Het culturele hart van Peel en Maas officiële heropening op ZOndag 8 nOVGfflbsr 1998 Ons profiel PEEL EN MAAS donderdag 5 november 1998 - Pag schouwburg venray Schouwburg Venray is het culturele trefpunt van Peel en Maas. Inmiddels zijn er voor het seizoen 1998-1999 al meer dan 40.000 toegangskaarten verkocht. Dat is een absoluut record. Het zegt iets over de populariteit van theater in het algemeen en over de aantrekkelijkheid van het Venrayse theater in het bijzonder. Een gemêleerd publiek uit een grote regio weet in ieder geval de weg naar de Venrayse schouwburg te vinden. onverwachte uitnodiging voor een gratis voorstelling buiten hun abonnement. We stellen hen ook als eersten op de hoogte van het nieuwe programma-aanbod. Verder krijgen onze theatervrienden een speciale schouwburg zakagenda met daarin onder andere het volledige theaterprogramma. Het lidmaatschap van Vrienden van Schouwburg Venray kost jaarlijks f 50,-, voor ieder volgend gezinslid is het f25,-. Vrienden van de schouwburg Vrienden van Schouwburg Venray houden we met een nieuwsbulletin periodiek op de hoogte van voorstellingen uit het programmapakket. Voor hen hebben we speciale twee halen-één betalen-acties en soms een Culturele opdracht Wij brengen voor een groot publiek in een ruime regio een rijk en gevarieerd theaterprogramma. Daarnaast presenteren wij ons als podium voor de amateurkunst met speciale zaaltarieven voor verenigingen uit gemeentes die ons subsidiëren. Ook sociaal-culturele activiteiten en evenementen vinden bij ons een gastvrij onderdak. Theaterzaal, concertzaal én congreszaal Dankzij het unieke en uiterst geavanceerd ICV-akoestische systeem bent u bij ons ook wat betreft het geluid altijd het beste uit. Symfonische muziek en opera komen in de hele zaal absoluut fantastisch tot hun recht. Hetzelfde geldt voortoneel en kamermuziek. We zijn zelfs in staat de akoestische kenmerken van een kathedraal na te bootsen. Een onderneming Schouwburg Venray bestaat uit Stichting Cultureel Centrum De Beejekurf en Besloten Vennootschap De Artiest. De Beejekurf heeft een sociaal-culturele taak. De Artiest is een onderneming. Wij verhuren onze accommodatie op commerciële basis aan organisaties die hun voordeel willen doen met onze exclusieve uitstraling en culinaire mogelijkheden. Het is een combinatie die in Venray en regio geen gelijke heeft. Zeker niet omdat wij er bovendien een theatraal accent aan kunnen geven. Uw ontvangst of presentatie in Schouwburg Venray heeft alleen al daarom een meer dan bijzonder karakter. Bij ons kunt u zich laten zien. Totaal avondje uit Een avondje schouwburg kan voortaan beginnen met een dineetje in grand café De Artiest. Daar hebben we plaats voor ongeveer 70 gasten. De Artiest heeft een dinerkaart met een verrassende keuze van gerechten uit de fijne keuken met een Franse oriëntatie. Ook is het mogelijk na afloop van de voorstelling nog een hapje te eten. De Artiest is ook overdag, ook op dagen en avonden dat er geen voorstellingen zijn, geopend. Theater Zaken Theater Zaken is een arrangement, speciaal voor organisaties die hun relatie- en personeelsmanage ment ook een culturele dimensie willen geven. In het arrangement is onder andere opgenomen dat wij aan het begin van het seizoen voor u vrijblijvend zes plaatsen voor minimaal vier door u te selecteren voorstellingen reserveren. Daarmee heeft u de mogelijkheid op relatief korte termijn te besluiten met relaties of medewerkers voor wie u iets extra's wilt doen naar een aantrekkelijke voorstelling te gaan. Omdat u daar een sponsorbijdrage tegenover stelt vermelden wij de naam van uw organisatie op een speciale plaquette Theater Zaken en op twee stoelen in de Rabo-theaterzaal. U heeft bovendien voorrang bij het reserveren van ruimtes in de foyers of De Artiest. Ook bieden wij u dan de mogelijkheid van catering op maat. Voor informatie: bel met VoPR communicatie, 0478 56 92 56. Amateurkunsten Schouwburg Venray biedt al jarenlang gastvrij onderdak aan de beoefenaars van amateurkunsten. Nu we beschikken over een fantastisch akoestisch systeem zullen ook de concerten van harmonie- en fanfareorkesten in onze Rabotheaterzaal optimaal tot hun recht komen. We zullen het hen graag laten ervaren. Bedrijf Cultuur Bedrijf Cultuur heeft een flink aandeel gehad in de financiering van de vernieuwing van Schouwburg Venray. Meer dan veertig bedrijven en (semi-) overheidsinstellingen uit Noord-Limburg en Noordoostelijk Noord-Brabant zijn sponsor van de stichting. De stichting heeft op de eerste plaats ten doel het verlenen van ondersteuning aan de culturele activiteiten van Schouwburg Venray en het onderhouden van een netwerk voor haar sponsors. Stevige bodem De gemeente Venray legt met een jaarlijkse bijdrage een stevige bodem voor de activiteiten van Schouwburg Venray. En ook de gemeentes Horst en Meerlo-Wanssum dragen er met hun jaarlijkse subsidies aan bij dat Schouwburg Venray een breed publiek een volwassen theaterprogramma kan bieden. Schouwburg Venray behoort tot de top van de Nederlandse schouw-burgen en scoort voor een schouwburg in de regio ruim boven het gemiddelde. Zowel in kwaliteit als in kwantiteit. Theater met kortingen Schouwburg Venray geeft kortingen aan jongeren en ouderen uit de gemeentes die de schouwburg subsidiëren. Zij kunnen via hun ouderenvereniging of school 50% korting op voorstellingen krijgen. het theaterprogramma ruim 100 voorstellingen internationale allure - de grote namen op het terrein van cabaret, toneel, concerten en musicals speciale toegangsprijzen voor jongeren en ouderen wekelijks amateurkunstvoorstellingen uit de regio de theaterzaal 700 stoelen perfecte, regelbare akoestiek een uitgekiend ventilatiesysteem per stoel een podiun, geschikt voor grote producties de foyers ruime foyers met prachtige vides Café-restaurant De Artiest een smaakvolle voorziening, separaat van de schouwburg dagelijks geopend prachtig uitzicht uitgebreid assortiment dranken en uitstekende keuken speciale theaterdiners zomerterras op het zuiden Toegankelijkheid De toegankelijkheid van Schouwburg Venray is sterk verbeterd. De centrale entree heeft automatische schuifdeuren. Er is een lift naar de eerste verdieping van foyer en restaurant. Zowel op de begane grond als op de eerste verdieping is er een miva-toilet. Op diverse plaatsen in de Rabozaal is met de beperkingen van minder validen rekening gehouden. Het ringleidingsysteem is aangesloten op het nieuwe ICV-akoestisch systeem. Sponsoren Schouwburg Venray bedankt zijn sponsoren de gemeenten Venray, Horst en Meerlo-Wanssum, Industriële Club Venray, Stichting Bedrijf Cultuur, Rabobanken Venray-Oostrum en Zevenrode, Santecraem Bloemsierkunst, Koenen en Co Accountants en Belastingsadviseurs, ComputerWork en de sponsoren van Arrangement Theater Zaken. U vindt ons Bezoekadres: Schouwburgplein 1,5801 BV Venray Postadres: Postbus 88,5800 AB Venray Telefoon: 0478 58 24 68 Telefax: 0478 51 20 66 Kassa geopend: van 10.00 tot 16.00 uur en vanaf een half uur voor aanvang van een voorstelling. Rabobank: 15.39.18.888 Postgiro: 7653074 Dit is een advertentie van Schouwburg Venray productie, redactie en begeleiding VoPR communicatie Venray Ontwerp en opmaak OHHO Vormgevers Venray. Fotografie John van der Heijden.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 16