Lonneke dolgelukkig met eerste prijs Lions Posteractie pSrkhof SS.- ar ?fia 69 cent Kleinestraat officieel geopend Bouw Dorperveld ligt nog steeds plat gratis vergroting 20/30 cm f 15.- AUTOLEASE portretfoto's Vers vlees van de boerenhof Peel en Maas tijdens de feestdagen Topper van de week fotowenskaarten van eigen negatief ini v.d. Leur ''snuaV.'T*' Nu: ƒ21.900,- lei.service Onze uitdaging: met u de juiste koers te vinden ONDERDAG 3 DECEMBER 1998 Nr. 49 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Bel voor onze gratis Kerstfolder tel. 0478-51 1466 Kerstbrunch Op beide kerstdagen lekker smullen voor ƒ42.50 p.p. (kinderen t/m 12 jaar: ƒ1.50 per 10 cm lichaamslengte) In ons restaurant... dat op beide Kerstdagen normaal geopend is kunt u kiezen uit de speciale Kerst-a la carte-kaart. Kinderen opgelet! Naast het kadootje dat jullie samen met de Kerstman mogen uitzoeken hebben wij op: le Kerstdag Poppentheater 2e Kerstdag grimeurs op maat GoSUBÜ GEZELLENBAAN 8 58134 EA YSSELSTEYN TEL. 0478-541945 FAX 0478-541876 EMAIL-adres: GOMMANS@TREF NL Bij ontwikkelen en afdrukken van uw kleurenfilm 3 opnamen 13/18 cm SCHOOLSTRAAT 5 5801 BN VENRAY Tel. 0478-512567 VARKENSVLEES RUNDVLEES KIPPRODUKTEN VLEESPAKKETTEN VLUG-KLAAR- PRODUKTEN BARBECUEVLEES U belt. VJij brengen' 0478 542022 Vraag nu gratis en vrijblijvend de nieuwe prijslijst aan! Dit jaar zal Pee! en Maas, in verband met Kerstmis en Nieuwjaar, op andere dagen dan normaal verschijnen. In week 52 zal Peel en Maas niet op donder dag 24 maar al op dinsdag 22 december verschijnen. De aanle vering van kopij (sport- en vereni- gingsnieuws. kerkberichten) voor deze krant kan tot en met vrijdag 18 december tot 16.00 uur Advertenties voor deze editie kun nen tot en met zaterdag 19 decem ber worden aangeleverd. In week 53 verschijnt Peel en Maas wel op donderdag maar zal dan al in de ochtenduren verspreid worden. Sport- en verenigings- nieuws alsmede kerkberichten kunnen voor die week uiterlijk maandag 28 december 16.00 uur ingeleverd worden. Advertenties voor deze editie kunnen tot dinsdag 29 december 12.00 uur worden aangeleverd. tarieven In verband met stijgende kosten zijn wij voor 1999 genoodzaakt onze tarieven minimaal te verho gen. Een jaarabonnement gaat in 1999 34,- kosten. Abonnees die ons gemachtigd hebben, betalen slechts 33,-. Abonnementen bui ten het postgebied 5800 betalen 48,-. De losse mm-prijs voor adver tenties ligt in 1999 op 0,41, een verhoging van 0,01 per mm (excl. btw). Contractprijzen wor den op aanvraag toegezonden. "stunt uld maand P«r 100 gr- TOOS EN ROB WAGENAAR 's maandags 11 00-16.00 uur markt voor Schouwburg vrijdags 09.30-18.00 uur op het Hensemusplein Ook bij u op de markt moW* J* Prijs per stuk, inclusief envelop Minimum aantal 10 stuks Rfoto I video Patersstraal 10. Venray, tel. (0478) 58 44 85 Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 ad Venray TthL lIM MAAbyi. IPATERSSTRAAT 19a VENRAY ».TEL 0478 585S rotestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray-Tel. 0478-582727/Fax 510916 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OIVIGEVING Advertentieprijs: ƒ0,40 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ33,00 nail adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant Abonnementsprijs buiten de regio ƒ47,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Sinterklaas zet streep onder 38 jaar durende geschiedenis Intern onderzoek gemeente nog niet afgerond Er zijn in ieder geval tot volgen- tweek dinsdag geen bouwactivi- iten op het Dorperveld in erselo. De voortgang van het Duwproject nabij het sportpark Merselo, waar negentien oningen worden gebouwd, is gelopen dinsdag niet aan de de geweest in het wekelijks erleg van B W van Venray. aarin zouden de resultaten van q intern onderzoek naar het luwplan wórden bekendge- aakt. Bijna twee weken geleden werden 1/7DAMES YA f m denk aan onze ff I L STRETCH o. J LA broeken Bj ook in korte lengtes de bouwactiviteiten stilgelegd na protesten van de families V.d. Heuvel en Kessels. Die uitten hun ongenoegen over de bouwplannen in het kerkdorp. Beide families heb ben er problemen mee dat voor de bouw van de woningen het terrein, aangrenzend aan hun woning en landbouwperceel. met één tot ander halve meter opgehoogd zou moeten worden. V.d. Heuvel en Kessels lie ten de gemeente Venray weten dat de ophoging van het terrein grote consequenties heeft voor hun uit zicht en de waterafvoer. De gemeen te legde daarop de bouwactiviteiten stil en zegde toe een intern onder zoek te starten naar de besluiten die hebben geleid tot het uiteindelijke bouwplan. Dit onderzoek zou afge lopen dinsdag door B W worden besproken. "Dat was inderdaad het streven, maar het is niet gelukt", aldus woordvoerster Ingrid Molenaar van de gemeente. "Intern zijn nog enke le partijen, zoals de afdelingen openbare werken en ruimtelijke ordening, bezig met het afronden van het onderzoek. We gaan ervan uit dat het onderzoek komende dins dag wel door burgemeester en wet houders worden besproken. Tot die tijd zijn er in ieder geval geen bouwactiviteiten op het ter rein." Sinterklaas heeft vorige week vrijdag de officiële opening ver richt van de Kleine- straat, het bedrijfsstraatje parallel aan de Grotestraat in het centrum van Venray. Hiermee is een streep gezet onder de 38 jaar lange, bewogen geschiedenis van het straatje. De Kleinestraat gaat dienst doen als bevoorradingsweg voor winkels; los- en laadverkeer hoeft nu niet langer meer door de Grotestraat te rijden. Loco-burgemeester Jan Driessen memoreerde in zijn toespraak aan een B&W-besluit van oktober 1960 waarin werd aangegeven dat in geval van verharding van het bedrijfsstraatje de kosten op de aan grenzende eigenaren moeten wor den verhaald. Twee maanden later besloten burgmeester en wethouders niet tot verharding over te gaan. In september 1971 besloot het college het voorstel van de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers Venray om achter de Julianasingel een bedrijfsstraat aan te leggen, uit te werken. Tijdens de commissie Openbare Werken van december 1971 werd de mogelijkheid geopperd om een draaicirkel op het binnenterrein of een uitweg via de Julianasingel aan te leggen, indien De Engel niet bereid zou blijken om haar mede werking te verlenen. Besloten werd uiteindelijk om verder te werken aan de uitvoering van het bedrijfs straatje. SLEPENDE KWESTIE In mei 1971 kwam de winkeliers vereniging na een onderhoud met de gemeente tot de conclusie dat de doortrekkking van het bedrijfs straatje geen punt van discussie meer was. Echter, over de vraag tot hoever het weggetje zou moeten worden doorgetrokken - bestond geen overeenstemming. Er werd met name bezwaar gemaakt tegen de aanleg van een draaicirkel omdat in zo'n geval zowel het in- als uit gaande vrachtverkeer op de Wilhelminastraat zou zijn aangewe zen, wat volgens de ondernemers verre van ideaal was. In augustus 1972 zegde de gemeente toe onder handelingen te zullen aanknopen met een tweetal ondernemers om hun grond aan te kopen. De kosten voor de aanleg van het straatje zou den voor rekening komen van de ondernemers aan de Grotestraat. De onderhandelingen ketsten af, met name omdat de gemeente geen overstemming kon bereiken met tandarts Ruyten. Het bedrijfsstraatje verdween weer tijdelijk van de poli tieke agenda. Tijdens de begrotings behandeling in 1980 deelde de toen malige wethouder Loonen mee dat de gemeente geld wilde reserveren voor de aanleg van bedrijfsslraatjes. In juli 1987 werd het idee om tot een bedrijfsstraatje tussen de Poststraat en Wilhelminastraat te komen wee. actueel door de aange kondigde vestiging van C&A in de Grotestraat. De realisatie werd ech ter weer uitgesteld, met name omdat de gemeente en de ondernemers het niets eens konden worden over het kostenplaatje. Het heeft uiteindelijk tot novem ber 1998 geduurd, voordat het 'Middeleeuwse straatje', zoals Jan Driessen het vernieuwde bedrijfs straatje in zijn toespraak noemde, er kwam. De ondernemers gingen dit jaar akkoord met de gemeentelijke variant 'A', een weg, die vanaf de Wilhelminastraat tot aan een muur bij Van Oirschot Mode loopt, waar bij het vrachtverkeer de mogelijk heid heeft om op het straatje te keren. De gemeente heeft het voor nemen om het straatje in de toe komst helemaal tot aan de Poststraat door te trekken (fase C). De kans bestaat dat er eerst een tussenvariant (B) nodig is, het doortrekken van de weg tot aan de achterkant van de Kijkshop, om uiteindelijk tot reali sering van fase C te komen. De bedoeling is in ieder geval dat er in de toekomst een laad- en losstrook langs het straatje zal worden aange legd. De snelheid waarmee verdere plannen kunnen worden uitgevoerd, hangt af van de welwillendheid van de aanwonende ondernemers. De winkeliers krijgen binnenkort zelf hel beheer over het bedrijfs straatje en kunnen het in- en uit gaande verkeer met behulp van een slagboom regelen. Sinterklaas sprak vorige week vrijdag alvast de hoop uit dat hij van de ondernemers een electronisch pasje krijgt. "Met mijn leeftijd kan ik niet meer over de slagboom heenspringen." Venray Leunseweg 47a Tel. (0478) 583 535 Koopavond: vrijdag tot 20.00 uur Volkswagen Po» 1.4 44 kw/60pk, comfort interieur, styling pakket, LM velgen, radiovoorbereiding. Black AAagic pareleffect lak, 43.000 km, januan 1996 Ruim 50 Volkswagens op voorraad! Lonneke Zintel (rechts op de foto) van basisschool De Hommel uit Venray heeft vorige week vrijdag de eerste prijs in de wacht gesleept in de jaarlijkse posterwedstrijd van de Lions Club Venray. De leerlinge uit groep 8 voldeed het beste aan de gestelde opdracht 'Maak een poster met als thema Vrede zaaien'. Aan de wedstrijd deden 36 leerlingen van negen basisscholen, evenredig verdeeld over negen basisscholen mee. Lonneke maakte een prachtige tekening, waarop vredeszaadjes te zien zijn op weg naar een vruchtbare voedingsbodem op aarde. Zie verder op pagina 5. fUl antwoord. Alarm-service voor alleenstaanden en ouderen. Voor veiliger zelfstandig wonen. T.A.S. Venray Postbus 363, 5800 AJ Venray Tel. (0478) 551600, Fax (0478) 551611 24 uurs servicecentrale voor kleir en middenbedrijf Wij verzorgen uw bereikbaarheid tijdens uw afwezigheid. Rühl Haegens van Aar

Peel en Maas | 1998 | | pagina 1