lion d'or C Mijn hypotheek oversluiten? Wat schiet ik daar mee op? Primeur bij literaire wedstrijd LION D'OR Expositie 'Verlangen om te vliegen' Ontspannend avondje schouwburg, begint natuurlijk bij de LION D'OR Antwoordcoupon Wat let U om bij ons voor de voorstelling een hapje te nuttigen en de rest van de avond met een voldaan gevoel in de schouwburg door te brengen. !V Graag tot ziens in de tam. Stoks en medewerkers Schoolstraat 40-42 - Venray - tel. 0478-582630 Diavoorstelling 'Centraal Azië centraal' Kerstfeest in Benefietconcert in De Brink OJC Dingus OJC Watjang?!? Jeugddisco Veltum 'Shake Before Use' in De Bonte Koe Dansen voor singles Kerstconcert in Castenray Winteravond concert Sfeervolle Kerst a 'EEL EN MAAS donderdag 17 december 1998 - Pagina 3 Veel hypotheekverstrekkers schreeuwen het van de daken: 'profiteer van de lage rente en sluit uw hypotheek over!' Toegegeven, soms kan dit leiden tot een lagere maandlast, maar vaak betekent het alleen maar extra kosten en een hogere schuld. Maar dat wil nog niet zeggen dat u niets kunt bijstellen aan uw hypo theek. - verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Daarom kijken wij altijd verder dan enkel naar het simpelweg oversluiten. Want uw hypotheek is meer dan alleen maar rente. Stuur daarom de antwoordcoupon in, en wij rekenen graag uit of oversluiten voor u zinvol is. Zo ja, dan krijgt u van ons een perfect voorstel. Zo niet, dan weet u dat uw hypotheek prima in orde is. Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530216 peelmaas@tref.nl Zevenrode tel. (0478) 530 343 rabobank.zevenrode@tref.nl Ja, ik wil graag weten of ik iets opschiet met oversluiten. Bel mij voor een afspraak. naam adres postcode/woonplaats telefoon Opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, S800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Als alternatief voor de koopzon- ag houdt Guus Geurts op zondag 0 december vanaf 15.00 uur een iavoorstelling in café-zaal De ivenaar aan de Merseloseweg te 'enray. De dia's werden gemaakt jdens een reis van ruim twee laanden in de afgelopen zomer oor Oezbekistan, Kirgizstan. West- hina en Pakistan. De reis door deze nog relatief onbekende landen voerde voor een groot deel over de eeuwenoude zij deroute, met plaatsen als Samarkand, Buchara en Kashgar. Net als bij zijn eerste diavoorstel ling in april staat wederom de mens centraal met zijn tradities, cultuur en. manier van levensonderhoud in steeds weer wisselende landschap pen. Hierbij komen onder andere aan de orde: het voormalige Aral- meer en de woestijn in Oezbekistan, de hoogvlaktes van Kirgizstan met zijn nomaden en het spectaculaire berglandschap in Noord-Pakistan. Tijdens de voorstelling kan men lui steren naar muziek uit de betreffen de landen, er zijn tevens voorwer pen uit deze landen te bezichtigen. Toegang: vrije gift. Tevens houdt hij een foto-expositie in café De Bonte Koe aan de Hoenderstraat te Venray. Het betreft foto's die gedurende de afgelopen twee jaar gemaakt zijn tij dens verschillende reizen door Azië. Project for the blind Tibet Voor iedereen die niet mag, kan of 'il komen met Kerstmis, hebben we 'at bedacht. Zaterdag 19 december het kerstfeest in OJC Dingus, 'ompleet met kerstbomen, glüh- n ein, warme chocomel en natuurlijk Met achter de bar de erstmeisjes Saskia en Mieke. Dus eb je zin in een lekker gezellig erstfeest vóór de kerst, kom dan aar Dingus, Hoenderstraat 10 in 'enray op zaterdag 19 december ssen 20.00 en 02.00 uur. Op zaterdag 21 november jl. heeft OJC Watjang?!? een benefietconcert georganiseerd voor de slachtoffers van de orkaan Mitch. De Lottumse band Frans en de Tegel se heren van KPA hebben hieraan hun medewer king verleend. Na wat optellen en aftrekken is er ƒ446,45 overgeble ven. Iedereen die hier op welke wijze dan ook zijn of haar medewerking heeft verleend wordt hartelijk bedankt. Het geld is inmiddels over gemaakt naar het gironummer van de samenwerkende hulpinstanties. Zaterdag 19 december organiseert wijkvereniging Veltum weer haar maandelijkse jeugddisco van 19.15 tot 22.15 uur in wijkgebouw 't Schöpke. Deze disco-avond is ove rigens bestemd voor de jeugd vanaf 9 jaar. Behalve dit disco-gebeuren is er in de andere ruimte weer gelegen heid om (gratis) te biljarten en/of tafelvoetballen. De entree bedraagt ƒ2,50 voor leden van de wijkvereniging (op vertoon van de ledenkaart) en ƒ3,50 voor niet-leden. In oktober jl. werd de band Shit! Wiend Ien benaderd door Paul Kroonenberg uit Venray met het verzoek aan de band om een bene fietconcert te verzorgen ten behoeve van het project 'For the blind Tibet'. Paul Kroonenberg is samen met Sabriye Tenberken - zelf blind - uit Duitsland voorbereidingen aan het treffen voor het oprichten van een blindenschool voor Tibetaanse kin deren. Vanzelfsprekend is hier veel geld voor nodig. Het spreekt voor zich dat de Veulense pretband graag aan dit ver zoek zal voldoen. De Stichting Leunse Evenementen Organisatie (LEO) werd gevraagd om samen Andreas Hetfeld, beeldend kun stenaar en creatief therapeut, exposeert van 13 december tot en met 7 februari 1999 in het hoofd gebouw locatie Stationsweg van het Vincent van Gogh Instituut. Zijn werken bestaan uit tekenin gen, schilderijen, beelden en colla ges. Andreas Hetfeld, 33 jaar en van Weer zin in lekkere zwetende gitaarmuziek? Heel simpel: schud den voor gebruik, ofwel 'Shake Before Use" is het antwoord. Zondag 20 december zal de uit Horst/Venlo afkomstige band optre den in café De Bonte Koe. Wat betreft hokjes mogen ze gedrukt worden in de gitaarrock hoek a la Sitskin, Rolling Stones, Live, Golden Earring en Greenday. Naast de veelal verrassende keuze van covers blijkt de eigen muzikale inbreng en creativiteit uit het groei ende aandeel aan gerechten, bereid met salade en vette saus uit eigen keuken. Dit alles verpakt met opschrift: schudden voor gebruik. Hun repertoire is soms opmerke lijk tegenstellig: ballade achtige lovesongs, staan tegenover vette rock. Door de jaren heen heeft de band ruime ervaring opgedaan, zoals b.v. support acts bij o.a. De Dijk, The Scene en Hallo Venray. Voor alle singles en alleengaan- den is er vrijdag 18 december weer een gezellige dans- en ontmoetings avond bij Dans- Partycentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 in Venray. Aanvang 21.30 uur. Alleengaanden uit de regio zijn van harte welkom om in een onge dwongen sfeer andere singles te ont moeten en eventueel een dansje te maken. Tijdens de avond zal er tevens een speciaal showoptreden plaatsvinden. aan het werk te gaan voor de blinde kinderen in Tibet. Ook voor deze stichting is het vanzelfsprekend dat zij hun medewerking verlenen aan dit benefietconcert om zodoende geld in te zamelen voor dit goede doel. Inmiddels is het bankrekening nummer 17.39.15,132 t.n.v. 'For the blind Tibet' geopend, zodat iedereen in de gelegenheid is dit project financieel te steunen. Het benefietconcert, een initiatief va Shit! Wiend Ien en de Stichting LEO, wordt gegeven op zaterdag 19 december a.s. in de Brink te Leunen. De zaal is geopend vanaf 20.00 uur en de toegang is gratis. oorsprong Duitser, woont en werkt sinds 1989 in Nijmegen. Vanaf zijn kindertijd is hij gefascineerd geweest door het idee te kunnen vliegen zonder hulpmiddelen. 'Bij de meeste mensen verdwijnt die droom, bij mij echter niet. Het is al vijf jaar een centraal thema in mijn werk'. Hield hij zich eerder bezig met het letterlijk verlangen om te vliegen, tegenwoordig vat hij zijn thema meer symbolisch op. 'Het is voor mij nu meer een verlangen geworden om los te komen van de waarden en normen die de mens altijd omringen. Eén moment van ontstijging. In het dagelijks leven komen we zelden los van ons gedrag. De consequenties zijn te zwaar. Maar in wezen verlangen we volgens mij allemaal naar een moment van vrijheid. Jezelf voor een moment ontstijgen'. De werken van Andreas Hetfeld zijn ook beïnvloed door zijn werk in psychiatrische instellingen en gevangenissen. Zelfs een aantal relicten uit het Vincent van Gogh Instituut is getransformeerd tot kunstobjecten. 'Het zijn de mensen die zogenaamd buiten de norm val len die mij aantrekken en die ik opzoek. De grenzen tussen normali teit en gekte zijn voor mijn niet zo duidelijk. Ik heb dan ook mijn vraagtekens bij glasheldere catego- risaties'. Om te voorkomen dat ook zijn werk gecategoriseerd wordt en om ruimte te laten aan onbevooroor deeldheid, kiest Hetfeld ervoor het werk bij deze tentoonstelling niet te betitelen. Het jaarlijkse kerstconcert wordt in 1998 verzorgd door uitsluitend Castenrayse verenigingen. Naast fanfare De Dorpsklank, het dames koor en het herenkoor zal voor het eerst in haar bestaan het jeugdkoor van Castenray Cajeko deelnemen. In korte tijd is het jeugdkoor gegroeid tot een koor van 35 leden. Deze groep enthousiaste jongens en meisjes zal tijdens het kerstconcert het publiek graag laten horen welke kwaliteiten zij te bieden heeft. Een aantal muziekwerken wordt door de fanfare en de koren geza menlijk uitgevoerd, terwijl de overi ge programma-onderdelen afzon derlijk ten gehore worden gebracht. In een prachtig versierde zaal van gemeenschapshuis De Wis wordt u dit concert door de Castenrayse ver enigingen aangeboden. De toegang is gratis en onder het genot van een kop koffie of thee met kerstbrood kunt u ervan genieten. Het concert vindt plaats op zon dag 20 december en begint om 11.00 uur. Deze aankondiging is bestemd voor iedereen die graag eens naar een concert van een volledig symfo nie-orkest in Venray wil gaan. Het symfonie-orkest van de Orkest Vereniging Venray, de OVV, geeft op zaterdagavond 19 decem ber een klinkend concert in de aula van het Raayland College, aan de Zuidsingel. Dit klassieke concert begint om 20.00 uur; het orkest staat onder vertrouwde leiding van diri gent Laurens Boogaarts. Als solo-instrument fungeert dan de stemmige altviool. De soliste. Karen de Wit, is onlangs afgestu deerd aan het Utrechts Conservatorium, momenteel stu deert zij aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Zij speelt op 19 december twee solo stukken voor altviool, begeleid door het voltallige symfonie-orkest in de Romanze voor altviool van Max Bruch, en met strijkers-begeleiding de Trauermusik van Paul Hindemith. Voorts staan op het pro gramma werken van Vivaldi, Gounod en een Russische dans. Het concert wordt besloten met een uit voering van de prachtige symfonie nr. 101 in D. van Joseph Haydn, bij- génaamd 'de klok'. Er is onder leiding van Laurens Boogaarts hard gestudeerd op dit programma! De toegang is gratis. Op lste en 2de kerstdag seireren wij een perf ect verzorgd 6-gangen kerstdiner m-p.p. Op veizoek zenden wij u ons kerstmenu toe innig tot zjens bij M. PaaU- r I I /J2\ Marion Harold Michiels Schoolstraat 31Venray, 0478-582215 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 zo: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: G. van LOON Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen mevr. H. LOONEN en V. GEURTS DIERENARTSENPRAKTUK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren I. PEETERS, tel. 077-3981450 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. v. EERTEN, tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 0478-513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag. 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. 1 Raadselige Roos 1998 IC zesde wedstrijd om de nrayse literaire prijzen heeft voor primeur gezorgd. Voor het eerst n één en dezelfde persoon zowel als bij proza de Roos', de trofee van de sdstrijd van het Literair Voor de primeur schrijfster Annie te (61) uit Sittard. Zij nam oor de eerste keer aan de Ven ray.se wedstrijd deel. Onafhankelijk van elkaar en ook onder de namen van de deelnemers kennen vonden de jury's het ver- aal 'De vogels' en het gedicht Nostalgie' van de Sitlardse de beste ïzending. Haar gedicht eindigde ok bij de publieksjury op de eerste laats. De Raadselige Roos en de ublieksprijs worden reglementair iet aan dezelfde persoon toege- end. De BIJ-prijs 1998 voor poëzie is a aarom uitgereikt aan Margreet poelstra (46) uit Deurne. Ze ehoorde al enkele malen tol de rijswinnaars van de Venrayse wed- trijd. die ze in 1994 won. Haar edicht 'Klein Hooglied' verwierf ij beide poëzie-jury's de tweede 'aats. De jury's waren ditmaal overigens eensgezind. Zonder het van ;aar te weten kwamen ze tot exact :elfde 'top drie'. Derde werd De winnares vanbeide prijzen. Marjo Dohmen (47) uit Linne met het gedicht "Perpetuum mobile'. Vorig jaar werd deze schrijfster tweede. Afgaande op de deelname aan de Venrayse wedstrijd voor amateur schrijvers uit Zuid-Oost Nederland blijkt schrijven en met name dichten vooral een activiteit van vrouwen. Van de 39 deelnemers, die 29 gedichten en 19 verhalen instuur den, is nog niet eenderde man. Van de twaalf mannen deden er acht met een verhaal mee. Toch is de Raadselige Roos 1998 voor proza voor de al genoemde Annie te Rietmole. De twee overige podiumplaatsen werden ingenomen door Venlonaren. Hay Swinkels (49) eindigde met zijn verhaal 'Bijna burgerlijk' op de tweede plaats. Derde werd stadgenote Emmy Verhaar (63) met haar verhaal 'De telefoongids'. Het aantal van 48 inzendingen bleef iets beneden dal van de lus trumwedstrijd vorig jaar. maar de jury's waren ditmaal goed te spre ken over de kwaliteit. Het leverde meerdere eervolle vermeldingen op: voor de gedichten van Karina Baggermans (58) uit Nuenen, Mieke v. Baal (51) uit Heijen. Ans v. Kessel (54) uit Stevensbeek en Karin de Jonge (39) uit Blerick. En verder voor de verhalen van Angela Raanhuis (48) uit Houten (geboren Oosterbeek), Eric Willemsen (28) uit Venray en Jaap Mettau (72) uit Deurne. Deze laatste won vorig jaar de Raadselige Roos. De Venrayse literaire prijzen wer den zondag 13 december uitgereikt in De Witte Hoeve in Venray. De eerste prijswinnaars ontvingen een bronzen kunstwerk in de vorm van een roos met zwaan, ontworpen door de Venrayse kunstenaar Tom Rooyendijk. De overige winnaars kregen een boeket rozen, gegroe peerd rond 't Rooyke, lang een raad selige roos van kweker Gerrit Reintjes uit Veulen. Verder werd de winnaarsprijs uit gereikt van de maandelijkse Dichtregel wedstrijd van het Literair Café Venray-regio. Aan de hand van een fragment moeten deelnemers gedicht en auteur zien te achterha len. Eerste werd, net als vorig jaar, mevrouw Wil Vink uit Bakel. voor de dames Leonie Colsen en Riek van Daal, beiden uit Venray. Het bekroonde werk van de win naars, gebundeld in het boekje 'Raadselige Roos 1998), is in bibli otheken en ook op internet te lezen (http://Pobox.Leidenuniv.NL/~avdo esum).

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3