FRANSOL VOOR ALLES WAT HET ZONLICHT NIET KAN VERDRAGEN Mevrouw Weijers wint hoofdprijs krasloterij Lonneke Zintel maakt mooiste poster Erfplantdag in Vredepeel groot succes Buitenkansje... varkensvlees tegen kostprijs 'Kruisen en Kapellen' opent nieuw atelier Chapeau voor St. Petrus Banden Venray 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND ZONWERINGEN Amsterdamse avonden in 't Podium Dronken achter het stuur Rand- voorzieningen riolering CEASAR IS» BROUWER r NEEMT U SINTEllKLAAS VOORW~R1 KËNIN6 n ZORGEN WIJ VOOR DE KERSTBOOM PEEL EN MAAS donderdag 3 december 1998 - Pagina 5 OH STATIONSWEG 13 VENRAY TEL 0478 515010 Mevrouw Weijers uit Vierlingsbeek is de gelukkige winnares van de tweede hoofdprijs in de krasloterij van Winkelcentrum Venray. De prijs is gevallen bij Martin Cuypers Kantoorboekhandel. J Hilariteit alom bij jurering posterwedstrijd Lions Club Venray Vanuit de LLTB, Kring Venray, is er dit jaar wederom een erfbe- plantingsproject tot stand geko men. Het doel hiervan is om het imago van de agrarische sector te verbeteren en een bijdrage te leveren aan de kwaliteit van het landschap. In totaal deden 26 bedrijven mee aan het project, acht uit Vredepeel en achttien uit Meerlo, Tienray en Swolgen. Vorige week vrijdag vond in Vredepeel de eerste Erfplantdag plaats, een feestelijke gebeurtenis die werd georganiseerd door de Stichting Innovatief Platteland Venray e.o in samenwerking met de dorpsraad uit Vredepeel. Land schapsarchitect Frits Ruyten gaf een korte toelichting op het nut van erf- beplanting, waarna wethouder Driessen 's middags samen met de jongste en oudste leerling van basis school 'Regina Pacis' uit Vredepeel de eerste boom in de leertuin bij het voetbalveld plantte. Aanlsluitend werd de boom ingezegend door pas toor Janssen, waarna de basis schoolleerlingen samen met hun ouders de overige bomen en strui ken plantten Tot slot werden deze middag de prijswinnaars van de kleurwedstrijd voor leerlingen van de basisschool bekendgemaakt. De winnaars zijn Emy Hermens (groep 1 en 2), Karlijn van Bommel (3 en 4), Joost Cornelissen (5 en 6) en Niek Ermers (7 en 8). Een 49-jarige automobilist uit Horst werd zaterdagnacht op de Albionstraat in Leunen door de poli tie aangehouden. De man zat dron ken achter het stuur. Tegen de Horstenaar wordt proces-verbaal opgemaakt. Perfecte organisatie LK Tamboerkorpsen en Majorettengroepen Tijdens de Limburgse titelstrijd voor Tamboerkorpsen en Majorettengroepen wonnen zestien deelnemers een titel. De Oude Harmonie van Eijsden sleepte de titel in de eredivisie A/B-podium in de wacht. In de eredivisie sectie A/b ging de drumband van Schutterij Sint Barbara er met de 1ste prijs vandoor. Uit deze regio was de majorettengroep van fanfare Concordia uit Wanssum goed voor een titel in de jeugddivisie A. De titelstrijd in sporthaf De Wetteling in Venray vond plaats onder auspiciën van de Stichting Federatie van Katholieke Muziekbonden in Nederland en wordt georganiseerd door de Limburgse Bond van Tamboerkorpsen. De perfecte plaat selijke organisatie was in handen van Muziek- en Majorettenshowkorps St. Petrus Banden Venray. W(i Lonneke Zintel van basisschool ke De Hommel uit Venray is vorige 11 week vrijdag de gelukkige winna- ui res geworden van de posteractie van de Lionsclub Venray. De ig Venrayse leerling uit groep 8 gaf op de beste wijze invulling aan de gestelde opdracht: een tekening majken rondom het thema 'vrede s' zaaien'. De stem van loco-burge meester Jan Driessen moest uit eindelijk de doorslag geven omdat lv de jury, bestaande uit de kunste- naars Joop Wismans en Liesbeth Peters-Rutten, het niet eens kon vorden over wie er met de eerste prijs aan de haal mocht gaan. Lonneke, die de hoofdprijs dins- dagmiddag op haar school kreeg overhandigd, is dolgelukkig. r'l "Hoewel ik er stiekem een beetje jij op had gehoopt, is het toch een geweldige verrassing." De Lionsclub Venray schreef vijf- lien basisscholen aan met de vraag of ze mee wilden doen aan haar ^jaarlijkse posterwedstrijd, die dit aar als thema 'vrede zaaien' droeg, tegen scholen uit de gemeente Venray en directe omgeving gaven jehoor aan de oproep, te weten St. 'etrus Banden, De Hommel, De Hei, Coninxhof, De Landweert, St. losef, De Keg, De Vlaswei en St. ''illibrordus. De kinderen uit groep kregen op school de opdracht een ikening te maken waarin de vre- isgedachte tot uitdrukking kwam; iedere school afzonderlijk koos ver volgens de vier beste creaties van haar leerlingen uit, die vervolgens werden geëxposeerd in de Openbare Bibliotheek. In totaal mochten er dus 36 leerlingen meedingen naar de eerste prijs in de posterwedstrijd van de Lionsclub Venray. Lonneke Zintel van basisschool De Hommel sleepte de hoofdprijs - een dagarran gement ter waarde van circa 300 gulden - in de wacht en mag nu meedoen aan de landelijke poster wedstrijd van de Lions Club. Als zij deze ook weet te winnen, mag ze in maart volgend jaar naar New York om in het VN-gebouw deel te nemen aan de internationale poster wedstrijd en maakt ze kans op een reischeque van 2500 dollar. 'BRAS' De inzendingen werden vorige week vrijdag in de bibliotheek door een 'deskundige' jury beoordeeld: Joop Wismans en Liesbeth Peters- Rutten. De jurering verliep allesbe halve vlekkeloos. Wismans en Peters wisten beiden wie de winnaar moest worden; het enige probleem was dat ze niet dezelfde leerling op het oog hadden. Een direct gevolg van de compleet verschillende stij len en denkwijzen van beide kunste naars. Waar Peters vooraf aangaf vooral te zullen letten op vlakverde ling, kleurgebruik en de wijze waar op de vredesgedachte was uitge werkt, liet Wismans 'simpelweg' weten 'geraakt te willen worden door de verbeelding'. De jurering in de bibliotheek van Venray groeide als gevolg uit tot een uiterst verma kelijk schouwspel, niet in de laatste plaats door het messcherpe en gort droge commentaar van Wismans. Hij was van mening dat er maar één winnaar kon zijn: Jan Leyssen van basisschool St. Petrus Banden. "Deze knul heeft het helemaal begrepen. Hij heeft bovendien ook nog een mooie naam, dus ik zie niet in waarom we hem niet tot winnaar uitroepen. De rest is gewoon bras." De leerlingen over wie dit harde oordeel werd geveld, zaten op dat moment nietsvermoedend in de schoolbanken en dat was achteraf beschouwd maar beter ook. De overige aanwezigen in de bibliotheek, waaronder loco-burge meester Driessen en een aantal afge vaardigden van de Lionsclub Venray vonden dat de tekening van Jan 'te somber was en daardoor onvoldoende de vredesgedachte representeerde'. Het gezelschap, Wismans uitgezonderd, was una niem in haar oordeel dat de eerste prijs naar Lonneke Zintel van basis school de Hommel moest gaan. Zij maakte een prachtige poster met vredeszaadjes die op zoek zijn naar een vruchtbare voedingsbodem. IN EEN DIP "Dit is een drama. Hoe kunnen jullie me dit aandoen", aldus een quasi verbouwereerde Wismans. "Kunnen we Jan niet tot winnaar uitroepen en de eerste prijs toch aan Lonneke geven". Jan Driessen, die op zijn werkkamer in het gemeente huis twee schilderijen van Wismans heeft hangen, reageerde lachend: "Joop, als ik naar jouw schilderijen in mijn kamer kijk, word ik altijd heel somber. Jij zit gewoon in een dip." Wismans: "Ja, en ik ben voor lopig niet van plan om er uit te komen." Op de vraag of hij mee wilde gaan naar De Hommel om aan Lonneke de prijs uit te reiken antwoordde hij: "Je denkt toch niet dat ik zo'n kind ga voorliegen door te zeggen dat ze de eerste prijs dik en dubbel heeft verdiend. Dat kan ik haar en mezelf niet aandoen." Uiteindelijk zag de Venrayse kun stenaar toch in dat hij zich moest neerleggen bij de mening van de meerderheid. Nu moesten nog de beste posters van de afzonderlijke basisscholen worden uitgekozen. De meningen van Wismans en Peters liepen hierover gelukkig niet uiteen. Unaniem werden de volgende negen schoolwinnaars gekozen: Jan Leyssen (St. Petrus Banden), Lonneke Zintel (De Hommel), Toine (De Hei), Daan Stultjens (Coninxhof), Marieke Foeken (Landweert), Eveline Linssen (St. Josef), Simone Beterams (De Keg), Jacqueline Limburg (De Vlaswei) en Karin Lolkema (St. Willibrordus). Snel Betrouwbaar STOMERLJ REINIGING VAN: KLEDING (VLOER-) KLEDEN DEKENS/DEKBEDDEN (VITRAGE-) GORDIJNEN TROUWJAPONNEN ETC. KLEDING REPARATIES FOURNITUREN Julianasingel 3, 5802 AS Venray Tel. 0478-557200 De gemeente Venray gaat volgend I voorjaar een zogeheten bergbezink- lassin aanleggen bij de bergingsvij- ier Brukske. Bovendien zullen de werstortdrempels in drie beslaande Dverstortputten worden aangepast. )aarnaast worden er pompen jeplaatst om het bergbezinkbassin eeg te maken en schoon te spoelen. )e maatregelen zijn nodig om het lantal overstortingen op oppervlak ewater tijdens regenbuien te beper- ;en. Het bergbezinkbassin met een nhoud van 375 m3 zal geheel Rndergronds worden aangelegd. De osten van het project bedragen 120.000 gulden. Deze worden door Ie gemeente betaald uit de investe- ingen voor het rioleringsplan. Niet iedereen was afgelopen weekeinde even gelukkig met de actie van de Nederlandse Vakbond Varkenshouders. Die maakten op het Henseniusplein duidelijk dat de varkenshouderij zich in een crisis bevindt door onder andere zeer lage opbrengstprijzen. Dit in tegenstelling tot de grootwinkelketens die met grote winstmarges het varkensvlees verkopen. Daarom ook werd zaterdag door varkenshouders voor een keer het varkensvlees tegen kostprijs aangeboden. De belangstelling bij de stand was overweldigend. Velen lieten zich dit buitenkansje niet ontgaan Op zaterdag 12 december zal aan de Pastoor van de Gaetstraat in fenray het nieuwe onderkomen van I Ie Stichting Kruisen en Kapellen bfficieel in gebruik worden geno men. Het afgelopen halfjaar hebben t nedewerkers van de stichting hard om de kelder van De Essel 'le verbouwen en opnieuw in te rich- en. Bisschop F. Wiertz zal het ate- II lier 's middags om ló'.OO uur ope nen. Aansluitend houdt de stichting open huis. De Venrayse stichting Kruisen en Kapellen begon in 1981 met haat iverk als kleine particuliere restaura- liestichting om de bijna 70 veldkrui- - sen en wegkapellen in de gemeente Venray te behouden voor het nage slacht. Nagenoeg alle religieuze monumentjes zijn in de voorbije aren gerestaureerd of in de oudst lekende toestand teruggebracht. Tussen de 15 en 20 mensen zijn op vrijwillige basis het gehele jaar door •ezig met de zorg rond de Venrayse Tuisen en kapellen. Een blijvende K>rg, vooral door de tand des tijds. Omdat de stichting ernaar streeft om Ie oorspronkelijke situatie zo zuiver nogelijk te houden, heeft zij lezorgd voor een grote stroom van afgietsels, zodat de originele beel- len geen van allen nog aan weer en wind hoeven te worden blootge steld. In de loop der jaren is, mede loor de inspanningen van beeldhou wer Piet Clephas en cursisten van de Vrije Academie, een aantal heiligen beelden gemaakt, zodat alle kapelle- jes 'bewoond' zijn. Dat was in 1981 wel anders, toen Veldeke Venray de werkgroep Kruisen en Kapellen in let leven riep. In de 17,5 jaar van haar bestaan leeft de groep gewerkt in een privé- larage in de Vrije Academie in het iude ziekenhuis, in een kelder van lie onlangs afgebroken vleugel van St. Josef, en vanaf 1989 genoot de stichting de gastvrijheid van het Vincent van Gogh Instituut in een souterrain op het St. Annaterrein. De laatste twee jaar is de groep naarstig op zoek geweest naar een nieuwe, bij voorkeur permanente, huisvesting in verband met de ont ruiming van de locatie aan de Noordsingel. De zoektocht bleef zonder resultaat tol juni 1988, toen wethouder Kersten bij de overdracht van het gerestaureerde kloosterkerk hof achter het gemeentehuis de hel pende hand bood door de kelder onder de gymzaal van De Essel aan te bieden. Dankzij de steun van de gemeente en de materiële hulp van een aantal bedrijven is de grauwe kelder het afgelopen halfjaar omge toverd tot een ruim en licht atelier, dat in zijn soort uniek en toonaange vend is voor de hele provincie. De kelder is bovendien toegankelijk gemaakt voor rolstoelgebruikers. De stichting verwacht veel belangstel ling van de tientallen organisaties die zich in Limburg met dezelfde activiteiten bezighouden. Auto uitgebrand Door onbekende oorzaak - kort sluiting wordt niet uitgesloten - ont stond er maandagavond brand in een personenauto die op de oprit van een woning aan de Vivaldistraat in Venray stond. De auto brandde nagenoeg geheel uit. De brandweer wist het vuur te blussen. Over de hoogte van de schade is nog niets bekend. AARDAPPELEN scharreleieren, prei ongewassen Bij 'Boer' Hans Deurneseweg 40 tel. 585225 Een handvol "drempelverlagende" aanbiedingen 3-delige kostuums in diverse dessins ft_ normaal 698,00 NU 489,00 kostuums (enkel en dubbelrij) in donkerblauw en antraciet - normaal 698,00 NU 498,00 pantalons 100% winterkatoen in vier perfecte kleuren normaal 169 95 NU 98,00 chique dreSS-ShiftS van onze bekende merken normaal 169,00/199,00 NU 119,00 wax-jacks stoer en actueel diverse kleuren normaal ƒ329 95 NU 189,00 Sinterklaas of de Kerstman? Hou ze allebei te vriend, ontdek bij ons uw wensen en profiteer meteen van onze speciale actie ^S.v.p. deze advertentie meenemen Tot ziens bij: Casual store 'F? Exclusieve herenkleding VENRAY VENRAY Grotestraat 43 Tel. 0478-510943 Klinkt het u bekend in de oren, het verwijt dat mannen maar lastige klanten zijn? Nooit iets te wensen weten en toch van de partij willen zijn? Speel het spelletje dit jaar eens anders, ga op de modieuze wenstoer. Loop eens bij ons binnen en laat u inspireren door onze rijk gevarieerde kollekties. Het zou wel heel vreemd moeten lopen als daar niet een paar wensen uit tevoorschijn komen. En hebt u op die manier Sinterklaas voor uw rekening genomen, dan revancheren wij ons door bij uw aankoop een fraaie kerstboom cadeau te doen."

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5