ZON RO Pasar Malam, een uitje voor jong en oud VERA H.O.T. op bezoek in hotel 'Plaza' Opening rastelaoves seizoen Fietser overvallen 'Tour de Limburg' Die Fidelen Rosentaler 10 Mille voor reparatie torenuurwerk Presentatie Ca Va Bronzen Huibuuk RADO VERLINDEN JUWELIER Programma Duitse werkzoekenden helpen Nederlandse bedrijven Pasar Malam Doe mee met het literair café S !EL EN MAAS donderdag 5 november 1998 - Pagina 9 tn Het Overloons Toneel De Overloonse Toneelvereniging O.T. (Het Overloons Toneel) is op terdag 14 en donderdag 19 vember om 20.00 uur op bezoek hotel Plaza. Ook op zondagmid- 15 november om 14.30 uur aar dan met speciale seniorenkor- g- Hotel Plaza bevindt zich op noemde tijdstippen op het toneel het gemeenschapshuis te min rerloon. Voor gehoorgestoorden is de zaal een ringleiding aanwezig. iarten in de voorverkoop zijn ver- jjgbaar bij de volgende adressen: t gemeenschapshuis, de ibobank, 't Kadohuus en het VV-kantoor (bij de Post), allen te rerloon en alleen tijdens opening- jden. Prijs 10,-, senioren ndagmiddag ƒ7,50; aan de zaal orde voorstelling ƒ12,50. De komedie Plaza Suite is schreven door Neil Simon. Hij tpopt zich als snel als een van de tere schrijvers in dit genre. Plaza ite gaat over mensen die al jaren elkaar zijn, maar elkaar nog ^eds niet begrijpen. De lotgevallen n twee echtparen, die logeren in I ite 719 van hotel Plaza worden in F tstuk beschreven. Tweemaal zien mensen, die proberen hun alle- agse dromen waar te maken en daar met de moed der wanhoop niet in slagen. In de eerste scène maken we ken nis met Sam en Karen Nash. Na 20 jaar huwelijk willen ze nog eens een bezoek brengen aan de plaats waar ze hun wittebroodsweken hebben doorgebracht. Het bezoek loopt niet zo romantisch als destijds... In de tweede scène ontstaan peri kelen tussen het echtpaar Hubley, als hun dochter zich' verschanst in de aangrenzende badkamer en het vertikt deze te verlaten. Dit alles ter wijl beneden in de trouwzaal domi nee en gasten wachten voor het vol trekken van haar huwelijk. Dan verschijnt de bruidegom en 0p de elfde van de elfde gaat 3 vastelaovesseizoen weer van t. Vastelao visvereniging De haas hervat, na een jaar ;e, weer de traditie om het en officeel op deze datum te inen. Dat gebeurt dit jaar om 55 uur op de Grote Markt, la de opening gaat het gezel- hap naar De Evenaar aan de erseloseweg waar de jaarver- dering wordt gehouden, jdens de vergadering zal o.a. scheid genomen worden van ikele bestuursleden en een aad van Elf leden. Bovendien illen drie nieuwe Raad van Elf den en een bestuurslid inoemd worden. De vergade- ing begint om 20.33 uur. y de Een 23-jarige fietser uit Overloon vorige week zaterdag door twee bekende mannen overvallen en roofd van enkele tientallen gul- ns. Het slachtoffer kwam met de hrik vrij. De overval vond plaats de Overloonseweg in Venray, :n de fietser door een auto met de ee overvallers tot stoppen werd dwongen. De mannen stapten uit eisten geld. Toen de man uit Overloon dit wei- rde, werd hij vastgepakt en hard- ndig van zijn portemonnee ontd- n. Die kreeg hij leeg terug, larop de daders vertrokken. Zaterdag 7 november om 20.00 uur zal carnavalsvereniging De Huubuuke uit Overloon de bronzen Huibuuk op ludieke wijze onthullen bij het gemeenschapshuis. In het kader van haar 44-jarig jubileum heeft de carnavalsvereniging afgelo pen seizoen een Huibuuk in klei aangeboden aan de Overloonse gemeenschap. Daarbij werd de wens uitgesproken dat de Huibuuk in brons gegoten zou kunnen worden en een plaatsje zou vinden in het centrum van het dorp, met uitzicht op kerk en Kerkplein. Dankzij diverse spontane giften en de nodige zelfwerkzaamheid van de vereni ging gaat deze wens a.s. zaterdag in vervulling. Tevens dient deze avond ter afsluiting van het succesvol verlo pen jubileumjaar. Aansluitend aan de onthulling kunnen alle kinderen een kleurplaat inleveren, waarbij ze door de carnavalsvereniging getrak teerd worden. Tevens vindt een optreden plaats van Dansschool Desdemona die enkele stukjes uit de dansmusical De Ijskoningin zal uit voeren. Vanaf 21.00 uur is er een dans avond met medewerking van een live orkest. Zij zullen ook dansen als een polka, veleta, wals e.d. spelen. De entree voor deze avond is gratis. Wij nodigen u van harte uit om deze avond samen met ons te vieren. Doorrijden Een tot op heden onbekend geble ven automobilist is vorige week vrijdag rond kwart over zes doorge reden na een aanrijding op de krui sing Westsingel -Vollenbergstraat in Venray. Het ongeval gebeurde toen de automobilist vanaf de Vollen bergstraat de Westsingel opreed en daarbij geen voorrang verleende aan een 30-jarige automobilist uit Venray. Er zijn vele chronografen. Ze meten allemaal de tijd. Maar slechts één is krasvast. DIaMaster 'Chrono'. Blijvende schoonheid dankzij krasvaste materialen: hardmetaal en saffierglas. digitale 1/100 seconden aanduiding. Meerdere chronograaf-functies. Digitale datumaanduiding, ■functie. Rado. A different world. Switzerland Grote Markt 7 Venray Twee dagen gezelligheid in café-zaal De Evenaar "Heel, heel veel positieve reac ties. Je merkt aan alles dat het evenement nu al leeft. We hopen dat zich dat ook vertaald in veel mensen die in dat weekeinde een kijkje komen nemen. En de sfeer proeven van een echte Pasar Malam." Tom Berhitu en Jan Fleurkens hebben er alle vertrou wen in dat de Pasar Malam op zaterdag 14 en zondag 15 novem ber in De Evenaar een groot suc ces wordt. En als de voortekenen niet bedriegen, krijgt de Pasar Malam bij een doorslaand succes, een groots opgezet vervolg in 1999. Fleurkens, uitbater van De Evenaar, en Berhitu, die samen met zijn zus het Venrayse cateringbedrijf Nona Manis runt. hopen met de Pasar Malam een oude traditie in Venray nieuw leven in te blazen. Meer dan tien jaar geleden was de Pasar Malam, en niet alleen onder de mensen van Indonesische en Molukse afkomst in Venray, een begrip. De gezellige, typische sfeer van een Indonesische avondmarkt trok jarenlang veel bezoekers naar de 'Venrayse Pasar Malam'. Totdat het jaarlijkse feest verwaterde en niet meer de aandacht kreeg die het eigenlijk verdiende. Doodzonde, zo vonden Fleurkens en Berhitu die vervolgens de handen in elkaar sloe gen. "Weet je", zegt Berhitu, "De Pasar Malam is gewoon een gezelli ge markt voor iedereen waar van alles te doen. Muziek, lekker eten, informatie over Indonesië, stands Het programma van de Pasar Malam is als volgt: zaterdag 14 november: 16.00 uur dansgroep Serangkai 21.00 uur live muziek Devotion 22.30 uur dansgroep Tiaré Tahiti zondag 15 november: 15.00 uur kindertheater Warang Golek 16.00 uur zangduo Meily en Anthony 17.00 uur kindertheater Warang Golek 18.30 uur zangduo Meily en Anthony 19.30 uur dansgroep Tiaré Tahiti. Doorlopend reisinfo, diverse stands met Indonesische artikelen en smullen van de Indonesische jeuken. met allerhande spulletjes. De typi sche sfeer maakt het tol een feest voor jong en oud. En zeker niet alleen voor de Venraynaren van Indonesische en Molukse afkomst. Iedereen is van harte welkom." Try-out De organisatoren zijn niet beducht voor de concurrentie op zondag 15 november van twee andere evene menten in Venray. Zo staat op die dag de intocht van Sint Nicolaas en De Hazepaeper. de cd-presentatie van De Piëlhaas. op de evenemen tenkalender van Venray. "Ben je gek, zegt Jan Fleurkens. "Die activi teiten bijlen elkaar toch niet. Integendeel, na de intocht van de Sint kan het hier juist heel gezellig zijn. Want op die zondag is er met name voor de kinderen heel wat te doen." De Evenaar en Nona Manis heb ben er alles aan gedaan om zoveel mogelijk ruchtbaarheid aan de Pasar Malam te geven. Overal zijn posters en flyers verspreid met daarop het tweedaagse programma in de café zaal aan de Merseloseweg 96. "Meer kunnen we op dit moment niet doen. Het is nu afwachten en hopen dat de formule aanslaat. Voor ons is het een try-out, slaagt deze opzet dan hebben we zeker plannen om de Pasar Malam volgend jaar grootser aan te pakken", kijkt Berhitu al in de toekomst. Nona Manis Café-zaal De Evenaar is op beide dagen vanaf 14.00 uur open. Op het programma (zie ook bijgevoegd kader) staan onder andere optredens van de dansgroepen Serangkai uit Cuyk en Tiaré Tahiti. Beide groepen dansen op traditionele Indonesische muziek. Live muziek wordt ver zorgd door Devotion, een band die traditionele Indonesische popsongs afwisselt met moderne popsongs. Het zangduo Meily en Anthony brengt authentieke Indonesische lie deren ten gehore, terwijl kinder theater Warang Golek een traditio neel Indonesisch verhaal vertelt met behulp van de bekende Wajangpoppen. Twee dagen zijn er zo'n kleine tien stands en zitgelegenheden in het café en de zaal van De Evenaar. In de stands worden typisch Indonesische artikelen zoals kle ding, sieraden, houtsnijwerk, Indonesische muziekinstrumenten, poppen en decoratiematerialen aan geprezen, terwijl in de kleine zaal reisbureau Vice Versa de bezoekers van de Pasar Malam voorziet van alle mogelijke informatie over Indonesië. Uiteraard zijn er ook eet tentjes waar de bezoeker kan genie ten van vele exotische hapjes en drankjes. De Indonesische keuken wordt verzorgd door Nona Manis. Dit cateringbedrijf presenteert door lopend traditionele gerechten uit de Indonesische keuken. En dan niet alleen de meest voor de hand lig gende gerechten als bami- en nasi- schotels en loempia's. Voor de fijn proever valt er veel en veel meer te genieten. Maar ja, dat geldt eigen lijk voor het totale programma van de Pasar Malambeslist een aan rader. Promotie nieuwe cd 'Grenzeloos' Blaasorkest Die Fidelen Rosentaler uit Merselo maakt zaterdag 7 november een 'Tour de Limburg' om haar nieuwe cd 'Grenzeloos' te promoten. De 'Tour de Limburg'-truck van de blaaskapel doet verschillende Limburgse steden aan en verzorgt telkens een mini-concert van 30 tot 45 minuten. De tour start om 09.30 uur met een optreden in de Limburgse hoofdstad Maastricht. Vervolgens gaat het gezelschap richting Sittard (10.30 uur), Roermond (12.00 uur). Venlo (13.30 uur) en Horst (15.30 uur) om ook in die plaatsen een mini-concert te geven. De 'Tour de Limburg' wordt vanzelfsprekend afgesloten in Venray waar om 16.00 uur een optreden op het programma staat. 'Grenzeloos' werd onlangs in het kader van het 30-jarig jubileum van de blaaskapel opgenomen. De wer ken die voor de cd zijn geselecteerd vormen een weerspiegeling van het programma dat De Fidelen Rosentaler tijdens een concert ten gehore brengt. Het repertoire wordt gekenmerkt door de vele variaties in stemming, techniek en de kwaliteit van het geluid. Karakter en traditie weerklinken in de geheel eigentijdse interpretatie welke Die Fidelen Rosentaler geeft aan Egerlander, Bömische en Tsjechische volksmu ziek, die evergreens doen herleven en laten sprankelen, zonder de oor spronkelijke bedoeling aan te tasten. Passie en overtuiging weerklinken in de wijze waarop Latijns- Amerikaanse muziek en de populai re dans- en showmuziek ten gehore wordt gebracht. Kracht en gevoelig heid smelten samen in de wijze waarop diverse stijlen zoals pop, rock, blues en swing wordt bena derd. Deel opbrengst Jazzfestival 1998 Maar liefst een bedrag van ƒ15.000,-, uit de opbrengst van het Jazzfestival 1998, kon de Kiwanisclub uit Venray besteden aan twee goede doelen. Tijdens een bijzondere zitting, afgelopen zaterdag. van Kiwanisclub Schieëpersland in res taurant Buitenlust te Venray mocht deken J. Coenen en kerkbestuurslid drs. W. Kremer van de Petrus Bandenparochie een cheque van ƒ10.000,- in ontvangst nemen voor reparatie van het torenuurwerk van de Grote Kerk te Venray. 'Hierdoor kunnen de verlicht wijzers van de toernklok weer ontstoken worden, die door de gemeente Venray zijn uitgedraaid door het inhouden van een subsidie', aldus de deken. Mevrouw Geerts van de Stichting Theofaan uit Nijmegen kreeg voor haar instelling voor mensen met een visuele beperking een cheque van ƒ5.000.- overhandigd uit handen van de net benoemde president van Kiwanis drs. Jos Valks. Gezien de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt worden veel bedrijven in hun zoektocht naar personeel gedwongen om over de landsgren zen te kijken. Start Uitzendbureau speelt hierin een grensover schrijdende rol door het arbeidsaan bod aan de ene kant van de grens af te stemmen op de grote vraag aan de andere kant. Vanaf het begin van dit jaar vindt er een samenwerking plaats met het Arbeitsamt in Duitsland. Hierbij zijn diverse zaken met betrekking tot bijvoor beeld sociale zekerheid, belasting e.d. opgehelderd. Door de steeds krapper wordende arbeidsmarkt is de noodzaak bij diverse bedrijven om in Duitsland personeel te gaan werven in de loop van het jaar steeds groter geworden. Mede in overleg met een aantal bedrijven is de samenwerking met het Arbeitsamt geïntensiveerd en halverwege dit jaar zijn de eerste Duitse werknemers via Start in Nederland begonnen. De ervaringen van zowel de bedrijven als de Duitse werknemers zijn zeer positief en mede hierdoor hebben de afgelopen maanden veel Duitsers de stap over de grens gewaagd. Ook het succes van de banenmarkten in Venlo en Kleve (Job 2000) heeft er aan meegewerkt dat Duitse werkzoekenden zich tegenwoordig spontaan melden op de diverse vestigingen van Start in het grensgebied. Op dit moment zijn er bij Xerox in Venray bijna 60 Duitse werknemers via Start aan het werk. Ook bij andere bedrijven in Venray en de regio Venlo stromen momenteel de eerste Duitse werkne mers via Start binnen. Start hoopt deze mensen perspec tief te bieden door ze op langere ter mijn aan een vast contract te helpen. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard g e g a r a Industrieterrein de Hulst Tel. 0478-581486 Zonwering-Rolluiken-Roldeuren-Garagedeuren-Hordeuren-Rolhekken ONDERHOUD - REPARATIE - RENOVATIE De Pasar Malam is een eeuwenoude Indonesische traditie in de vorm van een avondmarkt, die je kunt vergelijken met de oer-Hollandse kermis. Dorpelingen konden genieten van alle heerlijkheden uit de Indonesische keuken, zé konden de laatste nieuwtjes uitwisselen en zaken die men een jaar lang had verzameld had. te koop aanbieden. Gezelligheid troef derhal ve. Toen jaren na dato de eerste Indonesiërs in Nederland belandden, kwam bij hen de behoefte om een stukje eigen identiteit in een toen vreemd land te creëren dan ook als vanzelf bovendrijven. Dertig jaar gele den werd dan ook in Den Haag de eerste Pasar Malam op poten 'gezet. Na een afwezigheid van meer dan tien jaar is op vrijdag 14 en zaterdag 15 november de Pasar Malam terug in café-zaal De Evenaar in Venray. Venray is met ingang van zondag 8 november een nieuw orkest rijker: Ca Va. Op die dag treedt het orkest voor het eerst naar buiten en presen teert het zich aan het Venrayse publiek. Dit alles gebeurt in party centrum De Witte Hoeve onder het alleszeggende motto 'Ca Va presen teert Ca Va'. Het orkest is oktober '95 bescheiden begonnen met een zestal muzikanten. In driejaar tijd is het uitgegroeid tot ruim twintig en onder leiding van hun vaste dirigent Wil Jacobs uit Oirlo is ook muzikaal het niveau met veel enthousiasme naar 'n hoger plan gebracht. Een gevarieerd programma staat garant voor 'n boeiend zondagmiddag matinee. Hieraan wordt ook mede werking verleend door Octetnog en dansgroep Youneek. De presentatie begint om 13.30 uur, belangstellen den zijn van harte welkom. De entree is gratis. Een niet al te gemakkelijke vraag, waarvoor geldt: "Zoekt en gij zult het antwoord vinden" "En wij. wij liggen in bed en lezen het eerste hoofdstuk van alle boeken die we al kennen, niets smaakt naar meer. we luisteren naar het bijten en smakken van de zee en roken de hele doodstille kamer vol". Van welke dichter is het gedicht waaruit dit gedeelte afkomstig is en wat is de titel van dit gedicht? Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 20 november a.s. sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusslraat I 5801 RR Venray. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of pocziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Ook dit jaar is er voor mensen, die wel eens de oplossing welen, maar niet aan de jaarwedstrijd mee willen doen. ook een prijs te verdienen! Ieder dus, die in welke maand ook de oplossing weet, kan naar deze prijs voor incidentele deelnemers meedingen- Nog steeds is er een deelnemer met "alles goed"! Een reuzeprestatie! Zij voert de ranglijst aan. Op de eerste plaats dus mevrouw W. Vink met 90 punten, gevolgd door mevrouw L. Colsen met 80 punten; mevrouw R. van Daal en de heer A. Kroft met 70 punten: dhr A. Leijssen mei 60 punten; mevrouw W. Neüssen-Wijnhoven met 30 punten en de dames H. van Beek, L. Geurts. T. Peters-Ten Have en T. Smits met 10 punten. Het fragment van de vorige maand was het 2e kwatrijn uil een sonnet van Gerrit Achterberg. Het gedicht heet: "Democraat". De dichter wordt niet meer achtervolgd door de dwang om te dichten. Hij is eindelijk "thuis". Dicht hij nog, dan is dat per ongeluk. Het huiselijk geluk heeft zich van hem meester gemaakt: een boek. een kachel en een strijkende vrouw. Zijn hele toekomst tol en met het pensioen ligt vast; verzuren is er niet meer bij! Het laatste distichon is een soort anti climax: er is niets meer te beleven, zelfs geen eenvoudige burenruzie valt te verwachten. Gerrit Achterberg: De Democraat In deze kamer ben ik eindlijk thuis. Ik zal geen vers meer schrijven dal mijn leven uiteen moet rukken om te zijn geschreven. Ben ik een dichter, dan is 't per abuis. ik lees het nieuwe boek. De kachel suist. Geertruida staat een overhemd te strijken. Ik heb maar van de bladzij op te kijken om te beseffen welk geluk hier huist. Zo zal het door de jaren blijven duren. We krijgen straks een kind en mijn pensioen zal voor onze ouwe dag het zijne doen. We hoeven niet voortijdig te verzuren. Ook leven wij in vrede met de buren. De ene heet Van Brakel, de ander Griffioen. Op dinsdag 23 november is er weer een activiteit van het Literair Café. Ronald Giphart en Joost Zwagerman zijn dan te gast in de grote zaal van de Schouwburg te Venray. Aanvang 20.00 uur. Als u donateur wordt van het Literair Café Venray-regio - minimale bij drage van ƒ30,- per jaar - krijgt u ons programma toegezonden. Als dona teur steunt u hiermede de literaire activiteiten van het Venrayse Literair Café en krijgt u tevens reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. Wij nodigen hierbij iedereen uit donateur te worden van het Literair Café. Inlichtingen over het Literair Café, kunt u verkrijgen bij het secretariaat Rochusstraat L 5801 RR VENRAY. (Telefoon: 0478-582948).

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9