FRAIMSOL Standplaatsverdeling kermis dupeert burger staat voor miljoeneninvestering MET ONZE GOEDKOPE SOLLUIKEN KUNT U BLIJVEN 9IEPZEEDUIKEN... Venray blijft schoolzwemmen financieren CONTACTLENZEN Infolijn overbodig OPRUIMING Wijkplatform draagt 75.000 gulden bij aan verbouwing Schöpke Jan Houben hoogste Venrayse CDA-er John Oosterbeek vijfde op regionale lijst ti d. !ONWERINGEI\l EN MAAS 'n abonnement waard 5300 Gulden voor Venray- Divinolandia Platform Gehandicapten beleid VAN OORSCHOT MODE VAN OORSCHOT MODE 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Met een historische prent wenst H.V.L.G. IJ het beste voor het laatste milleniumjaar k u RSTJENS ALLES op het gebied van contactlenzen Oirlo bespreekt kermis Boetes voor te hard rijden PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD n EEL EN MAAS donderdag 31 december 1998 - Pagina 5 In 1991 moest Nelipak hermoforming haar inmiddels jrworven grond in Keizersveld >rkopen. Het ging slecht met het edrijf, als gevolg van het slechte nago van pvc als verpakkings- ateriaal. Nu, acht jaar later, oeit het bedrijf als nooit tevo- n. Achter de anderhalf jaar •leden gerealiseerde bedrijfshal an De Spurkt, wordt komend ar een nieuwe hal gebouwd. De tbreiding is onder andere het •volg van de overname van ekaplast, een thermoformingbe- rijf uit Etten-Leur. "Wij zijn ons marktgebied steeds irder aan het verbreden", Iaat recteur Frank Nelissen weten. Toen in 1991 de verpakkingspoot nnen ons bedrijf zware klappen eeg, zijn we ons gaan oriënteren i andere activiteiten. We zijn :eds meer toepassingen gaan zoe- •n voor het vervormen van kunst- offen. De techniek is immers, wat ook maakt hetzelfde." Dat heeft leindelijk geresulteerd in een ver- ibbeling van de omzet sinds 1994, /e dit jaar uitkomt op ongeveer 50 iljoen gulden uit. Nelipak heeft omenteel 240 werkplekken die, last fulltime medewerkers, door n groot aantal deeltijders worden gevuld. Het bedrijf heeft zich Aiiddels binnen de medische ver- Hkkingswereld in Europa een ster- Hpositie verworven. "Tachtig pro- nt van de Europese leveranciers in medische implantaten (pacema- •rs, protheses etc.) zijn klant bij Volgens Nelissen zijn de edische activiteiten een constante dor binnen het bedrijf geworden: bie markt is stabiel en zal, met de 1/ :rgrijzing, alleen nog maar groter V orden." Enkele voorbeelden van liviteiten binnen deze branche jn het vervaardigen van verpak- a) ngsbakjes voor medische instru- 00 enten tot carrosserie-onderdelen ior invalidenwagentjes. LEKAPLAST ie overname van Lekaplast per luari 1999 betekent een verdere Nelipak, met hier de vestiging aan de Maasheseweg, bloeit als nooit tevoren. uitbreiding van de activiteiten op het gebied van thermoforming. Nelissen: "Wat wij tot nu toe deden, was met name het vervormen van kleinere formaten. Lekaplast werkt met grotere materialen zoals carros serie-onderdelen voor zonnebanken, postkratten en zijwanden van feest tenten. Voor ons betekent dit een uitbreiding van de omzet met onge veer negen miljoen gulden." Bij Lekaplast, dat als producent van plastic mappen wel zelfstandig doorgaat, werken 45 mensen bij thermoforming. Negen van deze mensen hebben te kennen gegeven mee te verhuizen naar Venray. De overige personeelsleden worden elders bij Lekaplast ondergebracht. "Dat brengt ons ook meteen bij een luxeprobleem. Nelipak is op korte termijn op zoek naar zo'n dertig technische personeelsleden die eigenlijk direct aan de slag kunnen", aldus Nelissen. Hij erkent dat die in Venray niet voor het oprapen liggen. "Bij de werving van nieuw perso neel richten wij ons dan ook op een grotere regio." INVESTERINGEN Voor Nelipak betekent 1999 een belangrijk jaar. Er wordt voor maar liefst 12 miljoen gulden geïnves teerd. Achter de nieuwe fabriekshal wordt een tweede hal van 6000 m2 gerealiseerd waarin de activiteiten van Lekaplast worden onderge bracht. Bovendien start Nelipak, samen met een Amerikaanse part ner, Oliver uit Grand Rapids, een clean-room drukkerij, waar in nage noeg steriele omstandigheden ver pakkingsmateriaal voor de medi sche industrie wordt bedrukt. Vorige week werden bij Nelipak, aan de Maasheseweg drie computer gestuurde freesbanken afgeleverd die gebruikt gaan worden bij het ontwikkelen en produceren van mallen, welke weer gebruikt worden in de productie. Inmiddels heeft ook de verpakkingspoot, waarvan de activiteiten zich toespitsen in Overloon, weer een nieuwe impuls gekregen en heeft Nelipak een deel van de markt, die zij begin negenti gerjaren verloor, weer teruggewon nen. ATI0NSWEG 13 VENRAY TEL: 0478 515010 )e gemeentelijke informatielijn 13437' wordt door burgers nau- ilijks gebruikt en zal daarom ver- 'ijnen. Inwoners van de gemeente nray kunnen op dit moment nog i dit nummer terecht voor infor- itie en vragen over rijbewijzen, spoorten, aangiftes van geboorte, rfte en huwelijken en adreswijzi- igen. Ook de voicemail, op de efoons van veertig medewerkers de gemeente, blijkt nauwelijks orden gebruikt. Het overgrote van de bellers laat namelijk boodschap achter. De telefo- van de gemeente Venray zal om voortaan tot 17.00 uur en langer tot 17.30 uur bereikbaar het verdwijnen van de infolijn impenseren, zal het aantal tele- ische spreekuren worden uitge- id. Momenteel bestaat zo'n :ekuur alleen nog op de afdeling ciale Zaken. Welke afdelingen in toekomst ook een spreekuur krij- n, is nog niet bekend. Man vernielt ruiten eigen woning ien 34-jarige inwoner van Venray \.i maandagmorgen in alle vroegte ingehouden nadat hij in een agres- k ve bui en onder invloed van alco- Lj I de ruiten van een woning aan de F^ ichstraat vernield had. De politie f :eg de melding dat een man op de lerij van een flat met een zwaard tig was de ruiten in te slaan. ndat de man moeilijk te benade- i was, konden de agenten hem pas ispreken toen hij terugliep naar l itoegangsdeur van de galerij. Daar i Brnieïde hij ook nog een ruit, voor- I n hij zich aan de agenten overgaf, »zijn wapen liet vallen. Hij is aan- m liouden en in verzekering gesteld, te zijn gehoord, kon hij huis- irts keren. Tegen hem wordt pro- •verbaal opgemaakt. De bezoeker van de Venrayse kermis wordt de dupe van het huidige verpachtingssysteem, waarbij de gemeente standplaat sen verhuurd aan de exploitant die het meeste geld biedt. Omdat exploitanten dit geld naderhand proberen terug te verdienen wordt de consument geconfron teerd met hogere kermisprijzen en kortere ritten in de attracties. De gemeente Venray komt tot deze conclusie in de evaluatienota van de kermis in 1998. Het verpach tingssysteem, dat dit jaar voor het eerst wordt gehanteerd, heeft voor de gemeente weliswaar het voordeel dat er meer geld binnenkomt, maar pakt voor de consument nadelig uit. De kermisexploitanten, die door het systeem meer geld moeten betalen voor een standplaats berekenen deze prijsstijging door aan de kermisbe zoeker. Sommige attracties, waar de ritprijs vastligt, worden ingekort, anderen worden gewoon in prijs verhoogd. Een ander nadelig effect is dat kermisexploitanten zich zake lijker gaan opstellen tegenover de gemeente omdat ze nu eenmaal waar voor hun geld willen hebben. Ze nemen alleen maar genoegen met de beste standplaats. Hoewel de gemeente van mening is dat de consument niet de dupe mag worden, blijft het verpachtings- syteem ook volgend jaar gehand haafd. B&W geven te kennen dat ze niet na één jaar al glasheldere con clusies kan trekken. Na de kermis van volgend jaar zal het college bekijken of ze het systeem van inschrijving voor een standplaats zal veranderen. In de evaluatienota valt verder te lezen dat de gemeente in 1999 van de horeca een hogere bijdrage ver wacht. De gemeente is van mening dat de cafés dermate profijt hebben van de kermis, dat het vorderen van een hogere bijdrage alleszins rede lijk is. De gemeente Venray zal de komende twee jaar toch haar financiële bijdrage blijven leveren aan het schoolzwemmen op de Venrayse basisscholen. In 1996 bepaalde de raad nog dat de gemeente in het kader van de bezuinigingsoperatie Keerpunt 80.000 gulden kon besparen op het schoolzwemmen omdat dit 'geen kerntaak van de gemeente was'. De jaarlijkse bridgedrive medio november heeft opnieuw een fraai batig saldo opgeleverd voor het goede doel. De inschrijfgelden van de deelnemende bridgers en de sponsorbijdragen waren deze keer bestemd voor de volgend jaar gereedkomende waterzuivering*- installatie in Gonzaga (Brazilië). De Stichting Venray-Divino- landia, die het werk van Jacqueline Eibers in Brazilië ondersteunt, kan een bedrag van maar liefst 5300 gulden tegemoet zien. j Bij de Stichting Platform Gehandicaptenbeleid Venray heeft een bestuurswisseling plaatsgevon den. Het secretariaat wordt nu waar genomen door mevrouw J. Peters- Rutjes, Hoeveweg 7, 5802 AL Venray, tel. 582286. Voor meer vra gen over het platform kunt u contact opnemen met voorzitter J. van Gassel, telefoon 542039 of met het secretariaat. Het telefonisch meld punt van het Platform is 584444. Het onderwijs en het Multi cultureel Platform trokken vervol gens uit onvrede bij de gemeente aan de bel. De gemeenteraad besloot hierop een voorwaarde in te bouwen voor kinderen van wie de ouders niet genoeg geld hebben om particu liere zwemles te kunnen betalen. Dat het college van B&W nu besluit om in het schooljaar 1999-2000 toch mee te blijven betalen aan het schoolzwemmen, komt doordat de gemeente eerst de uitkomsten van een landelijke discussie wil afwach ten. Vanuit Den Haag en in onder wijsland gaan namelijk geluiden op om het schoolzwemmen bij het gymnastiekonderwijs onder te bren gen. Als dat gebeurt, zal het Rijk aan het schoolzwemmen gaan mee betalen en hoeven de gemeenten dat niet meer te doen. De gemeente Venray besteedt jaarlijks 155.000 gulden aan school zwemmen. Als besloten wordt deze bijdrage te schrappen, zal de gemeente vengoed kosten blijven maken. Zwembad De Sprank heeft dan namelijk recht op 55.000 gulden wegens misgelopen inkomsten. Bovendien zal het verdwijnen van het schoolzwemmen ertoe leiden dat de kinderen meer zullen gaan gymen, waardoor de vervoerskosten van en naar gymzalen als gevolg zullen stijgen. Van een echt financieel voordeel voor de gemeente is dus geen spra ke. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. VENRAY NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 De Oirlose dorpsraad wil binnen kort met de bewoners van gedachten wisselen over de vraag hoe de ker mis in dit Venrayse kerkdorp aan trekkelijker kan worden gemaakt. Daartoe is een bijeenkomst gepland op donderdag 28 januari om 2D.30 uur in De Linde in Oirlo. Alle Oirlonaren die hun mening over deze kwestie graag kwijt willen, zijn deze avond van harte welkom. Gemeen(d-t)e Jaren Verslag!!! Al meer dan 35 jaar, stond ik voor jullie klaar. Vrede moet er komen!! Iedereen doet er van dromen. Mensen trekken van hier naar daar. Maar vinden geen rust, hó maar. Iedereen is hartstikke gestresst, ledereen wordt nog méér gepest. Waarom géén tijd voor? één 'luisterendoor? één 'helpendehand? In 'ons'Nederland? Je moet voor jezelf opkomen maar er staan op je weg véél 'dikke bomen En als we er samen niks aan mogen, kunnen doen, kost het alleen nog maar méér poen. Als zelfstandige ken ik mijn plichten verrekte goed. Maar de 'buro-cratie' ontneemt je de moed. Als het recht je wordt ontnomen. Hoe moet je dan voor jezelf opko men??? 'Vrede zal er moeten komen; iedereen doet er van dromen Voor iedereen op deze aardbol. Zo niet: dan heb je niet veel lol! Kerstmis komt héél dichtbij. Is hier ook een warm plaatsje vóór mij? 'een asielzoeker', 'een recht-zoeker' Heide-Venray, Merselo-Venray De politie heeft vorige week dins dag bij twee snelheidscontroles in totaal 136 bekeuringen uitgedeeld. De controles vonden plaats op de Westsingel en de Langstraat in Venray. Op de Westsingel reden 34 van de 123 bestuurders te hard. De hoogste snelheid bedroeg 84 km per uur, waar slechts 50 km is toege staan. Op de Langstraat reden 102 van de 639 passanten harder dan de maximum snelheid van 50 km per uur. Van de vier ton, die de verbou wing en uitbreiding van wijkcen trum 't Schöpke in Veltum onge veer gaat kosten, zal het Wijkplatform Veltum 75.000 gul den betalen. Aan het platform was een ton gevraagd. De gemeente Venray betaalt twee ton, de Wijkvereniging neemt een ton voor haar rekening. Het Wijkplatform Veltum besloot na het overwegen van alle voors en tegens om 75.000 gulden uit het Sociaal Vernieuwingsfonds beschik baar te stellen voor de verbouwing en uitbreiding van het wijkcentrum. Het wijkorgaan is van mening dat een groter, gemoderniseerd wijk centrum prima past binnen haar eigen doelstelling: het bevorderen van het op sociaal-maatschappelijk en cultureel welzijn gericht functio neren van de samenleving binnen de wijk'. Een ton, waarom was gevraagd, kan het platform echter niet opbrengen omdat er anders onvoldoende geld overblijft voor andere projecten, zoals de herinrich ting van het speelterrein bij de Alexander en Boudewijnhof. De 25.000 gulden, die het Platform niet betaalt, moet de Wijkvereniging nu - bovenop haar bijdrage van een ton - bij elkaar zien te krijgen. De vereni ging rekent in dit kader op de hulp van het platform om bij de gemeen te meer subsidie los te kweken. Na de verbouwing en uitbreiding van het Wijkcentrum zijn er activi teiten voor meerdere groepen tege lijkertijd mogelijk, waardoor het aantal activiteiten ook kan worden uitgebreid. Hierbij valt bijvoorbeeld te denken aan vergaderingen voor kleine groepen, cursuswerk op het gebied van creatieve hobby's, vreemde talen, dansen en muziek. Op regionale lijst Provinciale Statenverkiezingen Op de regionale CDA-lijst voor de Provinciale Statenverkiezingen op 3 maart 1999 staat Jan Houben uit Ysselsteyn op een achtste plaats. De Noord-Limburgse lijst wordt aangevoerd door Jean Bronckers (Ryckholt), Ger Driessen (Horst) en Ger Koopmans (Velden). De gemeente Venray was de laat ste vier jaar in Provinciale Staten al vertegenwoordigd door Houben. Hij heeft daar geen spijt van, zo laat hij in 'n Hart voor Venray, het informa tiebulletin van CDA afdeling Venray weten: "Ik weet nu heel goed dat Venray en omgeving voor een 'provinciale' goede vertegen woordiging moet zorgen in de poli tiek. Daarom moet iemand in de Provinciale Staten gekozen worden voor Venray en door Venray, die goed bekend is en die wil werken aan werk in 'Maastricht'. Ik wil dat weer gaan doen. Ons Venrays beleid, ook met zijn omgeving en ons landelijk gebied, vraagt grote belangenbehartiging." Op de regio nale lijst nemen twee andere Venraynaren, Jan Driessen en Wiel Michiels, bescheiden plaatsen in. Wethouder Driessen staat als der tiende genoteerd, Michiels als veer tigste VVD-lijst voor Provinciale Statenverkiezingen De ledenvergadering van de VVD Limburg heeft de kandidatenlijst van de VVD voor de Provinciale Statenverkiezingen in Limburg vastgesteld. De eerste drie kandida ten zijn op alle vijf de Limburgse lijsten hetzelfde. Naast de lijsttrek ker Jos van Rey (Roermond) staan Math Vestjens (Venlo) en Vincent Zwijnenberg (Roermond) respectie velijk als tweede en derde. Op de regionale lijst Noord-Limburg is Venray prominent vertegenwoor digd met John Oosterbeek op een vijfde plaats. Oosterbeek is al gerui me tijd actief in de steunfractie van de VVD in Venray. Hij heeft namens de VVD zitting in de com missies Stedelijke Ontwikkeling en Agrarische Economie en Milieu. Hij is maatschappelijk onder andere actief als voorzitter van basketbal vereniging Jumpers '76. De overige Venrayse VVD-ers op de kandida tenlijst zijn wethouder Jan Houba (15e) en afdelingsvoorzitter John Niessen (21e). De Provinciale Statenverkiezingen zijn op 3 maart 1999.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5