jonge enthousiaste medewerker m/v KQRTMANN RUIMT OP! iensten ond kerstmis en Nieuwjaar IREGIOKALENDER ini v.d. Leur OLIEVERF SCHILDERIJEN St.-Petrus'Bandenkerk Uit de adventsbrief van Bisschop F. Wiertz Vormelingen Proficiat! Het uurwerk van de toren En verder..... Kerkradio Samenstelling Priesterteam Wereldwinkel Venray KERSTBOMEN Sierteeltkwekerij Oostrum Atelier Had Verheyen doorlopend aanbiedingen RENOKAS Hag!L EN MAAS donderdag 17 december 1998 - Pagina 13 Berichten van onze kerkgemeenschap 1998-12 Gezinsmis - Bandelieren Omdat Kerstmis dit jaar op vrijdag valt, ;bben we gesnoeid in het aantal HH issen. Let dus op het volgende; [aandag 21 december: 19.00 uur oeteviering en Biechtgelegenheid insdag 22 december: 19.00 uur BI oeteviering (Paterskerk) onderdag 24 december: 19.00 uur uterpe; 21.00 uur Jongerenmis - Tomorrow People- Euterpe; 23.00 uur achtmis - St. Caeciliakoor rijdag 25 december: 9.30 uur Hoogmis; 11.00 uur H.Mis - Mannenkoor; 1.30 uur Kindeke wiegen; 14.00-16.00 uur IS DE KERK OPEN aterdag 26 december: 11.00 uur H.Mis M.M.S.K. St. Petrus Banden. Dus :en H.Mis om 9.30 uur of .19.00 uur ondag 27 december: 11.00 uur H.Mis - volkszang. Dus geen H.Mis om 30 uur onderdag 31 december: 19.00 uur H.Mis - St. Caeciliakoor rijdag 1 januari: 11.00 uur H.Mis - Volkszang. Aansluitend ieuwjaarstreffen 12.00-14.00 uur Dansschool Janssen. it jaar voor het eerst: NIEUWJAARSTREFFEN Het Kerkbestuur van de Grote Kerk organiseert dit jaar een nieuwjaars effen. De bedoeling daarvan is, dat alle parochianen elkaar kunnen ont- oeten, en elkaar onder het genot van een drankje Zalig Nieuwjaar kunnen ensen. Het is bedoeld zowel voor leden van werkgroepen en koren als lor andere parochianen. Kinderen en kleinkinderen komen natuurlijk woon mee! Het moet gewoon een gezellige boel worden, waardoor we kaar wat beter leren kennen. Van harte welkom dus, op 1 JANUARI tussen ca 12.oo- 14.00 uur, in Jansschool Janssen". Echt, ik hoop u daar te treffen!!!! J. Coenen, pastoor-deken Op weg naar Kerstmis ontmoet onze liturgie elk jaar de figuur van Johannes de Doper. Hij ioept ons de komst van Christus toe, zijn stem klinkt als "een stem van iemand die roept in de woestijn". (Mt.3,3) Lijkt de kerk in onze tijd niet veel op zijn schamele gestalte? Ook zij wil men sen van nu de weg wijzen naar Christus. Ook haar boodschap wordt maar moeilijk aanvaard. Als de kerk lijdt, lijdt ook de priester. Hij is toch de mens die zich met hart en ziel aan Christus en zijn Kerk heeft gegeven. Graag wil ik in deze Adventsbrief eens heel bijzon dere aandacht vragen voor zijn vaak moeilijke situatie. De kerk staat in een woestijn. Zij maakt een crisis door. De priester ervaart het dagelijks aan den lijve. Hij voelt zich inderdaad vaak als een roepende in de woestijn. Hij houdt van zijn mensen. Graag wil hij hen helpen in hun alledaagse beslommeringen, in hun zoektocht door het leven. Hij wil met hen op weg gaan. Met de goede boodschap van Jezus als kompas. Want de priester, hij houdt ook van zijn God. Gingen ons door de DOOD voor naar het eeuwig Vaderhuis: Marianne vd Sterre 40 jaar, Henk Schel 62 jaar, Martin Bondery 71 jaar. De mensen van voorbij De mensen van voorbij Zij blijven met ons leven. De mensen. De mensen van voorbij Ze zijn met ons verweven In liefde, in verhalen, Die wij zo graag herhalen, In bloemen, geuren in een lied Dat opklinkt uit verdriet. De mensen van voorbij, Zij worden niet vergeten De mensen van voorbij Zijn in een ander weten. Bij God mogen ze wonen; Daar waar geen pijn kan komen. De mensen van voorbij Zijn in het licht, zijn vrij! Alice Nahon Door Jezus heeft hij Hem Ieren ken nen als de menslievende Vader. In het gebed zoekt hij elke dag het con tact met zijn God. Hij wil met Hem zijn zorg om het geluk van mensen delen. Op kruispunten van het leven is de priester heel dicht bij zijn men sen. Een prachtige taak waarvan ik oprecht hoop en bid dat veel jonge mensen er zich door aangesproken voelen. Een prachtige taak. maar in deze tijd toch dikwijls niet begre pen, soms ondergewaardeerd of misschien zelfs bespot. De priester stuit maar al te vaak op veel onver schilligheid. Hij legt heel zijn ziel in zijn werk: des te pijnlijker is het dan. niet begrepen te worden en weinig respons te ontvangen. Hij weet wel: "Succes is geen naam voor God" (vrij naar de Joodse wijsgeer Martin Buber). Ziet hij echter bij al zijn inspanningen maar weinig resultaat, dan kunnen teleurstellingen en frustratie toe slaan. Hij kan in gebreke blijven, fouten maken. Hij is immers maar een gewoon feilbaar mens. Hij heeft zoals ieder vergeving nodig. Het schrijnende priestergebrek brengt een extra belasting met zich mee. Steeds meer werk wordt door steeds minder schouders gedragen. De priester krijgt de zorg toebedeeld over meerdere parochies. De werk druk neemt toe. Het geeft bovendien een onbevredigend gevoel overal slechts gedeeltelijk aan gerechtvaar digde wensen van parochianen te kunnen voldoen. De dagindeling raakt versnipperd in de vele uiteen lopende rollen die de priester op zich moet nemen. Voor sommigen wordt de last te zwaar. Wij mogen onze ogen niet sluiten voor deze moeilijke situatie. Daarom vraag ik u met aandrang om in deze voor de toekomst zo beslis sende jaren uw aandacht te besteden aan een gezamenlijke inzet voor onze Kerk. Dankbaar mogen wij constateren, dat ondanks alle moei lijkheden, de priesters in onze parochies met een grote bezieling en vaak met veel vreugde hun taak ver richten. Zij weten vanuit hun geloof dat een woestijnperiode niet slechts negatief beoordeeld hoeft te wor den. Crisismomenten kunnen loute ren. De woestijn is een doortocht naar het beloofde land.... Naschrift: Tot zover de kern van de bisschoppelijke brief. We zijn mgr. Wiertz dankbaar voor zijn bemoediging. Als priesterteam slui ten wij ons aan bij zijn slotwens; van harte Zalig Kerstfeest. J. Coenen, pastor-deken A. Woutering, aalmoezenier P. Hoedemaeckers, kapelaan. Vrijdag 11 november worden zo'n 70 leerlingen van de groepen 8 van onze scholen "gevormd". Vicaris van der Meer s.j. zal hun namens de bisschop het sacrament van hel Vormsel toedienen. De kinderen zelf zijn best enthousiast in hun voorbe reiding. Zelf "ja" zeggen en het geloof maken tot iets van jezelf, de kracht van de Geest daarvoor krij gen, steun en bevestiging van je ouders en van Jezus ervaren: dat is nogal wat! Als parochie willen we hen van harte feliciteren. We hopen echter, dat ze juist inzake geloven steun ervaren van hun (peet-) ouders: geloven is niet vanzelfspre kend meer! Vormelingen, (peet-) ouders: proficiat! Het geloven is de moeite waard! J. Coenen, deken In onze vorige publicatie is ver meld, dat het uurwerk van de toren toe is aan een grondige restauratie en opknapbeurt. Diverse parochianen verenigin gen etc. hebben een bedrag overge maakt voor het herstel van het uur werk. ABN/AMRO 52 68 74392 heeft nog ruimte voor financiële injecties! Een mooi idee zo op het einde van het jaar 1998! De restauratie van het uurwerk zal ter hand worden genomen tijdens de omvangrijke werkzaamheden aan de toren, die waarschijnlijk in 1999 zullen plaats vinden. De hoge kosten voor de steigers vervallen dan voor de restauratie van het uurwerk, omdat die steigers gemonteerd worden de herstelwerk zaamheden aan de toren. Bereikbaarheid geestelijkheid van de Grote Kerk in zeer dringende gevallen In zeer dringende gevallen, wan neer geen geestelijke direct bereik baar is. kunt u gebruik maken van een oproepsysteem: u kunt deken Coenen bereiken door de receptie van het ziekenhuis te bellen (522222). Vanuit de receptie wordt dan via een oproepsysteem een der geestelijken benaderd. COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BAN DEN KERK EN HET DEKENAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9, 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN. EINDSTRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN Werden door het DOOPSEL kind van God en lid van onze kerk Sophie en Evelien te Boome, Bart Vullings, Nils Jacobs, Robin Lucassen, Cecile Huijbers, Amber Schaeffer, Wouter Lenssen, Mike van Hoof. Niels Verbeek, Jasper Min en Loes Jansen. Welkom! Je bent een wonder van teer heid Een zucht van leven Een roze dageraad Die het licht aan de hemel spint Bemind al voor je eerste schreeuw Gekoesterd en gedroomd Brandpunt van liefde Ja, je bent welkom Slapend mysterie Spartelend geheim Degene die dagen en nachten Van je ouders even overhoop zette Met jouw handje in die van hen Dromen jullie van een wereld van vrede Waarin de bloem van het geluk kan ontluiken Dopeling je bent welkom!!!! Kunt u zich voor de H. Communie thuis opgeven bij de Heer Hoppenbrouwers of bij deken Coenen tel (550740 v.m.). De Heer Hoppenbrouwers neemt dan met u contact op voor de correcte gang van zaken. Bracht de kerkdeurcollecte voor Midden-Amerika (orkaan Mitch-slachtoffers) het formidabele bedrag op van ƒ2.187,95; dank aan zovele gulle gevers! Hebben we intussen 45 misdienaars en acolieten! Mevr. Jacqueline Thiesen - onze schoolka- techist - neemt de zorg op zich van de jongeren onder hen. Overigens zorgt een zeer actieve club dames dat u met Kerstmis een verrassing te wachten staat. Bouwen we de kerststal en kerstversiering in onze kerk op maandag 21 december vanaf 15.00 uur Als u (m/vr) er.iets voor voelt om te helpen, kom dan gewoon naar onze Grote Kerk. Voor koffie wordt gezorgd. Welkom! Is er op zondag 13 decem ber om 11.00 uur weer kinder woorddienst. Hoopt deken Coenen dat het nieuwjaarstreffen zo druk wordt dat de zaal in dansschool Janssen te klein is 1 januari 12.00-14.00 uur). Deken Coenen Voor wie aan huis gebonden is, bestaat de mogelijkheid om alle vie ringen van de kerk thuis te volgen. Dit kan d.m.v. de kerkradio. De kos ten voor een PTT-aansluiting bedra gen ƒ75.-, excl. de eerste aansluit kosten. Inlichtingen: Drs. Bloemen. Stationsweg 15. Tel. 583869. Deken J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740 Kapelaan P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1. tel. 582385. 4L Cusco ie een kijkje komt nemen bij de eldwinkel ziet alleen al in de ige een veelvoud van kerststal van klei uit Peru in mooie aar- ïten. In Peru, een land met een venoude cultuur, neemt het wer- met in de directe omgeving aan- ige materialen een belangrijke ts in. Klei, wol, verfstoffen en 'ls van planten, mineralen, ste- on en metalen vormen de basisma- ilen. Het maken en decoreren allerlei producten gebeurt nog ezelfde manier als in de vierde v voor Christus. De klei wordt nsiiengd met water, uitsluitend ÏV|>mstig uit bergbeekjes of van nwaterreservoirs. Met handen oeten (zonder draaischijf) wor- voorwerpen met behulp van ste- gevormd. Daarna worden ze in ieke, houtgestookte ovens gezet te langzaam te bakken. De vorm de ovens is rond omdat dat voor de gunstige verdeling 'ni de temperatuur. Na het bakken dt het product met traditioneel ide verf en kleurstoffen beschil- I. e kerststalletjes zijn afkomstig de Stichting Cusco. Deze hting is opgericht door Rosa ia Noom-Serrudo, getrouwd de Nederlander Nico Noom. J#rouw Noom-Serrudo is geboren de stad Cusco, voorheen de fdstad van het Inca-rijk. Als Peruaanse is zij zich zeer bewust van de problemen in haar land. Zij koopt rechtstreeks de artikelen in bij kleine producentengroepen en geeft daarvoor een eerlijke prijs. Zij bevordert de continuïteit van de bedrijfjes door bij de bestelling de helft te betalen en bij de aflevering de andere helft. Ook geeft zij rente loze leningen b.v. voor de aankoop van gereedschap. Stichting Cusco is gevestigd zij twee liefdadige projec ten in Peru gerealiseerd en boven dien houdt de stichting zich al jaren bezig met de financiële ondersteu ning van een opvangcentrum voor weeskinderen in Peru. Dit laatste project krijgt ook de hulp van ker ken in Nederland en van een aantal Wereldwinkels. Stichting Cusco levert alleen aan de ongeveer 400 Wereldwinkels in Nederland. Wie voor de kerst een kerststalletje van de Stichting Cusco uit Peru koopt is dubbel solidair met de mensen in Peru, allereerst vanwege de recht vaardige prijs en vervolgens omdat men de Stichting Cusco zo in staat stelt met de winst in Peru weeskin deren te helpen. De Wereldwinkel is iedere dag open: maandag van 12.00 tot 18.00 uur; dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 18.00 uur; vrijdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Adres: Henseniousstraat 3a, tel. 588571. Vlag uit, winkel open! I en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge- We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de i niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas ;r. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen ictiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele jeen uitgebreide aandacht kunnen schenken, december e band Mitch geeft een concert in jongerencentrum Gryphus terlingsbeek. In het voorprogramma staat het Boxmeerse Daddy Long S. Aanvang: 21.30 uur. Entree: 7,50. De zaal gaat om 21.00 uur open/ 'rijdag 18, zaterdag 19 en zondag 20 december: Vogelvrienden Helden is organisator van het kampioenschap van nburg 1998 van de Algemene Bond van Vogelhouders. Gewest IV. In *t Zaelke zijn vrijdag van 19,30 tot 22.00 uur, zaterdag 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur kunnen liefheb- s maar liefst 3000 vogels uit de top aanschouwen. 9 en 20 december, 2,3,9 en 10 januari: ijZondere kerstactie Galerie Altamira uit Vierlingsbeek om het ianafonds de helpende hand te bieden. Sterk gereduceerde prijzen en iermeer een voorproefje op nieuwe expositie Jacques van Bakel. U t de galerie aan de Spoorstraat in Vierlingsbeek. ondag 20 december: alksmuziekgroep Mallemoer verzorgt het jaarlijkse kerstoptreden in De Kei in Geijsteren. Aanvang 20.00 uur. 20 december: Villy ,s. over 2,5 km. start om 10.00 uur. Voor meer informatie, telefoon 485)478797. Diverse gezichtsbehandelingen Permanent make-up Zonnestudio Hydradermie-behandeling Massages en Pakkingen Nagelstudio "Tweepersoons-sauna Pedicure Electrisch ontharen taske martens schoonheidsprakhjk kempi^eg 147- 5801 v\ veruay tel 0478-584385 met kluit, in pot, gezaagd Abies Nordmaniana Abies Koreana Abies Concolor Blauwsparren Servische Sparren Diverse maten. Gratis kerstgroen Verkoop tot 20.00 uur J. Weijs, Stationsweg 175 Oostrum Tel. 0478-581656 Voor onze All-round Fotozaak zijn wij op zoek naar 'n 18-22 jaar Wij bieden: Goede toekomstmogelijkheden Full-time baan Collegiale sfeer Goed salaris Heb je interesse, neem dan telefonisch kontakt op en vraag naar Franka v.d. Leur Rfoto I video Patersstraat 10, Venray, tel. 0478-584485 adviesgroep Het "Kortmaan Advies Plan" Voor het in kaart brengen van uw hypo theek situatie nü en in de toekomst!! Actierente 5% 10 jaar vast (met NHG)!! H>potheken*Pensioenen*Verzekeren Bedrijfssparen*Beleggen Vermogensbeheer* Financiële Planning nvaT Noorderhof 10 5804 BV Venray Tel. 0478-555881 Fax 0478-580987 Email: kortmann@atriserv.nl o.a. landschappen stillevens jachttaferelen Veulenseweg 41 5814 AB Veulen Tel. 0478-585988 mm - Keramische wandtegels - Vloertegels - Natuursteen - Lijmen en voegmateriaal - Vakkundig advies Broenen - Hendriks b.v. - Aparte speelhoek voor kinderen De Haag 4, 5815 CB Merselo Tel.: 0478-546263 Fax: 0478-546264 - Volop gratis parkeren Geopend dinsdag t/m zaterdag van 9.00-18.00 uur, 's avonds op afspraak, vrijdag koopavond 9.00-21.00 uur GRATIS uw 1 kol. geboorte- of trouwadv. in PEEL EN MAAS indien u uw kaarlen heeft laten drukken bi| van den munckhof grotestraat 68 venray LEVERING EN MONTAGE VAN: Serres Puien I aFHJ^J^KS~l Ramen Deuren Overkappingen De Hulst 16 5807 EW Venray Openingstijden: ma. t/m do. van 8.30 tot 17.00 u., vrij. van 8.30 tot 15.00 uur. za. van 10.00 tot 15.00 u. Aluminium en kunststof Concurrerende prijzen Uitstekende service Vrijblijvende offerte Ruime showroom Telefoon 0478-554300 aUl"T 0478-S7So ^^üstr. 16 5808 VRIJDAG EN ZATERDAG 18 19 DECEMBER Vele hobby-artikelen tegen scherpe prijzen!!! Tot ziens! Geopend van 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 1998 | | pagina 13