gekomen waar alle cursus- op de begane grond worden ven. Het nieuwe tijdelijke onderkomen van de Vrije Academie op het terrein van het WGI. De verhuizing, midden in het sei zoen, werd door cursisten en mede werkers in eerste instantie niet met gejuich ontvangen. Piet Hermans is echter tevreden over de medewer king die de mensen aan de operatie verlenen. "Een aantal zaken zijn al over. De grote verhuizing vindt op 4 en 5 januari plaats", vervolgt Piet Hermans. "Vanaf 11 januari zullen alle lessen in de tijdelijke locatie gegeven worden." Het is niet de eer ste keer dat de Academie verhuist maar Piet Hermans heeft er alle ver trouwen in dat het wel de voorlaat ste keer is. "Ons is gezegd dat in juni/juli het nieuwe Kunsten centrum gereed zal zijn zodat we volgend jaar september daar het nieuwe cursusseizoen kunnen star ten." VERA Venray B.V. Verplaatsing loopt uit op teleurstelling :t Odabeeld zal pas weer in ari volgend jaar in haar volle e in het Odapark zijn te bewon- i. De geplande verplaatsing van ioor Gerda Koster en Jeanne gerestaureerde beeld, liep vori- yeek uit op een regelrechte rstelling. Het beeld, dat uit delen bestaat, bleek bij een le inspectie ineens uit vier i te bestaan. Volgens Joop aans is het Odabeeld op onver- bare wijze van haar sokkel los- nen en is de vogel op het beeld staart kwijt. "Toen het beeld uit ark gehaald werd om gerestau reerd te worden, zat het nog muur vast aan de sokkel vastgelijmd. Toen we het wilden terugplaatsen, bleek dat muurvast ook maar een relatief begrip is." Het Odabeeld zal nu opnieuw worden schoonge maakt. waarna de losse onderdelen weer aan elkaar worden gemaakt. Wismans: "Omdat het beeld defini tief wordt teruggeplaatst, kunnen we geen enkel risico nemen. Het moet gewoon goed gebeuren. Begin vol gend jaar zal het beeld in het park Het afgebroken deel van de staart In partycentrum De Witte Hoeve in Venray vindt op vrijdag 8 januari de presentatie plaats van het eerste boek van de hand van Trouw-journalist Adri Vermaat: 'Patrick: ik wil leven!'. De avond begint om 20.00 uur. Het boek vertelt het verhaal van Patrick, een gewone Venrayse jon gen die op 29 augustus 1994, op 19- jarige leeftijd, overlijdt aan de gevolgen van aids. Aan de hand van verhaïen van direct betrokkenen geeft Vermaat het 'verborgen' leven van Patrick prijs. De ziekte aids openbaart zich in 1987, nadat Patrick drie jaar eerder bij een bloedtransfusie besmet is geraakt met het HIV-virus. Als in 1995, na Patricks dood, minister Borst van Volksgezondheid bekendmaakt dat patiënten als Patrick of hun nabe staanden recht hebben op een scha devergoeding van 200.000 gulden, komt ook Patricks moeder, Leentje Faas, hiervoor in aanmerking. De biologische vader van Patrick, Eef Merkestein, van wie Leentje al in 1979 gescheiden is, doet vervolgens een beroep op het erfrecht. Leentje Faas krijgt 50.000 gulden, de biolo gische vader én de beide kinderen uit zijn tweede huwelijk ontvangen ieder eenzelfde bedrag. Wat volgt is Snel Betrouwbaar REINIGING VAN: kleding (vloer-)kleden dekens dekbedden (vitrage-) gordijnen trouwjaponnen etc. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN p§pj Julianasingel 3 5802 AS Venray Tel. 0478-557200 een juridische strijd die breed wordt uitgemeten in de media en zelfs de Tweede Kamer haalt. Voor Adri Vermaat, die door uitgeverij Ellessy werd benaderd om over dit gegeven een boek te schrijven, was het schrijven van het boek een uitda ging: "Het onderwerp sprak me bij zonder aan. Ik kende het hele ver haal vanuit de media, de diverse publicaties in dagbladen, de aan dacht op tv. Vooral het menselijke aspect fascineerde me enorm." Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Essers Videoproducties in Helmond is bezig met het samen stellen van een videofilm over Venray en de kerkdorpen. De film geeft een uitgebreid portret van de gemeente Venray, waarij de nadruk ligt op de mooiste plekjes, de bezienswaardigheden, monumentale gebouwen, oudheden, typische straatjes en natuurlijk schoon. De prachtige beelden worden onder steund door professioneel commen taar en passende muziek. Zodra de band klaar is, zal deze o.a. bij boek handel van den Munckhof te koop zijn. Bovendien worden binnenkort huis-aan-huis folders verspreid met een bestelcoupon, zodat inwoners van de gemeente Venray de film kunnen bestellen. Vrijdag 8 januari presentatie boek Bij een verkeersongeval zijn zaterdagnacht drie mannen uit Horst en Ysselsteyn gewond geraakt nadat hun auto in een slip raakte en kan telde. De bestuurder, een 25-jarige inwoner van Horst, was na een avond stappen met zijn vrienden onder invloed van alcohol. De man nen wilden nog uitgaan in Duitsland en reden via de Stationsweg in de richting van de Meldersloseweg. Door een plotselinge stuurbeweging raakte de wagen in een slip en kwam vervolgens tegen een boom terecht. Hierbij kantelde de auto en kwam tot stilstand. De bestuurder liep geen noemenswaardig letsel op, de 29-jarige inwoner van Ysselsteyn is ter observatie in het ziekenhuis opgenomen en de 26-jarige man uit Horst liep gekneusde ribben en snij- wonden op. Van de bestuurder is een bloedproef genomen en zijn rijbe wijs is in beslag genomen. Gereedschap gestolen Bij een inbraak in een bedrijf aan de Teeuwenhofweg is zondagnacht voor ruim 5000 gulden aan elec- trisch gereedschap gestolen. De inbreker kwam het pand binnen door enkele ruitjes van de toegangs deur te vernielen. Hierna werd de poort geopend en nam de dader alle electrische gereedschappen mee. (0478) 530 200 (0478)530 300 peelmaas@tref.nlrabobank.zevenrode@tref.nl En dat is niet het enige. U bepaalt zelf welke verze kering voor u de beste is. Bovendien is bij CZ een particu liere verzekering elk jaar tot honderden guldens goedkoper. Wel zo belangrijk als u zich particulier moet verzekeren. Wie dat goed aanpakt, hoeft zich geen zorgen te maken. Neem een zorgverzekering van CZ, net als maar liefst 1.650.000 particulier, ziekenfonds- en collectief verzekerden. Een verze kering waarop u altijd kunt rekenen. Omdat het uw zorgverze kering is. Omdat CZ luistert naar uw wensen en daar dan ook iets mee doet. CZ staat voor u klaar. Telefonisch, maar ook via onze adviseurs bij u in de buurt. En omdat u niet lang wilt wach ten worden nota's gewoon snel betaald, zonodig ook direct aan de dokter, het ziekenhuis, etc. Zo hoeft u niets voor te schieten.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9