Sfront Ca Het bridgespel van de maand Dierenshow te Wanssum Bridgeclub Venray Bridgeclub Klavertje Vier Bridgeclub Common Sense Bridgeclub Harten Drie Bridgeclub De Kemphaan Darten DC De Piëlhaas H.S.V. De Roerdomp Postduiven- tentoonstelling 'Het Tweede Caên' Loopgroep De Barrier ATB- vereniging Mudhunters Triathlon Vereniging Regio Venray Lopersgroep Peelrunners Zwemvereniging Spio Sjoelclub Venray HBV Diana Wereldwinkel Venray Beheerders ontdekken nieuw Peelgebied Najaars vergadering CNV-Regio Noord- Limburg Rakan Mai Welfare Merselo Oud papier Bijdrage voor Ouderen Vereniging Meerlo C.D.A. ^RATTINGEN bv EN MAAS donderdag 5 november 1998 - Pagina 17 In samenwerking met de Venrayse bridgeclubs zal er maandelijks een bridgeru- riek geplaatst worden waarin bepaalde spelsituaties besproken worden. Deze ieekhet eerste spel. Door iedere bridger is een slem te bieden, maar niet ieder slem is hetzelfde, lems zijn de krenten in de pap. Opent je partner 1 Sa (15-17 punten) en je hebt zelf oknog eens 17 punten, dan moet het gek gaan als je niet in een gemakkelijk haal- aar slem terecht komt. Maar slem bieden met nog geen 30 punten en dat dan nog alen ook, dat is natuurlijk veel leuken. Dat maakt bridge zo leuk en spannend! jjk eens naar het volgende spel: NOORD *:AVx BlOx A H 10 x x WEST OOST xxxx x »:xxx v: HB 10 xxx xxx Axx 4>: Vxx B xx ZUID A.H109XX »:AV H Vxx *:xx Bieding: Noord Oost Zuid West IK 1H 1 S pas 2 S pas 4 SA pas 5 S pas 6 S pas luid herwaardeerde zijn hand na het volgbod van Oost. Oost had immers zo goed Is zeker Harten Heer en Ruiten Aas. Noord bood 2 S met een 3-kaart - partner had mmers een volgbod gegeven, daarmee een 5-kaart aangevend - met een 4-kaart ou hij een negatief doublet hebben gegeven. 4 SA is azen vragen en 5 S zegt: 2 zen troef Vrouw of Heer. Uitkomst Harten Boer. Het spel werd gespeeld en shaald door Joop van Hooft op de clubavond van BC Doublet. )e bijdrage werd verzorgd door Toon Den Brok. Maar liefst acht viertallen gaan de rijd aan om de clubtitel in deze disci- ine van het bridgespel. De overige 25 ren speelden hun eerste avond voor de rfsttrofee. Maar voordat we daaraan inden beginnen verdrong menigeen th rondom het mededelingenbord om zien hoe de eindscore van de eerste mpetitieronde was. De stand was ech- rnog maar voorlopig. De Technische immissie zal zich erover buigen en navond met een definitieve stand imen, waar dan ook een 'P' of een 'D' hter de paarnamen staat als men iromoveerd dan wel gedegradeerd is. De eerste viertallen die met kleine of ate cijfers hun tegenstanders na 24 ellen het nakijken gaven zijn: ep. etjens en ds. Jungslager-Verheijen, hr. Gaal-Schulz met mw. Delsing en hr. Iwerk, ep. Willemsen met hr. Van eshout en Manders; hr. Hendriks, Ter irst en hr. De Vos en Vermolen, in vijf avonden maken zij in een derlinge competitie uit wie het beste trtal van onze club in dit seizoen *dt. In de twee vrije lijnen speelden de deren om onze herfsttrofee. De uitslag arvan is: sod: 1. ep Gielen; 2. ep. Meyer; 3. ds. )llen-v. Well. oen: 1. ep. Van Genugten; 2. hr. brzilius-Verheijen; 3. hr. Arts-Arts. kleuraanduiding zegt deze weken alles over de sterkte. Dit is mede hankelijk van de kleuren die men dig heeft voor het viertallen. Om voor herfstbeker in aanmerking te komen oet men minimaal drie van de vijf onden in dezelfde samenstelling speeld hebben. Programma komende weken: inavond tweede ronde van het club- crtallen en de strijd om de herfsttrofee. onderdag 12 nov.: Derde avond club ertallen en strijd om de herfsttrofee. De uitslagen van 29 okt., ladder 5 tel: 1. ds. Dik-Willems 66.67%; 2. ep. essels 56.25%; 3. ep. Michiels 55.42% roen: 1. ds. Buyssen-Volleberg 1.33%; 2. mw. Poels-hr. Gabeler 9.58%; 3. mw. Claessens-hr. Hermans i.67%. lauw: 1. hr. Aarts-Boers 69.58%; 2. ds. eyersbergen-v.d. Munkchof 61.25%; ds. V. Binsbergen-v. Klink 55%. Afgelopen maandag hebben wij lad derwedstrijd nummer 6 gespeeld. De uitslagen: Geel: 1. hr. Huys-Karagozyan 65.83%; 2. mw. Spekhorst-hr. Koopman 61.25%; 3. ds. Aarts-Linders 55.42%. Rood: 1. ds. Huisman-Pas 59.72%; 2. ds. Faas-Rooyakkers 59.03%; 3. hr. Janssen-Lagarde 54.16%. Groen: 1. ep. Arts 65.63%; 2. ds. Berghs-Nelissen 59.38%; 3. ds. Essing- Peters 55.21%. vorige week was de laatste zitting van de eerste ronde. Door promotie/degrada tie is afgelopen maandag in de nieuwe indeling gestart met de eerste zitting van de tweede ronde van de clubcompetitie. De uitslag luidt: Geel: 1. ep. V.d. Slik 60%; 2. hr. Gilissen-Penninx 59.58%; 3. ds. Jonkes- Volleberg 57.08% Rood: 1. ep. Vierhout 62.08%; 2. mw. Jeurissen-hr. Den Brok 59.58%; 3. ds. Nollen.-Poelss 59.58% Groen: 1. ds. Jansen-Verschuyten 63.75%; 2. ds. Borssen-Bouten 58.75%; ds. Fiers-Hoogeveen 53.75%. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Opgave bij het secretariaat: Anneke Schoonbeek, tel. 550375 of de voorzit ter: Wim Manders, tel. 585308. Onze bridgeclub is een vereniging die bridged op elke dinsdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur in verenigingsge bouw De Opmaat aan de Oostsingel 37a te Venray. Bij onze club zijn op dit moment nog 5 h 6 paren welkom. Voor meer informatie kunt u terecht bij Frans Oudenhoven, tel. 584053 of Piet Linders, tel. 588884. Uitslag 25 okt.: Oranje: 1ds. Koopman-Michels 67.08%; 2. hr. Gerrets-v. Ooi 62.29%; 3. ds. Claessens-Reintjes 60%. Groen: 1. ds. Bisterveld-Lagarde 64.58%; 2. ds. Essing-Horbach 64%; 2. ep. Oudenhoven 59%. Whiskeydarten [Zaterdag 7 november wordt in café fe Piëlhaas weer het maandelijkse [hiskeydarten gehouden. Iedereen pe hieraan deel wil nemen kan zich Pt 20.15 uur laten inschrijven. Dit »n ook telefonisch onder nr. 582187. toernooi begint uiterlijk om 20.30 Uitslag levensmiddelendarten van zondag: 1. Stef Wainman; 2. 'tno Verhaegen; 3. Marco v. Boxtel; Giel Ronken; 5. Joh. Collett; 6. escal Janssen; 7. Eduard Peeters; 8. tan Smits. 'erliezersronde: 1. Rob Swaghoven; •Marcel Jeuken; 3. Erik Sturme; 4. jjom Cleven; 5. Piet Xhofleer; 6. Jos 7. Maikel de Bruin; 8. Joyce forme. Uitslagen 5-dorpen van Venray: 1. B. v.d. Beuken; 2. P. Cuppen; 3. J. Rutten; 4. G. Litjes; 5. J. Koenen. Programma: Zaterdag 7 nov.: Koppel te Venlo in de haven. Vissen van 12.00 tot 15.30 uur. Vergunningen Bij H. Hendriks, Past. v.d. Gaetstraat 48, Venray of Dierengilde Van Grootel, Stationsweg 21 Venray. Nu ook ver krijgbaar jaar-, maand-, week- en dag vergunningen voor de Ballonzuil. Voor verdere inlichtingen en opgaven voor wedstrijden kunt u terecht bij secr. H. Hendriks, tel. 0478-582994. Ook in 1999 verkrijgbaar bij de HSV de Sport Vis Akte. Leden die een nieuw abonnement willen op het Visblad of het niet meer wensen te ontvangen, even doorgeven op het bekende telefoonnum mer. Leden die al een abonnement heb ben en dit nog wensen te behouden hoe ven niets te ondernemen, dat loopt gewoon door. Vrijdag 13 en zaterdag 14 november zal er een postduivententoonstelling worden gehouden in Eetcafé Museumzicht, Museumpark 5 te Overloon. Het inzetten van de duiven is op vrij dagavond 13 november van 20.00 tot 22.00 uur. De prijzen voor de geplaatste duiven zijn grote vleespakketten. U kunt de duiven komen bezichtigen op zaterdagavond van 19.00 tot onge veer 24.00 uur. Afgeven van de tentoon stellingsduiven is op zaterdag 14 november om ongeveer 24.00 uur. Vliegklasse: oude doffers, jarige doffers, jonge doffers, oude duivinnen, jarige duivinnen, jonge duivinnen, late jongen doffers/duivinnen met minstens twee oude pennen. Showklasse: oude doffers, jonge doffers, oude duivinnen, jonge duivin nen. Inzetten voor de Keizer van de show (viertal): oude doffer, jonge doffer, oude duivin, jonge duivin. Contactpersonen zijn de heren A. Timmermans, tel. 0478-641830 en W. Hendriks, tel. 0478-641694. In de wintertijd lopen we bij onze loopgroep jammer genoeg maar een keer in het bos. Dit is de zaterdag mid dag van 16.00 tot 17.00 uur. De andere keren lopen we op het asfalt en doen duur interval. Het is goed toeven bij loopgroep de Barrier. Een groep fanatieke en minder fanatieke lopers die elkaar twee tot drie keer per week vinden in hun gezamen lijke passie. Het hardlopen. Voor de een is de drijfveer om iets aan de gezond heid te doen en de ander durft zelfs te zeggen dat hij alleen voor de koffie komt. Toch vinden we elkaar iedere week weer om onder begeleiding van de trainer ons programma af te werken. De ene keer is het een interval met kort her halingen en de andere keer zijn de her halingen zes tot twaalf honderd meter lang. De afwisseling is groot en zo vliegt de tijd altijd om. Zelfs voor nieu welingen gaat dit altijd gemakkelijk. Voor beginnende leden past de trainer het programma aan terwijl de snelleren hun eigen programma kunnen lopen. Heb je geen zin orn met dit donkere weer alleen te lopen, dan is Loopgroep de Barrier een goed alternatief, snelle en ook minder snelle lopers vinden bij ons altijd een plekje. De trainingen zijn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 uur vanaf eetcafé "de Banier" Donderdag van 19.15 tot 20.30 uur vanaf eetcafé "de Barrier" Zaterdag van 16.00 tot 17.00 uur vanaf zwembad "de Sprank". Mocht je interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan ben je van harte welkom. De eerste maand kun je gratis meetrainen en het verplicht je tot niets. Voor meer informatie kun je ook bellen met Piet Dupont, telefoon 589880. Vooral in deze tijd van het jaar, nu het nat is in bossen en velden is het de tijd om met de Mudhunters mee te gaan. Wekelijks is er een training of rijden we een tocht in regio. Soms gaan we ook wat verder weg. En dat alles op de bekende ATB of Mountainbike. Geen weer is ons dan te gek want "Mud is fun". In en uitfietsen doen we altijd samen en daarna kan iedereen op zijn of haar eigen tempo aan de gang, meestal is dit in kleinere groepjes. Buiten samen trai nen en tourtochten rijden is er ook erg veel gezelligheid bij de Mudhunters. Omdat het een gevarieerde groep men sen is kun je gemakkelijk aansluiten. De snelheid van fietsen en de leeftijd liggen nogal wat uit elkaar maar dit maakt het niet minder leuk. Natuurlijk is er altijd plaats voor men sen die lid willen worden van onze ver eniging. Een Moutainbike, een helm en veel zin zijn de ingrediënten die nodig zijn. De eerste maand kun je zonder ver dere verplichtingen proeffietsen. Vooral nu er regelmatig tourtochten zijn is het de tijd om je bij ons aan te sluiten. De trainers geven je waardevolle aanwijzin gen waardoor je snel wat beter uit de wielen kunt. Programma komende weken. Zondag 8 nov. vertrek 9.00 uur per auto voor een training in Arcen, Paul is gids. Zondag 15 nov. vertrek 8.00 uur per auto voor het rijden van het Pieterpad vanaf Boxmeer. We zijn die dag pas laat terug. Zondag 22 nov. vertrek 8.00 uur per auto voor een tocht in Rips, 35, 45, 60 en 75 km. Het vertrek is altijd van Zwembad de Sprank in Venray. Heb je interesse kom dan naar één van de trainingen of bel met Piet Dupont, tel. 589880. TVRV domineert Snelle Sprong Cross Alle leden van onze vereniging die deelnamen aan de Snelle Sprong Cross in Tegelen wisten op de hoogste plaatsen te eindigen. Op de 8 km zagen we Henny Freriks een perfect opgebouwde race lopen, met als gevolg de eerste plaats in een tijd van 28.02. Een kleine minuut later kwam Peter Scheres binnen op de tweede plaats, doordat hij net de start had gehaald. Op de 6 km behaalden onze leden ook de eerste twee plaatsen. Frank Timmermans kwam winnend over de finish in 21.24. Frank werd op de hielen gezeten door Marcel Meulendijks die als tweede binnenkwam in 21.42. Baantraining in Horst In tegenstelling tot het bericht dat vorige week in de krant stond, vindt de baantraining voorlopig gewoon nog op de Kastiëlse baan in Horst plaats. Als er weer in Venray wordt getraind op de nieuwe atletiekbaan zal dit t.z.t. bekend worden gemaakt. Dagblad Cross Cup Zondag a.s. wordt het startschot gelost voor de Dagblad Cross Cup. Dit jaar is dit bij de Leukermeerloop in Well. Om 11.00 uur worden de deelnemers voor de 5.9 km weggeschoten. Drie kwartier later start de 11.8 km loop. Programma Zaterdag: 14.30-15.30 uur mountainbi- ken; 15.30-17.15 uur lopen in Schadijker Bossen. Zondag: 09.00-10.00 uur zwemmen in De Sprank. Dinsdag: 19.15-20.15 uur zwemmen in De Sprank. Woensdag: 19.00-20.45 uur baantraining in Horst. Trainingen: Dinsdag: Interval en loopscholing, aan vang 19.00 uur Kastiëlse Baan. Zaterdag: Aanvang 15.30 uur, parkeer plaats Schadijker Bossen Meterik. Vanaf 25 oktober aanvang training op zaterdag 15.30 uur. Wedstrijden: Leukermeerloop Well 5.9 en 11.8 km; Martinscrosslauf Krefeld; ABAB Val kenloop Valkenswaard 7, 14 en 21 km. 14 nov.: 2e Najaarsloop Dodewaard, 3, 5 en 10 km. 15 nov.: Herbst-Strassenlauf Kempen, 5 en 15 km; Molen ven-cross Helmond, 1.9 en 10.3 km; Korzecross Velhoven; Geuldalloop Maastricht, 7.2 en 14 km. Uitslagen: Snelle Sprong Cross Tegelen: Jo Verlinden 2e M60. Volksloop Weert, 3.5 km: Jacqueline Pouwels 18.13; Gertie Hermans 20.15; 7 km: Geert Tielen 29.40; Theo Pouwels 31.05; 10.5 km: Arno Jeurissen 39.50 (2e). Synchroonzwemmen Vrijdag 20.30 uur droogtraining senio ren. Om 21.45 uur zwemtraining voor jubileum KNZB. Entree betalen. Afgelopen zaterdag 31 okt. is de Interkringwedstrijd Fina-senioren te Son en Breugel gehouden. De uitslag luidt als volgt: Anette Custers 91e met 57.795; Monica Clephas 112e 55.200; Harriët Flinsenberg 120e 54.095; Tane Elstak 122e 53.346; Sandra Hermans 123e 51.953; Kelly Swinkels 125e 51.291; Bregje Jansen 130e 48.682; Antoinette Nelissen 131e 48.604; Marie-Martine v.d. Ven 133e 47.613. Anette en Monica hebben de limiet voor de NK behaald. Tane heeft haar A-diplo ma behaald. In totaal hebben 149 zwem sters aan de wedstrijd deelgenomen. Oefenen zondag 8 nov.: groepsdans senioren, solo Kelly, duet Sandra en Tessa, groep onder 13 jaar. De rest na overleg met trainster. Waterpolo 8-7 4-11 3-13 7-8 19.15 en Jan Uitslagen: Heren 1-Zeps Heren 2-Eszet Merlet-Heren jeugd DZT-Aspiranten Programma zaterdag 7 nov.: De Sprank: Aspiranten-MZ&PC a. W.officials: Gerrit Jan Reurslag Raedts. Programma zondag 8 nov.: SWNZ-Heren 1 v. Afgelopen zaterdag hadden we weer succes in Geleen. De uitslagen: DD: 4.Agnes v. Dijk, gem. 108; 5. Regine Sanders 107; DB: 8. Anny v.d. Heijden 132; 15. Cora v.d. Voort 124; HD: 2. Ben Rongen 123; 10. Sjeng Goumans 110; HE: l.Nico v.d. Voort 111. Zaterdag a.s. is de tweede selectie wedstrijd van de ANS Regio Limburg. De aflevering van de OC werd gewon nen door W. Brouwers; 2. G. Jacobs; 3. P. Jacobs. Tijdens het toernooi van Griendtsveen werden goede resultaten geboekt. Hoogste schutter J. Hermsen en 2. de geweldig uithalende G. Jacobs. Van het tweede zestal wist A. Thijssen hoogste te worden. De indoor compound, maandag, tegen en in Tienray eindigde in een (linke nederlaag. Senior R. v.d. Veer wist na veel aanzetten junior te verslaan. Donderdag OC koppel. Indoor Olymp. Ysselsteyn. Maandag aanvang 1 pijl competitie. Kleindieren Sportfokkers Vereni ging Venray e.o. houdt tijdens het weekend van 7 en 8 november haar Verenigingstentoonstelling van Kleindieren in sportaccommodatie De Broekberg te Wanssum. Een groot aantal topdieren zullen door vakbekwame keurmeesters beoor deeld en daarna aan het publiek getoond worden. Er zijn watervogels, siervogels, dierduiven, kriel- en grote hoederrassen, konijnen in de klasse groot, klein en dwerg, alsmede verscheidene kleursla- gen cavia's. KSV Venray e.o. heeft de afgelopen maanden met haar dieren alweer aan verscheidene open tentoon stellingen met groot succes deelgeno men. Rassenprijzen, kampioensbekers en als hoogtepunt het Verenigingskampioenschap tijdens de Internationale Open Tentoonstelling op de Kasteelshow te Limbricht werden behaald. Voor de dierenliefhebber is de show te Wanssum de gelegenheid kennis te maken met deze fraaie dieren en hun speciale kleurslagen en eigenschappen. Uiteraard zullen ook de kampioensdie- ren aanwezig zijn. Voorts zijn er nog divers activiteiten voor groot en klein, zoals: een doorlo pende demonstratie spinnen met wol van het Jamorakonijn door mevr. Lahaye-Meyer. Men zal kunnen consta teren dat uit deze wol de meest fraaie vesten, truien, handschoenen etc. te ver vaardigen zijn. Ook een tombola met prachtige prij zen en een dieren knuffelhoek voor de kinderen zullen niet ontbreken. Verder zal in een grote doorzichtige broedma chine de geboorte (het uitkomen) van kuikentjes van nabij te zien zijn. Een cavia-racebaan, waar de kinderen met hun favoriete cavia om prijzen kunnen racen, zal ook voor de nodige spanning zorgen. Tijdens de tentoonstelling wordt de schooljeugd van Wanssum in de gele genheid gesteld gratis deel te nemen aan een boetseerwedstrijd. De door KSV Venray e.o. verstrekte klei is natuurlijke, Nederlandse klei, vrij van chemicaliën. Gevraagd wordt van deze klei een dier tje te boetseren, bijvoorbeeld een konijn, kop, kalkoen, gans, eend of duif. De kunststukjes die vrijdagavond 6 november tussen 17.00 en 20.00 uur bij sportaccommodatie De Broekberg inge leverd worden, zullen in drie leeftijds groepen ingedeeld worden. Beoordeling van de 'kunstobjecten' en het bepalen van de winnaars zal verricht worden door mej. H. Craenmehr, artistiek vorm geefster en dhr. G. Schattevoet van kun statelier Germalein. Clowns van spelersgroep 'Act' uit Horst zullen tijdens de show aanwezig zijn voor het grimeren en zullen de hier voor beschikbare zeer fraaie prijzen zondagmiddag 8 november om onge veer 14.30 uur uitreiken. Openingstijden van de show: zaterdag 7 november van 10.00 tot 22.00 uur en zondag 8 november van 10.00 tot 17.00 uur. Kinderen t/m 12 jaar hebben gratis toegang. Licht in de duisternis Wij naderen weer de donkere dagen voor Kerstmis. En dit jaar lijkt het wel extra donker te worden met de aanhou dende storm en regen. Er is dan extra behoefte het in huis gezellig te maken en de warmte binnen te accentueren met gezellige sfeerverlichting. Dus meer dan ooit tijd om in de Wereldwinkel te zoe ken naar sfeerverlichting in allerlei soorten en maten. Daarmee snijdt het mes aan twee kanten: u brengt sfeerlicht in eigen huis, maar u ontsteekt ook het licht voor veel producenten in ontwik kelingslanden. De eerlijke prijs, die zij immers krijgen voor hun producten, stelt hen in staat beter in hun eigen levensonderhoud te voorzien. In de Wereldwinkel zijn ook kaarsen te koop van Amnesty International. U steunt daarmee het werk van deze orga nisatie. Dus u brengt licht in het leven van mensen, die te lijden hebben onder onrecht en die dankzij het werk van Amnesty hun vrijheid terug krijgen. Hier is het oude Chinese gezegde van toepassing: het is beter een kaars te ont steken dan de duisternis te vervloeken. Met andere woorden: het is beter iets aan onrecht te doen dan er over te kla gen. Aan te bevelen zijn de ivoorkleuri ge stompkaarsen 12 cm hoog en met een diameter van 5,8 cm. o.a. zeer geschikt voor in de adventskrans. De Wereldwinkel is ook tijdens de renovatie van de Henseniusstraat open en bereikbaar, ook al kan de vlag nu niet altijd worden uitgehangen. U bent ook nu welkom. Een bijzonder Peelgebied blijkt groter dan gedacht. Bij onderhoudswerk in de Peel eind oktober heeft een ploegje vrij willigers ontdekt dat een qua planten groei bijzonder waardevol Peelgebied, het nog op individuele, handmatige manier verveende gebied 'de ronde kui len' bij Liessel, een grote noordelijke uitloper heeft die nog vele goed bewaar de zogenaamde eendagsputten bevat. Eerder werd nog gedacht dat deze in dit gedeelte bij latere verveningen verloren waren gegaan. Werkgroep Behoud de Peel heeft besloten direct maatregelen te nemen om de nieuwe vondst zo goed mogelijk veilig te stellen voor de toe komst. Dat is hard nodig omdat het gebied al gedeeltelijk is dichtgegroeid met berkenbomen. Binnenkort zullen er dus toegewijde vrijwilligers in dit nau welijks toegankelijke gebied het nodige hak- en zaagwerk gaan uitvoeren. Verzamelen zaterdag 7 november om 09.00 uur bij de kerk van Liessel. Gewerkt wordt tot 14.00 uur. Voor nade re informatie: 0492-515683 of 0493- 319610. Donderdag 12 november houdt de CNV-Regio Noord-Limburg haar najaarsvergadering in het Schuttersveld, Bergweg 2 te Venray. Tijdens het huishoudelijke deel van de vergadering zullen niet alleen de 25- en 40-jarige lidmaatschapsjubilea gevierd worden, maar ook twee van de vier die 50 jaar lid van de CNV zijn zul len gehuldigd worden. Na de huldiging zal er een inleiding gehouden worden over; 'Veiligheid en Welzijn in onze leef- en woonomge ving'. Ook eventuele niet-leden zijn welkom al is het maar om informatie te krijgen voer het CNV-vakbondswerk in hun omgeving. De vergadering begint om 20.00 uur Het doel van de stichting Rakan Mai is het geven van hulp en advies bij het ontstaan van vriendschapsbanden tussen inwoners van Nederland en Thailand. Door een betere kennis van eikaars cultuur zal ook een betere communicatie mogelijk zijn. In de Limburgse cultuur van voor de zestiger jaren met de sterke banden met familie en religie en de huidige ontwik kelingen in Thailand zijn veel raakvlak ken te vinden. De stichting heeft in deze provincie haar secretariaat in Venray, Dakdekkerstraat 21, 5801 TJ Venray. Ook onderhoudt zij contacten met andere organisaties. Ze organiseert de volgende activitei ten: lezingen over geschiedenis en cul tuur; lessen in de Thaise taal voor Nederlanders; lessen Nederlands voor Thais; advies terzake gewoonten en sociale systemen; jaarlijks een ontmoe- tings- en cultuurreis; een meditatiecur sus. Naast belangstellenden kunnen zich ook vrijwilligers melden, ter ondersteu ning van de activiteiten. Informatie is verkrijgbaar op bovenstaand adres. Op zondag 8 november organiseren de ouderen uit Merselo een expositie en verkoop in het gemeenschapshuis. Deze happening vindt plaats tussen 13.00 en 16.00 uur. De werkstukken bestaan vooral uit handwerken die de ouderen zelf hebben gemaakt. Tevens vindt er een demonstratie plaats, porseleine pop pen, beren maken, stoffen beren, kaar ten, gepatineerde beren. Er zijn ook materialen voor je eigen hobby te koop. De entree is gratis en de opbrengst komt ten goede aan het Rode Kruis Venray., WUK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars komt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier ophalen in wijk Zuid (Zuidsingel, Bemhardstraat en Nassauplein). Wij verzoeken u vriendelijk oud papier voor 18.00 uur buiten te ietten in dozen, zakken of gebundeld. Ook kunt u oud papier brengen bij de container van Red Stars, Kiosk la, links van de tafeltennishal (nabij Foekepot), alwaar u eveneens oude spullen kunt brengen. Openingstijd: dinsdags van 18.00 tot 20.00 uur. Nadere info bij Jac Linders, tel. 588411 of Peter Bouwmans, tel. 589134. Millennium-viering in Venrat Het Venray's Mannenkoor heeft het voortouw genomen om een groot feest te organiseren ter gelegenheid van het nieuwe millennium. Daartoe heeft men reeds lange tijd geleden een optie gevraagd voor de tota le accommodatie van de "Beejekurf" Een bevestiging van de directie aldaar blijft echter om meerdere redenen uit.... Het koor kan en wil de organisatie hiervan niet alleen uitvoeren en doet derhalve een dringende oproep aan de gemeente Venray en andere overheidsin stellingen, verenigingen, bedrijven en particulieren om zich bij ons aan te slui ten. We denken o.a. ook aan het Venray Initiatief. De directeur van de plaatselij ke VVV heeft reeds positief gereageerd. Het verbaasd ons echter in ruime mate dat de Gemeente Venray nog geen initiatief, c.q. ondersteuning heeft aan geboden of voorgesteld in deze richting! We denken hierbij in het bijzonder aan de gemeentelijke mogelijkheden zoals het afdekken van te grote financië le risico's en de ondersteuning van het ambtenarenkorps. Iets wat het aanzien van Venray en zijn gemeentebestuur bij zondere glans zou kunnen geven! In het kader van het Millennium denkt het Venray's Mannenkoor aan activiteiten en festiviteiten op 31-12- 1999, 01-01-2000 en in de zomerperio de 2000, zoals b.v. in de week na Venrayse Kermis. Onze activiteiten zullen zich niet alleen beperken tot een zang- of muziekfestijn, maar een happening voor een brede doelgroep en op een breed cultureel, maatschappelijk en sportief vlak, waarbij tevens de samenwerking met de kerkdorpen zal worden nage streefd. Het Venray's Mannenkoor roept der halve bij deze de overheid, bedrijven, verenigingen en particulieren op, zich bij ons aan te sluiten en gezamenlijk een plan te ontwikkelen. Het Mannenkoor uit Venray wil van start gaan, wie doet er met ons mee Venray's Mannenkoor Voorzitter: Wim van Osch Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Ouderen Vereniging St. Goar te Meerlo, een bijdrage toegekend van ƒ7.500,- in de kosten van de aanleg van een jëu-de boulebaan. Het Juliana Welzijn Fonds onder steunt projecten die mensen betrekken bij hun eigen omgeving. Voorbeelden: buurtverenigingen, sociëteiten van ouderen, dorpshuizen, buurt- en wijk centra, projecten met en voor buitenlan ders, buurtprojecten. Het Fonds steunt ook projecten die willen voorkomen dat mensen geïsoleerd raken. Voorbeelden: vrijwillige hulpdiensten, zorg voor de jeugd, ouderen, dak- en thuislozen en verslaafden. Het Fonds verstekt jaarlijks zo'n 1200 bijdragen; voor totaal ruim ƒ20 miljoen. Bijdragen voor bijvoorbeeld investerin gen in inventaris en gebouwen, voor lichtingsprojecten, deskundigheidsbe vordering. praktijkondersteunend onderzoek, werkvemieuwing en de start van een organisatie. Het Juliana Welzijn Fonds is een onafhankelijk fonds dat zijn geld ont vangt uit onder andere de BankGiroLoterij en De Lotto met onder meer Krasloten. Op de afdeling Welzijn van gemeen ten en in veel bibliotheken ligt de gratis folder 'Een beroep doen op het Juliana Welzijn Fonds'. Hierin staat waarvoor bijdragen worden toegekend en welke organisaties daarvoor in aanmerking komen. Donderdag 5 nov. is er een algemene ledenvergadering van de CDA-afdeling Venray in De Witte Hoeve. Aanvang 20.00 uur. Na het huishoudelijk deel zal het CDA-Tweede Kamerlid Camiel Eurlings spreken over enkele actuele politieke zaken. Wij nodigen alle leden van harte uit om kennis te maken en de discussie aan te gaan met dit jonge en energieke Tweede Kamerlid. Correspondentieadres Marco Hendriks, Silene 2, 5803 KZ Venray, 589318. [-TBANSPOgr. VENRAY UW78-582579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m3 tot 35 m3 open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 17