Musical, opera en nuziektheater in schouwburg Venray's Mannenkoor huldigt jubilarissen Drie Brabantse kunstenaars in galerie De Lochting Jjl Familie Franssen en ouwe ouwe in )e Bonte Koe Mean Night b De Evenaar leugddisco Veltum Wim Janssen 40 jaar muzikant Julia's geheim Nieuwbouwplan Kloostertuinen Jerusalem: zeer scherpe hypotheekrente en extra aantrekkelijke voorwaarden. UW Venrayse Nacht van het Gedicht Demonstratie hout snijden /-£>\ EL EN MAAS donderdag 12 november 1998 - Pagina 3 en kaskraker op Broadway, wereldberoemde opera van orge Bizet en muziektheater het zuiverste soort, louwburg Venray heeft de nend week drie fantastische ,rstellinggen op het-program- staan. g 13 november wordt om 00 uur de musical Ain't sbehavin' opgevoerd. Het is een toonstelling van vijf opmerkelij- artiesten: Nell Carter, Andre de elds, Armelia McQueen, Ken ie en Charlaine Woodard. Ieder hen kan zingen, danesn, tches doen of je hart breken, it Misbehavin' presenteert ots de wijk Harlem in de jaren -de gouden eeuw voor plaatsen de Cotton Club en de Savoy Iroom, van ordinaire kroegen dom Lenox Avenue, van 'rent' sten, van op dreef komende pia- ten en het nieuwe geluid: de ng- HAPPY-END )e Parelvissers, een opera van Bizet door de Bulgaarse atsopera Rousse, prijkt zaterdag november om 20.00 uur op de ouwburgkalender. Dit gezel- ap heeft onder meer in Nabucco, la en II Trovatore van Verdi rezen topopera's op zeer indrin- ide wijze te kunnen vertolken. De elvissers beschrijft de liefde van e vrienden voor dezelfde dame, la, een priesteres. Zij achten hun ndschap echter belangrijker dan de liefde en zweren elkaar geen ver houding met haar te beginnen. Maar de verliefdheid van Nadir is zo hevig dat hij zijn belofte breekt. Natuurlijk moet dit verraad gewor- ken worden, maar uiteindelijk heeft de opera voor de geliefden een happy-end in petto. MARLIES HELDER Muziek op het puntje van je stoel. De Marlies Helder Band is een las tig te omschrijven groep: muziek klinkt namelijk niet op paier. Ze componeren de meeste stukken zelf, dus dan verval je bij de uitleg in allerlei vergelijkingen die nooit helemaal opgaan. Dat geldt ook voor hun geluid: saxofoon, viool, piano/synthesizer, (contra)bas, drums en zanf: een ongebruikelijke combinatie met een ongebruikelijk geluid. Daarbij beheersen ze vrijwel alle stijlen die de laatste honderd jaar in de muziek zijn voorgekomen. De band rond de zangeres/saxofo- niste Marlies Helder speelt dinsdag 17 november vanaf 20.00 uur in de schouwburg. De musical Ain't Misbehavin' (Foto: Roy Beusker). ondag 15 november speelt de «burgse rockband Familie ssen in café De Bonte Koe. Na iroemevlaairock van de Jansse ge Band, de Koempelpop van boon en natuurlijk de peelrock i Rowwen Hèze is Limburg T lieuw een dialect pop-genre rij- n,De Familie Franssen produceert v :en jaartje of zes Mergelrock van bovenste plank en heeft dat nu n look vastgelegd op cd (deze cd enkele weken geleden CD van 0 Week bij Omroep Venray). nilie Franssen vormt een hechte ei ep en heeft daaraan zijn naam te ken. Slechts één lid heet werke- Franssen overigens. De muziek gepolijste rock, de teksten zijn lendeels in het dialect, j )e trage nummers van de F.F. ibeo de sfeer van oer-Hollandse ds als De Dijk, maar de F.F. weet ;j wat swingen is. De F.F. is in het Iden en het zuiden van Limburg irm populair en dat willen ze nu iet noorden van de provincie ook rden. Zoals ze zelf zeggen: uit- idiger wordt het nergens en we :n muziek voor iedereen, milie Franssen is: Ad, Frans, lals, Peter, William en Charles, aanvang 20.00 uur, entree ƒ5,-. lvorens staat op vrijdag 13 'ember muziek uit de jaren 60 en centraal onder het motto 'Bonte goes gold'. In een aangeklede nte Koe hoor je nummers uit de iwe ouwe tijd van o.a. de Rolling ines, Jerry Lee Leuwis, Ike and aTumer, The Birds 0 november staat de African ht op het programma. Deze keer bijzondere. Om 20.00 uur star- we met een traditionele ikaanse maaltijd. Tijdens deze iltijd brengt Rebecca Atanga tra- onele en moderne Afrikaanse be en ten gehore. Rebecca Atanga, omstig uit Ghana, bracht onlangs teerste cd uit en toert nu door ■ppa. :cca speelt zelf diverse instru- :n en wordt deze avond onder- id door twee zangeressen. Haar inte stem en uitstraling deze avond bijzonder. Ide maaltijd is het weer swin- op wereldse muziek. Deze It verzorgd door twee gast-dj's. becca Atanga zal ook na de ijd een optreden verzorgen, kosten voor de maaltijd bedra- 'ƒ35,- p.p. Reserveren is noodza- jk. Voor de wingavond is de ƒ5,-. Evenaar, Merseloseweg 96, 1 CE Venray, tel. 510036. aterdag 14 november hervat kvereniging Veltum weer haar ndelijkse jeugddisco's. Deze nt om 19.15 uur en duurt tot 5 uur. Een nieuwe discotheek 3el 'MM Drive-In Disco Show' j-i daarbij ongetwijfeld voor het 'ge dansplezier. tegenstelling tot voorheen is de 'mum leeftijd nu vastgesteld op aar. Naast het dansgedeelte is er nu weer gelegenheid om gratis 'Ijarten en/of te tafelvoetballen. entree bedraagt 2,50 voor 'n van de wijkvereniging (op t°on van de ledenkaart) en ƒ3,50 'niet-leden. Deze prijs in inclu- gratis consumptie. Traditiegetrouw huldigt het Venray"s Mannenkoor haar jubile rende leden op het jaarlijkse Ceciliafeest, zaterdag 14 november, in zaal In den Engel. Zoals vanouds zal de avond sfeervol zijn en vol verrassingen. Bijzondere gasten zijn o.a. een vertegenwoordiger van de KNZV en de beschermheer van het VMK, burgemeester J. Waals. 12,5 jaar lid zijn: Ben van der Hop, eerste tenor. Een zeer bijzonder persoon. Hij valt juist op door niet op te vallen. Een van de meest bescheiden leden. Hij was enthousiast lid van de Toetzengers en vertoeft graag tussen zijn zangers-vrienden. Harrie Francken, bariton. Een allervriendelijkst man. Hij heeft een prachtige stem en zong in het verle den menig solopartij. Lange tijd was Harrie lid van het Hofkoor, compo neerde zelf liedjes en is altijd bereid actief deel te nemen aan de organi satie 'van evenementen. Harrie is tevens bestuurslid, waarbij hij met verve de functie van secretaris uit voert. Verder is Harrie betrokken bij de organisatie van de Boerebrulluft 1999. Dit vele werk voert hij op een bijzondere en inspirerende wijze uit. 25 jaar lid zijn: Lambert Seuren, bariton. Lambert is met een glimlach altijd duidelijk aanwezig. Hij was jarenlang een fer vent lid van het Hofkoor, waarbij hij, naast zichzelf, ook de overige Hofkoor-leden grimeerde. Hij is altijd optimistisch van aard. Hij geniet de laatste jaren volop van zijn vrije tijd en vakanties. Jac Janssen, bariton. Jac is al jarenlang een trouw en bijzonder muzikaal lid van het koor. Ook was Jac lid van het Hofkoor, maakte daarvan de glorieperiode door en componeerde menig lied. Een aantal jaren was hij ook bestuurslid van het VMK. Vanaf 1993 is Jac de reserve dirigent en wel op zijn eigen bijzon dere manier. Hij krijgt de aandacht van de zangers goed op zijn hand, al is het wel eens door middel van het vertellen van een mopje tussendoor. Jac is vanaf 1986 lid en inspirator van de zanggroep Octetnog, waar aan hij veel plezier beleeft. 40 jaar lid is: Leo Oudenhoven, senior bas. Leo' was reeds voor de oorlog lid van het VMK. Hij was even weg, maar kwam vastberaden weer terug. Leo was tevens bestuurslid, destijds nog onder voorzitterschap van Theo van Dijk. Aan het zingen en de concert reizen beleeft Leo nog steeds veel plezier. Als senior neemt hij niet meer deel aan de repetities, maar is toch elke week trouw van de partij in In den Engel. Bij de Peelklank Ysselsteyn Een zeldzaam jubileum binnen een vereniging welke zelf nog maar amper de muzikale Abraham, voor zover die bestaat, gezien heeft. Aan het 40-jarig jubileum van de persoon in kwes tie, Wim Janssen, zitten meer zeldzame facetten. Op 12-jarige leeftijd begon Wim zijn muzikale loopbaan als leerling tamboer. De eerste oefeningen bestonden uit het papa mama slaan op een plankje beslagen met een stuk buitenband van de fiets. Om meteen op een trommel of oefenpad te beginnen vond men toen nog te duur. Bij voldoende aanleg en door zettingsvermogen kon men het dan toch nog brengen tot tamboer. Wim Janssen is een van die perso nen die beide eigenschappen in zich had en nog heeft. Wim is dan ook een van de drummers die toendertijd de Ysselsteynse drumband vanuit de vierde afdeling omhoog getromd hebben naar de ereafdeling. Iets waar Wim nog altijd bijzonder trots op is. Bij goed trommen en muziek maken hoort ook gezelligheid, is een van de stelregels van de jubila- 'ris. Pratend met Wim Janssen komen uit zijn eerste tamboersjaren dan ook diverse spannende en sterke verhalen naar voren. De goede club sfeer is dan ook een van de belang rijkste drijfveren voor Wim Janssen geweest om al die jaren de Peelklank trouw te blijven-eu-te-zor- gen dat de klanken uit de Peel letter lijk op een hoog niveau bleven. Wim deed dat met de kleine trom bij de drumband maar ook vele jaren samen met zijn neef bij de fanfare. Ook bij de Smeleblaozers was Wim Janssen een van de mensen die vele jaren mee het tempo bepaalde op zijn 'kleine' trom. Eerder is al verteld dat er sprake is van een zeldzaam jubileum. Zeldzaam omdat Wim op latere leeftijd ook nog op een niet onver dienstelijke manier op een instru ment is gaan blazen. Met een trom pet heeft Wim verschillende jaren de gelederen van joekskapel Schabberjoeks versterkt. Omdat Wim de zaken ook wel eens wat groter wilde aanpakken heeft hij het bespelen van de bas intussen ook nog geleerd en ook op deze wijze de gelederen van de fanfare enige tijd versterkt. Inderdaad, wanneer er sprake is van een all round muzikant dan is Wim Janssen zeer zeker een van de mensen die dit predikaat verdient. Het bloed kruipt echter waar het niet gaan kan en op dit moment is Wim dan ook weer terug op het instru ment waar hij begonnen is: de con- certtrom bij de fanfare. Tussen alle drukke muzikale bezigheden door nam Wim ook nog tijdelijk de opleiding van leerling drummers voor zijn rekening. Op 13 december zal Wim Janssen door bestuur en leden van de fanfare in de bloemetjes worden gezet voor zijn inzet voor de muziek al die jaren in Ysselsteyn maar in het bij zonder voor fanfare de Peelklank. Als er muziek gemaakt wordt is Wim Janssen een man van het samenspel. In de discussie rond de muziek wil Wim nog wel eens op de solotoer gaan om als het er op aan komt toch voor zijn verenigingen te kiezen waarbij hij muziek maakt. Afgaande op die discussie zal Wim Janssen voorlopig zijn trom nog niet aan de kapstok hangen. De Venrayse Vrouwenraad pre senteert m-hefckadêF-varYhaarfrlm^ serie de tweede film op woensdag 18 november: Julia's geheim. Deze Nederlandse film, geregisseerd door Hans Hyllkema, vertelt het verhaal van een Turks meisje dat in Nederland opgroeit en naar de mid delbare school gaat. Ter gelegenheid van het jubileum van de school zui len de leerlingen 'Romeo en Julia' instuderen. Arzu krijgt de rol van Julia. Voor haar begint hiermee een zenuwslopend dubbelleven. De film in het Raaylandcollege, locatie Noord aan de St. Jozefweg 2 in Venray, begint om 20.00 uur. Na afloop bestaat de mogelijkheid tot napraten. Kaarten, 7,50 gulden per stuk, zijn verkrijgbaar bij de VVV of op de avond aan de zaal. Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530216 peelmaas@tref.nl Nog even, en dan start de bouw van 30 patiowoningen in plandeel 'De Klooster tuinen' van het project 'De Hoven van Jerusalem'. Een unieke locatie in een stukje Venray met een rijke geschiedenis vlak bij het centrum. Voor hypotheken in dit bouwproject kunnen wij u zeer scher pe rentes en extra aantrekkelijke voor waarden aanbieden. Maar het allerbe langrijkste is, dat u een perfect advies van ons krijgt, dat helemaal is toege spitst op uw persoonlijke omstandig heden. Onze gecertificeerde hypotheekadviseurs staan in voor een gedegen en vakkundig advies, voor nu en voor later. Want wij hechten grote waarde aan onze relatie met u en zorgen ervoor dat er regelmatig onderhoud wordt gepleegd aan uw hypo theek. Zodat deze ook na vele jaren nog steeds als gegoten zit. Vul daarom de ant woordcoupon in voor een deskundig advies en een zeer scherpe aanbieding. Of bel ons vandaag nog voor een afspraak! Ja, ik wil graag meer informatie. Bel mij voor een afspraak. naam adres postcode/woonplaats telefoon Deze coupon uitknippen en opsturen naar: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Op zondagmiddag 15 november is er van 13.00 tot 17.30 uur open huis in galerie De Lochting te Venray, vanwege de opening van de nieuwe expositie. Tijdens deze middag zullen de kunstenaars, Leny Verschuuren uit Asten, Piet Siegers en Vincent Weiten uit Helmond aanwezig zijn. Verder kunt u weer genieten van de prachtige muziek van Leon en Paul Martens uit Bakel met hun klassiek gitaarspel. Beeldhouwster Leny Verschuuren geeft uiting aan menselijke gevoe lens en emoties door middel van sobere en subtiele vormen. Haar inspiratiebron vindt zij dichtbij de levenscyclus van mens en natuur. Zij probeert steeds weer de specifie ke eigenschappen en zijn mogelijk heden van het gesteente te ontdek ken. De weerstand, die de steen biedt, maakt beeldhouwen voor haar tot een boeiende ontdekkingsreis en een sprekende veelzeggende uitingsvorm. Voor de tweede keer is schilder Piet Siegers te gast in galerie De Lochting en velen zullen zich zijn werk herinneren. Een vakman, die al meer dan 40 jaar tekent en schil dert. Hij heeft door de jaren heen een typisch eigen stijl ontwikkeld. Zijn gemengde techniek doet den ken aan pre-historische rotstekenin gen en oude fresco's. Piet Siegers karakteriseert zijn werk als volgt: 'Een schilderij moet bij mij net zoveel onder de huid hebben als er boven zichtbaar is: dan heeft het evenwicht'. Zijn schilderijen zijn stemmingsvolle, gevoelige werken, die allemaal iets zeggen en prijsge ven van zijn innerlijke belevingswe reld. De opmerking dat zijn werk doet denken aan de schilder Gerard Princee ontvangt hij als een compli ment, omdat hij hem als zijn grote voorbeeld en leermeester beschouwt. Schilder Vincent Weiten maakt zeer kleurrijke en pasteuze schilde rijen. Van jongs af heeft hij schilder willen worden. Ook ontstond al vroeg het besef dat hij onafhankelijk kunstenaar-schilder wilde zijn. Om die reden had hij steeds een betaalde steen van Len\ baan, eerst in het jongerenwerk en nu als leraar beeldende vorming. Hij wil en moet dagelijks schilderen anders kan hij niet slapen. Schilderen is zijn manier om een verhaal te vertellen; het verhaal van de dingen die hij waarneemt in zijn hoofd. Zijn overtuiging is dat er bij kunst een verbinding met de werke lijk moet zijn. Hij werkt vaak gedu rende langere tijd vanuit een bepaald thema of vanuit bepaalde ervaringen zoals een reis naar Italië. Men waant zich in de oude kerken of voor de gebrandschilderde ramen. Zijn schilderijen zijn uiterst dynamisch, soms schijnbaar chao tisch, dan weer harmonieus, als het leven zelf. U bent van harte welkom in gale rie De Lochting, Laagheidseweg 16 te Venray. Open op zaterdag en zon dag van 13.00 tot 17.30 uur en op telefonische afspraak, tel. 585173. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Café De Evenaar en de Kroegdichter Werdenibeld orga niseren op vrijdag 27 november de eerste Venrayse Nacht van het Gedicht. Op deze avond staat het gedicht centraal. Er zullen dan ook verschillende dichters voor dragen uit eigen werk. Ook zal ruimschoots de gelegenheid gebo den worden om zelf aan de slag te gaan. En natuurlijk is zo'n evene ment bijzonder geschikt om erva ringen uit te wisselen. Op deze avond worden ook schil derijen van Frank Schaeffers en objecten van Door Claessens geëx poseerd. Deze zijn allen voorzien van gedichten door de Venrayse Kroegdichter Werdenibeld, die deze avond ook zijn tweede gedichten bundel zal presenteren. De avond zal opgeluisterd worden door sfeervolle muziek van diverse muzikanten. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. Iedereen die van dichten en gedichten houdt is op deze avond dan ook bijzonder welkom in de zaal van café De Evenaar. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Op zondag 15 november wordt in De Locht een demonstratie gegeven van het eeuwenoude houtsnijders ambacht. Op deze dag zal vakman Chris van Stiphout kerstfiguren snij den. Hij heeft vooral veel ervaring opgedaan in dit bijzondere ambacht tijdens zijn vakanties in Oostenrijk. Hier volgde hij diverse cursussen bij meester-houtsnijders. Meestal wordt voor snijwerk lin dehout gebruikt omdat het goed bewerkbaar is en geheel splintervrij. De Locht, Koppertweg 5, Horst- Melderslo. Het museum is open: iedere dinsdag-, donderdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Schoolstraat 31, 5801 BN Venray, tel: 0478 - 582215, fax: 0478 - 582215 Waar gastronomie en creativiteit samenkomen. Dagelijks geopend: lunch: van 12.00 tot 15.00 uur diner: vanaf 17.00 - 22.00 uur brunch: uitsluitend op reservering op zaterdag en zondag van 11.30 -14.00 uur woensdag: rustdag Wij heten u graag van harte welkom. Marion en Harold Michiels Telefoon: 582215 Schoolstraat 31 - 5801 BN Venray rfqeHda. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils. R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 zo: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes. R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 581393 Voor spoedeisende gevallen kuntu op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.ÖÖ tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 580700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen V. GEURTS en R. GOEDEGE BUURE DIERENARTSENPRAKTUK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 0478-513727 INFORMATIECENTRUM GEES- TELUKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray •M 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur, Nabezorging gebenrt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3