lion d'or Westelijke opening schouwburg Ontspannend avondje schouwburg, legint natuurlijk bij de LION D'OR LION D'OR Venray Proms 98 in Sporthal De Wetteling Nacht van het Gedicht Rabobank Huis Hypotheekadvies een realistisch advies voor nu en later Jim McCann speelt in café 't Podium Unyx tekent bij DJAX records Wat let U om bij ons voor de voorstelling een hapje te nuttigen en de rest van de avond met een voldaan gevoel in de schouwburg door te brengen. Graag tot ziens in de Schoolstraat 40-42 - Venray - tel. 0478-582630 fam. Stoks en medewerkers Speelgoedmarkt in Overloon Uitwisselings concert Harmonie orkesten Rommelmarkt in Het Schöpke The Corn terug in De Bonte Koe De Evenaar g !EL EN MAAS donderdag 5 november 1998 - Pagina 3 [ondag 8 november a.s. begint 15.00 uur een feestelijke bij- ikomst ter gelegenheid van de ening van de vernieuwde irayse schouwburg. De bestu- i van Schouwburg Venray en drijf Cultuur hebben geza- nlijk de organisatie op zich lomen. Eregasten bij de ope- g zijn K. Velichkov, de >aarse ambassadeur in erland en Commissaris van de ningin in Limburg uverneur van Voorst tot 1st ;a de officiële opening geeft de Igaarse Staatopera Rousse een ciale operagalavoorstelling, [houder Bert Kersten van liuur zal onder andere met uverneur Van Voorst tot Voorst, Moers, namens de bobanken Venray-Oostrum en ,enrode. Fred Welschen, namens Industriële Club Venray en Karei issen, namens de Stichting Bedrijf Cultuur, de officiële ope ningshandeling verrichten. Ook neemt Schouwburg Venray het onder andere door Industriële Club Venray mogelijk gemaakte geluids systeem in gebruik. De vernieuwing van de Schouwburg Venray is met name gefinancierd door de gemeente Venray. Substantiële bijdragen kwa men er ook van de Industriële Club Venray, de beide Rabobanken in het Venrayse werkgebied en de Stichting Bedrijf Cultuur. De komende jaren zijn ook Bloemsierkunst Santecream, Koenen en Co Accountants en Belastingadviseurs, ComputerWork Venray en de deelnemers aan Theater Zaken belangrijke finan ciers van de Venrayse schouwburg. De gemeentes Horst en Meerlo- Wanssum zijn belangrijke subsidie gevers. De schouwburg beschikt sinds de verbouwing over een geavanceerd ICV-akoestisch sys teem waardoor het voortaan ook zeer geschikt is voor voorstellingen die hoge eisen stellen aan de voor waarden voor een goede kwaliteit van het geluid. Schouwburg Venray trekt al jaren een breed en gemêleerd publiek uit een grote regio rond Venray en heeft zich in haar relatief korte bestaan ontwikkeld tot het culturele hart van Maas en Peel. In het seizoen 1998- 1999 zullen ongeveer 50.000 plaats- kaarten worden verkocht. Het bestuur van Schouwburg Venray ziet het als een opdracht de regiona le functie in alle opzichten waar te blijven maken. De komende jaren zal de Venrayse schouwburg zich meer en meer profileren an onderne ming. De accommodatie is te huur voor organisaties die hun voordeel willen doen met de exclusieve uit straling en culinaire mogelijkheden. De schouwburg heeft een grand café-restaurant met een Frans-geo riënteerde keuken. Voor sponsoren zijn er speciale arrangementen. Er zijn nog kaarten te koop iomend weekend kan Venray :r flink swingen. Want vrijdag d zaterdag 7 november is er in Wetteling de tweejaarlijkse nray proms. Een garantie voor ee avonden muzikale hoog- ndjes. n 1994 werd in Venray voor de ste keer het promsconcert geor- liseerd. Dat bleek zo'n succes, de organisatie besloot dit evene nt iedere twee jaar te herhalen, jaar staan er zelfs twee avonden iland. De presentatie is in handen Matthieu Emonts. •e Koninklijke Harmonie Iterpe onder leiding van Stijn Iten zal de basis leggen voor dit izikale evenement. Rutten is ook igent van vergelijkbare concerten Gemert en Valkenswaard. Verder len de Vocal Group Confetti, het nrays Mannenkoor en de popfor- iie Design tijdens de rpoms optreden. De muzikale talenten Marion Werter, Yvonne Vogelsangs, Ron Barents, Geert Pelzer, Miranda van der Heijden, Edgar van Kessel, Paul Raedts, Piet van Els en Edgar Janssen hebben hun medewerking toegezegd. De Venray proms zal éen menge ling zijn van klassiek en pop. Er staan o.a. nummers als Barcelona, Rosanna, Amigos Para Siempre, Carmina Burana, I got the music in me en You can leave your hat on op het programma. Motto van de avon den is: meezingen en zelfs dansen mag ook. Aanvang 20.00 uur. Er zijn nog kaarten te koop. Voorverkoopadressen: Rabobank, Schouwburgplein; Sigarenhuis Jansen, Grote Markt; Café 't Podium, Kruisstraat; Café 't Upke, Grote Markt. Staanplaatsen: ƒ22,50; Zitplaatsen: ƒ27,50. Schoolstraat 31, 5801 BN Venray, teL: 0478 - 582215, fax: 0478 - 582215 Naar gastronomie en creativiteit samenkomen. Dagelijks geopend: lunch: van 12.00 tot 15.00 uur diner: vanaf 17.00 - 22.00 uur brunch: uitsluitend op reservering op zaterdag en zondag van 11.30 -14.00 uur woensdag: rustdag Wij heten u graag van harte welkom. Marion en Harold Michiels Telefoon: 582215 Schoolstraat 31 - 5801 BN Venray L tondag 8 november wordt er in gemeenschapshuis te Overloon speelgoedmarkt gehouden, waar erloonse kinderen hun eigen tlletjes kunnen verkopen of rui- Om half elf mogen de kinderen nen om hun standje in te richten. 111.00 uur mag iedereen binnen start de verkoop. opbrengst is dit jaar voor pater als in Mozambique. Hij kan het dgoed besteden aan zijn school Maputo. *EELENMAAS 'n abonnement waard Op vrijdag 27 november vindt in café De Evenaar de eerste "Venrayse Nacht van het Gedicht' plaats. Tijdens deze avond worden (ama- teur-)dichters in de gelegenheid gesteld voor te dragen uit eigen werk. De zaal van De Evenaar is dan ingericht als 'Dicht-in', zodat ter plekke ook gedichten geschreven kunnen worden. Dichters die voor willen dragen uit eigen werk, worden hierbij uitge nodigd contact op te nemen met Myce Surminski, tel. 0478-580080 op werkdagen tussen 17.00 en 18.00 uur. De Harmonie-orkesten van St. Catharina Leunen-Veulen-Heide en van Sub Matris Tutela Oostrum zul len zondag 8 november een concert verzorgen in de schouwburg van het Vincent van Gogh Instituut, locatie Noordsingel (St. Anna). Aanvang van het concert is 11.30 uur en de toegang is gratis. Op zaterdag 14 november wordt een rommelmarkt georganiseerd in Het Schöpke (Velturn) te Venray. U bent van harte welkom tussen 09.00 en 4.00 uur. Voor opgave en informatie tel. 587832 of 586423. Vorig jaar juni oogstte de Brabantse band veel succes met hun mix van folk/country/blues met slide en samenzang in café De Bonte Koe aan de Hoenderstraat. Met hun soms mysterieuze muzika le klanken, 100 jaar podiumerva ring, eigen nummers, covers (soms uitbundig swingend, dan weer inge togen akoestisch) en hun muzikale achtergronden maakt de uit zes per sonen bestaande band die muziek wat ze voelen en wat ze graag aan hun publiek willen laten horen. Vorig jaar dook The Corn de studio in om hun muzikale vruchten toe te vertrouwen aan het zilveren schijfje. Het resultaat is a.s. zondag te horen in De Bonte Koe. The Corn: D.2 Al (zang, gitaar, mondharmonica), Ingrid de Jong (zang/djembe), Maartéh van Hoek (zang, gitaar). Piet Verberne (drums), Harrie v.d. Berkmortel (bas) en Pravasi (slide gitaar). Aanvang 20.00 uur, entree ƒ5,-. Peel&Maas on line http:www.tref.nl/ peel&maas/tpkrant Als grootste hypotheekaanbieder heeft de Rabobank kwaliteit hoog in het vaandel staan. Om u het beste advies te kunnen geven, maken onze adviseurs er een sport van om beter op de hoogte te zijn dan anderen. En dat bewijzen ze elk jaar opnieuw door het Rabobank Certificaat Hypotheekadviseur te behalen. Dit cer- tificaat geeft u de zekerheid van een up-to-date advies. Zo rekenen we samen met u alle mogelijke scenario's door. Bijvoorbeeld wat er gebeurt als de rente stijgt of uw inkomen onverwachts zou verminderen. Wij geven een realisti sche voorstelling van zaken. Ook nemen we om de drie jaar of vaker, als dat nodig is, contact met u op. Gewoon om te kij ken of uw hypotheek aangescherpt moet of kan worden. Zodat u zorge loos van uw huis kunt genieten. Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530216 tel.(0478)530340 peelmaas@tref.nl rabol281@tref.nl Ex-Dubliners zanger in Venray Vanaf 6 t/m 15 november komt de Ierse zanger Jim McCann voor een uitgebreide tournee naar Nederland. De meesten kennen hem als zanger van The Dubliners waarmee hij in de jaren zeventig vele succesvolle plaatopnames en tournees heeft gedaan. Ook als solo-artiest heeft hij ruimschoots zijn sporen verdiend. Zijn vertolking van het liefdeslied 'Grace staat in Ierland te boek als één van de meest succesvolle sing les allertijden. Het nummer stond maar liefst 36 weken in de Ierse hit lijsten. De sfeer van zijn optredens varieert van rebels tot romantisch en het is juist dat wat hem tot een zeer geliefd artiest maakt. Zijn nieuwe album 'From Tara to Here' is uitge bracht door het Dureco/K-Tel label. Vandaag de dag is Jim McCann een veel gevraagd artiest. Dit jaar waren er o.a. tournees in Duitsland, Engeland. Schotland, Amerika en Japan. In april was Jim één van de grote namen tijdens het uitverkochte folkfestival in bergen op Zoom. Juist tijdens zijn optreden op dit fes tival bleek hoe populair deze zanger nog steeds is. Jim McCann heeft het drukker gehad dan ooit. Het eerste gedeelte van dit jaar deed hij een uitgebreide tournee door Ierland. Begin maart was hij in Japan waar hij 'special guest' was in het beroemde Emerald Ball in Tokio, Hierna volgden er tournees door Engeland en Schotland. In april was hij één van de grote namen tijdens het uitver kochte Irish Folk Festival te Bergen op Zoom. Op het programma ston den verder dit jaar tournees door Duitsland, opnieuw Ierland en Amerika, waar hij te gast was tij dens het beroemde Newpot Festival. In september was hij opnieuw in Japan voor een aantal concerten waaronder een optreden in het Nerima Bunka Centre in Tokio. Jim McCann is zondag 8 novem ber in café *t Podium. Aanvang 21.00 uur. Entree ƒ10,-. Het kan snel gaan met een regionale band. Het recent veel vuldig in de publiciteit verschenen Unyx is daar een schoolvoorbeeld van. Anderhalf jaar geleden werd deze danceformatie ontdekt door het platenlabel Defcons uit Maashees. In ruim anderhalf jaar baande Unyx zich een weg naar de 'groteren'. Ze waren overal te vinden, van het prestigieuze Metropolis festival in Rotterdam tot 'met de knieën in de modder' op Loonpop in Overloon. De eigenwijze muziek van Unyx wordt regelmatig vergeleken met 'the Prodigy' uit 1989. 1990. Hun snelle breakbeat stijl wordt op het podium gecompleteerd door de energieke en krankzinnige uitspat tingen van twee mc's cq. dansers. Jules Reivers. Roel Gommans, Edwin van Aalderen en Roel Baeten maakten van elk optreden een ware happening waar dansend Nederland toch wel van opkeek. Zo ook DJAX Records uit Eindhoven. DJAX, een van de grootste en vooruitstrevende dancelabels van Nederland en daar buiten heeft naam en faam opge bouwd met formaties als de Osdorp Posse en de Acid Junkies. Het sub- label DJAX-X-Beats lijkt een ideaal onderkomen voor Unyx. Meer bands van X-Beals zijn Head First, Grumpy-Head en SITP. Thijs Aldenzee van Defcons noemt de overgang naar DJAX 'de juiste keuze voor een perfecte fol- low-up'. 'DJAX heeft de ideale middelen om Unyx verder naar de top te drijven', aldus Aldenzee. Defcons gaat zich in de toekomst bekommeren over meer aanstor mend 'dance talent' en proberen, deze. net als Unyx klaar te stomen voor het grotere werk. Op 20 november staan Unyx in de dance finale van 'de grote prijs van Nederland'. Zaterdag 7 november in de Evenaar: B-J Baartmans, Eric de Vries en Bartel Bartels: een drietal dat elkaar behalve op de planken vooral aan de bar treft. Het enfant terrible van de Amsterdamse gitaar school Bartel Bartels (zang, (bas gitaar, piano) maakte vorig jaar vee furore met z'n cd én band 'Bartales'. Invloeden van Tom Waits, Stones en Beatles maar ook wat meer eigentijdse Britpop von den hier hun plek in rijkelijk met drank en straatrumoer overgoten nummers. Eric de Vries (zang/ritmegitaar) en B-J Baartmans (zang/slide- en andere melodiegitaar) kaatsen nu 'het bal' terug met een verzameling honky tonk- en blueskrakers die eveneens de 'booze' als gemeen schappelijke deler kennen. Als trou bleshooter, oorzaak of gevolg. Het drietal weet van de onlesbare dorst maar hun borst hebben ze alvast nat gemaakt: de geest kan uit de fles! Zaterdag 7 november, aanvang 22.00 uur, entree gratis. Zondag 8 november om 16.00 uur: Groovin' Hard met zangeres Digna Janssen. Op een inventieve en pakkende manier weet Digna Janssen jazz-standards, met gevoel en lef, naar haar hand te zetten. Door haar pure en swingende pre sentatie boeit ze zowel de kenners van jazz, als ook de meer casual liefhebbers van goede muziek. Ze gaat dan ook voor het gevoel: de ziel van de nummers en de harten van haar publiek, u bent gewaar schuwd! Als jonge jazz-vocaliste heeft ze al aardig wat op haar 'kerfstok' staan: verschillende prijzen gewon nen, cd's uitgebracht, al vele jaren zanglerares, op gerenommeerde jaz- zevenementen opgetreden, ruime studio-ervaring en een eigen jazz kwartet... en dan nu samen met Bigband Groovin' Hard op de plan ken van theaters, schouwburgen, jazzclubs en festivals. Henk Kraus behoort tot de meest veelzijdige koperblazers van deze tijd. Hij vond erkenning als klassiek trompettist, bigband- en comboso list en als dirigent en orkestleider met een uitgesproken voorkeur voor de bugel. Zijn leerschool omvat het Conservatorium in Maastricht (klas siek trompet), jazz op Berklee (Boston USA), lessen en workshops bij Charles Green, James Starrp, Art Farmer en Boddy Shew en Bigband Clinics bij Marvin Stamm. Verder doceert hij Jazz en trompet aan 'de Muzelinck' in Oss en leidt hij diverse bigbands waaronder de BleuNotes en natuurlijk deze jazz- bigband Groovin'Hard. Kortom, een primeur die je niet mag missen. Entree ƒ5,-. s4yend<i ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler. H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 zo: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. R Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. M. Van Straaten, J. de Vocht: P. HENKES Helfrichstraat la, tel. 582200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. RUYTEN, tel. 581383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen R. EELDERINK en H. van WINDEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 077-3981450 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 582411 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tfel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Re dak tie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Dondeidagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3