ns ïholierenkam- pioenschap feitennis 1998 Theobaldus 1de Overloon De Treffers IBV Diana ipersgroep 'eelrunners Ruitersport De Eendracht Castenray Indoor- toernooi Zwemvereniging Spio Koninklijke Harmonie Euterpe Venray's Mannenkoor MMSK St. Petrus Banden Zangvereniging Venrode Zangers van St. Frans Jeugdvereniging De Springplank Wijkvereniging Veltum Wijkcentrum Noord-West Een avond: voor de jeugd van vroeger Huisvrouwenkontakt Brukske Kaarten in Den Hoender Vereniging voor alleenstaande Venray e.o Derde Orde Wijkgebouw Op 't Nipperke Katholieke Bond van Ouderen Katholieke Vrouwen Vereniging Jeugdnatuur wacht Rincón Espanol Cursus 'Goed gewicht in zicht' Oud papier 2 WF.KF.N GRATIS* TNTF.RNF.TTF.N Trefpunt Access 'TL EN MAAS donderdag 31 december 1998 - Pagina 13 ipndag werd in de zaal van tafelten- Ifeniging Red Stars het jaarlijkse ■jerenkampioenschap gespeeld, jeen werd dit toernooi gespeeld jjitend op het Paastoernooi van Red ^in De Wetteling. Sinds enkele is de zaal van Red Stars de plaats Indeling. (jaar ging de beker voor de beste j naar De Hommel (28 punten). De [20) werd 2e, Coninxhof en De ot werden gedeeld 3e. [het individuele toernooi werd feld in de diverse groepen van de liool. In groep 8 ging de 1ste prijs Kelly Willems (Mariaschool hm), voor Rob van Sundert, ie Bovee en Joep Michels.In groep jl Arjen van Geffen (De Keg) 1 ste, gd door Bart Bekkema, Bram 'eren en Martijn Huys. In groep 6 Tijs Bouwmans (Coninxhof) 1ste ^^lartin Michels, Stan Keijzers en Ho van Mill. In groep 5, tenslotte, Ben Hortulanis (Foekepot) 1ste, ^Bd door Fons van Sundert, Laurien Hn en Geert Michels. jruisboogschutters beginnen hun vintercompetitie Ï2 jan. beginnen de kruisboog- ers hun jaarlijkse wintercompeti- ijftien zaterdagavonden op rij zal 9.30 tot 22.00 uur het gildehuis Past. van Boxtellaan geopend zowel geoefende als ongeoefen- utters te ontvangen. De ongeoe- j schutters worden met raad en J0 -bijgestaan door leden van het jitters worden ingedeeld in ver- nde klassen, zodat ook een onge le schutter kans maakt op de I prijzen. |s natuurlijk niet zo dat de deelne- elke zaterdag aanwezig moeten |et is mogelijk om op een avond ere series te schieten. De schutter [jn of haar gemiddelde behaalt £cht op een dagprijs. kosten voor deze competitie ien voor volwassenen ƒ2,50 en fe jeugd van 12 tot 18 jaar slechts Her serie. nadere inlichtingen kunt u altijd Hit opnemen met H. de Wit, Hoge stof) 15, Overloon, tel. 0478-641493. ireen is van harte uitgenodigd een te nemen in het gildehuis om ken- maken met het kruisboogschieten Overloonse gilde. lag: pers - De Roos 2 763-752 te schutter: F. v. Soest, 266r. de berensterke prestatie van het begonnen wij vol zelf- iwen vorige week zaterdag aan de njd tegen plaatsgenoot Leunen, (eede team van schietvereniging GRIihs deelde met ons voor deze wed- le vierde plaats in de tweede klas- 5B. Niet alleen dit gegeven maar it derby-karakter van deze wed- Jorgde voor een extra dosis span- Jeide teams wilden winnen. Deze a's 20 vaak we' een ne8a~ itwerking op de individuele pres- ■73.5411 de scores waren dan ook bedui- ___jger dan vorige week. Na telling wij echter aan de winnende hand iden wij doorschieten naar de Maats. De komende weken wordt «geschoten, daardoor hebben wij fs rust om het komende jaar er Dlledig tegenaan te gaan. Eerste ander in het nieuwe jaar is slust. ede ronde om de NHB-beker is t eerste team goed verlopen. Een De ronde is best haalbaar, ortgala, in een bomvolle schouw- bwdt elk jaar beter. Het derde Jala is voor Diana weer succesvol fn. R. Philipsen mocht bij de als aankomend talent en/of aan ging, een herinneringstrofee en [peciale t-shirts in ontvangst James was het voor Wendy v. Ooi [ie keer is scheepsrecht; maar een j|e tweede plaats, het toch maar genomineerd worden, betekent h indrukwekkende serie. pingen: Interval en loopscholing, aan- 1.00 uur Kastiëlse Baan. |g: Aanvang 15.30 uur, parkeer- jchadijker Bossen Meterik. "prijden: wie.: Sylvesterlauf Pfalzdorf; Tprloop Swartbroek Weert. Jpgen: ")p Dilsen, 6.4 km: Paul Coppus loop Wilbertoord, 5 km: Henk 117.57. manloop Weert, 4.8 km: Ria v.d. iemert 9.51 2e; 7.3 km: Jan Rijs 27.34 km: Wim Boonhof 39.59. B3467 Op zaterdag 19 en zondag 20 dec. werd een selectiewedstrijd gehouden. De uitslag was: Iris Jeurissen met Bliek le in het A-L met 166p; Katja Jeurissen met Amigo 2e in het A-L met 160p; Martijn CÏeven met Fiffie 4e in het D-B met 160p; Marian Cleven met Carona behaalde een mooie eerste prijs in het E- B met 161p. De laatste selectiewedstrijd wordt gehouden in Horst op 2-3 januari 1999. Handboogsport Het eerste indoortoemooi van 1999 vindt ook nu weer plaats in de Venrayse sporthal De Wetteling. Handboogver eniging Ons Genoegen uit Ysselsteyn organiseert jaarlijks dit eerste toernooi van het jaar. Ruim honderd deelnemers zullen er aan de meet verschijnen in de diverse klassen. Er wordt geschoten met de meer tra ditionele recurvebogen alsook met de compoundbogen. Voor de dames recur- veklasse en voor de dames en heren compoundklasse is dit een selectiewed strijd voor de VK-teams voor 1999. Met het oog op de Olympische spelen in Sydney heeft er binnen de Nederlandse Handboogbond een inteme selectie plaatsgevonden welk team in deze samenstelling als voorbereiding aan diverse grote wedstrijden zal deel nemen. Dit Herencurveteam zal o.a. aan de WK in Cubo Indoor en aan de GP- wedstrijden Outdoor op Cyprus en in Turkije, Polen en Tsjechië deelnemen alsook aan de WK in Frankrijk in juli. Dit team, waar ook Bemy Camps deel van uitmaakt, zal zondag ook aan de meet staan in Venray. De organiserende vereniging is voor 1999 weer hofleverancier voor de Nederlandse kernploegen met zeven leden in de diverse disciplines, alsook van veel regionale verenigingen zullen leden aantreden voor deze wedstrijd die op 18m afstand worden geschoten. De eerste pijlen zullen om 10.00 uur worden gelost, de tweede groep begint om 14.00 uur. Rond 17.30 uur vindt de prijsuitreiking plaats. Aanstaande zaterdag 2 januari begin nen de zwemlessen weer. Voor alle dui delijkheid: alle kinderen komen vanaf dan een kwartier later zwemmen dan dat ze voorheen op 'De Meerpaal' zwom men. De ouders/verzorgers van de 92 kinderen die her- of verplaatst moesten worden, zijn in de kerstvakantie telefo nisch benaderd en weten hun nieuwe tijdstip. Tijdens de eerste les in 'De Sprank' willen we graag met u de (even tuele) laatste knelpunten en (verhuis)problemen bespreken en oplos sen. Om deze reden kunnen de kinderen die elders hebben gezwommen voorlo pig nog niet worden geplaatst. Althans, niet allemaal: Kinderen met zwemdiplo- ma('s) kunnen namelijk per direct star ten en hun ouders/verzorgers worden dan ook momenteel telefonisch bena derd. Wij streven erna dat we voor 20 februari a.s. alle overige "Daklozen" (vanwege de sluiting van 'De Meerpaal') onder kunnen brengen bij de Venrayse zwemvereniging Spio. Tot 2 januari, weliswaar in een ander bad dan dat we gewend zijn, maar met gewoon dezelfde mensen en dezelfde lesmethoden! Leon Janssen, ledenadministratie-EZ en voorzitter van Spio-EZ, telefoon 0478-583404 (niet 's morgens) Synchroonzwemmen Zaterdag 2 en zondag 3 jan. is er gewoon training. Oefenen zondag 3 jan.: groepsdans seni oren, solo Kelly, duet Sandra en Tessa, groep onder 13 jaar, solo Cinderella, solo Tane, solo Natasja, solo Anja, duet Anneke en Maartje. Harmonieorkest Zaterdag 2 jan. 18.00-20.00 uur; don derdag 7 en 14 jan.: Repetitie, aanvang 20.00 uur. Afmelden: H. van der Steeg, tel. 582539 Agenda: 3 jan.: Nieuwjaarsconcert. 17 jan.: Joekskapellenfestival. Jeugdorkest Donderdag 7 en 14 jan.: 18.45 uur repe titie. Afmelden: P. Noten, tel. 587858. Agenda: 3 jan.: Nieuwjaarsconcert. Drumband Maandag 4 en 11 jan.: 20.00 uur repeti tie. Afmelden: Dorien van der Giessen, tel. 589317. Agenda: Jeugdopleiding volgens afspraak. 17 jan.: Joekskapellenfestival. Bestuur 2 febr.: ab 20.00 uur Coninxhof. Repetitie: Donderdag 31 dec.: Geen repetitie. Donderdag 7 jan.: 19.30-21.00 uur Repetitie voor het gehele koor. Vanaf 21.00 uur Nieuwjaarswensen, waarbij uiteraard de dames van harte welkom zijn! Afmelden bij Jan Mulder, tel. 580896 tussen 18.30 en 19.00 uur. Programma optredens 16 jan.: 19.30 uur Ondertrouwbal In den Engel. 17 jan.: Receptie BB; presentatie zang bundel In den Engel. 13 febr.: Vrijgezellenavond. 17 febr.: Boerebrulleft. Oud papier kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg (de weg tegenover de voormalige zui velfabriek, staat aangegeven). Majorette-opleiding Repetitie op woensdag: majorettengroep team A van 17.45 tot 18.45 uur en team B van 18.30 tot 19.30 uur. Let op: Elke zondag excercitieles van 09.45 tot 10.30 uur. Tamboerkorps Repetitie op woensdag en zondag vol gens rooster, 's Zondags van 09.45 tot 10.30 uur excercitielessen. Opleidingsorkest Voortaan zijn de repetities op woensda gen en op zondagen, samen met het muziekkorps, 's Zondags van 09.45 tot 10.30 uur excercitielessen. Verdere ondersteuningslessen volgens rooster. Muziekkorps Op woensdag van 18.45 tot 19.30 uur rietinstrumenten, fluiten en melodisch slagwerk; van 19.30 tot 20.30 uur alle muzikanten gezamenlijk; van 20.45 tot 21.00 uur koperblazers en zondags van 10.30 tot 12.00 uur voor alle muzikan ten. Vrijdag 8 jan. is er om 19.00 uur een generale repetitie voor de Prinsenproclamatie. :Optredens: Zaterdag 2 jan.: Nieuwjaarsconcert, aanvang 19.30 uur, Raaylandcollege locatie Zuid. Aanwezig zijn om 18.00 uur. Dit Nieuwjaarsconcert duurt tot ongeveer 22.00 uur, hierna is er nog, onder het genot van een nieuwjaars drankje, gezellig napraten. Zaterdag 9 febr.: Opening van de Prinsenproclamatie. Overige korpsactiviteiten: MMSK zal weer de garderobe verzor gen in de schouwburg tijdens de carna valszittingen en dergelijke. Je kunt je hiervoor opgeven bij ons Activiteitencomité. Helpen met kienen: Maandag 4 jan.: B. Ewals en fam. Verhoeven; woensdag 6 jan.: fam. Versleijen; maandag 11 jan.: I. Beerkens en fam. Wijnhoven; woensdag 13 jan.: fam. Akkermans. Afmeldingen: Bij verhindering dienen alle leden van het jeugd- en muziekkorps zich af te melden bij de korpsleiding, bij voorkeur mondeling, tel. 511647, of uiterlijk tot een half uur voor aanvang van de repeti tie in De Opmaat, tel. 513593. Majoretten melden zich mondeling af bij de betreffende begeleiding. Eerstvolgende repetitie woensdag 6 jan. om 20.00 uur. Vanaf 21.00 uur verwach ten wij onze partners om samen met het te toasten op een nieuw, gezond en muzikaal jaar. Afmeldingen bij: Jeanny Jenniskens, tel. 516877. Donderdag 31, dec.: 18.00 Oudejaarsmis in de Paterskerk (in uniform). Donderdag 31 dec. (vanavond) geen club voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Dit in verband met Oudjaar. Volgende week, 7 jan., Nieuwjaarsparty. Iedereen wordt verwacht en iedereen dienst zich op te maken met 'n ballon of ballonnen. Zaterdag 2 jan.: Geen activiteiten voor de jeugd van 12t/m 15 jaar. Zondag 3 jan.: Nieuwjaarsborrel voor bestuur en leiding, met aanhang. Deze eerste bijeenkomst in 1999 begint om 10.30 uur en duurt tot 14.00 uur. Maandag 4 jan.: Clubavond voor de kin deren van de groepen 3 en 4. Van 18.30 tot 20.00 uur. Op het programma staat een gezellige bingoavond. Dinsdag 5 jan.: Van 18.30 tot 20.00 uur club voor de jeugd van de groepen 7 en 8, plus de schoolverlaters. Vanavond een sportieve avond. Trek dus, daarom geen nette kleiding aan. We houden een Rollebol-revival. Donderdag 7 jan.: Voor de kinderen van de groepen 5 en 6 Nieuwjaarsparty. Onder leiding van gastvrouw Audrey wordt het een echt ballonnenfeest. Iedereen draagt dan als versiering, zeker één ballon(netje). Jongelui: Leveren jullie de antwoord- strook, van de circulaire voor de kinder optocht, zo snel mogelijk in bij de lei ding. Zoals aangekondigd tijdens de onlangs gehouden algemene ledenver gadering zal het komende jaar het acti viteitenaanbod opnieuw uitgebreid wor den. Zo is het ondermeer de bedoeling om het wijkgebouw regelmatig op zater dagavond open te stellen voor de jeugd van 12-16 jaar. Daarnaast zullen in jeugdclubverband diverse nieuwe acti viteiten ontplooid gaan worden, zoals een gezamenlijke deelname aan de jeugdoptocht op carnavalszondag, enke le paasactiviteiten, fietsversiering i.v.m. Koninginnedag, een clowneske middag en tenslotte een kienmiddag. Verder hoopt de wijkvereniging het komende jaar ook enkele nieuwe activiteiten te kunnen opstarten voor de al wat oudere wijkbewoners. Uiteraard staat ook het wijkfeest, begin september, weer hoop op het activiteitenprogramma. De wijk vereniging hoop haar wensen inzake een vernieuwd en enigszins uitgebreid wijk gebouw in de loop van 1999 daadwerke lijk te kunnen realiseren. Jeugdtref Schöpke In samenwerking met Synthese ver volgt de wijkvereniging haar onlangs gestarte openstelling van haar wijkge bouw op de zaterdagavond voor de jeugd van 12-16 jaar. Betreffende jeugd kan hier dan terecht van 19.15 tot 22.00 uur in haar 'jeugdcafé' en daar naar eigen inzicht de tijd doorbrengen, zoals b.v. met kaarten tafelbiljart, tafelvoet bal, dobbelen, tafeltennis, kletsen of anderszins. Voorts kunnen zij hun eigen muziek (laten) draaien op de muziekin stallatie van 't Schöpke. De eerste vrije openstelling met daarbij een geredu ceerd tarief voor alcoholvrije drankjes staat nu gepland op zaterdag 2 januari. Enkele ouders en een medewerkster van Synthese verzorgen daarbij de begelei ding. Carnavalskledingbeurs Op zondag 10 jan. organiseert de jeugdclubleiding van de wijkvereniging van 10.00 tot 12.00 uur een beurs voor tweedehands carnavalskleding in 't Schöpke, Veltumse Kleffen 62b. Degenen die hiervoor spullen willen aanbieden kunnen dat doen op woens dagmiddag 6 jan. in het wijkgebouw tussen 14.00 en 16.00 uur. In overleg met de organisatie wordt daarbij de ver koopprijs bepaald, waarbij uiteindelijk 70% naar de aanbieder gaat en 30% naar de jeugdclub. De kledingaanbieders die nen vervolgens direct na de beurs op zondag 10 jan. (tussen 14.00 en 14.30 uur) hun opbrengst op te halen evenals de niet-verkochte kleding. Niet retour genomen kleding gaat vervolgens naar een goed doel. Voor inlichtingen, of afspraak voor andere inleverdatum e.d. kan gebeld worden met Marjan Weijs, tel. 586123 of Elly Pouwels, tel. 510869. Maandag 4 jan.: 20.00 uur Sjoelen sjoel club den Hoender; vanaf 19.45 uur aan melden van nieuwe leden, minimum leeftijd 16 jaar. Dinsdag 5 jan.: Van 13.30 tot 14.30 uur gymnastiek Synthese. 19.00 uur Yoga, info tel. 514269. Woensdag 6 jan.: 09.00 uur Volksdansen groep 1. 10.30 uur Volksdansen groep 2. 13.30 tot 16.30 uur Koersbal Synthese. 14.00 uur Handwerkgroep. 19.00 uur Countrydansen. 20.30 uur Volksdansen, Volksdansgroep den Hoender; vanaf 20.00 uur aanmelden nieuwe leden, leeftijd van 18 tot ongeveer 55 jaar. 21.45 uur Nog een gezellig uurtje ver toeven. Donderdag 7 jan.: 13.30 uur Activiteitenmiddag Ouderenvereniging met koersbal en kaarten. 20.00 uur Eerste kaartavond uit de serie van zes (Camavalsconcours). Jokeren, rikken, kruisjassen. De vijf volgende donderda gen zijn 14, 21, 28 jan. en 4 en 11 febr. Van de zes donderdagen mag u er een missen in de puntentelling. Inschrijfgeld voor alle avonden te samen ƒ7,50. Vrijdag 8 jan.: Om 20.00 uur een avond: voor de jeugd van vroeger. De oudere jeugd vanaf 50 jaar is weer welkom. De toegang is gratis. Accordeonorkest Pikkeniers verleent ook op deze avond haar medewerking. Onder het genot van een drankje en een dansje kan er weer worden bijgepraat. Ook de bewoners van Het Schuttersveld, St. Joriskwartie en De Hoge Beek zijn op deze avond welkom. Tot ziens in Wijkcentrum Den Hoender, St. Ursulastraat 2, hoek Hoenderstraat. Vrijdag 8 jan. nogmaals een avond voor de jeugd van vroeger. De oudere jeugd, vanaf plusminus 50 jaar, is dan weer welkom in wijkcentrum Den Hoender. Er bestaat op deze avond de gelegenheid om onder het genot van een drankje en een dansje een praatje te maken over de vrijetijdsbesteding, de cultuur, de veiligheid thuis en op straat. Ook de bewoners van De Hoge Beek, Het Schuttersveld en St. Jozefkwartier zijn van harte welkom. Deze avond wordt georganiseerd door de Vereniging Voor Ouderen Noord-West, accordeon orkest Pikkeniers en wijkcentrum Den Hoender. Deze avond begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Het is niet nodig om lid te zijn van een eerder genoemde vereniging. Voor de laatste keer nog een kort bericht... 25 jaar geleden zag het H.V,K. het licht. Mei vijf keer 2 5 vrouwen gingen we van start. We verzorgden activiteiten met heel ons hart. We hadden afwisselende programma's elk jaar. Zo wel creatief als informatief stonden we klaar. Soms gingen we er gezellig op uit met z'n al. Meestal bleven we thuis in 'De Kiosk', onze 'stal'. We deelden met u allen veel vreugd, maar ook leed. Menig hmstoverkje maakten we samen gereed. Eenieder kon haar verhaal bij ons kwijt. Met blijdschap en weemoed kijken we terug op die tijd. Toch hebben andere bezigheden ons nu doen besluiten bltdsvrouwenkomakt echt af te sluiten We danken u nog eewttaal voor uw komst al die jaren Waarin we samen zoveel gezelligheid mochten vergaren En tot slot willen we u nog een wens meegeven: Moge u in 1999 veel geluk, liefde en 'n goede gezondheid beleven! Allen, die door hun medewerking of deelname onze ochtenden tot een succes wisten te maken: van harte bedankt! Namens het bestuur van het Huisvrouwenkontakt Brukske, Ria v. Brederode. Kaarten in wijkgebouw Den Hoender. We jokeren, rikken en kruisjassen. Het kaartconcours begint op donder dag 7 januari en vijf opvolgende don derdagen 14, 21, 28 jan. en 4 en 11 febr. Van de zes donderdagen mag u er één missen in de puntentelling. Inschrijfgeld voor alle avonden te samen ƒ7,50, aan vang 20.00 uur. Tot ziens in wijkcentrum Den Hoender, St. Ursulastraat 2 te Venray. Bent u ook alleenstaand en toe aan een verzetje, kom dan van je kamer of flatje, waag de stap zoals ook wij deden. Onze vereniging voor alleenstaande in Venray organiseert activiteiten voor alleenstaanden vanaf 25 jaar op vrij dagavond vanaf 20.00 uur en op zon dagmiddag vanaf 14.00 uur en op feest dagen zoals Pasen, Kerstmis, oud en nieuw. Op vrijdag houdt dit o.a. in kaarten, sjoelen, darten, onderlinge gesprek, enz., onder het genot van een drankje: op zondagmiddag o.a. wandelen, fiet sen naar bezienswaardigheden. Laat uw drempelvrees varen en sluit u bij ons aan. Iedere maand wordt er een programma samengesteld. De con tributie bedraagt ƒ10,- per maand (eer ste twee weken gratis). Het is beslist de moeite waard als u zoekt wat wij te bie den hebben. Ons verenigingsgebouw is 't Trumke, Oostsingel 39a, Venray (achter Volksuniversiteit) of neem contact op met Ben-Harrie Rongen, Haammaker- straat 278, 5801 TH Venray. tel. 589237. Onze eerstvolgende vergadering zal worden gehouden op woensdag 6 jan. om 14.30 uur. Daar in Het Schuttersveld al een kerstspel werd opgevoerd, waarbij ook onze leden welkom waren, zal onze ver gadering een eenvoudige kerstviering zijn. Toch hopen wij aan het begin van het nieuwe jaar op een goede opkomst. E-mail adres Peel&Maas peelenm@tref.nl Maandag 4 jan.: 10.30 uur Volksdansen. 19.00 uur Biljartclub Op 'l Nipperke. Dinsdag 5 jan.: Van 14.00 tot 17.00 uur Vereniging voor Ouderen Ons Genoegen, kaarten en biljarten. 19.30 uur Country- en dansgroep Green River met Country dansles. Woensdag 6 jan.: 09.00 uur Beter bewe gen, koersbal. 19.30 uur Country- en dansgroep Green River met Country dansles. Donderdag 7 jan.: 14.00 uur Bloemschikken Ons Genoegen. Kaarten en biljarten van 19.00 tot 23.00 uur. Ouderen achter de p.c. Na het succes van de afgelopen maanden zullen in januari 1999 nieuwe P.C.-cursussen starten voor 55-plus- sers. Het gaat om 2 beginners-cursus sen voor mensen, die geen ervaring hebben met het gebruik van een com puter. Daarnaast wordt er een cursus gegeven voor het tekstverwerkingspro gramma MS Word en een cursus voor het rekenprogramma MS Excel. Gezien het succes van de vorige cur sussen is voor belangstellenden ver standig zich zo spoedig mogelijk aan te melden. Aanmeldingen bij de heer A. Turkenburg, Op de Ries 2, 5815 EB Merselo; telefoon en fax nummer 548040. Internet en e-mail Internet en e-mail worden steeds interessanter. Via Internet is een enor me hoeveelheid informatie van over de hele wereld beschikbaar. Ook het bestellen van allerlei zaken via Internet neemt steeds verder toe. Daarnaast is e-mail een bijzonder snelle en goedkope manier om met iedereen - waar ook ter wereld, bij voorbeeld met familie in Australië of Canada - in contact te komen. Indien er voldoende belangstelling is, zal er een cursus Internet en e-mail worden georganiseerd. Belangstellenden wordt verzocht zich zo snel mogelijk te mel den bij de heer A. Turkenburg; Op de Ries 2. 5815 EB Merselo. Telefoon en faxnummer 548040. Ombudsman van de KBO De KBO heeft een ombudsman, die mensen wil helpen met problemen op het gebied van overheidsvoorschriften, ingewikkelde formulieren, problemen met overheidsinstanties of andere instanties. Deze hulp is kosteloos. Het telefoonnummer is: 548040. Nieuwjaarsbijeenkomst De gezamenlijke ouderenbonden organiseren op 4 januari 1999 een Nieuwjaarsbijeenkomst. Deze wordt gehouden in het Hobby- en Activiteitencentrum aan de Prins Bernhardstraat 12A (tegenover het busstation). Het is een goede gelegen heid om elkaar het beste te wensen voor het nieuwe jaar. Alle 55-plussers zijn welkom. De drankjes, die u wor den aangeboden zijn gratis! ACTIVITEITEN 4 januari 1999: Nieuwjaarsbijeen komst in Activiteitencentrum Prins Bernhardstraat 12 a; aanvang 14.00 uur. 7 januari 1999: Cabaret groep De Belegen Tieners in Het Schuttersveld; aanvang 19.30 uur. 12 januari: Kienen in Het Schuttersveld; aanvang 14.30 uur. 14 januari 1999: Thema avond over Ouderdoms doofheid/blindheid in Het Schuttersveld; aanvang 19.30 uur. 26 januari: Kienen in Het Schuttersveld; aanvang 14.30 uur. Voor inlichtingen over activiteiten van de KBO kunt u contact opnemen met de volgende persoenen: mevr. P. v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80; tele foon 583122 of mevr. A. Noy; Rooseveltstraat 5; telefoon: 583494. Dinsdag 5 jan. is er kienen. Deze keer voor Piet Mommen. Wij begin nen om 19.45 uur. Er zijn zoals altijd weer leuke prijsjes te winnen. Hallo Jeugdnatuurwachters. Afgelopen zaterdag hebben we onze laatste puzzelwandeltocht van dit sei zoen gehouden en dat gebeurde onder stralende weersomstandigheden. Mede door dit mooie weer was de opkomst bijzonder groot nl. in totaal 510 deelne mers, waaronder 160 JNW-ers. Een bij zonder mooie afsluiting van het jaar en iedereen was dan ook bijzonder tevre den. Er waren veel deelnemers die alle vragen goed hadden beantwoord en iedereen kreeg dan ook de drie verdien de stempels. We gaan nu even van een korte vakantie genieten en in januari komen we weer terug met nieuwe acties. Denk aan jezelf maar ook aan onze huisdieren bij het afsteken van vuur werk! Ya llegamos a la parte final del ano. las fiestas Navidehas y el nuevo Ano nos esperan para traernos muchas nove- dades, sorpresas, alegrias y un sinfin de etc. La Colonia Espanola desea a todos los lectores de Rincón Espanol, a todos los que han colaborado. participado etc. en las actividades realizadas durante el ano, unas filices fiestas y buena entrada del nuevo ano. Sentimos no poder reali- zar la fiesta de Nochevieja por las pocas personas que se habian inscrito, agrade- cemos a estas el que se hubieran apunta- do y esperamos que para otro ano la podamos realizar. Un saludo de HACE. In de week van 1 februari 1999 start het Groene Kruis weer met een cursus 'Goed gewicht in zicht' op verschillen de plaatsen in Noord-Limburg. De cur sus bestaat uit zes bijeenkomsten die in een periode van twee maanden gegeven worden. Tijdens deze bijeenkomsten staat de zelfcontrole methode centraal. Onder leiding van een diëtist leert men de eigen eetgewoonten kennen en hoe deze aan te passen en te beheersen. Ook wordt er aandacht besteed aan pro ductinformatie om zo tot een verant woorde keuze te komen uit het grote aanbod aan levensmiddelen. Daarnaast wordt er in één bijeen komst onder deskundige leiding advies gegeven over houding en beweging. Zowel de diëtist als de cursisten zijn er enthousiast over deze werkwijze. Door de steun die de deelnemers elkaar geven, gaat het afvallen beter dan wan neer men hier alleen mee worstelt. Voor alle duidelijkheid: de steun bestaat niet uit de competitie wie het meest afvalt, het gewicht wordt in een aparte ruimte individueel bepaald zonder omstan ders. De cursus is ook geschikt voor groe pen, o.a. de tennisclub, de kaartclub, de gymclub, vrouwenbond, etc. Zij kun nen speciaal voor hun club een aan vraag voor de cursus indienen. Bent u met minimaal tien mensen die allemaal aan het gewicht willen werken dan is dit misschien iets voor u! Voor inlichtingen en aanmeldingen kunt u contact opnemen met Bureau Klantenservice van het Groene Kruis tijdens kantooruren, tel. 077-3209595. De inschrijving sluit op 21 januari. De kosten voor zes bijeenkomsten incl. materiaal bedragen ƒ85,- (voor leden van het Groene Kruis met een I pluspakket zijn de kosten ƒ60,-). LANDWEERT III Maandag 4 januari wordt er in Landweert III door leden van DOS Venray het oud papier opgehaald. Gevraagd wordt om het papier om uiter lijk 09.00 uur gebundeld aan de straat kant gereed te zetten. VREDESKERK Woensdag 6 januari wordt er papier opgehaald route Vredeskerk. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het oud papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan de Westsingel, par keerplaats Hubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier deponeren ten bate van Heil der Zieken. en beslis dan over een abonnement op op naar Rabobank Venray-Oostrum, Antwoordnummer 1001,5800 VB Venray of haal de start CD-rom bij Rabobank Venray-Oostrum of Rabobank Zevenrode. J a, stuur mij de gratis CD-rom zodat ik twee weken gratis* kan internetten naam: adres: postcode: woonplaats: telefoon: e-mailadres: TrefPunt Peel&Maas Trefpunt Peel en Maas is een initiatief van de Rabobank Venray-Oostrum, Rabobank Zeven rode en van den Munckhof b.v.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 13