lion d'or 'De Dresser' en cabaretier Reinder van der Naait Vol verwachting klopt ons hart. Een prettige sinterklaasavond. Intspannend avondje schouwburg, iegint natuurlijk bij de LION D'OR LION D'OR Literaire prijs Venray in trek Toneelvereniging Kom Op presenteert De Eendvogel V Wat let U om bij ons voor de voorstelling een hapje te nuttigen en de rest van de avond met een voldaan gevoel in de schouwburg door te brengen. Graag tot ziens in de tam. Stoks en medewerkers Schoolstraat 40-42 - Venray - tel. 0478-582630 11 Impact en nterklaas in e Bonte Koe E-mall adres Peel Maas Proeverij F elke zondag Braderie in kerstsfeer Foto-expositie Guus Geurts Publicaties Jaap Goumans 55-plussers avond 'Mijnenvelden' in Venray verkrijgbaar iZÏnTn N zingen' High Tea F elke zaterdag f32.50p.p. V 1 PatU C s4$e*td<i II EN MAAS donderdag 3 december 1998 - Pagina 3 Programma Schouwburg Venray en wereldberoemde film 'The sser' op de planken en cabaret Reinder van der Naait. Dat t op het programma van luwburg Venray. Scènes uit een huwelijk' Hummelinck Stuurman iierbureau opnieuw een wereld einde film op de planken: 'The ,ser' van Ronald Harwood. De it toneelstuk gebaseerde film ite van de hoofdrolspelers Tom tenay en Albert Finney wereld- Nooit eerder werd de •ld voor en achter de schermen het theater zo boeiend beschre- als in 'De Dresser'. Het stuk lt in een theater tijdens de ede Wereldoorlog. Een groot ur is lichamelijk en psychisch het eind van zijn krachten. De erschminker, zijn 'Dresser' en ouwensman in goede en kwade >n, zal ervoor zorgen dat hij zijn rol zal uitspelen, dat hij nog keer King Lear zal zijn. We zien cteur Lear voor en achter het Het doek, dat de magie idt van de menselijke zwakhe- de illusie op het toneel van de teit in de coulissen. In de ngrijkste rollen spelen Hans :let, Porgy Franssen en Yvonne den Hurk. De voorstelling op derdag 10 december begint om Ouur. DUNK carrière-verloop van Reinder der Naait is even dynamisch als leven zelf. De nadrukkelijke vezigheid van leerlingen orde een glanzende loopbaan eraar wiskunde in de kiem. Als puterprogrammateur voorzag Is een van de eersten het nade- e millenniumprobleem. Dus Ihij cabaretier. Na drie avond inde voorstellingen draagt een steeds groeiend, enthousiast, iek hem op handen. Zijn nieu- irogramma Dunk is het aller- tot nu toe. Omdat er nog meer chen kan worden. Niet om wat de hand ligt, maar om alles hem -en passant- voor de voet komt. En dat is veel, heel veel. Reinder van der Naait is dinsdag 15 december te gast in de Schouwburg Venray. Reinder van der Naait 'dunkt' in zijn nieuwste programma alles wat hem voor de voet komt Foto: Jan Lankveld). ijdag 4 december zal de swin- e coverband Full Impact een eden verzorgen in de Bonte Full Impact bestaat sinds en heeft sindsdien al flink n gemaakt op verschillende festivals. Geen wonder als je dat de band bestaat uit rotten 't vak die hun sporen al dub- in dwars hebben verdiend. Ze en covers en enkele eigen mers met een strakke body in vette, vette saus. Funk, soul, :e. blues, jazz, ze kunnen het naai. Full Impact bestaat uit j Albers (drums). Sylvian felen (bass). Marcel Erkelens tar, vocals), Simone Paccali s) en Arjan de Swart (sax), eciale gasten zijn Sinterklaas warte Piet, die naar eigen zeg- reeds uitzien naar de avond deze spetterende coverband, vang 21.30 uur, entree vrij. indagavond 6 december zal erklaas onder het motto ingen met de Sint' zijn popu- ite nummers draaien voor het Ie Koe publiek. Voor dit optre- blijft de Sint één dag extra in Wand. Deze avond begint om Ouur. Uitreiking zesde 'Raadselige Roos' De proza- en poëziewedstrijd 'De Raadselige Roos' van Literair Café Venray-regio heeft in ruim vijf jaar naam verworven bij amateurschrijvers in Zuid- Nederland. Bij de zesde wedstrijd stuurden 39 dichters en verhalen schrijvers 48 werken in: 29 gedichten en 19 korte verhalen. Bijna de helft van de deelnemers doet voor het eerst een gooi naar de Venrayse literaire prijzen. Zondag 13 december worden de winnaars van de Raadselige Rozen 1998 bekend gemaakt in partycen trum De Witte Hoeve in Venray. De prijzen worden uitgereikt door Venrays burgemeester J. Waals. De prijswinnaars lezen hun bekroond gedicht en verhaal voor. Tevens vindt de presentatie plaats van een boekje, dat bekroonde en ook ande re inzendingen bevat. De bijeen komst is voor iedereen toegankelijk en begint om 11.30 uur. De entree bedraagt vijf gulden, hel boekje kost eveneens vijf gulden. Het werk van schrijvers uit vooral Limburg en Brabant is weer beoor deeld door twee afzonderlijke jury's voor proza en poëzie. Voor de derde keer boog ook een publieksjury zich over de gedichten voor de toe kenning van de BIJ-prijs, de publieksprijs voor poëzie. Deze jury bestond weer uit deelnemers aan de maandelijkse Dichtregelwedstrijd in het week blad Peel en Maas. Tijdens de bij eenkomst op zondag 13 december worden ook de prijzen uitgereikt aan de winnaars van deze wedstrijd van Literair Café Venray-regio. De Venrayse musicus Ad Haans luistert het geheel muzikaal op. Na afloop verzorgt partycentrum De Witte Hoeve een Literair Buffet. Voor deelname is opgave vooraf bij De Witte Hoeve nodig. Dat kan door 30 gulden per persoon over te maken op bankrek.nr. 6075.76.472 van ABN-bank Venray (gironr. 1031471) ten name van De Witte Hoeve Venray met vermelding van Literair Buffet. Na 7 december is tevens een telefoontje nodig: 0478- 581626. peelenm@tref.nl Voor onze kantoren in Venray en Leunen gelden op zaterdag 5 december de normale openingstijden van 10.00 tot 13.00 uur. Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode (0478)530200 (0478)530300 vanaf 13-12-98 j om 12.30 uur va. f42.50p.p. 4 (6-gangen) (uitsluitend op resen-ering) hel voor meer informatie: Marion Harold Michiels Schoolstraat 31, Venray 0478-582215 Op 12 en 13 december wordt in het kassen- en tuincentrumcomplex van M. Hendrickx, Krekelkamp I te Wanssum voor de tweede maal in successie een schitterende braderie in kerstsfeer georganiseerd door vogelvereniging De Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o. Met meer dan 160 stand presente ren zich hobbyisten uit de hele regio aan het publiek. Te zien zijn onder andere werkstukken van fimoklei, origami, tiffany glaskunst, glasgra veren, zijdebeschllderen, ambachte lijk koperwerk, kerstgroepen, hout snijwerk, fantasiepoppen, bosfiguren, aquarellen, pottenbak kersartikelen, kantklossen, kera miek, 3D-schilderen, sieraden, kamerfonteinen, modelboten (bekend van tv). Ook zijn de gezamenlijke onder nemers van Wanssum vertegen woordigd met een groot aantal stand. Tevens wordt er een kleindieren- en duivenshow gehouden en kan men er allerlei soorten vogels bewonderen en kopen. Op zondag 13 december is er in tuincentrum M. Hendrickx een open dag. Er wordt ontspanning geboden aan het gehele gezin. Kinderen kun nen zich vermaken met een lucht kussen; er is tevens een grimeur aanwezig. In een grote, gezellig ingerichte ruimte kan men genieten van een kopje koffie met Limburgse vlaai, een pilsje, frisdrank of warme snacks of oliebollen. Zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur live muziek. De entreeprijs bedraagt 3,50 per persoon; kinderen tot 12 jaar gratis entree. Openingstijden: zaterdag 12 december van 12.00 tot 20.00"uur en zondag 13 december van 10.00 tot 18.00 uur. Voor meer inlichtingen kunt u terecht bij dhr. H. Beerkens. tel. 0478-569000. Guus Geurts houdt een foto-expo sitie in café De Bonte Koe aan de Hoenderstraat in Venray. Het betreft foto's die gedurende de afgelopen twee jaar gemaakt zijn tijdens ver schillende reizen door Azië. Te zien zijn foto's uit China, Tibet, Nepal, India, Oezbekistan en Kirgizstan. Tevens houdt hij op zondag 20 december vanaf 15.00 uur een dia voorstelling in café-zaal De Evenaar aan de Merseloseweg in Venray. De dia's werden gemaakt tijdens een reis van ruim twee maanden afgelo pen zomer door Oezbekistan, Kirgizstan, West-China en Pakistan. De reis door deze nog relatief onbekende landen voerde voor een groot deel over de eeuwenoude zij deroute, met plaatsen als Samarkand, Buchara en Kashgar. Net als bij zijn eerste diavoorstel ling in april staat wederom de mens centraal met zijn tradities, cultuur en manier van levensonderhoud in steeds weer wisselende landschap pen. Hierbij komen onder andere aan de orde: het voormalige Aral- meer en de woestijn in Oezbekistan, de hoogvlaktes van Kirgizstan met zijn nomaden en het spectaculaire berglandschap in Noord-Pakistan. Tijdens de voorstelling kan men luisteren naar muziek uit de betreffende landen, er zijn tevens voorwerpen uit deze landen te bezichtigen. Twee publicaties van Venraynaar Jaap Goumans zijn opgenomen in de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag. Het gaat om de uitgaven 'En zoeë was 't ien Venroj', het in 1992 uitgegeven boek met vertellingen over gebruiken en belevenissen in het Venray van vroeger, en het vorig jaar op de markt gebrachte boek 'Uitgestorven Venrayse ambachten en bedrijven'. Goumans heeft de bevestiging gekregen dat zijn boe ken zijn opgenomen in de Koninklijke Bibliotheek nadat ze zijn beschreven voor de Nationale Bibliografie. De Vereniging Voor Ouderen Noord-West nodigt alle wijkbewo ners vanaf 55 jaar uit op de avond voor de oudere jeugd. De avond voor de jeugd van vroeger wordt gehouden op vrijdag 11 december. Ook de bewoners van De Hoge Beek, Het Schuttersveld en 't St. Joriskwartier zijn welkom. Deze avond wordt gehouden in wijkcentrum Den Hoender, gelegen aan de St. Ursulastraat 2, hoek Hoenderstraat. Er bestaat deze avond de gele genheid om, onder het genot van een drankje en een dansje, een praatje te maken over vrijetijdsbe steding, de hobby's, het spellen, de cultuur, de veiligheid thuis en op straat. De toegang is gratis; de toegang is voor iedereen. Het is niet nodig om lid te zijn van de Vereniging Voor Ouderen. Het muzikale gebeuren wordt deze avond verzorgd door accor deonorkest Pikkeniers. Tot ziens in wijkcentrum Den Hoender op vrijdag 11 december om 20.00 uur. Het boek 'Mijnenvelden' van schrijver Jan Denen uit Vierlingsbeek is ook in Venray ver krijgbaar. 'Mijnenvelden' is te koop bij Frans Jansen, Melisse 9 in Venray, telefoon 582326. Het boek is daarnaast ook te koop bij Verbeeten Plusmarkt in Overloon en Vierlingsbeek en bij Jan Denen zelf, Jenniskensstraat 4 in Vierlingsbeek, telefoon 631524. "t Heerlijk avondje is geko men'. A.s. zondag 6 december worden weer veel zanglustigen verwacht om 20.00 uur in zaal In den Engel. Het steeds grote re aantal bezoekers bewijst maar eens te meer de behoefte aan een 'anders dan anders' avondje. De toegang is gratis en Carla en Jan zorgen voor de drankjes en hapjes. Enne... 'zal de goede Sint wel komen?' vanaf 12-12-98 I j v.a. 14.00 uur uitsluitend op reservering hel voor meer informatie: Marion Harold Michiels Schoolstraat 31Venray s 0478-582215 Toneelvereniging Kom Op uit Holthees brengt ook dit jaar weer een vrolijk stuk op de planken. Een avondje samen uit, even ontsnappen uit de Sinterklaas- en kerstdrukte. De voorbereidingen voor het stuk lopen op het einde, dus de toneelle den staan te popelen om voor u te spelen. Maar ook de decorbouwers en grimeurs hebben weer hard gewerkt om Hun vakmanschap in te zetten voor het beste resultaat. Het toneelstuk De Eendvogel is geschre ven door Hub Fober en is avondvul lend. Om u een kleine indruk te geven van het verhaal, volgt hier een samenvatting. Engel Doleres en engel Nikie zijn naar de aarde gestuurd om een spe ciale opdracht te vervullen bij de familie Mulder. Deze familie is behoorlijk aan lager wal geraakt. Eenmaal aangekomen bij deze fami lie ontdekken de engelen dat de situ atie toch wel heel ernstig is. De jongste in het huis, Edith, probeert vals geld te maken. Zowel haar moeder Monique, haar oma Linda, als Edith zelf kunnen niet van de drank afblijven. Tot overmaat van ramp komt er ook nog een dame op bezoek met verkeerde bedoelingen. Ze noemt zich Vivian en zegt dat ze familie uit Afrika is. Ook lijkt het of ze heel wat geld heeft. Zodra Vivian de butler Eduard ziet, is ze op slag verliefd. Het wordt allemaal nog erger als commissaris De Bont op onderzoek gaat naar de herkomst van het vals geld. De familie Mulder staat zwaar onder verdenking. Lukt het de enge len Dolores en Nikie om deze fami lie weer op het rechte pad te krij gen? En hoe loopt het af met Vivian en Eduard? U zult het allemaal bele ven in deze opvoering van De Eendvogel. De uitvoeringen van het blijspel De Eendvogel vinden plaats op don derdag 10 en vrijdag 11 december in het Pelgrimshuis te Smakt en zon dag 20 december in zaal De Wildeman te Vierlingsbeek. Aanvang 20.00 uur. Entree ƒ7,50 (voor 65+ is de prijs 6,50). Kaartjes kunt u nu al reserveren bij Cristien Goumans. tel. 636676 of Jeanny Koenen, tel. 636878. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler. H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 569506 ,zo: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, R Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: R. KEIJZER, tel. 0478-541777 Spreekuren van 10.00-11.00 en van 17.00-18.00 uur in het ziekenhuis Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. RUYTEN, tel. 581383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen W. de VOCHT en mevr. H. LOONEN DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 582411 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-raail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3