PEEL EN MAAS Vrijwilligerswerk in de picture Gratis op de foto met de kerstman!! Nominaties voor sportverkiezing bekend itichting Limburgs Landschap zoekt vrijwilligers Het regent BHV-insignes bij Inalfa Laten werknemers hun spaargeld verdampen? Cees Hof 'doctor' Flinke buit bij inbraak Programma Omroep Venray Eerste prijs Sub Matris Tutela v Vrijwillige Peelbeheerders naar Mariapeel De internationale vrijwilligers- dag op maandag 7 december is voor de Vrijwilligerscentrale Venray en de Openbare Bibliotheek aanleiding om op deze datum een groots opgezette the maweek over vrijwilligerswerk van start te laten gaan. Tot en met zaterdag staat in de bibliotheek aan de Merseloseweg in Venray het werk van vrijwiligers in de gemeente Venray in al haar facet ten centraal. "Het doel van deze themaweek is om het vrijwilli gerswerk en het werk van de vrij willigerscentrale onder de aan dacht te brengen van een breder publiek", aldus Kees Moerkerk, coördinator bij de Vrijwilligerscentrale Venray. "Daarnaast hopen we natuurlijk zoveel mogelijk vrijwilligers te werven. Iedereen moet gewoon weten dat deze mensen verschrik kelijk belangrijk zijn." Na een kort welkomstwoord door directeur De Waal van Synthese geeft wethouder Driessen op maan dag 7 december even na 14.00 uur het officiële startschot voor de groots opgezette themaweek over vrijwilligerswerk. Ir. Nelissen, hoofd afdeling cultuur en sociale ontwikkeling van de provincie Limburg verzorgt aansluitend een inleiding over het belang van vrij willigerswerk voor de samenleving en het provinciaal beleid. Dhr. Menkveld van de Nederlandse Organisatie Vrijwilligerswerk zal het als laatste spreker van deze dag hebben over trends in vrijwilligers werk. Dinsdag kunnen belangstel lenden vanaf 14.00 uur deelnemen aan een workshop waarin wordt uit- Wandeling dur 't Rooise Land Elke donderdag tussen 19.00u- 20.00u. Herhaling elke maandag tussen 18.00u-19.00u. Donderdag 3 december a.s. gaan we in dit pro gramma op pad met Harrie Vriens. Hij heeft een studie gemaakt van de architectuur van St. Anna en St. Servaas. In oktober heeft hij hierover een lezing gehouden en naar aanleiding daar van zijn we met hem over beide ter reinen gaan wandelen om de gebouwen te bekijken. We begin nen eerst op het Servaasterrein waar Wim Lakeman eerst over de ont staansgeschiedenis van het Instituut zal vertellen. Waar zijn de Troubadours gebleven? Elke donderdag tussen 20.00u- 21.00u. Herhaling elke zondag tussen 13.Ö0u-14.00u. De Rambo's zijn donderdag 3 december a.s. te gast in dit Op 24 november 1998 verkreeg onze oud-inwoner Cees Hof de graad van Doctor aan de Universiteit van Amsterdam. In 1986 slaagde Cees voor het athe neum op het toenmalige Boschveld College. In 1992 behaalde hij cum laude zijn doctorandus titel aan de Universiteit van Nijmegen, waarbij tevens de 'Prijs Bevordering Studiezin' werd verkregen. Cees promoveerde op het onder werp 'The taphonomy, fossil record, and phylogency of stomatopod crustaceans'. Wereldwijd bestudeerde hij het fossilisatieproces van kreeftachti- gen. Zijn wetenschappelijke studie vervolgt hij gedurende twee jaar aan de universiteit van Bristol Engeland. gelegd hoe vrijwilligers het beste zijn te werven. Daarnaast wordt het wijkcentrum in Veltum deze dag opengesteld voor publiek en is er in het Brukske een actiedag met als thema 'Vrijwilligers in de wijk', georganiseerd door de Activiteitenvereniging Brukske Actief. Mart Wilms, die deze dag coördineert, legt uit wat de actie inhoudt. "Op de eerste plaats wil ik benadrukken dat onze actie in eerste instantie losstond van die van de Vrijwilligerscentrale. Het doel van beide initiatieven - het onder de aan dacht brengen van vrijwilligerswerk en het werven van vrijwilligers - is echter gelijk. Toen wij hoorden dat onze actie in de themaweek van de Vrijwilligerscentrale viel. hebben we gevraagd of we met hen konden meeliften. Onze actie krijgt zo natuurlijk extra cachet De kinderen uit het Brukske hebben onlangs de opdracht gekregen om iets creatiefs te doen, een tekening maken, een opstel schrijven of een rapliedje in elkaar draaien. Op maandagavond 7 december zullen al deze creatieve kinderproducten in de supermarkt worden opgehangen. Als de mensen 's dinsdags boodschappen gaan doen, zien ze met eigen ogen wat de kinderen in hun wijk hebben gemaakt. Dinsdagmiddag zullen de beste opstellen, tekeningen en rap- teksten worden uitgekozen. Diezelfde dag krijgen alle kinderen op school een briefje mee naar huis voor de ouders, waarin wordt gewe zen op het werk van de activiteiten vereniging Brukske Aktief. Op deze manier proberen we zoveel moge lijk nieuwe vrijwillige krachten te werven. Verder zullen we een tele- programma. Van de CD 'Groeten uit Limburg' zijn 25.000 exempla ren verkocht. Aanleiding van hun bezoek in de studio is de CD 'Groeten uit Limburg Deel II'. Uit kunt de uitzending in de studio bij wonen vanaf 20.00u. CD van de Week winnen?! Zaterdag 5 december a.s. tussen 17.00u-18.00u wordt in het programma KloJo-Radio de nieu we CD van de Week verloot. Deze week: 'De Kast Live'. Vraag 1) Wat is de Nederlandse vertaling van 'In Nije dei' Vraag 2) Uit welke pro vincie komt De Kast? Omroep Venray is via de kabel te ontvangen op 102.4 en in de ether op 90.2. Te beluisteren: Maandag t/m vrijdag vanaf 14.00u; zaterdag en zondag vanaf lO.OOu. Postadres: Postbus 91, 5800 AB Venray; Studio-adres: St. Antoniusstraat la, 5801 AR Venray, telefoon: (0478) 512362; fax: (0478)513656. In de nacht van donderdag op vrij dag is ingebroken in een winkel aan de Museumlaan in Overloon. De daders zijn binnengekomen na het vernielen van een raam. Uit het pand werd een groot aantal goede ren ontvreemd zoals sigaretten, fotofilmpjes, postzegels;- Staatsloten, strippenkaarten, cadeaubonnen en telefoonkaarten. De totale schade is nog niet bekend omdat men nog moet inven tariseren wat er precies weggeno men is. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard fonische enquete houden onder inwoners van het Brukske om te toetsen of we als activiteitenvereni- ging voldoende bekendheid in de wijk genieten." VRIJWILLIGERSMARKTEN Kees Moerkerk vertelt wat bezoe kers van de themaweek nog meer kunnen verwachten. "Op woensdag proberen we onder het motto 'Tieners Actief' de jeugd voor vrij willigerswerk te motiveren. We heb ben in dit kader de leerlingenraad op het Raayland College benaderd. Tot op heden zijn er in de gemeente Venray nog vrij weinig tieners die vrijwilligerswerk verrichten. We willen nu eens polsen hoe de animo onder de jeugd voor dit werk is. De donderdag staat in het teken van 'vrouwen in besturen', een thema dat wordt georganiseerd door de Vrouwenraad. We proberen zoveel mogelijk vrouwen aan te sporen om zich belangeloos voor de gemeen schap in te zetten. De provinciale welzijnsinstelling Symbiose zal deze dag tevens uitleg geven over haar project om vrouwen te bewe gen tot het verrichten van vrijwilli gerswerk." Op de vrijdag en zaterdag staan twee Vrijwilligersmarkten gepland voor respectievelijk de zorgsector en de vrijetijdssector. Organisaties en instellingen die bij de Vrijwilligerscentrale staan inge schreven, presenteren zich dan aan een breder publiek en proberen vrij willigers te werven. Vrijdags tussen 14.00 en 20.00 uur zijn ondermeer Stichting De Oever, Vrijwilligerswerk locatie Beukenrode. Practische Thuishulp Noord-Limburg. Stichting Slachtofferhulp Noord- en Midden- Limburg, Unie van Vrijwilligers, Vincent van Gogh Instituut en SOS Telefonische Hulpdienst met een stand op de markt vertegenwoor digd. Op zaterdag tussen 11.00 en 14.00 is er een vrijwilligersmarkt voor de vrijetijdssector en de sport, met deelname van onder andere Atletiekvereniging Venray Regio, tafeltennisvereniging Red Stars, A.V.O Maashees en zwemvereni ging SPIO. De organisaties Amnesty International, het Limburgs Landschap en Humanitas staan beide dagen met een stand op de Vrijwilligersmarkt. Daarnaast zal er de gehele week een groot bord in de bibliotheek hangen met daarop alle vacatures die er op dit moment bij de Vrijwilligerscentrale open staan. "Ik hoop dat we veel mensen in de bibliotheek mogen verwelkomen en dat we na 12 december kunnen vast stellen dat de gemeente Venray weer een aantal vrijwilligers rijker is. Deze mensen zijn gewoon onmis baar", besluit Moerkerk. Uitverkiezing tijdens Sportgala Venray DONDERDAG 3 DECEMBER 1998 - NR. 49 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Vanaf 7 december themaweek in de Venrayse bibliotheek iljarter Peter Volleberg, taek- ïdoka Ferry Greevink en idboogschutter Ron van de T bij de heren en atlete Katja iers en handboogschutster ody van Ooi bij de dames zijn omineerd voor respectievelijk titel sportman en sportvrouw het jaar 1998 in de gemeente ray. et tweede elftal van SV Venray, eerste zestal van handboog- utterij St. Joris Leunen en de van basketbalvereniging ipers '76 maken op zaterdag 19 ember in de Schouwburg Venray wie met de titel Sportploeg 1998 de haal gaat. Tijdens die avond den ook de mindervalideprijs, anmoedigingsprijs, de waarde- sprijs en de jeugdprijzen uitge- l. Het Sportgala Venray begint 19.30 uur. Katja Broers, Ven rays grootste talent op atletiekgebied. Uitdaging in natuurgebied Boshuizerbergen Peter Volleberg, scoort hoog op de biljarttafel. Ferry Greevink, ook internatio naal hoog aangeschreven. n 1931 werd de Stichting het uburgs Landschap door vrij- ligers opgericht. Aanleiding rtoe waren de plannen om het everbessenterrein huizerbergen te Venray te ont- nen tot cultuurgrond. Rond 5 kon de Stichting het terrein natuurgebied verwerven en üddels is er veel energie gesto- in het behoud en de ontwikke- van de typische heide en jene- lessenvegetatie van dit gebied. Ie Stichting het Limburgs dschap heeft in de loop der tijd latuurterreinen in beheer geno- i met een totaal oppervlakte van a 5.000 hectaren. Natuurlijk chikt de Stichting over profes- lele krachten. Toch leveren ook Iveel vrijwilligers een belangrij- lijdrage in het behoud van deze tterende stukjes Limburg! )e Boshuizerbergen (200 hecta- liggen ten noorden van Venray, lelijk van de spoorlijn Venlo- negen. Het gebied bestaat voor- lelijk uit bossen en stuifduinen bijzonder rijk ontwikkelde verbesstruwelen. Een gebied irvan je kan genieten. Maar ook gebied waar veel werk verricht :i worden om de soorten rijkdom unnen behouden en zo mogelijk Ier te ontwikkelen, e Stichting het Limburgs dschap zoekt mensen uit de ;eving van Venray die zich in vrije tijd willen inzetten voor behoud van het natuurgebied ihuizerbergen. De praktische kzaamheden omvatten o.a. het wijderen van opslag van erikaanse vogelkers en eik, het nkappen van heideveldjes voor behoud van de hagedis, en even- el onderhoud aan wandelpaden ecreatieve voorzieningen. Wij ken mensen die op een of andere manier iets actiefs voor de natuur in hun directe woonomgeving willen doen. De beloning is ook in natural Deze vindt u in de voldoening van het werk, het leggen van contacten, waardering en erkenning! HEEFT U BELANGSTELLING? Voor informatie en aanmelding kunt u bellen met Jan Faessen, tel. 0478-582453 (graag tussen 18.00 en 20.00 uur). Ook kunt u op vrijdag 11 en zater dag 12 december extra informatie verkrijgen aan de informatiestand van de Stichting het Limburgs Landschap in de Openbare Bibliotheek van Venray tijdens de themaweek 'Vrijwilligerswerk'. Woensdag 23 december tussen 13.00 en 18.00 uur kunnen kinderen onder de 12 jaar gratis een leuke foto laten maken met de kerstman. In onze bankhal op het Schouwburgplein is een heus kerst landschap met een arreslee en rendieren opgesteld. Voor warme chocolademelk wordt gezorgd! Rabobank Venray-Oostrum wenst u prettige feestdagen! lindstraat 12, tel. 581553 iratis parkeren voor de deur et orkest van Harmonie Sub is Tutela uit Öostrum bchaal- fgelopen zondag tijdens het Isconeours in Veldhoven een e prijs. Onder leiding van ent Piet Poe Is scoorde het est in de afdeling muntendhejd 296 punten. Ter Ïienheid van dit resultaat t Sub Matris Tutela zondag ecember van 14.30 tot 15.30 een receptie in het gemeen- apshuis aan de ennolenstraat in Öostrum. tens viert de vereniging die dag fO-jarig bestaansfeest. Woninginbraak in Maashees woners van een huis aan de irweg in Maashees kregen don- ag ongewenst bezoek. Na het ren van een toegangsdeur werd elefoon weggehaald en enkele erden guldens. Onder invloed de nacht van vrijdag op zater- zijn twee inwoners van meer bekeurd omdat zij onder ed van alcohol een auto lurden. De controles vonden 2.45 en 02.55 uur plaats op de ;enseweg. In beide gevallen m de bestuurders van resp. 56 J jaar een boete van 390,-.. Loco-burgemeester Driessen reik te vorige week vrijdag negen gou den en twee zilveren BHV-insignes, onderscheidingen voor leden van de Bedrijfs Hulpverleners Brandweer, uit aan leden van de bedrijfs-EHBO en -brandweer van Inalfa Industries. Johan Keijsers, Helma Steigenga kregen een gouden insigne omdat ze 30 jaar bij de EHBO zitten, Cyriel Jansen en Paul Schmeitz zijn respectievelijk 29 en 26 jaar lid van de bedrijfsbrandweer en Wiel Stoffels kreeg eeb gouden insigne vanwege zijn 25-jarig lidmaatschap van de EHBO. Stoffels werd tevens benoemd tol erelid en kreeg een oorkonde. Verder waren er gouden insignes voor Jan Boutren en Geert Leemeyer, beiden 23 jaar lid van de Binnenkort wordt een fors kapitaal aan werk nemersspaargeld uitgekeerd Sparen via de baas heeft, sinds de regeling in 1994 vernieuwd is, een hoge vlucht genomen. Werknemerssparen is een makkelij ke en fiscaal zeer aantrekkelijke manier van sparen, waarmee wer kend Nederland in de afgelopen vier jaar kapitalen vergaarde. Ongemerkt bijna, omdat de werkgever het spaarbedrag automatisch op het salaris inhoudt en op een geblok keerde rekening stort. Die geblok keerde rekening is een voorwaarde van de overheid. Een andere belang rijke voorwaarde is, dat het geïd daar minimaal vier jaar moet blijven staan. Voor de meeste werknemers die in 1994 met werknemerssparen zijn begonnen, is die termijn van vier jaar nu om; een grote golf spaargeld wordt in januari 1999 gedéblok- keerd en op een rekening gestort, meestal de gewone betaalrekening van de werknemer. Hetzelfde gebeurt een jaar later met het bedrag dat dan vier jaar vast heeft gestaan, en zo elk jaar weer. Zo komen er ieder jaar enkele honderden tot meer dan duizend gulden op gewone betaalrekeningen terecht. Het gevaar bestaat echter dat dit geld zomaar 'verdampt', dat het opgaat aan de gewone huishou delijke uitgaven. Dat zou jammer zijn, want het kan ook de basis vor men voor een leuk extra spaarpotje. De Rabobank, waar de werknemers spaarrekeningen van vele werkne mers zijn ondergebracht, adviseert hen dan ook: 'denk nu,even na over wat u met dit spaargeld doet. Het komt nu vaak gewoon op uw betaal rekening. Beter is het om uw spaar geld voortaan op een spaarrekening te laten boeken, dan 'verdwijnt' het niet zomaar. Bovendien krijgt u dan een hoge rente en u kunt toch gewoon over uw geld blijven beschikken. Daarnaast zijn er nog andere mogelijkheden. Zo noemt de bank beleggen in een beleggings fonds en het zogenaamde 'verzekerd sparen', een aantrekkelijke aanvul ling voor later. De boodschap van de bank aan iedereen met een werknemersspaar regeling is duidelijk: laat uw spaar geld niet zomaar verdampen. Of, zoals de Rabobank het formuleert: 'U hebt er tenslotte voor gewerkt; laat het nu maar eens voor u wer ken'. brandweer van Inalfa, en Herman Smits en Antonia Toktas die respec tievelijk 19 en 18 jaar bij de bedrijfsEHBO zitten. Henk Smits 11 jaar EHBO) en Ruud Verstegen (13 jaar brandweer) kregen van loco-burgemeester Driessen een zil veren insigne overhandigd. Na afloop gingen de gedecoreerden samen op de foto. Behoud de peel gaat op 5 decem ber de Peel weer in om er enig onmisbaar beheerwerk te doen. We hopen op voldoende vorst om over het ijs plekken te kunnen bereiken waar we zelden kunnen komen. Werkterrein bij vorst is een veenput- tencomplex in de Mariapeel, anders het heideveld acht het Biologisch station. Het werk bestaat uit het ver wijderen van berkenbomen. We zul len onze hulptroepen oproepen in de stijl die past bij de tijd van het jar: Zie de zaag moet in de bomen Makkers ga er tegenaan Het heerlijk ochtendje gaat weer komen In de Mariapeel met Sinterklaas Verzamelen: zaterdag 5 decem ber om 09.00 bij het Biologisch sta tion in de Mariapeel. Er wordt gewerkt tot 14.00 uur. Voor nadere informatie: tel. 0492-515683 of 0493-319610. Bedrijfsongeval Bij een ongeval in een bedrijf aan de Vennootstraat in Venray is vorige week woensdagmiddag een 21-jari ge werknemer gewond geraakt. De man is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Het ongeval gebeurde toen de man door een indraaiende heftruck met pallets aan zijn been werd geraakt. Waarmee maakt Sint iemand blij? Met een lot van de Staatsloterij! In de Jackpot zit nu 13 miljoen. Met zoveel poen kan je héél veel doen!

Peel en Maas | 1998 | | pagina 11