P *4 petters Vi prijs feest. Eerste kenniscentrum voor techniek in Noord-Limburg Moeilijk lerende jongeren werkervaring op laten doen SÈsr- r Schouwburgdirecteur De Neef wil snel een oplossing ïei. gratis vergroting 20/30 cm f 15.- enray s ijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING - Groot in jonge mode voor hem en haar ft Venray Peel en Maas tijdens de feestdagen Topper van de week Nu: ƒ14.900,- van Gooi bv Als imftPwéen kwiitt raaiitf Kerstmis 1998 diner service WML staat garant voor schade Leunenaar gearresteerd Gewond bij botsing portretfoto's Janssen AUTOLEASE 'J'Jy en - 3NDERDAG 10 DECEMBER 1998 NR. 50 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG M00< Tel. 0478-515616 PEEL EN MAAS urfjtestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 ail adres: peelenm@tref.nl - Internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant IPATEPSSTRAAT 19a VENRAY -.TEL 0478 585958 Advertentieprijs: ƒ0,40 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 33,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ47,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) )nze wintercollectie is nu AFGEPRIJSD TOC Venray officieel geopend Onder grote belangstelling van het regionale bedrijfsleven werd woensdag het Technisch Opleidings Centrum (TOC) in Venray geopend. De officiële ope ningshandeling werd verricht door voorzitter J. de Boer van MKB-Nederland. Tijdens de bij eenkomst werden inleidingen ver zorgd door De Boer en mevrouwr Hovers-Van Lierop, voorzitter Metaalunie, over de noodzaak van technisch onderwijs. Tevens kon digde de Stichting Techniek de Arbeidspraktikum initiatief Junior Kamer Venray i.o. Junior Kamer Venray i.o. wil komende schooljaar een ays Arbeidspraktikum (VAP) ichten in het Technisch lleidingscentrum (TOC) iray. De bedoeling is dat jaar- s vijftien moeilijk lerende jon en de kans krijgen om, onder ikundige en intensieve begelei- werkervaring op te doen. Dit r middel van betaalde drachten voor het plaatselijke drijfsleven. Met de inkomsten arvan wordt het 'beidspraktikum gefinancierd. let VAP wordt ondergebracht in stichting. In het bestuur daarvan bben drie vertegenwoordigers van het Raayland College zitting, één afgevaardigde van het GAK en één man of vrouw uit het bedrijfsleven. De Junior Kamer i.o. zal zich inspannen om de benodigde fondsen te werven om in september met de praktijkgerichte opleiding te kunnen starten. Voor het Arbeidspraktikum is een ruimte gehuurd bij het woens dag officieel geopende TOC in Venray. Onder leiding van een pro jectleider en praktijkdocent zullen ieder schooljaar vijftien leerlingen, die zonder hulp kansloos zijn op de arbeidsmarkt, de vaardigheden leren die nodig zijn om met succes geplaatst te worden in een functie met eenvoudig uitvoerend werk. Daarbij voeren ze reële opdrachten ;t jaar zal Peel en Maas, in verband met Kerstmis en Nieuwjaar, op :re dagen dan normaal verschijnen In week 52 zal Peel en Maas niet donderdag 24 maar al op dinsdag 22 december verschijnen. De aanle- "ng van kopij (sport- en verenigingsniéuws, kerkberichten) voor deze it kan tot en met vrijdag 18 december tot 16.00 uur. Advertenties voor ce editie kunnen tot en met zaterdag 19 december worden aangeleverd, week 53 verschijnt Peel en Maas wel op donderdag maar zal dan al in chtenduren verspreid worden. Sport- en verenigingsnieuws alsmede fkberichten kunnen voor die week uiterlijk maandag 28 december 16.00 ur ingeleverd worden Advertenties voor deze editie kunnen tot dinsdag 29 december 12.00 worden aangeleverd. TARIEVEN ln verband met stijgende kosten zijn wij voor 1999 genoodzaakt onze rieven minimaal te verhogen. Een jaarabonnement gaat in 1999 34 - osten. Abonnees die ons gemachtigd hebben, betalen slechts 33,-. lonnementen buiten het postgebied 5800 betalen 48,-. De losse mm-prijs voor advertenties ligt in 1999 op 0,41, een verho- ng van 0,01 per mm (excl. btw). Contractprijzen worden op aanvraag toegezonden. W Venray leunseweg 47a fel. (0478) 583 535 Koopavond- vrijdag tot 20.00 uur Seaïibiza 1.4i Congo, 3 deurs uitvoering, radio voorbereiding, zwart, maart 1995,66.300 km luim 50 Volkswagens op voorraad! uit van lokale bedrijven. Er zal intensieve individuele begeleiding worden geboden. Langs deze weg hoopt het VAP op kleine schaal een bijdrage te leveren aan werkloos heidsbestrijding. Verder wordt de maatschappelijke participatie van de betrokken jongeren veergroot en komt het project tegemoet aan de behoefte bij het bedrijfsleven naar laaggeschoolde werknemers. STARTKAPITAAL In het voorjaar van 1999 gaat de Junior Kamer de markt op om het benodigde startkapitaal (geschat op 100.000 gulden) bijeen te vergaren. Onder meer de gemeente Venray en de provincie Limburg zullen hier voor benaderd worden. Ook de Industriële Club Venray draagt het initiatief een warm hart toe. Indien het financiële plaatje sluitend kan woden gemaakt, wordt op I mei 1999 groen licht gegeven aan het project. De periode tot september zal dan benut worden om commer ciële opdrachten te werven voor de leerlingen, die met ingang van het nieuwe schooljaar in het TOC gaan beginnen. Overigens zijn de VAP- leerlingen afkomstig van de Focusschool voor" Speciaal Voortgezet Onderwijs in Venray. De Junior Kamer is een organisa tie waarin ruim twintig jongeren verenigd zijn. Zij stellen zich actief op in liet maatschappelijke leven. De Junior Kamer is nog niet offi cieel opgericht. Daarvoor moet dit project, dat dient als een soort exa men, eerst met succes worden afge rond. MANNENMODE Grotestraat 93 Venray Kies-Techniek-Manifestatie op 27 februari 1999 aan. Het TOC Venray is een initiatief van een aantal toonaangevende industriële bedrijven in Venray, de Industriële Club Venray, de gemeen te Venray, de Kamer van Koophandel voor Noord- en Midden-Limburg en de Provincie Limburg. Daarnaast hebben de Europese Unie en het Ministerie van Economische Zaken aanzienlijke financiële middelen ter beschikking gesteld. Het TOC-Venray is een kenniscentrum, gericht op techniek, en eigendom van het industriële bedrijfsleven. Haar activiteiten het promoten van de sector en het tech nische beroep, het demonstreren van nieuwe technologieën, het beschik baar stellen van apparatuur voor prototypeproductie en. zeker niet als onbelangrijkste, het tegen kostprijs beschikbaar stellen van (oplei- dings)faciliteiten aan uitvoerders van technische opleidingen. Gebruikerscontracten zijn afgeslo ten met onder andere Gilde Opleidingen, PITT en Arbeidsvoorziening. Deze oplei dingsinstituten verzorgen technische opleidingen in het TOC Venray voor zowel leerlingen als werknemers en werkloos-werkzoekenden. De opzet van het TOC Venray staat model voor de aanpak van op te zetten TOC's in Venlo, Weert en Roermond. i Horecamanager Derksen nog steeds ziek Er bestaat nog steeds geen dui delijkheid over hoe het nu verder moet met De Artiest, het horeca gedeelte van Schouwburg Venray. Horecamanager Wim Derksen is nog steeds ziek en algemeen direc teur Peter de Neef houdt zich op dit moment, meer dan hem lief is, bezig met de horecatak binnen de schouwburg. Derksen is nu al bijna drie weken ziek. Voor de directie en het bestuur van de schouwburg was zijn ziek melding en gesprekken met mede werkers aanleiding om een intern onderzoek in te stellen naar de gang van zaken. Zolang hij nog geen gesprek heeft gevoerd met Derksen, wil De Neef niet vooruitlopen op bepaalde zaken. Eerder ook wil de schouwburgdirecteur het onderzoek niet afronden. "Het is een vervelen de situatie. Dat mag duidelijk zijn. We hopen dat alles zo snel mogelijk wordt opgelost. Op dit moment bemoei ik me meer dan anders met De Artiest. Eerlijk gezegd, laat ik dat liever over aan een horecaman." De lucht met de verenigingen, die door het jaar heen gebruik maken van de Venrayse schouwburg, lijkt daarentegen opgeklaard te zijn. De Neef zegt in gesprekken met de ver enigingen 'fantastisch door de bocht te zijn gegaan'. Zo blijven carna valsvereniging De Piëlhaas en het Venrays Mannenkoor voortaan hun activiteiten in de schouwburg hou den. De traditionele kerst-inn van het Venrays Mannenkoor vindt deze maand gewoon doorgang. Daar waar in het verleden de opbrengsten uit de verkoop van onder andere glühwein en erwtensoep in de club kas van het koor vloeide, is dat dit jaar niet het geval. De Neef: "Juridisch gezien mag een vereni ging de horeca niet afkopen van een commercieel horecabedrijf, dus ook niet van de schouwburg. De kerst- inn wordt dit jaar dus georganiseerd door De Artiest, met die restrictie dat wij het Venrays Mannenkoor hebben ingehuurd om de organisatie voor hun rekening te nemen." Volgens de Neef levert dat voor beide partijen een 'win-win situatie' op. Over de precieze afspraken met het Venrays Mannenkoor en andere verenigingen die in de toekomst van De Artiest en de schouwburg gebruik maken, wil de directeur niet uitwijden. "Dat is het geheim van de smid. Je kunt je voorstellen dat we dat niet precies uit de doeken doen. Ga er maar vanuit dat beide partijen in die opzet er goed uitspringen." Ongevallen door gladheid De gladheid heeft afgelopen weekeinde voor een groot aantal verkeersongevallen gezorgd. Vanaf vrijdagnacht tot zondagmiddag 12.00 uur raakten in Midden- en Noord-Limburg bij negen verkeers ongevallen zestien mensen gewond. Veertien van hen moesten worden overgebracht naar ziekenhuizen. Daarnaast deden zich in dat tijdbe stek vijftig aanrijdingen met mate riële schade voor. Het is niet met 100% zekerheid te zeggen of al deze ongevallen aan de gladheid te wijten zijn; gesteld kan worden dat het overgrote deel daarvan direct aan de gladheid gerelateerd kan worden. bedrijfsadministraties belastingadvisering bedrijfsadvisering juridische advisering administratie- en belastingadvieskantoor Raadhuisstraat 2. Venray tel.; 0478-583097 Ook de komende kerstdagen bent u weer vanjtarts welkom Hotel ^steria! kerstavond EN 2E Kerstavond ten —,,-h-k vow nici K hat L(l ;ijn dc Vanaf j 62. Kerstbrunch Op beide kerstdagen lekker smullen voor ƒ42.50 p.p. (kinderen t/m 12 jaar: ƒ1.50 per 10 cm lichaamslengte) In ons restaurant... dat op beide Kerstdagen normaal geopend is kunt u kiezen uit de speciale Kerst-a la carte-kaart. Kinderen opgelet! j| Naast het kadootje dat jullie samen met de ^Kerstman mogen uitzoeken hebben wij op: le Kerstdag Poppentheater 2e Kerstdag grimeurs Hotel, asteria Venray Maasheseweg 80a. 5804 AD Venray rp_l antwoord. T.A.S. Venray Postbus 363, 5800 AJ Venray Tel. (0478) 551600, Fax (0478) 551611 Alarm-service voor alleenstaanden en ouderen. Voor veiliger zelfstandig wonen. 24 uurs servicecentrale voor klein- en middenbedrijf Wij verzorgen uw bereikbaarheid tijdens uw afwezigheid. De Waterleiding Maatschappij Limburg (WML) heeft de gemeente Venray laten weten de volledige aansprakelijkheid op zich te nemen voor alle schade die is ontstaan door dc recente lekka ges in de waterleiding in Leunen. Wethouder Driessen had deze mededeling maandagavond in petto voor de leden van de com missie Stedelijk Beheer. De wet houder gaf aan dat hel logisch is dat WML in dergelijke gevallen voor de schade opdraait. WML gaf de gemeente verder te kennen dat het zeer zelden voor komt dat er een lekkage optreedt als gevolg van een iengtescheur in de iransportbuis. TNO gaat bin nenkort verschillende delen van het waterleidingtracé testen op verdere mankementen. Bovendien worden er op een aantal plaatsen in het tracé afsluiters geplaatst zodat de schade bij eventuele lek kages in de toekomst enigszins ^beperkt blijft. Een 45-jarige man uit Leunen werd zaterdag op de St. Jozefweg in Venray aangehouden. De man wordt ervan verdacht te zijn doorgereden na een aanrijding en bovendien onder invloed van alcohol achter het stuur te hebben gezeten. Een getuige zag dat een auto een ander voertuig raakte op de St. Jozefweg en daarna doorreed. Niemand raakte gewond. Toen de politie de man wilde gaan horen bleek deze naar drank te ruiken. Een blaastest wees uit dat hij teveel had gedronken. Op het politiebureau weigerde de man mee le werken aan een ademanalyse. Hij kreeg een rij verbod voor 24 uur en zijn rijbewijs werd in beslag genomen Een 79-jarige man uit Sevenum raakte maandag gewond bij een ongeval op de Venrayseweg in Horst. De man reed achter een vrachtauto, die bestuurd werd door een 41-jarige man uit Venray. De vrachtauto remde om een inrit in te rijden; de man uit Sevenum had dat te laat in de gaten en reed met zijn auto tegen de vrachtauto. Hij raakte gewond aan zijn borst. Bij ontwikkelen en afdrukken van uw kleurenfilm 3 opnamen 13/18 cm SCHOOLSTRAAT 5 5801 BN VENRAY Tel. 0478-512567 De gezelligste en meest sfeervolle accommodatie in de omgeving. Voor bruiloften, partijen, bedrijfsfeesten, ete. dansfjffmrty alle gezelligheid onder een dak! Tel. 0478-S10500 op maat GEZELLENBAAN 8 58134 EA YSSELSTEYN TEL. 0478-541945 FAX 0478-541876 EMAIL-adres: GOMMANS@TREF.NL o-oot0 Dinnw D efi VENRAY Julianasingel 7 Accountants AA belastingadviseurs Rühl Haegens van Aar vestigingen in Boxmeer, Venray en Venlo Noorderhof 8,Vènray Telefoon (0478) 58 43 33

Peel en Maas | 1998 | | pagina 1