Laten werknemers hun spaargeld verdampen? Arbeids ongeschikten Platform Limburg Enthousiastelingen gezocht met wat vrije tijd Oud papier Uitvoering Muziekschool Geslaagd ^Mededeling^ leden SV Venray Adventsavond Veldeke Venray Fakkeltocht voor de Rechten van de Mens Bakles bij BoerenBond Hobby- en creativiteiten- centrum Gepromoveerd PEEL EN MAAS donderdag 3 december 1998 - Pagina 16 C Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385. Priester in ernstig nood geval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30- 10.30 uur. Zaterdag: 9.00 Geen H. Mis. 19.00 H. Mis Thijs Arts en Mies Arts-van Bragt en Dien Arts-Kusters; jrd. Jan v.d. Bekerom en zoon Huub (coll): overl. fam. Faessen-Theuws; Karei en Anna Jeuken-Schreven en zoon Wim (coll); overl. fam. H. Reijnders-Artz; Wim Kaptein. Zondag: 2e Zondag van de Advent. 9.30 Latijnse hoogmis jrd. Huub Stoef. 11.00 H. Mis Koos v. Haren (coll); mw. Truyen-Hendrix; Piet Peeters. MaandagrH. Ambrosius, bisschop en kerkleraar. 9.00 H. Mis voor I priesterroepingen. 1 Dinsdag: Onbevlekte ontvangenis J van de H. Maagd Maria. 9.00 H. Mis overl. fam. Thijssen-Hendrix; Bertus Meesters en overl. fam.; Marden Rongen. Woensdag: 9.00 H. Mis mej. Gerarda Broers. Donderdag: 9.00 H. Mis voor de wereldvrede. Vrijdag: 9.00 H. Mis overl. fam. Vermeltfoort-Uyen (coll). 19.00 Toediening H. Vormsel door vicaris V.d. Meer. Dienbeurten: za 19.00: Sjoerd B., Bert, Ties en Bram; zo 9.30: Koen, Ties, Eomer en Leon; 11.00: Thijs, Tom, Marco, Kevin. Lectoren: za. 19.00: P. v.d. Broek; zo 11.00: W. Bistervels. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lector: K. Hilgers. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lectrice: L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: W. den Hartog. Woensdag: 10.00 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 yoga en meditatie. Woensdag: 16.00-17.00 Psalmen- groep. Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 2e Zondag van de Advent. 16.30 Doop Femke Borghs. Rosa Manusstr. 15. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Kinderwoorddienst m.m.v. Venray's Gregoriaans Koor; Sjeng Verstappen (coll); To Cleven-Weijs (coll). Zondag: 2e Zondag van de Advent. 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 Pieter v. Lieshout; Anna Appels-den Boer; Ben Janssen (coll); overl. ouders V.d. Laar-de Wit; Meta Schim v.d. Loeff (coll); Liza Hoes- Couwenberg; jrg. Harry Gooren; Dora en Jacques Jacobs-Koenen (coll); jrg. Theo Feller; Twan I Peeters. 12.00 Danique Bisenberger, Pavanestraat 126. Maandag: 18.30 Oudèrs Manders- Hüpen en zoon Bert. Dinsdag: Feest van Maria Onbevlekte Ontvangenis. 18.30 fa. Peters-Arts; Daan Hugens (coll); Ria Hugens-Hierck (coll). Woensdag: 18.30 Voor alle vrijwil ligers van onze parochie. Donderdag: 18.30 Voor alle zieken en overl. van onze parochie. Vrijdag: 18.30 Piet Cox (kaartclub St. Joris). Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de j hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Geen Kinderwoord dienst. 19.15 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; Toon v. Dijck en overl. fam. Van Dijck-Driessen; Gertruda de Mooij-v. Steen. Vrijdag: Kapel: 13.30 Huw. Patricia Maessen en André Comelissen. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Jrd. Johan Kleuskens; Piet Direks; overl. ouders Pelzer-Janssen; zwd. Dien jeucken-Niessen. Zondag: 8.30 Theij Vandevenne (bejaarden Gildenslraat). 10.00 Overl. ouders Litjens-Hendriks; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Koor Harmony). Maandag: 9.00 Gest. jrd. overl. fam. Claessens-Drabbels. Dinsdag: 9.00 T.e.v. O.L. Vrouw. Woensdag: 9.00 Voor de vrede in de wereld (met Rozenkransgebed). 15.30 Voor 'n 90-jarige (mevr. Pingen) (Gem.koor). Donderdag: 9.00 Piet Fleurkens. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Gest. jrd. Hubertus Janssen en Wilhelmina v. Dijk; voor 'n goede uitkomst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Chantal Lenssen, Maren de Boer, Floortje Gloudemans, Anne Basten; zo 8.30: Dave Moorrees. Niki Emons, Giel Emons, Peter Fleurkens; 10.00 Mieke v. Bracht, Brandy v. Dyck, Susan Felder, Marloes Denissen; w.o 15.30: Marloes Derksen, Ellen Custers, Chantal Aarts, Elke Euwes. Parochie Oirlo Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Helm v. Kuyck; jrd. overl. ouders Donders- Hoedemakers; jrd. Roel Smits. Deze dienst zal muzikaal worden opge luisterd door mandolinevereniging Rosa Misica uit Lottum. Misdienaars: za: Wilma, Rianne, Karlien en Tim. Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270. Contactadres 'Zorggroep': Ans Kunen, tel. 571454 bgg. Grad Swinkels, tel. 571616. Parochie Leunen 2e Zondag van de Advent. Bijzondere collecte voor onze eigen kerk. Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. ouders Janssen-Achten en overl. fam.; Piet Keijsers en Marie Keijsers-Hendrix. Zondag: 10.00 Hgm. Wiel Willems en overl. fam. Willems-Loonen; Wilhelmus Gommans en echtgen. Anna Jenniskens en zonen Toon en Joos; mndd. Piet Croijmans; gest. jrd. Wim Voermans; gest. jrd. Handrie Peeters en Bertha Peeters- Martens. Maandag: H. Ambrosius, bis schop en kerkleraar. 19.00 Lsm. Piet Bouten; Theo Pouwels. Dinsdag: Onbevlekte Ontvange nis van de H. Maagd Maria. 19.00 Lsm. Grada Heldens-Direks; overl. fam. Hendrickx-Jenniskens. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: 19.00 Lsm. Piet Janssen en echtgen. en overl. fam. Janssen-Martens. Vrijdag: 19.00 Lsm. genezing van een zieke. Misdienaars: za 19.00: Annelies Heidens en Marieke v. Gorp; zo 10.00: Benny Janssen en Jop Janssen; weekb.: Groep 3. De Sint verwacht de misdienaars zaterdag avond of zondagmorgen in de sacristie (telkens na de mis). Lectoren: za 19.00: Elly Theunis; zo 10.00: Harrie Bovée. Opbrengst kerkdeurcollecte voor de slachtoffers van de orkaan Mitch in Midden-Amerika: ƒ558,95. Rectoraat Heide Zondag: 2e Zondag van de Advent. 9.30 Hoogmis Herman Janssen en Petronella Janssen- Franssen; t.i.v. Piet v. Kempen en overl. fam.leden; Cor v. Raay (buurt); uit dankbaarheid. Misd.: René, Caroline, Rian, Elke, Frank en Loes. Donderdag: 18.30 H. Mis Gerrie v. Rens (coll). Misd.: Elian en Martin. Rectoraat Veulen 2e Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 Hgm. jgt. rector Hoogers; Grad Wilms; Teng Burgers; Grad Classens, To Classens-Swinkels, Jac Classens; gest. jgt. Johan Nabuurs en Hermina Reijnen; Harrie Hendrikx; Piet Spreeuwenberg en Maria Philipsen; fam. Geelen-Boonen; 3e zwd. Piet Cox; priesterroepingen. Misdienaars: za: Sjef, Steffan M., Koen, Luuk. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Volkszang); Petronella Janssen-Pouwels; Melanie Vriens; Antoon Janssen. Zondag: 10.00 (Gregoriaans); Leo Spreeuwenberg. Maandag: 19.00 Thei Janssen; Louis Arts. Woensdag: 19.00 Voor de intenties van de parochie. Vrijdag: 19.00 Voor de intenties van de parochie. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Niels R. en Mark; zo 10.00: Ronnie P. en Dennie; ma 19.00: Daan en Paul; wo 19.00: Anneke en Ilaisa; vr 19.00: Ronny O. en Bram. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Gerrit Borssen en overl. fam. Misd.: Angela v. Tilburg en.JoIanda Willems. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Misd.: Sanne v. Els en Conny v. Tilburg. Woensdag: 19.00 Jgt. Handrie Arts en Maria v.d. Bemt; lev. en overl. fam. Janssen-Pubben; Sjaak Thissen. Kerk poetsen: mevr. Hoedemakers- Pluk en Muysers-Verheyen. Rectoraat Vredepeel Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 8.30 Schoolmis. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor de parochie. Zondag: Fam. Lenkens-Ermens. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.00 H. Mis. Misdienaars: za: Niek en Ronnie: zo: Grard, Mark, Luc en Joost. Lezers: za: L. v.d. Heuvel; zo: Maria Lenkens-Ermens. Rectoraat Smakt Zondag: 2e Zondag van de Advent. 10.00 Hoogmis voor René Buiijzen; Sjeng Jenneskens; Lies Custers-Bonatns; Harrie Beckers (fam. Teunissen). Lectrice: Thea Reijnders. Dienb.: Susan Geurts. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor fam. Ruijters-Meuffels. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 6 december, 2e Adventszondag, zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 6 december om lO.OO'en 14.30 uur. Voorganger: ev. J.A.J. Bals, Horst, 's Morgens is er kinderoppas. Catechisatie/Bijbelonderwijs: De catechisaties zijn: voorkinderen van 6-12 jr. dinsdag om 16.30 uur; 12- 15 jr. maandag om 19.00 uur; 16jr. en ouder maandag om 20.00 uur. Alle kinderen zijn welkom. Bijbel/Contacavond: Op woensdag 9 dec. om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Zangavond: Op donderdag 17 dec. oefent het gemengd zangkoor. Iedereen boven de 16 jaar is harte lijk welkom om mee te zingen. Aanvang 20.00 uur. Bijbelgemeente Venray Hartelijk welkom in de diensten (evangelische, baptistische) die gehouden worden in wijkgebouw 't Stekske. Kruidenlaan 161 te Venray. Kernwoorden gemeente: ontmoe ting, vriendschap, aandacht en zorg! Voor de kinderen is er iedere zondag zondagschool en er is een crèche voor de allerkleinsten. De diensten beginnen om 10.00 uur. Na afloop is er de mogelijkheid om gezamenlijk koffie te drinken. Ook diverse gespreksgroepen rond om de Bijbel door de weeks. Inlichtingen: tel. 586001, R. Lammers. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Slichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray. rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. De WAO spreekuurgroep Venlo houdt iedere maandag spreekuur in het gebouw van de Volksuniversiteit, Leutherweg 8, van 14.00 tot 16.00 uur. U kunt daar terecht met vragen over de ziektewet, WAO, WW, ARBO-diensten, vervolguitkerin gen, problemen met de uitkerings instanties, hulp bij het in beroep gaan enz. Uit ervaring weten zij dal er gedurende de ziekteperiode vaak al problemen ontstaan. Telefoon alleen tijdens het spreekuur: 077-3515281. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde koor); Frank Voermans; Jac Philipsen; Henny Geurts; Gerardus Nelissen, Johanna Geurts en kinderen; Henricus Custers, Johanna Keursten en zoon Jan; overl. fam. Heetkamp-Hekking. Zondag: 2e Zondag van de Advent. 10.00 Hoogmis (Herenkoor); overl. ouders Willemssen-Opheij; Dina Hellegers-Marcellis; overl. fam. Holleman-Verwaay; overl. fam. Bots-Holleman. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de getroffen mensen in Midden- Amerika. Vrijdag: 9.00 H. Mis Gerardus Kemmelings, Anna Geurts en Anna Kemmelings. Kindervakantiewerk Binnenkort start de organisatie van het Kindervakantiewerk weer. Om ervoor te zorgen dat die ene week activiteiten vlekkeloos ver loopt is ieder jaar een uitdaging voor de kleine groep organisatiele den. Het werk wat verzet moet worden varieert van het uitwerken van de verschillende dagen, het verwerken van alle aanmeldingen, het begeleiden van alle vrijwilli gers, EHBO tijdens de week, het verzorgen van vervoer en nog veel meer voor meer dan 700 kinderen. Dit vraagt heel veel van de orga niserende mensen. Vandaar dat wij ook hard op zoek zijn naar uit breiding van deze groep. Iedereen die de jeugd een warm hart toe draagt en nog wat vrije tijd over heeft is welkom. Heb je nog twee vrije avonden per maand over en vind je het leuk om iets voor kin deren te doen, neem dan contact op met het secretariaat voor meer informatie. Denk je nu. dat lijkt me wel wat, bel dan 0478-587560. Binnenkort wordt een fors kapitaal aan werk nemersspaargeld uitgekeerd Dat zou jammer zijn, want het kan ook de basis vormen voor een leuk extra spaarpotje. De Rabobank, waar de werknemersspaarrekenin gen van vele werknemers zijn ondergebracht, adviseert hen dan ook: 'denk nu even na over wat u met dit spaargeld doet. Het komt nu vaak gewoon op uw betaalreke ning. Beter is het om uw spaargeld voortaan op een spaarrekening te laten boeken, dan 'verdwijnt' het niet zomaar. Bovendien krijgt u dan een hoge rente en u kunt toch gewoon over uw geld blijven beschikken. Daarnaast zijn er nog andere mogelijkheden. Zo noemt de bank beleggen in een beleg gingsfonds en het zogenaamde 'verzekerd sparen', een aantrekke lijke aanvulling voor later. De boodschap van de bank aan iedereen met een werknemers spaarregeling is duidelijk: laat uw spaargeld niet zomaar verdampen. Of, zoals de Rabobank het formu leert: 'U hebt er tenslotte voor gewerkt; laat het nu maar eens 'voor u werken'. Sparen via de baas heeft, sinds de regeling in 1994 vernieuwd is, een hoge vlucht genomen. Werknemerssparen is een makke lijke en fiscaal zeer aantrekkelijke manier van sparen, waarmee wer kend Nederland in de afgelopen vier jaar kapitalen vergaarde. Ongemerkt bijna, omdat de werk gever het spaarbedrag automatisch op het salaris inhoudt en op een geblokkeerde rekening stort. Die geblokkeerde rekening is een voor waarde van de overheid. Een ande re belangrijke voorwaarde is, dat het geld daar minimaal vier jaar moet blijven staan. Voor de meeste werknemers die in 1994 met werknemerssparen zijn begonnen, is die termijn van vier jaar nu om; een grote golf spaargeld wordt in januari 1999 gedéblokkeerd en op een rekening gestort, meestal de gewone betaal rekening van de werknemer. Hetzelfde gebeurt een jaar later met het bedrag dat dan vier jaar vast heeft gestaan, en zo elk jaar weer. Zo komen er ieder jaar enkele honderden tot meer dan duizend gulden op gewone betaalrekenin gen terecht. Het gevaar bestaat echter dat dit geld zomaar 'ver dampt', dat het opgaat aan de gewone huishoudelijke uitgaven. LANDWEERT III Maandag 7 december wordt er in Landweert III door leden van DOS Venray het oud papier opgehaald. Gevraagd wordt om het papier om uiterlijk 09.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars komt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier ophalen in wijk Zuid (Zuidsingel, Bemhardstraat en Nassauplein). Wij verzoeken u vriendelijk oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Ook kunt u oud papier brengen bij de container van Red Stars, Kiosk la, links van de tafeltennishal (nabij Foekepot), alwaar u eveneens oude spullen kunt brengen. Openingstijd: dinsdags van 18.00 tot 20.00 uur. Nadere info bij Jac Linders, tel. 588411 of Peter Bouwmans, tel. 589134. ST. ISIDORUS VENRAY Donderdag 3 december wordt er door Rijvereniging St. Isidorus Venray weer oud papier opgehaald in de wijken Veltum II, Westeinde en Bergkwartier. Bewoners van deze wijken wor den verzocht oud papier om 18.30 uur buiten te zetten. Zondag 13 december zal in de schouwburg Venray de jaarlijkse slotuitvoering van de Muziekschool Venray plaatsvinden. In grotere en kleinere ensembles zullen leerlingen van de Muziekschool een geva rieerd programma ten gehore bren gen. Op het programma staan werken voor o.a. (strijk)orkest, saxofoonen semble, slagwerk, klarinet- en dwarsfluilensemble. De uitvoering begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Aan de Universiteit Maastricht slaagde Mascha Spee uit Oirlo voor haar doctoraal examen geneeskun de. De halfjaarlijkse ledenverga dering die gepland stond op woensdag 9 december a.s. is verplaatst naar donderdagavond 10 december, aanvang 20.00 uur. Locatie is clubgebouw Den Boggerd, alle leden zijn van harte welkom Veldeke Venray verzorgt op dinsdag 8 dec. in zaal In den Engel een Adventsavond. De aan vang is 2Ö.Ö0 uur. De Adventsavond wordt vrijwel geheel gepresenteerd in het Venrays dialect en zal uiteraard in het teken staan van het naderende kerstfeest. Veldeke heeft getracht een sfeervol programma samen te stel len waarbij deken Coenen een kerstgedachte meegeeft. Frits Linssen zal een kerstgedicht voor dragen en Gerrit Janssen vertelt een waar gebeurd kerst-oorlogs verhaal. Het koor Crescendo zal deze avond een aantal Adventsliedjes ten gehore bren gen. De toegang is voor alle Veldeke-leden en belangstellen- b den gratis. Laat zien waar u voor staat en loop mee Donderdag 10 december is het vijftig jaar geleden dat de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens werd onderte kend. Die verjaardag is reden tol vreugde. De rechten van de mens zijn een mijlpaal in de menselijke beschaving. Maar die verjaardag is ook reden tot zorg. Want hoewel deze universele verklaring al zo lang bestaat worden in tal van lan den nog steeds mensenrechten geschonden. Om deze verjaardag te vieren, maar vooral om alert te blijven dat mensenrechten niet alleen op papier maar ook daadwerkelijk worden nageleefd zal er donderdag 10 december een fakkeltocht plaatsvin den in het centrum van Venray. De tocht start om 13.30 uur bij de schouwburg en eindigt om ongeveer 14.30 uur bij het gemeentehuis. Om ook de jeugdigen voor het belang van de mensenrechten te interesseren zijn alle basisscholen uil de gemeente per brief uitgeno digd deel te nemen. Speciaal voor hen zal de heer Servaes Custers de tocht op ludieke wijze openen. De officiële opening zal worden ver richt door wethouder Driessen. Tijdens de toch door de winkelstra ten van Venray worden de klokken van de Grote Kerk geluid. Bij het gemeentehuis zullen scholieren vaandels heffen met teksten uil de jarige verklaring en zal tot slot namens alle organiserende groepen de Stichting Mondiaal Platform Venray de deelnemers toespreken. 'Laat zien waar u voor staat en loop mee' is het motto waarmee de organisatie van deze fakkeltocht veel mensen op de been hoopt le brengen. De professionele Belgische bak ker Peter Balcaen geeft opnieuw een bakles op de BoerenBond in Venray. op donderdag 7 januari 1999. Het thema van de bakles is 'Bakken in het vierkant' met een keuze aan recepten gemaakt in een originele vierkante bakvorm. Wie er vorig jaar bij was. zal ook nu graag van de partij zijn. Peter Balcaen maakt immers van elke bakles een feest. Stap voor stap leert hij ons de kneepjes van het vak. En op het einde van de bakles kan al dat lekkers geproefd worden. Boekprepareren Een nieuwe hobby die u leert, hoe u een bestaand boek dat u niet meer gebruikt, kunt prepareren. Dit boek blijft daardoor voor u een waardevol sieraad, waarin uw eigen fantasie is aangebracht en verwerkt. I Deze nieuwe hobby wordt gepre- I senteerd op twee woensdagen: 9 en. 1 16 december van 10.00 tot 12.00® uur. De kosten van deze bijeen-® komsten zijn inclusief de gebruikte materialen: ƒ15,- per persoon. Blikfiligram Blikfiligram is een hobby die f, afkomstig is uit de Derde Wereldlanden en die ons leert wat met blikjes van allerlei maten en j vormen gemaakt kan worden. Ook hier kunt u uw eigen fantasie laten meespelen bij het onderwerp dat u l gaat maken zoals fotolijstjes, kaar- f* senhouders, poppenmeubeltjes enz.* enz. M Wij zijn reeds met een cursus® Blikfiligram bezig en willen die vervolgen op woensdag 13 jan. 1999 van 14.00 tot 16.00 uur. De kosten van tien bijeenkomsten die telkens op woensdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur zullen plaats- j vinden, bedragen 75,- per per- soon. Voor inlichtingen aangaande een van deze twee hobbytechnieken kunt u terecht bij Hobby- en Creativiteitencentrum, Prins Bemhardstraat 12a, 5802 BM Venray. U kunt zich aanmelden tot 7 dec., tel. 512139. Op 25 november jl. promoveerde de heer R.H.M.V. Hoedemaekers aan de Katholieke Universiteit Nijmegen op het gebied van de medische wetenschappen. De titel van zijn proefschrift is: 'Normatieve determinanten en genetisch testen en screenen'. De heer Hoedemaekers is werkzaam bij de vakgroep Ethiek, Filosofie en Geschiedenis van de Geneeskunde aan de KU Nijmegen. Hotel De Gouden Leeuw anno 1895 Op de voorgrond de open koets die ten gerieve van de hotelgasten een paar maal per dag een pendel dienst onderhield tussen het hotel en het NS-Station in Oostrum. Ook de post werd met deze koets meegege ven. Korte tijd later werd overge gaan tot aanschaf van een gesloten rijtuig. In het oude pandje rechts werd in november 1891 een Factory (kan toor en magazijn) gevestigd van de maatschappij der staats-spoorwegen onder beheer van de onderneming Van Gend en Loos. Tot directeur y( werd aangesteld de hoteleigenaar Hubert Janssen. De ondernemer zal zich belasten met het afhalen en bezorgen van vrachtgoed. Links zien we het grote gebouw met boven de hotelkamers. Tegen de j, muur onder, de koffers van de hotel- gasten. Het gebouwtje rechts is van zeer oude datum en is kort na 1900 geheel gemoderniseerd en op gelij ke hoogte gebracht met het hotel. De oude eikenboom, die sinds onheugelijke tijden het plein voor het hotel sierde is wegens verval y( van krachten in november 1898 (precies 100 jaar geleden dus) ger- 5 ooid en op 10 februari 1899 vervan- gen door een prachtige negen meter hoge lindeboom. Het is de boom die er nu, anno 1998, nog staat en die L even als zijn voorganger aan ver scheidene generaties schaduwen, rust en verkwikking heeft gegeven. Jan v.d. Putten

Peel en Maas | 1998 | | pagina 16