FRANSOL Verschuivingen binnen het politiekorps Champignonkweker in Leunen gaat fors uitbreiden 25-Jarig jubileum Jan Swinkels Eerste lezing ISIS over aardstralen NIET EEN FRANSOL JALOEZIE ZIEN UW BUREN GROEN VAN JALOEZIE Bouw schoolwoningen kan beginnen ONWERINGEN irijwilligers- actie in het Brukske ISO- certificaat voor Wonen Noord- Limburg UW Studie-avond Vrouwenraad Vogel- en reptielenshow te Wanssum Start verkoop Kinder postzegels IÉ" Vacaturebank vrijwilligers- centrale Dronken achter het stuur St. Maartens optocht Veltum Springplank zoekt nieuwe secretaris UW Je enthousiasme werkt vaak aanstekelijk. 3i, EEL EN MAAS donderdag 5 november 1998 - Pagina 7 Paul Franssen gebiedsmentor in Landweert en Veltum De reorganisatie van het politie ks heeft nogal wat consequenties iad voor de medewerkers van de iiseenheid Venray. [o is brigadier Wim Eijckmans onlangs bevorderd tot inspec- ir. Als Operationele Coördinator Eijckmans, woonachtig in Oirlo, chef van de surveiliedienst. nuit de basiseenheid Gennep 4 jd John Geraerdts (37) overge- atst naar de basiseenheid in nray. Geraerdts, wonend in Oostrum, is als Operationele Coördinator tweede man binnen die functie. De nieuw benoemde inspec teurs hebben de opdracht meege kregen meer en betere contacten met de burgers te leggen, vrij ver taald dus ervoor te zorgen dat er 'meer blauw op straat' komt. In het kader van dit streven zijn er al verschillende gebiedsmentoren aangesteld. Werner Paffen (Brukske), Trinus Dijkstra (centrum en Veltum) en Mat Pijnappels (kerk dorpen) hebben in die hoedanigheid al goede resultaten bereikt. Voor de wijk Landweert is in de persoon van Paul Franssen nu eveneens een gebiedsmentor aangewezen terwijl hij tevens de wijk Veltum van Trinus Dijkstra overneemt. De Venrayse brigadier Theo Scholten (48) is inspecteur in Gennep en daarmee de opvolger van Geraerdts. Brigadier Theo Langerak, die een jaar in Venray werkzaam was, is inspecteur bij de basiseenheid in Venlo., Inspecteur Toon Hermans wordt, voordat hij over enkele maanden afscheid neemt van het politiekorps, belast met speciale opdrachten. De toe komst van inspecteur Anne Beuving is nog onzeker. Waarschijnlijk wordt hij ingezet op het gebied van voorkoming misdrijven. Binnenkort wordt ook nog iemand benoemd die zich speciaal bezig houdt met jeugdzaken OH - ATIONSWEG 13 VENRAY TEL: 0478 515010 )e wijkvereniging Brukske start nenkort met een actie om nieuwe jwilligers te werven voor de ver ging en het werk van de liviteitenvereniging Brukske lief (AvbA) extra onder de aan- :ht te brengen van een breder iliek. Basisschoolleerlingen van Flierefluit en De Foekepot gen kiezen om een tekenop- cht uit te voeren, een opstel te rijven of een raptekst uit de pen aten vloeien. Hel kinderen krij- hierbij de opdracht om het ma 'verveling' in hun werkstuk r voren te laten komen. De prijs- inaar wordt in de week van 23 tot met 29 november in Peel en las bekend gemaakt. Op maandag lecember krijgen de kinderen van twee basisscholen een folder van AbBA mee naar huis om hun ders erop te attenderen lid te wor- van deze vereniging of een ieve bijdrage willen leveren aan verenigingsactiviteiten. De week i7 december staat, niet toevallig, Venray in het teken van het vrij- ligerswerk. )nlangs is aan Wonen Noord- nburg het kwaliteits-certificaat )-9001 toegekend. Wonen ord-Limburg is hiermee de acht- woningcorporatie in Nederland voor dit certificaat in aanmer- igkomt.) let ISO-certificaat is toegekend een uitgebreid onderzoek door t certificeringsbureau van TNO irde kwaliteit van de organisatie i Wonen Noord-Limburg, let behalen van het ISO-certifi- vormt een soort bekroning van ile jaren hard werken aan de rbetering van dienstverlening en drijfsprocessen. Tegelijkertijd ten we echter dat hiermee het Tken aan kwaliteit nog lang niet Itooid is. We zijn daarom ook blij dat we langs samen met andere woning- rporaties in Noord-Limburg kon- n starten met het behalen van het VH-label, een kwaliteitskeurmerk orde dienstverlening. Een flink :1 van de huurders van de 'ningstichting heeft daarvoor de Klopen weken een enquêteformu- rontvangen, waarin ze gevraagd »rdt een beoordeling te geven van dienstverlening. Ve verwachten dat het KWH- ri een belangrijke aanvulling kan nop het ISO-certificaat. )e uitreiking van het ISO-certifi- at is natuurlijk wel een feestje ard. Maar we geven er de voor- nr aan om dit feestje te houden :t de mensen die deze prestatie bben geleverd: alle medewerkers n Woningstichting Noord- nburg. PEEL EN MAAS WEEKBLAD De maatschap Comelissen wil haar champignonkwekerij aan de Teeuwenhofweg in Leunen in twee fasen gaan uitbreiden. De champig nonkweker verwacht dat een opti male mechanisatie en automatise ring van de oogst in de toekomst steeds belangrijker worden. Door de uitbreiding kan Comelissen naar eigen zeggen de continuiteit nog beter waarborgen. De gemeente Venray laat weten akkoord te gaan met fase 1 van de verbouwing: een uitbreiding van het bestaande gebouw met een lengte van 67 meter en een breedte van 42 meter. De totale lengte van het gebouw - inclusief het woonhuis - komt daar mee op ongeveer 180 meter. Binnen de nieuwe bebouwing is ruimte voor zes cellen met een oppervlakte van ongeveer 1200 m2. Nu bedraagt die oppervlakte slechts 300 m2 wat volgens het bedrijf een beperkende factor is. De geringe omvang per cel belemmert immers de mogelijkhe den om het bedrijf te mechaniseren. Binnen een cel kan na de uitvoering .van fase 1 in zes lagen champignons worden geteelt. Tevens komt er in het nieuwe gebouw een werkhal en - vloer. In een periode van acht jaar streeft Comelissen naar de realisering van fase 2: Door vier extra cellen erbij te bouwen, ontstaat een bedrijf met 10 cellen met een totale oppervlakte van ruim 10.000 m2. Om deze twee de uitbreiding te realiseren zal het bestaande gebouw worden afgebro ken en plaatsmaken voor een nieuw gebouw met een lengte van circa 57 meter. Hierdoor zal het woonhuis los komen te staan van de bedrijfs- bebouwing. Comelissen geeft er vanwege bedrijfstechnische redenen de voorkeur aan om in de toekomst aangrenzende gronden te kopen, zodat een uitbreiding in de breedte mogelijk wordt. De champignon kweker kan de gemeente hierover echter geen concrete toezeggingen doen omdat de betreffende gronden niet in eigendom bij Comelissen zijn. Vandaar dat het bedrijf nu zal proberen binnen haar eigen perceel de ruimte zo goed mogelijk in te richten. Om de uitbreidingsplannen te realiseren is een gedeeltelijke wij ziging van het bestemmingsplan noodzakelijk. Het college van B&W heeft daar dinsdag een voorberei- dingsbesluit over genomen. Zilveren speld van verdienste Jan Swinkels, lid van Kleindieren Sportfokkers Vereniging Venray (KSV Venray), viert komend week einde zijn 25-jarig lidmaatschap van de Nederlandse Hoender en Dwerghoender Bond (NHDB). Swinkels, al jaren een liefhebber van het fokken van sier- en watervo gels, beoordeelt als A-keurmeester op veel shows in het land deze die ren. Hij is tevens mede-oprichter van KSV Venray en heeft zich vanaf de oprichting als bestuurslid voor de vereniging ingezet. Voor zijn jaren lange inzet krijgt hij de zilveren speld van verdienste. Die wordt hem zaterdag 7 november, tijdens de officiële opening van de vereni gingstentoonstelling in sportaccom modatie De Broekberg in Wanssum, om 20.00 uur uitgereikt door H. Geeraets, voorzitter van FK Limburg. De Venrayse Vrouwenraad organiseert op donderdag 12 november in zalen- en conferen tiecentrum De Witte Hoeve, een studieavond met het thema: 'De maatschappij verandert, veran dert de vrouw ook?' Aanvang 20.00 uur. De maatschappij had vroeger dui delijke 'levenspaden' voor allerlei groepen mensen. Werd je als vrouw geboren, dan wist je wat er van je verwacht werd. Vrouwen mochten werken totdat er kinderen kwamen en daarna werd je geacht fulltime moeder en huisvrouw te zijn en 'werkte'je niet meer. De samenleving is veranderd. Er zijn meer mogelijkheden om je leven in te richten: zowel voor man nen als voor vrouwen. Op juridisch gebied zijn er veranderingen o.a. ten aanzien van relaties, samenlevings contracten, naamgeving van de kin deren, co-ouderschap, Bijstandswet. Vele vrouwen willen blijven werken als er kinderen zijn. Is er voldoende flexibele kinderopvang of wordt het vanzelfsprekend dat grootouders op de kleinkinderen passen? Zijn er voldoende mogelijkheden om te werken in deeltijd? Wie kan gebruik maken van zorgverlof? Tijdens deze studieavond zullen door de inleiders de verschillende mogelijkheden kri tisch onder de loep worden geno men. Gesproken wordt o.a. door mevr. H.L. Glessner, consulente Maatschappelijke dienstverlening Symbiose, mevr. J.M. v. Soest- Linssen, voorzitter Venrayse Vrouwenraad en dhr. Q.C.M. Paantjens, notaris te Venray. Na de pauze volgt er een discussie. De entree bedraagt ƒ10,- inclusief twee consumpties. De gemeente Venray mag begin nen met de bouw van vier school woningen aan de Sleutelbloem in de Venrayse wijk Landweert. De recht bank in Roermond heeft het verzoek van omwonenden om te bouw uit te stellen naast zich neergelegd. Aannemer SRO NV uit Amersfoort zal zo snel mogelijk met de werk zaamheden beginnen. De verwach ting is dat de schoolwoningen in april volgend jaar klaar zijn. De gemeente Venray is blij met de uitspraak van de rechter. De drie scholen in Landweert kampen immers al geruime tijd met een ruimtegebrek. Een groot aantal scholieren krijgt momenteel les in noodlokalen en twee groepen zijn zelfs in het gemeentehuis onderge bracht. De vier schoolwoningen, die tot woonhuis kunnen worden omge- Gewond bij bedrijfsongeval Een 40-jarige man uit Aphen aan de Rijn brak afgelopen maandag zijn enkel bij een bedrijfsongeval op de Metaalweg in Venray. De man was bezig om metalen pakketen op een oplegger te laden, toen een van de pakketen ging schuiven en op zijn enkel terecht kwam. bouwd op het moment dat ze niet meer voor onderwijsdoeleinden hoeven te worden gebruikt, hadden eigenlijk al in september van dit jaar klaar moeten zijn. Bezwaren van omwonenden, die met name vrezen voor verkeers- en geluidsoverlast en minder uitzicht, zorgden voor flinke vertraging. De bewoners maakten onlangs bij de -commissie voor bezwaar en beroep bezwaar tegen de bouwver gunning van de schoolwoningen. Omdat deze commissie pas over een aantal weken een uitspraak doet, besloten de omwonenden naar de bestuursrechter te stappen om ver sneld een beslissing te forceren. Bij de rechtbank vroegen ze om een 'voorlopige voorziening', wat er eenvoudigweg op neerkomt dat ze de bouw wilden tegenhouden. Dit verzoek werd afgewezen. De rechter oordeelde dat het om een zeer urgente voorziening gaat en dat de gemeente zoveel mogelijk heeft gedaan om de omwonenden tege moet te komen. Er is dus geen reden voor een voorlopige voorziening. De buurt reageert teleurgesteld op de uitspraak. Vogelvereniging de Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o. organiseert komend weekend weer haar jaarlijk se onderlinge vogeltentoonstelling. Een tentoonstelling waar ongeveer een 400-tal vogels, ingezonden door een 40 inzenders, te zien zullen zijn. Deze 400 vogels zijn onderverdeeld in kleur- en postuurkanaries, exoten, Europese cultuurvogels en parkiet- achtigen. Naast de vogels zullen er dit jaar ook reptielen, zoals kleine slagen, hagedissen enz. te zien zijn. Deze show zal gehouden worden op zaterdag 7 en zondag 8 november party en recreatiecentrum De Zandhoek, Leonardusweg 1 te Wanssum en is voor het publiek geopend op zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en op zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Vrijwilligers starten woensdag 11 november met de verkoop van de nieuwe serie kinderpostzegels. Tevens start dan de verkoop van een uitgebreide collectie kerst- en nieuwjaarskaarten, die niet alleen heel mooi zijn, maar ook zeer voor delig zijn geprijsd. De zegels en de kaarten zijn verkrijgbaar in de Bibliotheek, iedere middag (behalve maandag) van 14.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Het comité Kinderpostzegels staat daarnaast iedere maandag, tot voor Kerstmis, van 12.00 tot 16.00 uur in de Rabobank. Daarnaast op genoemde tijden ook op woensdag 25 november en de donderdagen 3 en 10 december. CAP /Iparte- 3cAoenen Zi^jen DÉ GEZELLIGSTE SCHOENWINKEL VAN VENRAY GROTESTRAAT 11 Lezing Adrie Verschuren en Anne Matthijssen starten op vrijdag 6 november met een reeks maande lijkse voorlichtingsavonden voor alternatieve gezondheidszorg en paranormaal genezen. De avonden op iedere eerste vrijdag van de maand, waarop steeds een ander thema aan bod komt, vinden plaats in Huize Leon aan de Engelseweg in Overloon. Adrie, die gespecialiseerd is in in voetreflexmassage, acupunc tuur en magnetiseren, en Anne, reiki-master en groepsbegeleidster, willen hun kennis van alternatieve gezondheidszorg graag aan een bre der publiek presenteren. Ze hebben er zelfs een stichting voor opgericht. De vrijwilligerscentrale van. Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activi teiten. In Peel en Maas zal regelma tig een oproep hiervoor geplaatst worden. VROUW Synthese zoekt een vrouw voor het Vrouwencentrum in Venray voor het geven van een 'fietscursus' aan zeven allochtone vrouwen. Men moet een open houding naar andere culturen hebben. De werktijden zijn op woensdag morgen van 09.30 tot 11.15 uur. Voor meer informatie over deze vacature kunt U contact opnemen met Synthese Venray. Bergweg 4, 5801 EG Venray. tel.'0478- 586245 (Kees Moerkerk of Karen Longstaff). de Stichting ISIS (Inspirerende Samenwerking Intuïtieve Spiritualiteit), die mensen wegwijs wil maken in het alternatieve circuit van mogelijkheden. Wat zijn er voor behandelmethoden? Wanneer gaat men naar een voetreflextherapeute of haptonoom? Deze en vele andere vragen komen tijdens de bijeenkom sten uitgebreid aan bod. Op 6 november zal Lex van de Pasch een lezing houden over de invloeden van aardstralen in onze woningen en de effecten daarvan in ons huis en op ons lichaam. Aardstralen kunnen veel kwalen veroorzaken en vaak is een kleine verandering al genoeg om een hoop narigheid te voorko men. Op vrijdag 15 januari zal Piet Alberts voor een Venrayse inbreng zorgen. Hij geeft dan een lezing over 'verleden-heden-toekomst', over ziektes in het heden die ont staan zijn in het verleden en die in de toekomst kunnen worden voor komen. Meer informatie is te ver krijgen bij Adrie Verschuren, tel: 0478-641529 of Anne Matthijssen, tel: 0478-641630. Op de parkeerplaats van een supermarkt aan de Bongerdstraat in Venray ontstond vorige week don derdagmiddag om 17.20 uur een aanrijding, waarbij werd gemeld dat een van de bestuurders onder invloed zou verkeren. De politie trof een 43-jarige vrouw uit Venray aan. die bij de blaasproef inderdaad gedronken bleek te hebben. De vrouw kreeg een rijverbod van 10 uur en haar rijbewijs werd in beslag genomen. Op 11 november is het weer zover. Alle kinderen en hun ouders uit de wijk kunnen dan weer meelo pen in de grote door de wijkvereni ging georganiseerde lampionoptocht door Veltum. Onder aanvoering van Sint Maarten te paard en op de vro lijke muzikale klanken van de Veltumse Kapel, vertrekt de 'ver lichte' stoet om 18.30 uur vanaf wijkgebouw 't Schöpke. De route ziet er als volgt uit: Veltumse Kleffen, Kulutweg, Sylvesterweg. Karpatenlaan. Kulutweg. Adelbertweg. Eligiusweg, Florishof. Weg i.d. Berg, Houtzagerstraat met omstreeks 19.15 uur het activi- teitenterrein van de Veltumse Dagen als eindbestemming. Het vuur zal daar op dat moment al volop bran den.. De kinderen krijgen ook dit jaar weer een kleine traktatie aangebo den door de wijkvereniging. Omstreeks 19.45 uur volgt de prijs uitreiking voor de mooiste zelfge maakte lampion (in een drietal leef tijdscategorieën). De kinderen die tijdens de jeugdclubbijeenkomsten van de wijkvereniging een lampion gemaakt hebben, maken daarbij extra kans om in de prijzen te val len. Oproep Veltumse muzikanten De wijkvereniging hoopt dat ook dit jaar weer alle muzikanten uit de wijk meedoen in de Veltumse Kapel voor de muzikale begeleiding van de Sint Maartensoptocht. De muzikanten worden daarbij verzocht om 18.15 uur in wijkgebouw 't Schöpke aanwezig te zijn, alwaar de koffie klaar staat. Jeugdclub De Springplank, die eind vorig jaar haar 25e bestaansjaar vierde, is op zoek naar een nieuwe secretaris. De huidige functionaris stopt op termijn, vandaar de zoek tocht. Het team van De Springplank omvat zo'n dertigtal vrijwilligers, bestuur en leiding. Samen geven zij gestalte aan een jeugdclub, die zich hoofdzakelijk bezig houdt met kin deren van de basisschoolgroepen 3 t/m 8. Via wekelijkse clubavonden wordl een programma geboden dat zo breed mogelijk is. De Springplank is steeds op zoek naar nieuwe ideeën. Daarom is zij ook aangesloten bij de Verenigde Jeugdclubs Limburg (VJL). Deze koepelorganisatie, organiseert cur sussen voor de leiding. De VJL geeft ook documentatie uit, met pro- grammatips. Ook stimuleert de VJL het uitwisselen met andere jeugd clubs in de regio. Het bestuur van De Springplank bestaat uit negen personen. Behalve dat zij tezamen het beleid bepalen, heeft ieder bestuurslid een eigen taak. Die van het secretariaat behelst het vergaderingstechnisch gedeelte. Uitnodigingen voor en het notuleren van de bestuurs- en teamvergaderin gen. Overigens zijn we op zoek naar een enthousiast iemand, waarbij het geslacht niet belangrijk is. De huidi ge man/vrouw verhouding binnen het bestuur is 5-4. Voor inlichtingen kan men terecht bij het huidig secretariaat, tel. 586701. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Commerciële medewerker Bedrijven Als je zélf een winkel binnenloopt, wil je ook goed geholpen worden. Omgekeerd doe je dat dus ook naar je eigen klanten. Met die instelling heb je een prima basis om commercieel medewerker bij Rabobank Zevenrode te worden. Tijdens de inwerkperiode leer je alles over de producten die je terrein bestrijken, zodat je op elke vraag van klanten het juiste financiële ant woord weet te geven. Je verplaatst je gemakkeli)k in hun situatie, kunt goed luisteren, bent alert op elke mogelijkheid om iets extra's te bete kenen. En legt snel en prettig con tact. Adviseren en verkopen, als dat je goed ligt, kun je bij ons aan de slag. Nu verwachten we niet dat je direct alle benodigde kennis in huis hebt. We verwachten wel dat je je snel ontwikkelt tot een all-round com mercieel medewerker. Om te begin nen door gerichte studies te gaan volgen. Bij Rabobank Zevenrode bieden we uitstekende faciliteiten daarvoor. Uiteraard zijn er ook altijd nog je collega's waar je op terug kan vallen. In onze bank is de cultuur gericht op samenwerken, met de klanten en met elkaar. Ben je zelf ook van nature een team- player, dan zul je bij Rabobank Zevenrode een stimulerende werk omgeving vinden met een prettige dynamische sfeer. De functie van commercieel medewerker Bedrijven kan een prima basis zijn voor ver dere ontwikkeling. Onze organisatie verandert en groeit voortdurend, en biedt zo steeds diverse loopbaan mogelijkheden. Vanzelfsprekend zijn onze arbeids voorwaarden uitstekend. Als basis voor deze functie denken we aan een Hbo-opleiding. Meer informatie kun je krijgen van Leo Driessen, manager Bedrijven of Gerry van Treek, bedrijven-adviseur te bereiken op resp. 0478-530 411 en 0478 -530 461 of stuur je sollici tatie met c.v. binnen 14 dagen naar Rabobank Zevenrode, t.a.v. directie secretariaat, Postbus 5006, 5800 GA te Venray. Rabobank Zevenrode

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7