cUe«t4te#t Culinair Erfgoed officieel van start Nieuwe vitrine Rabobank Venray- Oostrum Opbrengst 5300 gulden öude Het grootste avontuur is de ontmoeting met jezelf Oud papier Vacaturebanl vrijwilligers- centrale Synthese 'Red in action' Hobby Kerstmarkt Geslaagd PEEL EN MAAS donders. \q 26 november 1998 - Pagina Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan: P. Hoedemae- ckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: H. Oda. 9.00 Geen H. Mis. 19.00 H. Mis zwd. Jean Clermonts; zwd. Harrie Bouten; jrd. Martien Bonants (coll); Riek Beelen-Beerkens; Piet v. Mil en kleinzoon Marijntje Erps (coll): uit dankbaarheid (B); Martha Michels- Direks (coll): uit dankbaarheid b.g.v. 80e verjaard.: lev. en overl. leden Stichting Kruisen en Kapellen; overl. ouders Direks- Smits; lev. en overl. leden Kon. Harmonie Euterpen; Dick v.d. Munckhof; Johan Moorrees en overl. fam. Zondag: le Zondag van de Advent. 9.30 Latijnse hoogmis uit dankbaarheid en om Gods rijkste zegen (KD); Gondje Verstegen; Leo Gooren (coll); Mies Goossens- Janssen. 11.00 H. Mis; jrd. Joep- Lenssen (cOll); Herman Zegers en Theodora Zegers-van de Schans; jrd. Ben Jansen (coll); Theo Vermeulen en overl. fam.; jrd. Toon Sanders; Henk v. Veghel en ouders Van Dijck-Derckx; overl. ouders Leo Wekx en Louise Wekx- Weinrich; Wim Fleurkens. Maandag: H. Andreas, apostel. 9.00 H. Mis voor roepingen. Dinsdag: 9.00 H. Mis overl. ouders Van Osch-Hebben en zoon Sjef; Wim Janssen en overl. fam. Janssen- Voermans. Woensdag: 9.00 H. Mis voor over ledenen waarvoor nooit iemand bidt. Donderdag: H. Franciscus Xaverius, priester. 9.00 H. Mis Nick Coenen (coll); ouders De Bruyn-van de Voort. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor Jac Backus en kleinzoon Roel. Dienbeurten: za 19.00: Martijn, Rowan. William en Paul (m); zo 9.30: de heren Van Ham, Hoppenbrouwers. Mingels en Vosbeek; 11.00: Loek, Simone, Stef en Sjoerd D. Lectoren: za. 19.00: A. Noyens; zo 11.00: Gezinsmis. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 St. Servatiuskapel. Afscheidsviering Jos Korff. Lector: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 St. Annakapel. Afscheidsviering Jos Korff. Lectrice: zr. Jacinta. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: mevr. Lindemans. Woensdag: 11.00 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Woensdag: 16.00-17.00 Psalmen- groep. Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Kinderwoorddienst met volkszang; overl. ouders Timmermans-Brouns; ;Jan Arts en overl. fam.; Ber en Wim v. Ooi en overl. fam. Zondag: le Zondag van de Advent. 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 M.m.v. Zonnelied; Ellen Hikspoors (coll); Harry Gooren; jrg. ouders Van Vechel-Arts; Johannes Lensen, Maria Jacobs en overl. kinderen: Grada Voesten. 12.00 Doop Jeanette Krouwel. Luitstraat 53. Maandag: 18.30 Voor alle slacht offers van natuurrampen. Dinsdag: 18.30 Voor alle zieken van onze parochie. Woensdag: 18.30 Bert en door Kleuskens-Kusters. Donderdag: 18.30 Voor alle nood lijdenden. Vrijdag: 18.30 Jrg. overl. fam. Slits. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray- Zuid; Huub Wilmsen (coll); Stien Boom-Janssen (coll); Pierre Kupers; Gertruda de Mooij-van Steen (coll); jgt. Gijs v. Raaij: Grad Kusters. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gezinsmis Advent; Piet Verheijen; overl. ouders Sikes-Rutten en fam.; Mie Staaks-Hermans; Toon Perenboom; Dien Jeucken-Niessen; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Sjeng Potten en overl. fam.; overl. ouders Camps-Willems; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Herenkoor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Woensdag: 9.00 Voor priesterroe pingen (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Uit dankbaarheid en tot bijz. int.; voor 'n goede uitkomst; Martin Jeucken. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Elke Euwes, Danielle Engels, Ireen Schlepers, Wanda Bussche; zo 8.30: Bas Vermeulen, Guus Op den Camp, Maarten Wijn, Peter Fleurkens; 10.00 Jacqueline Engels; Geertje de Kleijn, Brandy v. Dyck, Susan Felder. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); overl. ouders Nelissen-Gerards; overl. ouders Vogelzangs-Jeurissen (fam. Wismans Horst); lev. en overl. van de fam. V.d. Pach-Jeurissen; overl. fam. Van Dijck-Strik; overl. fam. Heetkamp-Hekking. Zondag: le Zondag van de Advent. 10.00 Hoogmis (Heren koor); Miel Janssen; jrd. Lei Direks; overl. ouders Gommans-v. Rhee. Dit weekend collecte voor slacht offers van de orkaan Mitch in Midden-Amerika. Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes (G). Vrijdag: le Vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor priester roepingen. Parochie Leunen le Zondag van de Advent. Kerkdeurcollecte voor de slacht offers van de orkaan Mitch in Midden-Amerika. Zaterdag: 19.00 Lsm. uit dankbaar heid (A); overl. ouders Bouten- Vefheijen, Anna, Gerrit, Wim en Piet Bouten; Piet Janssen en echt gen. en overl. fam. Janssen- Martens; Nella Janssen-Litjens; Anny Willemssen-v. Staveren; Roel Cornelissen en Giel v. Glabbeek; Lies Kusters-Koenen (fam. Koenen). Zondag: 10.00 Hgm. Aloys Lucassen; overl. fam. Koenen- Janssen; Harriet Weijs; gest. jrd. Gertruda v. Opbergen; gest. jrd. Drikus Claessens en Marie Claessens-Willems. Maandag: H. Andreas, apostel. 19.00 Lsm. Piet Bouten. Dinsdag: 19.00 Lsm. roepingen in de kerk; Marie Stevens-Vandevenne (buurtv. Vicariepas). Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: H. Franciscus Xaverius, priester. 19.00 Lsm. overl. ouders Willems-Hendrickx en overl. kinderen. Vrijdag: Geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Bas v.d. Heuvel en Mark Weijs; zo 10.00: Yvonne Theunis en Sofie Nelissen; weekb.: Groep 2. Lectoren: za 19.00: Jan Reintjes: zo 10.00: Annie Reintjes. Rectoraat Heide Zondag: le Zondag van de Advent. 9.30 Hoogmis ggjg. Engelbert Maas. Misd.: Simone, Ivo. Frank, Manon, Guus en Mieke. Donderdag: Gedachtenis van de H. Franciscus Xaverius, priester. 18.30 H. Mis tot bijz. int. Misd.: Loes en Sef. Rectoraat Veulen le Zondag van de Advent. Zaterdag: 16.00 Woord-en commu niedienst b.g.v. 40-jarig huw. 19.00 Gezinsviering; 2e zwd. Piet Cox; mndd. Dien Cox-Mommen en zoon Huub; Petronella Reintjes- Verstegen. Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 8.30 Woorddienst t.e.v. H. Hart. Misdienaars: za: Lieke. Bram. Karei en Rogier. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Volkszang); jrd. Gerrit Peeters; Jozefien Sanders-van Otterdijk; mndd. Piet Swinkels; Ties Peeters; rector Wijsman. 'Zondag: 10.00 (Vivace); Jan Lemmen; jrd. Simon Lemmens en Catharina'Verstraaten. Maandag: 19.00 Int. van de parochie. Woensdag: 17.00 Overl. fam. Vergeldt-Custers. Vrijdag: 19.00 Int. van de parochie. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Tom en Gijs; zo 10.00: Dirk, Paul, Sandra en Marian; ma 19.00: Maartje en Rob: wo 17.00: Linda en Rian; vr 19.00: Rinske en Niels v. O. Parochie Merselo Zaterdag: le Zondag van de Advent, 19.00 (het koor van de Vredeskerk zingt); jgt. Marijke en Johanna v. Rijswijck; Grad Ewals: Joos Bonant; jgt. Joh. Hub. Janssen, echtgen. en zoon Piet. Misd.: Ryan Relouw en Dirk de Brouwer. Zondag: 10.00 Jgt. Antonius Poels, echtgen. en zoon Henricus; jgt. Harrie Versteegen (Haag) en overl. fam. Woensdag: 19.00 Piet Janssen; jgt. Martinus Poels en Petronella Wismans; Sjaak Thissen. Kerk poetsen: mevr. Van Tilburg- van Meerlo en Hoedemakers-Pluk. Rectoraat Smakt Zondag: le Zondag van de Advent. 10.00 Hoogmis Ria v.d. Oord-Berge; Arnoldus Reijnders; Harrie Beckers; overl. fam. Goumans-Pouwels; Gerardus Gooren en 'overl. ouders Janssen- Versteegen: overl. ouders Ermers- Verstegen; Jac Moeskops. Lectrice: Olga v.d. Meer. Dienb.: Eefje Koopmans. 14.00 Doopviering Maja Cuijpers. 16.00 Doopviering Jens v. Bree. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis Maria Hubertina Meufels en echtgen.; Martinus Ruijters; Nella Bastiaans- Deenen. Vrijdag: 14.00 Huwelijksviering fam. Van Heeswijk-Brugman. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 29 november, le Adventszondag, zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Wat u zaait zult u oogsten in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11. aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen col lecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a. Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 29 novem ber om 10.00 uur. Voorganger: kan didaat G.A. v. Ginkel, Maartensdijk, 's Morgens is er kinderoppas. Catechisatie/Bijbelonderwijs: De catechisaties zijn: voorkinderen van 6-12 jr. dinsdag om 16.30 uur; 12- 15 jr. maandag om 19.00 uur; 16jr. en ouder maandag om 20.00 uur. Bijbel/Contacavond: Op woensdag 9 dec. om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Zangavond: Op donderdag 3 dec. oefent het gemengd zangkoor. Iedereen boven de 16 jaar is harte lijk welkom om mee te zingen. Aanvang 20.00 uur. Bijbelgemeente Venray Hartelijk welkom in de diensten (evangelische, baptistische) die gehouden worden in wijkgebouw 't Stekske, Kruidenlaan 161 te Venray. Kernwoorden gemeente: ontmoe ting, vriendschap, aandacht en zorg! Voor de kinderen is er iedere zondag zondagschool en er is een crèche voor de allerkleinsten. De diensten beginnen om 10.00 uur. Na afloop is er de mogelijkheid om gezamenlijk koffie te drinken. Ook diverse gespreksgroepen rond om de Bijbel door de weeks. Inlichtingen: tel. 586001, R. Lammers. Gezinsviering We gaan een spannende tijd tege moet. Niet alleen Sinterklaas, maar we gaan ons ook voorbereiden op het kerstfeest. Dit noemen we de Advent. Wil je graag weten wat Advent betekent, kom dan naar de gezinsviering op zondag 29 novem ber om 11.00 uur in de Grote Kerk. Werkgroep gezinsviering Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komenlot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. Boeren uit Leunen, Castem Veulen en misschien wel uit Ho met hun hoornvee op weg naar veemarkt in Venray. Dat omstreeks 1910. Krameri waren er toen nog bijna niet. werden er op de grote markt b gen verhandeld. Paardenmark kregen pas in 1914 enige belai stelling. In dat jaar werd door gemeenteraad besloten dat er ja lijks twee uitsluitend paardi markten mochten gehouden w den en wel op de vierde donderd in april en de laatste maandag september. De niet al te beste foto w genomen aan de Leunseweg r op de achtergrond het oude gy nasium. Toen nog gemarkei door een fraai smeedijzeren si hekwerk. Jan v.d. Pun i Stichting Dynamisch Platteland ontvangt licentie Onder grote belangstelling is het project Culinair Erfgoed offi cieel van start gegaan in het gebied van de Peel Maas in de regio Noord- en Midden-Limburg en het aansluitende deel van Brabant tijdens een bijeenkomst met ruim 170 belangstellenden op maandag 23 november in Hofstee de Turfhoeve in Sevenum. Vanaf nu kunnen restauranthouders, cateraars, houders van boerderij winkels, voedselproducenten en - verwerkers en retailers zich aan melden als kandidaat-deelnemer aan Culinair Erfgoed. Inmiddels hebben de eerste ondernemers zich aangemeld. Daarmee zet Culinair Erfgoed de eerste stop op weg naar een unieke promotie van streekproducten en -gerechten. Het streven is begin april 1999 de eerste promotiecampagne gericht op consumenten te starten. Culinair Erfgoed is voor onderne mers een marketinginstrument waarmee zij zich gezamenlijk pre senteren met hun streekproducten en -gerechten. Voor de consumenten is Culinair Erfgoed een service, waarbij een herkenbaar logo en pro motiemateriaal aangeven waar zij terecht kunnen voor streekproduc ten. Het concept van Culinair Erfgoed verspreidt zich over geheel Europa. De Peel is de eerste regio die het Europese concept in Nederland introduceert. 'Limburg presenteert zich als innovatieve regio door het concept als eerste in Nederland te starten en uit te werken', aldus inleidster Hilde Maelstaff. Zij reikte namens de Europese licentiehouder Carrefour in Zuid-Zweden de licentie uit aan Jan Heurkens, voorzitter van Stichting Dynamisch Platteland. Dynamisch Platteland zet zich in voor versterking van de positie van de agrarische sector en het platte land. Deze stichting is als licentie houder bevoegd om bedrijven in Limburg een licentie toe te kennen, dat geldt ook voor de aangrenzende gebieden van Oost-Brabant die samen het gebied Peel Maas vor men. Een adviseur van Stichting Dynamisch Platteland bezoekt in januari 1999 de ondernemers die zich als kandidaat-deelnemer heb ben aangemeld. De adviseur bespreekt de wensen en mogelijkhe den van de ondernemers en toetst of de bedrijven voldoen aan de criteria. Deelnemers dienen onder meer de regio te promoten en producten te leveren die geproduceerd zijn in de regio en deel uitmaken van het culi naire erfgoed. Als een bedrijf aan de criteria voldoet ontvangt het een licentie met een contract. De advi seur stelt de hoogte van de contribu tie vast, die varieert van /500,-.tot 2.500,- afhankelijk van bedrijfs- omzet en -grootte. Vervolgens krij gen deelnemers rond maart een licentie en oorkonde, een schild met het logo van Culinair Erfgoed en promotiemateriaal gericht op consu menten. De reclamecampagne bestaat uit onder meer advertenties, deelname aan beurzen, tijdschriften, folders en een website van Culinair Erfgoed. Na een jaar evalueren ondernemer en adviseur samen met Dynamisch Platteland de ervarin gen. KANSEN Pieter Smits, eigenaar van restau- rant-hostellerie De Hamert in Wellerlooi, ziet veel kansen voor streekproducten. 'In de jaren '60-'70 was er veel interesse in internationa le gerechten. De laatste jaren krijgen steeds meer consumenten weer aan dacht voor producten uit de streek. Ik zie veel mogelijkheden in een gezamenlijke promotiecampagne waarmee we de belangstelling voor onze regio en haar producten ver groten'. Een eerste promotiecam pagne van Culinair Erfgoed kan beginnen zodra zich minimaal 25 deelnemers hebben aangemeld, stelt projectmanager Gé Peterink. 'We willen een brede basis leggen om een goede start te kunnen maken met culinair Erfgoed in de regio. We gaan met kandidaat-deelnemers in overleg over de concrete invulling. Samen kunnen we vaststellen welke wensen en ideeën ondernemers in de regio hebben. Zo kunnen we het Europese concept van Culinair Erfgoed in onze regio nader uitwer ken'. Sinds kort heeft Rabobank Venray-Oostrum een extra vitri ne tot haar beschikking. In een etalage aan het Henseniusplein informeert zij de komende maanden over het Rabobank GroeiPlan én over de Woonwijzer. De Rabobank heeft een aantrek kelijk GroeiPlan met een hoog ren dement. Het GroeiPlan is een spaarplan voor de lange termijn. De opbrengst ervan is belasting vrij. Iedere maand een bedrag stor ten levert na een aantal jaren al een leuk bedrag op. De eerste jaren wordt uw geld in aandelen belegd. Na verloop van tijd verschuift het accent naar obligaties en spaarva- Bridgedrive Divinolandia Vrijdagavond 19 november werd voor de zevende keer de Divinolandia bridge drive gespeeld, 156 deelnemers Dank gaat uit naar mevrouw Corrie Hartong en de heer Jan Heinekamp die zoals ieder jaar de organisatie voor hun rekening hadden genomen. Het liep voortreffe lijk. De opbrengst van deze bridgedrive is voor een waterzuiveringsinstallatie voor de inwoners van Gonzaga, Brazilië. Het totaal van inschrijfgelden, sponsoring en de verloting van het door mevrouw Jeurissen gemaakte bridgekleed was ca. ƒ5.300,-. Het bestuur van de Stichting wil, namens de inwoners van Gonzaga. zijn dank uitspreken aan iedereen die aan dit mooie resultaat heeft bijgedragen. Groepswinnaars: Oranje: hr. Hoogeveen-Vercauteren; Wit: ds. Boekholt-mw. Lommen; Rood: ep. V.d. Beele; Geel: hr. V. Hooft-Houwen; Blauw: ep. Kalkman; Groen: hr. Duyn-mw. Gooren. Dankzij het voortreffelijke computerwerk van de heer Gijs Verweij was de uit- slag snel bekend. Tot volgend jaar!y rianter). Een aantrekkelijk spaar plan met een bescheiden premie. U kunt al vanaf ƒ50,- deelnemen. De premie kunt u ook voldoen door opname van uw spaarloonrekening of premiespaarrekening. Het GroeiPlan is ontwikkeld door Interpolis irf samenwerking met de Rabobank WOONWIJZER EXTRA SERVICE De Woonwijzer is een gratis woonservice van de Rabobank. De service is er zowel voor diegenen die een huis willen kopen als ver kopen. Als u uw huis wilt verko pen, kunt u in de hal van de Rabobank een advertentie ophan gen. Deze advertentie komt ook op de Rabobank-site op Internet. Mocht er iemand interesse in uw woning hebben, dan verwijst de Rabobank die naar u of uw make laar door. Dc Rabobank bemiddelt dus niet actief. Ook als u op zoek bent naar een woning, kunt u bij de Woonwijzer terecht. In de hal van de Rabobank kunt u zelf kijken of er een woning van uw gading bij zit. Voor meer informatie over de Woonwijzer kunt u terecht bij Rabobank Venray-Oostrum, tel. 0478-530212. Ook voor informatie over het GroeiPlan kunt u met de Rabobank bellen, tel. 0478- 530210. Voor een actueel overzicht van de aangeboden woningen kunt u ook op Internet terecht: www.tref.nl/peel&maas/rabobank In zijn praktijk voor Lichaams gerichte Psychotherapie verzorgt Leo Oome in Holthees reeds gedu rende enkele jaren een cursus ont spanningsmassage. Vanuit de ervaring in de individu ele therapie blijkt dat mensen min der langdurig intensieve therapie nodig hebben wanneer ze in een vroeger stadium de signalen van hun lichaam Ieren verstaan en gehoor hieraan geven. In de cursus leer je jezelf masse ren waardoor je je lichaam beter leert kennen en de (spierspannin gen leert loslaten. Je leert door het contact met groepsleden hoe jij met spanning en ontspanning omgaat en wat jouw spanningsfactoren zijn. Je leert een ander masseren zodat je bij je thuis familieleden en vrienden lekker kunt verwennen met een ont spanningsmassage. Als je ontspan nen bent adem je dieper, voel je meer, ga je meer leven. Als je niet wilt voelen span je je, beperk je je adem, maak je jezelf een beetje dood. Ontspannen en spanning opbou wen gebeurt in het samengaan van je lichaam en je denkvermogen (bewust en onbewust). Beiden krij gen dan ook uitgebreid aandacht in de cursus. Vooral hoe ze samenwer ken of elkaar tegenwerken. Dat maakt de cursus een ervaringsge richte cursus. De vele mensen die de cursus tot nu toe volgenden stonden versteld van de vertrouwdheid en de diep gang die in 12 weken bereikt kan worden. Wanneer je naar je lichaam mag leren luisteren krijg je een schat aan informatie over jezelf. Leo Oome is van huis uit maat schappelijk werker en werkte als gezinstherapeut en groepstherapeut o.a. in de forensische psychiatrie. Na een scholing als encountertrainer en Biodynamisch therapeut heeft hij zijn praktijk in Holthees gevestigd. Op 7 januari 1999 wil hij op de donderdagavond met een nieuwe groep starten. Heb je interesse, bel dan 0478-636287. Laatje verrassen. Kom krassen Krasactie WinkelCentrum Vrijdag 20 november is de kras actie van WinkelCentrum Venray gestart. Aan deze krasactie doen maar liefst 50 winkeliers mee. Er wordt voor maar liefst ƒ15.000,- aan prijzen weggeven. Er zijn zes geldprijzen van ƒ999,- te winnen en liefst vierhonderd prijzen van 25,-. De krasactie duurt tot en met donderdag 24 december. De deelnemende winkels zijn: A&S Intersport Venray, Berden Mode, Bloemenhuis Angèle, Brood- en Banketbakkerij Pierre Pijpers, Chris 1 uur Foto's, City Stomerij Venray, De Venrayse Postzegelhandel. Drukshop Venray, Echte Bakker Gomnians, Electro Martens detail bv, Electronica Team, Enorm Leo Hendriks, Etos Van den Heuvel, Foto Hoedemaekers, Foto Video Rini v.d. Leur, Holland International reisburo, Iris Mode, Jac Nooyen Mannenmode, Jamin Venray, John's Jeans Shop, Jos Arts Jeugdmode, Juwelier Frencken, Juwelier Henri Camps, Lifestyle, Livera Foundations, Marius, Martin Cuypers bv boek handel, Martin Cuypers bv kan toorboekhandel, Mijling Speciaal Optiek bv, Music World - CD Gallerie, My Way, New Look, Old Charm, Olympic Sport, Parfumerie Cocon, Pasch luxe geschenken, Pearle Opticiens, Poels tweewielers, Reisbureau Vice Versa, Ricor, Rozemarijn Thijm, Schols Sigaren, Secondo, September, Bloemsierkunst, Thomassen Mode bv. Vakfotografie Frido Smeets, Van de Munckhof bv. Van Meurs Opticiens, Van Mil herenmode. Van Oorschot Mode bv, van Opbergen Damesmode en Verlinden Juwelier. VELTl Vrijdag 27 november wordt door leden van DOS Venray wed om oud papier opgehaald in de u Veltum (gedeelte gelegen tussen straten Langstraat, Weg in den Be Kempweg en Westsinge Bewoners worden verzocht 11 papier uiterlijk om 13.00 uurgebi deld aan de straatkant gereed te z ten. 'T DESSELI Vrijdag 30 november wordl papier opgehaald in de route Desselke. Aanvang 18.00 uur. Wil het oud papier goed gebundeld 2 de straat plaatsen. VREDESKEI Woensdag 4 december wordt papier opgehaald rot Vredeskerk. Aanvang 18.00 ui Wilt u het oud papier goed gebii deld aan de straat plaatsen. De container aan de Westsing parkeerplaats Hubenhof is el zaterdag open van 08.30 tot 17. uur. Hier kan iedereen papi deponeren ten bate van Heil d Zieken. De vrijwilligerscentrale Synthese is regelmatig op zoek ra vrijwilligers voor diverse acth teiten. In Peel en Maas zal regelm tig een oproep hiervoor geplaai worden. VROUW/MA Synthese zoekt een enthousia persoon voor verslagleggii bestuursvergaderingen, agenderin uitgaande post verzorgen, bewakii 1 en verspreiding binnenkomen) post, signaalfunctie en het organic ren van de jaarvergadering voor Korfbalvereniging Oostrum. De werktijden zijn 's avonds, tu uur per week. De komende weken zal de SP krantje onder de naam 'Red action' voor jongeren in de gemeet ten Horst en Venray verspreidei Met dit krantje, gemaakt door jon geren, voor jongeren, willen de A afd. Horst en SP afd. Venray i.< gericht een start maken met hl meer bekend en geliefd maken va de SP onder de jeugd. Want wied jeugd heeft, heèft de toekomst. De redactie bestaat uit Thi Coppus (17 jaar. Horst). Feri Nijssen (20 jaar. Horst) en Cind Fassotte (21 jaar, Venray). Zij hel ben zichzelf de moeilijke taa gesteld een krantje te maken voc alle jongeren tot 27 jaar. Een brei doelgroep. De eerste poging resii teert in een jeugdig, vlot en makkf lijk weg te lezen krantje dat duid) lijk door en voor jongeren i gemaakt. Dat laat zien dat de poli tiek misschien niet leuk is, maard SP wél! Of er in hel vervolg no meer krantjes zullen verschijnene in welke vorm hangt af van de reac ties en het gesorteerde effect. Op zondag 29 november (kooo zondag) organiseert ui Reumapatiëntenvereniging eei Hobby Kerstmarkt in zaal In dc Engel van 11.00 tot 16.00 uur. Di entree bedraagt ƒ1.- en uw entreebe wijs is tevens een lot. De trekking! om 16.00 uur. Deze Hobby Kerstmarkt komttoi goede van de Reumapatiënteu vereniging Venray en Omstreken. Susan van Daal is afgestudeer aan NHTV in de richliim ITMCi Breda.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 26