urovisi€ surprise Schijnwerpers richten op ontwikkelingsproject Mogelijk tweede druk 'Den hofstadt toe Vaerloeberch' KERSTBOMEN llle feestlampen moeten gelijktijdig branden REGIOKALENDER J. LINDERS Autobedrijf Brauckmann B.V. M.L.J. ARTS te koop van 1 t/m 21/2 meter in waterdichte pot na 9 02-lzi-1998 16:02 r-agin* 1 (±,U in ;L EN MAAS donderdag 3 december 1998 - Pagina 9 widag 13 december: cultureel centrum De Haandert in Tegelen vindt van 11.00 tot 17.00 een kerstmarkt plaats, wiriag 13 december: de Norbertuskerk in Horst geeft het Harmonie-orkest Noord-Limburg .traditionele adventsconcert. Sopraan Dorris van den Meerendonck dr op als soliste. Het concert begint ora 15.00 uur. ondag 13 december: auteurs Helga Ruebsamen en Arthur Japin zijn te gast in het Literair Helden. De bijeenkomst in Het Centrum. Mariaplein 15 in Helden, int om 10.30 uur. 'oensdag 16 december: dienstencentrum Mikado van De Wendel in Horst vindt van 18.00 tot 10 uur een kerstmarkt plaats. ondag 20 december: V Dë Willy's uit Wilbertoord organiseert de 18e Winterloop. De eerste 'over 2.5 km. start om 10.00 uur. Voor meer informatie, telefoon 485)478797. APK straat VAKOARAOE BRAUCICMANN APK station voor alle merken. Benzine LPG - Diesel Afspraak niet nodig, klaar terwijl u wacht! Indien uw auto afgekeurd wordt, binnen 14 dagen GRATIS herkeuring Henri Dunantstraat 25 - Venray - Oostrum Tel. (0478) 51 19 33 laten horen. Het begon destijds onder leiding van de midden- Limburgse musicus Sef Adams. Hoogtepunt was toen onder andere het gezamenlijk optreden met de bekende toneelspeler Albert van Dalsum. Van begin af aan heeft het koor zich behalve op religieuze muziek ook toegelegd op profane gezangen. Zo werden met succes diverse operettes vertolkt. Grote bekendheid in de regio kreeg het koor met name door de optredens tijdens de kerstvieringen in de St. Willibrorduskerk te Geijsteren. Het koor heeft altijd onder leiding gestaan van grote dirigenten. Na Adams kwamen Hans Noyens (Venray), Ad Voesten, Jos Wilmer, Wim Rongen en sinds 1995 heeft Wim van der Meer (Boxmeer) de dirigeerstok in handen. SCHIJNWERPERS Onder leiding van Van der Meer is het koor zeer gedreven aan het werk. Er wordt keihard gewerkt door dirigent en leden en het aller belangrijkste is dat ze er allemaal ontzettend veel plezier aan beleven. Het koor bestaat uit 33 leden, ver deeld in II sopranen, 10 alten, 6 tenoren en 6 bassen. Voor het jubi leum is zelfs nog een gastzanger uit genodigd. De familie Kunen neemt een bijzondere plaats in tijdens de musical. OmaTonia Kunen (72) en haar zoon Pieter (45) zingen in het koor terwijl kleindochter Maartje (16) 'op de piano voor de begelei ding zorgt. Bovendien zingt moeder Carla ook mee terwijl zij een van de organistoren is achter deze musical. Met de musical 'Grenzen' wil het koor de bevolking van Meerlo- Wanssum een presentje aanbieden bij gelegenheid van het jubileum en tegelijk de schijnwerpers richten op de actie 'Meerlo-Wanssum helpt Sulawesi' en daar een steentje aan bijdragen. Puttenweg 122 5813 BD Ysselsteyn. (Lb) Telefoon 0478-541887 BOOM- EN ROZENKWEKERIJEN Parelkes uut de Pieël nu als geschenkbon Tijdens een hapje en een drankje. Liedjes opzoe ken uit de zangbundel, (o.a. bij In Den Engel) Aanpassing rentes door invoering euro De euro wordt op 1 januari 1999 dé valuta van alle lidstaten die aangesloten zijn bij de EMU. Europese verorde ningen voorzien onder andere in de continuïteit van contracten, omrekening, afronding en betaling. Veel contracten waarin een rente is geregeld, verwijzen naar een marktrente die vermeerderd (of verminderd) is met een aantal procentpunten. Dat kunnen officiële tarieven van De Nederlandsche Bank (DNB) zijn, zoals de vaste voorschotrente of het promessedisconto. Het laatste tarief is reeds vervallen en lag een aantal jaren vast op de vaste voorschotrente plus 0,5%. Ook bevatten contracten verwijzingen naar AIBOR (Amsterdam Interbank Offered Rate). Als gevolg van de deelname van Nederland aan de Europese Monetaire Unie (EMU) per 1 januari 1999 zal DNB niet langer een eigen rentebeleid voeren en derhalve ook geen officiële tarieven meer vaststellen. Er is niet langer sprake van een Nederlandse geld- en kapitaalmarkt, maar van een Europese. AIBOR zal dan ook worden vervangen door EURIBOR die zal worden berekend door de Banking Federation of the European Union. Vervangende rentes Het wetsvoorstel regelt dat verwijzingen naar AIBOR, de vaste voorschotrente of het promesse-disconto in over eenkomsten, naar Nederlands recht van rechtswege worden vervangen door referentierentes die door de minister van Financiën (bij besluit) worden aangewezen, tenzij in de overeenkomst een andere regeling wordt getroffen. De aanwijzing van de vervangende referentie-rentes voor de vaste voorschotrente en het promessedisconto heeft een horizonbepaling: de aanwijzing loopt op 31 december 2001 af, zodat partijen op die datum een eigen regeling getroffen moeten hebben. De Europese Centrale Bank (ECB) zal geen tarief kennen dat vergelijkbaar is met de vaste voorschotrente. De meest vergelijkbare ECB-rente zal waarschijnlijk de depositorente zijn. Dit is echter het tarief waartegen banken overtollige middelen bij de centrale bank kunnen wegzetten, terwijl de vaste voorschot rente het tarief is waartegen banken gelimiteerd geld bij de centrale bank kunnen opnemen. De minister van Financiën zal het verschil tussen de vaste voorschotrente en het meest vergelijkbare ECB-tarief (waarschijnlijk dus de depositorente) eenmalig vaststellen. Indien bijvoorbeeld op 31 december 1998 de vaste voorschotrente 3% bedraagt en de depositorente ligt op 4 januari 1999 op 2,5%, zal als vervangende referentierente gelden de depo sitorente plus 0,5%. De inhoud van deze rubriek is samengesteld door de Rabobank. I FEEL EN MAAS 'n abonnement waard Bestuur WinkelCentrum streeft naar uniformiteit l ei bestuur van Winkel Irum Venray gaat de onderne s in het centrum vragen of zij orme tijden willen hanteren het gebruik van de feestver- ling. "We gaan de onderne- s benaderen om de verlichting af 16.00 uur tot bijvoorbeeld half uur na sluiting in te scha n. Nu bepalen de onderne 1 s zelf hoe laat en hoe lang de v' [verlichting brandt", aldus 2C uurslid Piet van Dijck van kelCentrum Venray. jie nu een rondje door het win- IJjfntrum van Venray loopt, valt van de ene in de andere verbazing. Naast de ondernemers die geen feestverlichting hebben, brandt bij een kwart van de winkels die wel Iichtarmaturen hebben de verlich ting niet. Bij sommige winkels brandt de feestverlichting de hele dag, terwijl andere ondernemers slechts enkele uurtjes de lampen aan hebben. Alles bij elkaar geeft dit een rommelig beeld, uniformiteit is bij de ondernemers ver te zoeken. Van Dijck heeft daar wel een verklaring voor: "De ondernemers hebben zelf de verantwoording voor de verlich ting. Zij kopen de armaturen, zorgen voor onderhoud, opslag en verzeke ring en bepalen nu nog zelf hoe lang de feestverlichting brandt. Verschillende winkeliers werken daarbij het een tijdklok." Van Dijck bevestigt dat het op dit moment geen ideaalbeeld is. "Als bestuur gaan we extra de nadruk leggen op een stuk uniformiteit. Als de onder nemers al de moeite hebben geno men om een feestverlichting aan te schaffen, verwachten we niet dat ze er problemen mee hebben om die op vastgestelde tijden te laten bran den." Over de muziek in het WinkelCentrum Venray lopen de meningen ook uit elkaar. Elk najaar, zo rond oktober, wordt in het cen trum een geluidsinstallatie tot aan het einde van het jaar gebruikt. Van Dijck: "Ik kan me voorstellen dat mensen die in het centrum wonen vaker dezelfde nummers horen. Maar we proberen toch bewust zoveel mogelijk te variëren. Het repertoire Sinterklaasmuziek is bijvoorbeeld niet zo groot, vandaar ook dat wij in deze dagen ook ande re muziek draaien. Daarnaast staat de muziek zachter om zo minder overlast te veroorzaken voor de mensen in het centrum." TE HUUR OF TE KOOPGEVRAAGD autogarage bellen na 18.00 uur tel. 0478-514588 2 VERPLEEG KUNDIGEN zoeken met spoed woonruimte in Venray tel. 0478-527226, Debby KERSTBOMEN te koop, div. maten; siermaïs P. Verrijdt Geysterseweg 29 Oostrum TE KOOP gasfornuis als nieuw ƒ75,-; heren-, damés- fiets nieuw ƒ125,- p.st. tel. 0478-512522 na 19.00 uur TE KOOP kerstbomen ƒ7,50, nieuw perceel Bert Willems Blankenberg 2, Leunen TE KOOP Mitsubishi Lancer bj.1983, apk tot 23-6- 99 ƒ550,- tel. 584719 TE KOOP garagekanteldeur, 2.34x2.11m; eiken eet- hoek met 4 stoelen en een salontafel; stoffen 2-zits bank tel. 588918 TE KOOP gegalvaniseerde hon- denren, afm. 250x200 xl75 (lxbxh); Indesit 4-pits kookplaat; Bosch 800 watt combi oven tel. 541234 ondag 6 december: Streekboerderij De Locht in Melderslo laat bakker Jan Feith tussen 10 en 17.00 uur zien hoe speculaas gebakken wordt, laandag 7 december: >t 15 januari 1999 zijn in de poliklinieken van het Maasziekenhuis in Beer schilderijen te zien van Marita van der Heijden uit Gennep. Van dag 7 tot en met 11 december staat in het ziekenhuis een verkoopstand de Kindemostzegelactie. foensdag 9 december: 5 Wendel verzorgt van 18.00 tot 21.00 uur een kerstmarkt in diensten-, him De Molenbossen in Blerick. Presentatie boek Volleberg een groot feest ''-^fêMRAy 9 januari a.s. Prinseproklemasie. Aanvang 19.44 uur KERSTBOMEN blauwe, groene, grote, kleine 'Boer' Hans Deurneseweg 40 tel. 585225 TE KOOP op rustige locatie nabij centrum, half- vrijstaand woonhuis. Ind.: ruime hal, kel der, 4 slaapkamers, serre, zolder, eetkeu- ken incl. inb. app., bij keuken, ruime woon kamer, garage; geh. pand met rolluiken tel. 065-3678030 of 062-2277766 njdag 4 december: blerie Pachamama in Meerlo presenteert een uniek concert. De tstrichtse violiste Anna Janssen speelt samen met drie professionele titen uit Mongolië. Het optreden begint om 20.30 uur. ag 4 decembef jaellus in Tienray heeft een hypnoseshow op het programma staan, show in de jongerensoos begint om 21.00 uur. - aterdag 5 december: - i Galerie Wilma Boscheri in Are en wórdt een expositie geopend met Ipturen van Thérèse Schaeffers-Van Bragt. De expositie is te zien tot en 2 januari 1999; op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.30 kijkt terug op een schitterende dag: "Helemaal te gek, een perfecte mid dag. Het is onvoorstelbaar welke mooie reacties we op het boek heb ben gehad. We kregen spontaan grote bossen bloemen in de handen gedrukt. Ik weet niet waar de men sen ze vandaan hebben gehaald. Maar het was in een woord prachtig met heel, heel warme reacties van de mensen. Uitbundige bedankjes die Hans, Marius en mijzelf veel voldoening gaven." NAGESLACHT De rode draad tijdens de dag was de lof voor het boek en de familie banden. Verzijden: "Hoe vaak ik niet heb gehoord 'wat doe jij hier?' en 'wat, zijn wij familie van elkaar?' is ongelooflijk. Mensen die zich goed kennen, maar niet weten dat ze familie van elkaar zijn. Op zo'n dag breng je die mensen ongewild bij elkaar." Maandagmorgen werd het boek aangeboden aan het Venrayse gemeente-archief en blijft zo ook bewaard voor het nageslacht. Wellicht komt er zelfs een tweede druk van het boek. "De belangstel ling na zondag is zo overweldigend dat we overwegen een tweede druk uit te brengen. Dat houdt wel in dat we uitgaan van 75 tot 100 exempla ren." Verder komt er een videoband van de presentatie van het boek. "Tijdens de dag meldden zich men sen spontaan aan om mee te werken in een op te richten familievereni ging. Het afgelopen weekeinde krijgt dan ook ongetwijfeld een ver volg." Het kerkdorp Veulen krijgt waarschijnlijk ook een blijvende herinnering aan de presentatie van het boek. De dorpsraad van Veulen heeft namelijk aan de gemeente Venray voorgesteld om het nieuw- bouwgedeelte van De Vlies te ver noemen naar de Voerleberg. de berg in 't Veulen waaraan de families Volle(n)berg(h) hun achternaam ontlenen. Het bekende Geijsterse Pastoor Kemmere Koor viert op een bij zondere wijze het 3ö-jarig jubi leum. 'Wij willen wel feest vieren maar niet alleen', is het motto van het koor. Reden dat de koorleden samen een musical hebben samen gesteld waarvoor Geijsternaar Ger Eibers het verhaal schreef en de koorleden een groot aantal lie deren herschreven. De musical wordt eenmalig voor het grote publiek opgevoerd op zondag 13 december te 20.00 uur in zaal 't Brugeind te Meerlo. Het verhaal van de musical heeft een relatie met de acties die onlangs in Meerlo-Wanssum zijn gestart door de Stichting Ontwikkelingssamenwerking voor een project op het Indonesische eiland Sulawesi. Dirigent Wim van de Meer van het Geijsterse koor raakte twee jaar geleden zeer onder de indruk toen hij in Indonesië zijn Foster Parentskindje bezocht. Dat idee diende als basis voor de musi cal. Koorlid Ger Eibers, hij is actief lid van de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum, zag dat wel zitten en schreef vervolgens het verhaal. De musical heet 'Grenzen' en gaat over een Nederlandse familie (vader, moeder en dochter Roos) dat eindelijk de stap heeft gewaagd om op vakantie te gaan naar Indonesië. Ze gaan daar hun Foster Parentskind ontmoeten. Java, Bali of Sulawesi; wie droomt er niet van? En Roos gaat met haar ouders mee. Of gaan de ouders met Roos mee? Kibbelend worstelen ze zich door de douane heen, maar eenmaal aange komen in de Gordel van Smaragd Met het opvoeren van deze musi cal wil het koor geld bijeen krijgen voor het project 'Meerlo-Wanssum helpt Sulawesi'. Kostuums en decor zijn door vrijwilligers in Geijsteren gemaakt. De regie is in handen van Fré Thissen. Het beloofd een gewel dig spektakel te worden. De entree is maar f. 12,50. Kinderen beneden 12 jaar gratis entree. HOOGTEPUNTEN Het Geijsterse Pastoor Kemmere Koor heeft de afgelopen dertig jaren op velerlei zanggebied van zich t longen mishandeld n 16-jarige jongen uit Wanssum iierdagavond even voor 24.00 dl trnstig mishandeld door een 18- e jongen uit Bergen. Het slacht- 22 r moest door een kaakchirurg 2t jen behandeld aan ernstig letsel °i rijn boventanden en gehemelte, onenigheid ontstond op de vloer van een discotheek aan de atharinastraat, waar de jongen Ui lergen meende dat hij werd las- gevallen door de 16-jarige. op duwde hij die jongen van het podium en ontstond een vecht- ij, Hierbij werd de 16-jarige met aide vuist vol in het gezicht akt. Enkele anderen die de twee kaar haalden, liepen ook klap- op. Bij het slachtoffer werden tanden volledig naar binnen geslagen. De dader is aange- jen en ingesloten. )ronken man gepakt in 41-jarige Spaanse inwoner Melderslo had afgelopen zater- gj vond de hele breedte van de nodig om zijn auto op de weg luden. Hij reed met een snelheid niet meer dan 65 km per uur in v chting van Venray. Twee agen- die op weg waren naar het au om hun dienst te gaan begin- zagen de slingerende auto en den hem, waarbij ze de alarm- len van hun prive-auto in wer- stelden. Pas na veelvuldig met ii licht naar de man te seinen het de automobilist om zijn :n op de vluchtstrook te sturen, vli nan bleek veel te veel te hebben onken, ondanks dat hij ver- isi rde maar twee glazen sherry te las en genuttigd. Hij kreeg een rij- ld ad van 13 uur. cl jtongerige inbreker een inbraak in een woning aan isj lambostraat blijkt de inbreker no ;er te hebben gehad. De jonster ontdekte vorige week ag bij thuiskomst dat het I nlicht aan de achterzijde van huis was opengebroken. Het huis bleek te zijn doorzocht, tot dusver wordt er door de w niets vermist. Wel ontdekte al er kaas uit de koelkast was ikt, waarvan de inbreker een heeft gegeten. Ruzie in café een ruzie in een café aan de nderstraat in Venray is zondag- wi id. rond middernacht een 45- 'J e inwoner van Venray door een onbekende man mishandeld. 1 slachtoffer kon na behandeling t ziekenhuis weer naar huis. De ie i ontstond rondom een spel dat lat moment in het café werd eeld. waarbij spijkers met een ir in een blok hout moeten wor- geslagen. Toen het slachtoffer jj af niet meer mee te willen spe- •1,1 kreeg hij van de onbekende le klappen op zijn neus. cel en Maas Is een blad dat zich richt op Venray en directe omge- We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders iii de o plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas i'fcokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen 33 ictivitciten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele 1 unmen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Een drukte van jewelste afgelo pen zondag in zaal 't Veule in Veulen. Daar kwamen rond de 500 Vollebergen, Vollenbergen en Vollenberghen uit Nederland en het buitenland bij elkaar om het boek 'Den hofstadt toe Vaerloeberch' in ontvangst te nemen. In het boek wordt de 500- jarige historie beschreven van de familie 'Volleberg' die teruggaat tot 1480, tot aan Theuken van de Vaerloeberg. Voor een keer kwa men ze allemaal weer een keer bij elkaar op de 'berg in 't Veulen'. May Verzijden, die samen met Hans en Marius Volle(n)berg het boek samenstelde, reikte het eerste exemplaar uit aan mevrouw Berfelo uit Groesbeek. De 90-jarige in Venray geboren Berfelo is de oudste nog in leven zijnde Volleberg. Zij is de dochter van Driek Volleberg en Mieke Huisman die in een ver verle den een café runden aan de Langstraat in Venray. Verzijden TE KOOP: RODE SPLIT STAALSLAKKEN PARELGRIND GEBROKEN STEENSLAG RIVIERGRIND TRANSPORT- EN CONTAINERVERVOER Kerkweg 19 - 5813 BS Ysselsteyn - Tel. 0478-541441 Patersstraat 5 venray tel. 516016 Geijsters koor presenteert jubileum musical

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9