PEEL EN MAAS Het is geen visitekaartje voor het centrum" WILD- AVOND gtac 'Venrayse' windhonden stelen de show in opera Aïda Je ziet vooruitgang en dat doet goed" Dodenherdenking op Duits soldatenkerkhof Martin Gaus boeit publiek met presentatie NEEM NU UW VOORDEEL EN WEES ER SNEL BIJ 158. 79. 89. 159. 98.- 24.95 298.- cadeau cadeau Krasactie Winkelcentrum Pantalons Jacks Blazers Overhemden Luxe vesten Overhemd tw.v. 34.95 en Stropdas t.w.v. 19.95 UW PEEL EN MAAS BEZORGEN? Nederlandse Bond Pensioen- belangen Auto gestolen ommelmarkt in Veltum bij aankoop KOSTUUM corduroy stretch -89T- 2 voor corduroy katoen «9? groot aantal 129- div. prijsklassen 298,- 279.- 269.- 479T- 459C-149,- grote sortering div. dessins 39,95 met o.a. suéde applicatie 3S9.- 329,- t.w.v. 36.95 bij aankoop WINTERJAS PEEL EN MAAS WEEKBLAD Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Volkstrauertag te doen, wordt door de regering geen gehoor gegeven omdat ze niet op de voorgrond wil treden. donderdag 19 november Een must voor al onze Bourgondische gasten Maasheseweg 76 5804 AD Venray Tel 0478-581181 De Nederlandse Bond voor Pensioenbelangen houdt op dinsdag 17 november haar najaarsvergade ring om 14.00 uur in hotel Wilhelmina te Venlo. Het hotel ligt tegen het NS-station. In het huishoudelijk deel zal onder andere de stand van zaken weergegeven worden over de pen sioenen. Na dit huishoudelijk deel zal mevr. F.C.M. Goossens een inlei ding geven over eenzaamheid, over het opbouwen van een kennissen kring, of anderszins om er wat aan te doen. Deze bijeenkomst is ook toegan kelijk voor niet-leden, die in de onderwerpen geïnteresseerd zijn. Ze zijn bij deze van harte uitgenodigd om te komen. Vanaf een parkeerplaats aan de Merseloseweg in Venray is vorige week donderdagavond een blauwe Opel Astra 1.7D gestolen. De auto is eigendom van een 44- jarige man uit Venray. De waarde van hel voertuig bedraagt ongeveer tienduizend gulden. DONDERDAG 12 NOVEMBER 1998 - NR. 46 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Ondernemers willen aanpak verlichting Grotestraat De gezamenlijke ondernemers in de Grotestraat willen dat er iets gedaan wordt aan de verlichting in hun winkelstraat. In een brief aan het college van B&W hebben zij het verzoek ingediend of de gemeente Venray zo spoedig mogelijk de verlichting wil repareren of vervangen. "De armaturen zijn van 1976, die zien er toch niet meer uit. De palen zijn vies en bekrast en de grote 'witte' bollen zijn ook smerig of kapot. Sommige zitten bovendien los. Een gevaar voor de bezoekers van ons winkelcentrum", schetst ondernemer Martijn van den Boom van New Look Mode jn enkele zin nen de situatie in de Grotestraat. De pleinen in de Paterstraat en Poststraat zijn volgens de onderne mers al vervangen, "magf de Grotestraat, een van de belangrijkste straten in het centrum, vergeten ze. Dit is niet echt een visitekaartje. Zeker nu de wintermaanden begin nen en het eerder donker wordt, waardoor het accent op de verlich ting groter is", aldus de brief die eind september richting gemeente Venray is gestuurd. "We hebben nog steeds geen reactie gehad, laat staan een bevestiging dat de brief is aan gekomen. Met name dat laatste is toch enigszins merkwaardig", aldus Van den Boom. Navraag leert dat genoemde brief wel degelijk is ont vangen door de gemeente Venray. Volgens voorlichtster Ingrid Molenaar is er echter geen sprake van het niet willen beantwoorden: "Op de brief stond noch een adres noch een contactpersoon en boven dien geen telefoonnummer. Dat is de reden dat we de brief niet hebben kunnen beantwoorden. Het is zuiver een praktische reden. Nu we weten van wie de brief afkomstig is, zullen we alsnog de ondernemers een ant woord doen toekomen." De Afghaanse windhonden Kahil Kibra's Barisiah en Conquistador El Aryana Shalym van Wil en Jozé van Rooy uit Venray stelen nu al acht avonden in Theater de Blauwe Kei in Veghel de show in de productie Aïda, de wereldberoemde opera in vier bedrijven van Giuseppe Verdi. Wil en Jozé, eigenaar van de Afghaanse Windhondenkennel Van de Venrode, waren zeer vereerd toen ze door de Stichting Veghelse Opera werden benaderd met de vraag of hun rashonden een rol zouden kun nen vervullen in deze groots opge zette theaterproductie. "De elegante Afghaanse windhond, koning onder de honden, is met zijn zwevend gangwerk en schitterend lange zij deachtige vacht, een levend stuk antiek. Een Afgaan is trots, kijkt dwars door je heen en wil door iedereen gezien worden", vertelt Wil. Dat was ook precies waar de producer van Aïda naar op zoek was. Hij had honden nodig om de Egytpische sfeer aan het hof van de farao in het tweede bedrijf van het theaterstuk extra cachet te geven. Aanvankelijk was het de bedoeling dat Barisiah en Conquistador in het stuk tien minuten lang 'mooi moch ten wezen'. De producent was na de try-out echter zo enthousiast gewor den over hun bijdrage dat hij besloot de honden langer te laten figureren. En met succes. De viervoeters heb ben inmiddels de harten van het publiek gestolen en zijn de mascotte geworden van de crew van Aïda. Wil en Jozé, die hun honden als kin deren beschouwen, genieten met volle teugen van het succes. Voor Jozé komt daar nog eens bij dat ze tijdens de voorstellingen samen met de dieren op het podium staat. Ze maakt deel uit van een gezelschap van ongeveer twintig dames, gehuld in prachtige Egyptische kostuums, die in het tweede bedrijf zingend acteren "De honden moeten zich natuurlijk wel op hun gemak voelen en niet spontaan richting orkestbak gaan lopen om aan een musicant te gaan snuffelen", vertelt Wil, die achter de schermen druk bezig is om zijn paradepaardjes zo mooi moge lijk te maken. Zaterdagavond zijn Barisiah, Conquistador...en Jozé voor het laatst te bewonderen in de negende en laatste voorstelling van Aïda. Laatje verrassen. Kom krassen! De feestdagen staan weer voor de deur. Daarom pakt het feestelijk ver lichte Winkelcentrum Venray weer een flink uit. Was het vorig jaar de actie rond de Venrayse fibula die de kopers naar Venray trok. dit jaar geven meer dan 50 winkeliers in het centrum van Venray van vrijdag 20 november tot en met donderdag 24 december krasloten bij de aankopen van hun klanten. Er vliegt voor meer dan ƒ15.000.- aan prijzen de deuren uit. 'Laat u verrassen, kom krassen' is het motto van deze daverende krasactie met zes prijzen van ƒ999,- en liefst vierhonderd prijzen van ƒ25,-. De deelnemende winkels zijn: A&S Intersport Venray. Berden Mode. Bloemenhuis Angèle. Brood- en Banketbakkerij Pierre Pijpers. Chris 1 uur Foto's, City Stomerij Venray, De Venrayse Postzegelhandel, Drukshop Venray, Echte Bakker Gommans, Electro Martens detail bv, Electronica Team, Enorm Leo Hendriks, Etos Van den Heuvel, Foto Hoedemaekers, Foto Video Rini v.d. Leur, Holland International reisbu- ro. Iris Mode. Jac Nooyen Mannenmode, Jamin Venray, John's Jeans Shop. Jos Arts Jeugdmode. Juwelier Frencken. Juwelier Henri Camps, Lifestyle, Livera Foundations, Marius, Martin Cuypers bv boekhandel. Martin Cuypers bv kantoorboekhandel, Mijling Speciaal Optiek bv. Music World - CD Gallerie, My Way, New Look, Old Charm, Olympic Sport. Parfumerie Cocon. Pasch luxe geschenken, Pearle Opticiens, Poels tweewielers. Reisbureau Vice Versa, Ricor, Rozemarijn Thijm, Schols Sigaren, Secondo, September, Bloemsierkunst, Thomassen Mode bv. Vakfotografie Frido Smeets, Van de Munckhof bv, Van Meurs Opticiens, Van Mil herenmode, Van Oorschot Mode bv, van Opbergen Damesmode en Verlinden Juwelier. Humaniteit Inalfa blijkt uit 'Vrienden Slowaakse Jeugd' Zondag 15 november in Ysselsteyn Happy Tail start met nieuwe cursussen hondentraining Zaal Roelanzia in Ysselsteyn was afgelopen maandag tot op de laatste plaats bezet. Martin Gaus, de goeroe onder de Nederlandse hondentrai ners, verzorgde die avond een boeiende presentatie over zijn nieuwe methode van honden training. Hij deed dit op uit nodiging van Happy Tail in Ysselsteyn, het eerste honden centrum in deze regio dat vol gens de nieuwe Gaus-methode cursussen gaat geven. Gaus heeft inmiddels 35 honden centra in Nederland geselec teerd die gaan werken volgens zijn werkwijze, waarbij de hond wordt gestimuleerd om oefeningen goed aan te leren met als gevolg dat hij alleen maar beloond hoeft te worden voor het juiste, gewenste gedrag. De vroegere methode waarbij de hond wordt gecor rigeerd door de slipketting is verouderd en wordt door Gaus niet meer toegepast. Happy Tail start op maandag 16 november met de eerste cursus. Voor meer informatie kunt u bellen: telefoon (0478)541804. n aantal jaren geleden kwa- medewerkers van het ayse bedrijf Inalfa via hun ga's van Pal-Inalfa, de vesti- in Slowakije, voor het eerst intact met het kindertehuis ky Domov in Zitavce, een ic'jit onder de rook van ile, waar Pal Inalfa is geves- Doordrongen van de achters situatie van dekinderen ar werd toendertijd besloten lichting Detsky Domov op te en, bestaande uit (oud)mede- ers van Inalfa. Het doel hier- was de weeskinderen in dit aakse tehuis door middel van rse acties een betere toekomst ieden. Vorig jaar werd de a van de stichting veranderd Vrienden Slowaakse Jeugd' ook andere kinderen in de Vrable te kunnen helpen. Stoffels, oud-medewerker Industries in Venray, is de oprichting van de nam in mei van dit als groepsleider inter- bij Inalfa. Als bestuurslid de Stichting Vrienden jeugd zet hij zich niet ziel in om het leed van de in Slowakije te verzachten, opereert in principe van Inalfa maar vindt wel de belangrijkste is ontzettend dank- weet Stoffels te vertel- jaar geleden bracht ik het eerst een bezoek aan het in Slowakije. Het was om te zien in wat voor Begin deze week werd een partij fietsen pervrachtwagen naar Slowakije gebracht. erbarmelijke omstandigheden de kinderen daar leefden. In augustus van dit jaar ben ik er voor de tweede keer geweest. Ik zag met eigen ogen dat er een lichte vooruitgang was geboekt en dat doet je als mens gewoon erg goed. Dat je weet dat er met ètize inzet goede dingen gebeu ren." Stoffels benadrukt dat de stichting geen geld aan Slowakije schenkt. "Naast financiële en materiële gif ten van donateurs ontvangen we ook opbrengsten uit diverse acties die we zelf op touw zetten En natuur lijk worden er ook spullen ingeza meld. Met al het geld dat we bin nenkrijgen, schaffen we goederen aan die ze daar goed kunnen gebrui ken. Een ballenbad, speelhuisje, naai- en wasmachines maar ook kleinere alledaagse spullen, zoals tandenborstels, tandpasta, handdoe ken, zeep en kleren. Inalfa zorgt ervoor dat al deze spullen met het reguliere transport van ondermeer auto- en kantooronderdelen bij haar vestiging in Slowakije terechtko men. Daar wordt alles verder ver deeld. De kinderen in Klasov, Zitavce, Vrable en Polny Kesov, waar de spullen ondermeer naar toe gaan, zijn ons erg dankbaar." Een van de meest succesvolle acties is de zogeheten 'urenactie' binnen Inalfa Venray. Medewerkers wordt gevraagd een of meerdere vakantie-uren in te leveren; Inalfa betaalt deze uren vervolgens uit aan de stichting. In 1997 bracht dit maar liefst 26.250,- op. In samenwer king met de Stichting OVS en de 'Wilde Ganzen' is een rolstoelbusje aangeschaft voor het vervoer van geestelijk gehandicapte kinderen naar het dagcentrum Jakubov in Slowakije. Daarnaast zijn er ver schillende andere acties op touw gezet, zoals een kleding-, bedden- en speelgoed- en... een fietsenactie. Poels Tweewielers uit Venray stelde in 1997 en 1998 tweedehands fiet sen ter beschikking, die door een viertal oud-medewerkers van Inalfa geheel belangeloos werden opge knapt. Stoffels: "Toen ik in augustus in Slowakije was, sprak ik een meis je, die zo'n fiets had gekregen. Ze is er zo blij mee dat ze hem op haar slaapkamer heeft gezet. Dat zegt toch genoeg." U kunt donateur worden van de Stichting Vrienden Slowaakse Jeugd door een bedrag naar keuze over te maken op bankrekening 64.10.45.859. ndstraat 12, tel. 581553 atis parkeren voor de deur kele wijkbewoners organiseren samenwerking met de vereniging Veltum een grote nelmarkt. Deze vind plaats op dag 14 november in wijkge- i 't Schöpke van 10.00 tot luur. niddels hebben zich al vijftien Dpers aangemeld. Er is echter enige ruimte beschikbaar. :ne die hier gebruik van wil n kan een 'verkooptafel' reser- ibij Jos Bouten, tel. 586423. toegang tot het wijkgebouw is rende de rommelmarkt geheel Op het Duits soldatenkerkhof aan de Timmermannsweg in Ysselsteyn vindt zondag 15 november een herdenking plaats in het kader van de Volkstrauertag. Duitsland herin nert ieder jaar op die dag alle gevallenen van oorlogen en geweld. De plechtige herdenking begint om 11.00 uur. Aan de herdenking wordt al meer dan 20 jaar medewerking verleend door het koor Vivace uit Ysselsteyn. Tijdens de plechtigheid maakt ieder jaar opnieuw de toespraak van een leerling van de Afcentschool uit Brunssum, deze keer Stefan Franckenpohl, indruk. De leerling doet ook nu weer een oproep om samen te werken aan de vrede. Een aalmoezenier of veldprediker spreekt een gebed uit, terwijl burge meester Jos Waals van Venray, in het Duits en het Nederlands, alle gevallen in zijn toespraak herdenkt. De Duitse ambassadeur Eberhard van Puttkamer uit Den Haag houdt namens de regering een korte toe spraak die gericht is op alle slacht offers van oorlog en geweld, van welke nationaliteit dan ook. Daaronder vallen vanzelfsprekend de slachtoffers van concentratie kampen en de gevallenen tijdens bombardementen. ^ls de kransen zijn gelegd en de trompetter het 'Ich hatt' einen Kameraden' heeft gebla zen, is de herdenking afgelopen. Dit jaar neemt voor het eerst een afvaar diging van het Oranje-comitee Venray deel aan de plechtige her denking. Na afloop krijgen de geno digden een kop koffié aangeboden in gemeenschapshuis De Smelehof in Ysselsteyn. In alle stilte.... Minister Dr. Florian Haug van Oostenrijk legde namens zijn rege ring al een krans bij het centrale kruis op het soldatenkerkhof. Al vele jaren wordt daar namens de Oostenrijkse regering een krans gelegd om zo de op het kerkhof begraven liggende Oostenrijkse sol daten te eren. Oostenrijk kent geen Volkstrauertag maar herdenkt haar doden rond Allerheiligen. Aan het verzoek om de kranslegging met

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9