Sabina doet internationale ervaring op Bekendmakingen gemeente Venray Kennisgeving TAXATIES Opening x Henri Dunantstraat vy Monumentenlijst van de gemeente venray E-niail adres Peel&Maas PEEL EN MAAS donderdag 10 december 1998 - Pagina Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuver gunning aan te vragen. In de milieuver gunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1Gebroeders Classens, Beekweg 98 te Vredepeel voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een pluimvee- en schapenhouderij, gelegen aan de Beekweg 98 te Vredepeel; 2. V.O.F. Willems-Kusters, Rouwkuilenweg 25 te Ysselsteyn voor een nieuwe.de gehele inrich ting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een pluimvee- bedrijf, gelegen aan de Rouwkuilenweg 25 te Ysselsteyn. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 10 december I998 tot en met 7 januari I999 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveer de bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkingentermijn in de gelegenheid gesteld met betrek king tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van beden kingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschre ven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instel len van beroep gerechtigd. Besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij een vergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: I. Volksbund Deutsche Kriegsgraberfürsorge e.V., Timmermannsweg 75 te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor het op bedrijfsmatige wijze onderhou den van een Duits militaire begraafplaats, gelegen aan de Timmermannsweg 75 te Ysselsteyn. De vergunning wordt onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aan vraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 10 december I998 tot en met 21 januari I999 (6 weken) in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde perio de kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrecht spraak, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld én een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaron der een schorsingsverzoek) is inge diend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergun ningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.V.B.- meldingen zijn binnengekomen van: 1. Mega Limburg, Postbus 30200 te Landgraaf voor het van toepassing worden van het Besluit gasdrukre- gel- en meetstations milieubeheer op een reeds opgericht gasdruk- regel- en meetstation aan de Meerloseweg 18 te Oirlo; 2. Mega Limburg, Postbus 30200 te Landgraaf voor het van toepassing worden van het Besluit gasdrukre- gel- en meetstations milieubeheer op een reeds opgericht gasdruk- regel- en meetstation aan de Hoofdstraat/Gertrudisstraat te Oirlo; 3. Mega Limburg, Postbus 30200 te Landgraaf voor het van toepassing worden van het Besluit gasdrukre- gel- en meetstations milieubeheer op een reeds opgericht gasdruk- regel- en meetstation aan de Teeuwenhofweg 18 te Leunen; 4. Mega Limburg, Postbus 30200 te Landgraaf voor het van toepassing worden van het Besluit gasdrukre- gel- en meetstations milieubeheer op een reeds opgericht gasdruk- regel- en meetstation aan de Veulenseweg 4 te Leunen; 5. Mega Limburg, Postbus 30200 te Landgraaf voor het van toepassing worden van het Besluit gasdrukre- gel- en meetstations milieubeheer op een reeds opgericht gasdruk- regel- en meetstation aan de Overbroekseweg 3 te Leunen; 6. Mega Limburg, Postbus 30200 te Landgraaf voor het van toepassing worden van het Besluit gasdrukre- gel- en meetstations milieubeheer op een reeds opgericht gasdruk- regel- en meetstation aan de Overbroekseweg 10 te Leunen; 7. Mega Limburg, Postbus 30200 te Landgraaf voor het van toepassing worden van het Besluit gasdrukre- gel- en meetstations milieubeheer op een reeds opgericht gasdruk- regel- en meetstation aan de Steegkamp 2 te Castenray; 8. Mega Limburg, Postbus 30200 te Landgraaf voor het van toepassing worden van het Besluit gasdrukre- gel- en meetstations milieubeheer op een reeds opgericht gasdruk- regel- en meetstation aan de Ysselsteynseweg 48 te Ysselsteyn; 9. Mega Limburg, Postbus 30200 te Landgraaf voor het van toepassing worden van het Besluit gasdrukre- gel- en meetstations milieubeheer op een reeds opgericht gasdruk- regel- en meetstation aan de Merseloseweg 155 te Merselo; 10. Mega Limburg, Postbus 30200 te Landgraaf voor het van toepassing Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. - het bouwen van een stoep met afdak aan de St.Antoniusstraat 16 te Venray tnv J.C. Janssen, St. Antoniusstraat 16; - het bouwen van een wintertuin aan de Moderatostraat 2 te Venray tnv L.W.P. Smits, Moderatostraat 2; - het vergroten van de woning aan de Vossestaart 35 te Venray tnv W.H.J. De Cock,Vossestaart 35; het bouwen van een carport/ver- groten van de garage aan de St. Jozeflaan 32a te Smakt tnv J.W.G. Janssen, St. Jozeflaan 32a; het vergroten van de woning aan de Rector Cremersstraat 5 te Smakt tnv A.H.G.M. Cremers, Rector Cremersstraat 5; het vergroten van de woning aan de Aronskelk 5 te Venray tnv J. Bessems, Aronskelk 5; het uitbreiden van de woning aan de Kruisstraat 10 te Venray tnv G. van Ijzendoorn, Kruisstraat 10; het vergroten van de verblijfs- ruimte aan de Aronskelk 51 te Venray tnv Fam. Boom, Aronskelk 51; het bouwen van een woning (2 onder een kap) aan De Leng te Oirlo tnv Gebr. J.H.W. en M.T.H. Steeghs, p/a Zandhoek 15 te Oirlo. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. het veranderen en vergroten van de winkel aan het Lovinckplein I te Ysselsteyn tnv H. Seuren V.O.F., Lovinckplein I; -. het bouwen van een vleesvarkens stal aan de Wanssumseweg 15 te Oostrum tnv H.J.M.Verheijen.Van Broekhuizenstraat 40 te Oostrum; het vergroten van de woning aan de Hardeweg 3a te Venray tnv A.J.M. Jenniskens, Hardeweg 3a; - het bouwen van een wasserij voor groenten en laadputten aan de Metaalweg 10 te Venray tnv Kroef B.V., Beukenlaan 61 te Odiliapeel; het bouwen van een medisch cen trum aan de Stationsweg 60 t/m 60d te Venray tnv Medisch Centrum St. Antoniusveld i.o., Stationsweg 5; het bouwen van een autowas- straat aan de Zuidsingel 8 te Venray tnv IPIC Nederland B.V., Buizenwerf 93 te Rotterdam; het veranderen van'de woning aan de Wilhelmina Druckerstraat 6 te Venray tnv Janssen De Jong Plancoördinatie, Postbus 131 te Son+Breugel. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouw toestemming afgegeven. - het plaatsen van een dakkapel aan de Tamboerijnstraat 3 te Venray tnv J.J.A.F. Janssen, Tamboerijnstraat 3; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Mina Krusemanstraat 8 te Venray tnv R.A. Mulders, Mina Krusemanstraat 8. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschik king is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen, het bouwen van een serre en car port aan de Urbanusweg 5 te Venray tnv M.H.J.M. Manders, Urbanusweg 5; het veranderen en vergroten van de woning aan de Deurneseweg 32 te Venray tnv P.A.M. van Gooi, Deurneseweg 32; het bouwen van een carport aan de Hoeveweg 12 te Venray tnv P.F.A. Fleuren, Hoeveweg 12; het bouwen van een carport aan de Hoeveweg 10 te Venray tnv A.M.F. Rommen, Hoeveweg 10; het verbouwen berging/speelruim te aan de Vingerhoedskruid 9 te Venray tnv J.H.A. van Lin, Vingerhoedskruid 9. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van I I december I998 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burgemees ter en wethouders worden ingediend. Procedurestart artikel l8aWRO t.b.v. bouwmelding Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijn de herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwmel ding. het bouwen van een terrasover kapping aan de Pinksterbloem 2 te Venray tnv A.L.M. van Vegchel, Pinksterbloem 2. De op de bouwmelding betrekking hebbende stukken liggen met ingang van I I december I998 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 10 december I998 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen worden van het Besluit gasdrukre- gel- en meetstations milieubeheer op een reeds opgericht gasdruk- regel- en meetstation aan de Acaciastraat ongenummerd (nabij brandweer) te Venray; 11Mega Limburg, Postbus 30200 te Landgraaf voor het van toepassing worden van het Besluit gasdrukre- gel- en meetstations milieubeheer op een reeds opgericht gasdruk- regel- en meetstation aan de Rosmolenweg 8 te Oostrum; 12. Mega Limburg, Postbus 30200 te Landgraaf voor het van toepassing worden van het Besluit gasdrukre- gel- en meetstations milieubeheer op een reeds opgericht gasdruk- regel- en meetstation aan de Ysselsteynseweg 49 te Ysselsteyn; 13. Mega Limburg, Postbus 30200 te Landgraaf voor het van toepassing wo'rden van het Besluit gasdrukre- gel- en meetstations milieubeheer op een reeds opgericht gasdruk- regel- en meetstation aan de Roffert 8 te Castenray. De meldingen kunnen worden inge zien van 10 december 1998 tot en met 24 december 1998 (2 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Bovengenoemde meldingen moeten nog worden beoordeeld. Wet milieubeheer en de wet verontreiniging oppervlaktewateren Kennisgeving besluit Het dagelijks bestuur van het Zuiveringschap Limburg en het colle ge van burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken, gelet op artikel 7b tweede lid van de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren juncto artikel 14.3 tweede lid sub d van de Wet milieubeheer juncto arti kel 3:44 van de Algemene Wet Bestuursrecht, bekend dat zij positief hebben beschikt op een aanvraag van Zeef Safe Productions V.O.F., Stationsweg 126c te Oostrum voor: - een vergunning krachtens de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren voor het lozen van bedrijfsafvalwater en huishoudelijk afvalwater via de gemeentelijke riolering en de rioolwaterzuiveringsinstallatie (rwzi) Venray in het oppervlakte water genaamd Smakterveld (ingeschreven onder nummer V98-33I); - een vergunning op grond van arti kel 8.1 lid I van de Wet milieube heer voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor zeefdrukactiviteiten, gelegen aan de Stationsweg 126c te Oostrum (ingeschreven onder nummer 98.1289). De vergunning is verleend onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het besluit en alle overige op de aan vraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 10 december 1998 tot en met 21 januari 1999 (6 weken) en wel: - op het kantoor van genoemd Zuiveringschap, Maria Theresialaan 99 te Roermond op de werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (afdeling vergunningen en handhaving); in het gemeentehuis, Raadhuis straat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten), of na telefoni sche afspraak (0478-523630), op een ander tijdstip. Gedurende deze periode kan bij de .afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrecht spraak, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn worden de besluiten van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaron der een schorsingsverzoek) is inge diend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray. 10 december 1998 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 Structuurplan Burgemeester en wethouders van Venray, maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 9 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 27 oktober 1998 het Structuurplan 'Ruimte voor de toekomst' heeft vastge steld. Het plan geeft een beeld van de gewenste ruimtelijke ontwikkeling van de gemeente voor de komende tien jaren met soms een doorkijk naar de periode daarna. Het plan gaat over het gehele grondgebied van de gemeente en doet dus uit spraken over de kerkdorpen, het buitengebied en de hoofdkern Venray. Het besluit van de gemeenteraad ligt te zamen met het vastgestelde structuurplan met ingang van maandag 14 december 1998 gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, tijdens de openstellings uren. Voor zover een of meer onderde len van het structuurplan zijn aan te merken als een besluit in de zin van artikel 1:3 van de Algemene wet bestuursrecht kan een ieder binnen zes weken na de datum van de bekendmaking van het vaststellings besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij de gemeente raad van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Indien gelet op de bij die beslui ten betrokken belangen onverwijde spoed dat vereist, is het tevens mogelijk gelijktijdig met of na indie ning van het bezwaarschrift een voorlopige voorziening aan te vra gen bij de president van de Arrondissements-rechtbank te Roermond, sector bestuursrecht. Postbus 950, 6040 AZ Roermond. Voor het vragen van een voorlopige voorziening is griffierecht verschul digd. De meest concrete beleidsbeslis singen uit het structuurplan zijn samenvattend weergegeven in het eerste hoofdstuk van het plan met de term 'ruimtelijke kernbeslissin gen'. Wij zijn van oordeel dat met name deze beslissingen als besluiten in de zin van artikel 1:3 van de Algemene wet bestuursrecht zou den kunnen gelden. Venray, 10 december 1998 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs.J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs.A.W.M. de Bever, secretaris SNELLE SERVICE - PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN üyiA /lArtó* Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Vanaf donderdag 3 december is de Henri Dunantstraat weer open gesteld voor alle verkeer. Het gedeelte vanaf de rotonde tot aan de tunnelbakA73 en alle fietspaden moeten nog voorzien worden van een deklaag, deze kan pas gereali seerd worden in het voorjaar. Tijdens het aanbrengen van deze asfaltlaat, wat een aantal dagen zal duren, zal voor de Henri Dunantstraat weer dezelfde omlei dingsroute toegepast worden als tij dens de reconstructie. Nadere publicatie hieromtrent volgt te zij ner tijd. Openbare kennisgeving Met verwijzing naar artikel 5, lid I van de monumentenverordening van de gemeente Venray brengen burgemeester en wethouders van Venray ter algemene kennis, dat de volgende objecten op de gemeente lijke monumentenlijst geplaatst zijn: 1. Stationsweg 142/142a, 5807 AD Oostrum - Venray; 2. Stationsweg 201, 5809 AD Oostrum - Venray. De gemeentelijke monumentenlijst en de overige stukken die hierop betrekking hebben, liggen ter inzage bij Publieksdiensten, locatie 2, van de gemeente, Raadhuisstraat I te Venray. Op basis van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belangheb benden binnen zes weken na de datum van publicatie van deze openbare kennisgeving, schriftelijk bij burgemeester en wethouders gemotiveerd bezwaar aantekenen tegen dit besluit. In het bezwaar schrift dienen de redenen aan voerd te worden, op grond waar bezwaar gemaakt wordt tej plaatsing van het object op gemeentelijke monumentenlijst I bezwaarschrift dient gestuurd worden naar Postbus 500, 5800; Venray. Het indienen van bezwaarschrift schorst niet de v king van het besluit. Indien bezwaar is ingesteld en onverwijl spoed gelet op de betrokken bel gen dat vereist, kan bij de presidi van de Arrondissementsrechtba te Roermond een verzoek word ingediend voor het treffen van e voorlopige voorziening (Arrond sementsrechtbank Roermond, si tor bestuursrecht, Postbus 9! 6040 AZ Roermond). Venray, 10 december I998 Burgemeester en wethouders v Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeeste drs.A.W.M. de Bever, secretaris PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Met Jong Oranje naar Fins tafeltenniskampioenschap Even een weekje naar Finland om te tafeltennissen. Dat doet niet iedereen, maar de Venrayse Sabina Larmené, speelster van TTV Red Stars, stelt alles in het teken van haar geliefde sport. Dus vertrok de 17-jarige vorige week woensdag naar het Finse plaatsje Tampere als lid van de Nederlandse selectie van bonds coach Peter Engel om daar deel te nemen aan de Open Finse kam pioenschappen. In de selectie bevonden zich onder meer de internationals Diana Bakker en Melissa Muller, evenals Floor Tebbe, net als Sabina lid van Jong-Oranje. Voor het talent Sabina was dit vooral een gelegen heid om internationale ervaring op te doen. Een kort reisverslagje. Woensdag 2 december Om 12.00 uur vertrok het vliegtuig van Schiphol richting Helsinki, de Finse Hoofdstad. Sabina: "lk vond het wel spannend, want het was de eerste internationale wedstrijd die ik met Jong-Oranje zou spelen." Na een overstap in Helsinki werd de reis ver volgd naar Tampere. "Daar werden we met de bus naar een heel luxe hotel gebracht, waar we eerst een hapje gin gen eten. Daarna was het trainen geblazen om aan de zaal te wennen." Donderdag 3 december Het teamtoernooi stond als eerste op het programma. Daarna zou het individuele toernooi pas worden afge werkt zoals dat op dergelijke toer nooien gebruikelijk is. Sabina vormde het team Nederland 2 samen met Floor Tebbe. 'Nederland 1' was voor behouden aan Diana bakker en Melissa Muller. "We begonnen helaas meteen tegen Duitsland 1 en die waren gewoon te sterk. Floor verloor nipt in twee games, terwijl ik m'n enkelpartij verloor op de sterke servi ce van de tegenstandster. Het dubbel spel ging op zich goed, maar ze waren gewoon beter en hadden meer erva ring. Het teamtoernooi was voor ons dus snel afgelopen." Vrijdag 4 december Sabina moest het kwalificatietoer nooi spelen om in de hoofdronde van het individuele toernooi uit te komen. "Ik speelde in een poule tegen een Francaise en een Finse. Van de eerste verloor ik met 15-21 en 19-21. Het ging erg goed en ik had zelfs kansen om te winnen, maar helaas. Tegen de Finse wilde ik mede daarom graag met grote cijfers winnen en dat lukte ook: 21-7 en 21-9. Daar was ik wel erg tevreden over." Dus ook het indi viduele toernooi was snel afgelopen voor Sabina. Restte nog het dubb toernooi op zaterdag. Zaterdag 5 decemb In het dubbeltoernooi speel Sabina samen met een Finse. Ze tri fen meteen een sterk dubbel Duitsland. Sabina: "De eerste gai verloren we met goed spel met 18-1 Daarna ging het voor geen meter mi en verloren we met 10-21. De Dui speelsters waren ook wel goed, ho Maar ja, dat waren voor mij dus Open Finse." De zondag daarop was een vr dag, waarna op maandag de thuisn werd aanvaard. "Met enige vertragii want daar sneeuwde het behoorli Ook op de landingsbanen, dus." kleine week internationaal tafeltem zat er dus weer op, een ervaring wj Sabina veel aan heeft. "Je leert ontz tend veel tijdens zo'n toernooi. N zozeer qua techniek, maar meer op 1 mentale vlak: hoe ga je een wedstr op een dergelijk toernooi in, en hoe het internationale tafeltennis in elka Ik heb in ieder geval geleerd, dat niet meer gecoacht mag worden na I inspelen. Een nieuwe regel die voi lopig alleen nog voor officiële inti nationale wedstrijden geldt." peelenm@tref.nl f Dronken achter het stuur Een 33-jarige man uit Leunc werd op 5 december omstreel 03.10 uur aangehouden op Bosserheide in Well op verde: king van rijden onder invloed. E« ademanalyse wees uit dat de ma inderdaad teveel had gedronkei Hij kreeg een proces verbaal een rijverbod voor vijf uur. Winkeldief betrapt Een 18-jarige man uit Venray we op 5 december aangehouden op vi denking van winkeldiefstal. De m had bij een winkel aan de Grotestra in Venray een portemonnee mcegen men zonder af te rekenen. Venraynaar kreeg een transactie v 240 gulden aangeboden die hij dire betaalde. KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAV TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouw werkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m3 tot 35 m3 open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 18