Sanering compleet waterleidingtracé dreigt B&W bezorgd over sluiting afdeling Xerox "Gemeente komt steeds op haar afspraken terug" Twaalf Stenen uit de stroom Meer school- woningen optie voor gemeente Zilveren insigne voor Jan Vlemmix Doe mij maar een cola voor 0,96 Euro.... REGIOKALENDER A Forse buit bij inbraak Venrayse beroofd ICV schenkt 50 mille aan schouwburg Veldtoertocht in Vierlingsbeek PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Dronken achter het stuur UW 'Onder de Boompjes' en 'Valuas' genomineerd voor 'Leerbedrijf 1998' >eel en maas donderdag 12 november 1998 - Pagina 7 Na recente lekkages in Leunen Na de recente lekkages in ,eunen is de kans groot dat de Vaterleiding Maatschappij ,imburg (WML) de zogeheten ransportbuis tussen het pompsta- jon Bree en Venray-centrum in ijn geheel zal moeten vervangen. )e breuk in de waterleiding aan e Albionstraat in Leunen van nkele weken geleden, waarbij de amilie Martens zwaar werd edupeerd, is veroorzaakt door en structuurfout in de gietijzeren ransportbuis. Onderzoek van het [IWA heeft dat uitgewezen. De leiding die vorige maand aan le Albionstraat in de lengte open- cheurde begaf het vorige week ipnieuw, dit keer zo'n vierhonderd neter verder aan de Horsterweg bij iet bedrijf ElektroVan Staveren. )ok hier ontstond grote materiële chade. Daarnaast traden er vorige reek aan de Horsterweg bij de chin- jillakwekerij van Vervuurt en aan e Overbroekseweg scheuren op in le hoofdleiding, een aftakking van i transportbuis. In deze laatste twee gevallen bleef de materiële schade beperkt. Jan Reintjes (CDA) bracht de lek kages maandagavond aan de orde tijdens de commissie Stedelijk Beheer. Hij wilde weten hoe de gemeente de onkosten denkt te beta len, die zijn ontstaan door de onvoorziene gebeurtenissen in Leunen. De brandweer moest immers worden ingezet, er waren omleidingen noodzakelijk en er ont stond de nodige schade als gevolg van bodemverzakkingen. De CDA- er gaf verder te kennen ontevreden te zijn over de manier waarop de schaderegeling voor gedupeerden van dergelijke rampen op lange ter mijn wordt afgehandeld. Hij doelde daarmee op een vergelijkbare breuk in de waterleiding aan de Veulenseweg, die afgelopen zomer plaatsvond. De gedupeerde is tot op heden nog steeds niet op een redelij ke manier schadeloos gesteld. Wethouder Driessen liet daarop weten dat het niet de taak van de gemeente maar van de verzeke ringsmaatschappij is om voor gedu peerden een goede schadeloosstel ling te regelen. De schade waar de gemeente mee te maken heeft, behelst ondermeer de inzet van de brandweer, de aan leg van omleidingen en verzakkin gen van de bodem. Afgelopen dinsdag zei Driessen verder dat hij direct in overleg zal treden met de WML op het moment dat er een compleet overzicht van de schade is. De gemeente zal de WML vervolgens op haar financiële ver antwoordelijkheid wijzen. De wet houder had dinsdag in dit kader reeds een eerste contact met regio- hoofd Pennings van de WML. "De heer Pennings heeft mij laten weten dat de,transportleiding niet verou derd is. De buis ligt er nog geen vijftig jaar, wat voor een waterlei ding absoluut niet te lang is. Toch is de kans, gezien de recente breuken in de waterleiding, groot dat WML het bestaande waterleidingtracé vanaf het pompstation Bree, via Heide naar Venray in zijn geheel zal gaan vervangen. De aanleg van deze nieuwe transportleiding over een traject van ongeveer zes kilometer zou vijf tot zes miljoen gulden gaan kosten. Pennings gaf verder aan dat de extreme regenval van de laatste tijd er toe heeft bijgedragen dat de transportbuis is gescheurd. Doordat de grond verzadigd is geraakt, is er een te hoge druk op de leiding ont staan." Volgens Driessen ligt het niet voor de hand dat dit dé oorzaak van de breuk in de waterleiding is omdat natuurlijk niet alleen in de omge ving van Leunen extreem veel regen is gevallen. "Het kan natuurlijk zo zijn dat een buis, die al niet sterk is, versneld inscheurt door overtollige regenval. De wethouder gaf dinsdag verder aan dat WML naar alle waarschijn lijkheid aan de gemeente zal vragen of ze in 1999, als de Leunseweg een nieuwe riolering krijgt, tegelijkertijd in deze straat een nieuwe transport buis mag aanleggen. Omdat de Leunseweg dan immers toch al door de gemeente wordt opengebroken, kan de WML zo een hoop onnodige kosten besparen. "Kunnen er op korte termijn, leker met de klassenverkleining op le scholen in het vooruitzicht, meer choolwoningen worden gereali- eerd?" Die vraag stelde CDA-com- lissielid F. Franken in de commis- ie Cultuur, Onderwijs en Sport, fethouder Bert Kersten noemde'dit en reële optie om de klassenver- leining (in de toekomst nog maar 0 leerlingen per klas) op te vangen, [ersten: "Daar waar haalbaar pro eren we pieken op te vangen met et realiseren van schoolwoningen. it blijft natuurlijk afhankelijk van e mogelijkheid om schoolwonin- en te kunnen bouwen." Kersten oorspelde dat bijvoorbeeld in de ieuwe wijk De Brabander op ter- lijn huisvestingsproblemen zijn te erwachten. De gemeente gaat daar in het huidige schoolhuisvestings- lan optimaliseren "zodat we met et oog op de klassenverkleining laatwerk kunnen leveren", aldus iersten. Onbekenden hebben in de nacht an zaterdag op zondag de etalage- uit van een winkel aan de irotestraat in Venray vernield en ervolgens voor enkele duizenden uldens aan parfums en bijoux ont- reemd. Van de daders ontbreekt tot p heden ieder spoor. Het onderzoek in volle gang. Een nog onbekende man heeft ondagavond rond kwart voor tien an de Ouverturestraat een 49-jarige rouw uit Venray overvallen en van aar handtas beroofd. De vrouw leef ongedeerd. Op het moment dat e Venrayse haar voordeur wilde penen, griste de jongeman de andtas uit haar handen en ver- ween op een fiets. In de tas bevon- en zich naast diverse persoonlijke escheiden ook een beurs met enke tientallen guldens. Tijdens de receptie van rui ter- en ponyclub Ons Genot uit Leunen heeft de voorzitter van de rijvereniging, Jan Vlemmix, het NKB-insigne zil ver met kroon in ontvangst mogen nemen. Vlemmix kreeg de onderscheiding uit handen van NKB-voorzitter H. Krabbenborg. Binnen Ons Genot heeft Vlemmix zich bij zonder verdienstelijk gemaakt. Op zijn staat van diensl prijken onder andere 28 jaar bestuurslid (waarvan 22 jaar voorzitter), comman dant, 10 jaar kringvoorzitter, vijf jaar voorzitter TA Gewest Noord-Limburg, vijf jaar lid van de commissie Techniek Onderwijs, jurylid en actief ruiter. Oproep aan directie: besluit heroverwegen Het college van B&W van Venray heeft in een brief aan Xerox Nederland gevraagd het besluit om de afdeling electronica- productie en -reparatie in Venray binnen twee jaar te sluiten, te her overwegen. Xerox heeft plannen de afdeling over te plaatsen naar een nog te bouwen fabriek in het Ierse Dundalk. Eerder al had het college haar zorg kenbaar gemaakt aan Abel Hisken, direc teur personele en algemene zaken bij Xerox Venray. Xerox Venray heeft het voorne men de activiteiten van de afdeling electronicaproductie en -reparatie te beëindigen. Met de sluiting van deze Xerox-unit verliezen in Venray binnen nu en twee jaar 250 mensen, waarvan 90 tijdelijke werknemers, hun baan. De intentie is om gedwongen ontslagen te voorko men. Het plan in Venray maakt deel uit van het wereldwijd reorganisa tieprogramma van Xerox (Change for Growth) dat eerder dit jaar werd aangekondigd. Het Amerikaanse concern wil zijn positie op de markt voor documentbeheer versterken en zich wapenen tegen de concurren tieslag op de digitale markt. Als gevolg van deze reorganisatie ver liezen wereldwijd zo'n 9000 men sen hun baan. ARBEIDSAANBOD Het Venrayse college van B&W heeft moeite met de sluiting van de afdeling. In de brief wijst het colle ge erop dat Xerox de grootste indus triële werkgever in Venray is, die in de jaren 60 met veel steun van de overheid binnen de gemeentegren zen is gehaald. Het verlies van 250 banen betekent een forse aanslag op de lokale werkgelegenheid, zo staat in de brief. B&W geven aan dat de Nederlandse overheid herhaaldelijk heeft bijgedragen aan de ontwikke lingen van de nieuwe activiteiten in Venray en dat ook de gemeente bin nen de beschikbare ruimte heeft geprobeerd voor een goed onderne mingsklimaat zorg te dragen. Daarbij wordt met name gewezen op de recente inspanningen om een Technisch Opleidings Centrum (TOC) te realiseren om op die wijze een bijdrage te leveren aan de ver betering van de kwaliteit van het lokale en regionale arbeidsaanbod. Een aantal bestaande en nieuwe activiteiten van Xerox in Europa wordt geconcentreerd in Ierland, waar de komende jaren circa 500 miljoen gulden worden geïnvesteerd in een centraal servicecentrum in Dublin, alsmede een productiefacili teit in Dundalk. Het nieuwe bedrijf in Dundalk zal naar verwachting medio 2001 werk bieden aan onge veer 1750 mensen, waarvan circa 1000 als gevolg van groei door nieuwe activiteiten. Het uitstekende vestigingsklimaat voor bedrijven in Ierland is de voornaamste drijfveer voor Xerox om in Dundalk een nieuwe productiecentrum te bou wen. Het Venrayse college heeft er moeite mee dat fiscale en financiële overwegingen tot dit besluit hebben geleid. B&W noemen dit opportu nistisch omdat "het vestigingsbeleid van Xerox kennelijk in zeer sterke mate wordt beïnvloed door wisse lende en tijdgebonden fiscale en financiële voorwaarden". Het colle ge zegt te streven naar een meer duurzame relatie met haar partners en in goed overleg te werken aan een op maat gesneden onderne mingsklimaat. De Industriële Club Venray heeft besloten om ter gelegenheid van de geheel vernieuwde schouwburg in Venray een bedrag van ƒ50.000,- beschikbaar te stel len voor het eveneens geheel ver nieuwde akoestische systeem van de schouwburg. De ICV wil met deze bijdrage haar waardering tot uitdrukking brengen voor het initiatief om de schouwburg een geheel nieuw gezicht te geven. Een kwalitatief hoogstaande schouwburg vormt een belangrijk onderdeel van het woon- en vestigingsklimaat in Noord- Limburg. De schouwburg brengt haar erkentelijkheid voor de ICV- bijdrage tot uitdrukking door aan het akoestische systeem de naam van de ICV te verbinden. De ICV stelde zich in 1997 reeds garant voor een lening van ƒ300.000,- die de Stichting Cultuur en Bedrijf daardoor kon afsluiten ter mede-financiering van de verbou wing van de schouwburg. In het kader van haar nieuwe sub sidiebeleid stelde de ICV eerder dit jaar een bedrag van ƒ225.000,- beschikbaar als bijdrage voor de bouw van het Technisch Opleidings Centrum/TOC in Venray. Het Wielercomité Vierlingsbeek houdt op zaterdag 28 november voor de vijfde keer een ATB- veldtoertocht. Deze toertocht wordt gehouden in samenwerking met Wielerspeciaalzaak Frans Thijs uit Vierlingsbeek dat in dat weekend zijn jaarlijkse fietsshow houdt in zalencentrum Concordia. Daar vindt ook het vertrek van de veldtoertocht plaats. De mogelijkheid te vertrek ken is tussen 13.00 en 14.00 uur. De toertocht zal via de bossen van Overloon gaan en vandaar naar Holthees, Venray en via Geysteren en Maashees terug naar Vierlingsbeek. Voor iedere deelne mer zal er onderweg een versnape ring zijn op de rustplaats. De afstanden die uitgezet zijn zijn 40 en 25 km. Natuurlijk is er dou chegelegenheid en is er volop par keergelegenheid. Mocht het heel modderig worden zal er gezorgd worden voor afspuitmogelijkheden voor de fietsen. Voor inlichtingen kunt u bellen met Henk Koopmans, tel. 632176 of Huub Geurts, tel. 631874. De politie van Venray heeft maan dagmorgen kort na zeven uur op de A73 een 52-jarige vrachtwagen chauffeur uit Vlaardingen bekeurd. De man had, zo bleek uit een blaas- proef, teveel gedronken. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur en een transactievoorstel van negenhon derd gulden. Als hij die boete niet betaalt, moet hij binnenkort voor de rechter verschijnen. De eigenaar heeft een andere chauffeur de vrachtauto laten ophalen. Bestuur van Dingus doet boekje open - voorzitter Gijsbers: Aankomende zaterdag heeft het tstuur van OJWV (Dingus) de ers uitgenodigd om openheid an zaken te geven naar aanlei- ing van de vergaande ontwikke- ngen van de afgelopen weken, et College van B&W heeft haar trtrouwen in het bestuur opge- egd en de renovatie van het pand n de Hoenderstraat opgeschort, ilgens Pieter Gijsbers, voorzit- rvan OJWV, is het nu tijd om t de doeken te doen, wat er in !t verleden is gebeurd. Saterdag tonen we aan, dat ^ithese schuldig was aan het illissement in 1995." Een sprek met de getergde voorzit- r, die er genoeg van heeft dat ingus alle schuld op zich geladen %t. Pieter Gijsbers vindt het welletjes, pvlogen als hij is, is voor hem nu imaat vol. "Maar zeker ook voor bestuur in z'n algemeen en onze hterban. Ik ben dan wel voorzitter, iar vooral zij zijn de dupe van wat gebeurt. Het is de laatste jaren rd werken geweest om met alle perkingen het open jongerenwerk ogelijk te maken en nu zijn ze eer terug bij af. Voor hen is de ens bereikt." In de problematiek rond Dingus het open jongerenwerk in Venray volgens Gijsbers een hoofdrol ïggelegd voor Synthese en het aan de welzijnsinstelling 'verbonden' CDA. "Zaterdag doen we daar een boekje over open. Ik kan daar nu niet in detail op ingaan, maar het is wel overduidelijk, dat het CDA en Synthese Dingus nooit hebben zien zitten. Het is conservatieve politici waarschijnlijk een doom in het oog, dat bij Dingus af en toe geblowd wordt. Of dat ons publiek te alterna tief is en geen representatief beeld geeft van de Venrayse jongeren. Dat in het hoofdbestuur van Synthese mensen zitting hebben, die hoge functies binnen het CDA vervullen sterkt alleen maar onze overtui ging." WATER BU DE WIJN In de ogen van Gijsbers, en met hem het bestuur van OJWV, ligt daar de oorzaak van de huidige pat stelling. "Zoals we zaterdag zullen aantonen, is Synthese destijds ver antwoordelijk geweest voor het fail- lisement middels hun jongerenwer ker. Die werd ons toen opgedrongen en heeft met zijn handelen onde. meer de problemen veroorzaakt van de geluidsoverlast. Wat het bestuur van OJWV vervolgens mocht oplos sen, want het was tenslotte onze 'toko'. Dat heeft echter wel gezorgd voor minder activiteiten in onze zaal, waar we het toch vooral van moeten hebben. Wij waren welis waar onafhankelijk, maar in feite waren we een dependance van Synthese. Maar hun verantwoorde lijkheid daarin weigeren ze te dra gen. En met de nieuwe plannen wil len ze die situatie blijkbaar weer terug." In 1995 werd afgesproken, dat Synthese een jongerenwerker op detacheringsbasis zou leveren. Een afspraak die in de praktijk goed bleek te werken. Gijsbers: "Na lange tijd praten en onderhandelen is dat toen afgesproken. Sindsdien hebben we op dat gebied ook geen problemen meer gehad. Sowieso is er geen enkele klacht meer bij de politie geweest en ook geen klacht over geluidsoverlast. En onder de afgesproken onafhankelijke status van Dingus hebben we de exploita tie redelijk rond gekregen, ondanks alle beperkingen die voortvloeiden uit het faillissement." Die afspraken zijn de afgelopen maanden teruggedraaid. Volgens de Dingus-voorman heeft het OJWV zich altijd netjes aan de afspraken gehouden en meer dan eens water bij de wijn gedaan. "Je wil tenslotte toch zorgdragen voor een plaats voor je doelgroep, daar gaat het om. En als je bekijkt wat we allemaal gedaan hebben, is dat prima gelukt. We bestrijken toch zo'n 1800 tot 2000 jongeren in Venray-regio. En bovendien bieden we behoorlijk wat variatie: house, gabber, metal, rock. Niet alleen de alternatieve scene komt hier aan zijn trekken. En dan wil men nu een meer open jongeren werk?" In de nieuwe plannen van de gemeente, middels de commissie Welzijn, is een breder publiek een belangrijk aandachtspunt. Ook voor jongeren tussen 12 en 16 jaar wil men ruimte maken in het pand van Dingus aan de Hoenderstraat. Naast Dingus zouden dan ook andere publieksgroepen gebruik van het pand mogen maken. "Dingus heeft daar helemaal geen problemen mee, maar we willen wel hoofdgebruiker blijven. Na 33 jaar kun je ons toch niet zomaar even naar de achter grond duwen? Dan gaat onze ach terban lopen. Ik heb in CDA- en VVD-kringen gehoord, dat 'ze dan maar naar de Steeg moeten gaan'. Nou, dan hebben ze dus niet hele maal begrepen, wat er in Venray omgaat op het cultureel-maatschap- pelijke vlak." LIEVER KWIJT DAN RIJK Dingus wil niet vooraf akkoord gaan met de nieuwe opzet van het open jongerenwerk in Venray. Naast een verbreding van de doelgroep, behelst hel plan ook de oprichting van een beheersstichting. In dat bestuur zou Dingus twee zetels krij gen, de vijf andere worden door de gemeente aangewezen. Pieter Gijsbers: "Je kunt dan wel op je vin gers natellen, dat dit geen onaf hankelijke bestuursleden worden. Bovendien wordt ons geen duide lijkheid geboden over wat er daarna gaat gebeuren, hoe het jongeren werk volgens hen ingevuld gaat worden. Daar kunnen we vooraf natuurlijk niet mee akkoord gaan. We worden gewoon stelselmatig buiten spel gezet door mensen, die ons van het begin af aan liever kwijt dan rijk waren." Zaterdag geeft het bestuur open heid van zaken. Over de rol van Synthese in het faillissement in 1995, zoals Dingus dat ziet. Ook wil Dingus aantonen, dat de commissie Welzijn niet alle informatie aan de politiek heeft doorgegeven. "We hebben hier stukken liggen, waar van de gemeenteraad helemaal nooit iets afgeweten heeft. Stukken over het overleg met welzijn, over de gemaakte afspraken, noem maar op.' Het is duidelijk. Dingus wil niet overal de schuld van krijgen en kaatst de bal zaterdag terug. De hamvraag bij dit alles blijft natuur lijk overeind: wat gebeurt er in Venray voor de Venrayse jongeren? Raayland bereidt leerlingen voor op Euro Wat kost cola als je moet beta len in Euro's En hoeveel Euro's betaal je voor een cola wanneer je in Frankrijk op vakantie bent Over enkele jaren is er dezelfde munt in Europees verband, maar de prijzen kunnen toch verschillen van land tot land. De Euro wordt het betaalmiddel in een aantal Europese landen. Met dezelfde Euro betaalt iemand zijn Big Mac in Nederland en in Spanje. Niet helemaal waar, want al is de voorzijde hetzelfde, op de achterzij de van de Euro vind je verschillende afbeeldingen. Op de Nederlandse Euro is de koningin afgebeeld, op de achterzijde van de Italiaanse Euro staat het Colosseum. Waarom zijn enkele landen lid van de EMU, som mige andere niet? Wat is het voor deel lid te zijn van de monetaire unie? Deze en een groot aantal andere wetenswaardigheden over de Europese eenheid in het betaalstel- sel enz. worden binnen enkele jaren realiteit. Het is daarom van groot belang de nieuwste generaties inzicht te geven in de komende ont wikkelingen. Het Raayland College wil in de leerjaren 1 en 2 de jongens en meisjes hiermee laten kennisma ken. Dat past in het streven van de school, om de actualiteit met de les stof te verbinden. De ABN-AMRO heeft een leerlingvriendelijk pro gramma ontwikkeld, om jonge men sen vertrouwd te maken met de Euro en daaromheen de Europese Monetaire Unie. Aansprekende voorbeelden als bovengenoemde "cola-problema tiek" staan dicht bij de belevingswe reld van jongeren; ze geven inzicht in de complexe materie PEEL EN MAAS WEEKBLAD Op vrijdag 20 november zal de Stichting Kloostermonument Venray tijdens een bijeenkomst in De Witte Hoeve aan de Gasstraat in Venray haar boek 'Twaalf Stenen in de Stroom' officieel presenteren. In dit prachtig geïllustreerde boekwerk worden de twaalf kloosters van Venray beschreven, te weten Jerusalem der Augustinessen, Bethlehem, Minderbroeders Franciscanen, Latijnse School, Jerusalem der Ursulinen, Sint Joseph, Sint servatius, Sint Anna, Sint Paschalis, Charitas. Ongeschoeide Karmelieten en Mariannhill. Burgemeester Waals. Deken Coenen en de Oversten der Orden en Congregaties die in Venray werkzaam zijn geweest, mogen de eerste exemplaren van het boek in ontvangst nemen. De presentatie begint om 14.30 uur. Het boek 'Twaalf Stenen uit de stroom' is die middag verkrijgbaar in de zaal en ligt in de erkende boekhandel. Hotel-restaurant Valuas in Venlo, de zaak van oud-Venraynaar Frans Swaghoven, is een van de twaalf genomineerde horecabedrijven, voor de onderscheiding Leerbedrijf van het jaar 1999. Het bedrijf van Swaghoven is genomineerd in de hotelsector. Voor de vier sectoren hotel, restaurant, fastfood en café/bar/discotheek werden per sec tor drie bedrijven genomineerd. De twaalf genomineerde leerbedrijven zijn door een jury, bestaande uit de sociale partners in de horeca, direc tieleden van de Leerbedrijven van het Jaar 1998 en vertegenwoor digers van SVH Onderwijscentrum uit zo'n 30 bedrijven gekozen die door consulenten-rayonmanagers van de SVH waren voorgedragen. Personeelsbeleid, deelname aan activiteiten, opleidingsresultaten, doelgroepenbeleid, opleidingskli maat en geleverde opleidingsin spanningen zijn de criteria waarop de jury de bedrijven zal beoordelen. Een andere genomineerde voor de onderscheiding Leerbedrijf van het Jaar 1998 in de restaurantsector is Onder de Boompjes in Overloon. Van 4 tot en met 7 januari worden de winnaars per sector bekendge maakt tijdens de SVH Manifestatie, onderdeel van de Horecava. in de RAI in Amsterdam. Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 13 november: Vanuit Theatercafé D'n Ouwe Bieb in de Streckschouwburg Cuijk ver zorgt Omroep Brabant een rechtstreeks programma over cultuur in het Land van Cuijk. Het programma duurt van 16.00 tot 17.00 uur. Vrijdag 13 november: Tot en met 4 januari 1999 is in verpleeghuis Elzenhorst in Horst een expositie te zien met schilderijen Annie Vervoort-Coenders. De expositie is dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur. Vrijdag 13 en zaterdag 14 november: De Beringse damesjoekskapel Mingelmoos viert haar 10-jarig bestaans- fee-st in gemeenschapshuis De Wiekslaag in Beringe. Vrijdag is er een lied jesavond met negen deelnemers, zaterdag houdt de joekskapel van 19.00 tot 20.30 uur receptie. Zondag 15 november: Organist Gert Oost en het Lukado Trio verzorgen een concert in de St. Elisabethkerk in Grave. Aanvang 16.00 uur. Zondag 15 november: In galerie Hoeve De Schoot in Lieshout exposeren de kunstenaars Albert Grosfeld (schilderijen en aquarellen). Kathinka Roovers en Christel Möhring (beiden keramische objecten). De expositie duurt tot en met zon dag 10 januari. Dinsdag 17 november: Groei Bloei afdeling Noord-Limburg verzorgt een bloemschikdemon- stratie in Veiling Zon in Grubbenvorst. De demonstratie in kerstsfeer begint om 20.00 uur. Woensdag 18 november: Alliance Francaise verzorgt een lezing met als thema het beroemde emaillewerk van Limoges. Spreekster is mevrouw Van der Spek- Chouzenouz, voorzitter van de Alliance Francaise in Nijmegen. De bijeen komst in het gemeenschapshuis in Asten begint om 20.15 uur. Donderdag 19 november: Het Arbeidsongeschikten Platform Limburg houdt van 13.30 tot 16.00 uur een informatiemiddag over ziekte en arbeidsongeschiktheid. De bij eenkomst vindt plaats in de Volksuniversiteit aan de Leutherweg 8 in Venlo. Zondag 22 november: In Museum Van Bommel Van Dam in Venlo wordt een expositie geo pend van de Vlaamse schilder Edgard Tytgat Het werk van Tytgat is tot en met 10 januari te zien. Maandag 23 november: In Hofstee De Turfhoeve in Sevenum vindt een voorlichtingsbijeen komst plaats over het culinair erfgoed van de Peel, een promotie van pro ducten en gerechten uit de streek. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Maandag 23 november: Diabetesvereniging Nederland geeft een voorlichtingsavond over diabe tes en bewegen in het Maasziekenhuis in Boxmeer. Aanvang 20.00 uur. Zondag 29 november: Onder leiding van docenten geven leerlingen van de Muziekschool in Horst een uitvoering in cultureel centrum 't Gasthoês. Het concert begint om 15.00 uur. Zondag 13 december: In cultureel centrum De Haandert in Tegelen vindt van 11.00 tot 17.00 y^uur een kerstmarkt plaats.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7