FRANSOL Weinig animo voor onderwijsstaking CONTACTLENZEN Venray gaat speelterreinen aanpakken "Monumentale eik gaat niet tegen de vlakte' ic u R s T J EN s Aanleg ontsluitingsweg milieustation mag doorgaan Mogelijk onderzoek naar subsidies Xerox Oprichtingsovereenkomst Centra voor Werk en Inkomen H0-H0-H000 WAT GEEFT DE KERSTMAN HET LIEFST Plusmarkt 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND ONWERINGEN Onrust over verkeers veiligheid ongegrond <iet blij met speelplaats ALLES op het gebied van contactlenzen Aanrijding Krasactie in Winkelcentrum Venray Gewonden bij aanrijding EEL EN MAAS donderdag 17 december 1998 - Pagina 5 'Past niet in kerstsfeer" Woensdag was stakingsdag in t onderwijs. Inzet was een sala- iverhoging van 6,25% over derhalf jaar. De minister wil aar tot 2,25% gaan. Peel en aas peilde de stakingsdrang bij gen Venrayse scholen. Van sta ll was maar mondjesmaat spra- Bij de basisscholen werd alleen De Keg gestaakt. Maandag al «gen de leerlingen een briefje mee ;t het advies aan de ouders om de nderen woensdag thuis te houden, igeveer de helft van de leerkrach- i zou die dag staken. Ouders die n kinderen niet onder konden :ngen mochten hun kinderen wel igen. Het resultaat was dal slechts ir leerkrachten staakten en er 32 ideren aanwezig waren. "Een ie" noemde directeur Eric Reijs situatie. "Een leerkracht op vijf leeringen komt niet vaak voor". Bij De Keg werken relatief veel leerk- achten die bij de Algemene Onderwijs Bond zijn aangesloten. Dit was een van de bonden die een stakingsadvies had uitgegeven. De meeste onderwijskrachten in Venray zijn echter aangesloten bij het CNV dat geen stakingsadvies had gegeven. "Als die leerkrachten willen staken dan krijgen ze geen inkomen" aldus Marius Peters van de Petrus Bandenschool. Volgens Peters een van de redenen waarom er niet gestaakt werd. Bij de Foekepot liepen wel wat leerkrachten met buttons rond maar werd er niet gestaakt. "Als het zou gaan om betere arbeidsomstandig heden en meer faciliteiten, zou er veel meer gestaakt worden. Bij ons wordt in ieder geval niet om het loon gestaakt" aldus directeur Claessens. Hetzelfde kregen we te horen bij basisschool De Landweert. "Onze leerkachten staken niet voor de eigen portemonnaie. Dat zou anders liggen als het om de kwaliteit van het onderwijs zou gaan of om klei nere klassen" laat Ans Bistervelts weten. Ook bij de Odaschool in Ysselsteyn werd niet gestaakt. Volgens dhr. Ahlers is een financiële vooruitgang wel leuk maar geen bit tere noodzaak. Ook had men hier problemen met het feit dat de sta king al enkele weken geleden, net nadat de onderhandelingen waren geopend, al werd aangekondigd. KERSTSFEER Bij De Hommel en de Antoniusschool in Veulen werd eveneens niet gestaakt. "Wat voor barig" vond een leerkracht van de Antoniusschool. "Bovendien past het helemaal niet in de voorberei dingen voor het kerstfeest". "Staken? Oh, dat is vandaag of niet?" was de reactie van Johannes Berhitu van De Hommel. "We heb ben het hier helemaal niet over gehad. We zijn bovendien het Kerstmis aan het voorbereiden. Een staking past niet in die sfeer". BEPERKTE STAKING Bij het Raaylandcollege is slechts sprake van een beperkte staking. "Bij ons gaat het om een tiental leer krachten die bovendien alleen de laatste lesuren staken" liet Loek de Veen desgevraagd weten. "Het leeft nu niet echt." Volgens de Veen ook mede omdat bij het Raaylandcollege veel leerkrachten bij het CNV zijn aangesloten. ATIONSWEG 13 VENRAY TEL: 0478 515010 )p de onlangs vernieuwde krui- g Langeweg/Hoenderstraat in iray, die moeten verkeersborden rden geplaatst die weggebruikers attenderen dat ze een kruising eren. Als de gemeente dit niet t, kunnen ongelukken in de toe- nst niet uitblijven. Deze oproep d D66-commissielid M. Toonen ige week tijdens de commissie delijk Beheer aan wethouder J. essen, die verkeerszaken in zijn tefeuille heeft. Toonen liet weten zijn bezorgdheid is veroorzaakt een paar 'bijna-ongelukken' op genoemde kruising, die onlangs ipgehoogd. Wethouder Driessen weten dat het hier om een gelijk- ardige kruising gaat, waar wette- gezien geen verkeersborden ven te worden geplaatst. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard eerlingen van twee klassen van Hommel, die momenteel les krij- in het oude Jerusalem gebouw, niet blij met de speelsituatie op e locatie. Een van de leerlingen, ran Kateman, liet dat in een dkreet aan deze krant weten, ngeveer zestig leerlingen van de nmel hebben in verband met nte gebrek momenteel les in het isalem gebouw. Als speelterrein iden ze in eerste instantie gebruik ien van de ruimte rondom de raafplaats van de Ursulinen. >r zoveel leerlingen was die itc ontoereikend. Ie school heeft vervolgens, in rleg met de gemeente, de moge heid gekregen om de oude cour de school ook als speelruimte te ruiken. Dat was enkele weken iden. Deze week zijn in het led echter de voorbereidingen offen voor de bouw van een 01 aantal woningen. Hierdoor is cour voor de jeugd moeilijker iikbaar geworden. Bovendien ci rekening worden gehouden het vrachtverkeer wal daar nu drijdt. "Ons schoolplein is nu bouwplaats" aldus Petran eman die de speelruimte met lerde zag inkrimpen, eerkracht Arie v.d. Giesen was ienaam verrast door de actie van leerling. "Het is inderdaad een ige situatie maar we moeten ik roeien met de riemen die we en". n der Giesen bevestigt dat op errein veel rotzooi ligt zoals blikjes, condooms maar ook js. "Dat is natuurlijk een situatie niet wenselijk is bij een basis ooi". Volgens van der Giesen is cliter contact geweest met de eren die daar rondhangen en 'en die ook begrip getoond voor iluatie. Bezwaren uit Landweert ingetrokken na toezegging gemeente De gemeente Venray komt terug op haar besluit van 30 oktober van dit jaar om een monumentale eikenboom langs het fietspad Fluitekruid in de Venrayse wijk Landweert te kappen. De populier die hier naast staat, is echter op sterven na dood en kan daarom niet worden behouden. Een in opdracht van de gemeente uitge voerd onderzoek naar de overle vingskansen van beide bomen, heeft dit aangetoond. Voor Harrie van der Borg uit Venray en de wijkvereniging Landweert vorm de de uitkomst van het onderzoek met de toezegging van de gemeen te om de eik te laten staan, vol doende aanleiding om hun bezwa ren tegen de kapvergunning in te trekken. Het college van B&W verleende op 30 oktober van dit jaar een ver gunning om een monumentale eik en populier langs het fietspad Fluitekruid in Landweert te kappen. Volgens de gemeente zou de popu lier vanzelf omvallen als er niet voortijdig werd ingegrepen en moest ook de eik, die met de popu lier vergroeid dreigt te raken, geveld worden. Harrie van der Borg en de wijkvereniging Landweert tekenden bij de gemeentelijke klachtencom missie bezwaar aan tegen dit besluit. Zij waren van mening dat de eik zeker niet gekapt mocht worden en dat er voor de populier naar een oplossing gezocht moest worden waarbij de boom voor het grootste gedeelte intact kon blijven. "De monumentale bomen aan de oost kant van het fietspad Fluitekruid zijn gezichtsbepalend voor de hoofdgroenstructuur van de wijk Landweert en mogen daarom onder geen geding worden gekapt", zo liet Van der Borg eind vorige week weten. De Venraynaar, die zelf in Landweert woont, voegde hier nog aan toe dat de gemeente in het verle den de mondelinge toezegging heeft gedaan dat de twee bomen niet mogen worden geveld. Nadat de bezwaren bij de klachtencommissie waren ingediend, gaf de gemeente het bureau O.B.T.A De Linde de opdracht een onderzoek te verrich ten naar de overlevingskansen van beide bomen. De resultaten maakten overduidelijk dat de populier 'ten dode is opgeschreven' en dus tegen de vlakte moet. Echter, de eik kan volgens de onderzoekers gewoon blijven staan. De bezwaarmakers konden zich hierin vinden en lieten de klachtencommissie maandag morgen dan ook weten hun bezwa ren in te trekken, te meer omdat de gemeente toezegde de eik te laten staan. Van der Borg: "Als blijkt dat een boom met geen mogelijkheid te behouden is, moetje natuurlijk niet moeilijk blijven doen. De resultaten van het onderzoekzijn wat dat betreft glashelder. De reden dat ik bezwaar heb aangetekend is omdat ik vond dat de kapvergunning veel te snel en te gemakkelijk was ver leend. Ik ben nu in ieder geval blij dat de monumentale eikenboom behouden blijft." VENRAY NOORDERHOF 20 - TEL. 0478 - 550630 De gemeente Venray hoeft de aan leg van de voorlopige ontsluitings weg die deel uitmaakt van het nieu we milieustation op de Brier niet stil te leggen. De bestuursrechter heeft het verzoek van het Comité Milieustation, dal fel tegenstander is van een regionaal milieustation op deze locatie, deze week verworpen. Voorzitter C. de Keijzer laat weten dat het verlies was ingecalculeerd. "We wisten vantevoren niets een zeker of we wel bezwaar zouden aantekenen. Omdat we het er echter niet mee eens zijn dat de gemeente al met de aanleg van de weg is begonnen, zonder de uitspraak van de gemeentelijke Bezwaar- en Beroepscommissie af te wachten, zijn we naar de bestuursrechter gestapt." De Keijzer benadrukt dat het comité er alles aan zal doen om de komst van het milieustation zo lang mogelijk te rekken. Door alle procudures die we tegen de gemeen te aanspannen en nog zullen aan spannen, willen we ervoor zorgen dat er in ieder geval tot het jaar 2002 geen milieustation kan worden gebouwd. De kans bestaat dan dat de gemeente in de tussentijd al op zoek gaat naar een andere locatie. Ze zullen weinig zin hebben om zo lang te wachten." De Keijzer zal de komende tijd meer gaan benutten om de inspan ningen rondom het milieustation enigszins te verleggen naar andere zaken, die echter wel met het milieustation verbandhouden. "Er zijn veel dingen die drastisch moe ten worden veranderd. Diftar is hier een goed voorbeeld van. De wijze waarop de gemeente met haar bur gers communiceert is beneden alle peil en dateert namelijk uit het mid den van de 19e eeuw." Zondagmiddag raakte een mevrouw gewond nadat zij in aan rijding kwam met een bromfietser en hierdoor ten val kwam. Rond 13.00 uur fietste de vrouw over het fietspad langs de Zuidsingel. Uit tegenovergestelde richting kwam een 24-jarige Horstenaar op zijn bromfiets aanrijden. De Horstenaar reed aan de verkeerde kant van de weg over het fietspad. Een aanrij ding tussen beide was het gevolg. De vrouw raakte daarbij gewond aan haar ami. Knelpunten in Ysselsteyn, Oirlo en Oostrum De gemeente Venray gaat vanaf volgend jaar alle speelterreinen in Venray aanpakken cq. herinrich- ten. Deze week gingen b. en w. accoord met het Speelruimteplan, waarin een aantal randvoorwaar den zijn vastgelegd om de Venrayse jeugd in de toekomst van goede speelruimten te kunnen laten genieten. Venray heeft jaar lijks drie ton nodig voor het onderhoud van de speelterreinen. Bovendien moet er 3,5 ton worden geïnvesteerd in achterstallig onderhoud en is er 1,1 miljoen gulden nodig om de speelterrei nen de komende tien jaar in te richten. Volgens de nota kent Venray een meer dan gemiddeld aantal jonge inwoners. Bijna 24% (9000 burgers) van de bevolking is jonger dan 18 jaar. De baby- en peutergroep maakt daar een groot deel van uit. Om die reden zullen in Venray speelterrei nen ingericht worden waarbij naar de langere termijn gekeken moet worden. In het plan wordt onderscheid gemaakt tussen terreinen op blokni- veau (dicht bij huis), buurtniveau (iets verder van huis voor jeugd vanaf 6 jaar) en wijkniveau (veelal voor kinderen vanaf 12 jaar). KNELPUNTEN In Ysselsteyn en Oostrum liggen volgens het plan de grootste knel punten op alle drie de niveau's. Voor 1999 wil de gemeente in Ysselsteyn het speelterrein aan de Van Montfortstraat herinrichten en zal gezocht worden naar een nieuwe locatie voor een speelterrein op wijkniveau. Ook in Oostrum zal naar een nieuw speelterrein op wijk niveau uitgekeken gaan worden. In Leunen wil de gemeente het terrein aan de Vicarieweg herinrich ten en is er nog behoefte aan een speelterrein op blokniveau. In Oirlo zal het terrein aan de Haalakker worden aangepast op wijk/dorps niveau. CENTRUM In Venray centrum wil de gemeente de terreinen aan de Kruitweg en de St. Barbarastraat herinrichten met onderhoudsarme toestellen. Ook het speelterrein aan .de Kruisstraat wordt aangepakt, mede omdat in dit deel van het cen trum weinig speelruimte voorhan den is. In Landweert wil de gemeente zich met het terrein aan de Anjer richten op de wat oudere jeugd van deze wijk. Bovendien zal het terrein aan de Herik worden uitgebreid met een speeltoestel, vermoedelijk in de vorm van een draadcircus. De plannen voor het Brukske richten zich met name op het ver vangen van verouderde speeltoestel len op diverse locaties. VELTUM Opvallend is dat er voor Veltum in 1999 niets gepland staat. In de nota wordt wel aangegeven dat in Veltum voorzieningen op buurt- en wijkni veau gemist worden maar voor de uitvoering staat hier niets gepland. Dit is mede het gevolg dat in het kader van de sociale vernieuwing twee locaties al zijn aangepast Bovendien zijn de plannen voor een derde locatie in voorbereiding. SCHOLEN Volgens wethouder Driessen gaan ook scholen een belangrijkere rol spelen op het gebied van speelterrei nen. Onlangs werd in Oirlo een speelterreiiL gezamenlijk met de school, gerealiseerd. "Daar werd eerst sceptisch tegen aangekeken in verband met vandalisme etc. maar die vrees bleek ongegrond. De erva ringen zijn nu positief. Het blijkt een echte recreatieplaats voor de jeugd te zijn". Driessen geeft aan dat er nu ook in Leunen, Merselo en Oostrum plannen voor een dergelijk initiatief zijn. Vandaag (donderdag) neemt het Europees Parlement een beslis sing of er een onderzoek wordt gestart naar de EU subsidies, die Ierland aan Xerox heeft verstrekt. Begin oktober werd bekend dat Xerox de electronische afdeling vanuit Venray over wil gaan bren gen naar Ierland. Daar heerst voor bedrijven een gunstiger ondernemingsklimaat. De motie die wordt behandeld is een initiatief van Europarlementariër Metten (PvdA). Metten is van mening dat Ierland te hoge subsidies verstrekt om bedrijven te trekken. Die hoge subsidies zijn volgens hem mede het gevolg van EU subsidies. Daarom wil hij dat de Europese sub sidies aan Xerox onderzocht wor den. Als blijkt dat die subsidies ten onrechte worden gebruikt zou dat inhouden dat het geld terugbetaald moet worden. Daardoor wordt het voor Xerox minder interessant om de electronica afdeling vanuit Venray over te hevelen naar het Ierse Dundalk. Bij de verplaatsing van de electroni ca afdeling van Xerox zijn 250 arbeidsplaatsen (waarvan 90 tijdelij ke) gemoeid. De operatie zou eind 1999 moeten starten en in 2000 worden afgerond, waarbij de Xerox directie zoveel mogelijk gedwongen ontslagen wil voorkomen. Extra service bij Langere openingstijden voor de kerstdagen maandag 21 december 08.00 - 20.00 uur dinsdag 22 december 08.00 - 22.00 uur woensdag 23 december 08.00 - 22.00 uur donderdag 24 december 07.00 18.00 uur Opgeteld de beste! Kruidenlaan 159, (Landweert) Venray Acht gemeenten in noordelijk Noord-Limburg, arbeidsbureaus en een aantal sociale verzekeringsin stellingen hebben donderdag een overeenkomst ondertekend voor de oprichting van een samenwerkings organisatie voor Werk en Inkomen. Het convenant werd getekend in de Venrayse schouwburg. De volgende acht gemeenten gaan samenwerken: Bergen. Broekhuizen, Gennep, Grubbenvorst, Horst, Meerlo- Wanssum. Sevenum en Venray. De samenwerking moet ertoe lei den dat mensen in de tokeomst niet meer van loket naar loket worden Insluiping Vrijdagavond zijn onbekenden ingeslopen in een woning, middels een niet afgesloten deur, aan de Feldbergluan. Bij de insluiping werd een geldbedrag van enkele honder den guldens en twee fietsen buitge maakt. De waarde van de fietsen is vooralsnog niet bekend. gestuurd. Iemand die werk zoekt en/of een uitkering wil aanvragen, gaat straks naar één locatie:"het Centrum voor Werk en Inkomen (CW1). In de regio noordelijk Noord-Limburg komen drie CWI's, in Bergen/Gennep, Horst en Venray. De samenwerking tussen de sociale diensten, arbeidsbureaus en de uit voeringsinstellingen sociale verze keringen moet de efficiency bevor deren en zorgen voor een betere dienstverlening aan werkzoekenden en uitkeringsgerechtigden. Ook moet de samenwerking ertoe leiden dat meer werklozen een baan vinden en het aantal mensen dat recht heeft op een uitkering afneemt. Door het bundelen van kennis, ervaring en instrumenten moeten de instanties ervoor zorgen dat diegenen die bemiddeld kunnen worden, zo snel mogelijk werk krijgen. En dat de overigen geholpen worden bij het verkrijgen van een uitkering en het opzetten van een scholingstraject. De drie locaties waar de CWI worden gevestigd, moeten nog wor den vastgesteld. Na de discussie in het kabinet, mèdio 1999, zal meer duidelijkheid komen over aanvul lende taken en de besturing van het CWI. De centra moeten voor 31 december 2000 van start gaan. Zondagmiddag raakten vier per sonen gewond bij een aanrijding in Horst. Een personenbusje bestuurd door een 45-jarige man uit Venray kwam in aanrijding met een auto die werd bestuurd door een 36-jarige man uit Roer- mond. De drie inzit tenden van het busje, een vader en twee kinderen raakten licht gewond. Een 14-jarige bijrijdster uit de per sonenauto is overgebracht naar het ziekenhuis met zwaardere verwon dingen. Op dit moment is nog onduidelijk hoe het ongeluk is gebeurd.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5