Bekendmaking Vestiging voorkeursrecht Wakkere Piëlhaas 1998 voor Karei Beerkens /oningwet wet ruimtelijke ordening vergunning lindes Hoge Beek TAXATIES aAhsJ Kennisgeving Route gevaarlijke stoffen Vacature bank vrij williger see ntrale Synthese Auto Arena levert Passats aan Taxi Verstraaten ^RATTINGENbT LEN maas donderdag 12 november 1998 - Pagina 19 Ingekomen bouwaanvragen voldoening aan het bepaalde in e| 41 van de Woningwet treft u rstaand aan een overzicht van de afgelopen week bij burgemees- wethouders van Venray ingeko- bouwaanvragen. verbouwen van de erging/speelruimte aan de ingerhoedskruid 9 te Venray tnv van Lin,Vingerhoedskruid 9; et bouwen van een carport en ikkapel aan de Schutsboom 29 •Venray tnv A.H.M. Bellemakers, [hutsboom 29; et vergroten van de woning/gara- i aan de Akelei 27 te Venray tnv .C.Thomassen, Akelei 27; et veranderen van de entree van winkel aan de Grotestraat 59 Venray tnv.M.W.A.Verschuuren, rotestraat 59; et bouwen van een serre en dak- apel aan de Smakterveldweg 7 te enray tnv A.J.M. Heetkamp, makterveldweg 7; et bouwen van een pluimveestal an de Ysselsteynseweg 66 te sselsteyn tnv Mts. Claessens- mniskens,Ysselsteynseweg 70; et verbouwen van het pand aan e Grotestraat 49 te Venray tnv M.W. Utrecht BV, Postbus I34 Heerhugowaard; et bouwen van een carport aan Kruidenlaan 238 te Venray tnv '.G.M.Vermeulen, Kruidenlaan et vergroten van de woning aan e Sleutelbloem 13 te Venray tnv IAM. Coopmans, Sleutelbloem et aanpassen van de woning aan Coppelenberg 6 te Merselo tnv ,M. Poels, Coppelenberg 6; •t verbouwen/uitbreiden van het •drijfsgebouw aan de beverstraat 2 te Venray tnv H.J.P. lartens, Kempweg 147 te Venray; et veranderen van het pand aan Heuvelstraat 4 te Venray tnv iheersstichting Gebouw erusalem", p/a Dr. Poelsstraat 7 iVenray. louwvergunning verleend gemeester en wethouders heb- in de afgelopen week voor staande bouwplannen bouwver- ng verleend. bouwen van een varkensstal n de Ossendijk 80 te Merselo N Maatschap Egelmeers, Haag 18 te Merselo; het veranderen van winkelpand tot woning aan de Pastoor Gerardsstraat 3 te Oirlo tnv M.A.J. Hebing-v. Gaaien, Pastoor Gerardsstraat 3; het bouwen van een garage aan De Seilier 19 te Venray tnv M.H.T. te Loeke, De Seilier 19; het vervangen van de berging/car- port door carport en tuinmuur aan de Eisenhowerstraat I te Venray tnv O.H.F. Ingenpas, Eisenhowerstraat I; het bouwen van een carport aan de Sleutelbloem 68 te Venray tnv D.S.E. Moss, Sleutelbloem 68; het bouwen van een opslagruimte aan de Daland 7 te Merselo tnv H. Gellings, Daland 7; het vernieuwen van verplaatsen van de berging aan de Parkweg 3 te Venray tnv P.H.J. Cöp, Parkweg 3; het vergroten van de woning aan de Grauwveen 7 teYsselsteyn tnv G.T.J.M. Craenmehr, Grauwveen 7; het bouwen van een carport en tuinhuisje aan de Feldberglaan 12 te Venray tnv G.H. Remmers, Feldberglaan 12. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouw toestemming afgegeven. het plaatsen van een tuinhuisje aan het Gemmadal 20 te Venray tnv W.C.LM.van Rijswick, St.Jozeflaan 4 te Smakt; het vernieuwen van de berging aan de Pavanestraat 4 te Venray tnv H.J.G. Scholten, Pavanestraat 4. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschik king is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen, het vergroten van de woning aan de Hardeweg 3a te Venray tnv A.J.M. Jenniskens, Hardeweg 3a; - het plaatsen van een monument/herkenningsobject aan de Ripseweg I te Vredepeel tnv D.G.W. en T. Dienstkring Volkel, Postbus 41 te Volkel. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 13 november 1998 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 19 WRO/SO Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaan vragen. het bouwen van een woning aan de pastoor Verheggenstraat te Castenray tnv S.H.J.M. Weijs, Roffert 6 te Castenray; het bouwen van een pluimveestal aan de Molenhoek 14 te Oirlo tnv Maatschap Janssen, Molenhoek 14. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 13 november 1998 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 12 november 1998 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Door het college van burgemeester en wethouders wordt kapvergunning verleend voor het rooien van twee linden bij de parkeerplaatsen van de Hoge Beek/hoek Tolstraat. Deze bomen staan de uitbreiding van parkeerruimte bij deze flat in de weg. Ook staan ze te dicht bij een lan taarnpaal, zodat 's avonds de licht- spreiding, die belangrijk is voor de bereikbaarheid van de hoofdingang te gering is. De Woningbouwvereniging heeft het afgelopen jaar tien nieuwe bomen als vervanger in de directe omgeving geplant. Dit betreft vier dakplatanen en zes lijsterbessen, die het beeld van deze omgeving gaan bepalen. Voor nadere informatie kunt u con tact opnemen met de publieksbalie van de gemeente Venray via door- kiesnummer 523536, bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Bezwaren kunnen worden inge diend bij het college van burgemees ter en wethouders tot uiterlijk 2 weken na publicatie. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 rgunningaanvragen groot aantal bedrijven en itingen is verplicht om krach- de Wet milieubeheer een uvergunning aan te vragen. In de irgunning worden milieu- iriften opgenomen in het ij> van de bescherming van het ocedure kent 2 fasen: fase van het opstellen van het itwerp van het besluit; fase van het opstellen van het Kluit; fare fase wordt de beslissing op aanvraag ingevolge de Wet ubeheer en de Algemene Wet lursrecht bekendgemaakt fdstuk 13 Wet milieubeheer en ing 3.5 van de Algemene Wet lursrecht). sluit rgemeester en wethouders van imeente Venray maken bekend een vergunning krachtens de milieubeheer hebben verleend jcassen Lastechniek B.V., Micro raat 3 te Venray voor een nieu- gehele inrichting omvat- nde vergunning op grond van 8.4 van de Wet milieube- eer voor het uitbreiden/wijzigen een inrichting ten behoeve de verkoop van lastechnische oducten en machines en gasde- atopslag van industriïle gassen, liegen aan de Microstraat 3 te snray. ergunning wordt onder opleg- voorschriften en/of beper- n in het belang van de bescher- van het milieu verleend, besluit en alle overige op de aag betrekking hebbende stuk- ggen ter inzage van 12 novem- 998 tot en met 24 december (6 weken) in het gemeentehuis, •uisstraat I te Venray, op maan- an 09.00 uur tot 17.30 uur en overige werkdagen van 09.00 ot 13.00 uur (balie Publieks- ten). Op telefonische afspraak '•523630) kunnen de stukken ap een ander tijdstip worden en. irende bovengenoemde perio- bij de afdeling Bestuurs taak van de Raad van State eroepschrift worden ingediend igenen die bedenkingen hebben gebracht tegen het ontwerp j in het besluit; a adviseurs die gebruik hebben smaakt van de gelegenheid ^ies uit te brengen over het ntwerp van het besluit; agenen die bedenkingen hebben !gen wijzigingen die bij het rfmen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, ten zij vóór deze datum beroep is inge steld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Melding Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrich ting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.I9 van de Wet milieubeheer. Voorwaarde hierbij is dat redelijker wijs moet worden aangenomen dat de veranderingen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een melding is binnengekomen van: I. H. Gellings, Daland 7 te Merselo voor het bouwen van een opslag ruimte voor niet gemotoriseerde landbouwvoertuigen, veevoeder en stro, gelegen aan Daland 7 te Merselo. De meldingen kunnen worden inge zien van 12 november I998 tot en met 26 november 1998 (2 weken) in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Bovengenoemde melding moet nog worden beoordeeld. Venray, 12 november 1998 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken op grond van artikel 4, lid I van de Wet voor keursrecht gemeenten (verder aan te duiden met Wvg) bekend, dat de raad van de gemeente Venray, krachtens het bepaalde in artikel 2 Wvg op 27 oktober I998 heeft besloten om de gronden gelegen in de gebieden genaamd St. Anna, de Brabander, Smakterheide II, Huls II, Leunen, Oostrum en Merselo aan te wijzen als gronden waarop de artikelen 10 tot en met 24, 26 en 27 van de Wvg van toepassing zijn. De gronden zijn nader aangegeven op de bij het besluit behorende kadastrale teke ning en lijst van aangewezen percelen. Deze aanwijzing heeft als grondslag het structuurplan 'Ruimte voor de toekomst' en loopt vooruit op de totstandkoming van een bestem mingsplan. De vestiging van het voorkeurs recht houdt in, dat de eigenaren van de aangewezen gronden, als zij zelf tot verkoop willen overgaan, ver plicht zijn om de gronden eerst aan de gemeente Venray aan te bieden alvorens verkoop aan een ander mogelijk is (dit is de aanbiedings plicht). Het besluit van de raad van de gemeente Venray treedt in werking op 30 oktober 1998, zijnde de dag na de publicatie ervan in de Staatscourant. De aanwijzing heeft een werkingsduur van twee jaar. Tegen het raadsbesluit van 27 oktober I998 staat bezwaar open gedurende zes weken na dagtekening van de publicatie in de Staatscourant op 29 oktober I998. Deze termijn vangt derhalve aan op 30 oktober I998 en loopt tot en met I I decem ber I998. In het bezwaarschrift moet worden opgenomen: de naam en het adres van de belanghebbende, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Het bezwaarschrift dient bij de gemeenteraad van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray, ingediend te worden. Met de in werking treding van het raadsbesluit d.d. 27 oktober I998 komt het besluit tot aanwijzing van burgemeester en wethouders d.d. 16 juni I998 te vervallen. Heeft u reeds bezwaar gemaakt tegen genoemd besluit van burgemeester en wethou ders en is het bezwaar nog aanhangig dan bent u niet verplicht om nog maals bezwaar te maken tegen het raadsbesluit van 27 oktober I998. Uw tegen het besluit van burgemees ter en wethouders gerichte bezwaar schrift wordt aangemerkt als een bezwaar dat tegen het raadsbesluit van 27 oktober gericht is.Wilt u nieu we gronden aanvoeren dan is het vanzelfsprekend wel noodzakelijk om opnieuw een bezwaarschrift in te die nen. Indien bezwaar tegen het raadsbe sluit wordt aangetekend, kan tevens de President van de Arrondisse mentsrechtbank te Roermond ver zocht worden om een voorlopige voorziening te treffen, indien onver wijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Het voor elk gebied genomen raadsbesluit tot aanwijzing ligt met de bijbehorende kadastrale tekening, lijst van aangewezen percelen met de namen van de eigenaren of rechtheb benden en overige stukken met ingang van 30 oktober 1998 voor een ieder kosteloos ter inzage in het Raadhuis, Raadhuisstraat I, op de afdeling Publieksdiensten, geopend op maandag van 09.00 tot 17.30 uur, dinsdag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur (m.u.v. zon- en feestdagen); buiten deze tijden na telefonische afspraak met de afdeling Publieksdiensten, tel. 0478-523536 of 0478-523544 of met de afdeling Economische Ontwikkeling, tel. 0478- 523534. De stukken kunnen voorts geraad pleegd worden bij het kantoor van de Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers te Roermond. Voor nadere inhoudelijke informa tie kunt u zich eveneens richten tot de genoemde afdelingen. Venray, 27 oktober 1998 Burgemeester en Wethouders van Venray drs.J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs.A.W.M.de Bever, secretaris WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onwerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 Bestemmingsplan Intratuin Venray Burgemeester en wethouders van Venray, maken gelet op artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 2, lid 3 van de Inspraakverordening voor de gemeente Venray, de ter inzage legging bekend van het voor-ontwerp van het bestemmingsplan 'Intratuin Venray'. Het plan beoogt modernisering en uitbreiding mogelijk te maken van de bestaande Intratuin-vestiging aan de Langstraat I33 te Venray. Het voor-ontwerpplan ligt met ingang van maandag 16 novem ber 1998 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage bij de afde ling publieksdiensten in het gemeen tehuis. Raadhuisstraat I te Venray. Gedurende bovengenoemde ter mijn van twee weken bestaat voor een ieder gelegenheid zijn zienswijze omtrent het voor-ontwerpplan schrif telijk kenbaar te maken aan burge meester en wethouders van Venray, Postbus 500,5800 AM Venray. Venray, 12 november 1998 Burgemeester en wethouders voornoemd, drs.J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs.A.W.M.de Bever,secretaris Bestuurscommissie Begraafplaats De bestuurscommissie Begraaf plaats Boschhuizen vergadert op maandag 16 november 1998 om 19.00 uur in het gemeentehuis van Venray. De vergadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte wel kom. De agenda luidt als volgt: 1Opening en mededelingen 2. Spreekrecht publiek 3. Ingekomen stukken 4. Vaststelling verslag van de verga dering van 28 sept. 1998 5. Vaststelling verslag van het infor meel overleg van 19 okt. 1998 6. Stand van zaken nieuwbouw 7. Vergaderschema 1999 8. Rondvraag en sluiting. Openbare kennisgeving Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat hun besluit d.d. 27 december 1984, waarbij de doorgaande Midden Peelweg is aangewezen als route voor het vervoer van gevaar lijke stoffen in de zin van de toen malige wetgeving hierbij is ingetrok ken. Venray, 10 november 1998 Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H. A.B.Waals, burgemeester drs.A.W.M. de Bever, secretaris De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activiteiten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst worden. VROUW/MAN Synthese zoekt voor de Stichting SOHO (leidt hulphonden op voor gehandicapten) een man/vrouw om gehandicapten te ondersteunen bij de verzorging tijdens hun verblijf in het trainingscentrum in Herpen. Vereiste is dat u tijdens een periode van 31 januari tot en met 12 februari 1999 intern verblijft op het trainings centrum. De werktijd: van 31 januari tot en met 12 februari 1999. Reiskosten, kost en inwoning worden vergoed. Na gebleken geschiktheid is een opleiding mogelijk tot sportbegeleider asielzoekers. Voor meer informatie over deze vacature kunt U contact opnemen met Synthese Venray, Beraweg 4, 5801 EG Venray. tel. 0478- 586245 (Kees Verloren en gevonden voorwerpen Bij de politie werd in de periode van 2 t/m 9 november aangifte gedaan van aangetroffen of vermissing van de volgende goederen: GEVONDEN Gouden schakelarmband 24k; zwar te handtas, model rugzakje; rode sjaal met zwart logo. VERLOREN Rijbewijs B; Marokkaans paspoort: verzekeringsbewijs bromfiets: brom fietscertificaat op naam van Palmen; diverse bankpassen; giropas; diverse kortingspasjes; Panasonic GSM-toe- stel; rood etui met leesbril; papier met Sofienr. op naam van K. Farah Yussuf; diverse portemonnees: pop- penbuggy, groen met roze met daarin een kale meisjespop met kleding van het merk Babybom. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kantooru ren op het politiebureau aan de Leunseweg. Volkswagen- en Audidealer Auto Arena in Venray leverde afgelopen week acht nieuwe Volkswagen Passats aan Taxi Verstraaten. Bedrijfswagenadviseur Romeo Arnold overhandigde de sleutels van de nieuwe taxi's aan directeur P. Verstraaten van het gelijkna mig bedrijf. Taxi Verstraaten heeft zich in enke le jaren van een lokaal en regionaal opererend bedrijf ontwikkeld tot een voorloper op het gebied van personen- en pakketvervoer. Vanuit haar hoofd vestiging in Overloon en operationele steunpunten in Venray, Bakel en Boxmeer werkt Taxi Verstraaten voor particulieren, bedrijven, overheden en instellingen. Kwaliteit staat daarbij voorop. 'Wij kunnen het waarderen als opdrachtgevers veeleisend zijn. Het dwingt ons goed op de hoogte te blij ven van de ontwikkelingen op de markt van het personenvervoer. Daarin ontwikkelt zich met name de vraag naar gespecialiseerde en op de individuele persoon of specifieke groep toegesneden vervoer nog altijd sterk. Het is onze grote kracht dat we onze relaties daar steeds een uitste kend antwoord op kunnen geven', aldus Verstraaten. Taxi Verstraaten heeft het vertrouwen van een groot aantal organisatie die veel belang hechten aan een snel, efficiënt, veilig en aantrekkelijk geprijsd personen-, pakket- en documentenvervoer. Haar relaties hebben de keuze uit een compleet aanbod van mogelijkhe den. Auto Arena blijkt een uitstekende partner bij het realiseren van een wagenpark dat past binnen de Links Romeo Arnold, rechts de heer P. Verstraaten Foto Rogé Kuipers) omschreven bedrijfsfilosofie. De Passat bevindt zich in de top van de middenklasse op het gebied van zowel design als techniek. De Volkswagen Passat Limousine is een uitermate representatief, veilig, betrouwbaar en comfortabel transportmiddel en dat zijn eisen die Taxi Verstraaten stelt. Bovendien spelen onderhoud, lage afschrijvingsfactor en hoge inruil- waarde een belangrijke rol. Bedrijfswagenadviseur Romeo Arnold: 'de Passat Limousine is van meet af zeer gewild. En dat is eigen lijk ook niet zo vreemd. De auto is namelijk standaard uitgerust met onder andere ABS met elektronische remkrachtverdeling. een airbag voor bestuurder en voorpassagier, zij-air bags, cruise control en elektrische ramen vóór. Kortom, bij de Passat is veel werk gemaakt van veiligheid en comfort. En dat hadden veel mensen al gauw in de gaten. Sterker nog, in het begin werden ze sneller verkocht dan Volkswagen ze kon maken. Wij wilden graag dat er meer Passats gebouwd werden om onze klanten zo snel mogelijk te bedienen. Bij Volkswagen hebben ze de mouwen inmiddels flink opgestroopt. De lever tijden van zowel de Passat Limousine als de Variant een stuk korter gewor den. Een aantal uitvoeringen zijn zelfs uit voorraad leverbaar. Wij zijn blij dat wij de acht Passats mét aircondi tioning voor Taxi Verstraaten direct konden leveren. Want net als Taxi Verstraaten zien wij onze klanten graag tevreden'. De Wakkere Piëlhaas, een van de hoogste onderscheidingen van vastelaovesvereniging De Piëlhaas, zal dit jaar worden uit gereikt aan Karei Beerkens. De Wakkere Piëlhaas wordt toe gekend aan een persoon cq. groe pering die opvallende verdiensten heeft voor de Venrayse gemeen schap of een groep uit deze gemeenschap, passend binnen het motto van vastelaovesvereniging De Piëlhaas: 'Piëlhaas, blief wak ker!' Als iemand wakker is gebleven wat betreft het behoud van de vastelaoves- cultuur is dit Karei Beerkens wel geweest. Als mede-oprichter van joekskapel De Plaarzek zette hij de trend voor hermeniekes op straat; het straotvastelaovend moest herleven en joekskapellen konden daar een belangrijke rol in spelen. Karei Beerkens mag dan ook wel de peetva der van de Rooyse joekskapellen genoemd worden. Wie kent niet die schitterende wagen van de Plaarzek; Karei was niet alleen bouwer maar tevens mon teur, chauffeur en als de wagen weer een dienst weigerde tijdens de optocht ook reparateur! Reparateur van instru menten werd hij ook en gaf daarbij levenslange garantie- Het in stand houden van de vastela- ovescultuur vindt men bij Karei in vele facetten terug. Meer dan 44 jaar was hij een actieve deelnemer aan optochten. Als je hem de verhalen hoort vertellen over het bouwen van 'rare' fietsen enz. hoor je nog het stuk enthousiasme en het plezier waarmee dit altijd gedaan werd. Hij deed dit vóór een vereniging (De Piëlhaas) van een vereniging; de hockeyclub en het Venrays Mannenkoor hebben jarenlang van Kareis creatieve ideeën mogen pro fiteren; hij deed dit met hart en ziel. Maar zo verrichtte Karei ook vele hand- en spandiensten voor o.a. de Schutterij en maakte hiervoor zelfs een 'Patroonsplaat' in koper/zilver drijfwerk. Eenmaal geproefd hebbende wat het is om deel uit te maken van een prinselijk trio was hij voor de initia tiefnemer van de oprichting destijds van de Aid Adjudante Klup. Helaas, deze poging mislukte, maar onlangs is die initiatief weer nieuw leven inge blazen en Karei is weer van de partij. Wie kent Karei niet van het Vorstenhal; dat is vastelaovend bij uit stek. Op een simpele, zeer humoristi sche wijze de humor van alles relati veren, dat is ook Karei Beerkens bij uitstek. 'Zonne gewoëne mins mit en groet hart veur de gemaenschap' mag een keer in het zonnetje gezet worden. 'Ik heb al schik als ik anderen schik zie hebben en dat is genoeg' was zijn uitspraak toen hem verteld werd dat het Algemeen Bestuur van de Piëlhaas unaniem had besloten aan Karei Beerkens de Wakkere Piëlhaas toe te kennen. De uitreiking van de Wakkere Piëlhaas zal plaatsvinden op zondag 15 november tijdens Hazepaeper in de Witte Hoeve, aanvang 15.30 uur. Tijdens Hazepaeper zal tevens de nieuwe vastelaoves-cd 98/99 worden gepresenteerd tijdens een programma voor jona en oud wat klinkt als een klok! VENRAY UH7WB2579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m3 tot 35 m3 open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 19